کار در بلاروس

 

کار در بلاروس

بلاروس یک سرزمین دور از دریا در اروپای خاوری است، که با کشورهای روسیه، اوکراین، لهستان، لیتوانی، و لتونی هم‌ مرز می باشد و پایتخت آن شهر مینسک است.

نظام اقتصادی تا حدود ۸۰ درصد تحت کنترل دولت قرار دارد و از زمان اتحاد شوروی تاکنون چنین بوده است. این کشور از لحاظ اقتصادی نسبتاً با ثبات است لیکن تا حدود زیادی در تامین مواد خام به روسیه وابسته است. صنعت و کشاورزی عمدتاً در دست دولت قرار دارد. بنابراین بلاروس یکی از معدودترین بازمانده‌های اقتصادهای ملی با سرمایه گذاری دولتی می‌باشد.

برخی از صنایع اصلی در کشور بلاروس عبارتند از مهندسی، تراکتور و ماشین آلات، مواد شیمیایی، موتور سیکلت، منسوجات، چوب، الکترونیک و رادیو .

بیش از ۹۰ درصد از کارگران و کارمندان در بلاروس قرارداد کار امضا نموده اند . با توجه به فدراسیون اتحادیه های کارگری در بلاروس، تقریباً تمامی قرارداد های کار با مدت ثابت هستند . ۳۰ درصد قراردادها برای یک سال و ۳۱ درصد آنها برای یک تا سه سال و ۳۵ درصد را قراردادهای سه تا پنج ساله تشکیل می دهند . عملأ هیچ نوع جایگزینی برای قرارداد کاری با مدت ثابت وجود ندارد و ۸۰ تا ۱۰۰ درصد از خدمتگزاران با قرارداد های کاری مشغول به کار هستند .

قرارداد های کاری با مدت زمان نامحدود و دائم در بلاروس، می تواند برای کارگران و کارمندانی که بیش از سه سال در یک شرکت کار کرده اند به نتیجه برسد . این قرارداد ها با فرمتی خودکار از قرارداد با مدت مشخص و موقت به قرارداد دائم تبدیل می شوند مگر اینکه یکی از طرفین ابراز بی میلی به ادامه ی کار و قرارداد کند .

طبق گزارش بسیاری از مردم به طور رسمی در شرکت های دولتی مشغول به کار هستند، با این حال در واقعیت این افراد دارای کار پاره وقت در بخش های غیر رسمی اقتصاد، فروش محصولات کشاورزی در بازار داخلی و یا شاغل در دیگر کسب و کارهای کوچک می باشند و یا حتی بسیاری بیکار هستند .

بسیاری از کارجویان جوان از مناطق روستایی به مناطق شهری بزرگ مهاجرت می کنند . این امر منجر به ایجاد تراکم بالای افراد مسن در مناطق روستایی شده است . این امر تا حدی است که ۳۵ درصد از جمعیت روستاها را افراد مسن تشکیل می دهند . بنابراین ترکیبی از رشد منفی جمعیت روستایی، پیری جامعه و اقتصاد دولتی، همراه با مهاجرت بسیاری از افراد متخصص و حرفه ای به کشور های غربی، باعث نارضایتی شدید بسیاری از کارمندان و کارگران در بلاروس شده است .

بسیاری از نیروهای جوان در کشور بلاروس به دلیل نبود محرک های مثبت کافی و کاهش حقوق ها برای کار به کشورهای غربی و همچنین روسیه مهاجرت می کنند .

مؤسسه ی حقوقی ملک پور ارائه دهنده ی بهترین و با کیفیت ترین خدمات در زمینه ی مهاجرت و مشاوره ی مهاجرت در راستای آگاهی و رضایت کامل هموطنان عزیز می باشد .

با توجه به این موضوع که نوع ویزای کاری مستقیم برای کشور بلاروس وجود ندارد و افراد برای جستجو و پیدا کردن کار نمی توانند ویزای کاری دریافت کنند، تنها راهی که برای گرفتن ویزای کاری این کشور وجود دارد داشتن یک پیشنهاد شغلی به همراه دعوتنامه ی کاری از جانب کارفرمایی در بلاروس می باشد . این دعوتنامه می بایست شامل قرارداد کاری برای فرد باشد. طی پروسه ای مشخص که شامل آگهی شغل مورد نظر در کشور بلاروس می باشد، کارفرما در صورت عدم جذب متقاضی برای آن شغل می تواند به یک فرد با ملیتی غیر از بلاروسی پیشنهاد شغلی بدهد .

با توجه به کلیه ی شرایط کاری و اقتصادی کشور بلاروس می توان نتیجه گرفت که بهترین راه برای اقامت در این کشور شیوه ی ویزای کاری نمی باشد زیرا با توجه به بازار کاری و اقتصادی آن و فرصتهای شغلی محدود و متقاضیان زیاد کار در این کشور با ملیت بلاروسی و با توجه به قوانین و پروسه ی گرفتن پیشنهاد شغلی برای کار، امکان بدست آوردن موقعیت شغلی از یک کشور آسیایی بسیار پایین می باشد . بنابراین اقدام برای پیدا کردن کار در خاک خود کشور، شانس بدست آوردن موقعیت شغلی را تا حد زیادی افزایش خواهد داد .

در صورتی که تمایل به مهاجرت به خصوص به شیوه ی مهاجرت کاری را دارید می توانید از مشاوره های تلفنی رایگان مشاورین متعهد و مجرب در مؤسسه ی حقوقی ملک پور بهره برده و در این راه بهترین و منطقی ترین تصمیم را اتخاذ نمایید.

اطلاعات موجود در این وب سایت جهت بالا بردن سطح اگاهی عمومی است و موسسات همکار در ایران خدمات کاریابی ارائه نمی دهند.

یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (4 نظرات, میانگین: 3٫50 از طریق 5)
Loading...

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 پاسخ
  1. علی گفته:

    باعرض سلام بنده بچه کشاورز هستم . فارغ التحصیل رشته باغبانی و زراعت . میخواستم با خزینه شخصی در بلاروس گلخانه با طراحی ویژه خودم در مناطق سرد داشته باشم و محصولات خارج فصل مناسب تولید کنم .
    هر گونه اطلاعی در زمینه خرید زمین دوستان دارند ممنون میشم در اختیار بنده بگذارند .

    پاسخ