کار در بلغارستان

کار در بلغارستانکار در بلغارستان

کار در بلغارستان ، مهاجرت کاری به بلغارستان یا مهاجرت به بلغارستان از طریق کار یکی از طرق مهاجرت به بلغارستان می باشد که  از اهمیت زیادی برخودار است. زیرا کشور بلغارستان عضو اتحادیه اروپاست و این موضوع باعث تمایل اکثریت به کار در بلغارستان شده است. از جمله دلایل مردم جهت تمایل به کار در بلغارستان این است که نسبت به دیگر کشورهای اروپایی، از هزینه زندگی پایین و معقول تری برخوردار است. افراد با کار در بلغارستان می توانند اقامت یکی از کشورهای اروپایی را دریافت کنند. با دریافت اقامت بلغارستان، افراد می توانند از مزایای کار در بلغارستان و زندگی در این کشور بهره مند گردند.

حال موسسه حقوقی ملکپور در این مقاله سعی کرده است که شما را با انواع روش های مهاجرت به بلغارستان و کار در بلغارستان آشنا کند. موسسه حقوقی ملکپور با همکاری تیم مشاوره ای MIE  اتریش، در خدمت شما عزیران است تا اطلاعات مفید و کافی جهت کار در بلغارستان در اختیار شما قرار دهد.

همانگونه که در بالا گفته شد، بلغارستان یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپاست اما در حال حاضر، عضو شنگن نمی باشد. ولی می توان آینده ای روشن و رو به رشد و در مسیر پیشرفت برای این کشور متصور شد. زیرا امید پیوستن به شنگن برای بسیاری از مردم باعث رغبت آنها جهت یافتن کار در بلغارستان شده است و قطعا داشتن کار در بلغارستان یک مزیت حساب می شود. حال به بررسی کار در بلغارستان و شرایط و ضوابط آن و نکات مهاجرت به بلغارستان می پردازیم.

اقامت از طریق کار در بلغارستان

جهت دریافت اقامت کاری در بلغارستان نیاز است که شما یک پیشنهاد شغلی از یک کارفرمایی در این کشور داشته باشید. یعنی باید یک کارفرما شخصی با ویژگی ها و مشخصات و مهارت و تخصص شخص شما نیاز داشته باشد تا بتواند این پیشنهاد شغلی را برای شما ارسال کند و از شما درخواست کند تا جهت کار در بلغارستان به این کشور مهاجرت کنید. البته لازم به ذکر است که کارفرما باید قبل از ارسال پیشنهاد شغلی مراحلی را طی کند تا این درخواست نیروی کار، قانونی تلقی گردد و بتوان از آن به عنوان سال های اقامت استفاده کرد.

به این صورت که کارفرما جهت جذب نیروی کاری در بلغارستان، ابتدا باید شغل مورد نیاز خود را سه ماه در کشور بلغارستان آگهی کند. اگر شخصی مطابق با درخواست کارفرما در کشور بلغارستان پیدا نشد، کارفرما باید سه ماه دیگر این آگهی را در کل اتحادیه اروپا منتشر کند. اگر بعد از گذشت شش ماه از انتشار آگهی در کل اتحادیه اروپا، شخصی پیدا نشد، کارفرما می تواند جهت جذب شما مراحل اولیه درخواست شغل از نیروهای اینترشنال را آغاز کند.

کارفرما جهت استخدام افراد خارج از اتحادیه اروپا، باید حتما شغل درخواستی خود را به اداره کار بلغارستان ارائه دهد و نشان دهد که در مدت این شش ماه، شخصی را مطابق با خواسته هایش با دلایل منطقی پیدا نکرده است و در نهایت تائیدیه های لازم را از این اداره دریافت کند. کارفرما پس از دریافت تائیدیه، می تواند جهت استخدام افراد اینترنشنال اقدام کند.

مجوز کار در بلغارستان

مجوز کار در بلغارستان در ابتدا تنها برای یک سال معتبر است که به این نوع اقامت یک ساله، اقامت موقت گفته می شود. جهت تغییر اقامت موقت و تبدیل آن به اقامت دائم، شخص باید این مجوز را هر سال تمدید کند تا پس از پنج سال، به اقامت دائم برسد. اگر شخص درخواست پناهندگی در این سال ها داشته باشد، واجد شرایط این تمدید اقامت نیست.

این درخواست تمدید اقامت و یا تبدیل اقامت موقت به اقامت دائم، باید در اداره مهاجرت بلغارستان صورت گیرد. شخص پس از دریافت اقامت دائم بلغارستان، از تمامی حقوق شهروندی این کشور برخوردار خواهد بود. به جز حقوقی که افراد تبعه در همه جای دنیا دارند، مانند حق رای دادن.

لازم به ذکر است دانشجویانی که در بلغارستان تحصیل می کنند، تا زمانی که کار قانونی پیدا نکنند و بیمه و مالیات را در کشور مورد نظر پرداخت نکنند، سال هایی که در کشور می مانند، جزو سال های اقامت آنان حساب نمی شود.  سال های اقامت از روزی که شخص کار قانونی پیدا کرده و برای حقوقی که دریافت می کند، بیمه و مالیات پرداخت می کند، پروسه اقامتی اش شروع می گردد.

مدارک لازم جهت دریافت اقامت دائم از طریق کار در بلغارستان

 • تکمیل فرم درخواست و ذکر هدف از اقامت در بلغارستان
 • پاسپورت معتبر
 • ارائه آدرس جهت اقامت در بلغارستان
 • ارائه قرارداد کاری جهت کار در بلغارستان
 • ارائه بیمه درمانی
 • ارائه تمکن مالی کافی جهت هزینه های زندگی در طول دوران اقامت

اجازه اقامت طولانی مدت در بلغارستان فقط برای موارد زیر صادر می گردد :

 • اتباع خارجی که دارای مجوز کار در بلغارستان هستند.
 • اتباع خارجی که مشغول فعالیت تجاری در بلغارستان هستند.
 • اتباع خارجی که با یک شهروند بلغاری ازدواج کرده است.
 • نمایندگان شرکت خارجی که در بلغارستان ثبت شرکت کرده اند.
 • بازنشستگان دریافت کننده حقوق از دولت بلغارستان
 • اتباع خارجی که به دلایل پزشکی به بلغارستان رفته اند.
 • دانشجویان خارجی که در دانشگاه های معتبر این کشور تحصیل می کنند.

زمانی که شما موفق به یافتن کار در بلغارستان می شوید و ویزای کاری خود را دریافت کنید، پس از اینکه بتوانید یک مکانی را برای اقامت در بلغارستان به اداره مهاجرت و سفارت کشور مبدا خود نشان دهید و بتوانید ثابت کنید که از تمکن مالی خوبی جهت ساپورت خانواده خود برخوردارید، می توانید خانواده خود را نیز به کشور بلغارستان بیاورید و درخواست اقامت دائم بلغارستان را برای اعضای خانواده تان را بدهید.

نتیجه گیری کلی در مورد کار در بلغارستان

شرایط و مقررات و قوانین کار در بلغارستان به طور کامل در این مقاله بررسی شد.  موسسه حقوقی ملکپور به شما پیشنهاد می کند قبل از هرگونه اقدامی جهت مهاجرت و انتخاب کشور، با مشاوران حرفه ای ما در ارتباط باشید تا بتوانید بهترین تصمیم را با توجه به رشته تحصیلی، تخصص و شرایط خاص خود انتخاب کنید. موسسه حقوقی ملکپور با همکاری تیم مشاوره ای MIE اتریش در خدمت شماست تا شما را به بهترین نحو راهنمایی کند و بهترین راه را پیش روی شما قرار دهد.

اگر هنوز هم سوالی در باب کار در بلغارستان و شرایط و جزیئیات آن، همچنان ذهن شما را به خود مشغول کرده است، همین حالا می توانید با کارشناسان ما ارتباط برقرار کرده و از مشاوره رایگان تلفنی بهره مند گردید. همچنین در بخش دیدگاه های همین مقاله امکانی فراهم شده است تا بتوانید تمام سولات، نکات و تجربیات خود را در مورد کار در بلغارستان ، مهاجرت به بلغارستان از طریق کار و مهاجرت به بلغارستان مطرح کنید. موسسه ملک پور در تمام مراحل حقوقی کار در بلغارستان در کنار شما خواهد بود. امیدوار است که از مقاله مهاجرت کاری به بلغارستان و نکات کار در بلغارستان بهره کافی را برده باشید.

اطلاعات موجود در این وب سایت جهت بالا بردن سطح اگاهی عمومی است و موسسات همکار در ایران خدمات کاریابی ارائه نمی دهند.

یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (3 نظرات, میانگین: 5٫00 از طریق 5)
Loading...

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0 پاسخ