کار در آفریقای جنوبی و بررسی آن

کار در آفریقای جنوبی ، مهاجرت به آفریقای جنوبی، اخذ اقامت و پاسپورت آفریقای جنوبی از طریق کار و شرایط اخذ ویزای کار آفریقای جنوبی ، در این مقاله به طور علمی مورد بررسی قرار می گیرد. مدارک مورد نیاز برای کار در آفریقای جنوبی چیست؟ مشاغل مورد نیاز کشور آفریقای جنوبی کدام است؟ شرایط اخذ ویزای جستجوی کار آفریقای جنوبی به چه صورت می باشد؟ کشور آفریقای جنوبی بهترین کشور قاره آفریقا به شمار می رود و سه شهر دوربان، کپ تون و ژوهانسبورگ، به لحاظ کیفیت زندگی جزو ۱۰۰ شهر برتر جهان هستند. اقتصاد رو به رشد و نیاز به نیروی کار ماهر، این کشور را به سمت جذب مهاجران خارجی سوق نموده و شرایط کار در آفریقای جنوبی را فراهم آورده است. رواج زبان انگلیسی به عنوان یکی از زبان های رسمی این کشور، از دلایل افزایش تقاضای کار در آفریقای جنوبی به شمار می رود. در این مقاله موضوع کار در کشور آفریقای جنوبی را بسط داده و به طور کامل بررسی می کنیم، پس از مطالعه این مطالب، چنانچه نیاز به اطلاعات بیشتری در این مورد و یا سایر زمینه های مهاجرت داشته باشید، می توانید از مشاوره تلفنی رایگان موسسه حقوقی ملک پور (همکار موسسه MIE اتریش) بهره بگیرید. در ادامه به بررسی عناوین زیر می پردازیم:

کار در آفریقای جنوبی
 • کار در آفریقای جنوبی و شرایط عمومی آن
 • کار در آفریقای جنوبی و ویزای کاری آفریقای جنوبی
 • کار در آفریقای جنوبی و مدارک مورد نیاز ویزای کار آفریقای جنوبی
 • کار در آفریقای جنوبی و نرخ بیکاری در آفریقای جنوبی
 • کار در آفریقای جنوبی و مشاغل مورد نیاز ۲۰۱۹ آفریقای جنوبی
 • کار در آفریقای جنوبی و میزان حقوق در آفریقای جنوبی
 • کار در آفریقای جنوبی و نحوه کاریابی در آفریقای جنوبی
 • کار در آفریقای جنوبی و مؤسسات کاریابی در آفریقای جنوبی
 • کار در آفریقای جنوبی و بررسی ویزای همراه
 • کار در آفریقای جنوبی و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت در آفریقای جنوبی
 • کار در آفریقای جنوبی و سخن پایانی

شما میتوانید از طریق لینک روبرو با ما در ارتباط باشید و از کارشناسان موسسه مشاوره رایگان دریافت نمایید.

کار در آفریقای جنوبی و شرایط عمومی آن

کشور آفریقای جنوبی، در انتهای جنوبی قاره آفریقا قرار گرفته است. قسمت جنوبی این کشور را سواحل اقیانوس اطلس و هند تشکیل می دهند و از شمال با کشورهای نامیبیا، بوتسوانا، زیمباوه و سوازیلند همسایه است. کشور لسوتو که توسط آفریقای جنوبی محاصر شده، از دیگر کشورهای همسایه به شمار می رود. کشور آفریقای جنوبی سه پایتخت دارد، پرتوریا، کیپ تون و بلوم فونتین که به ترتیب قوه مجریه، پارلمان و قوه قضایه در هر یک از آن ها قرار دارند و بزرگترین شهر آن، ژوهانسبورگ است. نظام سیاسی این کشور که به جمهوری آفریقای جنوبی شهرت دارد، بر پایه دموکراسی پارلمانی است و رئیس جمهور که رئیس دولت و کشور به شمار می رود، توسط پارلمان انتخاب می گردد. کشور آفریقای جنوبی بیست و پنجمین کشور جهان به لحاظ وسعت محسوب می شود و جمعیتی بالغ بر ۵۷ میلیون نفر را در خود جای داده است. این کشور ۱۱ زبان رسمی داشته و انگلیسی یکی از این زبان ها است. صنعت این کشور بر پایه استخراج مواد معدنی استوار می باشد؛ علاوه بر آن کشاورزی و دامداری، صنایع شیمیایی، نساجی، مهندسی برق و مکانیک در این کشور رونق دارند و در این بخش ها نیاز به نیروی ماهر، به منظور کار در آفریقای جنوبی احساس می شود.

اطلاعات عمومی کشور آفریقای جنوبی

موقعیت کشور آفریقای جنوبی

فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در مورد آشنایی با کشور آفریقای جنوبی

مقاله مرتبط

آشنایی با آفریقای جنوبی

کار در آفریقای جنوبی و ویزای کاری آفریقای جنوبی

دو نوع ویزای کاری برای هدف کار در آفریقای جنوبی در این کشور تعریف شده است: ویزای کاری عمومی (General work permit) و ویزای کاری مهارت های خاص (Critical skills visa). تمامی افراد با ملیت های مختلف که قصد اشتغال در این کشور را دارند، با داشتن یک پیشنهاد کاری می توانند برای ویزای کاری عمومی درخواست دهند. با داشتن ویزای کاری عمومی بعد مدت پنج سال، شخص می تواند برای اقامت دائم این کشور درخواست دهد. الزامات اولیه برای اخذ ویزای کاری عمومی:

 • اثبات این موضوع که آگهی مربوط به شغل مورد نظر در روزنامه های کشور آفریقای جنوبی به چاپ رسیده است.
 • اثبات ارزیابی مهارت ها و شایستگی متقاضی خارجی توسط اداره تشخیص صلاحیت آفریقای جنوبی (SAQA)
 • توصیه نامه از اداره کار
 • کپی پیشنهاد کاری شخص متقاضی

 

کشور آفریقای جنوبی لیستی به عنوان مهارت های اساسی مورد نیاز تهیه کرده است؛ در صورتی که شخصی یکی از مهارت های موجود در این لیست را دارا باشد، می تواند برای ویزای کاری مهارت های خاص که به نوعی ویزای جستجوی کار این کشور محسوب می شود، اقدام نماید. این ویزا یک ساله بوده و نیازی به داشتن پیشنهاد کاری نیست. به محض اینکه شخص در این مدت یک پیشنهاد کاری دائمی دریافت کند، می تواند برای اخذ اقامت دائم نیز درخواست دهد و در صورتی که شغل مناسبی نیابد، می تواند این ویزا را برای یک سال دیگر تمدید نماید. قدم اولیه برای درخواست این نوع ویزا اثبات داشتن سابقه و مدارک مرتبط با یکی از شغل های کلیدی می باشد. علاوه بر کشور آفریقای جنوبی، برای جستجوی کار در کشورهای اروپایی قدرتمند به لحاظ اقتصادی، مثل آلمان و اتریش نیز از طریق ویزای جستجوی کار می توان اقدام نمود.

لیست مهارت های خاص ویزای کار آفریقای جنوبی

پرچم آفریقای جنوبی - ویزای آفریقای جنوبی - مهاجرت به آفریقای جنوبی - کار در آفریقای جنوبی

کار در آفریقای جنوبی و مدارک مورد نیاز ویزای کار آفریقای جنوبی

همانطور که گفتیم در راستای کار در آفریقای جنوبی ، برای اخذ ویزای کار عمومی اولین شرط و مدرک مورد نیاز، داشتن دعوتنامه کاری از یک کارفرما در کشور آفریقای جنوبی است. همچنین کارفرما می بایست از طریق یک نامه کتبی، تأمین هزینه های شخص و همراهان او را بر عهده بگیرد که در مورد ویزای جستجوی کار آفریقای جنوبی یا همان ویزای کاری مهارت های خاص خود شخص باید سرمایه ای حداقل به میزان ۳هزار راند، به مدت ۳ ماه در حساب بانکی خود نشان دهد. در هر دو مورد مهارت ها و تخصص شخص می بایست توسط اداره ساکا ارزیابی شود.

مدارک - فرم درخواست ویزا

 • موارد زیر از جمله مدارک عمومی مورد نیاز بر هر دو نوع ویزا است:

  تکمیل فرم آنلاین

  پاسپورت معتبر به میزان اقامت در کشور

  گزارش پزشکی و رادیولوژی، که کمتر از ۶ ماه از آن گذشته باشد.

  کارت واکسیاسیون تب زرد، در صورتی که شخص به برخی از کشورهای خاص سفر کرده باشد.

  مدرک رسمی ازدواج

  گواهی طلاق در صورت موجود

  گواهی فوت همسر، در صورت وجود

  رأی دادگاه مبنی بر سرپرستی قانونی کودک، در صورت نیاز

  عدم سوء پیشینه کیفری

کار در آفریقای جنوبی و نرخ بیکاری در آفریقای جنوبی

اولین نکته ای که تمام افراد متقاضی کار در آفریقای جنوبی ، آن را ارزیابی خواهند نمود( کاما) نرخ بیکاری در این کشور است. اگرچه این نرخ نشان دهنده وضعیت اشتغال در این کشور می باشد، اما نداشتن فرصت های شغلی را تأیید نمی کند؛ زیرا که کمبود نیروی کار ماهر در این کشور به شدت احساس می شود. به همین دلیل، این کشور سیاست های جذب نیروی ماهر خارجی را در پیش گرفته است. تا از این طریق کمبود خود را جبران کند. بر اساس آمار اعلام شده و نمودار زیر، نرخ بیکاری در کشور آفریقای جنوبی روند متغیری را در بین سال های ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۶ تجربه کرده و از سال ۲۰۱۶ تقریباً سیر افزایشی داشته است. این نرخ در سال ۲۰۱۷ به اوج خود در این سال ها، یعنی ۷/۲۷ درصد رسیده و در سال ۲۰۱۸ اندکی کاهش یافته است. اما دوباره در اوایل سال ۲۰۱۹ شاهد رشد این نرخ تا میزان ۶/۲۷ درصد هستیم. خواننده گرامی، مطالب این سایت توسط تیم حرفه ای موسسه حقوقی ملک پور گردآوری شده و کپی برداری از آن غیر قانونی می باشد.

نمودار نرخ بیکاری کشور آفریقای جنوبی
نرخ بیکاری در کشور آفریقای جنوبی بین سال های ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۹

کار در آفریقای جنوبی و مشاغل مورد نیاز ۲۰۱۹ آفریقای جنوبی

کشور آفریقا مشاغلی که در آن به نیروی کار ماهر نیازمند است را تهیه کرده و همانطور که بدان اشاره کردیم، بر اساس این عناوین شغلی، ویزای کاری مهارت های خاص را برای جذب نیروی بین المللی تعریف نموده است؛ که می توان از طریق آن به منظور کار در آفریقای جنوبی اقدام نمود. هدف دولت این کشور، کمک به وزارت تجارت و صنعت در راستای انجام پروژهای زیرساختی ملی و استراتژیک و کلیدی می باشد. چنانچه پیشنهاد کاری از یکی از این مشاغل دریافت کنید، در حالی که یک دعوتنامه کاری موقت نباشد، می توانید اقامت دائم این کشور را درخواست نمایید. گروه های اصلی شغلی با عناوینی چون: کشاورزی، معماری و شهرسازی، کسب و کار، اقتصاد و مدیریت، فناوری اطلاعات و ارتباطات، مهندسی، علوم مرتبط با سلامت، زمین شناسی، متخصصان و دستیاران، بازرگانی، متخصصین دانشگاهی و فارغ التحصیلان مقطع دکتری دسته بندی شده و هر یک از آن های زیر شاخه های فراوانی دارند.

کار در آفریقای جنوبی و میزان حقوق در آفریقای جنوبی

به منظور کار در آفریقای جنوبی خوب است که اطلاعاتی در مورد میزان درآمد افراد در مشاغل مختلف به دست آوریم تا بتوانیم ذهنیتی از توانایی مالی خود برای تأمین مخارج زندگی در این کشور داشته باشیم. درآمد ماهیانه مشاغل مختلف متفاوت و میانگینی در حدود ۲۰ هزار راند در ماه دارد. هزینه زندگی در این کشور اگرچه به نسبت یک اقتصاد در حال رشد زیاد است، اما همچنان از بسیاری از کشورهای اروپایی، آسیایی و آمریکای شمالی به صرفه تر می باشد. این هزینه ها به شهری که قصد کار و زندگی در آن را دارید، نیز بسیار وابسته است. به طور مثال در شهر دوربان که کیفیت زندگی در آن بالاتر از سایر شهرها می باشد، هزینه زندگی نیز بیشتر خواهد بود. در جدول زیر درآمد حوزه های مختلف شغلی در کشور آفریقای جنوبی نشان داده می شود:

جدول مشاغل آفریقای جنوبی و میزان حقوق آن ها

نمودار میانگین دستمزد ناخالص ماهیانه

نمودار میانگین دستمزد ناخالص ماهیانه

کار در آفریقای جنوبی و نحوه کاریابی در آفریقای جنوبی

فرصت های شغلی موجود در کشور آفریقای جنوبی از طریق سایت ها و روزنامه های مختلفی که وجود دارند، آگهی می شوند و چنانچه تخصص شما در زمینه های مورد نیاز این کشور نیست، این امکان برای شما وجود دارد که از میان فرصت های آگهی شده، به دنبال شغل مناسب بگردید. در صورتی که از طریق ویزای کاری مهارت های خاص اقدام نمایید، فرصت حضور در محیط و ارتباط مستقیم با موسسات کاریابی برای شما فراهم می شود. اگر می خواهید در زمینه مهاجرت چه از طریق کار در آفریقای جنوبی و چه از طریق سایر روش های موجود آگاهی کسب نمایید، ویدیو راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت، به عنوان کامل ترین مرجع در این زمینه، دانش شما را افزایش می دهد.

لیست سایت های کاریابی در آفریقای جنوبی

کار در آفریقای جنوبی و مؤسسات کاریابی در آفریقای جنوبی

در کشور آفریقای جنوبی موسسات کاریابی مختلفی مشغول به کار هستند. این موسسات برای بررسی مهارت های متقاضیان کار در آفریقای جنوبی و ارزیابی نیاز بازار شکل گرفته اند. آن ها فرصت های شغلی موجود در کشور را شناسایی و معرفی می کنند و افراد مناسب با مهارت های مورد نیاز، یک پوزیشن شغلی را پیشنهاد می دهند. در کشور آفریقای جنوبی علاوه بر موسسات خصوصی، موسسات دولتی نیز در این زمینه مشغول به کار هستند. موسسات کاریابی علاوه بر جستجوی کار معمولاً خدمات دیگری همچون مشاوره در جهت نگارش رزومه، آماده شدن برای مصاحبه و راه اندازی بیزینس جدید در کشور نیز ارائه می دهند. در زیر آدرس سایت برخی از این موسسات ذکر شده است.

لیست موسسات های کاریابی در آفریقای جنوبی

کار در خارج از کشور ـ کاریابی در خارج از کشور

کار در آفریقای جنوبی و بررسی ویزای همراه

هنگام درخواست برای اجازه کار در آفریقای جنوبی ، امکان اخذ ویزا برای همسر و فرزندان وابسته و بستگان درجه یک متقاضی وجود دارد. چنانچه فرزند در سن مدرسه است، می بایست اجازه تحصیل در آفریقای جنوبی نیز برای وی درخواست شود. این ویزا در ابتدا به مدت دو سال اعتبار دارد و امکان درخواست به صورت همزمان نیز فراهم می باشد. نکته مهم در مورد اخذ ویزای همراه اثبات توانایی مالی شخص، به منظور تأمین هزینه های خود و همراه است. میزان مبلغی که توسط مسئولین مربوطه دولت آفریقای جنوبی تعیین شده، ۸۵۰۰ راند به ازای هر نفر در هر ماه است. شخصی که ویزای همراه و وابستگی دارد، اجازه کار در کشور آفریقای جنوبی را تا زمانی که اقامت وی به اقامت دائم تبدیل شود، ندارد. در بعضی موارد همسر متقاضی نیز از طریق ویزای کاری آفریقای جنوبی اقدام می کند، که در این صورت دیگر محدودیت کاری وجود نخواهد داشت.

همراه ـ بررسی ویزای همراه برای مهاجرت به خارج از کشور

کار در آفریقای جنوبی و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت در آفریقای جنوبی

به طور کلی کشور آفریقای جنوبی از مهاجرانی که باعث تقویت پایه های اقتصادی این کشور می شوند،Tاستقبال می کند. قطعاً کسانی که با هدف کار در آفریقای جنوبی به این کشور سفر می کنند، از جمله اینگونه افراد هستند و بعد از حداقل ۵ سال کار در این کشور امکان درخواست برای اخذ اقامت دائم آفریقای جنوبی برای آن ها و همسرشان فراهم خواهد بود. افراد وابسته به شهروندان آفریقای جنوبی و یا بستگان درجه یک کسانی که اقامت دائم این کشور را دارند می توانند مستقیماً درخواست اخذ اقامت دائم خود را پیگیری کنند. با پیدا کردن یک شغل دائم و یا داشتن مهارت و تخصص بسیار خاص نیز می توان برای اقامت دائم درخواست نمود. افراد بازنشسته واجد شرایط، افراد مستقل به لحاظ مالی و پناهندگانی که درخواست آن ها پذیرفته شده، از دیگر گروه هایی هستند که این امکان برایشان فراهم است. به همین ترتیب در حالی که ۵ سال از اقامت دائم افراد گذشته و یکسال اخیر در این کشور به صورت پیوسته حضور داشته اند و همچنین با اثبات مهارت زبانی و گواهی عدم سوء پیشینه می توان برای اخذ شهروندی، تابعیت و پاسپورت آفریقای جنوبی اقدام نمود.

اخذ ویزای کشور آفریقای جنوبی از طریق ورود به کالج های زبان
راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت
کار در آفریقای جنوبی و سخن پایانی

کار در آفریقای جنوبی ، انواع ویزای کاری آفریقای جنوبی و شرایط اخذ اقامت این کشور از طریق کار از مواردی هستند که در این مقاله به طور مفصل به آن ها پرداخته شد. این کشور به علت کمبود نیروی کار ماهر در برخی از رشته های تخصصی، اقدام به جذب نیروی خارجی و متقاضی کار در آفریقای جنوبی نموده است. امکان درخواست برای ویزای همراه، هنگام اقدام برای کار در آفریقای جنوبی از نکات مثبت این کشور به شمار می رود. همچنین در این مقاله مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای کار آفریقای جنوبی را بر شمردیم و دانستیم که به طور معمول پس از ۵ سال کار در این کشور به اقامت دائم و پس از گذشت ۵ سال از اقامت دائم امکان درخواست برای تابعیت و پاسپورت آفریقای جنوبی فراهم می گردد. در این مورد استثنائاتی وجود دارد که آن ها را بررسی نمودیم. کشور آفریقای جنوبی همچون برخی از کشورها نظیر آلمان و اتریش، ویزای جستجوی کار نیز تعریف کرده است با این تفاوت که شرایط اقتصادی و کاری و همچنین کیفیت زندگی در این کشورها بسیار بهتر می باشد. شما می توانید سوالات خود را در قسمت دیدگاه ها بنویسید تا از این طریق پاسخ کارشناسان ما را در سریع ترین زمان ممکن دریافت کنید. همچنین اطلاعات تکمیلی را از طریق مشاوره تلفنی رایگان موسسه حقوقی ملک پور (همکاری موسسه MIE اتریش) به دست آورید.

اطلاعات موجود در این وب سایت جهت بالا بردن سطح آگاهی عمومی است و موسسات همکار در ایران خدمات کاریابی ارائه نمی دهند.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 پاسخ
 1. maryam گفته:

  سلام ، وقتتون بخير من دكتر داروساز و همسرم ليسانس شيمي هستن، ايا شرايط كار براي من و همسرم در اين كشور وجود دارد؟

  پاسخ
 2. milad گفته:

  شغل کابینت سازی و مدرک فنی حرفه ای کابینت سازی و تحصیلات دیپلم معماری اقامت کاری در افرقای جنوبی امکان پذیر است؟آیا با ۱۵۰ میلیون امکان اقامت وجود دارد؟ با توجه به اینکه همسرم فوق لیسانس مدیریت بازرگانی هستن

  پاسخ
 3. مشاور حقوقی گفته:

  سلام جناب دکتر ملک پور. با توجه به اینکه شما درباره آفریقای جنوبی و ویزای کار در اونجا خیلی کم صحبت فرمودید لطفا بفرماید برای بنده که فوق لیسانس عمران دارم و حدود ۹ سال سابقه دارم و شرایط مناسبی برای کار تو اونجا دارم چطور میتونم اقدام کنم. تشکر

  پاسخ
 4. مهدی گفته:

  سلام به روش سرمایه گذاری مثلا واردات کالا و فروش آن در آفریقای جنوبی میتوان اقامت این کشور را گرفت و یا از طریق ازدواج؟ لطفا راهنمایی بفرمایید و کمک شما به چه صورت خواهد بود.متشکرم

  پاسخ