کار در سوئد و بررسی شرایط مهاجرت کاری به سوئد در سال ۲۰۲۰

کار در سوئد ، اقامت سوئد از طریق کار و شرایط اخذ ویزای کار سوئد برای سال ۲۰۲۰ در این مقاله از نظر علمی مورد تحلیل و بررسی قرار خواهد می گیرد. شرایط دریافت ویزای کار سوئد چیست؟ جهت کار در سوئد به چه مدارکی نیاز است؟  کار در سوئد در چه مشاغلی امکان پذیر است؟  میزان حقوق برای نیروی کار سوئدی چقدر است؟ ما در این مقاله به این سوالات و سوالات دیگر در باب کار در کشور سوئد و مهاجرت کاری به این کشور پاسخ داده و مهم ترین و اصلی ترین نکات پیرامون آن را بیان می نماییم. کار در سوئد و شرایط آن برای بسیاری افراد قابل توجه می باشد به همین خاطر سعی کردیم که مقاله ای جامع در این زمینه خدمت شما بزرگواران ارائه کنیم. مقاله پیش رو توسط متخصصین ما در مؤسسه حقوقی ملک پور در حوزه امور مهاجرت به نگارش در آمده تا تمامی سوالات شما را پاسخ داده و اطلاعات جامع و مفیدی در زمینه کار سوئد در اختیار شما عزیزان قرار دهد. در صورت نیاز به اطلاعات تکمیلی با کارشناسان مؤسسه حقوقی ملک پور ؛ همکار MIE  اتریش؛ تماس حاصل نموده و از مشاوره رایگان بهره مند شوید.

مطالبی که در این مقاله بدان خواهیم پرداخت، به شرح ذیل است:

کار در سوئد
 • کار در سوئد و شرایط عمومی آن
 • کار در سوئد و شرایطی عالی برای جذب نیرو در زمینه IT و کامیپوتر
 • کار در سوئد و نرخ بیکاری در سوئد
 • کار در سوئد و بررسی ویزای همراه
 • کار در سوئد و مدارک مورد نیاز کار در سوئد
 • کار در سوئد و میزان حقوق در سوئد
 • کار در سوئد و مشاغل مورد نیاز ۲۰۲۰ سوئد
 • کار در سوئد و نحوه کاریابی در سوئد
 • کار در سوئد و مؤسسات کاریابی در سوئد
 • کار در سوئد و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت در سوئد
 • کار در سوئد و وضعیت اقامت و سخن پایانی

شما میتوانید از طریق لینک روبرو با ما در ارتباط باشید و از کارشناسان موسسه مشاوره رایگان دریافت نمایید.

کار در سوئد و شرایط عمومی آن

کار در سوئد یکی از روش هایی می باشد که از طریق آن می توان به این کشور مهاجرت کرد. جهت کار در کشور سوئد و مهاجرت کاری به این کشور نیاز است تا ابتدا در خصوص شرایط عمومی این کشور، شرایط اقتصادی، نرخ بیکاری، تولید ناخالص داخلی و … اطلاعات کاملی داشته باشید. سوئد از کشورهای حوزه اسکاندیناوی و واقع در شمال اروپا می باشد و در همسایگی کشورهای نروژ، دانمارک و فنلاند می باشد. کشوری با جمعیتی بالغ بر ۱۰ میلیون نفر و مساحتی در حدود ۴۵۰ هزار کیلومتر مربع که باید گفت بزرگترین کشور در حوزه اسکاندیناوی و شمال اروپاست.

سوئد بر روی نقشه

فایل صوتی مؤسسه ملک پور در مورد کار در سوئد

مقاله مرتبط

بهترین راه مهاجرت به سوئد

البته لازم به ذکر است که به دلایل جوی و موقعیت جغرافیایی، جمعیت این کشور نسبت به مساحتش بسیار کم می باشد. مردم این کشور به زبان سوئدی صحبت می کنند. کسانی که برای کار در مشاغلی نظیر پرستاری، پزشکی و مشاغلی که ارتباط مستقیم با مردم دارند اقدام می نمایند ، تسلط به زبان سوئدی و داشتن مدرک زبان سوئدی برای درخواست کار اجباری می باشد، اما در مشاغل دیگر که این ارتباط کمتر می باشد، نظیر مشاغل مهندسی و فنی، تسلط به زبان سوئدی الزامی نمی باشد. جهت کار در سوئد عموماً داشتن یک پیشنهاد شغلی (JOB OFFER) از طرف یک کارفرما مورد نیاز است و پس از دریافت پیشنهاد شغلی و صدور مجوز کار، از طرف کارفرما شخص می تواند جهت ویزای کار در سوئد اقدام نماید. لازم به ذکر است، در صورتی کارفرما می تواند یک نیروی کار بین المللی را استخدام کند که آن موقعیت شغلی را به مدت ۱۰ روز در اتحادیه اروپا و کشور سوئد آگهی کند و در صورت نبودن متقاضی برای این موقعیت شغلی اقدام به استخدام نیروی کار خارج از اتحادیه اروپا نماید. البته در برخی موقعیت ها این قانون الزامی نیست و  متقاضی بدون نیاز به ثبت آگهی و طی کردن این مراحل می تواند راحت تر مجوز کار را اخذ نماید.

جدول مشخصات کشور سوئد

کار در سوئد و شرایط عالی برای جذب نیرو در زمینه IT و کامپیوتر

به طور کلی برای مهاجرت کاری به کشور سوئد شما باید یک Job Offer از یک کارفرمای حقوقی یا حقیقی در کشور سوئد داشته باشید. داشتن پیشنهاد کار یا اصطلاحا جاب آفر از کارفرمایان سوئدی یا کارفرمایان در سراسر اروپا نیازمند گذشتن یک پروسه حداقل ۶ ماهه می باشد. به این صورت که یک کارفرمای سوئدی می بایست برای ۳ ماه منصب شغلی مورد تقاضایش را در روزنامه ها و سایر جراید کثیر الانتشار یا رسانه های داخلی کشور سوئد در معرض عموم قرار دهد؛ چنانچه هیچ یک از شهروندان سوئدی رغبتی به اشغال آن منصب شغلی نداشته یا صلاحیت غصب آن را نداشته باشند، کارفرمای مذکور می بایست به مدت ۳ ماه دیگر در کل اتحادیه اروپا از شهروندان اروپایی نیروی کار مورد نظر خود را استخدام نماید. چنانچه هیچ یک از کارکنان اروپایی نیز واجد الشرایط استخدام در آن شغل نباشند، کارفرما پس از گذشت ۶ ماه (‌۳ ماه در داخل سوئد و ۳ ماه در کل اتحادیه ) به جذب نیروی کار از خارج از اروپا روی آورد.

به دلیل کمبود نیروی کار در مشاغل مربوط به صنعت IT و کامپیوتر  در سوئد کارفرمایان قدر این کشور با همکاری موسسه MIE اتریش ( بصورت انحصاری ) اقدام به جذب نیروی IT از ایرانیان می نمایند. بدینوسیله این راه عالی برای مهاجرت و اخذ اقامت کاری سوئد برای نخستین بار است که برای ایرانیان فراهم و مهیا شده است تا قادر باشند از ایران (‌بدون در نظر گرفته پروسه سخت و پیچیده ۶ ماهه کاریابی ) با کمپانی های مطرح و بین المللی کشور سوئد وارد فاز مصاحبه شده و دعوتنامه شغلی که اولین قدم در بحث مهاجرت کاری به سوئد و اخذ ویزای کار سوئد است ـ دریافت نمایند.

مهاجرت کاری به خارج از کشور ـ کاریابی در خارج از کشور ـ ویزای کار ـ اخذ پاسپورت از طریق کار در کشور های خارجی

حداقل مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای کار سوئد در سال ۲۰۲۰ برای مشاغل IT و دیگر مشاغل مهندسی عبارتند از :

 • مدرک لیسانس
 • آیلتس با بند ۶٫۵
 • تخصص در زمینه IT و دیگر مشاغل مهندسی

( لازم به ذکر است برای نشان دادن سابقه کاری نیازی به ارائه مدرک و شواهدی برای بیمه نیست و ارائه نامه کاری مکفی می باشد )

چناچه شما بعنوان یک نیروی کار ماهر IT در مصاحبه با کارفرمای مذکور جذب و استخدام شدید، حقوق شما ۳ الی ۴ هزار یورو در ماه ( در برخی تخصص ها حتی بیشتر ) می باشد که یکی از بیشترین و بالاترین میزان حقوق و مزایای پرداختی در سوئد و حتی اتحادیه اروپا خواهد بود و شما با این دستمزد می توانید شرایطی عالی برای زندگی کل خانواده خود در کشور سوئد فراهم آورید.

از دیگر مزایای اخذ ویزای کار سوئد برای مشاغل مهندسی علی الخصوص مشاغل در زمینه IT‌ و کامپیوتر وجود دارد برخورداری از سیستم تأمین اجتماعی قدرتمند سوئدی ( که در جهان شناخته شده است ) با خدمات فوق العاده است. شایان ذکر است که سطح خدمات ارائه شده سیستم تأمین اجتماعی کشور سوئد برای مهاجرین در سطح همان خدماتی است که برای شهروندان و اتباع این کشور ارائه می شود. همچنین دولت کشور سوئد بمنظور جذب مهاجرین علی الخصوص در زمینه ای که کمبود نیروی انسانی دارد، در اتمسفری مناسب، آموزش هایی با فرهنگ ، زبان و جامعه سوئدی ارائه می نماید.

کار در سوئد و نرخ بیکاری در سوئد

یکی از شاخص های تاثیر گذار در خصوص انتخاب یک کشور برای کار، توجه به آمار و ارقام در باب نرخ بیکاری آن می باشد. بر طبق آخرین آمار منتشر شده نرخ بیکاری در کشور سوئد ۶٫۴% بوده و این میزان در قیاس با سال های قبل عدد پایین تری می باشد و روند کاهشی داشته است. در سال  ۱۹۹۷ نرخ بیکاری این کشور به عدد ۱۰٫۲ درصد رسید که در تاریخ  این کشور بالاترین نرخ بیکاری می باشد و کمترین نرخ بیکاری این کشور در سال ۱۹۸۹ بوده است که عددی معادل ۱٫۳ درصد بوده است. در نمودار ارائه شده، نرخ بیکاری کشور سوئد در ۱۰ سال گذشته بررسی گردیده است. بر اساس این آمار نمی توان گفت کشور سوئد از نظر بازار کار، در جایگاه ایده آلی قرار دارد. همچنین باید گفت کشور سوئد در قیاس با کشورهایی نظیر اتریش و آلمان در شرایط متوسطی قرار دارد.

نمودار نرخ بیکاری در کشور سوئد در ده سال گذشته

کار در سوئد و بررسی ویزای همراه

متقاضی کار در سوئد پس از دریافت پیشنهاد شغلی و دریافت مجوز کار از سوی کارفرما می تواند برای مرحله اخذ ویزا اقدام نماید. در این مرحله، متقاضی در صورت داشتن همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال، می تواند علاوه بر ویزای کار خود، به صورت همزمان، برای ویزای همراهان خود نیز اقدام نماید و درخواست خود را برای ویزای همراهان خود ارائه دهد. برای اینکه شخص بتواند برای همراه خود درخواست ویزا نماید نیاز به ارائه مستندات و مدارکی می باشد که شامل موارد زیر می باشد:

 • سن شخص بالای ۱۸ سال باشد.
 • پرداخت مبلغ از طریق مستر کارت برای فرم سفارت
 • ارائه ایمیل آدرس معتبر
 • اسکن مدارک اصلی هویتی و شناسایی همراهان شامل کپی از پاسپورت، سند ازدواج، کپی از پاسپورت و مدارک شناسایی فرزندان، مدارک تولد فرزندان

پس از تکمیل فرم سفارت توسط متقاضی، شخص باید هزینه فرم را توسط مستر کارت پرداخت کند. هزینه این فرم برای افراد بالای ۱۸ سال معادل ۱۴۰ یورو و برای افراد زیر ۱۸ سال معادل ۷۰ یورو می باشد.

بررسی ویزای همراه برای مهاجرت به خارج از کشور

کار در سوئد و مدارک مورد نیاز برای ویزای کار

مدارک مورد نیاز جهت کار در سوئد و اخذ اقامت این کشور باید به صورت دقیق بررسی گردد، چرا که اگر این مدارک نقصی داشته باشد، احتمال رد شدن پرونده شما وجود دارد. به همین علت پیشنهاد می شود جهت کار در سوئد با یک کارشناس متخصص در این زمینه مشورت نمایید و پس از آن اقدام به این کار نمایید.

 • مدارک مورد نیاز جهت اخذ مجوز کار در سوئد :
  • پاسپورت
  • پیشنهاد شغلی از طرف یک کارفرما در سوئد
  • مبلغ دقیق حقوق باید در فرم پیشنهاد ذکر گردد که این مبلغ پس از کسر مالیات نباید کمتر از ۱۳۰۰۰ کرون در هر ماه باشد.
  • تعهد کارفرما مبنی بر ارائه کار و خدماتی نظیر بیمه سلامت
  • آگهی شغل به مدت ۱۰ روز در سوئد و اتحادیه اروپا

مدارک مورد نیاز برای مهاجرت به خارج از کشور

لازم است بدانید کشور سوئد مانند کشورهایی نظیر آلمان و اتریش ویزایی تحت عنوان ویزای جستجوی کار ندارد و شخص باید پیش از ورودش به سوئد کار پیدا کرده باشد و یک پیشنهاد شغلی داشته باشد. همچنین لازم به ذکر است بدانید که این مدارک برای برخی از حرفه ها متفاوت می باشد و قوانین خاصی در باب آن ها وجود دارد و مدارک گفته شده در این بخش بسته به شرایط افراد مختلف و نوع کارشان متفاوت می باشد که در این خصوص در زمینه کار در سوئد می توانید با مشورت با وکلای مجرب موسسه حقوقی ملک پور در این خصوص اطلاعات لازم را کسب نمایید.

کار در سوئد و میزان حقوق در سوئد

حقوق دریافتی در سوئد به نوع شغل و تخصص هر فرد بستگی دارد و هر شخص در هر جایگاه شغلی باشد حقوق متناسب با جایگاه خود را دریافت می کند. متقاضی کار در سوئد در خصوص برنامه ریزی جهت تامین یک زندگی مناسب در این کشور  باید در خصوص هزینه های زندگی و میزان درآمد در این آگاهی کافی داشته باشد که با تناسب میان میزان حقوق دریافتی و هزینه های زندگی بتواند جهت کار در سوئد اقدام نماید. اگر شما نیز متقاضی کار در سوئد هستید باید بدانید هزینه های زندگی در این کشور به صورت میانگین برای یک خانواده معادل ۲۰۰۰ یورو می باشد و میانگین حقوق دریافتی در این کشور پس از کسر مالیات معادل ۳۰۰۰ یورو می باشد که میتوان گفت عدد مناسبی می باشد و یکی از دلایل افراد برای کار در سوئد این تناسب میان هزینه های زندگی و میزان درآمد در این کشور می باشد. در ادامه میزان حقوق دریافتی برای مشاغل مختلف در کشور سوئد برای متقاضیان کار در سوئد در قالب جدول زیر خدمت شما ارائه می گردد.

جدول حقوق ماهیانه برخی مشاغل در کشور سوئد
هزینه های زندگی در کشور سوئد

کار در سوئد و مشاغل مورد نیاز ۲۰۲۰ سوئد

یکی از اقدامات مهم جهت یافتن شغل و کاریابی در هر کشور توجه به مشاغل مورد نیاز آن کشور می باشد. همانطور که پیشتر بیان شد، جهت کار در سوئد و اخذ اقامت سوئد از طریق کار نیاز به یافتن کارفرمای سوئدی و دریافت مجوز کار از سوی آن می باشد. معمولا فرایند یافتن کار در سوئد برای افرادی که اقامت این کشور را ندارند و آشنایی چندانی با بازار کار این کشور ندارند، امری دشوار به نظر می رسد؛ به همین جهت شخص باید بر اساس تخصص و مهارت خود به دنبال کارفرمای مناسب باشد. همچنین متقاضی کار در سوئد باید در خصوص شغل هایی که این کشور با کمبود نیروی آن مواجه است مطالعه کافی داشته باشد و به این نکته توجه داشته باشد که آیا حرفه و تخصص وی جز مشاغل مورد نیاز کشور سوئد می باشد یا خیر؟ و در آن صورت اقدام به یافتن کارفرما و شغل نماید. به همین دلیل بررسی لیست مشاغل مورد نیاز کشور سوئد یکی از عوامل مهم جهت شروع فرایند کار در سوئد می باشد. لیست مشاغل مورد نیاز سالیانه به روز رسانی می شود و این لیست سالیانه توسط وزارت کار سوئد صادر می گردد.

 • لیست مشاغل مورد نیاز کشور سوئد به شرح زیر است :

  • آی تی و کامپیوتر با حقوق ۴۴۵۰۰ یورو در سال
  • تکنسین نصب و راه اندازی تهویه هوا ۳۶۲۰۰ یورو در سال
  • آموزش و معلمان ۴۵۶۰۰ یورو در سال
  • پزشکان و زیر شاخه های سلامت ۷۵۰۰۰ یورو در سال
  • مهندس عمران ۶۰۰۰۰ یورو در سال
  • خدمات اجتماعی ۵۲۰۰۰ یورو در سال

  و همچنین مشاغل زیر :

  کارگر ساختمانی
  اپراتور های گیاهی
  داروسازان
  کاردرمانی
  معماران و نقشه برداران
  نانوایی ها و شیرینی ها
  ماماها
  پرستار بچه
  بار من
  دستیاران درمان و مربیان اجتماعی
  کارگر بتن
  تحلیلگران زیست پزشکی
  مفسران کمک
  رانندگان اتوبوس و تراموا
  قصاب بشقاب ساختمان و تهویه
  مهندسی عمران در ساخت و ساز و مهندسی عمران
  کارشناسی ارشد مهندسی برق
  کارشناسی ارشد شیمی و مهندسی شیمی
  کارشناسی ارشد در لجستیک و برنامه ریزی تولید
  کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک
  کنترل کننده
  برق توزیع
  تکنیک های عملیاتی در کارخانه های گرما و آب
  تکنسین عامل ، IT
  تعمیرکاران الکترونیک و برق
  مدیر املاک و مستغلات
  سرپرست
  نجار زیبا ، داخلی و مبلمان
  مهندس دقیق
  اسمبلر خودرو
  تفریح
  تفریح
  فیزیوتراپیست ها (فیزیوتراپیست ها)
  راننده ماشین آلات کشاورزی و جنگلداری
  فروش شرکت
  کودکستان
  کف سازی
  مدرسه اجباری
  پرستاران کارشناسی
  معلم ارشد دبیرستان
  مدیران و پیشخدمت ها
  صنعتی برق
  مهندسین و تکنسین های ساخت و ساز و مهندسی عمران
  مهندسین و تکنسین های مهندسی برق
  مهندسین و تکنسین های صنعت ، لجستیک و
  تولید
  مهندسین و تکنسین های شیمی و مهندسی شیمی
  مهندسین و تکنسین های مهندسی مکانیک
  خریداران و خریداران
  برق و خدمات برق
  وکلا
  شیمیدانان
  سرآشپزها و میله های سرد
  افسران زندان
  پشتیبانی کارکنان
  مشاوران
  خنک کننده و روش های پمپ حرارتی
  آزمایشگاه مهندسین
  لاکچرها و نقاشان صنعتی
  رانندگان کامیون
  رانندگان قطار
  دکتر
  معلم دروس حرفه ای
  حرفه پردازش سنگ و حفاری چاه
  اپراتورهای ماشین آلات ، لاستیک ، پلاستیک و لوازم التحریر
  اپراتورهای دستگاه در پر کردن ، بسته بندی و برچسب زدن
  اپراتورهای ماشین آلات ، محصولات شیمیایی و دارویی
  اپراتورهای ماشین سازی ، صنایع غذایی
  اپراتورهای ماشین سازی ، نساجی ، لباسشویی و چرم
  نجاران ماشین و اپراتورهای ماشین آلات در صنعت چوب
  تنظیم کننده های دستگاه و اپراتورهای دستگاه در فلزکاری
  دبیران پزشکی و مدیران بهداشت
  بازرسان حفاظت از محیط زیست و بهداشت
  توسعه دهندگان نرم افزار و سیستم
  نصب تجهیزات الکتریکی و الکترونیکی
  نصب کننده محصولات فلزی ، لاستیکی و پلاستیکی
  نصب محصولات چوبی
  تعمیرکاران مکانیک وسایل نقلیه موتوری
  آجرچین
  نقاش
  شبکه و فن آوری های سیستم
  پرورش دهندگان گیاهان کشاورزی ، میوه و انواع توت ها
  دستیار شخصی
  پیتزا خبازان
  اپراتورهای فرآیند و ماشین آلات ، آسیاب های فلزی و فلزی
  اپراتورهای فرآیند ، صنعت چوب و کاغذ
  سرپرست فرآیند در صنایع شیمیایی
  مانیتور فرآیند در تولید فلز
  روانشناسان
  prescriptionists
  حسابداران
  حسابداران
  پرتونگاران
  کارگر اصلاح
  تنظیم کننده آسیب و ارزش گذار
  نجارخانه
  خدمه
  قصاب ها و برش ها
  آهنگران
  مدیر امنیت اجتماعی
  مددکار اجتماعی
  پرستاران متخصص در مراقبت های بهداشتی اضطراری
  پرستاران متخصص در مراقبت های بهداشتی عمومی
  معلمان متخصص و مربیان ویژه
  حمل و نقل و کارگزاران حمل و نقل
  مشاوران تحصیلی و شغلی
  پاک کننده
  ردیابی خودرو
  مهندس پشتیبانی ، IT
  جوشکار و برش گاز
  مدیران سیستم
  تحلیلگران سیستم و معماران IT
  مدیر سیستم
  آزمایش کنندگان سیستم و هادی های آزمایش
  بازرسان ایمنی
  کار سقف
  بهداشت دهان و دندان
  دندانپزشک
  پرستاران
  تکنسین های دندانپزشکی و مهندسان ارتوپدی
  راننده تاکسی
  telemarketer و مترجمین
  رهبر حمل و نقل و هماهنگ کننده حمل و نقل
  راننده کامیون
  نجاران و نجاران
  اولین وبزرگترین
  نازک پلاتر
  میزبان ها و تخته های هوایی را آموزش دهید
  مکانیک تعمیر و نگهداری و تعمیرات ماشین
  دستیار پرستاران ، مراقبت های خانگی و زندگی سالمندان
  پرسنل پرستاری ، بخش مراقبت و پذیرش
  دانشگاه و معلمان دانشگاه
  پرورش دهنده و نگهدارنده حیوانات مزرعه
  دامپزشکان
  لوله کش
  موکلان و دستیاران مسکن
  دستیار پرستاری

البته توجه داشته باشید که لیست ارائه شده در خصوص مشاغل مورد نیاز با حقوق و درامد بالا می باشد؛ اما در کشور سوئد بعضی از مشاغل نیز وجود دارند که حقوقی کمتری از مشاغل مذکور در فوق را دارند؛ اما جالب آنجاست که متقاضیان بالایی نیز دارند که از این مشاغل می توان به رشته هایی نظیر تکنسین آزمایشگاه، بازاریاب، مدیر فروش، متخصص مارکتینگ و ….اشاره کرد.

ویزای کار امارات و مشاغل مورد نیاز 2019

کار در سوئد و نحوه کاریابی در سوئد

با توجه به قانون کشور سوئد در خصوص کار، مبنی بر یافتن شغل و پذیرش کارفرما اولین اقدام برای کار در سوئد، جستجوی کار و یافتن کارفرما می باشد. به همین دلیل می توان گفت اولین مرحله، کاریابی در سوئد می باشد که این کار از طرق مختلف امکان پذیر است. تصور عده ای بر اینست که باید حضورا برای یافتن شغل به این کشور مراجعه کنند و با حضور فیزیکی اقدام به یافتن کارفرما نمایند که باید گفت با توجه به گسترش حوزه ارتباطات و گسترش موسسات و سایت های کاریابی ، این اقدام چندان منطقی نمی باشد. به همین دلیل بهترین گزینه برای کاریابی جهت کار در سوئد از طریق موسسات معتبر کاریابی و به صورت آنلاین می باشد و شخص می تواند مستقیما با ارسال رزومه خود درخواست کار کند. در این میان ارائه یک رزومه قوی که در آن مهارت، تخصص و توانایی فرد کاملا ذکر شده باشد بسیار موثر می باشد.

کار در خارج از کشور ـ کاریابی در خارج از کشور

فایل ویدئویی مؤسسه ملک پور در مورد مهاجرت به سوئد

کار در سوئد و موسسات کاریابی در سوئد

کار در سوئد و کاریابی در سوئد از طریق موسسات و سایت های کاریابی امکان پذیر می باشد. متقاضیان کار در سوئد می توانند با مراجعه به این سایت ها و موسسات، مشاغل مورد نیاز و پوزیشن های شغلی که نیاز به نیروی کار دارند به صورت دسته بندی شده ببینند و شغل متناسب با تخصص خود را بیایند و با ارسال رزومه خود برای شغل مورد نظر درخواست نمایند و پس از بررسی رزومه متقاضی مشخص میگردد که آیا مورد پذیرش می باشد یا خیر؟ در کشور سوئد موسسات و سایت های کاریابی مشاغلی که باید به زبان سوئدی باشند و یا انگلیسی و یا هر دو موجود می باشد تا فرد متقاضی بر اساس مهارت و تخصص خود و همچنین بر اساس توانایی زبان خود اقدام به ارسال رزومه نماید. در ادامه بعضی از موسسات کاریابی به زبان سوئدی و انگلیسی ارائه می گردد.

 • موسسات کاریابی به زبان سوئدی

  • ·         careerbuilder.se
  • ·         jobb.blocket.se
  • ·         jobbsafari.se
  • ·         studentjob.se
  • ·         metrojobb.se
  • ·         monster.se
  • ·         stepstone.se
 • موسسات کاریابی به زبان انگلیسی

  • LinkedIn’s job search portal
  • se/jobs
  • neuvoo – global job source

علاوه بر موسسات ذکر شده سایت های کاریابی معتبری نیز وجود دارد که متقاضیان در اتحادیه اروپا می توانند از طریق آن اقدام به کاریابی کنند. مقاله کار در سوئد توسط موسسه حقوقی ملک پور همکار مؤسسه MIE اتریش گردآوری شده، هرگونه کپی برداری از آن بدون ذکر منبع شرعاً حرام و از لحاظ قانونی قابل پیگری می باشد.

کار در سوئد و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت در سوئد

کار در سوئد و اخذ اقامت سوئد از طریق کار امکان پذیر می باشد و معمولا اشخاصی که به دنبال کار در این کشور می باشند؛ هدفشان اخذ اقامت دائم و در نهایت پاسپورت این کشور می باشد. سوئد به افرادی که ۵ سال در این کشور و یا کشورهای دیگر عضو اتحادیه اروپا کار کرده و مالیات پرداخت کرده باشد، اقامت دائم اعطا می کند. در صورتی که شما نیز متقاضی کار در سوئد هستید و پس از اینکه موفق به پیدا کردن شغل در این کشور شدید، اگر ۵ سال در خاک سوئد به مشغول کار و زندگی بوده و مالیات پرداخت کرده باشید، می توانید برای اخذ کارت اقامت دائم سوئد درخواست دهید. البته بعضا اشخاصی که در دیگر کشورهای عضو اتحادیه اروپا کار و فعالیت کرده و مالیات پرداخت کرده باشند، نیز می توانند برای اقامت دائم سوئد درخواست دهند. همچنین اگر فرد به صورت متوالی ۵ سال در این کشور زندگی کرده باشد و اقامتش از نوع کاری یا سرمایه گذاری و تحصیل در مقطع دکترا باشد و اثبات کند که قصد زندگی در این کشور را دارد می تواند، برای پاسپورت ، تابعیت یا شهروندی سوئد درخواست دهد. همچنین فرد متقاضی پاسپورت و تابعیت باید نشان دهد به زبان سوئدی مسلط می باشد و با فرهنگ و جامعه این کشور ادغام شده است و در این مدت جرم خاصی مرتکب نشده است و بدهی به دولت ندارد. علاوه بر آن در صورت ازدواج با یک فرد تبعه سوئدی دریافت تابعیت و پاسپورت، ۳ ساله نیز امکان پذیر خواهد بود. برای آگاهی از تمامی روش های اخذ تابعیت و پاسپورت سوئد می توانید بر روی لینک پاسپورت سوئد کلیک نمایید.

پاسپورت اروپایی

همچینین برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه مهاجرت کاری به سوئد می توانید به مقاله ای با عنوان ویزای کار در کشور سوئد مراجعه نمایید.

کار در سوئد و سخن پایانی

کار در سوئد و اقامت کشور سوئد از طریق کار در این مقاله به صورت کامل و جامع مورد بررسی قرار گرفت. همانطور که گفته شد کار در سوئد، منوط به داشتن یک کارفرما می باشد و در صورتی می توان یک شغل را در این کشور دریافت کرد که ۱۰ روز در سوئد و اتحادیه اروپا آگهی شده باشد همچنین کار در سوئد دارای مزایا و معایبی می باشد که از مزایای آن می توان به سطح رفاه اجتماعی و حقوق متناسب با هزینه های گذران زندگی اشاره کرد و از معایب آن می توان به نرخ بیکاری بالای آن در قیاس با کشورهای پیشرفته نظیر آلمان و اتریش و .. اشاره کرد. علاوه بر آن با توجه به اینکه کار در سوئد نیاز به پیشنهاد شغلی و کارفرما دارد، جستجوی شغل در سوئد، از خارج از اتحادیه اروپا ممکن است کمی دشوار باشد. به همین دلیل پیشنهاد می گردد قبل از هرگونه اقدام در خصوص کار در کشور سوئد با مشاورین متخصص ما در موسسه حقوقی ملک پور، همکار MIE اتریش تماس حاصل نمایید و از مشاوره دقیق و رایگان ما برخوردار شوید. همچنین در صورت داشتن هر گونه سوال، نظر یا پیشنهاد می توانید آنرا در بخش انتهایی همین مقاله، در قسمت دیدگاه ها مطرح نموده تا همکاران ما در کوتاهترین زمان ممکن پاسخگوی شما عزیزان باشند.

18 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 1. کامیار گفته:

  با سلام و عرض ادب من دارای دکتری ریاضی محض از دانشگاه تبریز هستم و ۶ سال در اموزش و پرورش به شغل معلمی مشغولم میخواستم بدونم که چطور میتوان در سوئد از طریق کار اقامت گرفت

  Rating: ۴
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   با سلام
   دوست عزیز برای اخذ اقامت کاری سوئد شما می بایست دعو تنامه کاری از کارفرمایی در سوئد داشته باشید. روش تحصیلی نیز می تواند برای شما گزینه مناسبی باشد تا با حضور در این کشور و قرار گرفتن در محیط به جست و جوی کار بپردازید .شما چند ساله هستید؟ مجرد هستید یا متاهل؟سطح زبان شما به چه میزان می باشد؟

   پاسخ
 2. نسیم گفته:

  باسلام خذمت شما.دوستت عزیز همسر بنده ۳۳ ساله دارای مدرک دیپلم و سابقه ۱۵ساله درکارکابینت سازی و دکوراسیون فلز وام دی اف است
  بنده هم کاردانی کامپیوتر و در رشته عکاسی تسط کامل دارم.برای کشور سوید بهترین گزینه برای ما چی می تونه باشه و یا اینکه کدوم کشور بریم بهتره
  ممنون ازراهنماایتون

  پاسخ
  • m.n گفته:

   با سلام و عرض ادب خدمت شما دوست گرامی
   شرایط شما باید به صورت کاملتری بررسی گردد که در این بخش امکان پذیر نمیباشد . پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره کاملتری با دفاتر ما از طریق شماره ۰۲۱٫۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 3. سعید گفته:

  عرض سلام و ادب
  من به عنوان همراه همسرم وارد سوئد شده ام.همسرن در دانشگاه سوئد در مقطع کارشناسی ارشد مشغول تحصیل است و من در حال حاضر مجوز کار دارم. کارفرمایی پیداشده که تخصص من را لازم دارد . آیا میتوانم ویزای خود را به ویزای کاری تغییر دهم.
  اینگونه که من متوجه شدم برای تغیرر ویزا میبایست از کشور خارج شوم و سپس درخواست ویزای کار داده شود.
  در اینصورت ممکن است کارفرما من را استخدام نکند
  در صورتیکه همینک کار را شروع کنم پس از پایان ویزای تحصیلی همسرم باید ویزا را تمدید کنم و ممکن است در آن زمان مشکل پیش بیاد
  لطفا راهنمایی فرمایید

  پاسخ
  • mansoor soltani گفته:

   شرایط شما باید به صورت کاملتری بررسی گردد که در این بخش امکان پذیر نمیباشد . پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره کاملتری با دفاتر ما از طریق شماره ۰۲۱٫۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 4. حسین گفته:

  با عرض سلام خدمت جناب آقای ملک پور
  اینجانب دارای مدرک فوق دیپلم برق صنعتی هستم و حدود ۱۴ساله که در زمینه برق صنعتی و ساختمانی فعالیت دارم کار های مختلف دیگه ای مثل جوشکاری و تراشکاری با دستگاه ترانسفر نیز لنجام داده ام میخواستم ببینم من میتونم خارج از کشور کار کنم و برای من کار در خارج از ایران کجا بهتره. امکان کار در سوئد هست یا نه و اگر هست چطور اقدام کنم

  پاسخ
  • mansoor soltani گفته:

   با سلام برای اخذ ویزای کار می توانید برای کشورهای آلمان ، اتریش ، کانادا ، استرالیا ، نیوزلند و . . . اقدام نمایید که برای این کشورها بجز آلمان باید در سیستم امتیاز بندی وارد شوید و امتیاز لازم آن را بدست آورید. لطفا برای دریافت اطلاعات کاملتر با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس جاصل فرمایید و یا از طریق صفحه مشاوره مهاجرتی رایگان اطلاعات تماس خود را وارد کنید تا مشاوران ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

   پاسخ
 5. عماد قربانی گفته:

  سلام
  وقت بخیر
  با عرض سلام و خسته نباشید به شما و همکاران گرامیتان من جوانی۲۵ ساله دارای مدرک کاردانی برق قدرت از دانشگاه جامع علمی کاربردی هستم و شغل بنده لبنیات می باشد و خانم بنده هم در حال گذراندن کلاسهایه زبان می باشد و از انجاییکه مطالب شما رو خواندم سرمایه بنده۶۰ میلیون است و یکی از بستگان در سوئد اقامت دائم دارد سوال بنده این است که با این هزینه و بستگانی که در آنجا هست امکان رفتن را چگونه ارزیابی میکنید؟
  با تشکر از سایت خوبتون

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   دوست عزیز می توانید از روش های بسیاری اقدام نمایید اما بهتر است در ابتدا سرمایه خود را افزایش دهید و سپس برای مهاجرت اقدام نمایید .

   پاسخ
 6. یاسر برمایه گفته:

  با سلام و احترام
  اینجانب متولد ۲۱ سپتامبر ۱۹۸۰ هستم. دارای مدرک فوق لیسانس مهندسی برق – الکترونیک با بیش از ۱۳ سال سابقه کار دولتی و غیر دولتی و سابقه بیمه هستم. زبان انگلیسی در هر ۴ مهارت تقریبا در حد upper intermediate هستم ولی مدرک زبان ندارم و در حال حاضر در حال گذراندن کلاس خصوصی جهت افزایش دانش زبان و اخذ مدرک آیلتس هستم. متاهلم و همسر من نیز متولد ۱۹۸۰ و دارای مدرک کارشناسی میکروبیولوژِی با بیش از ۸ سال سابقه کار و بیمه در این زمینه هستند با سابقه مدیر فنی و مدیر آزمایشگاه، کارشناس فنی، مدیر تولید و …. هستند و جزء اعضای چندین استاندارد ملی ایران هستند. همچنین دارای مدرک کارشناسی ارشد مدیریت آموزشی نیز هستند با معدل ۱۸٫ دانش زبان ایشان در حد مبتدی است و ایشان هم در حال فراگیری هستند. هر دو دارای دانش زبان فرانسه و تقریبا در سطح A1 هستیم. یک فرزند پسر ۵ سال و نیمه هم داریم. توان مالی هم بطور کلی نقدی و غیر نقدی حدود ۳۰۰- ۴۰۰ میلیون تومان داریم. قصد مهاجرت بطور جدی داریم و قصد داریم اگر امکانش فراهم باشد فرزندمان دوره دبستان را خارج از کشور شروع کند. اولویت ما برای مهاجرت بترتیب کشورهای کانادا، آمریکا، بریتانیا، سوئد، سوئیس، نروژ، آلمان و فرانسه هستند. اگر لطف کنید و راهنمایی بفرمایید بسیار سپاسگذار خواهیم بود.
  با درود بسیار

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   دوست عزیز امکان مهاجرت به روش های متعددی برای شما فراهم است که می توانید اقدام نمایید که می توانید از طریق تحصیل و یا کار مهاجرت داشته باشید البته بهتر است برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان حقوقی مشاوره نمایید که می توانید با دفاتر mie تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 7. SOROUSH گفته:

  باعرض سلام و خسته نباشید منمدرک کارشناسی رشته مدیریت تبلیغات تجاری از دانشگاه علمی کاربردی دارم به نظر شما من که برای اقامت داعم میخواهم برم سوعد از طریق تحصیلی برم یا از طریق کالج زبان برم بهتره وزمانی که دد اونجا کار پیدا کردم ایا امکان داره ویزای تحصیلی رو به کاری تبدیل کنم چون یکی از بستگان که سالها در سوعد اقامت داره قول پیدا کردن کار بهم داده کدوم روش برای مهاجرت زودتر جواب میده و کم هزینتره میباشد برای اخذ اقامت کاری ۱تحصیل در کالج های زبان ۲ تحصیل در دانشگاه وادامه تحصیلات هدفم هم گرفتن ویزای کاری و اخذ اقامت قانونی میباشد حدود۵۰ میلیون هم پول نقد دارم کدوم روش زودتر جواب میده باتشکر فراوان از شما

  پاسخ
 8. محمد مهدی مولازادگان گفته:

  سلام خسته نباشید .من ۲۱ سالمه ودیپلم حسابداری دارم و ۱۰سال سابقه کار در تولیدی مبل دارم و جویای کار در سوید هستم

  پاسخ
 9. سید حسام الدین محمودی گفته:

  با سلام خدمت دوستان عزیز
  بنده ۴۳ ساله ام و سه فرزند دارم. ۱۴ سال سابقه کار در شرکت نفت ایران به عناوین زمین شناس عملیاتی(Well site geologist) و زمین شناس مطالعات مخازن نفت و گاز(Reservoirr geologist) دارم. فوق لیسانس زمین شناسی در گرایش آب های زیر زمینی دارم(Hydrogeology) . دوست دارم در یکی از کشور های آلمان, سوئد و یا نروژ هرکدام که راحت تر کار بدهند اقامت بگیرم. پسرم ۱۴ سال هستش و میخوام قبل از سن سربازی از ایران خارج بشیم و بتونم شرایط تحصیل برای فرزندانم فراهم کنم. ممنون میشم راهنمایی کنید. الان هم در تهران کار می کنم . همسرم نیز ماما هستند و ۱۴ سال سابقه کار در بخش بهداشت بانوان دارند.

  پاسخ
  • رضا شریفی گفته:

   با عرض سلام و ادب
   احتراماً به استحضار می رساند طرق قانونی مهاجرت مختلف خواهد بود ، شاید سن شما در ویزای کار مقداری بالا باشد
   لذا لازم به ذکر است برای ادامه تحصیل هم شاید در بعضی از دانشگاه های اروپا بتوانید به همراه همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال ادامه تحصیل دهید . شاید سرمایه گزاری هم گزینه ای مناسب برای شما بزرگوار باشد .
   پیشنهاد می شود جهت برخورداری از اطلاعات بیشتر با شماره تماس های موسسه حقوقی اریکه برگزیدگان پارسیان تماس حاصل نمائید و از مشاوره رایگان تلفنی ما بهره مند شوید .
   شماره تماس : +۹۸۲۱۸۸۵۶۷۳۴۰
   +۹۸۲۱۸۸۵۶۷۳۲۶

   پاسخ
 10. میر علی نقی حسینلی گفته:

  من ایرانی هستم ومیخواهم در کشور سوید کار کنم وویزای کار داشته باشم ومدرک فوق دیپلم راه وساختمان دارم وتجربه خیلی زیادی در کارخانه های ارد کسب کرده ام وتا حدودی هم انگلیسی میدانم

  پاسخ
  • امید جلالی فراهانی گفته:

   با سلام و عرض ادب خدمت شما
   باید خدمت شریفتان عرض کنیم که برای دریافت ویزای کاری از کشور سوئد نیازمند داشتن دعوت نامه کاری و کار فرما می باشید که شاید این امر کمی مشکل به نظر برسد اما اگر قصد شما کار در کشور سوئد می باشد می توانید از طریق دوره های زبان به این کشور وارد شده و سپس جویای کار باشید حتی اجازه همراه هم شما خواهید داشت . حال اگر میخواهید پرونده و شرایط خود را بررسی نمایید می توانید با مشاوران همکار آقای ملکپور تماس گرفته و مشاوره رایگان داشته باشید و نیز از تخفیفات عید سعید فطر نیز بهره مند شوید.
   موفق و پیروز باشید
   شماره تماس های موسسه اریکه برگزیدگان پارسیان :
   ۸۸۵۶۷۳۴۰
   ۸۸۵۶۷۳۲۶
   ۸۸۰۸۸۷۲

   پاسخ
Rating: 4