کار در ساسکاچوان و بررسی اقامت دائم کانادا از طریق برنامه استانی ساسکاچوان

کار در ساسکاچوان و اقامت دائم کانادا از طریق برنامه استانی ساسکاچوان-min
 • کار در ساسکاچوان و شرایط عمومی آن
 • کار در ساسکاچوان و مشاغل مورد نیاز ۲۰۱۹ ساسکاچوان
 • کار در ساسکاچوان و سیستم امتیاز بندی
 • کار در ساسکاچوان و settlement plan
 • کار در ساسکاچوان و نحوه کاریابی در ساسکاچوان
 • کار در ساسکاچوان و مؤسسات کاریابی در ساسکاچوان
 • کار در ساسکاچوان و ویزای کاری ساسکاچوان
 • کار در ساسکاچوان و نرخ بیکاری در ساسکاچوان
 • کار در ساسکاچوان و میزان حقوق در ساسکاچوان
 • کار در ساسکاچوان و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت در کانادا

آخرین اخبار در مورد اقامت کاری در ساسکاچوان کانادا – آقای افضلی – مشاور رسمی اداره مهاجرت کانادا

کار در ساسکاچوان و مقدمه ای بر آن

کار در ساسکاچوان ، اقامت دائم کانادا از طریق برنامه استانی ساسکاچوان و شرایط اخذ ویزای کار کانادا در این مقاله مورد بررسی و تحلیل علمی قرار می گیرد. بنابر آمار ساسکاچوان یکی از مهاجر پذیرترین استان های کانادا می باشد. کار در ساسکاچوان به دلیل رشد اقتصادی مناسب، خاک حاصلخیز و داشتن برنامه مهاجرتی متنوع این استان برای جذب نیروی کار ماهر ، به هدفی مناسبی برای بسیاری از آرزومندان اخذ اقامت دائم کانادا تبدیل شده است، زیرا اخذ ویزای کاری کانادا، از طریق ثبت نام در برنامه مهاجرتی استانی ساسکاچوان یکی از پر شانس ترین راه های اخذ این ویزا و همچنین یکی از سریع ترین روش های اخذ اقامت دائم کانادا می باشد. برنامه کاندیدای مهاجرت ساسکاچوان یا SINP یا اقامت دائم کانادا از طریق برنامه استانی ساسکاچوان به گونه ای طراحی شده است که تنها آن دسته از نیروی کار  بین المللی ماهری که دارای مهارت ها و تجربه کاری مورد تقاضای آینده این استان هستند می توانند از طریق این برنامه مدارک خود را ارائه کنند تا پس از بررسی این مدارک و  اخذ امتیاز مناسب از سیستم امتیاز دهی SNIP ، گواهی کار در ساسکاچوان را دریافت نمایند. خبر خوش این است که با اخذ این گواهی، افراد خارجی می توانند در بازه زمانی سریع تر از سایر گروه های مهاجرتی کانادا، اقامت دائم کانادا را اخذ نمایند.

ساسکاچوان یا Saskatchewan در قسمت سرسبز کانادا واقع شده است و مرکز آن رجاینا و بزرگترین شهر آن ساسکاتون است. این استان پرآفتاب‌ترین استان در کانادا با میانگین ۲۰۰۰ – ۲۵۰۰ ساعت تابش آفتاب در سال است. جمعیت این استان تقریباً یک میلیون نفر و جمعیت مرکز استان رجینا ۲۰۰٬۰۰۰ نفر و ساسکاتون بزرگترین شهر این استان ۲۶۵٬۰۰۰ نفر است و نیم دیگر جمعیت این استان در روستاها ساکن می باشند. در این استان ۷۲ ملت اولیه کانادا ساکن هستند. علت جذب افراد به این منطقه در گذشته خاک حاصلخیز این استان بود .امروزه، اقتصاد روبه‌رشد مدرن این استان عامل جذب مهاجران به ساسکاچوان است. در ضمن، مهاجرت عامل افزایش جمعیت استان در آینده محسوب می‌شود. این استان درصدد جذب حداقل ۵۰۰۰ مهاجر در سال جهت رشد اقتصادی است.

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد ویزای کار کانادا

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد ویزای کار کانادا

کار در ساسکاچوان و شرایط عمومی آن

برنامه کاندید مهاجرتی ساسکاچوان ( SNIP ) یا اخذ اقامت دائم کانادا از طریق برنامه استانی ساسکاچوان یکی از روش های مهاجرت کاری به این استان و اخذ اقامت دائم کانادا می باشد. برای اقامت دائم در ساسکاچان دو روش وجود دارد :

 • ورود سریع یا Express Entry
 • ورود بر اساس مناصب شغلی مورد تقاضای ساسکاچوان یا (Occupations In Demand (OID

لذا تمامی متقاضیانی که هدف کار در ساسکاچوان و زندگی در یکی از بهترین استان های کانادا را در سر دارند، اول از همه، می بایست در وب سایت ساسکاچوان ثبت نام کرده و پروفایل EOI برای خود تشکیل داده و اطلاعات شخصی از قبیل سن، آخرین مدرک تحصیلی، نمره زبان، عنوان و تخصص شغلی، میزان سابقه کار، اینکه آیا در استان ساسکچوان فامیلی دارند یا خیر و … را در پروفایل شخصی خود آپلود کنند. دقت داشته باشید که عنوان شغلی شما باید یکی از عناوین شغلی مورد تقاضای ساسکاچوان و سابقه کار شما مرتبط با آن عنوان شغلی باشد و عناوین شغلی دیگر مورد بررسی قرار نخواهند گرفت.

پس از تکمیل پروفایل، برای گزینش متقاضیان و رده بندی آنان برای  صدور مجوز کار در ساسکاچوان و ورود به این استان از یک سیستم امتیاز بندی استفاده می شود. این سیستم امتیاز بندی مانند سیستم فعلی امتیاز بندی نیروی کار متخصص کانادا می باشد و طبق آن، متقاضیانی که موفق به کسب ۶۰ امتیاز از ۱۰۰ امتیاز این سیستم شدند، وارد یک استخر ( بانک ) اطلاعاتی می شوند. این مقاله توسط موسسه حقوقی ملک پور همکار مؤسسه MIE اتریش تهیه و گردآوری شده، هرگونه کپی برداری از آن بدون ذکر منبع شرعاً و قانوناً حرام و غیرقانونی می باشد طبیعتا آن دسته از متقاضیانی که نائل به کسب این ۶۰ امتیاز نشده اند در این مرحله حذف می شوند. این امتیازات بر اساس همان اطلاعاتی که آپلود کرده اید، به شما تعلق خواهد گرفت.

سپس از بین متقاضیانی که بیش از ۶۰ امتیاز کسب کرده و  وارد این استخر اطلاعاتی شده اند، آن دسته که بالاترین امتیاز را کسب کنند به صورت ماهانه برای کار در ساسکاچوان دعوت نامه دریافت می کنند. حال اگر تعداد زیادی از این متقاضیان دارای امتیاز برابر باشند :

 • ابتدا آن دسته از متقاضیانی که ارتباط فامیلی، تحصیلی یا کاری با ساسکاچوان دارند
 • سپس آن دسته از متقاضیانی نمره زبان بالاتری نسبت به بقیه متقاضیان دارند

به ترتیب در صف دریافت دعوتنامه کار در ساسکاچوان و اخذ اقامت دائم کانادا قرار می گیرند. شایان ذکر است که متقاضیان دارای پیشنهاد شغلی از ساسکچوان در اولویت خواهند بود.

اگر برای کار در ساسکاچوان و اخذ اقامت دائم کانادا از طریق موسسه حقوقی ملک پور اقدام کنید، مشاوران و وکلای ما بهترین راهنمایی ها را با توجه به شرایط تان به شما ارائه خواهند داد تا موفق به کسب بالاتر از ۶۰ امتیاز و ورود به استخر اطلاعاتی کار در ساسکاچوان شوید. شایان ذکر است که نامه قبولی در استخر اطلاعات و دعوتنامه کار در ساسکاچوان فقط از طریق ایمیل برای وکیل موسسه حقوقی ملک پور یا خود شخص متقاضی ارسال می شود که پس از دریافت این ایمیل تنها ۶۰ روز فرصت خواهید داشت که مدارک مورد نیازی که در ایمیل به آن ها اشاره شده به مبادی ذیربط ارسال نمایید.

شرایط اولیه هر متقاضی برای ثبت نام در برنامه کاندید مهاجرتی ساسکاچوان ( SNIP ) یا اقامت دائم کانادا از طریق برنامه استانی ساسکاچوان و ورود به استخر اطلاعاتی آن عبارتند از :

 • اثبات وضعیت حضور قانونی در کانادا ( برای مهاجرانی که در حال حاضر ساکن کانادا هستند )
 • داشتن حداقل مدرک دانشگاهی فوق دیپلم
 • داشتن حداقل ۱ سال سابقه کاری مرتبط در ۵ سال گذشته یا ۲ سال سابقه کاری در ۱۰ سال گذشته براساس لیست مشاغل مورد نیاز ساسکچوان
 • اخذ حداقل نمره زبان انگلیسی یا فرانسوی (CLB 7) معادل آیلتس ۶
 • ارائه settlement plan یا برنامه زندگی در ساسکاچوان به همراه اثبات توان مالی
 • پذیرفته شدن در استخراطلاعات و دارا بودن شماره پروفایل ( Express Entry Profile Number )
 • دارا بودن کد معتبر جوینده شغل ( Job Seeker Validation Code ) از استخر اطلاعات Express Entry
 • اخذ حداقل ۶۰ امتیاز از ۱۰۰ امتیاز برنامه کاندید مهاجرتی ساسکاچوان ( SNIP )

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد اسکیل ورکر کانادا

مقاله مرتبط

اسکیل ورکر کانادا و استرالیا

مقاله مرتبط

شرایط کار در کانادا

کار در ساسکاچوان و مشاغل مورد نیاز ۲۰۱۹ ساسکاچوان

آن دسته از متقاضیانی که بعنوان نیروی کار ماهر بین المللی( ISW ) در برنامه کاندید مهاجرت ساسکاچوان یا اقامت دائم کانادا از طریق برنامه استانی ساسکاچوان ثبت نام می کنند، ممکن است ملزم به تهیه مدارک مورد نیاز جهت نشان دادن وضعیت مهارت و همچنین پروانه تخصص خود باشند. چنانچه به استخر اطلاعات راه یافتید و موفق به دریافت دعوت نامه کار در ساسکاچوان شدید، از شما درخواست می شود تا مدارک اثبات پروانه تخصص ( مربوط به کد شغل NOC مورد نظر تان) را تهیه کنید. پردازش درخواست اقامت شما تا زمانیکه همه مدارک اثبات پروانه تخصص و سایر مدراک مورد نیاز را به طور کامل ارسال نکنید، معلق خواهد ماند. لازم به ذکر است که در تهیه همه مدارک خواسته شده دقت کافی داشته باشید، زیرا در صورت ارسال ناقص مدارک، درخواست اقامت شما عودت خواهد خورد و هزینه های مربوط به بررسی مدارک غیر قابل استرداد می باشد. همچنین از ارسال مدارک اثبات پروانه تخصص خود را تا زمانی که SNIP آن ها را از شما درخواست نکرده باشد، خودداری نمایید.

کلاس بندی ملی مناصب شغلی

( NOC )

مناصب شغلی مورد نیاز

( به فارسی )

مناصب شغلی مورد نیاز

( به انگلیسی )

۲۱۵۴

نقشه برداران

Land surveyors

۳۱۱۱

روان پزشکان

Psychiatrists

۳۲۱۵

تکنسین های رادیولوژی پزشکی

Medical Radiation Technologists

۳۲۳۴

امدادگران

Paramedics

۴۱۵۱

روان شناسان

Psychologists

۴۲۱۲

مدد کاران اجتماعی

Social and community service workers

۴۲۱۴

مربیان مهد کودک

Early childhood educators and assistants

۳۲۱۱

تکنسین های آزمایشگاه

Medical laboratory technologists

۳۲۱۶

تکنسین های سونوگرافی

Medical sonographers

۲۱۲۳

کارشناسان کشاورزی

            Agricultural representatives, consultants and specialists

۶۳۳۱

قصابان

Meat cutters

۷۲۰۱

پیمانکاران و ناظران ماشین آلات، تراشکاران

Contractors and supervisors, machining, metal forming, shaping and erecting trades and related occupations

۷۲۰۴

نجاران، پیمانکاران ساخت خانه های چوبی

Contractors and supervisors, carpentry trades

۷۳۱۱

مکانیک های صنعتی

Contractors and supervisors, carpentry trades

۷۳۱۲

مکانیک های ماشین آلات سنگین

Heavy-duty equipment mechanics

۷۳۲۱

مکانیک های خودرو، کامیون، اتوبوس             Automotive service technicians, truck and bus mechanics

۷۲۳۷

جوشکاران

Welders

۷۳۸۴

تکنسین های خدمات خودرو

Recreation Vehicle Service

۰۸۲۲

مدیران باغبانی

Managers in horticulture

۸۲۵۲

کارشناسان کشاورزی، مزرعه، دامداری

Agricultural service contractors, farm supervisors and specialized livestock workers

۰۸۲۱

مدیران کشاورزی

Managers in agriculture

شایان ذکر است که این مناصب شغلی، برای ۵ سال آینده در استان ساسکاچوان، مورد تقاضا می باشند.

لازم به توضیح است که جدای از پروسه دریافت دعوتنامه کار در ساسکاچوان، پروسه ارسال مدارک مورد نیاز جهت اثبات پروانه تخصص هر شغل امری پیچیده است؛ زیرا مدارک مورد نیاز برای هر کدام از دسته های شغلی یا یکدیگر متفاوت است. لذا اگر قصد اخذ اقامت دائم کانادا از طریق برنامه کار در ساسکاچوان را دارید، برای اطمینان خاطر بیشتر از سپری کردن موفقیت آمیز تمام مراحل برنامه مهاجرت خود، کار را به مشاوران و موکلان موسسه حقوقی ملک پور بسپارید تا بدون استرس و نگرانی برنامه مهاجرتی خود را پیش ببرید.

ویزای کار کانادا
شرایط ویزای کار کانادا
مهاجرت به کانادا از طریق کار

کار در ساسکاچوان و سیستم امتیاز بندی

همانطور که گفته شد سیستم امتیاز دهی به متقاضیان کار در ساسکاچوان بر اساس اطلاعات شخصی آپلود شده در پروفایل Express Entry این استان می باشد. هر متقاضی بر اساس اخذ امتیاز از هر آیتم این سیستم، باید مجموعا حداقل ۶۰ امتیاز کسب کند تا موفق شود به استخر اطلاعات وارد شود. آیتم های این سیستم را سن، تحصیلات، نمره زبان، سابقه کار مرتبط، نحوه ارتباط با استان ساسکاچوان تشکیل می دهد. در جداول زیر سیستم امتیاز بندی هر آیتم آورده شده است:

سن ( سال ) امتیاز تحصیلات امتیاز نمره زبان امتیاز
کمتر از ۱۸ ۰ کارشناسی ارشد و دکتری ۲۳ CBL8 و بالاتر ۲۰
۱۸ تا ۲۱ ۸ کارشناسی یا برنامه تحصیلی بیش از ۳ سال در کالج یا دانشگاه ۲۰ CBL7 ( معادل آیلتس ۶ ) ۱۸
۲۲ تا ۳۴ ۱۲ مدرک تجاری معادل وضعیت نیروی کار در ساسکاچوان ۲۰ CBL6 ۱۶
۳۵ تا ۴۵ ۱۰ کاردانی ۱۵ CBL5 ۱۴
۴۶ تا ۵۰ ۸ دیپلم یا گواهی نامه یک ساله ۱۲ CBL4 ۱۲
بیشتر از ۵۰ ۰
سقف امتیازات در این جدول ۵۵ امتیاز است.

اگر متقاضی، شهروند کشور انگلیسی زبان یا فرانسوی زبان باشد یا اقامت دائم آنجا را داشته باشد، نیازی به ارائه مدرک زبان نیست ولی امتیاز زبان ، بدون مدرک زبان به متقاضی تعلق نمی گیرد.

سابقه کار مربوط به ۵ سال اخیر امتیاز سابقه کار مربوط بازه ۶ تا ۱۰ سال اخیر امتیاز
 ۵ سال ۱۰ ۵ سال ۵
۴ سال ۸ ۴ سال ۴
۳ سال ۶ ۳ سال ۳
۲ سال ۴ ۲ سال ۲
۱ سال ۲ ۱ سال ۰
سقف امتیازات در این جدول ۱۵ امتیاز است.

هر متقاضی کار در ساسکاچوان ، می بایست بر اساس برنامه کاندیدای مهاجرت ساسکاچوان یا SINP یا اقامت دائم کانادا از طریق برنامه استانی ساسکاچوان تنها یک شغل از جدول مشاغل مورد نیاز ساسکاچوان را انتخاب کند نه بیشتر. سابقه کار ارائه شده توسط متقاضی نیز می بایست مرتبط با همان تک شغل مورد تقاضای او برای کار در ساسکاچوان باشد. نکته حائز اهمیت در مورد سابقه کار این است که هر سال سابقه متقاضی باید شامل ۱۲ ماه کامل از تجربه کاری او باشد. بعنوان مثال اگر شخصی دارای ۳ سال و ۱۱ ماه سابقه کار باشد، در جدول امتیاز دهی تنها ۳ سال برای او لحاظ خواهد شد.

تا اینجای کار ۷۰ امتیاز از ۱۰۰ امتیاز سیستم امتیاز دهی برنامه کاندیدای مهاجرت ساسکاچوان یا SINP یا اقامت دائم کانادا از طریق برنامه استانی ساسکاچوان را نشان دادیم. ۳۰ امتیاز دیگر را تنها متقاضیانی دریافت می کنند که تا کنون با ساسکاچوان چه از لحاظ فامیلی، چه تحصیلی و چه کاری در ارتباط بوده باشند.

جدول امتیازبندی SINP بر حسب ارتباط متقاضی با ساسکچوان

امتیاز

داشتن پیشنهاد کاری ( Job Offer ) بعنوان نیروی متخصص از یک کارفرمای ساسکاچوانی

۳۰

داشتن فامیل نزدیک در ساسکاچوان ( اعضای درجه یک خانواده، پدربزرگ و مادر بزرگ، خاله، عمه، عمو، دایی و … )

۲۰

داشتن سابقه کار قبلی در ساسکاچوان ( حداقل ۱۲ ماه سابقه کار )

۵

داشتن سابقه حداقل ۱ سال تحصیل در یکی از موسسات مورد تایید ساسکاچوان

۵

سقف امتیازات در این جدول ۳۰ امتیاز است.

این ارتباط قوی با بازار کار ساسکاچوان، نشان می دهد که متقاضی قصد واقعی و توانایی کامل برای سکونت موفقیت آمیز و حفظ استقلال اقتصادی خود برای اقامت دائم ساسکاچوان را دارد.

کار در ساسکاچوان و settlement plan

گفته شد که یکی از شرایط مورد نیاز جهت کار در ساسکچوان ، ارائه settlement plan یا برنامه زندگی در ساسکاچوان به همراه اثبات توان مالی می باشد. این plan می بایست بر اساس تعداد افراد خانواده متقاضی و میزان دارایی نقدی وی تعریف و ارائه شود. طبیعتا متقاضی می بایست از یک شماره حساب برای اثبات توان مالی اش استفاده کند. میانگین مانده حساب متقاضی در سه ماه آخر ( بر اساس تعداد اعضای خانواده وی ) نباید از مقادیر موجود در جدول زیر کمتر باشد :

تعداد اعضای خانواده بودجه یا Fund مورد نیاز ( برحسب دلار کانادا )
۱ نفر ۱۲ هزار و ۴۷۵
۲ نفر ۱۵ هزار و ۵۳۱
۳ نفر ۱۹ هزار و ۹۳
۴ نفر ۲۳ هزار و ۱۸۱
۵ نفر ۲۶ هزار و ۲۹۲
۶ نفر ۲۹ هزار و ۶۵۲
۷ نفر ۳۳ هزار و ۱۴

اظهارات بودجه مالی متقاضی کار در ساسکاچوان می بایست نشان دهنده تاریخچه ریز تراکنش های حساب وی، برای حداقل ۳ ماه قبل از ارسال درخواست SNIP و شامل موارد زیر باشد :

 • نوع ارز
 • نام دارنده حساب
 • اطلاعات تماس موسسه مالی مربوطه
 • شماره حساب
 • تراکنش ها و بالانس حساب

نکته : چنانچه تمام مدارک مالی ارائه شده، به زبان انگلیسی یا فرانسوی نباشند، می بایست یک گواهی ترجمه ضمیمه آنها باشد.

کار در ساسکاچوان و نحوه کاریابی در ساسکاچوان

هر متقاضی و نیروی کار ماهر خارجی برای کار در ساسکاچوان ، می بایست آشنایی ولو اندکی با نحوه کاریابی در ساسکاچوان داشته باشد. ما در این بخش از مقاله شما را با این مورد آشنا می کنیم. خدمات کاریابی و استخدام نیروی کار ماهر خارجی در ساسکاچوان به دو بخش قبل از رسیدن به خاک ساسکاچوان و بعد از رسیدن به خاک ساسکاچوان تقسیم می شود.

 • کار در ساسکاچوان و نحوه کاریابی قبل از رسیدن به خاک ساسکاچوان

  نکته قابل توجه برای متقاضیان کار ماهر خارجی برای کار در ساسکاچوان ، این است که قبل از ورود به خاک این استان می بایست مهارت های کاری و همچنین مهارت های جستجوی شغل از جمله مهارت های ارتباطی خود در محل کار را بهبود دهند. برای این منظور وب سایت (arriveprepared.ca با عنوان (Settlement Online Pre-Arrival (SOPA ،  با ارائه برنامه ها و خدمات مربوط به قبل از سکونت متقاضیان جستجوی کار در ساسکاچوان به آنان در پیدا کردن شغل مناسب و درک فرهنگ کار کانادا کمک می کند.

  وب سایت های کاریابی نیز گزینه های خوبی برای جستجوی کار در ساسکاچوان می باشند. در زیر لیستی از سایت های کاریابی استان ساسکاچوان و کشور کانادا را مشاهده می کنید:

  • saskjobs.ca
  • healthcareersinseek.ca
  • careersgov.sk.ca
  • jobbank.gc.ca/home
 • کار در ساسکاچوان و نحوه کاریابی بعد از رسیدن به خاک ساسکاچوان

  برخی از سازمان ها و مراکز استان ساسکاچوان می توانند به عنوان دستیار خوبی در پیدا کردن کار به متقاضیان خارجی جستجوی کار در ساسکاچوان کمک کنند. این سازمان ها با ارائه اطلاعاتی در مورد فرصت های شغلی به شما کمک میکند که چگونه درخواست کاری خود را آماده کرده و برای کارفرمای مورد نظر ارسال کنید و همچنین در زمینه آموزش و تعلیم نحوه کاریابی متقاضیان با استفاده از منابعی که در اختیار دارند ( منابعی مانند کامپیوتر ها و پرینتر ها و ماشین های فکس و … ) در پیدا کردن کار به آنان خدمت رسانی می کنند. Saskatchewan Labour Market Services و Regional Newcomer Gateways از این قبیل سازمان ها و مراکز هستند.

کار در ساسکاچوان و مؤسسات کاریابی در ساسکاچوان

( Saskatchewan Labour Market Services ) با ارائه مشاغل و خدمات استخدامی به ساکنان ساسکاچوانی که نیازمند اطلاعاتی در مورد فرصت های شغلی هستند خدمت رسانی می کند. این سازمان با آموزش و تعلیم در مکان های مختلفی در سرتاسر استان ساسکاچوان خدمات خود را ارائه می دهد. شایان ذکر است که این خدمات با تمرکز بر تطبیق مهارت های متقاضیان کار با مهارت های مورد نیاز کارفرمایان ارائه می شود.

( Regional Newcomer Gateways ) نیز مراکز خوش آمدگویی هستند که به ارائه خدمات به تازه واردان خاک ساسکاچوان اختصاص داده شده اند. یازده مرکز ( Regional Newcomers Gateways  ) در خاک ساسکاچوان وجود دارد. این مقاله توسط موسسه حقوقی ملک پور همکار مؤسسه MIE اتریش تهیه و گردآوری شده، هرگونه کپی برداری از آن بدون ذکر منبع شرعاً و قانوناً حرام و غیرقانونی می باشد. این مراکز به صورت رایگان به شما خدمات وسیعی از جمله خدمات مسافرتی در منطقه، خدمات کاریابی در منطقه، خدمات آموزشی در مورد نحوه زندگی در کانادا به زبان انگلیسی ارائه می کند. البته این خدمات به زبان فرانسوی نیز قابل دریافت می باشد. شما همچنین می توانید با استفاده از خدمات این مراکز با یک مشاور ملاقات کنید و از مشاوره های وی در باب زندگی جدید تان استفاده کنید.

کار در ساسکاچوان و ویزای کاری ساسکاچوان

کار کردن در کانادا و خاک ساسکاچوان برای متقاضیانی که شهروند کانادایی نیستند یا اقامت دائم کانادا را ندارند، غیر قانونی است. در بیشتر موارد، برای کار در ساسکاچوان نیاز به یک ویزای کاری می باشد. هر متقاضی به منظور ابراز صلاحیت برای اخذ ویزای کاری موقتی ساسکاچوان، باید گام های زیر را کامل نماید:

 1. متقاضی می بایست شغل مورد نظر خود را در ساسکاچوان پیدا کرده و با کارفرمای آن شغل ارتباط پیدا کند.
 2. کارفرمایی که قرار است متقاضی کار خارجی را استخدام کند، می بایست برای Labour Market Impact Assessment (LMIA) درخواست استخدام نیروی مورد نیاز خارجی خود را ارسال کند.
 3. هنگامی که کارفرما از LIMA جوابیه مثبتی مبنی بر استخدام متقاضی کار خارجی مورد نظرش را دریافت کرد، آنگاه می تواند متقاضی خارجی را به استخدام خود درآورد.
 4. کارفرما می بایست رونوشتی از جوابیه مثبت LIMA را برای آن متقاضی ارسال کند. متقاضی نیز باید رونوشت مربوطه را به درخواست Immigration, Refugees and Citizenship Canada (IRCC) خود الحاق کند.
 5. اگر درخواست متقاضی توسط IRCC تایید شد، مجوز کار و اخذ ویزای کار موقت برای وی صادر شده و خواهد توانست به صورت موقتی به ساسکاچوان مهاجرت کند.

متقاضی که موفق به دریافت ویزای کاری موقتی ساسکاچوان شده است می تواند هر زمان که قصد داشت، شغل خود را تغییر دهد. فقط باید در نظر داشت که:

 • ممکن است نیاز باشد که کارفرمای جدید متقاضی قبل از شروع به کار وی به LIMA درخواست بفرستد.
 • آنگاه برای شغل جدید متقاضی یک ویزای کاری جدید صادر می شود.

متقاضی که موفق به اخذ ویزای کاری موقت ساسکاچوان شده و هم اکنون در ساسکچوان مشغول به کار است، معمولا پس از داشتن یک سال سابقه کار در ساسکاچوان، می تواند در برنامه SINP ثبت نام کرده و با هرکدام از روش های Express Entry یا OID برای اخذ ویزای کار دائمی در ساسکاچوان و به طبع آن اقامت دائم کانادا اقدام کند.

توجه!!  نیازی نیست که هر متقاضی کار ماهر خارجی برای ثبت نام در برنامه SINP حتما باید ابتدا ویزای کار موقت ساسکاچوان را داشته باشد. در واقع اخذ ویزای کار موقت ساسکاچوان و داشتن سابقه کاری در خاک این استان کمک می کند که راحت تر از سایر متقاضیان به استخر اطلاعات وارد شده و امتیاز متقاضی را برای دریافت دعوتنامه جهت اخذ اقامت دائم کانادا بالا می برد.

کار در ساسکاچوان و بررسی ویزای همراه

برای هر متقاضی که موفق به کسب ویزای کاری کانادا شده است، این امکان فراهم است که همسر ( شریک قانونی زندگی ) و فرزندانش با وی به کانادا بیایند یا بعد از ورود متقاضی به خاک کانادا هر از چندگاهی به ملاقات او بیایند. این مقاله توسط موسسه حقوقی ملک پور همکار مؤسسه MIE اتریش تهیه و گردآوری شده، هرگونه کپی برداری از آن بدون ذکر منبع شرعاً و قانوناً حرام و غیرقانونی می باشد. اما باید به این نکته توجه داشت که اگر همسر یا هرکدام از فرزندان متقاضی قصد داشته باشند که در کانادا مشغول به کار شوند، می بایست برای هرکدام از آنها مجوز کار صادر شود. برای اطلاعات بیشتر در زمینه همراهان متقاضی می توان با مرکز راهنمایی IRCC تماس برقرار کرد.

کار در ساسکاچوان و مدارک مورد نیاز ویزای کار ساسکاچوان

مدارک مورد نیاز برای کار در ساسکاچوان از طریق برنامه SINP و به روش Express Entry را می نوان به ۱۲ دسته بندی تقسیم کرد:

 1. شماره پروفایل Express Entry و کد معتبر جوینده شغل ( Job Seeker Validation Code ) متقاضی
 2. مدارک مربوط به نمره زبان متقاضی
 3. مدارک مربوط به تحصیلات و مدارج دانشگاهی متقاضی
 4. مدارک مربوط به تجربه کاری و سابقه کار متقاضی
 5. مدارک مربوط به پروانه تخصص و وضعیت مهارت متقاضی ( در صورت وجود )
 6. مدارک مربوط به برنامه سکونت ( Settlement Plan ) و اثبات توان مالی متقاضی
 7. مدارک مربوط به داشتن قوم و خویش در ساسکاچوان ( در صورت وجود )
 8. مدارک مربوط به سابقه کار قبلی در ساسکاچوان ( در صورت وجود )
 9. مدارک مربوط به سابقه تحصیلی قبلی در ساسکاچوان ( در صورت وجود )
 10. مدارک مربوط به هویت متقاضی و وضعیت اجتماعی وی
 11. پاسپورت
 12. مدارک مربوط به گزارش پلیس

اگر مدارک متقاضی به زبان انگلیسی یا فرانسوی نیستند، وی باید موارد زیر را ضمیمه درخواست خود کند:

 • یک رونوشت از مدارک اصلی
 • یک کپی از ترجمه انگلیسی یا فرانسوی از مدارک اصلی
 • یک کپی از گواهی نامه سطح مهارت مترجم مدارک

توجه! مترجم مدارک متقاضی می بایست توسط regulatory body تایید شود. برای اطلاعات بیشتر با IRCC تماس برقرار نمایید یا می توانید از موسسه حقوقی ملک پور در این زمینه مشاوره رایگان دریافت نمایید.

چنانچه مدارک متقاضی ناواضح و ناقص باشند یا به انگلیسی یا فرانسوی ترجمه نشده باشند، درخواست وی عودت خواهد خورد و SINP دستور العمل هایی درجهت رفع نواقصی مدارک و نحوه درخواست مجدد را به متقاضی ارسال می کند.

کار در ساسکاچوان و نرخ بیکاری در ساسکاچوان

به گزارش وبسایت رسمی ساسکاچوان، نرخ بیکاری فصلی برای ژانویه ۲۰۱۸ برابر با ۵٫۶ درصد بوده و باگذشت ۱ سال، در ژانویه ۲۰۱۹ با کاهش ۰٫۱ درصدی همراه بوده است و به گزارش همین مرجع، ساسکاچوان پایین ترین نرخ بیکاری در کانادا را در مقایسه با میانگین ملی ۵٫۸ درصد داشته است.

ویزای کار ساسکاچوان

نمودار نرخ بیکاری در ساسکاچوان در یک سال گذشته ( از ابتدای ۲۰۱۸ تا ابتدای ۲۰۱۹ )

کار در ساسکاچوان

نمودار نرخ بیکاری در ساسکاچوان در پنج سال گذشته ( از ابتدای ۲۰۱۴ تا ابتدای ۲۰۱۹ )

کار در ساسکاچوان و میزان حقوق در ساسکاچوان

به گزارش وب سایت رسمی ساسکاچوان، میانگین درآمد هفتگی نیروی کار در این استان در سال ۲۰۱۷ ، ۱,۰۰۶٫۶۰ دلار بوده و این مقدار در ساله ۲۰۱۸ به ۱,۰۲۹٫۲۳ دلار رسیده است که حاکی از افزایش ۲٫۲ درصدی میانگین درآمد هفتگی نیروی کار در ساسکاچوان می باشد. میانگین در آمد هفتگی ساسکاچوان در سال ۲۰۱۸ ، چهارمین رتبه را در بین کل استان های کانادا داشت. به گزارش  Payscale میانگین درآمد سالانه نیروی کار در ساسکاچوان ۵۲,۴۸۴ دلار می باشد. این آمار تا کنون برای سال ۲۰۱۹ منتشر نشده است. لازم به ذکر است که این مقادیر همگی بر اساس دلار کانادا می باشد.

اقامت دائم کانادا از طریق برنامه استانی ساسکاچوان

نمودار نرخ درآمد هفتگی در دو سال گذشته ساسکاچوان ( از ابتدای ۲۰۱۷ تا اکتبر ۲۰۱۸ )

کار در ساسکاچوان و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت در کانادا

اخذ ویزای کار در ساسکاچوان از طریق ثبت نام در SINP یا اقامت دائم کانادا از طریق برنامه استانی ساسکاچوان به هر کدام از دو روش Express Entry و OID یکی از بهترین روش های اقامت دائم در ساسکاچوان می باشد. شما با استفاده از این روش مهاجرت کاری می توانید تابعیت و پاسپورت کانادا را از آن خود کنید و به عنوان شهروند رسمی کانادا شناخته شوید. شایان ذکر است که برای اخذ اقامت دائم کانادا روش های دیگری وجود دارد اما یکی از سریع ترین روش های اخذ اقامت دائم کانادا همین روش ورود سریع یا Express Entry  استان ساسکاچوان می باشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر و تخصصی تر درمورد اخذ اقامت دائم کانادا می توانید سایر مقالات مرتبط زیر مجموعه کشور کانادا را مطالعه فرمایید و یا از ویدئوهای مؤسسه در این زمینه استفاده نمایید. همواره نیز می توانید با مؤسسه حقوقی ملک پور، همکار مؤسسه مشاوره ای MIE اتریش، تماس برقرار نمایید و در خصوص اخذ ویزای کاری ساسکاجوان به صورت تخصصی مشاوره رایگان تلفنی دریافت نمایید. ایضا شما می توانید سوالات خود را در بخش دیدگاه های این مقاله طرح کنید تا مشاوران ما در سریع ترین زمان پاسخگوی شما باشند

مهاجرت کاری به کانادا
اخذ اقامت دائم کانادا از طریق اسکیل ورکر
کار در کانادا

شما می توانید از طریق دریافت مشاوره رایگان شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

کار در ساسکاچوان و سخن پایانی

کار در ساسکاچوان در این مقاله مورد بررسی و تحلیل تخصصی قرار گرفت. در ابتدا پس از ارائه مقدمه و معرفی کلی ساسکاچوان، به شرایط عمومی کار در ساسکاچوان پرداختیم. پس از آن جدول مشاغل مورد نیاز استان ساسکاچوان در سال ۲۰۱۹ را ارائه کرده و سیستم امتیاز بندی SINP را به ریز جزئیات باز کردیم؛ سپس settlement plan روش Express Entry را نشان دادیم. آنگاه به سراغ نحوه کاریابی در ساسکاچوان رفته و موسسات کاریابی ساسکاچوان را معرفی نمودیم. در ادامه نحوه اخذ ویزای کاری ساسکاچوان یا اقامت دائم کانادا از طریق برنامه استانی ساسکاچوان و ویزای همراه را بررسی کردیم؛ مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای کاری ساسکاچوان را به ترتیب نام برده و نکات لازم در باب ارسال مدارک را یادآور شدیم. در آخر نیز نمودار های مربوط به نرخ بیکاری و میزان حقوق در ساسکاچوان را ارائه نموده و حسن ختام مقاله را نیز بررسی وضعیت اخذ اقامت دائم کانادا پس از اخذ ویزای کاری ساسکاچوان قرار دادیم. امیدواریم این مقاله رضایت شما را در جهت ارائه اطلاعات مفید و به روز در مورد کار در ساسکاچوان جلب کرده باشد.

اطلاعات موجود در این وب سایت جهت بالا بردن سطح اگاهی عمومی است و موسسات همکار در ایران خدمات کاریابی ارائه نمی دهند.

10 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 1. علیرضا اسلامی گفته:

  با سلام و خسته نباشید
  من متولد اگوست ۱۹۹۴ هستم و مهندسی تکنولوژی نرم افزار با معدل ۱۶ دارم و تقربیا از سال ۲۰۱۱ در حال کار کردن در این زمینه هستم و انواع تجربه نصب دوربین های مدار بسته و شبکه و سیستم های اعلام حریق و دزدگیر های اداری و پشتبانی کامل انها و پشتبانی نرم افزاری سیستم های کامپیتری تجربه بسیار خوبی دارم و در حال جاضر در تلاشم نمره ایلتس خوبی بگیرم به نظر شما چقدر شانس دارم و اگه امکانش باشه چقدر طول میکشه تا روند مهاجرتی انجام بشه ؟

  Rating: ۴
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام و عرض ادب دوست عزیز برای شما دو مسیر تحصیل و کار وجود دارد. چنانچه بخواهید از طریق ویزای کاری اقدام کنید بایستی از چهار فاکتور سن، تحصیلات، مدرک زبان، سابقه کار امتیاز دریافت کنید و شامل دو مرحله می باشد. برای مقطع فوق لیسانس نیز شانس اقدام دارید که در این حالت باید آیلتس ۶٫۵ را ارایه فرمایید.

   پاسخ
 2. فراز گفته:

  ۳۴ سال سن
  ليسانس الكترونيك
  ۱۰ سال سابقه كار مرتبط با رشته تحصيلي
  CLB 8
  اگر اشتباه نكنم امتيازم ميشه ۶۷
  ================
  فقط يك سوال :
  فرض بر اينكه من تمام مراحل SINP – OID يا SINP- EEرو انجام دادم و ويزام اومد.

  ۱- آيا حتما بايد در ساسكاچوان كار كنم و نميتونم برم ايالت ديگه اي ؟ اگر پاسخ بله است ، چه مدت بايد در اين ايالت كار كنم؟

  ۲-آيا دريافت ويزاي OID يا EE برابر با دريافت PR هست ؟ يا بعد از دريافت اين ويزا هم بايد مراحل ديگه اي هم طي بشه و PR دريافت كرد ؟

  ۳- آيا محدوديت زماني بعد از دريافت ويزا از راه هاي بالا وجود داره ؟ منظور اين هست كه بعد از رسيدن به ساسكاچوان محدوديت زمان براي پيدا كردن كار هست ؟

  Rating: ۴
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام و عرض ادب دوست عزیز در صورتی که شما از هر دو طریق مشاغل مورد نیاز ساسکچوان یا برنامه اکسپری انتری قادر به کسب امتیاز بالا و دریافت دعوتنامه گردید و ویزا دریافت نماید بعد از ورود حدودا به مدت ۲ ماه می توانید اقامت دائم خود را دریافت نمایید. توجه داشته باشید وقتی شما اقامت دائم خود را دریافت نمایید می توانید در سایر استانهای دیگر کار یا زندگی کنید و هیچ محدودیتی وجود ندارد ولی شایان ذکر است شما به دلیل نیازمندی این استان به شغل شما از طرف این ایالت نامینیشن استانی دریافت نموده اید و اگر قصد زندگی در استان های دیگر را داشته باشید خلاف اصول است و در زمان اخذ پاسپورت کانادا ممکنست این مسئله را در نظر بگیرند .. بعد از سامبیت مدارک و بررسی مدارک شما توسط ساسکچوان شما نامینیشن استانی دریافت می نمایید و بعد از ورود می توانید اقامت دائم خود را دریافت کنید و محدودیت زمانی یا کاری ندارید.

   پاسخ
 3. سپیده دریایی گفته:

  با سلام. من ۵۱ سال سن دارم. کارشناسی ارشد جامعه شناسی دارم و ایلتس ۵ جنرال. یک فرزند ۱۱ ساله در کانادا دارم که مشغول به تحصیل هست و خودم کنارش هستم همسرم ایران و پزشک هستن از برنامه استانی ساسکچوان باخبر شدم آیا واجد شرایط هستم؟وایا برای این طرح شهر های بزرگ مد نظر هست یا روستاها ؟سپاس

  Rating: ۴
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام و عرض ادب برای برنامه ایالتی بایستی سوابق کاری شما طی ده سال گذشته بررسی شود همچنین شما فاکتور سن را ندارید. برای اقدام از این روش برای شما سخت می باشد.

   پاسخ
 4. ابراهیم گفته:

  سلام همسرم ۳۳ ساله
  فوق لیسانس کشاورزی
  ۱۰ سال سابقه کار داره که ۵ سال اخیر در شرکت داروسازی کارشناس فروش مرتبط با رشته نیست
  زبان میتونه نمره بالا بگیره
  کسی از فامیل در کانادا و پیشنهاد کار نداریم
  و من مدرکم دکترای کشاورزی
  ۳۶ ساله
  ۴ سال سابقه کار شرکت دارویی
  فعلا زبان سطحی هستم
  و یک فرزند

  Rating: ۴
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام و عرض ادب. دوست عزیز مسیر های مهاجرت از سه طریق تحصیل، کار و سرمایه‌گذاری می باشد. موضوع ویزای اسکیل ورکر را درصورتی که نمره بالایی را ارایه نمایید شانس اقدام دارید. یا در صورتی گپ تحصیلی همسر محترمتون پایین هست از طریق تحصیل ایشان شاید شانس اقدام باشد.

   پاسخ
 5. وحید محمدی گفته:

  باسلام.
  من متولد ۵ آپریل ۱۹۸۴ هستم.
  لیسانس مکانیک با ۱۲سال سابقه کار مرتبط و معتبر در نیروگاه برق.
  متاهل و دارای یک فرزند پسر.
  دارم برای آیلتس میخونم تا سال آینده مدرکشو بگیرم.
  همسرم فوق دیپلم مربی کودک داره.
  هیچ فامیل و سابقه کاری تو کانادا ندارم.
  بنظرتون شرایط مهاجرتی استان ساسکاچوان برای من مناسبه؟؟
  یعنی احتمال جواب گرفتنش هست؟؟
  چون واقعیتش میخوام ارزیابی کنم تا در صورت بالا بودن درصد موفقیت اقدام بکنم.
  چون بحث تامین موجودی حساب هم هست که مجبورم بخاطرش مثلا ماشینمو بفروشم تا تو بانک بذارم.
  لطفا راهنمائیم کنین.

  Rating: ۴
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام و عرض ادب دوست عزیز سن شما مناسب هست و مدرک تحصیلی و سابقه کار خوبی دارید. چنانچه بتوانید مدرک زبان در حد آیلتس ۷ داشته باشید شانس اقدام را دارید. چه نمره ای را در زبان کسب خواهید کرد؟

   پاسخ
Rating: 4