کار در سوئیس

کار در سوئیس و بررسی آن

 • کار در سوئیس و شرایط عمومی آن
 • کار در سوئیس و نرخ بیکاری در سوئیس
 • کار در سوئیس و ویزای کار سوئیس
 • کار در سوئیس و مدارک موردنیاز ویزا
 • کار در سوئیس و میزان حقوق در سوئیس
 • کار در سوئیس و نحوه کاریابی در سوئیس
 • کار در سوئیس و مشاغل مورد نیاز سوئیس

شما می توانید از طریق فرم ارزیابی، شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس گرفته و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی نمایند.

کار در سوئیس و مقدمه ای بر آن

کار در سوئیس ، مهاجرت به سوئیس از طریق کار و اخذ ویزای کار سوئیس در این مقاله مورد بررسی و تحلیل علمی قرار گرفته است. با توجه به سطح و کیفیت بالای زندگی در این کشور موضوع کار در سوئیس امروزه مورد توجه بسیاری از مردم قرار گرفته است. از این رو ما در موسسه ملک پور بر آن شدیم که موضوع اقامت کاری سوئیس را به صورت کلی و تحت نظارت وکیل مهاجرت مجرب مورد تحقیق قرار دهیم و شرایط و مدارک لازم برای کار در سوئیس را به صورت جامع در اختیار شما قرار دهیم.

سوئیس کشوری با موقعیت خاص در اروپای مرکزی ، غربی و جنوبی است. این کشور از ۲۶ کانتون به مرکزیت برن تشکیل شده است. این کشور به مساعت ۴۱ هزار مترمربع و جمعیت ۸٫۵ میلیونی با آب و هوای بسیار متعادل همواره مورد توجه بسیاری از متقاضیان مهاجرت بوده است. این کشور به عنان خواستگاه صلح جهانی با نظام حقوقی و مالی بسیار سالم می تواند شرایط بسیار مناسبی را برای پیشرفت شما فراهم کند. اما کار در سوئیس دارای شرایط و قوانین بسیار خاص مربوط به خود است. ما سعی می کنیم اساسی ترین نکات اقامت کاری سوئیس را با هم بررسی کنیم.

فایل تصویری موسسه ملکپور در مورد کار در سوئیس

مقاله مرتبط

مهاجرت کاری به سوئیس

کار در سوئیس و شرایط عمومی آن

بسیاری از متقاضیان کار در سوئیس می توانند موفق به یافتن کار در این کشور شوند. این شرایط اگر متقاضی دارای مهارت بالا باشند بهتر نیز می شود. در نظر داشته باشید که بنابر آمار نیمی از مشاغل سوئیس توسط خارجی ها اداره می شود. همچنین با توجه به تجربیات و آمار سوئیس از نظر متوسط درآمد ، شرایط کار و زندگی و استاندارهای در سطح بسیار بالایی است.
اما رقابت برای اخذ شغل در سوئیس بالا است و فرصت ها با وجود سهمیه های موجود برای افراد ماهر برای کسانی که از خارج از اتحادیه اروپا و یا (منطقه اقتصادی اروپا) انجمن تجارت آزاد اروپا هستند محدود تر هستند.
با این حال با توجه به کمبودهای که برای کار در سوئیس وجود دارد یافتن کار در این کشور امکان پذیر است. در نظر داشته باشید که مهمترین پارامتر برای کاریابی در سوئیس دانش زبان این کشور می باشد. ما سعی می کنیم که در این نوشتار کاریابی در سوئیس ، اطلاعات بازار کار سوئیس ، اجازه کار در سوئیس ، مدرک مورد نیاز برای ویزای کار سوئیس که در یافتن کار در این کشور بسیار تاثیرگذار بررسی کنیم.
سوئیس دارای یک اقتصاد پایدار است و نرخ بیکاری در این کشور بنابر آمار ۳٫۲ درصد می باشد که از کشور آلمان نیز کمتر می باشد که به نظر شرایط بسیار مناسبی برای کار در سوئیس وجود دارد.

فایل صوتی موسسه ملکپور در مورد کار در سوئیس

مقاله مرتبط

مهاجرت به سوئیس از طریق کار

کار در سوئیس و نرخ بیکاری سوئیس

همانطور که در بخش قبل بیان کردیم نرخ بیکاری در سوئیس زیر ۵ درصد است. در نظر داشته باشید که نرخ بیکاری در بخش آلمانی نشین سوئیس ۳٫۱ درصد و در کانتون های فرانسوی و ایتالیایی ۵ درصد می باشد.

نرخ بیکاری فصلی در این کشور در بعضی از ماه ها تا ۲٫۴ درصد نیز کاهش پیدا کرده است. متوسط نرخ بیکاری در این کشور ۳٫۲۶ درصد از سال ۱۹۹۵ تا ۲۰۱۸ است. بالاترین نرخ بیکاری در سوئیس ۵٫۷ درصد در ژانویه ۱۹۹۷ و کم ترین نرخ بیکاری این کشور ۱٫۵ درصد در می ۲۰۰۱ گزارش شده است.

نرخ بیکاری سالیانه در سوئیس

کار در سوئیس

نرخ بیکاری در سوئیس به صورت ماهیانه

کار در سوئیس

کار در سوئیس و ویزای کار سوئیس

برای کار در سوئیس اخذ ویزای کار سوئیس به صورت قانونی یکی از مهمترین مدارک می باشد زیر اکه سهمیه های کار در سوئیس برای خارجیان تا حد بالایی محدود شده است. برای اخذ اجازه کار در سوئیس شرایط برای شهروندان اتحادیه اروپا ، منطقه تجارت آزاد اروپا و کشورهای ایسلند ، لیختن اشتاین ، نروژ و سوئیس با شرایط برای شهروندان خارج از این محدوده متفاوت است و قوانین آن بسته به کشور مبدا متقاضی متغیر است.

با این حال اخذ اجازه کار در سوئیس با سختی های همراه است. در سال ۲۰۱۵ تحت تاثیر جو ضد مهاجرت موجود تعداد فرصت های شغلی برای شهروندان خارج از اتحادیه اروپا به میزان قابل توجهی کاهش پیدا کرد. سهمیه اجازه کار کوتاه مدت ( اجازه L ) و سهیمه اجازه کار بلند مدت ( اجازه B ) به میزان ۱۰۰۰ عدد در سوئیس کاهش یافت.

شهروندان اتحادیه اروپا و منطقه اروپا می توانند به صورت آزاد در سوئیس کار کنند. از ۱ ژانویه ۲۰۱۷ دولت سوئیس سهمیه های را برای این کشور ها و کشورهای رومانی و بلغارستان تعیین کرده است.

انواع اقامت کاری و اجازه کار در سوئیس

 • اجازه L : این مجوز برای اقامت در سوئیس برای مدت یکسال است. مجوز L به شرایط قرارداد کاری وابسته است و ممکن است در موارد استثنایی تا یک سال نیز تمدید شود، اما اگر کار شما برای همان کارفرمای شما ادامه یابد، بیشتر نخواهد شد.
 • اجازه B : اجازه اقامت اولیه یا موقت است که برای یک سال معتبر است، اما می تواند سالانه تمدید شود و این تمدید تا زمانی انجام می شود که هیچ دلیل دیگری برای آن تمدید مجدد وجود نداشته باشد.
 • اجازه C : اجازه اقامت برای کسانی است که طی ۱۰ سال مداوم در سوئیس زندگی می کنند؛ این مدت اقامت برای شهروندان ایالات متحده و کانادا فقط پنج سال است. برای اطلاعات بیشتر،  می توانید مقالات ارائه شده بر روی وبسایت های مختلف ملک پور را با عنوان شهروندی سوئیس و اقامت دائم سوئیس مطالعه کنید.

در نظر داشته باشید که مهمترین شرط برای کار در سوئیس پیشنهاد شغلی یا جاب آفر می باشد. اگر شما از یک کارفرمای سوئیسی پیشنهاد کاری داشته باشید می توانید با در دست داشتن دعوت نامه برای ویزای کار سوئیس اقدام کنید.

فایل صوتی موسسه ملکپور در مورد کار در سوئیس

مقاله مرتبط

اخذ اقامت کاری کشور سوئیس

کار در سوئیس و مدارک موردنیاز ویزا

 • کپی پاسپورت ، بلیط مسافرت و کپی صفحه اطلاعات پاسپورت

 • کپی نامه کاری و تبلیغات آن

 • گواهی که نشان دهد تلاش برای کاریابی انجام شده است.

 • رزومه یا CV

 • کپی مدارک تحصیلی و نشان دهنده صلاحیت ( ترجمه شده به انگلیسی ، آلمانی ، فرانسه یا ایتالیایی)

 • مدارک تحصیلی معتبر که نشان دهنده فارغ التحصیلی از موسسات عالی آموزشی است.

 • کار در سوئیس و مشاغل مورد نیاز سوئیس

مهاجرت به سوئیس

کار در سوئیس و میزان حقوق در این کشور

کشور سوئیس یکی از کشورهای است که دستمزد بالایی را به شاغلان در این کشور پرداخت می کند، اما در طرف مقابل هزینه های زندگی در سوئیس نیز به نسبت کشورهای مجاور بالاتر است. بنابر تحقیقی که در سال ۲۰۱۸ انجام شده سوئیس در بین ۴۱ کشور بیشترین دستمزد را پرداخت می کرد در طرف مقابل کمترین نرخ پرداخت مالیات نیز مربوط به این کشور بود. این آمار نشان داد که متوسط پرداختی به یک شاغل در سوئیس معادل ۸۵ هزار فرانک بود. در نظر داشته باشید که هر فرانک سوئیس برابر یا یک دلار آمریکا است. در ادامه لیست حقوقی برخی از مشاغل را برای شما بیان خواهیم کرد.

شغل حقوق دریافتی سالیانه
مدیران اجرایی ۱۰۰ تا ۱۶۰ هزار فرانک
پزشکان ۱۱۰ تا ۱۳۰ هزار فرانک
فناوری اطلاعات یا IT ۱۱۵ تا ۱۲۰ هزار فرانک
وکیل در حدود ۱۱۱ هزار فرانک
مهندس در حدود ۱۰۹ هزار فرانک
بازاریابی ۹۰ هزار فرانک
کارشناس عمران ۸۵ هزار فرانک
ژورنالیست و ویرایشگر در حدود ۸۵ هزار فرانک
طراح و معمار در حدود ۷۵ هزار فرانک
مترجم در حدود ۷۳ هزار فرانک
معلم در حدود ۸۷ هزار فرانک

کار در سوئیس و نحوه کاریابی در سوئیس

با توجه به اینکه کار در سوئیس نیازمند پیشنهاد شغلی است. مهمترین نکته ای که هر متقاضی باید در نظر بگیرد این است که کار مناسب خود را پیدا کند. اما کاریابی در سوئیس چگونه امکان پذیر است؟ با ما همراه باشید تا با معرفی برخی از وبسایت های کاریابی پیش درآمدی بر کاریابی در سوئیس داشته باشیم.

موسسات و سایت های کاریابی به این صورت هستند، مشاغل موردنیاز این کشور و شرایط اخذ آن را اعلام می کنند و متقاضیان می توانند با مطالعه شرایط و تطبیق با شرایط خود برای کار در سوئیس اقدام کنند.

همچنین برای کاریابی در سوئیس می توان از طریق روزنامه ها نیز اقدام کرد. لیست روزنامه های آنلاین در وبسایت های زیر منتشر شده است.

 •  www.zeitung.ch
 • www.onlinenewspapers.com/switzerl.htm

لیست وبسایت های کاریابی در سوئیس

 • Jobs: www.jobs.ch
 • Monster: www.monster.com
 • Jobup: www.jobup.ch
 • Jobscout24: www.jobscout24.ch
 • Jobwinner: www.jobwinner.ch
 • Stepstone: www.stepstone.ch
 • Jobeo: www.jobeo.ch
شرایط کار دانشجویی در سوئیس

کار در سوئیس و مشاغل موردنیاز سوئیس

سوئیس همانند سایر کشور های در مشاغل دارای نیازمندی های است که هر سال لیستی از مشاغل موردنیاز این کشور منتشر می شود . در این بیان حرفه های مالی، تکنیکال و پزشکی بیشترین تاثیرپذیری را داشته اند. همچنین در نظر داشته باشید که رقابت در مشاغل هتلداری ، خرده فروشی و مشاغل اداری بسیار بالا است.

در ادامه لیستی از مهمترین مشاغلی که در سوئیس کمبود نیروی متخصص دارند ذکر شده است.

 • مهندسی
 • علوم طبیعی
 • IT
 • امور مالی و اعتباری
 • بهداشت و درمان
 • پزشکی
 • ماما و پرستاران مسلط به زبان آلمانی
 • مراقبت و پرستاری در منازل

وضعیت مشاغل موردنیاز سوئیس

کار ضمن تحصیل در سوئیس

کار در سوئیس و اخذ اقامت سوئیس

برای اخذ اقامت سوئیس و به طور کلی اخذ پاسپورت سوئیس باید در این کشور ۱۲ سال سکونت داشت. اگر شما بتوانید در هنگام کار در سوئیس مالیات و بیمه خود را پرداخت کنید روند اقامت شما بهتر انجام می پذیرد. برای اخذ شهروندی سوئیس باید از تاریخچه این کشور آگاه بود و دانش زبان این کشور را در حد قابل قبولی کسب کرد.

هزینه های زندگی در سوئیس
کار در سوئیس و سخن پایانی

در این نوشتار تلاش شد که موضوع کار در سوئیس به صورت کلی بیان شود تا شما با دید بازتری برای مهاجرت به سوئیس از طریق کار اقدام کنید. همانطور که مشاهده کردید مهمترین نکته برای کار در سوئیس داشتن پیشنهاد شغلی است که متقاضی باید ابتدا شغل موردنظر را رزرو کند. بنابراین اگر کار در سوئیس برای شما با سختی های همراه است می توانید برای ویزاهای جستجو کار کشورهای آۀمان ، اتریش و یا کار در استرایا و کانادا اقدام کرد.شما می توانید در صورت داشتن پیشنهاد شغلی می توانید با دفاتر ما در داخل کشور و دفتر مرکزی وین تماس بگیرد و روند اخذ ویزای کار سوئیس را پیگیری کنید. همچنین هر گونه ابهام در مرود کار در سوئیس و اجازه کار سوئیس را می توانید در بخش دیدگاه های همین مقاله مطرح کنید تا در سریع ترین زمان ممکن پاسخ آن را دریافت کنید. امیدوار است که نوشتار کار درسوئیس که مروری بر شرایط اقامت کاری سوئیس داشت مورد توجه شما قرار گرفته باشد.

اطلاعات موجود در این وب سایت جهت بالا بردن سطح اگاهی عمومی است و موسسات همکار در ایران خدمات کاریابی ارائه نمی دهند.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 پاسخ
 1. مهدی سلیمانی گفته:

  سلام من متخصص مهندسی معکوس هستم ولی مدرک مرتبط دانشگاهی نیست ولی مدرک دانشگاهی من مهندسی تکنلوژی اویونیک هست و تجربه بالایی در تعمیرات انواع برد های الکترونیکی دارم آیا راهی وجود دارد که در کشور استرالیا یا سوئیس اقامت کرد؟؟

  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام، برای هر دو کشور پیشنهاد شغلی بسیار تعیین کننده است ، همچنین برای استرالیا می تواند در سیستم امتیاز بندی وارد شده و در صورت کسب حداقل برای کار اقدام کنید.

   پاسخ