کار در اسپانیا و اخذ ویزای کاری اسپانیا

کار در اسپانیا و اخذ ویزای کاری اسپانیا

کار در اسپانیا و اخذ ویزای کاری اسپانیا پس از گرفتن وکیل مهاجرت برای راه های مهاجرت به اسپانیا ۲۰۱۸ کدام است؟ آیا می دانید شرایط و قوانین مهاجرت به اسپانیا در سال ۲۰۱۸ چگونه است؟ آیا مشاغل مورد نیاز اسپانیا را می دانید؟ آیا می دانید شرایط مهاجرت کاری به اسپانیا چگونه است؟ آیا شرایط اخذ ویزای کاری اسپانیا و شرایط اخذ اقامت اسپانیا را می دانید؟

آیا با شرایط زندگی در اسپانیا آشنایی دارید؟ آیا می دانید شرایط و قوانین مهاجرت از طریق کار به اسپانیا چگونه است؟ سریع ترین راه های اخذ ویزای کاری اسپانیا کدام است؟ آیا به دنبال بهترین فرصت­های شغلی در اسپانیا هستید؟ آیا وبسایت ها و مؤسسات کاریابی اسپانیا را می شناسید؟

مقاله ی حاضر راهنمایی ضروری در رابطه با کاریابی در اسپانیا از جمله اطلاعات بسیار مهمی در مورد بازار کار کنونی اسپانیا، مجوزهای کاری اسپانیا، مؤسسات کاریابی اسپانیا، شرایط، قوانین و راه های مهاجرت کاری به اسپانیا محسوب می­شود.

چنانچه تمایل دارید پاسخ پرسش هایی از این قبیل را بدانید و نیز جهت اطلاع از سریع ترین راه های اخذ ویزای کاری اسپانیا، اخذ اقامت اسپانیا، شرایط زندگی در اسپانیا، میزان حقوق و درآمد در اسپانیا و شرایط کاری ایرانیان در اسپانیا می توانید ضمن تماس با وکلای حقوقی برجسته و کارشناسان مجرب موسسه ی حقوقی ملک پور به صورت تلفنی و رایگان در خصوص شرایط و قوانین کار در اسپانیا مشاوره ی تخصصی دریافت نمایید.

بازار کار اسپانیا

نرخ بیکاری در اسپانیا نسبت به سایر کشورهای اروپایی اندکی بیشتر است، با این حال این کشور چهارمین اقتصاد بزرگ اروپا است و رشد اقتصادی آن نسبت به سایر اعضای اتحادیه اروپا با سرعت چشمگیری سیر صعودی را طی می­کند. به علاوه از سال ۲۰۱۳ تاکنون نرخ بیکاری از ۲۶ درصد به ۱۸ درصد کاهش یافته است. در سال­های اخیر حتی استخدام در برخی بخش­ها نظیر بزرگترین منطقه­ی اسپانیا کاستیلا لئون افزایش قابل توجهی داشته است.

اگر به دنبال مشاغل تخصصی و حرفه­ای هستید، باید با تعداد زیادی فارغ­التحصیل اسپانیایی در زمینه­ی کاریابی رقابت کنید؛ با این حال احتمال یافتن شغل برای خارجی­ها در بخش­های مشاوره، صنعت و فناوری اطلاعات بیشتر است، زیرا این بخش­ها در سال­های اخیر پیشرفت داشته­اند. به علاوه شرکت­های چندملیتی بسیاری نیز در اسپانیا واقع هستند از جمله آبنگوآ (Abengoa)، آبرتیس (Abertis)، آچیونا (Acciona)، ای.سی.اس گروپ (ACS Group)، آلمیرول (Almirall)، گروپو آنتولین (Grupo Antolin)، ابرو فودز (Ebro Foods)، فروویل (Ferrovial)، فیکوسا (Ficosa)، فومنتو دکنستراچیونزی کنتراتاس (Fomento de Construcciones y Contratas)، آیبردرولا (Iberdrola)، ایندیتکس (Inditex)، لُجیستا (Logista)، ناتراسیوتیکال (Natraceutical)، پسکانوا (Pescanova)، پی­آرآی­اس­ای (PRISA)، تکنیکاس ری­یونیداس (Tecnicas Reunidas) و ویسکوفان (Viscofan).

فرصت­های شغلی در اسپانیا

در برخی بخش­ها در اسپانیا به دلیل کمبود نیروی متخصص ماهر، فرصت­های شغلی بسیاری می­توان یافت. دولت اسپانیا تقریباً هر سال فهرست مشاغل مورد نیاز هر منطقه را اعلام می­کند و فرآیند و مراحل استخدام این مشاغل را برای خارجی­ها سریع­تر و ساده­تر می­نماید.

مشاغل مورد نیاز به طور کلی شامل بخش­های آموزشی نظیر مدرسین زبان و اساتید دانشگاهی، مهندس مکانیک، تولید و صنعت، متخصص تجاری و حسابداری و امور مالی، روابط تجاری، پزشکی، توسعه رسانه و وب، املاک و مستغلات، هتلداری، رستوران و گردشگری است.

لازم به ذکر است که در بخش مشاغل انگلیسی زبان، مشاغل فصلی در گردشگری و آموزش انگلیسی و بخش خدمات در مناطق بزرگ مهاجرنشین از جمله مناطق ساحلی و شهرهای بزرگی چون مادرید، بارسلونا و سویل در اسپانیا فرصت­های شغلی بسیاری پیش روی کارجویان خارجی وجود دارد. شرکت­های بزرگ بین­المللی معمولاً در بخش­های گردشگری، توسعه­ی زیرساخت، انرژی برگشت­پذیر، بانکداری، بیمه، پارچه، فناوری بهداشت و درمان، هوانوردی، کشاورزی و صنعت خودروسازی فعالیت دارند.

قانون کار و محیط کاری در اسپانیا

میانگین ساعت کاری تمام وقت در هفته بیش از ۴۰ ساعت است. حداقل حقوق در سال ۲۰۱۷ توسط وزارت کار و امنیت اجتماعی اسپانیا ۷۰۷٫۶۰ یورو ماهانه یا برای هر روز ۲۳٫۵۹ یورو اعلام شده است.

شرایط لازم جهت کار در اسپانیا برای خارجی­ها

مجوز اقامت و ویزاهای کاری اسپانیا

تمام اتباع کشورهای خارج از اتحادیه اروپا و سوئیس جهت کار در اسپانیا نیاز به اخذ ویزا اقامت و نیز مجوز کار در اسپانیا خواهند داشت.

مجوز کار برای اتباع غیراتحادیه اروپا

اگر متقاضی خارجی در خاک اسپانیا باشد، لازم است که درخواست مجوز کار به اداره­ی خارجی­ها یا دفتر منطقه­ای وزارت کار ارسال شود. در صورتی که متقاضی خارجی در اسپانیا حضور نداشته باشد، باید درخواست اخذ مجوز کار به کنسولگری کشور مبدأ متقاضی خارجی ارسال شود.

دفاتر منطقه­ای اداره کار در مورد صدور یا عدم صدور مجوز کار تصمیم­گیری می­کنند.

مدارکی که متقاضی هنگام درخواست مجوز کار باید ارائه دهد به شرح زیر است:

ـ اگر متقاضی استخدام شده باشد (به صورت غیرخویش­فرما):

 • یک کپی از گذرنامه­ی معتبر
 • گواهی عدم سوءپیشینه صادر شده توسط مراجع قانونی کشور مبدأ متقاضی (مگر اینکه هنگام درخواست ویزا ارائه شده باشد)
 • گواهی پزشکی معتبر
 • سه عکس گذرنامه­ای
 • شماره ثبت مالیاتی (NIE یا CIF) و شماره ثبت امنیت اجتماعی کارمند (متقاضی خارجی)
 • نامه پیشنهاد کاری
 • توضیح کامل در مورد شغل مربوطه و فعالیت شرکت
 • گواهی پرداخت بدهی مالیاتی کارفرما نیز ممکن است لازم باشد

ـ اگر متقاضی خویش­فرما باشد:

 • یک کپی از گذرنامه معتبر
 • گواهی عدم سوءپیشینه صادر شده توسط مراجع قانونی کشور مبدأ متقاضی (مگر اینکه هنگام درخواست ویزا ارائه شده باشد)
 • گواهی پزشکی معتبر
 • سه عکس گذرنامه­ای
 • توضیح کامل در مورد شغل مربوطه و فعالیت شرکت
 • مدارکی که نشانگر صلاحیت حرفه­ای متقاضی است یا بیانگر این باشد که متقاضی از شرایط لازم جهت اجرای فعالیت حرفه­ای مربوطه در اسپانیا برخوردار است، نظیر جواز و گواهی لازم برای راه­اندازی یک کسب و کار بخصوص یا گواهی ثبتنام در سیستم امنیت اجتماعی اسپانیا.

انواع مجوز کار

اگر متقاضی خارجی استخدام شود:

 • مجوز کار نوع A: کار فصلی یا مشاغل با مدت زمان محدود. این نوع مجوز ممکن است شامل قراردادی بخصوص یا اشتغال در منطقه­ی جغرافیایی بخصوصی باشد. حداکثر مدت زمان این مجوز ۹ ماهه است.
 • مجوز کار اولیه­ی نوع b: این نوع مجوز فرد خارجی را قادر می­سازد که در حرفه، فعالیت و منطقه­ی بخصوصی به مدت حداکثر ۱ سال اشتغال یابد.
 • مجوز کار تمدید شده­ی نوع B: این مجوز برای دارندگان مجوز اولیه­ی b که تاریخ آن به انقضا رسیده است صادر می­شود. مجوز تمدید شده­ی نوع B این امکان را به دارنده می­دهد که در مدت ۲ سال به مشاغل و حرفه­های مختلفی اشتغال یابد.
 • مجوز کار نوع C: این مجوز پس از انقضای مجوز کار تمدید شده­ی نوع B صادر می­شود. مجوز کار نوع C کارگار خارجی را قادر می­سازد که در سراسر خاک اسپانیا فعالیت حرفه­ای داشته باشد.

اگر متقاضی خارجی خویش­فرما باشد:

 • مجوز کار اولیه­ی نوع D: برای انجام یک فعالیت بخصوص حداکثر با اعتبار یک سال صادر می­شود. ممکن است مراجع اسپانیا اشتغال با این مجوز را به منطقه­ی جغرافیایی بخصوصی محدود کنند.
 • مجوز کار تمدید شده­ی نوع D: این مجوز پس از انقضای مجوز اولیه­ی نوع d صادر می­شود. مجوز کار تمدید شده­ی نوع D دارنده را محق می­سازد که در طی حداکثر ۲ سال به مشاغل حرفه­ای مختلفی اشتغال یابد. ممکن است مراجع قانونی اداره کار اسپانیا اشتغال با این مجوز را به منطقه­ی جغرافیایی بخصوص یا فعالیت بخصوصی محدود کنند.
 • مجوز کار نوع E: این مجوز پس از انقضای مجوز تمدید شده­ی نوع D صادر می­شود. این مجوز امکان فعالیت حرفه­ای دارنده را به مدت حداکثر ۳ سال در سراسر خاک اسپانیا فراهم می­کند.

علاوه بر موارد ذکر شده ۳ نوع مجوز کار دیگر نیز وجود دارد که در ادامه شرح داده می­شود:

 • مجوز کار نوع F: این مجوز جهت انجام فعالیت­های حرفه­ای در خاک اسپانیا صادر می­شود، البته با این شرط که هر روز پس از کار از خاک اسپانیا خارج شده و به محل زندگی معمول خود بازگردند. این مجوز با اعتبار حداکثر ۵ ساله صادر می­شود و پس از آن نیز امکان تمدید وجود دارد.
 • مجوز کار دائمی: این مجوز فرد خارجی را قادر می­سازد که در هر فعالیتی تخصص دارد در خاک اسپانیا اشتغال یابد. دارندگان مجوز نوع C یا E ممکن است بتوانند پس از انقضای مجوز خود، این مجوز را دریافت کنند. دارندگان مجوز کار دائمی موظف هستند که هر ۵ سال مجوز خود را تمدید کنند.
 • مجوز کار فوق­العاده: این نوع مجوز برای آن دسته از اتباع خارجی غیراتحادیه اروپا صادر می­شود که به پیشرفت فرهنگی و اقتصادی اسپانیا کمک کرده­اند. مجوز کار فوق­العاده فرد خارجی را قادر می­سازد که در هر حرفه­ای که تخصص دارد در سراسر اسپانیا اشتغال یابد.

مجوز اقامت برای اتباع غیراتحادیه اروپا

اتباع غیراتحادیه اروپا جهت زندگی در خاک اسپانیا مستلزم به اخذ مجوز اقامت هستند. جهت ورود به خاک اسپانیا خارجی باید گذرنامه­ی معتبر و ویزای مرتبط با ورود خود را نشان بدهد. جهت اقامت در اسپانیا متقاضی باید ظرف ۹۰ روز مجوز خود را تمدید کند یا درخواست مجوز اقامت دهد.

انواع مجوز اقامت به شرح زیر است:

 • مجوز اقامت موقت: این مجوز امکان اقامت فرد را به مدت ۹۰ روز تا ۵ سال فراهم می­کند و پس از این مدت امکان تمدید مجوز وجود دارد.
 • مجوز اقامت دائم: این مجوز برای افرادی صادر می­شود که به مدت ۵ سال متوالی دارای مجوز موقتی بوده­اند. دارنده موظف است هر ۵ سال مجوز اقامت دائمی خود را تمدید کند.
 • مجوز اقامت برای شرایط بخصوص نظیر آن دسته از اتباع خارجی که درخواست پناهندگی آن­ها رد شده و وزارت داخلی اسپانیا اجازه اقامت آن­ها را در اسپانیا صادر کرده است.
 • مجوز اقامت برای به هم پیوستن خانواده: این مجوز فرد خارجی را قادر می­سازد که در اسپانیا ساکن شود و جهت اخذ اقامت اسپانیایی نزدیک­ترین عضو خانواده­ی خود درخواست بدهد. باید ثابت شود که عضو خانواده­ی متقاضی حداقل یک سال به صورت قانونی در اسپانیا اقامت داشته است و باید اجازه­ی اقامت در اسپانیا را به مدت یک سال دیگر داشته باشد.

جهت اخذ مجوز اقامت متقاضی باید شخصاً به اداره خارجی­ها مراجعه کند یا در ایستگاه پلیس شهری که قرار است در آن اقامت داشته باشد درخواست دهد. به علاوه ممکن است متقاضی هنگام درخواست مجوز به مدارک بخصوصی نیاز داشته باشد که عبارتند از:

 • گذرنامه­ی معتبر
 • ویزای اقامت
 • مدارک مرتبط با اقامت قانونی قبلی فرد خارجی در اسپانیا، به عنوان مثال یک قرارداد اجاره­ی طولانی مدت یا رسید پرداخت اجاره،
 • گواهی عدم سوءپیشینه صادر شده توسط مراجع قانونی کشور مبدأ
 • عکس گذرنامه­ای
 • گواهی پزشکی
 • گواهی تمکن مالی ضمن اقامت در اسپانیا نظیر مستمری، حقوق
 • گوای تضمین سلامت فرد در طول اقامت در اسپانیا
 • گواهی ازدواج یا طلاق فرد خارجی یا سایر مدارک مرتبط با وضعیت تأهل متقاضی به علاوه­ی ترجمه­ی اسپانیایی آن مدارک بخصوص هنگام پیوستن اعضای خانواده به یکدیگر لازم خواهد بود.

زبان

در صورتی که متقاضی به زبان اسپانیایی تسلط نداشته و تنها به زبان انگلیسی تسلط دارد فقط امکان اشتغال در مشاغلی نظیر گردشگری، املاک، آموزش زبان و خدمات به مهاجران را خواهد داشت. متقاضیانی که قصد دارند در سایر مشاغل اشتغال یابند باید به زبان اسپانیایی تسلط داشته باشند. در اسپانیا مؤسسات و مدارس بسیاری وجود دارد که متقاضی می­تواند در مدت کوتاهی به راحتی زبان اسپانیایی را بیاموزید.

مدارک و معرف

ابتدا متقاضی باید از طریق تماس با وزارت آموزش و فرهنگ اسپانیا اطمینان حاصل کند که آیا مدارک او در اسپانیا اعتبار دارد و نیز از شرایط لازم برای حرفه­های مختلف مطلع شود. به علاوه متقاضی می­تواند با مراجعه به وبسایت پایگاه اطلاعاتی کمیسیون اروپا به اطلاعات مربوطه دست یابد.

از سوی دیگر متقاضی باید دارای معرفی­نامه­ی حرفه­ای باشد و علاوه بر خود نامه، ترجمه­ی اسپانیایی آن را نیز ارائه دهد.

راه­های کاریابی در اسپانیا

خدمات استخدام دولتی (Public Employment Services)

وبسایت خدمات استخدام دولتی یا SEPE اطلاعات بسیار مهمی را در مورد فرصت­های شغلی، دوره­های آموزشی و توصیه­هایی در ارتباط با جستجوی کار در اختیار متقاضیان قرار می­دهد. علاوه بر این متقاضیان می­توانند به وبسایت جستجوی کار دولتی Empleate مراجعه کنند.

وبسایت­های کاریابی در اسپانیا

مشاغل مخصوص فارغ­التحصیلان در اسپانیا:

 • وبسایت Eurograduate: متقاضیان در این وبسایت می­توانند در میان خیل عظیمی از شرکت­های چندملیتی به دنبال فرصت­های شغلی باشند.
 • وبسایت com
 • وبسایت Primer Empleo

مشاغل اسپانیایی زبان:

 • وبسایت Bolsadetrabajo
 • وبسایت Expanson y Empleo: اخبار استخدامی و نیز فرصت­های شغلی
 • وبسایت com
 • وبسایت InfoJobs
 • وبسایت Oficina Empleo
 • وبسایت beBee
 • وبسایت Monster
 • وبسایت Busco Jobs
 • وبسایت Indeed

مشاغل انگلیسی زبان­ها در اسپانیا:

 • وبسایت Expatica
 • وبسایت The Guardian
 • وبسایت The Local
 • وبسایت ThinkSpain

مشاغل حرفه­ای و تخصصی:

 • وبسایت Ambient recruitment: حرفه­ها و مشاغل چند ملیتی
 • وبسایت Approach People Recruitment: مشاغل چند زبانه
 • وبسایت Talent Search People: مشاغل مالی، فروش، فناوری اطلاعات، تجارت الکترونیک
 • وبسایت Tecnoempleo: مشاغل فناوری اطلاعات و مخابرات
 • وبسایت Xpatjobs: چندزبانه

مشاغل Au pair:

 • وبسایت Au Pair International

مشاغل آموزشی در اسپانیا

فرصت­های شغلی بسیاری جهت آموزش زبان انگلیسی در اسپانیا وجود دارد، ولی فرد متقاضی جهت تدریس باید دارای مدرک TEFL باشد. مدارس TtMadrid و TEFL ممکن است بتوانند در زمینه­ی کاریابی آموزش زبان انگلیسی در اسپانیا به متقاضی کمک کنند، در غیر این صورت متقاضی می­تواند در وبسایت Spainwise و Linobongo فرصت­های شغلی آموزشی را جستجو کند.

متقاضیان عزیز جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد مشاغل آموزش زبان انگلیسی در اسپانیا می­توانند به وبسایت Tesol-Spain مراجعه نمایند.

آژانس­های کاریابی

آژانس­های کاریابی معمولاً می­توانند جهت کاریابی برای متقاضیان مفید باشند. به عنوان مثال آژانس کاریابی Empresas de Trabajo Temporal (ETT) متقاضیان را مستقیماً استخدام می­کند و به شرکت­های مربوطه اعزام می­نماید. به علاوه Adecco آژانس کاریابی دیگری است که در زمینه­ی مشاغل موقتی و دائمی فعالیت دارد.

جستجوی مشاغل اسپانیا در روزنامه­ ها

جهت اطلاع از آخرین فرصت­های کاری موجود متقاضیان می­توانند به وبسایت روزنامه­ های El Pais، El Mundo، ABC و La Vangaurdia رجوع کنند.

شما متقاضیان گرامی جهت ساده تر نمودن روند اخذ ویزای کاری خود به کمک مشاوران مجرب و در صورت داشتن هر گونه پرسشی در ارتباط با راه های اخذ ویزای کاری اسپانیا، شرایط کار و زندگی در اسپانیا، راه های مهاجرت به اسپانیا، مؤسسات و وبسایت­های کاریابی در اسپانیا، مهاجرت کاری به اسپانیا ، مشاغل مورد نیاز اسپانیا، و راه های مهاجرت به اسپانیا و یا در خصوص اخذ اقامت اسپانیا می توانید با موسسه ی حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای ام آی ای اتریش در سراسر دنیا و یا با شعبه مرکزی در وین اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل نموده و از مشاوره ی رایگان و تخصصی وکلای حقوقی و کارشناسان مجرب این موسسه بهره مند شوید.

اطلاعات موجود در این وب سایت جهت بالا بردن سطح اگاهی عمومی است و موسسات همکار در ایران خدمات کاریابی ارائه نمی دهند.

یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (بدون نظر)
Loading...

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 پاسخ
 1. احسان گفته:

  سلام و عرض احترام آقای دکتر ،من دارای مدرک کاردانی برق و همچنین کارشنلسی مدیریت صنعتی میباشم همچنین دارای مدارک متعدد اموزشی در این زمینه ها میباشم و داری ۱۲ سال سابقه کار در صنعت خودرو (کمپانی خودرو سازی ) میباشم ، تمایل دارم در اسپانیا شهر بارسلون مشغول به کار بشوم که در نهایت منجر به اقمت و تابعیت گردد ، ایا میتوانم از طریق موسسه شما اقدام کنم و ایا امکان پذیر میباشد .سپاس از شما

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام برای اخذ ویزای کار اسپانیا باید در ابتدا کارفرما داشته باشید که کار مورد نظر باید ۶ ماه در اتحادیه اروپا آگهی گردد در صورتی که فرد متقاضی کار وجود نداشته باشد می توانید برای کار اقدام نمایید برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 2. amir گفته:

  سلام
  با فرض داشتن یک پیشنهاد شغلی خوب از یک شرکت معتبر بین‌المللی (با حقوق ۶۰ هزار یورو در سال) در مادرید اسپانیا، آیا می‌توان به همراه خانواده (همسر و یک فرزند) برای اقامت موقت اقدام کرد؟
  اگر بلی، روال کار چگونه است؟

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   امکان پذیر است اما در ابتدا باید قرار داد کاری خود را امضا نماییدکه برای اطلاعات بیشتر می توانید با دفاتر mie تماس حاصل نمایید .

   پاسخ