پناهندگی لوکزامبورگ و بررسی آن

پناهندگی لوکزامبورگ
 • پناهندگی لوکزامبورگ و شرایط عمومی آن
 • پناهندگی لوکزامبورگ و کنوانسیون ژنو ( کنوانسیون پناهندگی )
 • پناهندگی لوکزامبورگ و خطرات پناهندگی
 • پناهندگی لوکزامبورگ و راه های جایگزین
 • پناهندگی لوکزامبورگ و مراحل آن
 • پناهندگی لوکزامبورگ و کیس های پناهندگی لوکزامبورگ

پناهندگی لوکزامبورگ و مقدمه ای بر آن

پناهندگی لوکزامبورگ و تمامی شرایط پناهندگی در لوکزامبورک در سال ۲۰۱۸ در مقاله حاضر با توجه به آمار جهانی و قوانین بین المللی مورد بررسی و تحلیل علمی قرار خواهد گرفت. افراد سالانه به دلایل مختلفی اقدام به مهاجرت به لوکزامبورگ می کنند که از پر خطر ترین و منفورترین راه های مهاجراتی، پناهندگی می باشد که متقاضیان به دلیل نداشتن اطلاعات کافی در این باره اقدام به پناهندگی می کنند .پناهنده به شخصی القا می گردد که به دلایل زیر اگر به کشور خود بازگردد جانش در خطر می باشد و اقدام به پناهندگی در کشورهای میکنند که می توان به دلایل نژاد پرستی، مذهب افراد، ملیت،گرایشات جنسی، مسائل و عقاید سیاسی، عضویت در گروه های اجتماعی اشاره نماییم . پناهندگی لوکزامبورگ را می توان از جنبه های بسیاری مورد بحث و بررسی قرار داد که ما اصلی ترین اطلاعات آن را به طور خلاصه در اختیار شما عزیزان قرار می دهیم تا ضمن آگاهی از خطرات پناهندگی لوکزامبورگ ، سایر راه های مهاجرت به لوکزامبورگ را نظیر مهاجرت تحصیلی، کاری و سرمایه گذاری نیز بشناسید و بهترین مسیر را انتخاب نمایید. مقاله حاضر که توسط کارشناسان مجرب و وکلای موسسه حقوقی ملک پور به نگارش درآمده است، در اختیار شما عزیزان قرار می گیرد تا به تمام پرسش های شما در زمینه پناهندگی لوکزامبورگ به طور خلاصه پاسخ داده شود. در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر در خصوص مهاجرت به لوکزامبورگ می توانید با مشاوران موسسه حقوقی ملک پور، همکار موسسه MIE اتریش، مشاوره و راهنمایی بگیرید

موسسه حقوقی ملک پور با بیش از ۱۵ سال سابقه در امر مهاجرت و حقوق بین الملل هیچگونه خدماتی در خصوص پناهندگی ندارد ولی جهت بررسی شرایط خود و اقدام از روش های دیگر مهاجرت میتوانید با مشاورین موسسه تماس بگیرید و از مشاوره رایگان بهره مند شوید.

پناهندگی لوکزامبورگ و شرایط عمومی آن

پناهندگی لوکزامبورگ موضوع مورد بررسی در این بخش می باشد. باتوجه به شرایط سختی که این کشور برای قبول درخواست پناهندگان به اجرا دراورده است لازم است که شما عزیزان اطلاعات درستی را در باب این موضوع بدست آورید . در کشور لوکزامبورگ، بخش مهاجرتِ وزارت امور اروپا و خارجه (The Ministry of Foreign and European Affairs) مسئولیت قوانین مهاجرت، ورود و اقامت خارجی ها، بازگشت مهاجرین غیرقانونی، پناهندگی شامل اعطای حمایت فرعی و حق پناهندگی، سیاست پناهندگی و مهاجرت بین المللی، اروپایی و ملی و نیز همکاری با سازمان های بین المللی را بر عهده دارد. به علاوه شورای ملی خارجی ها و نیز مراکز پذیرش پناهجویان نیز تحت نظارت وزارت خانواده (The Ministry of Family) در لوکزامبورگ قرار دارند. پناهندگی لوکزامبورگ به افرادی اعطا می شود که به دلایل متعددی نظیر باورهای دینی- نژاد- ملیت و علل سیاسی در کشور خود تهدید شده اند یا زندگی آنها در خطر است.

به این ترتیب می توان گفت افرادی که به دلایل نامبرده در خطر هستند و امکان بازگشت به کشور خود را ندارند ممکن است بتوانند جهت اخذ پناهندگی لوکزامبورگ و برخورداری از حمایت بین المللی در لوکزامبورگ درخواست دهند. نکته بسیار مهم در رابطه با پناهندگی لوکزامبورگ می توان به عدم پذیرش این کشور و در اغلب کیس های پناهندگی اشاره مستقیم نمود که با توجه به نمودارها و ارقام می توان دریافت که اخیرا لوکزامبوگ درخواست بسیاری از پناهجویان بنا به دلایل امنیتی رد می کند. ناگفته نماند که موسسه حقوقی ملک پور با بیش از ۱۵ سال سابقه در امر مهاجرت و حقوق بین الملل هیچ گونه خدماتی در خصوص اخذ پناهندگی لوکزامبورگ ارائه نمی دهد، با این حال جهت بررسی شرایط خود و اقدام از راه های قانونی مهاجرت می توانید با کارشناسان موسسه تماس حاصل نمایید و از مشاوره رایگان و تخصصی بهره مند شوید. میزان درخواست پناهندگی در کشور لوکزامبورگ به دلیل بالا بودن هزینه های زندگی و درمانی بسیار پایین تر از کشورهای دیگر اروپایی می باشد و در این قسمت می توان نسبت جمعیت پناهندگان و افراد بومی و  را مشاهده نمود :

نمودار نسبت جمعیت پناهندگان و افراد بومی در لوکزامبورگ

نمودار نسبت جمعیت پناهندگان و افراد بومی در لوکزامبورگ

پناهندگی لوکزامبورگ و کنوانسیون ژنو

پناهندگی لوکزامبورگ و کنوانسیون ژنو یکی دیگر از موضوعاتی است که هنگام بررسی مسئله پناهندگی باید در نظر داشت. لوکزامبورگ یکی از کشورهای عضور کنوانسیون ژنو بشمار می رود. براساس این کنوانسیون، پناهندگی برای افرادی صادر می شود که در کشور خود به یکی از دلایل دین، نژاد، ملیت، گرایش جنسی، عضویت در یک گروه اجتماعی بخصوص و نیز عقاید سیاسی مورد تهدید و آزار و اذیت قرار گرفته اند. هرچند قوانین پناهندگی لوکزامبورگ براساس کنوانسیون ژنو است، اما حق پناهندگی تنها برای افرادی صادر می شود که واقعاً یکی از شرایط نامبرده را دارا باشند و بتوانند آن را از لحاظ قانونی ثابت کنند؛ در غیر این صورت ممکن است درخواست پناهندگی فرد به عواقب ناگواری نظیر اخراج از لوکزامبورگ منجر گردد. در این قسمت به بررسی تعداد افراد پناهجو در یکسال اخیر که به این کشور درخواست پناهندگی داده اند می پردازیم :

نمودار تعداد افراد پناهجو در سال ۲۰۱۸ لوگزامبورگ

نمودار نرخ بیکاری در سال 2018 کشور لوکزامبورگ نمودار درصد درخواست پناهجویان در لوکزامبورگ از ماه ژانویه ۲۰۱۸

درخواست های اخیر پناهجویان برای پناهندگی لوکزامبورگ در سالهای ۲۰۱۵ – ۲۰۱۸ :

نمودار درخواست های اخیر پناهجویان برای پناهندگی لوکزامبورگ در سالهای ۲۰۱۵ – ۲۰۱۸

نمودار تعداد افراد پناهجو در سال 2018 لوگزامبورگ

بر اساس عضویت لوکزامبورگ در ژنو به پناهندگان پذیرفته شد خدماتی اعطا می گردد که عبارت است از :

 • امکان تحصیل رایگان در مقاطع مختلف تحصیلی ( فرد اصلی و همراهان )
 • امکان استفاده رایگان از اماکن عمومی ( متروها – اتوبوس و تمامی وسایل نقلیه عمومی و تاکسی ها )
 • امکان استفاده رایگان از اماکن فرهنگی لوکزامبورگ
 • اعطای خدمات شهروندی به متقاضی پس از صدور پاسپورت سفید
 • امکان دریافت حقوق برای گذراندن امرار معاش
 • اجازه استفاده از خدمات درمانی و بیمه رایگان

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد پناهندگی – بخش اول

مقاله مرتبط

مهاجرت به لوکزامبورگ

پناهندگی لوکزامبورگ و خطرات آن

پناهندگی لوکزامبورگ و خطرات آن، موضوعی است که باید پیش از هر گونه اقدامی مورد توجه قرار گیرد. از آنجا که پناهجو به دلیل تهدید و خطرات احتمالی در کشور خود، به لوکزامبورگ درخواست پناهندگی می­دهد ممکن است دیگر اجازه بازگشت به کشور مبدأ را نداشته باشد؛ به این ترتیب چنانچه پناهجو با دانش ناکافی اقدام به پناهندگی لوکزامبورگ نماید به عواقب ناگواری از جمله دوری از خانواده و کشور خود، نیز حتی اخراج از لوکزامبورگ دچار می شود. همواره تأکید می گردد که مهاجرت از طریق پناهندگی بسیار پرخطر است و پیامدهای بسیاری را برای پناهجویان در بر دارد. هم چنین در این مسیر افراد سودجوی بسیاری قرار دارند که بدون در نظر گرفتن شرایط و خانواده فرد موجب گمراهی افراد می شوند و جدا از اینکه سرمایه آنها را از بین می برند، جان فرد و خانواده او را نیز به خطر می اندازند. لازم به ذکر است که اقدام به پناهندگی کاملا غیر قانونی است و اغلب به وسیله قاچاقچیان انجام می شود و افراد را از راه های صعب العبور و مسیرهای پر خطر عبور می دهند، گاه از مزرهای پر خطر از و گاه از راه های آبی که جان تمامی افراد را به خطر می اندازند . از این رو پیشنهاد می شود افراد با تحقیق و بررسی راه های مختلف و قوانین مهاجرت، از طرق بی خطر و کم هزینه تری جهت مهاجرت به لوکزامبورگ اقدام نمایند.

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد پناهندگی – بخش دوم

مقاله مرتبط

هزینه های زندگی در لوکزامبورگ

پناهندگی لوکزامبورگ و راه های جایگزین

پناهندگی لوکزامبورگ راه های جایگزین دیگری هم دارد که می توان پیش از هرگونه تصمیمی بررسی کرد تا قبل از اقدام برای پناهجویی، متقاضیان عزیز بتوانند راه بهتری را جهت مهاجرت به لوکزامبورگ انتخاب نمایند. از آنجا که پناهندگی لوکزامبورگ خطرات بسیاری را در بر دارد، بهتر است به راه های جایگزین جهت مهاجرت به این کشور اقدام نمود که عبارت اند از:

 • مهاجرت به لوکزامبورگ از طریق تحصیل

  لوکزامبورگ به عنوان ثروتمندترین کشور در سطح اروپا و دومین کشور ثروتمند جهان شناخته می شود و کیفیت زندگی در این کشور از سطح بالایی برخوردار است. متقاضیان عزیز می توانند از طریق تحصیل در این کشور ثروتمند در دانشگاه های برجسته ای نظیر دانشگاه لوکزامبورگ، جهت اخذ اقامت این کشور اقدام نمایند. هزینه های تحصیل در لوگزامبورک بسته به نوع رشته و دانشگاه ها متفاوت می باشد که در بین رشته ها رشته های کسب و کار و بیزینس گران تر می باشد و میانگین هزینه های تحصیل سالیانه از ۵۰۰ یورو الی ۱۷۰۰۰ یورو می باشد.

 • مهاجرت به لوکزامبورگ از طریق کار

  راه مناسب دیگری که می توان جهت مهاجرت به لوکزامبورگ نام برد، مهاجرت کاری است. متقاضیان می توانند با کسب اطلاعات در مورد مشاغل مورد نیاز، روش های کسب و کار و سایت های کاریابی این کشور جهت کار در لوکزامبورگ اقدام نمایند. به این ترتیب متقاضی می تواند پس از اخذ job offer یا پیشنهاد کاری، مجوز کار و در نتیجه مجوز اقامت این کشور را دریافت نماید. نمودار نرخ بیکاری در ۱ سال گذشته کشور لوکزامبورگ را در زیر مشاهده می کنید:

  نمودار نرخ بیکاری در سال 2018 کشور لوکزامبورگ

  در ادامه چند وبسایت مفید جهت تحصیل و کار در لوکزامبورگ معرفی می شود:

  • وبسایت کاریابی در لوکزامبورگ: http://www.jobsinluxembourg.eu/
  • وبسایت کاریابی در اروپا: https://www.europelanguagejobs.com/jobs-for-English-speakers
  • وبسایت اطلاعات جامع تحصیل، کار و سرمایه گذاری در لوکزامبورگ: http://luxembourg.public.lu/en
 • مهاجرت به لوکزامبورگ از طریق سرمایه گذاری

  علاوه بر تحصیل و کار در لوکزامبورگ، راه های دیگری نیز جهت مهاجرت به این کشور وجود دارد از جمله سرمایه گذاری در لوکزامبورگ. این کشور به دلیل ساختار مدیریتی و قوانین انعطاف پذیر سرمایه گذاری به عنوان یکی از مراکز پیشرو در زمینه سرمایه گذاری در سطح اروپا شناخته می شود.  بودجه های سرمایه گذاری بسیاری در لوکزامبورگ وجود دارد که تمام دسته های موجود نظیر ارزی، منطقه ای و بخش های مختلف اقتصادی را پوشش می دهند. بسیاری از بانک های سرمایه گذاری در لوکزامبورگ اطلاعاتی را در زمینه گزارش های روزانه، مدیریت بودجه، بودجه های پیشنهادی و بسیاری از ابزارهای اینترنتی و آنلاین را در اختیار متقاضیان قرار می دهند، حتی این بانک ها بودجه های شما را جهت برخورداری از معیارهای سرمایه گذاری تحلیل می کنند.

 • مهاجرت به لوکزامبورگ از طریق تولد

  تولد فرزند در لوکزامبورگ برای تبعه های خارجی منجر به اخذ اقامت و تابعیت برای فرزند و والدین نخواهد داشت زیرا این کشور قانون خاک را ندارد و تنها از طریق خون به فرزند تابعیت تعلق می گیرد .

 • مهاجرت به لوکزامبورگ از طریق ازدواج

  ازدواج با تبعه لوکزامبورگی برای افراد خارجی منجر به اخذ تابعیت و اقامت می گردد.

پناهندگی لوکزامبورگ و مراحل آن

پناهندگی لوکزامبورگ به گونه ایست که پناهجویان معمولاً ابتدا در یکی از ایستگاه های پلیس درخواست اخذ پناهندگی می دهند. در طی بررسی درخواست پناهندگی، پناهجویان معمولاً در اردوگاه های پناهندگی اقامت دارند و در این مکان ها از حقوقی نظیر غذا و پوشاک برخوردار می شوند. در قوانین مهاجرت لوکزامبورگ دو نوع حمایت بین المللی وجود دارد:

 • پناهندگی
 • حمایت فرعی

پناهندگی لوکزامبورگ برای متقاضیانی که حمایت بین المللی اخذ می کنند یک مجوز اقامت «حمایت بین المللی» با اعتبار ۵ ساله صادر می شود. علاوه بر این دو نوع، یک نوع حمایت بین المللی موقت نیز وجود دارد که در برخی موارد استثنایی صادر می شود. حمایت موقت ممکن است در صورت هجوم اضطراری تعداد زیادی از پناهجویانی صادر شود که امکان بازگشت به کشور خود را ندارند. تصمیم گیری در مورد صدور این نوع حمایت فقط به دولت لوکزامبورگ یا اتحادیه اروپا بستگی دارد. فقط افرادی که تابعیت هیچ کشوری را ندارند یا اینکه از اتباع کشورهای جهان سوم هستند ممکن است شامل حمایت بین المللی در پناهندگی لوکزامبورگ شوند. افرادی که یکی از موارد زیر را مرتکب شده باشند به صورت خودکار از حمایت بین المللی محروم می گردند:

 1. جرایمی علیه صلح و اعمال جنگی یا جرایمی علیه بشریت
 2. جرایم جنایی جدی علیه قوانین لوکزامبورگ
 3. درخواست های اتباع اروپایی غیرقابل پذیرش است
 4. درخواست اخذ حمایت بین المللی

پناهجویان باید شخصاً در یکی از مراکز زیر درخواست حمایت بین المللی دهند:

 • وزارت امور اروپا و خارجه در لوکزامبورگ
 • سرویس کنترل فرودگاه
 • ایستگاه های پلیس
 • کمپ ها و ادوگاه هایی که پناهجو در آن مستقر شده است.
 • مکان های دولتی که پناهجو در آن مستقر شده است.

پناهندگی لوکزامبورگ شامل مراحل ثبت درخواست ها برای افراد خاصی از جمله : پناهندگی لوکزامبورگ برای متقاضیان شامل مراحل اداری می باشد که متقاضیان باید شخصاً در اداره مهاجرت در وزارت امور اروپا و امور خارجه حاضر شوند تا درخواست آنها ثبت گردد. هنگام ثبت نام متقاضیان یک فرم دریافت می کنند و یک وقتی برای ثبت درخواستشان تعیین می شود . متقاضیان در وقت معین، فرم تکمیل شده و مدارک لازم را ارائه می دهند، در نتیجه از آن پس درخواست حمایت بین المللی آنها مورد ارزیابی قرار می گیرد. متقاضیان حمایت بین المللی همچنین توسط یک افسر پلیس بین المللی مصاحبه می شوند، این پلیس مسئولیت تائید هویت و برنامه سفر متقاضی پیش از ورود به لوکزامبورگ را برعهده داشته است. اثر انگشت متقاضی را نیز دریافت می کنند. سپس موارد زیر به متقاضیان ارائه می شود :

 1. یک بروشور شامل توضیحاتی در مورد حمایت بین المللی، وظایف آنها و الزامات. بروشور به زبانی که متقاضی بتواند آن را بخواند و متوجه شود ارائه می شود.
 2. اطلاعاتی در این مورد که می توانند از یک مترجم کمک رایگان دریافت کنند.
 3. اطلاعاتی در این مورد که می توانند به هزینه خود وکیل بگیرند.

صدور گواهی :اصولاً متقاضیان ۳روز پس از ثبت درخواست، یک گواهی تحت عنوان paper rose یا برگه صورتی دریافت خواهند کرد. به موجب این گواهی، فرد اجازه ندارد به خارج از خاک لوکزامبورگ سفر کند. اصولاً مدت اعتبار برگه صورتی یک ماهه است و امکان تمدید ماهانه آن نیز تا پایان روند پردازش درخواست پناهندگی وجود دارد. این گواهی به معنی مدرک شناسایی یا مجوز اقامت نیست. مصاحبه برای متقاضیان حمایت بین المللی، فرصتی است که دلایل خود را جهت درخواست پناهندگی لوکزامبورگ توضیح داده و همچنین دلایل ترک کشور مبدأ را به تفصیل شرح دهند. پاسخ های پرسش های مطرح شده در مصاحبه باید کاملاً واضح و صادقانه باشند. هر مدرکی که هنگام درخواست و مصاحبه به زبانی غیر از زبان های آلمانی، فرانسوی و انگلیسی ارائه می شود باید به همراه ترجمه باشد. گاهاً در برخی موارد ممکن است متقاضی معاینه پزشکی شود تا ادعای او دال بر شکنجه فیزیکی ثابت کردد.

پذیرش درخواست : چنانچه وزارت امور اروپا و خارجه در لوکزامبورگ اظهار کند که قادر به ارائه حمایت بین المللی نیست و کشور دیگری توانایی ارائه پناهندگی لوکزامبورگ را دارا باشد، در چنین موردی متقاضی به آن کشور منتقل خواهد شد. پناهندگی لوکزامبورگ به گونه ایست که معمولاً متقاضیان در طی ۶ ماه پس از درخواست، پاسخ درخواست خود را دریافت می­کنند. در صورتی که درخواست بیش از ۶ ماه زمان ببرد، دلایل تأخیر در ارسال پاسخ به متقاضی اطلاع رسانی خواهد شد. ناگفته نماند که مدت زمان پردازش و ارزیابی درخواست ها نباید بیش از ۲۱ ماه طول بکشد. در صورت عدم پذیرش درخواست، نامه ای به متقاضی ارسال شده و اعلام می گردد. در موارد زیر درخواست ها پذیرش نخواهند شد:

 • متقاضیان از اتباع اتحادیه اروپا هستند
 • حمایت بین المللی قبلاً از سوی یک کشور دیگر از اعضای اتحادیه اروپا صادر شده است
 • و حمایت بین المللی صادر شده پیشین هنوز معتبر است
 • کشور امن دیگری وجود دارد که متقاضی می تواند در آنجا اقامت داشته باشد و از لحاظ نژاد، دین، ملیت، عضویت در یک گروه اجتماعی بخصوص و عقاید سیاسی آزاد بوده و در خطر نباشد

حقوق اعطا شده به همراه حمایت بین المللی : افرادی که پناهندگی یا حمایت فرعی دریافت می کنند از چندین حقوق برخوردار می شوند. البته لازم به ذکر است که موارد ذکر شده در زیر برای افرادی که در انتظار تصمیم نهایی پناهندگی خود هستند صدق نمی کند، زیرا پرونده آنها هنوز در جریان است.

مدارک سفر و مجوز اقامت : افراد ذی نفع حمایت بین المللی، یک مجوز اقامت تحت عنوان «حمایت بین المللی» با اعتبار ۵ ساله دریافت می کنند. آنها می توانند آزادانه در سراسر کشور لوکزامبورگ سفر کنند. یک مدرک سفر تحت عنوان travel document برای افراد دارای پناهندگی صادر می شوند و این امکان را برای آنها فراهم می کند که در خارج از لوکزامبورگ سفر کنند. افراد ذی نفع حمایت بین المللی امکان بازگشت به کشور مبدأ خود را ندارند، زیرا در صورت بازگشت به کشور مبدأ موقعیت پناهندگی خود را از دست می دهند. افراد ذی نفع حمایت بین المللی در پناهندگی لوکزامبورگ مانند اتباع لوکزامبورگ از حق مزایای بیمه اجتماعی، مسکن، تحصیل و بهداشت و درمان برخوردار می شوند. به علاوه ممکن است از کمک ها و مزایای مختلفی نیز بهره مند گردند.

فایل صوتی استاد ملک پور با عنوان لوکزامبورگ

پناهندگی لوکزامبورگ و کیس های پناهندگی لوکزامبورگ

پناهندگی لوکزامبورگ و کیس های پناهندگی لوکزامبورگ شامل ویژگی های کیس های مختلف درخواست اخذ پناهندگی لوکزامبورگ می شود. اکثر کیس های پناهندگی لوکزامبورگ معمولاً به نتایج مثبتی منجر نمی شوند، زیرا متقاضیان متعددی در درخواست های خود دلایل دروغ ارائه می دهند و مامورین امور اروپا و امور خارجه لوکزامبورگ ضمن معاینه پزشکی و بررسی پرونده آنها متوجه کذب بودن دلایل آنها می شوند؛ به این ترتیب متقاضیان در شرایط دشواری قرار می گیرند به طوری که دیگر امکان بازگشت به کشور خود را نخواهند داشت و نیز احتمال اخراج از لوکزامبورگ نیز برای چنین کیس هایی وجود دارد. بیشترین پناهجویان از گرجستان (%۲۵( از سوریه (۱۱%) و صربستان (%۱۹) و الجزایر (%۱۶) آمده است . جدول زیر بیانگر آمار کیس های اتباع کشورهای مختلفی است که در سال ۲۰۱۸ برای اخذ پناهندگی لوکزامبورگ درخواست داده اند:

آمار کیس های اتباع کشورهای مختلفی است که در سال ۲۰۱۸ برای اخذ پناهندگی لوکزامبورگ

کشورها تعداد افراد متقاضی درصد کل درخواست های ۲۰۱۸
۱ سوریه ۱۲۵ ۵/۱۱ درصد
۲ عراق ۱۱۹ ۹/۱۰ درصد
۳ اریتره ۱۰۸ ۹/۹ درصد
۴ افغانستان ۹۰ ۳/۸ درصد
۵ گرجستان ۷۴ ۸/۶ درصد
۶ مراکش ۵۶ ۱/۵ درصد
۷ کوزوو ۵۳ ۹/۴ درصد
۸ الجزایر ۴۷ ۳/۴ درصد
۹ صربستان ۴۶ ۲/۴ درصد
۱۰ تونس ۴۵ ۱/۴ درصد
۱۱ سودان ۳۵ ۲/۳ درصد
۱۲ گینه کوناکری ۲۴ ۲/۲ درصد
۱۳ ترکیه ۱۷ ۶/۱ درصد
۱۴ فلسطین ۲۰ ۸/۱ درصد
۱۵ سایر کشورها ۱۹۷ ۱/۱۸ درصد

جدول بعدی شامل کل پرونده های درخواست پناهندگی لوکزامبورگ در سال ۲۰۱۸ است:

جدول پرونده های درخواست پناهندگی لوکزامبورگ در سال ۲۰۱۸

نتایج پرونده ها تعداد در سال ۲۰۱۸
پناهندگی دریافت کرده اند ۷۴۱
حمایت فرعی دریافت کرده اند ۶۳
ریجکت حمایت بین المللی ـ روند معمولی ۶۵
ریجکت حمایت بین المللی ـ روند تسریع شده ۱۲۹
ریجکت نامشخص ۵۰
انتقال پناهجو به کشوری دیگر ۵۳۶
عدم پذیرش به علت اینکه تبعه اتحادیه اروپا بودند ۲
عدم پذیرش به علت اینکه تبعه کشورهای جهان سوم نبودند ۱۱
عدم پذیرش به علت درخواست مجدد ۲۴
ابطال یا لغو وضعیت پناهندگی
کل پرونده ها ۱۶۲۱

همانطور که مشاهده نمودید با توجه به آمار مذکور، تعداد پرونده هایی که از میان هزاران پرونده جهت بررسی پناهندگی لوکزامبورگ پذیرفته شده و در نهایت به تعدادی از آنها پناهندگی اعطا می گردد، رقم ناچیزی است. به علاوه از آنجا که راه های دیگری نیز جهت مهاجرت به لوکزامبورگ موجود است، درخواست پناهندگی لوکزامبورگ اقدام معقولی به نظر نمی رسد. نمودار درصد درخواست پناهجویان در لوکزامبورگ از ماه ژانویه ۲۰۱۸ در زیر ارائه شده است:

نمودار درصد درخواست پناهجویان در لوکزامبورگ از ماه ژانویه ۲۰۱۸

نمودار درصد درخواست پناهجویان در لوکزامبورگ از ماه ژانویه ۲۰۱۸

شما می توانید از طریق دریافت مشاوره رایگان شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

پناهندگی لوکزامبورگ و سخن پایانی

پناهندگی لوکزامبورگ در این مقاله مورد بررسی قرار گرفت تا شما عزیزان شخصاً با مطالعه شرایط و قوانین پناهندگی لوکزامبورگ از خطرات و مشکلات این راه آگاه شوید. از آنجا که لوکزامبورگ یکی از ثروتمندترین کشورهای اروپا بشمار می رود و زندگی در این کشور از سطح بالایی برخوردار است، متقاضیان بسیاری جهت مهاجرت به این کشور اقدام می نمایند. به همین دلیل بر آن شدیم تا اهم اطلاعات مربوط به مشکلات پناهندگی لوکزامبورگ را شرح داده و نیز نکات مهمی را به طور خلاصه در مورد سایر راه های مهاجرت به لوکزامبورگ نظیر مهاجرت از طریق تحصیل، مهاجرت از طریق کار و مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان مجرب ما در امر حقوق بین الملل تماس حاصل نمایید و نیز پرسش های خود را در انتهای مقاله در قسمت دیدگاه و نظرات بیان کنید تا در کمترین زمان ممکن بهترین پاسخ را دریافت نمایید. شما عزیزان می توانید در باب راه های مهاجرت به لوکزامبورگ با کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور من باب راه های دیگر مهاجرتی به لوکزامبورگ مشاورت و راهنمایی داشته باشند .

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 پاسخ
 1. محمد گفته:

  سلام من مدت ۵ سال است که در آلمان پناهندگی داده بودم و اکنون جواب منفی دریافت کردم دیگر نمیتوانم این جا بمانم آیا از نظر شما با وضعیت که انگشت آلمان را هم دارم شرایط پناهندگی به کشور لوکوزامبرگ چگونه است تشکر

  Rating: ۵
  پاسخ