پناهندگی دانمارک و بررسی خطرات آن

پناهندگی دانمارک
 • پناهندگی دانمارک و شرایط عمومی
 • پناهندگی دانمارک و کنوانسیون ژنو (کنوانسیون پناهندگی)
 • پناهندگی دانمارک و خطرات آن
 • پناهندگی دانمارک و مراحل آن
 • پناهندگی دانمارک و کیس های پناهندگی
 • پناهندگی دانمارک و روش های جایگزین

پناهندگی دانمارک و مقدمه ای بر آن

پناهندگی دانمارک، مهاجرت به دانمارک از طریق پناهندگی و خطرات ناشی از پناهندگی دانمارک در این مقاله به صورت علمی مورد بحث و بررسی قرار می گیرد. آیا اخذ اقامت از طریق پناهندگی در دانمارک امکان پذیر است ؟ شرایط پناهندگی دانمارک چیست ؟اساسی ترین و مهمترین نکات پیرامون پناهندگی دانمارک به صورت مدون، ساده و مفید خدمت شما متقاضیان گرامی ارائه می شود. پناهندگی از بدترین راههای مهاجرت به کشور دانمارک شناخته می شود و عواقب آن آینده فرد را تحت تاثیر قرار خواهد داد. بهترین تصمیم آن است که با استفاده از مشاوره افراد متخصص در امر مهاجرت از طریق های قانونی اقدام به مهاجرت به کشور دانمارک نمایید. موسسه حقوقی ملک پور هیچگونه خدماتی در زمینه پناهندگی انجام نمیدهد و این مقاله تنها جهت اطلاع و آگاهی عموم از خطرات پناهندگی می باشد. شما عزیزان میتوانید با مشاورین زبده موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل نمایید و با بررسی شرایط خود ازسایر روش های مهاجرت مانند کار، تحصیل، سرمایه گذاری، تولد و ازدواج به کشور دانمارک مهاجرت نمایید. در خصوص پناهندگی در کشور دانمارک مباحثی که در این مقاله به آن ها خواهیم پرداخت به شرح زیر می باشد :

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد بررسی خطرات پناهندگی – بخش اول

مقاله مرتبط

پناهندگی در دانمارک

موسسه حقوقي ملك پور و موسسه مشاوره اي mie اتريش هيچگونه خدمات و مشاوره اي در زمينه ي پناهندگي انجام نميدهند و اين مقاله تنها جهت اطلاع و آگاهي عموم از مضرات و خطرات پناهندگي ميباشد.

پناهندگی دانمارک و شرایط عمومی

پناهندگی دانمارک از آن جهت که کشور دانمارک از مرفه ترین کشورهای اروپایی بشمار میرود و در رتبه اول جهان قراردارد، همواره مورد توجه افراد زیادی بوده است . مردم کشور دانمارک از شادترین مردم جهان می باشند و از خدمات درمانی، رفاهی و آموزشی بالایی برخوردارهستند. پایتخت کشور دانمارک کپنهاگ است. جمعیت این کشور حدود ۵/۵ میلیون نفر می باشد. زبان رسمی کشور دانمارک، زبان دانمارکی (danish)  و واحد پولی آن کرون دانمارک است. کشور دانمارک، کنوانسیون مربوط به پناهندگی را پذیرفته است . در صورتی که متقاضیان، کیس پناهندگی واقعی و براساس موارد ذکر شده در کنوانسیون ژنو ارائه دهند، دولت دانمارک از آنها حمایت خواهد کرد. اگر صحت ادعاهای پناهنده به دولت دانمارک ثابت نشود، درخواست پناهندگی دانمارک را رد کرده و فرد را دیپورت میکنند. دراین مقاله سعی بر این است تا تمام شرایط، مراحل و قوانین موجود در باب پناهندگی دانمارک بطور ساده و خلاصه خدمت شما بزرگواران ارائه شود.

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد بررسی خطرات پناهندگی – بخش دوم

مقاله مرتبط

مهاجرت به دانمارک

پناهندگی دانمارک و کنوانسیون ژنو (کنوانسیون پناهندگی)

پناهندگی دانمارک از آن جهت که کشور دانمارک عضو کنوانسیون ژنو می باشد، از قوانین کنوانسیون پیروی می کند و از پناهندگان حمایت میکند. بر طبق کنوانسیون ژنو، پناهنده به شخصی الحاق می شود که به خاطر ملیت، مذهب، نژاد، عقاید سیاسی، گرایشات جنسی و … ترس ازکشته شدن، شنکجه، آزار و اذیت در کشورش را دارد و در صورت بازگشت این امکان وجود دارد که جان خود را از دست بدهد. کشورهای عضو کنوانسیون ژنو این افراد را حمایت کرده و پناه می دهند.    

پناهندگی دانمارک و خطرات آن

پناهندگی دانمارک به وضوح یکی از راههای پرخطر است. خطرات پناهندگی از همان ابتدا حتی قبل از ورود به کشور مقصد خود را نشان می دهند و افراد را درمانده می کنند. کسانی که قصد پناهندگی دارند میبایستی خود را به قاچاقچیان آدم بسپارند و در این راه خطر غرق شدن، دستگیری توسط پلیس و زندان رفتن و… وجود دارد. همچنین افراد بسیاری در میان مرزها آواره و سرگردان می شوند. کشورهای عضو کنوانسیون بدون توجه پناهندگان را به کمپ های دور افتاده و بی کیفیت از نظر بهداشتی و درمانی و… انتقال می دهند. فرد پناهنده سالها ناچار است در این وضع زندگی کند و منتظر جواب و نظر دادگاه باشد. گاها پناهندگان برای اخذ رای مثبت از دادگاه متوسل به دروغ شده و حاضر به از دست دادن ارزش و اعتبار خود میشوند. این روزها کشورهای اروپایی اقدام به بازگرداندن پناهندگان به کشور مبدا شده اند، که این خود یکی دیگر از خطرات پناهندگی برای پناهجویان است.حال میتوان دریافت که یکی ازبدترین و بی ارزش ترین راه های مهاجرت به کشور دانمارک پناهندگی دانمارک است. 

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد پناهندگی

مقاله مرتبط

اقامت دانمارک

پناهندگی دانمارک و مراحل آن

پناهندگی دانمارک ، مراحل و روال مشخص دارد که ما دراینجا به توضیح آنها خواهیم پرداخت.

 • درخواست پناهندگی در دانمارک

  متقاضی پناهندگی دانمارک میتواند به یکی از دو روش زیر درخواست پناهندگی بدهد:

  • متقاضی به اداره پلیس دانمارک مراجعه نماید.
  • فرد به مرکز اسکان پناهجویان در دانمارک مراجعه نماید.

  در این مرحله افسرمربوطه با متقاضی پناهندگی مصاحبه انجام می دهد و علت درخواست پناهندگی سوال می شود. سپس از فرد اثرانگشت و عکس(اگربیش از ۱۴ سال سن داشته باشد) گرفته می شود. بعد از آن متقاضی به یکی از اردوگاههای پناهندگی فرستاده می شود.

 • پر کردن فرم مخصوص پناهندگی در دانمارک

  متقاضی پناهندگی بایستی فرم خاصی را تکمیل نماید. پر کردن این فرم ها اهمیت بسیاری دارد و در مرکز sandholm  انجام می شود. در این مرحله متقاضی میتواند در صورتی که ترجمه اشتباه انجام داده یا مشکلی وجود دارد را اصلاح نماید.

 • اولین مصاحبه با خدمات مهاجرت

  این مصاحبه پس از مدت کوتاهی از ثبت نام متقاضی و پر کردن فرم ها انجام می شود . بر اساس مصاحبه و بازجویی که توسط اداره مهاجرت انجام می شود، پرونده متقاضی بررسی و تصمیماتی در خصوص آن گرفته می شود .معمولا یک زمان انتظار طولانی حدودا ۸ تا ۱۰ ماهه نیاز است. در این مرحله درخواست متقاضی میتواند بدلایل مختلف رد شود. لازم به ذکر می باشد که بر طبق قانون دوبلین اگر شما در کشور اروپایی دیگری اثر انگشت یا درخواست پناهندگی داده باشید، درخواست پناهندگی شما در دانمارک رد خواهد شد.

 • دومین مصاحبه با خدمات اداره مهاجرت

  این مصاحبه بسیار مشروح است و ممکن است یک روز نیز بطول بیانجامد. متقاضی براساس فرم مشخص مصاحبه انجام می دهد و اطلاعات کشوری که از آن فرار کرده است مورد بررسی قرار می گیرد و ارزیابی می شود که با پناهندگی شما موافقت میگردد یا خیر؟

 • هیئت تجدید نظر درخواست پناهندگی در دانمارک

  اگر درخواست پناهندگی رد شود ، متقاضی می تواند به هیئت تجدید نظرمراجعه کرده و به فرایند درخواست پناهندگی خود اعتراض کند. در این مرحله شخص میتواند به صورت رایگان وکیل داشته باشد. وکیل تمامی مدارک و ادله فرد را به نیابت از او به اداره مهاجرت اعلام می کند. در واقع این مرحله یک دادرسی می باشد و هیئت تجدید نظر پناهندگان یا متقاضی را رد می کنند یا مدارک وادله او را می پذیرند.

 • رد نهایی توسط هیئت تجدید نظر پناهندگان

  اگردرخواست پناهندگی فرد توسط هیئت تجدید نظر پناهندگان رد شود، درصورتی میتواند مجددا برای پناهندگی درخواست بدهد که شرایط آن تغییر کرده باشد و مدارک  وادله جدید ارائه دهد. همچنین فرد میتواند از سازمان حقوق بشرشکایت کند.در غیر این صورت میبایستی خاک دانمارک را در اسرع وقت ترک کند.

پناهندگی دانمارک و کیس های پناهندگی

پناهندگی دانمارک قبل از آنکه به شخص داده شود، کیس پناهندگی متقاضی توسط اداره مهاجرت کشور دانمارک بررسی می شود. کیس مجموعه ای از گفته هایی است که پناهنده قصد دارد به مراجع پناهنده پذیر ارائه نماید. براساس معاهده ژنو، پناهنده به شخصی گفته می شود که بدلیل مذهب، نژاد ، عقاید سیاسی و عضویت در گروه های خاص و…. در کشور خود ترس از کشته شدن، آزار و اذیت و شکنجه دارد. در زیر به بررسی انواع کیس های پناهندگی می پردازیم:

 • پناهندگی نژادی

  در این نوع پناهندگی، شخص بخاطر نژادش مورد آزار واذیت قرار میگیرد و به کشور دیگر پناهنده می شود. یکی از نمونه های این نوع پناهندگی، رژیم نژاد پرست آپارات آفریقای جنوبی بودند که افراد با نژاد های گوناگون به کشورهای دیگر پناه می بردند.

 • پناهندگی مذهبی

  در این نوع پناهندگی، شخص دارای مذهب خاص است که در کشورش قابل قبول نیست و به کشور دیگر پناهنده می شود. مثال های بارز این موضوع، بهاییان در ایران و مسلمانان روهینگیا در میانمار هستند.

 • پناهندگی براساس عضویت در گروه خاص

  در این نوع پناهندگی، شخص در گروهک خاصی فعالیت می کند و این فعالیت برای وی خطرساز است. برای مثال دگرباشان جنسی در ایران میتوانند به کشورهای دیگر پناهنده شوند.

 • پناهندگی سیاسی

  در این نوع پناهندگی، شخص بخاطر داشتن اعتقادات سیاسی خاص و فعالیت در زمینه سیاسی در خطر است و به کشور دیگر درخواست پناهندگی می دهد. به عنوان مثال وبلاگ نویسان سیاسی ایران، با توجه به خطرات موجود میتوانند به کشور دیگر پناهنده شوند.

 • پناهندگی به دلیل جنگ

  در این نوع پناهندگی، افرادی که در کشورخود دچار جنگ هستند، میتوانند به یک کشور خارجی درخواست پناهندگی بدهند.

 • پناهندگی اجتماعی

  در این نوع پناهندگی، شخص در کشورش بخاطر سخت بودن زندگی، صرفا برای داشتن زندگی بهتر به کشور خارجی پناهنده می شود.

پناهندگی دانمارک و روش های جایگزین

پناهندگی دانمارک خطرناکترین راه مهاجرت به دانمارک شمرده می شود. پیشنهاد می شود بجای پناهندگی راه های قانونی دیگری را برای مهاجرت به دانمارک انتخاب کنید که البته هر شخص بایستی با توجه به شرایط خود یکی از این راه ها را انتخاب کند. در زیر به بررسی انواع این راه ها می پردازیم:

مهاجرت به دانمارک از طریق تحصیل

با توجه به شرایط  مناسب تحصیل در دانمارک و بازار بسیار خوبی که برای اکثر رشته ها در این کشور وجود دارد، این کشور بیشتر مورد توجه افرادی بوده است که بدنبال یافتن شغل مناسب در کشورهای اروپایی بوده اند. دانشگاههای دانمارک در رتبه پنجم جهان قرار دارند و جزو بهترین دانشگاهها از نظر تسهیلات علمی هستند و مدرک دانشگاهی آنها از اعتبار بین المللی برخوردارند.

مهاجرت دانمارک از طریق کار

با توجه به امکانات بالای درمانی، رفاهی ونرخ بیکاری پایین درکشور دانمارک، افراد زیادی سالانه علاقه مند هستند که در این کشور مشغول به کار شوند، اما کشور دانمارک مانند اکثرکشورهای اروپایی ویزای جستجو کار ارائه نمی دهد و درصورتی که فرد یک دعوتنامه و پیشنهاد کاری از یک کارفرما در کشور دانمارک داشته باشد می تواند برای اخذ ویزای کار دردانمارک اقدام نماید.

مهاجرت دانمارک از طریق تولد

تابعیت در کشور روسیه بر طبق قوانین آن از طریق سیستم خون است یعنی تابعیت پدر ومادر مهم بوده و فرزند تابعیت خود را از پدر و مادر اخذ می نماید.

مهاجرت دانمارک از طریق ازدواج

ازدواج در دانمارک و با شخصی که تبعه کشوردانمارک می باشد می تواند منجر به اخذ تابعیت این کشور شود. به طور کلی ازدواج یکی از آسانترین راه های شناخته شده جهت اخذ تابعیت و مهاجرت به کشورها شناخته می شود.

مهاجرت دانمارک از طریق سرمایه گذاری

کشور دانمارک با توجه به دارا بودن زیر ساخت های قوی اقتصادی، جزو کشورهای محبوب برای سرمایه گذاران است. سرمایه گذاری در دانمارک از آن جهت که از نظام قضایی عادلی برخوردار است و بین سرمایه گذاران اتحادیه اروپا و سرمایه گذاران خارجی تمایز قایل نمی شود، کاملا قابل اطمینان می باشد. سرمایه گذاری در کشور دانمارک از طریق خرید ملک، کارآفرینی و ثبت شرکت امکان پذیر است که در برخی از این روش ها مانند کارآفرینی و ثبت شرکت شخص می تواند به اقامت کشور دانمارک دست یابد.

شما می توانید از طریق دریافت مشاوره رایگان شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

پناهندگی دانمارک و نتیجه گیری

پناهندگی دانمارک ، مراحل پناهندگی دانمارک ، انواع کیس های پناهندگی و خطرات پناهندگی در این مقاله مورد تحلیل و بررسی قرار گرفت. پناهندگی دانمارک از بدترین و خطرناک ترین روش های مهاجرت به کشور دانمارک می باشد. . در پناهندگی افراد ریسک کرده و خود را به قاچاقچیانی که در این مسیر کار میکنند، می سپارند و علاوه بر خود، کل خانواده خود را نیز به خطر می اندازند.موسسه حقوقی ملک پورهمکار موسسه مشاوره ای MIE به هیچ عنوان مهاجرت از طریق پناهندگی را پیشنهاد نمیدهد، بلکه توصیه اکید می نماید که از راه های قانونی مهاجرت به دانمارک از جمله کار، تحصیل، سرمایه گذاری، تولد وازدواج اقدام نمایند و در نهایت به اخذ اقامت و تابعیت کشور دانمارک دست یابند. همچنین اگر تمایل دارید بهترین مسیر مهاجرت را با توجه به شرایط خود از یک منبع با اطلاعات مکفی کسب نمایید توصیه می شود نسبت به تهیه ی ویدیوی راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت اقدام نمایید تا با شناخت کامل و بدون نیاز به وکیل بهترین مسیر مهاجرت خود را بیابید . ضمنا در قسمت دیدگاه در انتهای این مقاله نیزمیتوانید نظرات و پرسش های خود را بگذارید در سریعترین زمان ممکن به آنها پاسخ داده خواهد شد.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0 پاسخ