کار در ایسلند و بررسی آن

کار در ایسلند ، شرایط مهاجرت کاری به ایسلند و نحوه اخذ ویزای کاری در ایسلند در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار گرفته است. شرایط اخذ ویزای کار ایسلند چگونه است؟ آیا کار در ایسلند منجر به اخذ تابعیت ایسلند می گردد؟ روشهای کاریابی در ایسلند چه هستند؟ در این مقاله سعی بر این شده مهم ترین و اصلی ترین نکات را به صورت ساده و خلاصه در مورد کار در ایسلند شرح داده شود. برای دریافت تابعیت ایسلند از طریق کار چه اقدامی می بایست کرد؟ اقتصاد ایسلند روند رو به رشدی دارد که عمدتا به دلیل رشد گردشگری و ماهیگیری است. ایسلند طبق استانداردهای جهانی در زمینه رفاه اجتماعی جزو رتبه های برتر دنیاست. موسسه حقوقی ملک پور همکار دفتر MIE اتریش می تواند به شما متقاضیان در زمینه اخذ ویزای کار در ایسلند خدمات ارائه دهد. پیشنهاد می گردد قبل از هر گونه اقدام با متخصصین و مشاورین ما تماس حاصل نموده و  از مشاوره رایگان و تخصصی در خصوص مهاجرت به ایسلند و بهترین راه دریافت ویزای کار ایسلند اطلاعات لازم را به دست آورید .

موضوعات زیر در این مقاله مورد تحلیل و بررسی قرار گرفته است:

کار در ایسلند
 • کار در ایسلند وشرایط عمومی آن
 • کار در ایسلند و نرخ بیکاری در ایسلند
 • کار در ایسلند و ویزای کاری ایسلند
 • کار در ایسلند و بررسی ویزای همراه
 • کار در ایسلند و بررسی ویزای همراه
 • کار در ایسلند و مدارک مورد نیاز برای ویزای کار ایسلند
 • کار در ایسلند و میزان حقوق در ایسلند
 • کار در ایسلند و لیست مشاغل مورد نیاز در سال ۲۰۱۹ در ایسلند
 • کار در ایسلند و نحوه کاریابی در ایسلند
 • کار در ایسلند و موسسات کاریابی در ایسلند
 • کار در ایسلند و اخذ اقامت و تابعیت در ایسلند

کار در ایسلند و شرایط عمومی آن

پس از پیوستن به اتحادیه اروپا در سال ۱۹۹۴، ایسلند توانست اقتصاد خود را تغییر دهد و فرصت های شغلی بیشتری برای مهاجران فراهم آورد. علی رغم بحران اقتصادی سال ۲۰۰۸ که به ویژه در ایسلند شدت یافت، به نظر می رسد که کشورایسلند در مسیر رونق اقتصادی قرار دارد، نرخ تورم در این کشور ۳٫۳٪ است. اقتصاد ایسلند به دنبال مدل اسکاندیناوی است که شامل اقتصاد بازار آزاد است. بخش اصلی آن در صنعت ماهیگیری است که ۴۰ درصد کل درآمد صادرات و بیش از ۱۲ درصد از تولید ناخالص داخلی را شامل می شود و همچنین حدود ۵ درصد از نیروی کار را استخدام می کند. گردشگری نیز نقش حیاتی دارد، تعداد گردشگران ایسلند در سال ۲۰۱۶ تقریبا ۴٫۵ برابر جمعیتشان بود. آنها سرمایه گذاری خارجی را جذب کرده اند که رشد اقتصادی را افزایش داده است.

مهمترین شرط برای کار در ایسلند، درخواست مجوز کار براساس مدارک حرفه ای است. برای دریافت ویزای کار در ایسلند، شما باید مهارت های تخصصی و قرارداد کاری بلند مدت ارائه دهید. هنگامی که این مجوز تایید شد، می توانید در صورت لزوم درخواست ویزای کار در ایسند کنید.

برای مشاهده مقاله ای کامل با عنوان پاسپورت ایسلند کلیک کنید.

کار در ایسلند

راه های مهاجرت به ایسلند

کار در ایسلند و نرخ بیکاری در ایسلند

این نکته حائز اهمیت است که هنگام اقدام برای اخذ ویزای کار در یک کشور باید آگاهی از میزان نرخ بیکاری در آن کشور داشت، به این دلیل که بدانیم آیا آن کشور نیاز به نیروی کار خارجی دارد یا خیر؟ نرخ بیکاری در ایسلند، درماه مارس ۲۰۱۹ بر اساس داده های اداره آمار ایسلند ۳٫۷۴ درصد اعلام شده است.

کار در ایسلند

نرخ بیکاری فصلی در ایسلند در ماه مارس ۲۰۱۹ از ۳/۳ درصد در ماه فوریه به ۲٫۹ درصد کاهش یافت. تعداد بیکاران از ۶۰۰ به ۶،۲۰۰ کاهش یافت. میزان فعالیت در ماه فوریه به میزان ۸۲٫۷ درصد از ۸/۸۰ درصد افزایش یافت و میزان اشتغال به ۷۸/۲ درصد نیز رسید. یک سال پیش نرخ بیکاری به ۲٫۴ درصد کاهش یافت. نرخ بیکاری در ایسلند در سالهای ۱۹۷۰ تا ۲۰۱۹ به طور متوسط ​​۲٫۴۵ درصد بوده است و در آوریل سال ۲۰۱۱ به بالاترین سطح خود یعنی ۹٫۱۰ درصد رسیده است و در اوت ۱۹۷۲، پایین ترین نرخ ثبت شده است.

کار در ایسلند و ویزای کاری ایسلند

جهت کار در ایسلند و دریافت ویزای کاری ایسلند می بایست یک پیشنهاد شغلی از یک کارفرما در ایسلند دریافت کنید. اکثریت کارفرمایان بزرگ با استفاده از فرم های درخواست آنلاین کارمندان و کارگران خود را استخدام می کنند. با توجه به نرخ پایین بیکاری خوشبختانه شانس یافتن کار در ایسلند بالاست. نکته مهم این است که شرکت های ایسلندی زمانی مجاز به استخدام خارجی ها می باشند که بتوانند ثابت کنند کسی از شهروندان ایسلندی و یا شهروندان اتحادیه اروپا قادر یا مایل به انجام این کار نیست. به این ترتیب دریافت ویزای کار ایسلند مشروط بر داشتن پیشنهاد شغلی یا Job Offer می باشد. به این صورت که اگر یک کارفرما در ایسلند شما را بعنوان نیروی کار قبول کند و قصد استخدام شما را داشته باشد، باید یک قرارداد کاری برای شما ارسال کند و شما از طریق آن و تهیه دیگر مدارک لازم برای دریافت ویزای کار ایسلند از طریق سفارت اقدام کنید. اجازه اقامت ممکن است برای یک یا دوسال داده شود که این زمان قابل تمدید می باشد.

مجوز کار به دسته های زیر اعطاء می شود:

کار در ایسلند

 • اجازه کار موقت برای کار که نیاز به دانش تخصصی است

 • مجوز کار موقت به دلیل کمبود کار

 • اجازه کار موقت برای ورزشکاران

 • مجوز کار موقت برای دانشجویان

این مقاله توسط موسسه حقوقی ملک پور تهیه شده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع از نظر قانونی و شرعی ایراد دارد. برای کسب اطلاعات کامل درباره ویزای کار ایسلند به لینک زیر مراجعه نمایید.

کار در ایسلند و بررسی ویزای همراه

یکی از دغدغه های کسانی که تمایل به اخذ ویزای کار در ایسلند یا مهاجرت کاری به ایسلند را دارند، به همراه داشتن اعضای خانواده می باشد. در صورتی که شخص متقاضی موفق به دریافت ویزای کار ایسلند شود، می تواند خانواده، همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال، والدین ۶۷ ساله و یا بالاتر خود را به همراه آورد. اگر دارنده مجوز کار در ایسلند دارای وابستگانی به سن کار باشد، آنها نیز باید مجوز کار خود را دریافت کنند. مجوز کار براساس مبانی پیوند خانوادگی ممکن است. مبنای مجوز کار بدون محدودیت است در صورتی که شخص خارجی حقوق خود را از یک قرارداد کار که قبلا به یک خارجی با مجوز کار بدون محدودیت اعطا شده است، یا از یک شهروند ایسلندی دریافت کند.

فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در خصوص ویزای کار ایسلند

کار در ایسلند و مدارک مورد نیاز ویزای کار ایسلند

درخواست مجوز کار در ایسلند باید به اداره مهاجرت ارائه شود، همچنین مدارک مورد نیاز نیز به این اداره ارسال می شوند. جهت استفاده از مقاله ای تخصصی در خصوص مدارک مورد نیاز ویزای کار در ایسلند روی این لینک کلیک کنید.

مستندات مورد نیاز برای تمامی دسته بندی ها :

 • کپی اصلی از درخواست اجازه کار در ایسلند که نیاز به دانش کارشناسی دارد
 • قرارداد اشتغال بین یک مهاجر خارجی و یک کارفرما که باید شامل موارد زیر باشد
 • کپی گواهی نامه دیپلم ملی فرد خارجی به زبان ایسلندی یا انگلیسی
 • اگر دانش متخصصین خارجی مبتنی بر تجربه کار طولانی باشد، درخواست باید با اطلاعات مربوط به سابقه های کاری قبلی و دوره خدمات همراه باشد
 • یک نسخه اصلی از درخواست برای اجازه کار موقت برای ورزشکار که هر دو کشور خارجی و نماینده باشگاه ورزشی باید این پرونده را امضا کنند
 • قرارداد استخدام بین ملی خارجی و باشگاه ورزشی
 • شرایط کاری کارکنان خارجی باید مطابق با موافقت نامه های مربوط به دستمزد باشد

کار در ایسلند و میزان حقوق در ایسلند

حقوق بازنشستگی در ایسلند به ۶۵۲۰۰۰ کرونا ماهیانه در سال ۲۰۱۷ افزایش یافت از ۶۱۳۰۰۰ کرونا ماهیانه در سال ۲۰۱۶٫ حقوق بازنشستگی در ایسلند به طور متوسط ​​۴۸۶۸۰۰ کرونا ماهیانه از ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۷ به حداکثر می رسد ۶۵۲۰۰۰ کرونا در سال ۲۰۱۷ و حداقل ۳۸۰۰۰۰ کرونا درماه در سال ۲۰۰۸٫

کار در ایسلند

اقامت از طریق ویزای کار ایسلند

کار در ایسلند و مشاغل مورد نیاز ۲۰۱۹ ایسلند

ایسلند جزیره کوچکی در اقیانوس اطلس شمالی، بین نروژ و گرینلند است.  جمعیت آن حدود ۱۲۲،۰۰۰ شهروند است، بسیاری از مناطق شهری شلوغ نیستند. اما، به لطف رونق اقتصادی در گردشگری و محبوبیت کشور، مردم بیشتر و بیشتر به ایسلند می آیند، به این معنی که مشاغل در همه جا رونق دارند. موقعیت های موجود بیشتر خدمات شغلی و مهمان نوازی است. در واقع، یک سوم کارهایی که در پنج سال اخیر ایجاد شده است در گردشگری بوده است. دیگر صنعت مهم در ایسلند که نقش بسیار مهمی در رونق اقتصادی این کشور ایفا می کند، صنعت ماهیگیری است.

کار در ایسلند و نحوه کاریابی در ایسلند

برای مهاجرانی که رویای کار در ایسلند را در سر می پرورانند، صبر و البته مدارک خاصی مورد نیاز است. بهتر است قبل از اقدام برای اخذ ویزای کار ایسلند، جستجوی شغلی خود را آغاز کنید. به عنوان مثال،سایت هایی مانند سایت زیر به شما امکان جستجوی شغل و پیدا کردن اطلاعات مربوط به کشور را می دهند.

ec.europa.eu/eures/public/en/homepage

آژانس های استخدام اغلب بهترین گزینه برای مهاجران است. این آژانس ها اغلب برای افرادی که در جستجوی شغلی هستند، رایگان هستند و می توانند با تخصص خاصی به مهاجران کمک کنند تا شغل رویایی خود را پیدا کنند. علاوه بر این، شما می توانید با توجه به مدرک تحصیلی و رزومه کاری با ثبت نام در مؤسسات کاریابی در ازای دریافت مبلغی، کار مرتبط با پایه حقوقی مورد نیاز برای دریافت مجوز کار را پیدا کنید. اما یکی از رایج ترین راه های کاریابی از طریق سایت Linkedln و دیگر سایت های کاریابی است. جهت جستجوی کار در ایسلند شخص با مراجعه به وب سایت های مربوطه پروفایل شخصی خود را تشکیل داده و تمام اطلاعات شخصی، تحصیلی و تجارب کاری خود را وارد می کند. سپس باید منتظر بماند تا شرکت های مربوطه برای شخص ایمیل فرستاده و او را برای انجام مصاحبه کاری دعوت نمایند.

مقاله مرتبط

کار ضمن تحصیل در ایسلند

کار در ایسلند و مؤسسات کاریابی در ایسلند

یکی از گزینه های آسان برای کاریابی این است که به وب سایت های کاری مراجعه کنید. بسیاری از سایت های محبوب انگلیسی وجود دارد که به طور مرتب لیست کارهای ایسلندی را در اختیار کاربران می گذارند. از جمله این سایت ها:

 • JobsAbroad.com
 • ec.europa.eu جستجوی شغلی برای اروپا
 • www.radning.is آژانس کاریابی
 • www.alfred.is
 • www.job.is
 • Iceland Job Market
 • www.internations.org کاریابی در ایسلند

کار در ایسلند

کار در ایسلند و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت در ایسلند

کار در ایسلند

اجازه اقامت دائم مستلزم حق اقامت دائم در ایسلند است. قاعده اصلی این است که یک متقاضی باید در مدت ۴ سال در ایسلند اقامت داشته باشد که ممکن است بر اساس اجازه اقامت دائمی باشد. یک متقاضی ممکن است پس از اقامت کوتاه مدت بیش از چهار سال اقامت داشته باشد. با این وجود، نیازهای دیگر از نیاز به اقامت باید رعایت شود. درخواست باید همراه با هر گونه اسنادی باشد که اداره مهاجرت لازم دارد که شرایط لازم برای اقامت دائم را فراهم کند.

مدارکی که باید ارائه شوند:

 • درخواست برای اجازه اقامت دائم ، در فرمت اصلی، و توسط متقاضی امضا شده است
 • فتوکپی گذرنامه. مدت اعتبار باید حداقل ۹۰ روز پس از مدت اعتبار مجوز اقامت باشد. این باید شامل عکاسی از صفحه اطلاعات شخصی پاسپورت و صفحه حاوی امضای متقاضی باشد
 • اسناد و مدارک مربوط به پشتیبانی ، از جمله بازنشستگی پرداخت مالیات بر درآمد برای ۱۲ ماه گذشته، قرارداد کار یا اسناد دیگری که نشان دهنده حمایت مالی است
 • کپی تاییدیه فرم های بازگشت مالیاتی اخیر ، یعنی مطابق با شرایط زمانی که برای متقاضی اعمال می شود
 • گواهی اصلی گذراندن دوره زبان ایسلندی که بیانگر آن است که متقاضی حداقل ۱۵۰ ساعت با حضور ۸۵٪ در کلاس، همراه با یک آزمون تعیین سطح توسط یک شخص تأیید شده ، گذرانده باشد
شرایط کار دانشجویی در ایسلند
چگونگی اخذ اقامت ایسلند

شما می توانید از طریق دریافت مشاوره رایگان شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

کار در ایسلند و سخن پایانی

کار در ایسلند یکی از راه های مهاجرت و جستجوی کار است. افراد بسیاری علاقه مند به مهاجرت از طریق کار به کشورهای خارجی می باشند. همان طور که گفته شد کار در ایسلند منجر به دریافت اقامت و تابعیت می شود. با توجه به سختگیری های کشور ایسلند در زمینه اخذ ویزای کار در ایسلند شما سروران گرامی که متقاضی مهاجرت از طریق کاری هستید، می توانید کشورهای اروپایی نظیر اتریش و یا آلمان را برای اخذ اقامت کاری انتخاب نمایید. چرا که کار در این کشورها علاوه بر اقتصاد رو به رشد و وجود بازار کار مناسب، آثار اقامتی برای شما و اعضای خانواده تان به همراه دارد. جهت اقدام برای اخذ ویزای کار دراین کشور و نیز سایر کشورها و یا داشتن هرگونه سوال در این زمینه می توانید با مشاورین مجرب موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای MIE اتریش تماس برقرار کرده و از مشاوره تلفنی رایگان موسسه ملک پور استفاده نمایید. همچنین در صورت داشتن هرگونه سوال در زیر همین مقاله در قسمت دیدگاه، سوالات خود را مطرح نمایید، کارشناسان ما در اسرع وقت پاسخگو سوالات شما خواهند بود.

اطلاعات موجود در این وب سایت جهت بالا بردن سطح اگاهی عمومی است و موسسات همکار در ایران خدمات کاریابی ارائه نمی دهند.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0 پاسخ