کاریابی در اتریش

کاریابی در اتریش

کاریابی در اتریش

کاریابی در اتریش چگونه است ؟شرایط کاریابی  در اتریش و روش های مهاجرت به اتریش چگونه است ؟ ایا با قوانین کاریابی در اتریش و راه های اخذ اقامت اتریش اشنایی دارید ؟چگونه میتوانم از طریق کاریابی در اتریش ویزای کار اتریش را به دست آورد ؟ ایا شما  شرایط اخذ ویزای کار در اتریش  را  دارید ؟  ایا با مشاغل مورد نیاز اتریش اشنا هستید ؟ شرایط کار برای ایرانیان در اتریش   چگونه تاست  ؟ راه های کاریابی در اتریش کدامند  ؟ ایا با کاریابی در اتریش می توان به اقامت دائم اتریش رسید ؟ مدارک لازم برای ویزای کار اتریش را می دانید  ؟ پس از اخذ ویزای کار اتریش  ،  شرایط کاریابی در اتریش چگونه است ؟ ایا با توجه به شرایط خود بهترین راه مهاجرت کاری به اتریش  و اخذ اقامت اتریش از طریق کار ،  ویزای کار و کاریابی در اتریش  است ؟

دوستان عزیز اگر  قصد مهاجرت کاری به  اتریش را دارید و می خواهید  به  شرایط پیدا کردن کار دراتریش  اکاه باشید   اگر هدفتان  این است که با سایت های کاریابی در اتریش  اشنا شوید، و به دنبال ادرس موسسات معتبر  کاریابی در  اتریش  هستید  ، پس از مطالعه  مقاله پیش رو و مقاله های مرتبط در همین سایت ، چنانچه نیاز به  اطلاعات بیشتری در این زمینه  داشتید می توانید با  موسسه حقوقی  ملک پور تماس حاصل نمایید و از مشاوره های رایگان تلفنی توسط وکلای برجسته و کارشناسان این موسسه استفاده نمایید.

اخذ ویزای کار اتریش

کشور اتریش یک نوع ویزای کار دارد به نام ویزای جستجوی کار برای کسانی که خارج از اتحادیه اروپا باشند و قصد داشته باشند برای پیدا کردن کار در زمینه تخصص ومهارت خود در اتریش به دنبال کار بگردند و کار مناسب را پیدا کنند . دولت اتریش بعد از پیدا کردن کار توسط مهاجرین برای انها   کارتی به نام   کارت” قرمز- سفید –قرمز” صادر می کند . کشور اتریش  برای انتخاب  متقاضیان مهاجرت کاری به اتریش  ، وی را از نظر فردی  یعنی قابلیت های او،  تجربه های  کاریش  ،  داشتن  مدرک  زبان ، سن و سال او  وموارد غیره  ارزیابی  می نماید .در امتیاز بندی   فرد در صورتی که  بتواند ۷۰  امتیازاز ۱۰۰ امتیاز را  بدست اورد   می تواند ویزای جستجوی کار اتریش را کسب کند و زمانی  که شخص در مدت ۶ ماه که فرصت دارد در اتریش دنبال کار بگردد   ، بتواند شغل مناسب را پیدا کند   می تواند کارت قرمز سفید قرمز اتریش را از دولت اتریش بگیرد . همان طور که می دانید بعد از پرداخت مالیات  بهمدت ۳ سال به دولت اتریش   و با داشتن شرایط لازم دیگر می توان  برای اخذ اقامت دائم اتریش درخواست داد.


بازار کار در اتریش

هنگامی که فرد  مجوز کار در اتریش را بدست اورد ,  مراحا سخت  پروسه را پشت سر گذاشته . بازار کار اتریش بسیار  با ثبات وسالم  و پویا و فعال است   و فرد به راحتی با داشتن رزومه قوی می تواند کار مناسب را پیدا کند . با توجه به اینکه نرخ بیکاری در کشور اتریش بسیار پایین و تقریبا ۳ درصد است .بهترین کشور را برای مهاجرت کاری انتخاب نموده اید .  در سال هل= های اخیر  کشور اتریش از نظر اقتصادی ، علمی و فرهنگی و تکنولوژی رشد و پیشرفت قابل توجهی داشته است و به طبع افراد زیادی از سرار جهان علاقمند به مهاجرت به این کشور می باشند .

شاید این مطلب نیز برایتان مفید باشد:   اتریش مقصدی جذاب

 

. مهاجرینی که  برای کاریابی در کشور اتریش  به انجا می روند باید  به این نکته توجه داشته باشند مواردی   مثل   نوع تحصیلات , تجربه  و تخصص  کاری,  توانایی در زبان آلمانی و انگلیسی , نوع کار درخواستی وشهری  که آنها مایل به کار و زندگی در آن هستند در شانس کاریابی در اتریش این افراد بسیار  تاثیر گذار است .

روش های زیادی برای کاریابی در اتریش وجود دارد که در ادامه  به انهااشاره میکنیم :

شناخت وضعیت شغلی در کشور اتریش

کشور اتریش به خصوص در چند سال گذشته همیشه بازار کار فعال و  مناسبی برای  مهاجرین متخصص وماهر داشته و دارد. نکته  بسیار مهم داشتن  امنیت شغلی   برای هر کس در اتریش است   .امنیت شغلی شما در اتریش  دقیقا  وابسته به قرارداد کاری شماست. و هرچقدر قرارداد قویتری با کارفرما امضا کنید از امنیت خاطر بیشتری برخوردارید . اما  کشور اتریش قانون بسیار  محکمی  برای  حمایت از نیروی کار دارد  . که حتی زمانی که بیکار شوید به شما حقوق بیکاری می دهند و در صد هستند که سریع برای شما کار پیدا کرده و در طی این مدت کاملا شما را  حمایت میکنند  .

ساعات کاری در اتریش

برطبق قانون  ساعت کار در کشور اتریش مانند بسیاری از کشور ها ۸ ساعت در روز می باشد   .ودقیقا  ۵ روز در هفته باید کار کنند . ساعات اضافه تر نسبت به آن نیز مشمول پرداخت دستمزد اضافه کاری خواهد شد. مردم اتریش تمایل دارن که در ساعات اولیه صبح به سر کار بروند یهنی  اکثر شغل های انها از ساعت ۷ صبح اغاز به کار می کنند و بعضی از مشاغلهم ساعت ۸ به سر کار میروند .

تعطیلات

شمایی که قصد کاریابی در اتریش و مهاجرت به اتریش از طریق کار را دارید و در کشور اتریش  کار پیدا نموده اید  به عنوان یک نیروی کار سالانه  فقط  ۲۵ روز مرخصی با حقوق می توانید داشته باشید . در مواقع ضروری مانند مریضی و یا اسباب کشی نیز مرخصی با حقوق خواهد بود.

بیمه سلامت نیروهای کار

چنانچه نیروی کار مریض شود  این حق را دارد که  روز اول را بدون هیچ گونه  شرحی در خانه خود بماند و استراحت کند .برای روز دوم نیاز به گواهی دکتر خواهد بود .برای مریضی های طولانی مدت نیز بیمه حقوق شما را پرداخت خواهد نمود.

توصیه می گردد اگر شما عزیزان می خواهید مهاجرت کاری به اتریش و  کار در اتریش داشته باشید و  از روش های مهاجرت به اتریش و شرایط  کاریابی در اتریش را آگاه شوید . برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص راه های اخذ اقامت اتریش و شرایط و راه های اخذ تابعیت اتریش و تحصیل رایگان در اتریش مطلع گردید می توانید با موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای ام آی ای اتریش و شعبه مرکزی در وین اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل نموده و یا با تمامی دفاتر همکار این موسسه در سراسر ایران  به صورت تخصصی در خصوص شرایط مهاجرت به اتریش از طریق کار در اتریش و همینطور قوانین اخذ ویزای کار اتریش و کار در اتریش برای ایرانیان مشاوره رایگان بدست آورید .

 دنبال چه نوع شغلی هستید؟

برای هر نوع شغلی باید در مکان هایی خاص  خودش جستجو کنید .

شاید این مطلب نیز برایتان مفید باشد:   روش های مهاجرت به اتریش

 

با قاطعیت می توان در خصوص کاریابی در اتریش گفت برای هر نوع شغلی در اتریش بازار کار  وجود دارد . ولی بعضی  از زمینه های شغلی  به نیروی کار بیشتری  احییاج می باشد   ، خب مسلم است که پیدا کردن شغل در اتریش برای آنها راحت تر و  آسانتر می باشد . کشور اتریش به آهستگی به سمت بازار کار خدمات-محور پیش میرود .و بازارهای سنتی مانند صنایع سنگین و کارخانجات عظیم و یا صنعت معدن در آن رو به کاهش گذاشته است.   در کشور اتریش در بخش دولتی نباید زیاد انتظار پیدا کردن کار در اتریش داشته باشید   به خاطر محدودیت های مالی و نفری این ارگان ها  تعداد نیروی کار زیادی نمی خواهند . ولی   خوشبختانه  در قسمت های   مثل   خدمات, بازاریابی و مدیریت , فناوری اطلاعات و …  همیشه   احتیاج به نیروی کار هست   و مهم تر اینکه  کشور اتریش  همیشه از کسانی که برای کار افرینی به انجا   بروند استقبال میکند از کارآفرینان حمایت میکند و  شما اگر توانایی و شرایط  دارید  می توانید به راحتی در این کشور کارآفرینی نیز انجام دهد.

چنانچه  شما به دنبال مهاجرت به اتریش از طریق کار و همچنین کاریابی در اتریش و یک کار  فوری و موقت  ودر حد چند ماه هستید و برای پیدا کرد ن کار عجله دارید ,  بهترین انتخاب  مشغول شدن  در صنعت توریسم است  . در اتریش این صنعت بسیار بازار کار مناسبی دارد  سالانه توریست های زیادی  به کشور اتریش وارد می شوند   فرق  این  مورد کار  با دیگر موارد  این است که بر  عکس  بسیاری از مشاغل , شما میتوانید در این زمینه در شهر های کوچک و شهرستان های دور از پایتخت نیز وارد بازار کار شوید.

بهترین راه برای جستجو در این زمینه جستجوی محلی است. سازمان AMS نیز میتواند کمک شما در یافتن موقعیت های خالی شغلی باشد

 

 چگونه استخدام شوید؟ و کاریابی در اتریش انجام دهید ؟

ما باید کجا  به دنبال کار بگردیم و چگونه  باید عمل کنیم

برای کاریابی در اتریش و پیدا کردن کار در اتریش روش های زیادی وجود دارد   :

خواندن روزنامه های محلی , چون کاردر اتریش باید در روزنامه ها  اگه ی شود به مدت  ۳ ماه  ،

با جستجو در  اینترنت  هم می توان کار مناسب را پیدا و برای ان درخواست داد  ,

آژانس های کاریابی در اتریش معتبری در اتریش وجود دارند که با مراجعه به انها و دادن رزومه خود  می توان امیدوار  به پیدا کردن شغل  بود  ,

دوستان و آشنایان و…

به نظر ما شما در زمانی که در اتریش هستید  و زمان برایتان مهم است  همزمان باید در تمامی این موارد درخواست بدهید شما با یک بررسی کوتاه در رسانه ها نیز میتوانید از وضعیت بازار کار و همچنین موقعیت های مشاغل  مورد نیاز روز در اتریش   مطلع شوید

  روش های مفید در کاریابی کشور اتریش

 

۱سازمان خدمات کاریابی اتریش (AMS)

( Arbeitsmarktservice)  در واقع  یک ارگان  وابسته به دولت کشور  اتریش  می باشد  که به  اشخاص متقاضی کاریابی در اتریش و کار در پیدا کردن  کار کمکو راهنمایی  میکند . در اتریش  شرکت ها و  کارفرماهایی   احتیاج به  جذب  نیروی کار دارند  موارد شغلی خود را برای  AMS ارسال میکنن  و AMS نیز در مقابل   , اسامی   نیرو های کار مناسب با  ان موقعیت شغلی را به آنها  معرفی  میکند   که بعد نوبت  به مصاحبه کاری شخص با ان موسسه میرسد که هماهنگ می شود .حتی افراد خارجی که خارج از اتحادیه اروپا هستند و خواهان پیدا کردن کار در اتریش هستند نیز میتوانند رزومه و درخواست خود را به صورت آنلاین در سیستم AMS ثبت نمایند .

شاید این مطلب نیز برایتان مفید باشد:   دانشگاه گراتس در اتریش

 

۲جستجوی اینترنتی برای کار در اتریش :

کاریابی در اتریش به وسیله اینترنت بسیار اسان و راحت تر می باشد ,  همچنین بسیار سریع و از نظر اقتصادی  به صرفه است . اما سختی که در این روش وجود دارد ایناست که . اکثر سایت های کاریابی اتریش به زبان آلمانی می باشند و باید به این زبان تسلط داشته باشید . پس به خاطر داشته باشید که برای این کار یا از قبل زبان آلمانی را تمرین کنید و یا  این کار را به کسی بسپارید که به زبان  آلمان تسلط کافی  داشته باشد .

آیا می شود در خصوص کاریابی در اتریش به سایت های اینترنتی اعتماد نمود  ؟

در ذیل تعدادی از سایت های معتبر کاریابی در اتریش را برای شما عزیزان قرارداده ایم :

www.jobpilot.at

www.derstandard.at/stellenmarkt

www.dermarkt.at

www.ams.or.at

 

۳استفاده از  کلیه روزنامه ها :
در خصوص کاریابی در اتریش بحث لازم به ذکر است که وین از گذشته  تا کنون  دارای فرهنگ کافه نشینی بوده است . برای  اینکه  همه  روزنامه های اتریش  را مطالعه کنید لازم نیست هزینه کنید و همه این روزنامه هارو بخرید. شما  می توانید  به یکی  از کافه های شهرهای اتریش  سری بزنید و به صورت نامحدود و رایگان  به تمامی روزنامه ها  را مطالعه نمایید .

۴آژانس های کاریابی موقت برای کاریابی در اتریش

برخی آژانس های کاریابی در کشور اتریش  هستند که کارهای موقت ارایه می دهند . شما باید به استخدام آژانس در ایید و آنها شما را به شرکت ها و کارفرمایان که نیاز به جذب  نیروی کار موقت دارند ( اجاره )میدهند.این نوع  روش کاریابی  در واقع   برای کارهای  سطح  پایین است    مثل   منشی ،   نظافتچی, ,کارگر ساختمانی و… اگر شما در این کارهای موقت از خود  مهارت لازم را نشان دهید  شرکت  هایی که شما را از آژانس اجاره کرده اند ممکن است  با شما قرارداد کار دایمی انعقاد نمایند .

لیستی از آژانس های کاریابی موقت :

 • Manpowerhttp://www.manpower.at
 • Rantasahttp://www.rantasa.at
 • REXhttp://www.rex-dienstleistungen.com
 • AVMhttp://www.avm-personal.at
 • Adeccohttp://www.adecco.at

موسسه حقوقی  ملک پور با  بیش از ۱۰ سال  تجربه در  امور مهاجرت وبهره گیری از دانش به روز شده در این زمینه و  استفاده از مشاورین و وکلا زبده و حرفه ای آماده  پاسخ گویی به همه سوالات شما دوستان عزیز در مورد کاریابی در اتریش و سایت های کاریابی اتریش و اخذ ویزای  کاری اتریش هستند . هم اکنون می توانید با موسسه حقوقی ملک پور تماس بگیرید و در خصوص مهاجرت به اتریش و همچنین اخذ اقامت اتریش و همینطور اخذ تابعیت اتریش مشاوره رایگان اخذ نمایید .

Rating: 4
یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (3 نظرات, میانگین: 5٫00 از طریق 5)
Loading...

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 پاسخ
 1. میثم گفته:

  درود، بنده لیسانس کامپیوتر دارم و دوره های شبکه مایکروسافت mcse2012 و برنامه نویس تحت وب و سانترال تلفن را گزاراندم و دارای مدرک هم میباشم، سابقه کار در زمینه آی تی ۴ سال دارم یکسال بعنوان مدیر ای تی تجربه کاری دارم،آیا واجد شرایط شرایط کار در اتریش هستم ؟باید چکار کنم؟ممنون از راهنمایی تون،سپاس

  Rating: ۴
  پاسخ
  • tlu گفته:

   سلام و عرض ادب
   دوست عزیز برای اخذ ویزای کار در کشور اتریش شرایط بسیار مطلوبی دارید البته چون ویزای کار اتریش بر اساس امتیاز بندی هست باید امتیازات شما محاسبه شود تا بتوان به صورت دقیق بررسی شود. مضاف بر تخصص و تحصیلاتتون مباحثی مانند سن و سطح زبان بسیار حائز اهمیت است کما اینکه در حال حاضر کشور آلمان نیاز مبرمی به نیروهایی متخصص در زمینه تخصص و رشته شما دارد.برای محاصبه امتیازتون می تونید از این مقاله کمک بگیرید.شرایط اخذ ویزای کار اتریش

   پاسخ
 2. قاسم گفته:

  سلام خدمت جناب ملکپور عزیز
  قاسم هستم ۳۲ سال سن دارم ؛ متأهل و صاحب یک فرزند ۹ ماهه
  کارشناسی مهندسی مکانیک با گرایش ساخت و تولید دارم از آموزشکده های عالی (ظاهرا کم اعتبار) با ۱۲ سال سابقه کار در ضمینه پرسکاری ؛ تزریق پلاستیک ؛ماشینسازی ؛ ابزارسازی و قالبسازی ؛ مسلط به نرم افزارهای طراحی و برنامه نویسی ماشینهای سی ان سی و اپراترینگ فرز و وایرکات سی ان سی و غیره
  در دوران تحصیل همواره تحت عنواین مختلف مورد تمجید قرار گرفتم و حتی چندین عنوان کشوری هم دارم ولی به خاطر شرایط و محل زندگیم هیچ وقت راهنمای خوب نداشتم و خیلی از مسیری که رفتم راضی نیستم
  تجربه کارآفرینی در ضمینه تولید یراق آلات را هم دارم
  اگر حمل بر خودستایی نباشد میتونم به جرأت بگم کمتر کسی تو کل ایران با توانایی های فنی و تجربی من پیدا میشه
  متأسفانه در جایی که سکونت دارم (یکی از شهرستانهای اراک) در چند سال اخیر علی رقم سعی و تلاش فراوان ، اونطوری که باید وشاید نتونستم رشد کنم به همین خاطر تصمیم جدی به مهاجرت گرفتم . مدرک زبان انگلیسی ندارم و به خاطر شرایط فضای زندگیم مجبور به استفاده از منابع و کتب خود آموز شدم . درک و ترجمه انگلیسیم بسیار عالیه ولی تو مکالمه خیلی خوب نیستم . مقدار کمی هم آلمانی بلدم. می خواستم بدونم با توجه به این شرایطم آیا انتخاب کشور اتریش برای مهاجرت انتخاب خوبیه؟واصلا در کل شما به من پیشنهاد مهاجرت به خارج از کشور را میکنید؟حد اکثر ۲۰۰ میلیون هم برای این کار میتونم هزینه کنم چون اصلا دوست ندارم پل های پشت سرم را خراب کنم

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   دوست عزیز امکان مهاجرت را دارید و می توانید هم از طریق کار و هم از طریق تحصیل اقدام نمایید همچنین کشورهای بسیاری را می توانید اقدام داشته باشید اما در حال حاضر و با توجه به تغییر قانون متاسفانه کشور اتریش فقط دانشگاه سراسری را می پذیرد برای اطلاعات بیشتر می توانید با دفاتر MIE تماس حاصل نمایید .

   پاسخ
 3. حمید گفته:

  باسلام دوباره خدمت آقای ملک پور: بنده همچنان منتظر جواب سوال قبل هستم و در توضیح آن خدمتتان عرض کنم؛چون شنیده ام در اروپا کلاسهایی به زبان مادری بچه ها در مدارس گذاشته می شود،از این نظر خواستم ببینم می توانم شغلی بدست آورم؟ممنون می شوم جواب بدهید.

  پاسخ
 4. حمید گفته:

  باسلام دوباره خدمت آقای ملک پور: بنده همچنان منتظر جواب سوال قبل هستم و در توضیح آن خدمتتان عرض کنم؛چون شنیده ام در اروپا کلاسهایی به زبان مادری بچه ها گذاشته می شود،از این نظر خواستم ببینم می توانم شغلی بدست آورم؟ممنون می شوم جواب بدهید.

  پاسخ
 5. حمید گفته:

  باسلام خدمت آقای ملک پور و همکارانش: بنده ۴۴سال دارم،دارای مدرک کارشناسی مشاوره وسابقه ی ۲۴ سال تدریس در مقطع ابتدایی،با این وصف و با توجه به تعداد زیاد ایرانیان و فارس زبانان در اروپاولزوم آموزش فرزندان این مهاجران،آیا در این رابطه من میتوانم کاری بدست آورم؟اگر جواب شما مثبت باشد،آیا موسسه ی شما می تواند در یافتن چنین کاری به من کمک کند؟ممنون می شوم جواب بدهید ومتشکر از شماوهمکارانتان.

  پاسخ
 6. محمد گفته:

  درود به تیم ام آی ای و دکتر ملک پور که یک جامعه و از خرافات مهاجرت های غلط نجات دادن و موجب آزرده خاطر شدن سو استفاده کنندگان و کسیه دوزان این راه شدند.
  خیلی سپاسگذارم
  و امیدوارم در راه خود موفق و پیروز باشید
  قراره آینده نزدیک برای پیدا کردن شغل در کشورهای مختلف فیال دقیق و مفصل دکتر ملک پور محبت کنند و توضیح دهند، بنده هم یک سوال دارم ممنون میشم پاسخ بدین.
  سوال بنده این هستش که، برای اقامت کاری در کشورهای اروپایی و آمریکای شمالی همانند سوئد (به غیر از آلمان و کشورهایی که اقامت برای جست وجو کار دارند) میتوان با ویزای تحصیلی وارد شد
  و بعد از گذارندن چند واحد حتی بدون سابقه کار مرتبط ، اقامت تحصیلی و به کاری تبدیل کرد و مشغول به کار شد؟؟! البته در کنار کار هم درس خوند.
  محمد هستم از گرگان ( لیسانس معماری ) همسرم هم لیسانس مکانیک ساخت و تولید، قصد تحصیل ارشد را داریم اما اگر بتونیم همچین تغییری در اقامت حاصل کنیم در هزینه ها خیلی کمک میکند.
  بازم ممنون از تلاش صادقانه و خالصانه شما

  پاسخ