پناهندگی سوئیس و بررسی آن

پناهندگی سوئیس ، مهاجرت به سوئیس از طریق پناهندگی ، شرایط و مراحل و خطرات آن در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار می گیرد. آیا سوئیس کشوری مهاجر پذیر است؟ آیا فرد پناهنده در سوئیس مانند یک مهاجر قانونی اجازه کار و تحصیل دارد؟ پناهندگان به سوئیس مجاز به انجام چه مشاغل و با چه حقوقی می باشند؟ تا زمان اعلام نتیجه پرونده پناهندگی سوئیس چند سال طول می کشد و در طی این چند سال پناهنده از چه حقوقی برخوردار است؟ ما در این مقاله به این سوالات و سوالات دیگر در زمینه پناهندگی به سوئیس و مهاجرت به سوئیس از طریق پناهندگی پاسخ داده و مهم ترین و اصلی ترین نکات را به صورت ساده و خلاصه پیرامون آن، ارائه می دهیم. پناهندگی سوئیس پروسه ای پیچیده و طولانی مدت دارد. افرادی که در کشور خود مورد تهدید هستند و دولت متبوعشان نمی تواند از آن ها در برابر تهدیدات دفاع کند، می توانند از کشورهای دیگری درخواست پناهندگی داشته باشند. در این میان هر کشوری در خصوص پناهندگی قوانین خاص خودش را دارد. شرایط و راه های ورود به کشور مقصد با هدف پناهندگی بسیار سخت و نا امن است و توصیه نمی گردد.  موسسه حقوقی ملک پور همکار  MIE اتریش هیچگونه خدماتی در زمینه پناهندگی ندارد و این مقاله صرفا جهت افزایش آگاهی شما و اطلاع رسانی در خصوص خطرات و نکات مهم پناهندگی به عرض شما می رسد. مقاله پیش رو در خصوص عناوین ذکر شده در ذیل پناهندگی سوئیس را مورد تحلیل و بررسی قرار داده است:

پناهندگی سوئیس
 • پناهندگی سوئیس و شرایط عمومی آن
 • پناهندگی سوئیس و کنوانسیون ژنو
 • پناهندگی سوئیس و مراحل آن
 • پناهندگی سوئیس و خطرات آن
 • پناهندگی سوئیس و کیس های پناهندگی در سوئیس
 • پناهندگی سوئیس و روش های جایگزین

مؤسسه حقوقی ملک پور همکار مؤسسه  MIE اتریش، هیچگونه خدماتی در زمینه پناهندگی ندارد و این مقاله را صرفاً جهت افزایش آگاهی و اطلاع رسانی در خصوص خطرات پناهندگی و نکات مهم پناهندگی به عرض شما عزیزان می رساند.

پناهندگی سوئیس و شرایط عمومی آن

در خصوص اقدام اولیه برای امر پناهندگی سوئیس شخص متقاضی باید اعلام کند که بعنوان پناهنده وارد خاک کشور سوئیس شده و بعد از آن اداره  پناهندگی سوئیس به درخواست شخص متقاضی رسیدگی می کند. سازمان SEM درخواست و مشخصات متقاضی را ثبت می کند و از او اثر انگشت می گیرد تا بررسی شود که در گذشته اسم شخص متقاضی در فهرست متقاضیان پناهندگی ثبت شده است یا خیر؟ بعد از طی شدن این مراحل اداره ی امور مهاجرت کشور سوئیس موظف است افراد متقاضی پناهندگی را از حق و حقوقشان آگاه کند و مسئولیت تمکین محل سکونت شان را عهده دار شود.

مهاجرت به سوئیس ـ پرچم سوئیس

شخص می تواند در یک مرکز پذیرش فدرال و مراکز پردازش پذیرش، در مرز سوئیس یا در هنگام کنترل مرزی در یک فرودگاه بین المللی در سوئیس درخواست پناهندگی سوئیس بدهد. اقامت در مراکز پذیرش و پردازش به حداکثر ۹۰ روز محدود می شود، اما می تواند تمدید شود. پس از این دوره، متقاضیان به یک کانتون ( به هر ایالت از ایالات سوئیس، کانتون گفته می شود) منتقل می شوند. این مرحله حداکثر ۳ هفته طول می کشد. به عنوان اولین قدم، پناهجو از یک جلسه مشاوره اولیه در مورد شرایط کلی پرونده پناهندگی و حق و حقوقشان برخوردار می شود. اما عموما در عمل، به جای برگزاری جلسه مشاوره ای، اطلاعات در قالب یک جزوه توضیحی ارائه می شود. در صورت لزوم سایر اطلاعات بیومتریک جمع آوری شده، اسناد هویت یا مدارک بررسی می شود و تحقیقات بیشتری در مورد هویت یا مبدأ فرد انجام می شود.

فایل ویدئویی مؤسسه حقوقی ملک پور در مورد پناهندگی بخش اول

پناهندگی سوئیس و کنوانسیون ژنو

اشخاصی که به عنوان پناهنده وارد کشور سوئیس می شوند و اعلام پناهندگی می کنند باید موضوعی را به صورت واقعی ارائه کنند. این نکته خیلی مهم است، پناهنده باید یکی از این موارد مذهب، نژاد، ملیت، گروه اجتماعی خاص و یا عقیده را به میان آورد و ثابت کند که در یکی از این موارد در کشور خود مورد تهدید و یا آزار و شکنجه قرار گرفته است و چنانچه  به کشور خود بازگردد جان او در خطر است. در صورت اثبات این موضوع، به آن شخص پناهندگی سوئیس اعطا می شود. در ادامه به مراحل پناهندگی سوئیس خواهیم پرداخت. در واقع پناهندگی یک حق اساسی و اعطای آن یک تعهد بین المللی است.

اشخاصی که به عنوان پناهنده وارد کشور سوئیس می شوند و اعلام پناهندگی می کنند باید موضوعی را به صورت واقعی ارائه کنند. این نکته خیلی مهم است، پناهنده باید یکی از این موارد مذهب، نژاد، ملیت، گروه اجتماعی خاص و یا عقیده را به میان آورد و ثابت کند که در یکی از این موارد در کشور خود مورد تهدید و یا آزار و شکنجه قرار گرفته است و چنانچه  به کشور خود بازگردد جان او در خطر است. در صورت اثبات این موضوع، به آن شخص پناهندگی سوئیس اعطا می شود. در ادامه به مراحل پناهندگی سوئیس خواهیم پرداخت.

در جدول زیر توزیع کشوری و جنسیت متقاضیان پناهندگی سوئیس آمده است :

جدول توزیع کشوری و جنسیت متقاضیان پناهندگی سوئیس

طبق آمار کشور سوئیس در سال ۲۰۱۸ پناهگاه ۱۵٫۲۵۵ پناه جو بوده است. در زیر این آمار بصورت جدول خدمت شما عزیزان ارائه شده است :

جدول آمار پناهندگی سوئیس به تفکیک جنسیت

پناهندگی سوئیس و مراحل آن

پس از ورود به سوئیس، افرادی که نیاز به حفاظت دارند به یکی از ۶ مرکز پذیرش و پردازش مراجعه می کنند تا درخواست پناهندگی سوئیس را ارائه کنند. پناهجویان تا ۹۰ روز با توجه به قانون پناهندگی در این مراکز، تا زمانی که به یک کانتون اختصاص داده شوند، می مانند. ظرفیت پذیرش مراکز فدرال ۱،۴۳۸ تخت است. در سال ۲۰۱۸، متوسط ​​درصد پذیرش ۶ مرکز دریافت و پردازش فدرال ۵۱ درصد بود.

پناهجویان در ۲ مرحله مصاحبه می شوند تا صحت اظهاراتشان مشخص شود. مصاحبه اولیه به طور سیستماتیک انجام می شود و شامل مسائل مربوط به هویت، مبدأ و شرایط زندگی پناهجو می باشد. همچنین اطلاعات ضروری در مورد سفر به سوئیس و به طور خلاصه دلایل درخواست پناهندگی را پوشش می دهد . در صورت نیاز مصاحبه اولیه پناهندگی سوئیس می تواند با کمک یک مترجم باشد. مصاحبه ها معمولا ضبط می شوند. اگر شخص درخواست خود را اساسا بر اساس شواهد جعلی یا هویت دروغ داده باشد، مصاحبه دوم وجود ندارد.

درصورتیکه درخواست پناهندگی سوئیس مطابق با قانون پناهندگی نباشد یا اگر دلایل درخواست به اندازه کافی قابل توجیه نبوده و یا درخواست کننده درخواست خود را لغو کند، درخواست بدون تصمیم رسمی لغو می شود. علاوه بر این، درخواست پناهجویانی که بدون دلیل معتبر همکاری نمی کنند و تا ۲۰ روز خود را در اختیار مقامات قرار ندهند، بدون تصمیم رسمی لغو می شود. مطابق با کنوانسیون پناهندگی این افراد نمی توانند تا ۳ سال درخواست جدیدی را ارائه دهند. در صورت منفی بودن رای دولت در مورد پرونده پناهندگی، فرد می تواند تا ۳۰ روز درخواست تجدید نظر کند. دادگاه معمولا باید در طی ۲۰ روز در مورد اعتراض به تصمیمات SEM تصمیم بگیرد؛ اما در عمل، مدت زمان پردازش محاکمۀ دیوان عالی برای تصمیم گیری طولانی تر است. بین سال های ۲۰۱۵ و ۲۰۱۷، مدت زمان متوسط ​​ تجدید نظر در دادگاه اداری فدرال ۱۵۹ روز بوده.

پناهندگی سوئیس و خطرات آن

در رابطه با خطرات پناهندگی سوئیس لازم به ذکر است که معمولا اکثریت افراد به صورت قاچاقی و از طریق قاچاقچیان اقدام به ورود به کشورهای پذیرنده پناهنده می کنند. باید توجه کرد که قاچاقچیان هزینه های بسیار بالایی از پناهجویان می گیرند و خطرات زیادی افراد را تهدید می کند از جمله : دزدیده شدن یا رها شدن توسط همین قاچاقچیان در کوه ها و مکان های دور افتاده و بدون دسترسی به کمک و یا خطرات طبیعی که در دریا، اقیانوس (قایقهای نا امن و کوچک و غیر استاندارد) کوه ها و صحرا انسان را تهدید می کند. در زیر نمونه ای از شرایط نا مناسب پناهندگی سوئیس آورده شده است.

پناهندگی به خارج از کشور ـ مهاجرت به خارج از کشور از طریق پناهندگی

شرایط زندگی:

پناهجویان مسئول تمیز کردن اتاق ها هستند. بر اساس گزارش کمیته ملی پیشگیری از شکنجه (NCPT)،  اتاق های مشترک به طور مرتب تمیز نمی شوند. پناهجویان دارای دوش و امکانات توالت مشترک هستند. NCPT همچنین مشاهده کرده که برخی از مراکز دارای کمبود تجهیزات بهداشتی هستند. بهداشت پایین و تهویه بد یک مشکل رایج است. به طور کلی، در مراکز فدرال پناهندگی سوئیس اغلب گزارش شده که در سال های گذشته جمعیت بیش از حد منجر به افزایش تنش بین پناهجویان شده است. تمامی وظایف اعم از پخت و پز و نظافت توسط پناهجویان انجام می شود و نیروی خدمات وجود ندارد.

در مراکز اسکان، پناهجویان معمولا در خوابگاههای زنانه و مردانه بصورت جداگانه سکونت دارند. مکان هایی برای سکونت انفرادی یا جدا شدن در دسترس نیست. معمولا برای زوج ها و خانواده ها اتاقهای حداقل دو یا سه تخته وجود دارد ولی بطور معمول مراکز دارای سالنهایی با ۴۰ تا ۵۰ تخت دو طبقه هستند.

امنیت:

مراکز فدرال پناهندگی سوئیس با نیازهای کودکان و خانواده سازگار نیستند و وضعیت نیز برای زنان بسیار دشوار است. هیچ اقدام خاصی برای افراد خاص انجام نشده است. خانواده ها حتی در برخی از مراکز فدرال به علت کمبود ساختارهای سازگار، حتی از هم جدا شده اند. قانون به سادگی تصریح می کند که نیازهای ویژه کودکان، خانواده ها و دیگر افراد آسیب پذیر در تخصیص تخت ها تا حد امکان در نظر گرفته می شود. فعالیت های اوقات فراغت بسیار کمی برای کودکان در نظر گرفته می شود. تحصیلات محدود و یا عدم امکان تحصیل برای کودکان نیز از مشکلات پناهندگی سوئیس است. تنش عمومی موجود در مراکز به دلیل فشارهای روانشناختی پناهجویانی که در معرض فشارهای روحی قرار دارند، همزیستی افراد دارای زمینه های بسیار متفاوت و یا مشکلات ناشی از مصرف الکل یا مواد مخدر که ممکن است در مراکز رخ ​​دهد، می تواند وضعیت سختی را ایجاد کند که برای کودکان، زنان مجرد و سایر افراد آسیب پذیر بسیار دشوار است. پناهجویان هر زمانی که به مراکز ورود و خروج می کنند، مورد بررسی کارکنان امنیتی قرار می گیرند. پرسنل امنیتی نیز مجاز هستند، هنگامی که پناهجویان وارد یا خارج از مرکز می شوند، کالاهایی که پناهجویان دارند را توقیف کند. این مقاله توسط موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه MIE اتریش تهیه و گردآوری شده و هرگونه کپی برداری از آن بدون ذکر منبع شرعا حرام و غیرقانونی می باشد.

پناهندگی ـ کمپ پناهندگان در خارج از کشور

آزادی تردد:

پناهجویانی که پس از ۹۰ روز تصمیم نهایی در مورد درخواست پناهندگی سوئیس دریافت نکرده اند، براساس یک طرح توزیع به یکی از ۲۶ کانتون سوئیس فرستاده می شوند. تا زمانی که پناهجویان در مرکز فدرال ساکنند، خروج تنها با یک مجوز کتبی توسط SEM با ثبت اثر انگشت و یک عکس از متقاضی پناهندگی امکان پذیر است. مراکز اسکان در روستاها و با فاصله ۲۰ تا ۳۰ دقیقه ای از یک شهر است. پناهجویان در هفته یک بلیط اتوبوس جهت رفتن به شهر مجاور دریافت می کنند. ساعات خروج به دقت و با سختگیری در دستورالعمل تنظیم می شود، به طوری که پناهجویان می توانند از ساعت ۹ صبح تا ۵ بعدازظهر در طول هفته (از دوشنبه تا جمعه) بیرون بروند. آنها مجاز می شوند در طول آخر هفته از ساعت ۹ صبح جمعه تا ۷ بعد از ظهر در روز یکشنبه بیرون بمانند. در صورت بازگشت به مرکز دیر تر از ساعت مقرر یا غیبت غیرقابل قبول، پناهجویان مجازات می شوند: ممکن است از امکان رفتن مجدد به خارج از مرکز و یا کمک هزینه های مالی خود محروم شوند.

دسترسی به بازار کار:

طبق قوانین ملی پناهندگی سوئیس ، فرد پناهنده نمی تواند در طول ۳ ماه اول پس از ثبت درخواست پناهندگی در هیچ کاری اشتغال داشته باشد. در صورتی که درخواست پناهندگی در اولین مرحله طی ۳ ماه اول رد شود، کانتون مسئول ممکن است این محدودیت را برای مدت ۳ ماه دیگر تمدید کند. پس از این محدودیت زمانی پناهجویان با رعایت شرایط زیر مجاز به کار خواهند بود:

 • شرایط اقتصادی و اشتغالی کار مورد نظر باید مجاز باشد
 • یک کارفرما باید جهت استخدام پناهجو درخواست بدهد
 • شرایط حقوق و دستمزد باید متناسب برای محل، حرفه و بخش مورد نظر باشد
 • باید تعیین شود که هیچ مقیم سوئیس یا اتحادیه اروپا / EFTA و یا فرد خارجی با اجازه اقامت دائم قانونی با مشخصات مورد نیاز برای این کار وجود ندارد.

این بدان معنی است که ساکنان سوئیس یا اتحادیه اروپا / EFTA و افراد خارجی که دارای اجازه اقامت هستند اولویت در بازار کار دارند. این محدودیت ها به برنامه های شغلی مخصوص پناهجویان اعمال نمی شود. کانتون ها می توانند دسترسی به کار را به بخش های خاصی محدود کنند. برای مثال در کانتون زوریخ، شغل فقط به صنایع ساختمانی، بیمارستان ها، خانه ها، موسسات (پرستاری و نگهداری)، تولید مواد غذایی و نوشیدنی، هتل ها و رستورانها، لباسشویی، خشکشویی، خیاطی و تعمیر، دفع زباله (بازیافت زباله) محدود می شود.

برنامه های شغلی پناهندگی سوئیس برای پناهجویان از ۱۶ سالگی مجاز است. برنامه های شغلی باید به نیازهای محلی یا منطقه ای شهر یا شهرداری پاسخ دهند. آنها نباید با بخش خصوصی رقابت کنند و شامل کار در حفاظت از طبیعت و محیط زیست یا موسسات اجتماعی و خیریه هستند. مثلا می توانند درختان را هرس کنند، مسیرهای روستایی را تعمیر نمایند یا فضاهای عمومی را تمیز کنند. گفتنی است که حق مشارکت در برنامه های شغلی وجود ندارد. در صورت کمبود موقعیت های شغلی، شغل ها به صورت چرخشی بین متقاضیان توزیع می شوند. ممکن است کمک هزینه مشوق به پناهجویان پرداخت شود. این مقدار بسیار کم است و قابل مقایسه با حقوق و دستمزد یک کار معمولی نیست. از دیگر موانع شغلی پناهندگی سوئیس نداشتن مهارتهای کافی و تسلط به زبان آلمانی، فرانسوی یا ایتالیایی با توجه به کانتون محل اسکان می باشد. همچنین فرد مجاز به کار در کانتون دیگر نیست.

دسترسی به آموزش:

همه کودکان زیر ۱۶ سال باید طبق قانون اساسی فدرال در مدرسه شرکت کنند. این تعهد همیشه با یک روش ثابت اجرا نمی شود و کاربرد عملی آن به شدت به ساختارهای کانتون برای پناهجویان زیر سن قانونی بستگی دارد. در مراکز پذیرش و پردازش فدرال پناهندگی سوئیس که در آن کودکان (همراه یا بدون همراه) اولین هفته های پرونده پناهندگی خود را طی می کنند، برنامه ای برای آموزش وجود ندارد یا اینکه خیلی محدود است. بنابراین، در اغلب موارد، آموزش فقط زمانی شروع می شود که کودکان به یک کانتون منتقل شوند.

بعضی از کانتون ها کلاس های زبان برای پناهجویان تازه وارد (فرانسوی، آلمانی یا ایتالیایی با توجه به کانتون) سازماندهی می کنند تا کودکان بتوانند به مدرسه دولتی (Bern، Zug) ملحق شوند. در بعضی موارد نیز اتفاق می افتد که کودکان بسته به کانتون مربوطه، شهرداری، سن و حتی وضعیت آنها چندین هفته یا حتی ماه ها باقی می مانند تا زمانی که بتوانند در یک برنامه آموزشی شرکت داده شوند.

كودكانی كه بیش از ۱۶ سال سن دارند، دسترسی به آموزش اجباری نخواهند داشت. فقدان دسترسی به تحصیلات تکمیلی، به شکل کارآموزی یا تحصیل، یک مشکل مهم در روند ادغام متقاضیان پناهندگی ۱۶ سال به بالاست. اگر چه طبق قانون پناهندگی سوئیس پناهجویان اجازه دارند در برنامه های آموزشی و کارآموزی شرکت کنند اما بسیاری از موانع عملی و اداری کارفرمایان را از استخدام پناهجویانی که هنوز نتیجه پرونده شان اعلام نشده باز می دارد. با توجه به اینکه پرونده های پناهندگی ممکن است برای سالها ادامه داشته باشد، ممکن است دختران و پسران جوان در طی مهمترین دوره های زندگی خود، از سیستم آموزش عالی محروم شوند. علاوه بر مشکلات بزرگی که پناهجویان جوان در پیدا کردن کارآموزی یا پذیرش در یک مدرسه عالی دارند، مشکل تامین مالی تحصیلات نیز وجود دارد؛ زیرا آنها از برنامه های تحصیلی دولتی رایگان حذف می شوند.

برای اطلاع دقیق از خطرات پناهندگی به شما پیشنهاد می کنیم فایل ویدئویی استاد ملک پور در باب پناهندگی را ملاحظه بفرمایید:

فایل ویدئویی مؤسسه حقوقی ملک پور در مورد پناهندگی بخش دوم

پناهندگی سوئیس و کیس های پناهندگی سوئیس

تعریف پناهندگی در قانون پناهندگی سوئیس این است که عنوان یک پناهنده در سوئیس می تواند به یک فرد خارجی اعطا شود که به علت نژاد، مذهب، ملیت، عضویت در یک گروه اجتماعی خاص یا عقاید سیاسی مورد آزار و اذیت و شکنجه قرار گرفته یا تحت تعقیب باشد. خارج از کشور متبوع خود بوده و به دلیل ترس از جان و شکنجه، قادر به بازگشت به کشور خود نیست. متقاضیانی که کودکان بی سرپرست هستند ، معلولین، سالمندان، زنان باردار، پدر یا مادر تنهایی که دارای کودکان زیر سن قانونی هستند، قربانیان قاچاق، افراد با مشکلات سلامت جدی، اختلالات روانی یا افرادی که از شکنجه، تجاوز جنسی و سایر اشکال خشونت روانی، جسمی یا جنسی رنج می برند، به عنوان افراد متعلق به یک گروه آسیب پذیر محسوب می شوند.

هیچ اقدام خاصی در قانون یا در عمل برای رسیدگی به نیازهای خاص این دسته آسیب پذیر وجود ندارد، به جز برخی از اقدامات نادر برای اطمینان از دارو یا تغذیه ضروری برای برخی از بیماری های شدید مزمن، به عنوان مثال دیابت، صرع، و غیره. قانون پناهندگی سوئیس فقط در هنگام تصمیم گیری در مورد محل اقامت به گروه آسیب پذیر توجه دارد، اما این موضوع به صورت اختیاری و بدون هیچگونه معیاری نوشته شده است. در عمل، امکانات جداگانه ای برای خانواده ها، زنان مجرد، کودکان بی سرپرست یا پناهجویان آسیب دیده در مراکز پذیرش وجود ندارد.

نژاد: سوئیس به افرادی که بخاطر نژاد خود در کشورشان مورد تبعیض یا آزار و شکنجه قرار گیرند پناهندگی سوئیس می دهد. مانند افرادی که بخاطر رنگ پوستشان مدام مورد آزار و یا تبعیض قرار می گیرند، این افراد واجد شرایط پناهندگی از این طریق هستند.

مذهب: متأسفانه انسان ها همیشه بخاطر دین و یا مذهب مدام در حال جنگ بوده اند، هنوز هم این اتفاق در کشورها رخ می دهد و بعضی از افراد بخاطر دین خود مورد تبعیض و یا حتی شکنجه قرار می گیرند. این افراد می توانند در کشور سوئیس اعلام پناهندگی نمایند. مثلا مسلمانان میانمار که می توانند پناهندگی سوئیس دریافت نمایند.

اجتماعی: افرادی که در یک گروه اجتماعی خاص فعالیت داشته باشند ممکن است و این فعالیت‌ها ممکن است جان وی را تهدید کند و یا در معرض خطر قرار دهد مانند: هم جنس گراها و یا دوجنس گرا و… که می توانند گزینه پناهندگی سوئیس باشند.

سیاسی: افرادی که عقاید سیاسی خاصی داشته باشند و در این زمینه فعالیت های بزرگ انجام داده باشند، جانشان به خاطر این فعالیت‌ها و عقاید در خطر است.

جنگ: افرادی که کشورشان دچار جنگ شده باشد، البته لازم به ذکر است که به همه این افراد پناهندگی سوئیس اعطا نمی گردد.

پناهندگی سوئیس و روش های جایگزین

در صورتیکه مشخص شود دلایل و مدارک ارائه شده در درخواست پناهندگی مستدل و دارای صحت و درستی نمی باشد، درخواست شما برای پناهندگی سوئیس باطل و شما ملزم به خروج از کشور سوئیس هستید. در صورت تکرار اینگونه مسائل و ارائه پرونده های فاقد صحت و درستی از طرف مردم یک کشور اعتماد بین المللی نسبت به مهاجران آن کشور از بین رفته و وجهه ی بین المللی آن کشور در مجامع حقوق بشر نیز زیر سوال می رود و از همه مهمتر افرادی که به راستی واجد شرایط پناهندگی هستند و شرایط خطرناکی زندگی آنها را تهدید می کند، در آینده شانس کمتر و مسیر سخت تری برای پناهندگی خواهند داشت. موسسه حقوقی ملک پور همکار MIE اتریش هیچگونه خدماتی در زمینه پناهندگی ندارد و افرادی که قصد مهاجرت به سوئیس را دارند می توانند از طرق دیگر که قانونی هستند، برای مهاجرت به سوییس اقدام کنند.

اقامت کاری از طریق پیشنهاد شغلی در سوئیس و داشتن دعوتنامه کاری یکی از این راههاست؛ البته باید توجه داشت که طبق قانون باید شغل مورد نظر در اتحادیه اروپا آگهی شود. شرایط کار و زندگی در سوئیس از استانداردهای بسیار بالایی برخوردار است. سوئیس دارای یک اقتصاد پایدار و نرخ بیکاری بسیار پایین ۳٫۲ درصد می باشد.

تحصیل در سوئیس در یکی از بهترین نظامهای آموزشی اروپایی با امکان کار دانشجویی و بردن خانواده بعنوان همراه از بهترین فرصتها برای تحصیل در اروپا می باشد.

سوئیس با درآمد سرانه ۳۹۰۰۰ دلار برای هر نفر یکی از ثروتمند ترین کشورهای جهان است. یک محیط جغرافیایی مطلوب جهت سرمایه گذاری کم نظیر و بهره وری بالا با زیر ساخت های عالی سیستم قضایی و مالیاتی سالم و ارز پایدار از طریق خرید مستغلات، ثبت نمایندگی تجاری، ثبت شرکت و یا خرید هتل می باشد.

نکات مثبت و مزایا

پناهندگی سوئیس و روش جایگزین تحصیل در سوئیس

تحصیل یکی از راه های ورود قانونی به کشور سوئیس می باشد که می تواند جایگزین پناهندگی سوئیس شود. سوئیس تحصیلات در سطح عالی ارائه می کند. رتبه و سطح علمی دانشگاه ها در این کشور بالاست. دانشجویان از سراسر دنیا می توانند در سوئیس، تحصیل خود را ادامه دهند. در حال حاضر حدود یک چهارم از دانشجویان سوئیس را دانشجویان خارجی تشکیل می دهند. تحصیل در مقطع لیسانس ۴ سال، مقطع کارشناسی ارشد ۲ سال و در مقطع دکترا نیز ۲ ساله است. همچنین سوئیس به افرادی که شرایط خوبی را داشته باشند پذیرش با بورسیه تحصیلی اعطا می کند. برای اخذ پذیرش تحصیلی در سوئیس می توانید به لینک زیر مراجعه کنید:

تحصیل در سوئیس

پناهندگی سوئیس و روش جایگزین کار در سوئیس

یکی از بهترین و پرطرفدارترین راه مهاجرت به اروپا که می تواند جایگزین پناهندگی سوئیس شود مهاجرت از طریق کار است. شرایط کار در سوئیس بسیار مطلوب است اما زمانی افراد می توانند از طریق کار وارد سوئیس شوند که دعوت نامه کاری از طرف یک کارفرمای سوئیسی داشته باشند. همچنین کارفرما زمانی می تواند دعوت نامه کاری برای افراد خارج از اتحادیه اروپا ارسال کند که ۳ ماه در سوئیس و ۳ ماه در کل اتحادیه اروپا شغل مورد نیاز خود را آگهی کرده باشد در آن صورت کارفرما می تواند برای فرد خارج از اتحادیه اروپا دعوت نامه کاری ارسال کند.

ویزای کار سوئیس

پناهندگی سوئیس و روش جایگزین سرمایه گذاری در سوئیس

راه دیگر مهاجرت به سوئیس سرمایه گذاری است. سوئیس یکی از ثروتمندترین کشورهای دنیا به شمار می رود. اقتصاد پایدار و منظم این کشور باعث شده است که سرمایه گذاران زیادی از سراسر جهان علاقه مند سرمایه گذاری و اخذ اقامت در این کشور باشند. سرمایه گذاری در سوئیس چنانچه برای کشور سودآور باشد می تواند منجر به اخذ اقامت و همچنین تابعیت شود. حداقل سرمایه مورد نیاز برای ثبت شرکت در سوئیس ۲۰۰۰۰ فرانک سوئیس است. پیشنهاد می کنیم برای دریافت اطلاعت بیشتر در زمینه سرمایه گذاری به لینک زیر مراجعه نمایید. در ادامه به روش های جایگزین پناهندگی سوئیس از طریق تولد و ازدواج نیز می پردازیم.

سرمایه گذاری در سوئیس

پناهندگی سوئیس و روش جایگزین تولد در سوئیس

تولد یکی دیگر از راه های اخذ اقامت سوئیس می باشد که دارای ضوابط و شرایط بسیار خاص است و در مقالات تخصصی تولد در سوئیس مورد بررسی و تحلیل قرار گرفته است. در ادامه چند راه اخذ اقامت سوئیس از طریق تولد را تحلیل می کنیم.

 • کودکی که در کشور سوئیس از پدر یا مادر تبعه سوئیس متولد شده باشد.
 • اگر کودکی در کشور سوئیس متولد شود و والدین او معلوم نباشند به صورت خودکار به این کوک تابعیت سوئیس می دهند.
 • نوع دیگر کسب اقامت از طریق تولد در سوئیس، اقامت از طریق فرزند خواندگی است. در صورتی که یک شهروند سوئیس فرزندی از کشورهای دیگر را به عنوان فرزند خواندگی بپذیرد به کودک تابعیت سوئیس اعطا می شود.
اخذ تابعیت کشور سوئیس از طریق تولد

پناهندگی سوئیس و روش جایگزین ازدواج در سوئیس

بر خلاف روش غیرقانونی پناهندگی سوئیس ، شما می توانید اقامت قانونی کشور سوئیس را از طریق ازدواج با یک فرد تبعه سوئیس به دست آورید. ازدواج شما نباید صوری باشد. در خصوص ازدواج در کشور سوئیس باید مدارک شما را بررسی نماییم تا بتوانیم تعیین کنیم که طول مدت اخذ اقامت شما از طریق ازدواج چه مقدار است و برای اثبات علاقه و رابطه شما با یکدیگر، به چه مدارکی جهت ارائه به آفیسر نیاز دارید. نکته خیلی مهم این است که مؤسسه حقوقی ملک پور یک مؤسسه حقوقی است و هدف از اخذ اقامت از طریق ازدواج تنها انجام امور حقوقی می باشد و انتخاب کیس ازدواج با متقاضی می باشد و مؤسسه در این زمینه هیچ گونه مسئولیتی را نمی پذیرد . شما سروران گرامی چنانچه در خصوص مهاجرت و اخذ اقامت از طریق ازدواج در سوئیس نیاز به مشاوره داشته باشید می توانید با مؤسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل نموده و از مشاوره رایگان بهره مند گردید.

اخذ تابعیت از طریق ازدواج در سوئیس

شما سروران عزیز برای کسب اطلاعات بیشتر و جامع تر در زمینه مهاجرت و اخذ اقامت و همچنین پناهندگی سوئیس می توانید ویدیوی راهنمای گام به گام انتخاب بهترین مسیر مهاجرت را تهیه فرمایید و به طور کامل با انواع روش های مهاجرت به کشورهای مختلف آشنا شده و مقایسه فرمایید و بهترین راه را برای مهاجرت انتخاب کنید. با مشاهده این ویدیو دیگر نیاز به وکیل نخواهید داشت و خودتان می توانید کارهای مهاجرت خود را انجام دهید.

راهنمای گام به گام مهاجرت

شما میتوانید از طریق لینک روبرو با ما در ارتباط باشید و از کارشناسان موسسه مشاوره رایگان دریافت نمایید.

پناهندگی سوئیس و سخن پایانی

پناهندگی سوئیس برای متقاضیان دارای سختی ها و ریسک های فراوان خواهد بود. این شرایط دشوار برای همه افراد وجود دارد، چه افرادی که به صورت قانونی وارد کشور شده و بعد درخواست پناهندگی سوئیس داده باشند و چه برای افرادی که از طریق راه های غیر قانونی وارد سوئیس شده باشند. در کل ما با توجه به این سختی ها و ریسک ها، به هیچ عنوان پناهندگی را به افراد پیشنهاد نمی دهیم. بارها مشاهده شده که افرادی با شرایط خوب و استعدادهای عالی درحالی که شرایط مهاجرت از طرق قانونی را داشته اند به دلیل عدم آگاهی از طرق قانونی راه پناهندگی را انتخاب می کنند. طبق آمارحدود ۹۰% افرادی که از طریق پناهندگی اقدام می کنند شرایط مهاجرت قانونی را دارند. مؤسسه حقوقی ملک پور یا MIE اتریش، هیچگونه خدماتی در زمینه پناهندگی سوئیس ندارد و این مقاله صرفاً جهت افزایش آگاهی شما و اطلاع رسانی در خصوص خطرات و نکات مهم پناهندگی به عرض شما می رسد. در صورت تمایل به مهاجرت قانونی به کشور سوئیس می توانید با مؤسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل فرموده و از مشاوره تخصصی رایگان ما در این خصوص بهره مند گردید.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0 پاسخ