کاریابی در کانادا و بررسی کامل شرایط جستجوی کار در کانادا برای ایرانیان

کاریابی در کانادا برای ایرانیان ، شرایط و مدارک مورد نیاز اخذ ویزای کاری کانادا، نحوه پیدا کردن کار از طریق موسسات کاریابی در کانادا و دیگر نکات مرتبط به مهاجرت به کانادا از طریق کار در این مقاله مورد بررسی و تحلیل علمی قرار می گیرد. شرایط اصلی کار کردن و کاریابی در کانادا چیست؟ اقدامات اولیه برای کاریابی در کانادا کدامند؟ معرفی سایتهای کاریابی ایرانی در کانادا به چه صورت انجام می شود؟ مشاغل مورد نیاز کانادا برای مهاجرت به کانادا از طریق کاریابی کدام است؟ پاسخ این سوالات و تمامی سوالات مرتبط به پیدا کردن کار در کانادا را در این مقاله برای شما عزیزان به رشته ی تحریر در آورده ایم. کانادا کشور در قاره ی امریکا است که از کشور های سطح بالای جهان به شمار می رود. این کشور از مهاجرین بسیاری تشکیل شده است که برای کار و یا تحصیل به این کشور وارد شده اند.

کشور کانادا به دلیل نیاز به نیروی کار متخصص در کشور خود، برنامه ی جذب نیروی کار را به اجرا در آورده و به همین خاطر بسیاری از متقاضیان به دنبال پیدا کردن اپلیکیشن کاریابی در کانادا یا دیگر ابزارها در شبکه های اجتماعی نظیر کانال تلگرامی کاریابی در کانادا می گردند. موسسه حقوقی مهاجرتی ملک پور با برخورداری از مشاور رسمی اداره مهاجرت کانادا و داشتن سالها تجربه در زمینه ی مهاجرت به کشور های جهان می تواند در این مسیر همراه شما عزیزان باشد. شما می توانید از طریق وب سایت ها و اکانت های رسمی موسسه ملک پور MIE اتریش در گوگل و شبکه های اجتماعی، اطلاعات کامل و به روز و جدید ترین مسیر های مهاجرتی را مطالعه بفرمایید. همچنین از طریق تماس با دفاتر این موسسه نیز می توانید به صورت کاملا رایگان مشاوره دریافت نمایید. لطفا در ادامه ی مقاله که لیست مباحث آن در زیر به صورت تجمیع شده به شما ارائه گردیده است، با ما همراه باشید:

کاریابی در کانادا
 • کاریابی در کانادا و شرایط عمومی آن
 • کاریابی در کانادا و ویزای کاری
 • کاریابی در کانادا و مدارک مورد نیاز ویزای کار
 • کاریابی در کانادا و نرخ بیکاری کانادا
 • کاریابی در کانادا و مشاغل مورد نیاز ۲۰۲۰
 • کاریابی در کانادا و میزان حقوق
 • کاریابی در کانادا و نحوه کاریابی
 • کاریابی در کانادا و سایت ها و مؤسسات کاریابی
 • کاریابی در کانادا و بررسی ویزای همراه
 • کاریابی در کانادا و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت
 • کاریابی در کانادا و سخن پایانی

شما می توانید از طریق دریافت مشاوره رایگان شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

کاریابی در کانادا و شرایط عمومی آن

کانادا کشوری در قاره ی امریکا است که در شمال این قاره قرار گرفته است. این کشور با مساحتی نزدیک به ۹ میلیون کیلومتر از کشور های پهناور جهان است. جمعیت کشور کانادا قریب به ۳۶ میلیون نفر است و پایتخت آن اتاوا می باشد. این کشور از ۱۰ ایالت یا استان تشکیل شده و دارای ۳ قلمرو می باشد. کانادا به دلیل موقعیت جغرافیایی که دارد تنها با کشور آمریکا در جنوب مرز مشترک دارد و اطراف کانادا را دریا پوشانده است. شهر های بزرگ کشور کانادا عبارتند از ونکوور، تورنتو، مونترال و … کانادا به دلیل آب و هوایی که دارد غالب ساکنان آن در شهر های جنوبی این کشور ساکن هستند. زبان رسمی در کانادا انگلیسی و فرانسوی بوده و واحد پول آن نیز دلار کانادا می باشد. کانادا کشوری بسیار سطح بالا و مرفه است و همه ساله افراد زیادی برای جذب شدن به بازار کار این کشور به آن مهاجرت می کنند.

نقشه کانادا - مهاجرت به کانادا - کانادا کجاست؟

فایل ویدئویی موسسه ملک پور در مورد برای مهاجرت به کانادا از کجا شروع کنم؟

مقاله مرتبط

برای مهاجرت به کانادا از کجا شروع کنم؟

کاریابی در کانادا و ویزای کاری

اخذ ویزای کاری کشور کانادا هم از طریق موسسات مهاجرتی کاریابی در کانادا (‌ پیدا کردن کارفرما ) و هم از طریق سیستم Express Entry ( ورود سریع ) امکان پذیر است؛ شایان ذکر است که مهاجرت کاری به کانادا از طریق اکسپرس اینتری شامل دو مرحله است و متقاضی که موفق به عبور از این دو مرحله شود، خود و خانواده اش به محض ورود به خاک این کشور ، مجوز اقامت دائم کانادا را دریافت خواهند کرد. این روش بر اساس پارامتر های مدرک تحصیلی، سن، سابقه کار و مدرک زبان امتیازاتی را به متقاضیان می دهد که در مرحله ی اول متقاضیان باید از ۱۰۰ امتیاز حداقل ۶۷ امتیاز را به دست بیاورند. در مرحله ی دوم که که pool یا استخر مجازی نام دارد، نیز می توان از پارامتر های دیگری امتیاز کسب کرد. در این مرحله کف امتیازی که متقاضی باید بدست بیاورد تا موفق به دریافت دعوتنامه دولت فدرال کانادا شود، بر حسب زمان متغیر بوده و متقاضی باید از ۱۲۰۰ امتیاز موجود بیش از ۴۴۰ تا ۴۶۰ امتیاز را به دست بیاورد تا مجاز به ورود به خاک کشور کانادا گردد.

جدول زیر امتیازات مرتبط به شرایط سنی برای اسکیل ورکر را مشاهده می کنید:

امتیازسن
0کمتر از ۱۸ سال
1218 تا ۳۵
1136
1037
9
38
839
740
641
542
443
344
245
146
47

جدول امتیازات مرتبط با مدرک زبان انگلیسی :

SpeakingListeningReadingWritingسطح زبان
4 امتیاز
4 امتیاز4 امتیاز4 امتیاز CLB 7
5 امتیاز
5 امتیاز5 امتیاز5 امتیازCLB 8
6 امتیاز
6 امتیاز6 امتیاز6 امتیاز CLB 9 و بالاتر
0 امتیاز 0 امتیاز0 امتیاز0 امتیازپایین تر از CLB 7

جدول مرتبط با امتیازات مدارک تحصیلی :

امتیازاتنوع مدرک
5مدرک دیپلم دبیرستان
15مدرک بعد از دبیرستان برای دوره ۱ ساله
19مدرک بعد از دبیرستان برای دوره ۲ سال
21مدرک بعد از دبیرستان برای دوره بیشتر از ۳ سال (لیسانس)
222 مدرک و یا بیشتر مربوط به مقاطع بالاتر از دبیرستان از کانادا و یا معادل آنها (یکی از مدارک باید حداقل دوره ۳ ساله و یا بیشتر باشد مانند لیسانس)
23مدرک دانشگاهی در سطح فوق لیسانس و یا معادل آن
25مدرک دانشگاهی در سطح دکتری

جدول امتیاز دهی مرتبط با سابقه ی کار :

امتیازسابقه
9 سال ۱
11
2 تا ۳ سال
134 تا ۵ سال
156 سال و بیشتر

به جهت کسب اطلاعات جزئی تر و مشاهده تمامی امتیازات در هر دو مرحله می توانید به مقاله ای با عنوان « اخذ اقامت دائم کانادا از طریق اسکیل ورکر » مراجعه نمایید.

فایل ویدئویی موسسه ملک پور در مورد اسکیل ورکر کانادا

شرایط ویزای کار کانادا
کار در ساسکاچوان و اخذ اقامت دائم کانادا

کاریابی در کانادا و مدارک مورد نیاز ویزای کار

برای اخذ ویزای کار کشور کانادا و اقدام کردن از طریق موسسات کاریابی در کانادا ارائه ی مدارک زیر مورد نیاز است. این مدارک عبارتند از:

 • داشتن پیشنهاد کاری از موسسه، شرکت، و یا اداره های معتبر که مورد تایید دولت کانادا باشد.
 • پاسپورت معتبر
 • ارائه ی مدارک هویتی به صورت ترجمه شده
 • ارائه ی پرینت بانکی مبنی بر داشتن تمکن مالی مورد نیاز
 • مدارکی مبنی بر داشتن علقه به ایران و تضمین بابت بازگشت شخص به ایران
 • نامه ی عدم سو پیشینه
 • نامه ی گواهی سلامت فرد متقاضی
 • بیمه ی مسافرتی
 • این مدارک از اصلی ترین مدارک برای ارائه به سفارت کانادا می باشد و نبود هرکدام از این مدارک، ریسک پرونده ی شخص را بالا می برد. طرز ارائه ی صحیح مدارک نیز در بالا بردن شانس اخذ ویزا بسیار موثر است.
گرفتن ویزای کار کانادا
اقامت کانادا از طریق کار

کاریابی در کانادا و نرخ بیکاری در کانادا

نرخ بیکاری، اصلی ترین پارامتر برای مهاجرت از طریق کار به یک کشور است که پیش از هر اقدامی باید مورد بررسی و سنجش قرار گیرد. بررسی مبنی بر اینکه کشور مورد نظر با بحران بیکاری روبه رو است یا خیر و یا زمینه ی شغلی مناسبی برای فرد نسبت به شغل و حرفه ی مورد تخصص اش وجود دارد یا نه از اصلی ترین نکات برای مهاجرت افرادی است که می خواهند به واسطه ی تخصص به کشوری دیگر مهاجرت کنند. کشور کانادا به دلیل نیاز به نیروی کار متخصص، در چند سال گذشته اقدام به جذب نیروی کار خارجی کرده است و به دلیل نرخ بیکاری بسیار پایینی که دارد افراد متخصص با پیدا کردن کار مورد نظر خود به مشکل بر نخواهند خورد. در نمودار زیر نرخ بیکاری کشور کانادا را در چند سال اخیر مشاهده می کنید:

نمودار درصد نرخ بیکاری کانادا در بازه زمانی سال های 1976 تا 2019

نمودار نرخ بیکاری در کانادا در سال ۲۰۱۹ را نیز در زیر می توانید ملاحظه بفرمایید :

نمودار نرخ بیکاری در کانادا در سال 2019

نکات مهم در مورد نشان دادن سوابق کاری در پروسه فدرال اسکیل ورکر – آقای افضلی

کاریابی در کانادا و مشاغل مورد نیاز ۲۰۲۰

دانستن اینکه چه شغل هایی مورد نیاز کشور کانادا است و اطلاع از بازار کار مرتبط با رشته ی مورد نظر فرد متقاضی، از نکات قابل توجه در مهاجرت از طریق کاریابی در کانادا است. دولت کانادا مانند دولت دیگر کشور های پیشرفته و مهاجر پذیر هر ساله لیستی از مشاغل و حرف مورد نیاز خود – که با کمبود نیروی کار در آنها مواجه است، را اعلام می نماید. لذا شخص متقاضی کاریابی در کانادا می تواند با دانستن این که چه شغل و تخصص هایی برای کشور کانادا مناسب است، شانس خود را برای پیدا کردن کار در این کشور افزایش دهند. برخی رشته ها و مشاغل از موارد نیاز کشور کانادا هستند و به همین دلیل افرادی که مدارک تحصیلی و سابقه کاری این رشته ها را دارند امتیاز و شانس بیشتری را به دست می آورند.

همانطور که گفته شد کانادا هر ساله لیستی از رشته های موردنیاز خود را منتشر می کند که این لیست دسته بندی خاصی دارد. این لیست NOC نام دارد که در آن رشته های تحصیلی در دسته های گوناگون دسته بندی می شوند. شایان ذکر است رشته هایی که کشور کانادا برای آنها ویزای کار صادر می کند در دسته ی ۰ و A و B هستند که متقاضیانی که تخصص شان در هر یک از این سه دسته باشد، مجاز به ورود به کانادا خواهند بود. جدول زیر نام تعدادی از مشاغلی که در لیست مورد نیاز کانادا برای جذب نیروی کار را مشاهده می فرمایید.

مدیران معماری مدیران ادارات دولتی
مهندسین صنعتی و تولیدی مشاغل حرفه ای در تبلیغات، بازاریابی و روابط عمومی
مشاغل حرفه ای در مشاوره مدیریت کسب مدیران رستوران ها و فروشگاه ها
مدیران حمل و نقل بانکداران و مدیران سرمایه گذاری
مهندسین مکانیک مأمورین آمار
مهندسین طراحی شهری مهندسین معدن
مهندسان شیمی متخصصان جنگلداری
مدیران تعمیر و نگهداری تاسیسات مهندسین برق و الکترونیک
مهندس هوا فضا افسران دادگاه و قضات
مهندسین عمران مدیران تولید
فیزیکدانان و اخترشناسان دانشمندان علوم زمین و اقیانوس شناسی
جوشکار مدیران خدمات پستی
مهندسان نفت عوامل اوراق بهادار، نمایندگی های سرمایه گذاری و کارگزاران بورس
مدیر پروژه سرپرستان پست ها و مشاغل توزیع پیام و پست
بازرگان مهندسان کامپیوتر
مهندس برق مدیران کامپیوتر و سیستم های اطلاعاتی
پرستار مدیران خرید

برای مشاهده لیست کامل جدید ترین مشاغل مورد نیاز کشور کانادا می توانید به لینک زیر مراجعه بفرمایید :

لینک مقاله مرتبط : جدیدترین لیست مشاغل مورد نیاز کانادا

لیست مشاغل مورد نیاز کانادا

کاریابی در کانادا و میزان حقوق

کشور کانادا به دلیل داشتن موقعیت ها و فرصت های شغلی بسیار عالی که برای متخصصین رشته های ذکر شده دارد، مقصدی بسیار جذاب برای افراد است. درآمد های مناسب، سطح بالای زندگی و رفاه مردم، داشتن امنیت شغلی و مالی، بیمه های درمانی مناسب و سایر مزایای این کشور، دلیل عمده ی مهاجرت افراد به کشور کانادا است. دانستن میزان حقوق و درآمد ناشی از کار کردن و کاریابی در کانادا می تواند نکته حائز اهمیتی باشد. جدول زیر نشان دهنده ی میزان حقوق و دستمزد برخی مشاغل هم با درآمد بالا و هم با درآمد پایین در کشور کانادا است:

میزان حقوق نیروی کار در خارج از کشور - دستمزد و مزایا در خارج از کشور

تخصص و حرفه میانگین حقوق سالیانه ( دلار کانادا )
مهندس و توسعه دهنده نرم افزار ۶۵٫۲۲۳
پزشکان متخصص ۱۱۷,۰۰ تا ۳۷۵,۰۰۰
دندان پزشکان ۵۳,۸۰۵ تا ۲۱۳,۶۷۱
پزشک خانواده ۵۸,۰۱۵ تا ۳۱۰,۰۵۴
وکیل ۴۸,۶۳۰ تا ۱۴۶,۴۳۱
مدیران ارشد تولید، حمل و نقل و ساخت و ساز ۷۵,۱۵۹ تا ۱۴۱,۵۶۹
مدیر ارشد بیمه و ارتباطات ۷۷,۸۰۵ تا ۱۲۹,۶۲۹
آمار گیر و مأمور احصائیه ۴۵,۸۲۰ تا ۱۲۹,۷۴۰
مدیران مهندسی ۶۸,۱۰۰تا ۱۷۲,۰۰۰
خلبان ایرلاین ۳۵,۲۳۳ تا ۱۴۶,۲۷۴
اپراتور چرخ خیاطی ۲۲,۵۱۴ تا ۴۱,۵۴۶
آشپز فست فود ۲۰,۹۹۴ تا ۲۶,۰۲۶
صندوقدار ۲۱,۱۸۳ تا ۲۹,۱۵۶
پرستار کودک و دستیار والدین ۲۰,۸۸۰ تا ۳۷,۳۵۴
کمک آشپز ۲۱,۱۸۴ تا ۳۲,۸۸۸
شرایط ویزای کار کانادا
مقایسه اسکیل ورکر کانادا و استرالیا

کاریابی در کانادا و نحوه کاریابی

به طور کلی شما به سه روش می توانید به کانادا مهاجرت کاری داشته باشید:

برنامه فدرال اسکیلد ورکر ( FSWP )

چنانچه در این برنامه که از طریق سیستم اکسپرس اینتری و بصورت دو مرحله ای برگزار می گردد، موفق شوید، از همان بدو ورود اقامت دائم کانادا ( Permanent Resident ) را خواهید داشت و در هر استان و ایالتی که بخواهید می توانید کار و زندگی کنید. در این برنامه شما پس از ورود به خاک کانادا می توانید به جستجوی کار و کاریابی در کانادا بپردازید.

برنامه نامزدی استانی ( PNP )

هر استان کانادا نیروی کار مورد نیاز خود را در قالب برنامه مختص به خود استخدام می نماید. البته برخی از این برنامه های استانی در قالب سیستم آنلاین اکسپرس اینتری به جذب مهاجر می پردازند. مهاجرانی که در این برنامه موفق می شوند، تنها می توانند در همان استانی که از آن پیشنهاد کاری یا Job Offer دارند، ساکن شوند و به کار و زندگی بپردازند.

اخذ ویزای کار موقت LMIA

این برنامه برای آن دسته از مهاجرانی که قصد دارند با داشتن یک دعوتنامه کاری از یک کارفرمای کانادایی بصورت موقت از طریق کار به کانادا مهاجرت کنند، تعبیه و ارائه شده اند. طبیعتا برای کاریابی در کانادا از این طریق می بایست قبل از ورود به این کشور اقدام به پیدا کردن کار و کارفرما نمایید.

درباره نحوه کاریابی در کانادا باید گفت که روشهای زیادی برای پیدا کردن کار مورد نظر در این کشور وجود دارد:

 • روش اول به صورت آنلاین یا مجازی و بازدید از سایت های کاریابی در کانادا که در اینترنت فعالیت دارند
 • روش دوم مراجعه به روزنامه های که مشاغل مورد نیاز را در آن چاپ می کنند
 • روش سوم بستن قرارداد با موسسات کاریابی کانادایی است.
 • شخص همچنین می تواند با جستجو در شبکه های اجتماعی مربوطه نظیر Linked In و … به جستجوی کار در کانادا بپردازد.

کاریابی در خارج از کشور ـ مهاجرت کاری و کاریابی در خارج از کشور

گفتنی است که موسسات کاریابی در کانادا با دریافت CV متقاضی وی را با کارفرمایان لینک می کنند و زمینه مصاحبه شغلی را برای وی فراهم می آورند. معمولا حق الزحمه یا کمیسیون این گونه موسسات پس از پیدا کردن شغل مورد نظر از حقوق ماه (‌ های ) اول فرد کسر می گردد.

کار در کانادا - ویزای کار کانادا - مهاجرت کاری به کانادا - اسکیل ورکر کانادا

کاریابی در کانادا و روش های جستجوی کار کانادا

متقاضیان کار در کانادا می توانند برای کمک به جستجوی شغلی خود در کانادا از منابع زیادی استفاده نمایند که برخی از راه های جستجوی شغل در کانادا را در ادامه توضیح خواهیم داد . راه هایی که میتواند به جستجوی شغل در کانادا به شما کمک شایانی نمایند عبارتند از :

 • سازمان های ارائه دهنده خدمات مهاجر که در زمینه های ذیل به متقاضی پیشنهاد می دهند :
  • کارگاه آموزشی نوشتن رزومه
  • جلسات آموزش شغلی
  • خدمات دیگر برای کمک به متقاضی کاریابی در کانادا در پیدا کردن کار و شغل مورد نظر
 • بانک کار ( JOB BANK ) که اطلاعات حرفه ای و تخصصی رایگان در مورد کار در کانادا ارائه می دهد ، من الجمله :
  • شغل ها
  • دستمزد
  • وظایف اصلی
  • روند اشتغال
  • الزامات آموزشی
 • خدمات و سرویس کانادا ، که دارای اطلاعات مهمی در مورد جستجوی و درخواست شغل است .
 • وب سایت استان یا قلمرو متقاضی کاریابی در کانادا برای تازه واردین به استان مربوطه

نحوه و طریقه کاریابی در کانادا و جستجوی کار

راه های زیادی در کانادا برای جستجوی شغل و کاریابی در کانادا وجود دارد ، از قبیل :

شرکت های تحقیقاتی که در آن متقاضی کاریابی در کانادا می خواهد مشغول به کار شود که بوسیله:

 • بررسی وب سایت ها برای شغل هایی که درخواست داده اید.
 • ارتباط مستقیم با کارفرمایان و سوال از آنها در جهت استخدام

برای رفتن به نمایشگاه های شغلی در شهرها یا شهر خود ، که در آن متقاضی کاریابی در کانادا می تواند کارفرمایان را ملاقات کند و مشاغل را مورد بررسی و بحث قرار دهد .

مرور وب سایت ها و روزنامه ها درباره ی جستجو شغل و بخش های طبقه بندی شده برای دیدن کارفرمایانی که نیروی کاری می پذیرند.

 • بانک کار روزانه بیش از ۲،۰۰۰ شغل جدید ارسال می کند .
 • سایت jobs.gc.ca دارای پست های کاری برای خدمات عمومی فدرال است.

از یک آژانس اشتغال یا آژانس های کاریابی استفاده نمائید.

تماس یا مراجعه به یک مرکز خدمات کانادا برای دستیابی به فهرست خدمات اشتغال دولتی و کمک های آموزشی

نظر خانواده و دوستان خود را درباره مشاغل آزاد بدانید.

 • در باب مشاغل زیادی که تبلیغات ندارند.
 • برخی از مشاغل را فقط با گویش با مردم میتوان فرا گرفت.

درخواست برای مشاغل

هنگامی که متقاضی کاریابی در کانادا تمایل به پیدا کردن شغل دارد باید با ارسال درخواست خود مبتنی بر اخذ شغل درخواست خود را ارائه دهد :

نامه توضیحی ( cover letter ) مبنی بر توضیح کوتاهی از آنچه متقاضی را برای کار مناسب می سازد و به رزومه شخص الصاق می گردد که این نامه می تواند حتی متن ایمیل هم باشد .

رزومه که شامل لیستی از مدارک و تجربه کاری شخص می باشد که برای نگارش آن می توانید به وب سایت رسمی کانادا مراجعه نمائید و سپس برای مصاحبه آماده شوید .

بعد از درخواست

بر اساس رزومه و نامه ارسالی کارفرما تصمیم می گیرد که آیا متقاضی کاریابی در کانادا را برای مصاحبه شغلی دعوت کند یا خیر؟

مصاحبه شغلی :

به کارفرما فرصت می دهد تا :

 • دیدار با متقاضی کاریابی در کانادا داشته باشد
 • جستجو نماید که آیا برای کار مناسب هستید

به متقاضی کمک می کند تا :

 • اطلاعات بیشتری در مورد شغل به دست آورد .
 • تصمیم نهایی بگیرد که تمایل دارد برای آن سازمان کار کند یا خیر ؟

این مصاحبه برای افرادی که رزومه و نامه های فراوانی را برای کارفرمایان متعدد ارسال کرده اند امری معمول و طبیعی می باشد ، اگر کارفرما بخواهد متقاضی را استخدام کند به متقاضی پیشنهاد شغلی رسمی ارائه خواهد داد .

علاوه بر وب سایت های کاریابی افراد جویای کار می توانند از نشریات و روزنامه های مختلف برای پیدا کردن کار استفاده نمائید ، با توجه به تجربه موسسه حقوقی ملک پور به شما متقاضیان مهاجرت به کانادا از جمله مهاجرت کاری به کانادا توصیه می نمائیم که تنها روی یک یا دو وب سایت تمرکز نموده و از آنها برای پیدا کردن شغل استفاده نمائید . علاوه بر وب سایت ها و روزنامه ها متقاضیان کاریابی در کانادامی توانند از آژانس های کاریابی و شرکت های کاریابی که به Recruiter Companies معروف است استفاده نمایند .

در انتهای امر و در مورد کاریابی در کانادا و همچنین مهاجرت به کانادا و یا اخذ اقامت کانادا باید بگوئیم که اشخاص بسیاری هستند که متقاضی مهاجرت به کانادا و کاریابی در کانادا هستند و قصد دارند تا از طریق کار در کانادا و کاریابی در کانادا اقدام نمایند که برای این امر بهتر است از طریق اخذ ویزای کاری کانادا وارد خاک کانادا شوند و سپس اقدام به کاریابی در کانادا نمایند تا بتوانند کار مورد نظر خود را بیابند در این مقاله به شرایط کاریابی در کانادا پرداخته شد امیدواریم مورد رضایت شما خوانندگان فهیم قرار گیرد .

کاریابی در کانادا و سایت ها و مؤسسات کاریابی

موسسات کاریابی در کانادا که در بالا به آنها و نحوه ی کارکرد آنها پرداخته شد، بسیار زیاد هستند و نحوه ی کار کردن آنها مانند هم است. به این صورت که رزومه ی متقاضی را برای شرکت ها و ارگان هایی که نیاز به نیروی کار دارند ارسال می کنند و در صورت موافقت آن شرکت برای جذب نیروی کار، فرد در آن جا استخدام می شود.

در جدول زیر به معرفی سایت های برخی موسسات کاریابی در کانادا پرداخته ایم :

لیست برخی از مهم ترین موسسات کاریابی در کانادا و وبسایتهای مربوطه
https://www.gojobs.gov.on.ca/Jobs.aspx
https://www.albertajobcentre.ca
https://www.monster.ca
https://www.workopolis.com
https://www.jobboom.com
http://www.working.com
https://www.nbjobs.ca
http://emploiquebec.net/index_en.asp
https://www.bcjobs.ca
https://www.monster.ca
http://www.saskjobs.com
https://www.jobboom.com

کاریابی در کانادا و بررسی ویزای همراه

در علم مهاجرت و حقوق مهاجرتی منظور از همراه یعنی همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال. برادر، خواهر، مادر و پدر جز همراهان محسوب نمی شوند. در مهاجرت از طریق کاریابی در کانادا به خصوص برای افرادی که متاهل هستند، مسئله ی ویزای همراهان بسیار مهم است. مهاجرت کاری به کانادا این مزیت را دارد که شخص اصلی بتواند همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال خود را به خود الحاق دهد.

ویزای همراه کانادا

برای درخواست ویزای همراه مدارکی مورد نیاز است که باید به سفارت ارائه شود این مدارک عبارتند از:

 • سند ازدواج
 • فرم درخواست به صورت تکمیل شده
 • پرینت حساب مبنی بر تمکن مالی مورد نیاز
 • ادرس محل اقامت
 • پاسپورت معتبر
 • ارائه ی نامه ی عدم سو ء پیشینه

این مدارک خواسته شده باید همگی به صورت ترجمه شده و مهر شده توسط سفارت باشند

کاریابی در کانادا و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت

کاریابی در کانادا و به طور کلی کار کردن در کشور کانادا می تواند منجر به اقامت دائم در این کشور بشود. برنامه اسکیل ورکر به افرادی که از این طریق وارد کانادا شده اند از همان بدو ورود اقامت دائم ( PR Card ) می دهد و همین امر امتیاز بسیار ویژه ای برای متقاضیان است. بنا بر این کسانی که از طریق سیستم امتیاز بندی وارد خاک کانادا می شوند در ابتدا اقامت دائم می گیرند و می توانند برای جست و جوی کار مورد نظرشان در کانادا اقدام کنند. همانطور که گفته شد ورود به کشور کانادا از طریق موسسات کاریابی به این صورت است که متقاضی رزومه ی خود را برای این موسسات ارسال می کند و موسسات کاریابی نسبت به رزومه ی شخص آنرا برای شرکت ها، کارخانه ها ادارات و سایر ارگان هایی که به نیروی کار نیاز دارند ارسال می کنند و اگر رزومه ی شخص مورد تایید قرار گرفت برای متقاضی قرار داد کاری منعقد می شود. اشخاصی که در کشور کانادا هستند اگر از ۵ سال حضور در این کشور به مدت ۳ سال مشغول به کار باشند و مالیات بر درآمد خود را پرداخت کرده باشند، می توانند درخواست خود مبنی بر تابعیت یا شهروندی کانادا را به اداره مهاجرت این کشور ارائه دهند و در صورت موافقت « پاسپورت کانادا »‌ را اخذ نمایند.

پاسپورت کانادا ـ اخذ تابعیت کانادا

مهاجرت به اروپا یا کانادا
مشاوره مهاجرت به کانادا
کوآپ کانادا

مهاجرت به کانادا - اقامت دائم کانادا

کاریابی در کانادا و سخن پایانی

کاریابی در کانادا مشاغل مورد نیاز، نرخ بیکاری، رشته های مورد نیاز و تمامی نکات مرتبط به مهاجرت از طریق کاریابی در کانادا در این مقاله به طور کامل مورد بررسی و نقد قرار گرفت. کانادا کشوری بسیار مهاجر پذیر است که سطح رفاه، امنیت، و کیفیت زندگی بسیار بالایی دارد. کانادا به دلیل نیاز به نیروی کار در زمینه های مختلف، در چند سال گذشته اقدام به جذب افراد با تخصص های گوناگون کرده است که در متن به بعضی رشته های مورد نیاز کانادا اشاره شد. سیستم اسکیل ورکر کشور کانادا بر اساس ۴ پارامتر اصلی سن، مدرک تحصیلی، سابقه ی کار و مدرک زبان به افراد امتیاز می دهد که اگر افراد امتیازات لازم را به دست آوردند، مجاز به ورود با اقامت دائم به کانادا هستند. کاریابی در کانادا و ورود به این کشور از طریق موسسات کاریابی نیز امکان پذیر است که موسساتی وجود دارند که رزومه ی اشخاص و آموزش های لازم را به افراد می دهند و با ارسال رزومه ی متقاضی به موسساتی که نیاز به نیروی کار دارند زمینه ساز اشتغال اشخاص خواهند شد. موسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش ) با داشتن وکیل تخصصی کشور کانادا، و سابقه ی درخشان در امر مهاجرت می تواند در این راه همراه شما عزیزان باشد. شما می توانید از طریق تماس تلفنی با مجموعه شرایط خود را به صورت رایگان مورد بررسی قرار دهید و یا با مطالعه ی مقالات در وب سایت های رسمی مجموعه و دنبال کردن صفحات مجازی موسسه ملک پور از جدید ترین مسیر های مهاجرتی کسب اطلاع کنید.
فراموش نکنید که قسمت دیدگاههای همین مقاله و انجمن پرسش و پاسخ همین وبسایت برای پاسخ گویی به سوالات و ابهامات شما طراحی شده اند.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 پاسخ
 1. Sadegh گفته:

  بنده دارای لیسانس حسابداری هستم و مشغول تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد حسابداری . ۲۳ ساله و مجرد هستم . قصد مهاجرت به کانادا رو دارم . برای گرفتن مدرک آیلتس هم اقدام کردم . چطوری میتونم ویزای کار بگیرم . اگه چیزی نیاز هست که به گرفتن اقامت کانادا کمک میکنه . ممنون میشم راهنمایی بفرمایید .

  Rating: ۴
  پاسخ
  • MIE Malekpour07 گفته:

   با سلام، برای کار باید سابقه کاری داشته باشید. مدرک زبان هم خیلی مهم هست و معمولا نمره بالاتر از ۷ خیلی کمک میکنه ، شما باید حداقل امتیاز سیستم اسکیل ورکر کانادا رو کسب کنید که بشه برای کار اقدام کرد. با توجه به شرایط شما تحصیل در کانادا و سپس اقدام برای کار روش بهتری هست.

   پاسخ
 2. ازاده گفته:

  با سلام من کاردانی کامپیوتر دارم از دانشگاه پیام نور و برای لیسانس ازاد دارم میخونم و ۲۷سالمه و یه دختر هفت ساله دارم و همسرمم لیسانس حسابداری از دانشگاه ازاد هستن و با چهار سال سابقه بیمه تامین اجتماعی و مهمتر اینکه ما تولیدی قارچ خوراکی داریم والبته مدرک تولید قارچ هم از فنی حرف ای داریم
  ایا با این سرایط امکان مهاجرت به کانادا از کدام روش برامون بهتره ؟سرمایه در ۸۰۰میلیون
  و میشه برای تولید قارچ در کانادا اقدام کرد
  البته دوره های زبان برای گرفتن ایلتس رو تازه شروع کردیم

  Rating: ۵
  پاسخ
  • MIE Malekpour07 گفته:

   با سلام، برای پرورش قارچ باید ثبت شرکت انجام بدین . با توجه به سرمایه بهتره که شما یا همسر برای تحصیل اقدام کنید و همراه هم برای کار ، اینجوری میشه برای پرورش قارچ هم اقدام کرد. مدرک زبان هم باید داشته باشید.

   پاسخ
 3. محمد اسمعیلی گفته:

  با سلام میخواستم بدونم منی که حدودا ده سال پیش سابقه کیفری در ایران را دارم میتونم مهاجرت کنم یا خیر.

  Rating: ۴
  پاسخ