چرا اتریش ؟

چرا اتریش ؟

اکنون در یک نگاه کلی به بررسی کشور اتریش میپردازیم.

اتریش یکی از کشورهای اروپای غربی است. پایتخت آن وین است. این کشور از شمال با آلمان و جمهوری چک، از شرق با اسلوواکی و مجارستان، از جنوب با ایتالیا و اسلوونی و از غرب با سوئیس هم‌مرز است.
اتریش کشوری واقع در اروپای مرکزی و در خشکی محصور می باشد. رشته کوه های آلپ که از شرق به غرب در این کشور امتداد دارند، بیش از ۷۵ درصد خاک این سرزمین را در برگرفته اند. بیشتر اراضی قابل کشت اتریش، در نواحی کم ارتفاع شمال و شمال شرقی واقع شده و بیش از نیمی از آنها، به درختکاری و کشت علوفه اختصاص دارند.
اتریش بعد از اتمام جنگ جهانی دوم در سال ۱۹۴۵ تاکنون یک جمهوری فدرال است. صدر اعظم این کشور توسط رییس جمهور که خود توسط مردم برگزیده شده، انتخاب می‌شود.
طبق آخرین آمار بانک جهانی اتریش پس از کشورهای سوئیس، دانمارک، سوئد، آمریکا، آلمان و ژاپن در مکان هشتم ثروتمندترین کشورهای جهان قرار گرفته‌است.
زبان رسمی این کشور آلمانی است که ۹۸٪ مردم این کشور به این زبان صحبت می‌کنند. در کنار آلمانی اقلیتی به زبان‌های کروات، اسلوونیای و مجارستانی صحبت می‌کنند. دین این کشور مسیحی است و واحد پول آن یورو می باشد.
اتریش، که یک جمهوری فدرال است، ۹ ایالت را در بر می‌گیرد که شهرهای مهم آن عبارتند از: وین ، زالتسبورگ، اینسبروک، ولس ، لاگن فورت، سالزبورگ، تیرول و گراتس. این کشور عضو سازمان ملل متحد ، اتحادیه بازرگانی آزاد اروپا، سازمان همکاری اقتصاد و توسعه ، کنفرانس امنیت و همکاری در اروپا، شورای اروپا می باشد. اتریش به حفظ روابط اقتصادی با کشورهای اروپای مرکزی که زمانی جزو امپراتوری هاپسبورگ بودند می پردازند.
انواع آب و هوای محلی به دلیل اختلاف ارتفاع و جنبه های دیگر وجود دارد. شرق کشور خشک تر از غرب آن است، و به طور کلی در زمستان سردتر در تابستان گرم تر و در عین حال مرطوب تر از نواحی آلپی است. نواحیی که بیش از ۳۰۰۰ متر ارتفاع دارد در تمامی سال پوشیده از برف است. اما در حالت کلی، آب و هوای این کشور کوهستانی است. در این کشور پر برف و برای کوه نوردی و اسکی ایدآل است. کوه های آن برای افراد علاقمند به کوه و طبیعت بسیار مناسب است. مناطق کوهستانی این کشور مکانی خوبی برای مسافرت، استراحت و پناه بردن به طبیعت از زندگی ماشینی است.
تکیه گاه اصلی اقتصاد صنایع تولیدی است که شامل ماشین آلات و لوازم ترابری، محصولات آهن و فولاد، فرآورده های نفتی، سیمان و کاغذ است. منابع طبیعی متشکل است از سنگ آهن و منیزیت، و همچنین امکان بالقوه تولید نیروی هیدروالکتریک و مهم ترین جنگلهای اروپای مرکزی نیز در اتریش واقع می باشد.

شرایط جزیئ زندگی در اتریش

با دارا بودن فرهنگی غنی، متمدن و مدرن، کشور اتریش از نقطه نظر شرایط زندگی به یکی از بهترین گزینه ها  تبدیل شده است. بر طبق آخرین آمارهای بین المللی “مخارج زندگی″ که توسط شرکت مشاوره ای مشهور “مرکر” صورت گرفت کشور اتریش در مقام برترین ها قرار گرفته است. در این میان ژاپن و روسیه در مقام اول قرار دارند. دراین زمان، توکیو گران ترین شهر دنیا است، پس از آن اوزاکا، مسکو، ژنو، هنگ کنگ و زوریخ به ترتیب جزء گران ترین شهرهای دنیا هستند. اما شهرهای کشور اتریش با وجود امکانات برترینی که دارند در این بین نیستند. در میان ۱۰ منطقه ی گران جهان، پنج کشور از قاره آسیا و چهار شهر اروپایی بعلاوه نیویورک قرار دارند. امروزه بازرگانان و تجار جوان بسیاری اعلام آمادگی میکنند تا در پروژه های تجاری بزرگ در سطح جهانی شرکت کرده و البته از آن طریق کسب اقامت در آن منطقه بنمایند.همچنین، جهت اجاره دفتر یا خرید منزل یا سوئیت های کوچک، کشور اتریش دارای مناسب ترین قیمت ها در اروپای مرکزی است و این موضوع براحتی از لحاظ قوانین حقوق کشور ها قابل بررسی است.

البته مخارج زندگی در کشورهای مختلف متناسب با میزان درآمد، سطح رفاه اجتماعی، بیمه و مالیات میباشد و جای نگرانی در این زمینه برای افراد وجود ندارد چنانکه در شهر وین در کشور اتریش، گاها زندگی دانشجویی به ازای هر نفر حدودا ۸۰۰ یورو (تمام هزینه ها) بوده و در انتخابی دیگر۱۰۰۰ یورو خواهد بود. لذا در نهایت، این هزینه ها قابل کنترل است.

ارزشگذاری با ارزش استراحت

انتخاب اتریش بعنوان پایگاه اصلی تجارت در وهله اول توسط شرایط اقتصادی مساعد پشتیبانی می شود. در بحث ثبت شرکت ها، بعد از ثبت نهایی، کارمندان و پرسنل تنها زمانی قادر به ارائه بهترین خدمات هستند که در محیط زندگی خود از احساس آرامش و رفاه برخوردار باشند. کیفیت زندگی در اتریش ضربه ناپذیر است. عوامل زندگی در کشور اتریش تمامی خواسته ها را برآورده می سازد: طبیعت بکر و مناظر بی نظیر، منابع طبیعی، چشم اندازهای فرهنگی، چراگاه ها و مراتع سرسبز، چشمه های زلال، کیفیت خوب آب و هوا، و بسیاری موارد این چنینی. این گنج واره های طبیعی در کنار فرهنگ غنی و متنوع، سطح رفاه بالا و امنیت فوق العاده ی زندگی و وجود مشکلات زیست محیطی در کمترین حد ممکن، اتریش را مبدل به کشوری ساخته اند که هر فردی زندگی در آن را دلپسند و مطبوع می یابد. خیل افراد در سراسر جهان اروپا را انتخاب، و در اروپا نیز از میان ۵۰ کشور  اتریش را انتخاب میکنند.

زندگی و مالکیت تضمین شده

اتریش یکی از امن ترین کشورهای جهان است. ثبات اقتصادی، سیاسی و اجتماعی این کشور را به مدینه فاضله مبدل ساخته است. به ویژه آمار کم میزان جرم و جنایت و امنیت حقوقی برای شرکت ها بسیار جذاب است. بر طبق آمارهای اخیر، طی۶ سال گذشته از لحاظ رعایت امنیت حقوق فردی و مالکیت، کشور اتریش در مقام دوم جهان قرار دارد.

ثبت شرکت در اتریش (وکیل مهاجرتی، ثبت شرکت و مهاجرت کشور اتریش)

شهروندان خارجی مجاز به تاسیس شرکت و کارخانه، انجام معاملات تجاری و بازرگانی و نیز خرید شرکت در کشور اتریش هستند. در اتریش میتوان انواع مختلف شرکت ها را ثبت کرد تفاوت این شرکت ها در سطح مسئولیت و همچنین میزان و نحوه پرداخت مالیات میباشد. در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن های موسسه تماس گرفته و به طور رایگان مشاوره شوید.

معمولترین نوع ثبت شرکت در اتریش GmbH یا شرکت با مسئولیت محدود میباشد.

انواع ثبت شرکت  

شرکت با مسئولیت محدود (GmbH)
شرکت سهامی خاص (AG)
شرکتی تحت قوانین اتحادیه اروپا (SE)

مالیات شرکت ها(وکیل مهاجرتی کشور اتریش)

درآمد شرکت های مقیم اتریش بویژه شرکت های سهامی خاص و شرکت ها با مسئولیت محدود مشمول قوانین مالیاتی شرکت ها می شود. بر طبق این قوانین سود شرکت ها با نرخ مالیاتی ۲۵ درصد بطور یکسان مشمول پرداخت مالیات هستند. بدلیل کاهش نرخ مالیات شرکت ها از ۳۴ به ۲۵ درصد در دهه ی گذشته، کشور اتریش بسیار بیشتر مورد توجه و علاقه سرمایه گذاران قرار گرفته است. البته این نرخ مالیاتی نسبت به نوع طرح تجاری متفاوت خواهد بود. در قلمرو اتحادیه اروپا کشور اتریش جزء کشورهای اروپای شرقی قرار گرفته است. از سال ۲۰۰۵ قوانین مالیاتی اتریش با کشور اسلونی و سایر کشورهای اروپای شرقی که دارای کمترین میزان مالیات هستند مانند مجارستان، اسلواکی و لهستان یکسان شده و میزان مالیات در این کشور را کاهش بیشتری داده است. اینها عوامل اصلی رشد رتبه ای کشور اتریش در سطح جهانی میباشند.

جهت کاستن پایه مالیاتی برای مالیات های حقوقی شرکت ها در ارتباط با مالیات بندی گروهی، سود و زیان اعضای داخلی گروه و نیز زیان اعضای شرکت های تابع در مقابل یکدیگر محاسبه می شود. مالیات بندی گروهی در صورت عضویت ۵۰% از اعضا و نیز وجود سهام می تواند مورد استفاده قرار گیرد.

در صورت خرید شرکت می توان ارزش آن را به مدت زمان پانزده سال در محاسبات مد نظر داشت، چیزی که در کشورهای دیگر امکان پذیر نمی باشد. به حساب آوردن ارزش شرکت به طرق مختلف میزان بار مالیاتی را برای شرکت ها تا حد ۲۳% کاهش می دهد. بر اساس بررسی های جاری، میزان بار مالیاتی مؤثر تشکیلات سرمایه داری طبق گزارشات مرکز تحقیقات اقتصاد اروپا برای اتریش ۲۳٫۱% رقم زده شده است. معافیت مالیاتی به میزان ۹% در صورت سرمایه گذاری از جمله امکانات فوق العاده ای می باشد که چنین شرایطی را فراهم می کند. همچنین معافیت تحقیقاتی، آموزشی، حرفه ای ، کسر مالی در صورت ضرر و زیان و به جریان انداختن ذخیره های مالی ساکن نیز باعث کاسته شدن از میزان مالیات می شود. بدین طریق میزان بدهی تشکیلات شرکتی در اتریش ۴۰% کمتر از کشور صنعتی همسایه یعنی آلمان می باشد.

در صورتی که مخارج صرف شده برای تحقیقات، موجب کشفیات با ارزشی برای پیشرفت و یا بهبود اقتصاد ملی شود، تا سقف ۳۵% آن را می توان بازپس گرفت که این نیز عاملی موثر در این سیر میابشد.شرکت هائی که در سال سودآوری نداشته اند در حالی که مخارج زیادی را متحمل شده اند، می توانند از مزایای مالی برای تحقیقات به میزان هشت درصد مخارج صرف شده بهره مند شوند.

جهت اطلاع از نحوه ثبت شرکت، مدت زمان لازم و همچنین میزان هزینه ثبت شرکت در کشور اتریش با کارشناسان برجسته ی حقوقی اقامت اروپا در این موسسه تماس حاصل نمایید.

توجه داشته باشید، همواره در مسائل حقوقی و در تصمیم گیری هایی حساس نظیر مهاجرت که خود از امور برجسته ی حقوقیست، از وکلای مجرب آن صنف استفاده کنید. امروزه بحث مهاجرت از طریق ثبت شرکت و یا سرمایه گذاری بسیار داغ است.

شرایط سرمایه گذاری در کشور اتریش:

بسیاری از کشورهای کوچک و بزرگ دنیا برای شکوفائی اقتصاد خود در برابر اهداء سرمایه یا سرمایه گذاری به درخواست کنندگان کشورهای دیگر، تابعیت(شهروندی) و یا اقامت می دهند. برنامه های اعطای پاسپورت در برابر اهداء سرمایه در حال حاضر در کشور اتریش وجود دارد. برنامه گرفتن تابعیت اتریش بر اساس مصوبه پارلمان کشور اتریش و قانون اساسی این کشور برپا شده است، و کاملا قانونی است.
بر اساس قانون مصوب مجلس این کشور، برای گرفتن تابعیت باید به اقتصاد این کشور از راه اهداء سرمایه کمک نمود. نوع سرمایه گذاری توسط دولت، پرداخت نقدی برای مصرف در پروژه های دولت تعیین شده است و به هیچ عنوان امکان پرداخت غیر نقدی وجود ندارد . باید منبع پولی که برای سرمایه گذاری جهت دریافت پاسپورت استفاده می شود، مشخص و قانونی باشد، به عنوان مثال فروش ملک، ارث، پس انداز، تجارت و غیره. و دولت اتریش به سرمایه هایی که از طرق غیرقانونی حاصل شده اند، پاسخ منفی خواهد داد.
حداقل مبلغ اهدای سرمایه سه میلیون یورو می باشد. لازم به ذکر است که مخارجی چون هزینه های قانونی، هزینه های کارشناسی، ترجمه، پست، تمبر و غیره وجود دارند که طبیعتاً قابل برگشت نیست. لذا در صورت رد شدن درخواست تابعیت از جانب دولت، تنها همان سه میلیون یورو قابل استرداد خواهد بود.
حساب تضمین شده دولت، برای استفاده در پروژه های دولت اتریش ایجاد شده است. پول واریزی متقاضی در آن حساب به نام فرد مسدود خواهد بود و هیچ کس حق برداشت نخواهد داشت تا زمانیکه پرونده به سرانجام برسد. هنگام تابعیت و دریافت گذرنامه، مبلغ مذکور برای استفاده در پروژه های دولت باز می شود. در صورت رد شدن پرونده، این پول برای برداشت توسط خود متقاضی آزاد شده و مسترد می گردد.
زمان انجام این پروسه رابطه مستقیم با ارسال مستندات در زمان های تعیین شده و پیگیری موارد خواسته شده از سوی متقاضی دارد اما پیش بینی می شود که در شرایط عادی بسته به شرایط، ۴ تا ۱۲ ماه بطول انجامد.
با داشتن تابعیت اتریش، اجباری به زندگی در آن کشور نیست. چه برای اقدام به گرفتن پاسپورت و چه پس از گرفتن گذرنامه و حق شهروندی، شما به هیچ وجه مجبور به اقامت و زندگی در اتریش نیستید ولی پس از دریافت پاسپورت جدید، شما به عنوان یک شهروند اتریشی، اجازه زندگی در اتریش را برای همیشه خواهید داشت.
با داشتن تابعیت اتریش، از آنجایی که فرد یک شهروند قانونی اتریش محسوب می شود، حق تحصیل، حق کار و هر نوع فعالیت تجاری را دارد. به عنوان یک شهروند، خرید و فروش ملک و متعلقات قانونی دیگر، کاملا آزاد و قانونی است.
فرد می تواند در هر بانکی که بخواهد در اتریش و تمام دنیا حساب باز کند و کارت اعتباری داشته باشد. البته بانک های مختلف برای صدور دسته چک و کارت اعتباری شرایط مختلفی دارند، که در صورت تامین آن، می توان از این امکانات استفاده کرد.
این نوع تابعیت و یا پاسپورت از طریق اهدای سرمایه هرگز باطل نخواهد شد، و فرد برای همیشه شهروند اتریش می باشد. بنابراین همیشه حق دریافت پاسپورت اتریشی برای افراد وجود دارد. خود پاسپورت به عنوان مدرکی برای مسافرت، هر ۱۰ سال یکبار و فقط با ۴۵ دلار تمدید می گردد.
در چنین شرایطی، هم با گذرنامه ایرانی و هم با پاسپورت اتریشی، می توان به ایران سفر کرد. در صورت سفر با پاسپورت اتریشی به ایران، فرد لازم است به عنوان یک خارجی، ویزای ایران بگیرد که اخذ این ویزا، یک روزه است و در چنین شرایطی فرد تحت حمایت دولت اتریش خواهد بود. در صورت مسافرت با پاسپورت ایرانی به ایران، به ویزا نیازی نیست و به عنوان یک ایرانی، تحت قوانین دولت جمهوری اسلامی ایران خواهد بود .

 

Rating: 4
یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (بدون نظر)
Loading...

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 پاسخ
 1. حسین بالازاده گفته:

  جناب آقای دکتر ملک پور
  با سلام و احترام
  ضمن عرض ادب خدمت حضرتعالی عارض هستم که بنده در خصوص اقامت دایم اتریش اخذ پاسپورت بر اساس مورد ذیل که در سایت مطرح فرموده آید سوال دارم:
  ” برنامه های اعطای پاسپورت در برابر اهداء سرمایه در حال حاضر در کشور اتریش وجود دارد. برنامه گرفتن تابعیت اتریش بر اساس مصوبه پارلمان کشور اتریش و قانون اساسی این کشور برپا شده است، و کاملا قانونی است.
  بر اساس قانون مصوب مجلس این کشور، برای گرفتن تابعیت باید به اقتصاد این کشور از راه اهداء سرمایه کمک نمود. نوع سرمایه گذاری توسط دولت، پرداخت نقدی برای مصرف در پروژه های دولت تعیین شده است و به هیچ عنوان امکان پرداخت غیر نقدی وجود ندارد “
  – آیا این سرمایه بصورت بلاعوض به حساب دولت اتریش ریخته خواهد شد و یا اینکه بنده بعنوان سرمایه گذار در پروژه های دولت مشارکت داده خواهم شد؟ منظور اینکه شود به آن تعلق خواهد گرفت؟ آیا اصل سرمایه به نام سرمایه گذار ثبت خواهد شد و بعد از چند سال عودت داده می شود؟
  آیا در این روش نیاز به حضور در اتریش خواهم داشت؟ یا همانگونه که در سایت ذکر شده است بعد از ۴-۱۲ ماه پاسپورت خود را دریافت خواهم کرد و نیاز به حضور و اقامت نیست؟

  لذا بسیار ممنون میشوم امتنان فرموده و پاسخ سوالات بنده را بفرمایید.

  بینهایت از وبسایت پربارتان سپاسگزارم

  حسین بالازاده

  Rating: ۴
  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام، روش های سرمایه گذاری با توجه به شرایط متفاوت هست دوست گرامی ، شما می تونید از روش خود حمایتی اقدام بفرمایید که فقط باید نشون بدین پول در حساب خودتون دارین و نیاز نیست به دولت یا کسی پول پرداخت کنید. در این روش تا ۵ سال اجازه کار ندارید ولی می تونید یه بیزینس راه بندازین و مدیریت کنید. در روش ثبت شرکت هم شما در اتریش یه ایده رو تجاری و پیاده سازی می کنید اگر اصولش رو کامل آموزش ببینین عملا هیچ ریسکی براتون وجود نداره . بله اکثر روش های شرط حضور داره و شما باید در سال یک تایمی رو در اتریش باشید.

   پاسخ