کار در امارات و بررسی آن

کار در امارات
 • کار در امارات و شرایط عمومی
 • کار در امارات و نرخ بیکاری در امارات
 • کار در امارات و ویزای کاری امارات
 • کار در امارات از طریق پیشنهاد شغلی (job offer )
 • کار در امارات برای کارگرهای ماهر
 • کار در امارات برای نیروهای کلیدی (هنرمندان، ورزشکاران و ...)
 • کار در امارات و لیست مشاغل مورد نیاز در سال ۲۰۱۹
 • کار در امارات و مدارک مورد نیاز برای ویزای کار امارات
 • کار در امارات و نحوه کاریابی در امارات
 • کار در امارات و موسسات کاریابی در امارات
 • کار در امارات و اخذ اقامت و تابعیت در امارات
 • کار در امارات و بررسی ویزای همراه امارات
 • کار در امارات و حقوق دریافتی در امارات

کار در امارات و مقدمه ای بر آن

کار در امارات ، ویزا کاری امارات و مهاجرت به امارات از طریق کار در این مقاله به صورت علمی مورد تحلیل و بررسی قرار می گیرد. شرایط کار در امارات چیست؟ اخذ اقامت از طریق کار در امارات چگونه می باشد؟ مشاغل مورد نیاز کشور امارات چه مشاغلی می باشند؟ نرخ بیکاری و شرایط حقوق در این کشور چگونه است؟ امارات متحده عربی از ۷ شیخ نشین تشکیل شده است (دبی، شارجه ، عجمان، فجیره ، راس الخیمه، ام اقوین ، ابوظبی) که پایتخت آن ابوظبی می باشد. هر یک از این شیخ نشین ها از استقلال فراوانی برخوردار بوده و برخی قوانین در این شیخ نشین ها متفاوت می باشد. این کشور با جمعیتی در حدود ۸ میلیون نفر در جنوب غربی آسیا قرار دارد و یکی از کشورهای حوزه خلیج فارس می باشد که افراد زیادی هر ساله به دلایل مختلف خواهان مهاجرت کاری به این کشور هستند. در این مقاله انواع شرایط کار و اقامت کاری در امارات بررسی شده است و مزایا و معایب کار در این کشور به صورت تخصصی بررسی شده است. موسسه حقوقی ملک پور با بیش از ۱۵ سال سابقه در امر حقوق بین الملل و مهاجرت آماده مشاوره و خدمات رسانی به شما عزیزان در خصوص مهاجرت کاری به امارات و کار در امارات می باشد و جهت بررسی پرونده و مشاوره می توانید با دفاتر ما تماس بگیرید و از مشاوره رایگان تلفنی موسسه بهره مند شوید.

ویدئوی موسسه حقوقی ملک پور در مورد مهاجرت به کشورهای عربی همسایه ـ قسمت ۱

کار در امارات و شرایط عمومی

کار در امارات و اخذ اقامت کاری در امارات به طور معمول نیاز به پیشنهاد شغلی دارد و شخص متقاضی کار در این کشور باید کارفرمای خود را قبل از درخواست اقامت کاری پیدا کند. کارفرما یا اسپانسر شخص باید قرارداد کاری با شخص متقاضی کار امضا کند تا شخص از طریق قرارداد کاری بتواند درخواست مجوز کار بدهد و از آن طریق جهت اخذ ویزای کاری امارات از سفارت این کشور اقدام کند. با ویزاهای توریستی شخص اجازه کار در کشور امارات را ندارد. شخصی که در کشور امارات مجوز کار دریافت کرده است می تواند پس از اخذ اقامت خانواده خود را نیز ملحق کند و همسر وی اجازه کار پاره وقت نیز دارد. ویزاهای کشور امارات موقت می باشد و به اقامت دائم یا تابعیت تبدیل نمی شود و این یکی از ضعف های بزرگ کار در این کشور می باشد. البته از ۳ فوریه ۲۰۱۹ دولت امارات انواع مختلفی از اقامت های بلند مدت ۱۰ ساله و ۵ ساله را نیز مشخص کرده است که این اقامت ها به طور خودکار تمدید نیز می شوند ولی این نوع اقامت ها تنها به سرمایه گذاران و یا نیروهای کار خاصی تعلق میگیرد که در این مقاله به آنها نیز اشاره شده است. کار در امارات در کنار معایبی نظیر عدم اخذ اقامت بلند مدت و محدودیت های اجتماعی در مقایسه با اروپا مزایایی نیز دارد که میتوان به معافیت های مالیاتی و برابر شدن حقوق و دستمزد زن و مرد از سال ۲۰۱۷ اشاره کرد.

ویدئوی موسسه حقوقی ملک پور در مورد مهاجرت به کشورهای عربی همسایه ـ قسمت ۲

مقاله مرتبط

مهاجرت به کشور‌های عربی

کار در امارات و نرخ بیکاری در امارات

کار در امارات و ویزای کاری امارات ـ کارقرمای اماراتی

کار در امارات و نرخ بیکاری در امارات شرایط بسیار ایده آلی دارد. امارات کشور سرمایه دار ، کم مساحت و پر درآمد می باشد و شرایط کاری خوبی دارد و نرخ بیکاری این کشور در سالهای اخیر پائین بوده است. طبق آخرین آمار رسمی نرخ بیکاری کشور امارات ۱٫۷  درصد بوده است و این نشان دهنده این است که شرایط کار در این کشور خوب بوده و نیاز به نیروی کار در این کشور احساس می شود.

نرخ بیکاری این کشور به طور متوسط از سال ۱۹۸۵ تا سال ۲۰۱۷ که آخرین آمار رسمی منتشر شده است ۲٫۵۹ بوده است که بیشترین نرخ بیکاری این کشور در سال ۲۰۰۹ میزان ۴٫۲ درصد و کمترین نرخ بیکاری در سال ۱۹۸۵ بوده است که نرخ جالب ۱٫۱۵ بوده است. در اکثر آمارها کشور امارات جزو ۳۰ کشور برتر از نظر نرخ بیکاری بوده است که این امر نشان دهنده شرایط کار مناسب در این کشور است.

نمودار نرخ بیکاری در کشور امارات متحده عربی ـ کار در امارات

کار در امارات و ویزای کاری امارات

برای کار در امارات در ابتدا نیاز به یافتن کارفرما و یا اسپانسر شغلی  می باشد. اسپانسر شغلی یک کارفرمای اماراتی یا یک شرکت اماراتی است که خواهان استخدام فرد می باشد. برای دریافت مجوز کار از امارات ابتدا کارفرما باید درخواست مجوز کار (Work permit) به وزارت منابع انسانی و امارات متحده عربی (Mohre) بدهد. شخص پس از اینکه از طریق کارفرمای مربوطه خود، مجوز کار را دریافت کرد باید برای دریافت ویزا اقدام کند. برای دریافت ویزا متقاضی کار باید از اداره کل اقامت و امور خارجیان درخواست ویزا بدهد که برای شخص ویزای ۲ ماهه صادر می شود و پس از دریافت این ویزای ۲ ماهه شخص می تواند خانواده خود را نیز ملحق کند. این ویزا در خاک امارات قابل تمدید می باشد و با ادامه کار شخص می تواند ویزا را تمدید کند. در صورتی که کارفرما چه در قرارداد های زمان دار و چه بدون زمان خاتمه همکاری را اعلام کند، شخص در صورتی می تواند درخواست مجوز کار بدهد که کارفرما دیگری داشته باشد و گرنه مجبور به ترک امارات می شود مگر در شرایط خاصی (مثل زمانی که کارفرما تا ۲ ماه حقوق کارمند را پرداخت نکرده است) بتواند مجوز کار مجدد بدون داشتن کارفرما اخذ کند.

کار در امارات از طریق پیشنهاد شغلی(job offer )

همانطور که گفته شد کار در امارات از طریق پیشنهاد شغلی یا جاب آفر و پس از آن دریافت ویزا امکان دارد. برای دریافت پیشنهاد شغلی شخص متقاضی کار ابتدا باید رزومه کامل خود را تهیه کند و از طریق موسسات کاریابی کارفرمای خود را پیدا کرده و قرارداد کاری مطابق قوانین امارات منعقد نموده و سپس از طریق کارفرما درخواست مجوز کار بدهد. برای کار در امارات بر خلاف بسیاری از کشورها نیازی به اثبات اینکه شخص تبعه امارات در کار مربوطه برای استخدام وجود ندارد نیست ولی قرارداد باید طبق فرم وزارت کار باشد و توسط کارفرما امضا شود. امضا قرارداد هم می تواند در خاک امارات صورت گیرد هم در کشور مبدا متقاضی کار ولی در خصوص اینکه اگر در کشور ثالثی این قرارداد کار امضا شود قانون مسکوت است.

کار در امارات برای کارگران ماهر

کار در امارات برای کارگرهای ماهر از نظر روند قانونی و دریافت مجوز کار و ویزا کار، تفاوتی با دیگر کارگرها و یا اشخاص متقاضی کار ندارد و همان روند قانونی باید طی شود. (بر خلاف برخی کشورها که شرایط خاصی را برای کارگرها و نیروهای کار ماهر در نظر گرفته اند) ولی کارگرهای ماهر برای یافتن کار و پیدا کردن کارفرما شانس بسیار بالایی دارند به خصوص اگر تخصص و فعالیت کارگر در زمینه های خاص و مشاغل خاصی باشد، شانس بسیار خوبی دارد تا بتواند کارفرما خود را پیدا کند و شانس بالاتری جهت کاریابی دارد.

کار در امارات برای نیروهای کلیدی (هنرمندان، ورزشکاران و …)

شرایط کار در امارات و اخذ اقامت کاری و ویزای کار امارات برای برخی اشخاص شاخص اندکی متفاوت است. همانطور که در ابتدای مقاله اشاره شد از سال ۲۰۱۹ دولت امارات شرایط جدیدی جهت اخذ اقامت های بلند مدت مشخص کرده است که برخی افراد می توانند در صورت داشتن شرایط لازم درخواست اقامت بلند مدت ۱۰ ساله و ۵ ساله کشور امارات را بدهند که این اقامت بلند مدت به صورت خودکار قابل تمدید می باشد. اقامت ۱۰ ساله مربوط به سرمایه گذاران بوده ولی برخی افراد فوق موفق و کلیدی می توانند درخواست اقامت بلند مدت ۵ ساله امارات را بدهند. طبق این قانون اشخاص شاخص نظیر محققین علمی، دکترها، متخصصین، سرمایه گذاران یا اشخاص نوآور در زمینه های هنری و فرهنگی می توانند درخواست اقامت ۵ ساله امارات را بدهند. این اقامت به همسر و فرزندان شخص نیز اعطا می شود ولی برای درخواست این اقامت شخص باید قرارداد کاری مربوطه در زمینه مشخص شده را حتما داشته باشد.

کار در امارات و لیست مشاغل مورد نیاز در سال ۲۰۱۹

کار در امارات در برخی مشاغل شرایط کاری مناسب تری دارد و در این رشته های شغلی درآمد و شرایط شغلی در سال ۲۰۱۹ بالاتر از دیگر مشاغل بوده است. صنعت عمده کشور امارات عبارت است از:

کار در امارات و لیست مشاغل مورد نیاز سال 2019
 • آلومینیوم
 • ساخت قایق و تعمیر کشتی
 • ساخت و ساز
 • صید ماهی
 • صنایع دستی و منسوجات
 • نفت و پتروشیمی

البته کشور امارات کشور توریستی نیز می باشد و در این بخش نیز شرایط کار بسیار خوبی دارد. به طور کلی مشاغل محبوب در امارات عبارتند از : ساخت و ساز – اقتصاد – تدارکات- تکنولوژی- توریسم

از سال ۲۰۱۸ با تغییر قوانین مالیاتی و آمدن نرخ ۵ درصدی مالیات بر ارزش افزوده، شغل مشاور مالیاتی نیز در این کشور جزو مشاغل مورد نیاز محسوب می شود.

کار در امارات و مدارک مورد نیاز برای ویزای کاری امارات

کار در امارات در کنار مجوز کار، نیاز به ویزای کار نیز دارد و شخص در صورتی می تواند در امارات کار کند که اجازه ورود به کشور را داشته باشد. برای کار در امارات شخص نیاز به اقامت کشور امارات دارد. شخص پس از پیدا کردن کارفرمای خود می تواند درخواست اقامت خود را به سفارت ارسال کند. مدارکی که جهت دریافت ویزا کار کشور امارات مورد نیاز است به صورت زیر می باشد:

 • پاسپورت
 • 2 فرم پر شده سفارت
 • 2 قطعه عکس پاسپورت
 • کپی پاسپورت
 • نامه کارفرما و دلیل استخدام شخص
 • مدرک پزشکی ( سلامت جسمانی )
 • پرداخت هزینه فرم سفارت (تنها به صورت نقدی)
کار در امارات و موسسات کاریابی در امارات

کار در امارات و نحوه کاریابی در امارات

کار در امارات قبل از هر اقدامی نیاز به کاریابی در امارات دارد. کشور امارات ویزای جستجوی کار ندارد ولی کمپانی های کاریابی بسیار زیادی در سرتاسر امارات هستند تا به متقاضیان کار در این کشور، با توجه به رزومه کاری شان برای بخش کاریابی به آنها کمک کنند. البته برخی با دریافت ویزای توریستی و ورود به کشور امارات خودشان کارفرما خود را پیدا کرده و بعد به کشور خود بازگشته و از طریق کارفرما ویزا کاری دریافت می کنند. ولی روشی که اکثریت اشخاص برای یافتن کارفرما در امارات پیش می گیرند، تهیه کردن یک رزومه مناسب و قوی و مکاتبه و ارسال آن به شرکت های مختلف می باشد. در شرایط فعلی اکثراً کاریابی ها و درخواست نیروی کار از طریق اینترنت و به صورت آنلاین انجام می شود و نیازی به دریافت ویزای توریستی و یافتن کارفرما و انجام هزینه های اضافی ندارد و افراد متقاضی کار در امارات می توانند به صورت آنلاین بدون صرف هزینه سفر و ویزای تورسیتی، کارفرمای خود را پیدا کنند. این مقاله توسط موسسه حقوقی ملک پور همکار مؤسسه MIE اتریش تهیه و گردآوری شده، هرگونه کپی برداری از آن بدون ذکر منبع شرعاً و قانوناً حرام و غیرقانونی می باشد.

کار در امارات و موسسات کاریابی در امارات

کار در امارات همانطور که اشاره شد نیاز به کاریابی دارد. کاریابی به طور معمول به صورت آنلاین انجام می شود و شخص قبل از دریافت پیشنهاد شغلی باید مصاحبه و همینطور بررسی های پزشکی انجام دهد. با اینکه بسیاری از اشخاص مستقیماً با شرکت ها و کارفرمایان مختلف ارتباط برقرار می کنند یا حتی برخی از طریق بستگان پیشنهاد شغلی دریافت می کنند، برخی نیز با دریافت ویزاهای توریستی در امارات کارفرمای خود را پیدا می کنند ولی برخی نیز از طریق موسسات کاریابی اقدام به پیدا کردن کارفرما می نمایند. برخی موسسات کاریابی معتبر در امارات و آدرس اینترنتی آن ها در زیر ارائه شده است:

کار در امارات و اخذ اقامت و تابعیت در امارات

پاسپورت امارات متحده عربی

کار در امارات و اخذ اقامت دائم و پاسپورت امارات دو مبحثی هستند که اشخاصی که قصد کار کردن در کشور امارات را دارند حتماً باید قبل از اقدام، اطلاع کافی از شرایط و نحوه اخذ اقامت این کشور داشته باشند. کشور امارات با کار کردن پس از چند سال به شخص اقامت دائم یا شهروندی اعطا نمی کند و شرایط اخذ اقامت بلند مدت همان مواردی بود که در مقاله اشاره شد و در مقاله سرمایه گذاری در امارات نیز در مورد آن بحث شده است.

بنابراین یکی از بزرگترین معایب کار در کشور امارات و دیگر کشورهای حاشیه خلیج فارس عدم دریافت اقامت دائم ، تابعیت و شهروندی این کشورها می باشد که شخص پس از مدتی کار و زندگی و عادت کردن به این کشورها مجبور به بازگشت به کشور خود می شود و همینطور همیشه استرس تمدید و دردسر های تمدید ویزاهای موقت خود را نیز دارد. در زیر می توانید به ویدئو دکتر ملک پور در خصوص کار و اخذ اقامت کاری در کشورهای عربی و امارات که برای شما عزیزان فراهم گردیده است مشاهده بفرمائید.

ویدئوی موسسه حقوقی ملک پور در مورد مهاجرت مهاجرت ایرانیان مقیم امارات و کشور های عربی

کار در امارات و بررسی ویزای همراه امارات

بررسی ویزای همراه

کار در امارات برای اشخاصی که خواهان اخذ اقامت کاری این کشور هستند و قصد دارند که خانواده خود را نیز به همراه خود به امارات ببرند نیز ممکن است. البته شخص ابتدا باید خود اقامت و مجوز کار را دریافت کند و سپس می تواند برای الحاق خانواده اقدام کند. همینطور مردی که میخواهد خانواده خود را در امارات به خود ملحق کند باید تخصص خاصی در کاری که به آن مشغول شده است داشته باشد و گرنه مشاغلی مانند کارگر خانگی بدون در نظر گرفتن درآمد اجازه ملحق کردن خانواده را به خود ندارند.

مثل ویزای کار نفر اصلی، ویزای همراه نیز ممکن است ۱ ساله، ۲ ساله و یا نهایتا ۳ ساله باشد که این موضوع کاملا به قرارداد کاری و نیاز بازار کار امارات بستگی دارد. البته همراهان شخص نیز برای دریافت اقامت نیاز به گذراندن تست های پزشکی دارند. شخص برای اسپانسر خانواده شدن باید مدرک ازدواج رسمی را به عربی ترجمه کند و طبق قانون مردان مسلمان می توانند دو همسر خود را به امارات بیاورند. شخص می تواند، فرزندان خود را ( دختر تا زمانی که ازدواج نکرده است و پسر در صورتی که زیر ۱۸ سال است، پسر در صورتی که دانشجو می باشد و زیر ۲۱ سال دارد ) می تواند همراه خود به امارات ببرد.

مدارک مورد نیاز جهت الحاق خانواده به شرح ذیل است :

 • پر کردن فرم به صورت آنلاین
 • کپی پاسپورت همسر و فرزندان
 • عکس رنگی همسر و فرزندان
 • تست های پزشکی همسر و فرزندان بالای ۱۸ سال
 • کپی قرارداد کاری همسر
 • مدرک حقوق دریافتی همسر که میزان حقوق در آن مشخص باشد
 • مدرک رسمی ازدواج
 • مدرک اسکان شخص
 • فیش برق یا تلفن و...

کار در امارات و حقوق دریافتی در امارات

کار و حقوق دریافتی

کار در امارات و حقوق دریافتی در امارات، یکی از دلایل تمایل افراد به کار در این کشور می باشد. با توجه به عدم اعطای اقامت بلند مدت و نیاز به یادگیری زبان عربی که نکات منفی کار در این کشور هستند ولی تفاوت نرخ ارز ایران و امارات و حقوق بالا و عدم دریافت مالیات بر درآمد در این کشور عواملی هستند که باعث شده است افراد با توجه به ضعف های بسیار زیاد این کشور، باز هم جهت مهاجرت کاری اقدام به این امر نمایند. در زیر برخی مشاغل و متوسط حقوق دریافتی در ابوظبی که بیشترین متقاضی کار را دارد مشخص شده است.

کار در امارات و حقوق دریافتی در امارات، یکی از دلایل تمایل افراد به کار در این کشور می باشد. با توجه به عدم اعطای اقامت بلند مدت و نیاز به یادگیری زبان عربی که نکات منفی کار در این کشور هستند ولی تفاوت نرخ ارز ایران و امارات و حقوق بالا و عدم دریافت مالیات بر درآمد در این کشور عواملی هستند که باعث شده است افراد با توجه به ضعف های بسیار زیاد این کشور، باز هم جهت مهاجرت کاری اقدام به این امر نمایند. در زیر برخی مشاغل و متوسط حقوق دریافتی در ابوظبی که بیشترین متقاضی کار را دارد مشخص شده است.

شغل درآمد کل
پرستار عمومی ۳۰ هزار دلار
مهندس مکانیک ۳۸ هزار دلار
مهندس صنایع ۲۸ هزار دلار
حسابدار ۱۹ هزار دلار
مهندس برق ۲۸ هزار دلار
مهندس پروژه ۳۷ هزار دلار

مقاله مرنبط

اقامت و تابعیت کشور‌های عربی

ویدئوی موسسه حقوقی ملک پور در مورد بهترین کشور دنیا برای مهاجرت

مقاله مرنبط

راهنمای گام به گام انتخاب بهترین مسیر مهاجرت

شما می توانید از طریق دریافت مشاوره رایگان شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

کار در امارات و سخن پایانی

کار در امارات ، ویزا کاری امارات و مهاجرت به امارات از طریق کار در این مقاله به صورت علمی مورد تحلیل و بررسی قرار گرفت. کار در امارات نکات مثبت زیادی دارد که می توان به درآمد مناسب، شرایط کار مناسب، نزدیکی به ایران و امکان بردن همراه اشاره کرد ولی با توجه به تمامی این نکات نباید از نکات منفی آن چشم پوشید. عدم اعطای اقامت بلند مدت ، هزینه های زندگی بالا و شرایط قرارداد های کوتاه مدت از عواملی می باشد که سبب می شود افراد در خیلی ها کشور امارات و کار در امارات را اولویت اول خود قرار ندهند. گاهی نیز گمان می رود با کار در امارات و جمع کردن مبلغی می توان از این کشور به عنوان پرتگاهی برای کشورهای اروپایی استفاده کرد ولی با توجه به هزینه های بالای زندگی در این کشور همیشه این امکان میسر نیست. البته شاید این کشور برای انجام کارهای کوتاه مدت و به خصوص پروژه ای گزینه مناسبی باشد ولی جهت مهاجرت و اخذ اقامت بهترین گزینه نمی باشد. البته در سالهای اخیر دولت امارات در خصوص صدور ویزا برای اتباع ایرانی سخت گیری های بسیاری داشته است و همین مورد نیز موجب شده است کار در امارات متقاضیان کمتری داشته باشد. کار در امارات یا کار در کشورهای حوزه خلیج فارس با اینکه گزینه اول مهاجرت نیستند ولی باز هم ممکن است برای برخی افراد گزینه مناسبی باشد و باید همیشه با توجه به رزومه و پرونده شخص در خصوص آینده و هدف خود تصمیم گیری کند و ممکن است برای برخی اشخاص، کار در امارات بهترین گزینه موجود باشد بنابراین بهتر است با تحقیق و بررسی کافی در خصوص روش مهاجرت تصمیم گرفت و جهت این امر ویدئو کاملی توسط دکتر ملک پور دانشجوی دکترا حقوق تجارت بین الملل دانشگاه وین اتریش برای شما عزیزان به نام گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت تهیه شده است که با مشاهده این ویدئو می توانید از تمامی روش ها و شرایط مهاجرت اطلاعات کامل کسب کنید و به عنوان وکیل خود بهترین روش مهاجرت را برگزینید. جهت کسب اطلاعات جزئی تر و بررسی پرونده می توانید با مشاورین موسسه ما تماس حاصل فرمائید و از مشاوره رایگان موسسه حقوقی ملک پور بهره مند شوید. همچنین می توانید در صورت هرگونه سوالی، در پایان مقاله در بخش دیدگاه ها، سوالات و نظرات خود را مطرح کرده تا همکاران ما در کوتاه ترین زمان ممکن پاسخگوی شما باشند.

اطلاعات موجود در این وب سایت جهت بالا بردن سطح اگاهی عمومی است و موسسات همکار در ایران خدمات کاریابی ارائه نمی دهند.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0 پاسخ