پناهندگی قبرس و بررسی آن

پناهندگی قبرس
 • پناهندگی قبرس و شرایط عمومی
 • پناهندگی قبرس و کنوانسیون ژنو
 • پناهندگی قبرس و خطرات آن
 • پناهندگی قبرس و مراحل آن
 • پناهندگی قبرس و کیس های پناهندگی در قبرس
 • پناهندگی قبرس و روش های جایگزین

پناهندگی قبرس و مقدمه ای بر آن

پناهندگی قبرس ، شرایط پناهندگی در کشور قبرس و مهاجرت به قبرس از طریق پناهنگی و مراحل آن در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار می گیرد. اولین قدم اخذ اقامت از طریق پناهندگی در قبرس چیست؟ آیا اقامت قبرس از طریق پناهندگی امکان پذیر است؟ خطرات پناهندگی قبرس چیست؟ پناهندگی از جمله روش های مهاجرت می باشد که افراد می توانند اقدام نمایند اما در صورتی که روش های قانونی برای مهاجرت وجود دارد بهتر است روش های قانونی را جاگزین روشی مانند پناهندگی نمایید چرا که اشخاصی که درخواست پناهندگی قبرس و یا حتی کشورهای دیگر را می نمایند معمولا با خطرات و مشکلات بسیاری مواجه می شوند که بسیاری از مواقع این خطرات برای شخص متقاضی غیر قابل جبران خواهد بود. پناهندگی قبرس شاید به نسبت کشورهای دیگر متقاضی کمتری داشته باشد اما هر فرد با توجه به شرایط خود اقدام به پناهندگی می نماید که البته باید درخواست پناهندگی شخص متقاضی بررسی گردد که گاهی ممکن است با درخواست پناهندگی فرد موافقت نشود که در این صورت باید خاک  کشور قبرس را ترک نماید.

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد پناهندگی – بخش اول

مقاله مرتبط

مهاجرت به قبرس

موسسه حقوقي ملك پور و موسسه مشاوره اي MIE اتريش هيچگونه خدمات و مشاوره اي در زمينه ي پناهندگي انجام نميدهند و اين مقاله تنها جهت اطلاع و آگاهي عموم از مضرات و خطرات پناهندگي ميباشد.

پناهندگی قبرس و شرایط عمومی

پناهندگی قبرس دارای شرایط متفاوتی است  و در صورتی که فرد متقاضی بتواند اثبات نماید که در کشور خود دچار آزار و اذیت شده است می تواند درخواست پناهندگی خود را مطرح نماید . جهت اخذ پناهندگی، فرد متقاضی باید بتواند اثبات نماید که اگر به کشور خود بازگردد مورد آزار و اذیت جسمی ، روحی و روانی قرار می گیرد و گاهی ممکن  است جان فرد متقاضی در خطر باشد به همین دلیل درخواست پناهندگی در کشور دیگری را مطرح کرده است. پناهندگی دارای موارد و شرایطی می باشد که باید شخص متقاضی رعایت نماید در غیر این صورت ممکن است با درخواست پناهندگی فرد موافقت نشود .

نمودار زیر درصد افزایش پناهندگی در قبرس  در سالهای آتی را نشان می دهد.

نمودار درصد افزایش پناهندگی در قبرس در سالهای اخیر

پناهندگی قبرس و کنوانسیون ژنو

پناهندگی قبرس این روزها بسیار مورد توجه افراد قرار گرفته است به همین دلیل در این بخش قصد داریم تا در مورد کنوانسیون ژنو در مورد پناهندگی اطلاعاتی را بیان نماییم تا بیشتر با شرایط پناهندگی آشنا شوید .

مطابق با کنوانسیون ژنو که مربوط به پناهندگان است و  در سال ۱۹۵۱ تصویب گردید بیان می دارد که پناهنده به فردی اطلاق می شود که در کشور خود و به دلایل نژادی ، عقاید  سیاسی ، عقاید مذهبی و عضویت در گروه های خاص مورد آزار و اذیت شدید از نظر جسمی و روحی و روانی قرار گرفته است گاهی افراد ممکن است از نظر جانی و مالی نیز در خطر باشند که در این صورت ممکن است در کشور دیگری درخواست پناهندگی نمایند. شاید بهتر است بدانید که کشور قبرس جز کشورهایی است که به کنوانسیون ژنو ملحق شده است و باید از این کنوانسیون پیروی نماید . این مقاله توسط موسسه حقوقی ملک پور تهیه شده است و هرگونه کپی برداری و انتشار آن بدون ذکر منبع شرعا حرام بوده و از لحاظ قانونی قابل پیگیری می باشد.

کنوانسیون ژنو بجز بررسی شرایط پناهندگان به بررسی اشخاص دیگر با موقعیت های متفاوت که امکان درخواست پناهندگی را دارند نیز می پردازد که این بندها از قرار زیر است :

کنوانسیون ژنو دارای پروتکل ها و معاهدات بسیاری می باشد که اکثر این معاهدات در مورد قوانین بشر دوستانه می باشد. در مورد کنوانسیون ژنو باید گفت که این کنوانسیون دارای بندهای متفاوتی است که هر کدام از این بندها شرایط متفاوتی از افراد را بررسی می نماید. کنوانسیون ژنو به دنبال پایان دادن به نقض قوانین ضد بشر دوستانه است . اگر بخواهیم در مورد بندهای کنوانسیون ژنو صحبت نماییم باید بگوییم که در این کنوانسیون ۴ بند اساسی و مهم وجود دارد که اولین بند از کنوانسیون ژنو در مورد بیمارانی می باشد که در دوران جنگ به سر می برند این بند در فاصله سالهای ۱۸۶۴ تا ۱۹۲۹ به تصویب رسید.  دومین بند که یکی دیگر از مهمترین بندهای این کنوانسیون می باشد به افراد نظامی و بیماران در طول جنگ و در دریای خزر پرداخته است که باید گفت این بند از اشخاصی که در طول جنگ در دریای خزر دچار مشکلاتی می شوند محافظت می کند. در مورد سومین بند از کنوانسیون ژنو باید گفت که این بند وضعیت زندانیان در طول جنگ را بررسی می نماید همچنین به شرایط  و مکان های زندانیانی که در دوران جنگ به سر می برند و همچنین وضعیت درآمد آنها پرداخته شده است. نکته مهمی که در بند سوم این کنوانسیون به چشم می خورد این است که عنوان می کند زندانیانی که در طول دوران جنگ در زندان به سر می برند باید هویت مشخص داشته باشند تا در صورت لزوم قادر به شناسایی باشند . در مورد چهارمین و مهمترین بند این کنوانسیون باید گفت که این بند به مردم عادی درگیر در جنگ اختصاص دارد و در مورد  محافظت اشخاص عادی که در جنگ اسیر می شوند تاکید دارد .

پناهندگی قبرس

پناهندگی قبرس و خطرات آن

پناهندگی قبرس و یا حتی پناهندگی در کشورهای دیگر با خطرات بسیاری همراه است که در این بخش به خطرات پناهندگی می پردازیم تا در صورتی که قصد پناهندگی دارید با خطراتی که در این راه ممکن است با آن مواجه شوید آشنا شوید .

شاید بتوان گفت یکی از خطراتی که هر ساله جان بسیاری از افراد پناهجو را تهدید می کند مهاجرت از طریق مرزهای دریایی و با افراد قاچاقچی انسان می باشد چرا که مرزهای دریایی یکی از نا امن ترین مرزها به شمار می روند و سالانه شمار بسیاری از افراد به دلیل مهاجرت غیرقانونی با کشتی در آبهای آزاد غرق می شوند که در بیشتر مواقع این افراد جان خود را از دست می دهند .

از خطرات دیگری که اشخاص پناهجو با آن رو به رو هستند این است که پس از ورود به خاک قبرس ممکن است به دلیل نامعلوم بودن هویت شخص پناهجو توسط پلیس امنیت این کشور دستگیر و بازداشت شوند که گاها ممکن است تا زمان مشخص شدن درخواست پناهندگی همچنان در اداره امنیت این کشور بازداشت بمانند اما بهتر است بدانید که مطابق با قوانین کشور قبرس دستگیری و بازداشت کودکان امری غیر ممکن است و مطابق قوانین هیچ کودکی حق دستگیری و بازداشت توسط مقامات دولتی و امنیتی این کشور را ندارد.

از خطرات دیگری که می توان به آن اشاره کرد وجود کمپ های پناهندگی و زندگی در این کمپ ها است چرا که معمولا افراد در کمپ های پناهندگی و به صورت جمعی زندگی می کنند که باید بدانید که کمپ های پناهندگی فاقد امکانات بهداشتی و رفاهی هستند و گاها ممکن است زندگی در این کمپ ها و به صورت جمعی مشکلات بسیاری را برای افراد به وجود بیاورد .

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد پناهندگی – بخش دوم

مقاله مرتبط

مهاجرت به قبرس

پناهندگی قبرس و مراحل آن

پناهندگی قبرس دارای مراحلی می باشد و در صورت رعایت مراحل پناهندگی، شخص متقاضی می تواند درخواست پناهندگی خود را در این کشور مطرح نماید.

در صورتی که شخصی با اعضای خانواده خود وارد قبرس می شود باید درخواست پناهندگی خود را نیز با اعضای خانواده خود در این کشور مطرح نماید تا درخواست اعضای خانواده به صورت یکپارچه مورد بررسی قرار گیرد. همچنین اگر شخصی از قبل و به روش های مختلف در قبرس حضور داشته باشد در صورتی که قصد پناهندگی در این کشور را داشته باشد باید بلافاصله و در اسرع وقت درخواست پناهندگی خود را مطرح نماید همچنین اگر فردی به صورت غیر قانونی وارد قبرس شده باشد باید بدون تاخیر و غیر مستقیم به مقامات دولتی این کشور مراجعه نماید و درخواست پناهندگی خود را مطرح نماید .

نکته ای که در مورد مراحل پناهندگی و درخواست پناهندگی در قبرس وجود دارد این است که اگر شخصی به محض ورود به قبرس توسط پلیس این کشور بازداشت شود می تواند درخواست پناهندگی خود را در اداره زندان و یا بازداشتگاه و یا اداره پلیس مطرح نماید و فرم های مربوطه را نیز تکمیل نماید تا درخواست پناهندگی شخص متقاضی مورد بررسی قرار گیرد.

اگر قصد درخواست پناهندگی در قبرس را دارید مراحل زیر را باید انجام دهید :

در ابتدا فرد متقاضی باید فرم درخواست پناهندگی را به صورت رایگان و به تعداد اعضا خانواده خود تکمیل و ارسال نماید همچنین باید گذرنامه ، کارت شناسایی  یا هر سندی که بتواند هویت شخص را اثبات نماید ارائه گردد در صورتی که شخص نتواند اسناد هویتی خود را ارائه نماید می تواند از محافظت بین المللی قبرس کمک گیرد همچنین ارائه ۳ قطعه عکس به همراه مدارک نیز الزامی می باشد  با ارائه مدارک مورد نیاز درخواست پناهندگی فرد متقاضی در قبرس مورد بررسی قرار می گیرد که ممکن است درخواست پناهندگی شخص متقاضی قبول و یا رد گردد.

پناهندگی قبرس و کیس های پناهندگی در قبرس

برای پناهندگی قبرس کیس های متعددی وجود دارد که افرادی که قصد پناهندگی در قبرس را دارند می توانند با طرح کیس پناهندگی اقدام به این کار نمایند . کیس های پناهندگی از قرار زیر است :

 • پناهندگی اجتماعی

  پناهندگی اجتماعی یکی از انواع کیس های پناهندگی می باشد که افراد متقاضی می توانند مطرح نمایند هرچند که پناهندگی اجتماعی یکی از پر طرفدارترین کیس های پناهندگی می باشد اما در بیشتر مواقع و در صورتی که شخص متقاضی نتواند اثبات نماید که در کشور خود مشکلاتی از قبیل جنگ ، قحطی و . . . وجود داشته است پناهندگی اجتماعی مورد قبول واقع نخواهد شد.

 • پناهندگی سیاسی

  این نوع از پناهندگی یکی دیگر از کیس های پناهندگی می باشد که این روزها طرفداران بسیاری در بین پناهجویان دارد اما باید بدانید که برای پناهندگی سیاسی باید بتوانید اثبات نمایید که در کشور خود از لحاظ جانی در خطر هستید و مورد آزار و اذیت قرار گرفته اید که اگر به کشور خود باز گردید از نظر جانی و مالی در خطر شدید می باشید در این صورت می توانید درخواست پناهندگی سیاسی نمایید.

 • پناهندگی مذهبی

  از دیگر روش هایی که برای پناهندگی وجود دارد درخواست کیس پناهندگی مذهبی می باشد که این روزها در بین افرادی که قصد پناهندگی را دارند بسیار به چشم می خورد. در صورتی که قصد پناهندگی مذهبی را دارید باید در زمان مطرح کردن کیس پناهندگی خود اثبات نمایید که دین و مذهب خود را تغییر داده اید و اگر به این دلایل به کشور خود باز گردید جان خود را از دست خواهید داد در این صورت می توانید درخواست پناهندگی مذهبی نمایید.

پناهندگی قبرس و کیس های پناهندگی در قبرس

پناهندگی قبرس و روش های جایگزین

پناهندگی قبرس و یا درکل روش پناهندگی راهی به عنوان مهاجرت محسوب می شود اما باید گفت که متاسفانه این روش یکی از پر خطرترین روش هایی است که برای مهاجرت وجود دارد و اشخاصی که قصد مهاجرت به قبرس  و یا حتی کشورهای دیگر را دارند می توانند با انتخاب درست و مطمئن روشی قانونی را انتخاب نمایند موسسه حقوقی ملک پور در این بخش روش های جایگزین و قانونی که برای پناهندگی وجود دارد را به شما عزیزان ارائه می نماید.

 • تحصیل در قبرس

  یکی از راههای جایگزین و شاید بتوان گفت بهترین راهی که برای مهاجرت به قبرس وجود دارد تحصیل در این کشور است که افراد می توانند به جای پناهندگی از آن بهره مند گردند. اشخاصی که قصد تحصیل در قبرس را دارند می توانند در ۳ مقطع لیسانس ، فوق لیسانس و دکترا به تحصیل یپردازند .

  اگر تحصیل در قبرس را انتخاب می نمایید باید بدانید که تحصیل در این کشور به زبان انگلیسی می باشد و دانشجویان می توانند به زبان انگلیسی اقدام به تحصیل نمایند. همچنین تحصیل در این کشور در بسیاری از رشته ها مانند پزشکی ، دندانپزشکی ، انواع رشته های مهندسی و . . .امکان پذیر است . تحصیل در مقطع لیسانس در قبرس ۴ سال، تحصیل در مقطع فوق لیسانس در این کشور ۲ سال و تحصیل در مقطع دکترا نیز در حدود ۳ تا ۵ سال به طول می انجامد. همچنین اگر متقاضی تحصیل در رشته های پزشکی هستید باید بدانید که تحصیل در این رشته ها در حدود ۶ تا ۷ سال به طول خواهد انجامید. البته با توجه به رشته ای که شخص دانشجو انتخاب می نماید طول مدت تحصیل متفاوت است.

 • کار در قبرس

  کار در قبرس یکی دیگر از روش های مناسب و جایگزین برای پناهندگی می باشد اما اگر قصد اخذ ویزای کار قبرس را دارید باید در ابتدا یک پیشنهاد کاری از کارفرمایی قبرسی داشته باشید. شخص کارفرما می بایست یک آگهی استخدام به مدت ۶ ماه در این کشور منتشر سازد؛ در صورتی که نیروی کار مورد نظر در این کشور یافت نشود می تواند برای شخص خارجی مورد نظر خود، دعوت نامه کاری ارسال نماید تا شخص متقاضی بتواند ویزای کار قبرس را اخذ نماید.

 • سرمایه گذاری در قبرس

   از دیگر روش هایی که برای مهاجرت به قبرس وجود دارد این است که شخص متقاضی می تواند از طریق سرمایه گذاری در این کشور اقدام نماید. سرمایه گذاری در قبرس به روش های مختلفی می تواند انجام گردد مانند اینکه می توانید برای ثبت شرکت و همچنین از طریق خرید ملک در قبرس نیز اقدام نمایید تا بتوانید از این طریق اقامت و تابعیت خود را نیز دریافت نمایید . اگر قصد ثبت شرکت در این کشور را داشته باشید می توانید شرکت های متفاوتی به ثبت برسانید مانند شرکت با مسئولیت محدود ، شرکت عمومی یا محدود در مشارکت ، شرکت کسب و کار و . . . .  که با توجه به میزان سرمایه ای که دارید می توانید شرکت مورد نظر خود را به ثبت برسانید .

 • ازدواج در قبرس

  در مورد ازدواج در قبرس باید گفت که  اگر در اندیشه ازدواج و اخذ اقامت در این کشور هستید باید بتوانید با فردی ازدواج نمایید که تابعیت قبرس را دارا باشد چرا که ازدواج با فرد تبعه می تواند برای شما منجر به اخذ اقامت و تابعیت گردد. در صورتی که با فرد مورد نظر خود را در قبرس در ارتباط هستید و قصد ازدواج در این کشور را دارید باید تمامی مدارک لازم برای واقعی بودن ازدواج را به سفارت ارائه نمایید تا امکان اخذ ویزا برای شما فراهم گردد. .

 • تولد در قبرس

  تولد در قبرس یکی دیگر از روش های مهاجرت می باشد اما در مورد این روش باید گفت که کشور قبرس از سیستم خون تابعیت می کند و با تولد فرزند در این کشور در صورتی که والدین فرزند اقامت و تابعیت قبرس را نداشته باشند به فرزند نیز اقامت و تابعیت تعلق نخواهد گرفت اما در صورتی که والدین اقامت و تابعیت قبرس را داشته باشند فرزند به تبعیت از والدین خود می تواند اقامت و تابعیت را دریافت نماید .

راه های مهاجرت به قبرس

جهت کسب اطلاعات بیشتر و تخصصی تر درمورد اخذ اقامت قبرس می توانید سایر مقالات مرتبط زیر مجموعه کشور قبرس را مطالعه فرمایید و یا از ویدئوهای مؤسسه در این زمینه استفاده نمایید. همواره نیز می توانید با مؤسسه حقوقی ملک پور ، همکار مؤسسه مشاوره ای MIE اتریش، تماس برقرار نمایید و در خصوص اخذ اقامت قبرس به صورت تخصصی مشاوره رایگان تلفنی دریافت نمایید. ایضا شما می توانید سوالات خود را در بخش دیدگاه های این مقاله طرح کنید تا مشاوران ما در سریع ترین زمان پاسخگوی شما باشند.

شما می توانید از طریق دریافت مشاوره رایگان شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

پناهندگی قبرس و سخن پایانی

پناهندگی قبرس یکی از روش های مهاجرت محسوب می شود اما بهتر است بدانید که این روش یکی از غلط ترین روش هایی است که برای مهاجرت وجود دارد چرا که در صورتی که قصد مهاجرت به قبرس را دارید می توانید از روش های قانونی برای مهاجرت بهره مند گردید تا بتوانید مهاجرتی مطمئن و درست را داشته باشید اما باید گفت که برای پناهندگی قبرس شخص متقاضی باید بتواند کیس پناهندگی خود را ارائه نماید تا مورد بررسی مقامات دولتی قرار گیرد که در این صورت ممکن است درخواست پناهندگی فرد متقاضی قبول و یا رد گردد همچنین در مورد پناهندگی در کشور قبرس باید بگوییم که خطرات بسیاری در این راه وجود دارد که شخص پناهجو گاهی ممکن است در این راه جان خود را از دست دهد به همین دلیل پیشنهاد می شود قبل از هر اقدامی اطلاعات کامل را بدست آورید . موسسه حقوقی ملک پور سعی نموده تا تمامی خطرات پناهندگی قبرس را عنوان نماید اما مجددا تاکید می کنیم که این موسسه هیچگونه خدماتی در زمینه پناهندگی ندارد و این مقاله صرفا جهت افزایش آگاهی شما و اطلاع رسانی در خصوص خطرات و نکات مهم پناهندگی به عرض شما رسید.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0 پاسخ