کارت آبی اتحادیه اروپا

کارت آبی اتحادیه اروپا

کارت آبی اتحادیه اروپا

کارت آبی اتحادیه اروپا و شرایط گرفتن وکیل مهاجرت برای مهاجرت به آلمان ۲۰۱۸ در این مقاله بررسی می شود. شرایط اخذ کارت آبی اتحادیه اروپا و قوانین مهاجرت به اروپا از طریق کار قوانین و راههای اخذ کارت آبی اتحادیه اروپا و سپس اخذ اقامت اروپا از طریق کار با توجه به سوالات شما در این مقاله بیان می شود. سوالات ایجاد شده در مورد کارت آبی اتحادیه اروپا به شرح زیر هستند.  

 • آیا اطلاعاتی در خصوص  بلو کارت اتحادیه اروپا دارید ؟
 • آیا شرایط  اخذ بلوکارت آلمان را دارید ؟
 • راه های اخذ بلو کارت اتحادیه اروپا و شرایط اخذ اقامت آلمان به چه صورت می باشد ؟
 • مدارک لازم برای اخذ کارت آبی اتحادیه اروپا کدامند ؟
 • شرایط گرفتن بلو کارت برای ایرانیان چگونه است ؟

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص شرایط اخذ بلوکارت آلمان می توانید با موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای ام آی ای اتریش تماس حاصل نموده و  در خصوص کارت آبی اتحادیه اروپا مشاوره ی تخصصی دریافت نمایید .

فایل صوتی و تصویری موسسه MIE در مورد کار در آلمان و کارت آبی اتحادیه اروپا

در ابتدای کارت آبی اتحادیه اروپا بحث به شرحی مختصری از بلو کارت اتحادیه اروپا می پردازیم :

در اکتبر ۲۰۰۷، کمیسیون اروپایی دو طرح را در این زمینه اتخاذ نمودند. اولین طرح برای ایجاد یک چارچوب رهنمودی در جهت پذیرفتن مهاجرین متخصص و ماهر و تحصیل کرده در اتحادیه اروپا بود که بعدها با عنوان بخش‌نامه کارت آبی اتحادیه اروپا شناخته شد.

دومین طرح در مورد ساده کردن راه های مهاجرت به اروپا با اختصاص متقاضیان به یک روش واحد یعنی بخش‌نامه مجوز واحد است. در می ۲۰۰۹، شورای اروپایی بخش‌نامه کارت آبی اتحادیه اروپا را به تصویب رساند. در دسامبر ۲۰۱۱، بخش‌نامه مجوز واحد تصویب شد.

آنان با کمک هم طرح کارت آبی اتحادیه اروپا را ایجاد نمودند که تقاضا محور و شامل اقامت و اجازه کار بود.

به نقل از خوزه مانوئل باروسو:

«مهاجرت نیروی کار به اروپا رقابتی بودن را تقویت نموده و در نتیجه موجب رشد اقتصادی می شود. این مسئله همچنین در مقابله با مشکلات جمعیتی ناشی از افزایش سن جمعیت کمک کننده است».

 

 

 

 

اهداف کارت آبی اتحادیه اروپا

هدف از طرح بلو کارت اتحادیه اروپا در واقع این بود که اروپا را برای افراد متخصص که در خارج از اتحادیه اروپا هستند به یک هدف جالب تبدیل کند .  همه کشورهای عضو اتحادیه اروپا به جزء کشورهای انگلستان، دانمارک و ایرلند در طرح کارت آبی اتحادیه اروپا مشارکت دارند .

در گذشته  افراد متخصص بیشتر متمایل بودند برای پیدا کردن کار به کشورهای امریکا و کانادا  و استرالیا بروند. اما با این طرح اروپایی ها کمک کردند تا اروپا را به بهترین مقصد مهاجرت در جهان تبدیل کنند  .

ویژگی ها بلو کارت اروپا به شرح ذیل می باشد

 1. شرایط کاری و درآمد برابر با شهروندان
 2. رفت و آمد آزاد به کشورهای حوزه شنگن
 3. داشتن حقوق اجتماعی و اقتصادی
 4. شرایط مساعد برای بودن با خانواده
 5. اقدام برای اقامت دائم

شرایط اخذ کارت آبی اتحادیه اروپا

سه شرط اصلی  جهت درخواست کارت آبی اتحادیه اروپا وجود دارد.

 • متقاضی باید خارج از اتحادیه اروپا باشد
 •  متقاضی باید تحصیل کرده یا متخصص باشد
 • پیشنهاد قرارداد کار و یا ایجاد شغل

حق استفاده از کارت آبی اتحادیه اروپا

اشخاصی که حق برخورداری از کارت آبی اتحادیه اروپا را دارند، عبارتند از:

فارغ التحصیلان دانشگاه

کسانی می توانند برای اخذ بلو کارت اروپا اقدام کنند که حتما باید مدرک دانشگاهی داشته باشند و همچنین قرارداد کار با درآمد حداقل ۴۶٫۴۰۰ یورو است.  ورود به این روش بسیار سریع‌تر مطمئن تر می باشد . امکان دریافت کارت آبی اتحادیه اروپا در آلمان بدون مدرک دانشگاهی وجود ندارد.

اشخاص شایسته و مجرب برای اخذ کارت آبی اتحادیه اروپا  ( بلو کارت اتحادیه اروپا )

برای اشخاص مجرب درشغل هایی که کمبود نیرو دارند درآمد می تواند کمتر باشد. در این مورد حدود درآمد خالص ۳۸٫۶۸۸ یورو است. شغل هایی از قبیل ، مهندسی ، دانشگاهیان و کارکنان با مهارت مشابه در زمینه اطلاعات و ارتباطات و همچنین پزشکان است. در مشاغلی که به اصطلاح «علاقه خاص شهروندان غیر اتحادیه اروپا» حدود درآمد پایین تر است. برای دریافت کارت آبی اتحادیه اروپا به عنوان ریاضیدان، دانشمند، مهندس، دکتر و یا کارکنان دارای مهارت در زمینۀ IT حدود درآمد خالص ۳۸٫۶۸۸ یورو در سال وجود دارد..

شرایط درخواست کارت آبی اتحادیه اروپا ( بلو کارت اروپا )

به طور مثال شخصی که به دنبال بلو کارت  اتحادیه اروپا می باشد در المان باید مدرک از یکی از دانشگاه های المانی داشته باشد یا اینکه مدرک دانشگاهی خارجی که مورد قبول باشد یا مدرک دانشگاهی خارجی داشته باشد که مشابه مدرک آلمانی شود .

متقاضیان کارت آبی اتحادیه اروپا باید درخواست بررسی شخصی مدرک خود را ارائه دهند. بعد باید هزینه این ارزیابی را نیز پرداخت نمایند ، شما باید مدارک تحصیلی خود را ترجمه به سازمان مربوطه ارائه نمایید تا ارزیابی گردد و سپس باید به وزارت خارجه ارائه شود.

قرارداد کار واجد شرایط در رابطه با کارت آبی اتحادیه اروپا  ( بلو کارت اتحادیه اروپا )

باید قرارداد کار واجد شرایط را ارائه داد و باید مشخص شود که درآمد خالص سالانه حداقل ۴۶٫۴۰۰۰ یورو یعنی ۳٫۸۶۷ در ماه باشد (خالص). درآمد خالص سالانه ۳۸٫۶۸۸ یورو، یا ۳٫۲۲۴ یورو در ماه (خالص) هم در برخی از بخش های دارای کمبود کفایت می کند.

در حال حاضر این مشاغل عبارتند از:

 • دانشمندان
 • ریاضی دانان
 • معماران
 • مأموران برنامه ریزی
 • برنامه ریزان شهری
 • مدیران ترافیک
 • طراحان
 • مهندسان
 • دانشمندان مهندس
 • پزشکان (شامل دندان‌پزشکان نمی‌شود)
 • و همچنین کارکنان ماهر دانشگاهی در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات.

موافقت آژانس فدرال برای کار از طریق کارت آبی اتحادیه اروپا

در صورت ارائه گواهی کارشناسی ارشد آلمانی و حصول درآمد خالص سالانه حداقل ۴۶٫۴۰۰ یورو یا حداقل ۳۸٫۶۸۸ یورو در حرفه که دچار کمبود کارکنان است، نیازی به موافقت فدرال آلمان نیست.

تأیید بازار کار الزامی است در جهت اخذ کارت آبی اتحادیه اروپا

برای بلو کارت اتحادیه اروپا پذیرش وزارت کار  ضروری است، در صورتی که مدرک دانشگاهی خارجی تایید شود و نیاز به قرارداد کار در بخش کسری وجود دارد. مدارک مورد نیازبرای اخذ بلو کارت اروپا

 • پاسپورت معتبر
 • عکس متقاضی در فرمت معیین شده
 • گزارش دانشگاهی: در صورت نیاز ارزیابی
 • قرارداد کار یا پیشنهاد کار دائم
 • فرم: درخواست اعطا عنوان اقامت .
 • فرم: درخواست مجوز اشتغا ل ( این کار تنها در صورتی لازم است که موافقت آزانس فدرال کار مورد نیاز باشد)
 • فرم: شرح محل کار.تنها در صورتی لازم است که موافقت آژانس فدرال برای کار مورد نیاز باشد.

مدت اعتبار کارت آبی اتحادیه اروپا

در واقع   کارت آبی اتحادیه اروپا تا  مدت قرارداد کار معتبر است،اما با دریافت کارت آبی اتحادیه اروپا  در ابتدا حداکثر به میزان ۴ سال و یا به مدت زمان قرارداد کار به اضافه ۳ ماه دارای اعتبار است  .  دارندگان  کارت آبی اتحادیه اروپا پس از ۳ سال  کار و پرداخت  مالیات  می توانند برای اقامت دائم  درخواست بدهند در صورتی که قرارداد کاری   ایشان  همچنان معتبر باشد.  چنانچه  دارندگان  کارت آبی اتحادیه اروپا مدرک  زبان در سطح B1  داشته باشند ، بعد از ۲ سال میتوانند  برای اقامت دائم درخواست بدهند  .

فارغ التحصیلان دانشگاه و متقاضی کارت آبی اتحادیه اروپا  ( بلو کارت اتحادیه اروپا )

فارغ التحصیلان دانشگاهی با توجه به مدرکی که دارند در سیستم جدید از مزیت های بیشتری برخوردار هستند . انان اجازه دارند به مدت نیمی از سال را ویزا داشته باشند ، و اگر معلوم باشد که درآمد کافی برای زندگی در ان کشور را دارند. به آنها اجازه داده می شود در این مدت برای پیدا کردن یک شغل دائم در آلمان تلاش کنند.

فارغ التحصیلان خارجی از یک دانشگاه آلمانی  می توانند ۱۲۰ یا ۲۴۰ روز به صورت پاره وقت در کنار تحصیل کار کنند . قبل از اجرای طرح  کارت آبی اتحادیه اروپا این مدت تقریبا ۹۰ روز تمام یا ۱۸۰ روز پاره وقت بود. یعنی در حال حاضر دانشجویانی که از دانشگاه های المان فارغ التحصیل می شوند می‌توانند به جای ۱۲ ماه، ۱۸ ماه دنبال شغل مناسب بگردند .

شما عزیزان در خصوص کارت آبی اتحادیه اروپا و کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با اخذ بلو کارت اتحادیه اروپا می توانید با موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای ام آی ای اتریش با شعبه مرکزی وین در اتریش بصورت مستقیم تماس حاصل نموده و در خصوص اخذ بلو کارت اتحادیه اروپا مشاوره ی رایگان دریافت نمایید .

سیستم کارت آبی اتحادیه اروپا

در سال ۲۰۱۲ سیستم کارت آبی اتحادیه اروپا در آلمان اجرایی گردید به این معنا که افراد دارای مدرک دانشگاهی از دانشگاهای المان یا مدرکی قابل ارزیابی با مدرک آلمانی می توانند راحت تر به بازار کار آلمان راه پیدا کنند . آنان  جهت گرفتن بلو کارت اتحادیه اروپا می بایست تایید مدارک تحصیلی و پیشنهاد کاری دائمی در آلمان که بدست اورده اند را تحویل دهند. درامد حاصل از این پیشنهاد کاری آلمان باید سالانه حداقل ۴۶،۴۰۰ یورو  باشد.

در این صورت، موافقت و تایید آژانس اشتغال فدرال اهمیتی ندارد اتحادیه اروپا همچنین نیاز است که درآمد یکسانی نسبت به کارکنان آلمانی به آنها ارائه شود و درآمد ناخالص سالانه آنها حداقل ۳۸٫۶۸۸ یورو باشد. البته در این مورد موافقت و تایید آژانس اشتغال فدرال لازم و ضروری است. یک مورد دیگر افراد خود اشتغال هستند، انها می توانند اجازه اقامت بگیرند، اما باید کسب و کار آنها همراه با اساس مالی و تأثیر اقتصادی آن در جهت منافع اقتصادی آلمان یا مطابق با نیاز منطقه ای خاصی ارزیابی شود.

اتباع خارجی که قصد دارند کار درکشور  آلمان  یا سایر کشور های اتحادیه اروپا داشته باشند و در پی اخذ بلو کارت اتحادیه اروپا می باشند و به این خاطر در آلمان سکونت دارند ، باید حتما مجوز اقامت داشته باشند . این مجوز برای افرادی که شهروند یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا (EU) و یا منطقه اقتصادی اروپا (EWR) و یا شهروند سوئیس نباشند، ضرورت دارد .

جزئیات دسترسی به بازار کار آلمان برای شهروندان خارج از اتحادیه اروپا در جهت دریافت کارت آبی اتحادیه اروپا

اما در رابطه با کارت آبی اتحادیه اروپا در نظر داشته باشید که برای خارجی هایی که شهروند اتحادیه اروپا شده اند، این قوانین اجرا نمی گردد. تنها شهروندان رومانی یا بلغارستان نیاز به مجوز برای کار به عنوان شهروندان غیر اروپایی دارند.

کار در کشور آلمان و همچنین امکان اخذ بلو کارت اتحادیه اروپا و کارت آبی اتحادیه اروپا برای همه شهروندان خارج از اتحادیه اروپا امکان پذیر است، تنها زمانی که عنوان اقامت به آنها این امکان را بدهد. در واقع، عنوان اقامت (ویزا) باید قبل از ورود به آلمان صادر و ارائه  شود.  برای صدور ویزای کار آلمان  هر کسی باید به سفارت المان در کشور خودش مراجعه و درخواست بدهد . شهروندان استرالیا، اسرائیل، ژاپن، کانادا، جمهوری کره، نیوزیلند یا ایالات متحده آمریکا می توانند عنوان محل اقامت خود را پس از ورود به آلمان دریافت کنند. آغاز کار باید پس از دریافت عنوان محل اقامت باشد.

همچنین پیرامون بحث اخذ بلو کارت اتحادیه اروپا می توان افزود که ورود شهروندان کشورهای خارج از اتحادیه اروپا به بازار کار در آلمان از طریق قانون مدون (قانون کار) محدود شده است. تنها گروه های خاصی از متخصصان حق ورود به بازار کار آلمان را دارند. معمولاً، اجازه مدیریت کار لازم است. برای کارکنان دارای تخصصص کمتر، امکانات کار در آلمان در مورد کارکنان با مهارت، مانند، کارگران ماهر و متخصص، امکان مهاجرت قانونی در آلمان و چشم انداز اقامت طولانی تر در آلمان وجود دارد.

کارآموزی در آلمان برای دریافت کارت آبی اتحادیه اروپا

در کنار بحث اخذ بلو کارت اتحادیه اروپا و کارت آبی اتحادیه اروپا می توان این گونه بیان نمود که شهروندان کشورهای خارج از اتحادیه اروپا می توانند حق اقامت در آلمان را در حین کارآموزی به دست آورند. در این مورد، موافقت آژانس فدرال آلمان ضروری است. وزارت مدیریت کار پیش از دادن مجوز، بررسی می کند که اگر در سراسر کشور متقاضیان آلمانی یا متقاضیان ارجح تر وجود داشته باشد. فارغ التحصیلان مدارس آلمان در کشورهای خارجی که بخواهند یک دوره کارآموزی در اشتغال در آلمان معتبر یا قاعده مند داشته باشند، می توانند بدون اجازه از آژانس فدرال کار، مجوز اقامت بگیرند.

در پایان بحث اخذ کارت آبی اتحادیه اروپا و مهاجرت به آلمان می توان به صراحت بیان نمود که امکان  اخذ بلو کارت اتحادیه اروپا  برای متقضایان کارت آبی اتحادیه اروپا همواره فراهم می باشد و افرادی که خواهان کارت آبی اتحادیه اروپا می باشند می توانند پس از اخذ ویزای کار کشور آلمان و ورود به این کشور درخواست را بنمایند .

کارت آبی اتحادیه اروپا دارای بهترین مزایا برای افراد خواهد بود ، بنابراین افرادی که می خواهند در رابطه با اخذ بلو کارت اتحادیه اروپا اطلاعات دقیق تر و تکمیلی تر دریافت نمایند همواره می توانند با موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای ام آی ای اتریش در سراسر دنیا و یا با شعبه مرکزی در وین اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل نموده و در خصوص اخذ بلو کارت اتحادیه اروپا  به صورت تلفنی و رایگان مشاوره تخصصی دریافت نمایند . موسسه حقوقی ملک پور دارای بهترین اطلاعات در خصوص اخذ بلو کارت اتحادیه اروپا  و شرایط اخذ اقامت آلمان می باشد که به تبع آن بهترین مشاور ه ها را نیز در رابطه با کارت آبی اتحادیه اروپا ارائه می نماید .

یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (21 نظرات, میانگین: 4٫67 از طریق 5)
Loading...

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 پاسخ
 1. حميد گفته:

  با سلام، امكان دريافت بلو كارت براي مشاغل فني بدون مدرك دانشگاهي وجود داره يا خير؟ بنده ام دي اف كار كاملاً ماهر هستم و زبان انگليسي تقريباً مسلط هستم، ممنون ميشم پاسخ بديد

  پاسخ
 2. mie editor3 گفته:

  سلام خدمت آقای دکتر وهمکاران محترم ایشان ، میخواستم عرض کنم آیا با ۵۱ سال سن وبازنشستگی با مدرک مهندسی برق از دانشگاه آزاد اسلامی میتونم بلوکارت آلمان رو دریافت کنم ؟

  پاسخ