کار در عمان و بررسی شرایط اخذ ویزای کاری عمان ۲۰۲۰

کار در عمان بررسی شرایط مهاجرت به عمان از طریق کار ، کاریابی در عمان، نرخ بیکاری، مشاغل مورد نیاز عمان و نکاتی که در زمینه ی ویزای کاری عمان در سال ۲۰۲۰ مورد نیاز است را در این مقاله مورد بررسی علمی قرار خواهیم داد. شرایط کار در عمان و مهاجرت کاری به عمان در سال ۲۰۲۰ چیست؟ حقوق کار در عمان چقدر است؟ فرصت های کار در عمان کدامند؟چه الزاماتی برای راه اندازی کسب و کار در عمان وجود دارد؟ آیا موسسه معتبری اقدام به اعزام نیروی کار به عمان می نماید؟ آیا کار در عمان منجر به اخذ اقامت دائم یا تابعیت عمان می شود؟ کاریابی در عمان به چه صورت است؟ در ادامه به این قبیل سوالات پاسخ داده و نکات و مسائل مهم در خصوص شرایط اقامت کاری عمان را بیان می نماییم. عمان کشوری سلطنتی است که در حاشیه ی خلیج فارس قرار دارد. این کشور در تعداد مشاغل قابل توجهی اقدام به جذب نیروی کار خارجی نموده است لذا با آگاهی از این امر افراد زیادی برای مهاجرت کاری به عمان و اخذ ویزای کار عمان اقدام می کنند. موسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش) با داشتن وب سایت های رسمی در فضای مجازی و ارائه ی مقالات در مورد کشور ها و روشهای موجود برای مهاجرت میتواند منبعی موثق در زمینه ی مهاجرت برای شما باشد. شما میتوانید با تماس به موسسه شرایط خود را برای مهاجرت به صورت رایگان بررسی کنید تا بهترین و مناسب ترین راه مهاجرت شما بیان شود.

کار در عمان
 • کار در عمان و شرایط عمومی آن
 • کار در عمان و ویزای کاری عمان
 • کار در عمان و مدارک مورد نیاز ویزای کاری عمان
 • کار در عمان و نرخ بیکاری
 • کار در عمان و مشاغل مورد نیاز عمان ۲۰۲۰
 • کار در عمان و میزان حقوق در عمان
 • کار در عمان و نحوه کاریابی و مؤسسات کاریابی
 • کار در عمان و بررسی ویزای همراه
 • کار در عمان و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت عمان
 • کار در عمان و پاسخ سوالات رایج
 • کار در عمان و سخن پایانی

شما می توانید از طریق دریافت مشاوره رایگان شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

کار در عمان و شرایط عمومی آن

کشور عمان کشوری عرب نشین و سلطان نشین در حاشیه ی خلیج فارس است که با کشور های امارات، عربستان و یمن هم مرز است و همسایگی دارد. مسقط پایتخت عمان است و این کشور نزدیک به ۳ میلیون نفر جمعیت دارد و دارای مساحتی بالغ بر ۳۰۹۵۰۰ کیلومتر مربع است. استان های البریمی، مسقط، مسندم و الظفار استان های کشور عمان است. زبان رسمی در این کشور عربی است اما مردم به زبان انگلیسی نیز آشنایی مناسبی دارند. واحد پول در این کشور ریال عمان است که هر ریال عمان بصورت معمول ۲ و نیم دلار آمریکا ارزش دارد. عمان کشوری امن، بی حاشیه و آرام است که در سال های گذشته رشد چشمگیری در اقتصاد و فرهنگ و صنعت داشته است. عمان مانند سایر کشور های حوزه خلیج فارس منبع اصلی درآمدش از فروش نفت و گاز می باشد اما صنعت کشاورزی و ماهیگیری نیز در این کشور رونق دارد. به جهت آگاهی و اطلاع کامل از تمام راههای مهاجرت به عمان و هزینه انواع روشهای مهاجرت به این کشور ، پیشنهاد می کنیم مقاله ای تحت عنوان «‌ هزینه مهاجرت به عمان »‌ را مطالعه بفرمایید. در ادامه به بررسی شرایط ویزای کاری عمان و کار در عمان و نکات مهم در این خصوص می پردازیم. در ادامه با ما همراه باشید.

پرچم عمان ـ‌ ویزای عمان ـ کار در عمان ـ مهاجرت به عمان

شرایط و اطلاعات عمومی زندگی در کشور عمان

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد شرایط کار در عمان و اروپا

ویزای توریستی عمان
مهاجرت به کشورهای همسایه

کار در عمان و ویزای کاری عمان

در این بخش به بررسی انواع ویزا های کشور عمان میپردازیم. برای مهاجرت به عمان نیاز به اخذ ویزای کاری این کشور است. در حالت کلی ویزا های بلند مدت، کوتاه مدت یک و یا چند بار ورود به کشور عمان وجود دارد. در فهرست زیر ویزاهای کاری کشور عمان را برای شما آورده ایم.

 ویزای کاری عمان

ویزا یا مجوز کار به کسانی که اهدا می شود که توسط یک حامی یا کارفرما در عمان پشتیبانی می شوند و سن آن ها کمتر از ۲۱ سال نباشد.

شرایط ویزا به شرح زیر است:

مدت اعتبار ویزا: از سه ماه از زمان صدور

   معتبر برای تمدید و چندبار ورود

  هزینه: ۲۰ ریال عمانی

 جریمه عدم تمدید: ۵۰ ریال برای هر ماه

 

مهاجرت به عمان از طریق کار و ویزای کار عمان

قبل از ورود به عمان برای کار باید شما سندی به عنوان NOC را دریافت کنید، این سند نشان می دهد که کارفرمایی که قرار است شما را حمایت کند و دولت عمان هیچ مشکلی با اهداف کاری شما ندارند.

معمولا از دو نوع ویزا برای این عمل استفاده می شود:

۱ .   ویزا کاری برای کسانی که مایل به کار در عمان هستند

۲ .   ویزای سکونت برای همسر و اعضای خانواده شخص متقاضی

معمولا رایج است که کارفرما بمنظور اخذ ویزا برای متقاضی کار در عمان قبل از ورود وی به عمان اقدام کند و رایج است که تمام پرونده متقاضی قبل از ورود مرتب شود و به همان نسبت نیز هزینه ها توسط کارفرما پرداخت شود.

زمانی که متقاضی به عمان می رسید کارفرما یا نماینده قانونی او در فرودگاه از وی استقبال می کند و بعد از آن به ایستگاه های پلیس سلطنتی عمان مراجعه می کنند و اثر انگشت متقاضی ثبت می گردد. شخص متقضی باید گواهی ترخیص ، ویزای معتبر سکونت و برای هر کدام از اعضای خانواده اجازه اقامت داشته باشد. همچنین بیمه سلامت نیز باید همراه متقاضی باشد.

در شغل جدید یک افسر رسمی مدارک شما را برای شغل و مدت زمان آن دسته بندی می کند، شما باید مدارک لازم را با مشخصات خود و گواهینامه های معتبر آموزشی تکمیل کنید. تمامی مدارک شما باید به تایید وکیل معتبر در کشور مبدا و وزارت امور خارجه برسد. همچنین مدارکی که به امضای سفارت عمان رسیده باشد نیز مورد نیاز است.

معمولا برای همراهی خانواده دو گزینه وجود دارد:

 • ویزای پیوستن خانواده: برای همسر و فرزندان زیر ۲۸ سال
 • ویزا سکونت خانواده : این ویزا می تواند سایر بستگان مادر خواهر و برادر و والدین سالخورده را شامل شود.

راهنمای اخذ انواع ویزای عمان
ویزای توریستی عمان

کار در عمان و مدارک مورد نیاز ویزای کاری عمان

افرادی که از کشور عمان دعوت نامه کاری دریافت می نمایند برای اخذ ویزا کاری عمان مدارکی را به زبان انگلیسی یا به زبان عربی به سفارت کشور عمان باید ارائه نمایند. این مدارک عبارتند از:

 • دو قطعه عکس ۴*۶
 • پاسپورت متقاضی و کپی آن که حداقل ۶ ماه اعتبار داشته باشد
 • ارائه دعوتنامه کاری که از طرف کارفرما و یا اداره کار کشور عمان تایید شده باشد
 • گواهی سلامت و عدم بیماری
 • گواهی عدم سوء پیشینه
 • تخصص کاری شخص متقاضی
 • فرم درخواست ویزای کار که به سفارت و کنسولگری کشور عمان ارائه می گردد

تمامی مدارک خواسته شده باید معتبر باشند و هرگونه نقص در ارائه ی مدارک منجر به ریجکت شدن ویزا خواهد شد. این مدارک باید به صورت ترجمه شده به زبان عربی باشد.

مهاجرت به عمان - اقامت عمان - ویزای عمان - کار در عمان

کار در عمان و نرخ بیکاری

برای مهاجرت کاری و بررسی موضوع ویزای کاری عمان و کار در عمان، اطلاع از نرخ بیکاری کشور عمان از اهمیت برخوردار است، زیرا هر چه نرخ بیکاری در یک کشور کمتر باشد، طبیعتا پیدا کردن کا و کاریابی در آن به مراتب آسان تر است از کشورهایی که نرخ بیکاری در آنها زیاد است. پس شما بعنوان یک متقاضی مهاجرت کاری به خارج از کشور حتما باید پیش از هر چیزی نرخ بیکاری کشور مورد نظر را مورد بررسی قرار دهید. نرخ بیکاری در عمان در سال های اخیر سیر نزولی را تجربه نموده است. این موضوع نشان میدهد که این کشور بازار کار خوبی دارد و افراد بیکار در این کشور کم هستند و در برخی از مشاغل نیز بدلیل کمبود نیروی متخصص و ماهر داخلی نیاز به نیروی کار خارجی وجود دارد. در جدول زیر نمودار نرخ بیکاری در کشور عمان در حدود ۳۰ سال گذشته تا به امروز را مشاهده می کنید:

نمودار نرخ بیکاری عمان در 30 سال گذشته

فایل ویدئویی موسسه حقوقی ملک پور در مورد شرایط اقامت در عمان

توضیحاتی در خصوص کار در عمان و شرایط آن برای پزشکان و پرستاران و دیگر تخصصها

محیط شهری مسقط عمان و توضیحات بیشتر

فرهنگ شهری و نحوه رانندگی در مسقط

فرودگاه عمان و مقایسه آن با دیگر فرودگاههای کشورهای عربی

فایل ویدئویی میزان رضایت مردم عمان از حکومت و نحوه اخذ تابعیت عمان

فایل ویدئویی مسیر داخلی شهر مسقط تا فرودگاه و مقایسه آن با کشورهای اروپایی

فایل ویدئویی شرایط عمومی و توصیف کشور عمان

فایل ویدئویی خیابان های مسقط و مقایسه آنها با محیط شهری در امارات

فایل ویدئویی پرواز First Class عمان به قطر

فایل ویدئویی مهاجرت به عمان یا کشورهای تاپ غربی

فایل ویدئویی نگاه درست واقع بینانه و علمی مهاجرت به عمان

کار در عمان و مشاغل مورد نیاز عمان ۲۰۲۰

لیست مشاغل مورد نیاز عمان هر ساله توسط دولت این کشور اعلام می گردد. با توجه به اینکه کشور عمان دارای صنعت نفت و گاز می باشد، طبیعی است که مشاغل مرتبط با این رشته دارای بازار کار بسیار خوب وفرصت های شغلی بسیار بالایی باشند. دولت سلطنتی عمان در ماه ژانویه سال ۲۰۱۷ در حدود ۹۰ شغل را به دلیل داشتن افراد متخصص عمانی، برای افراد غیر عمانی ممنوع اعلام کرد. البته از آنجا که حقوق این مشاغل بسیار پایین است افراد عمانی تمایل چندانی نسبت به اشتغال به این مشاغل نخواهند داشت، بنابراین فرصت مناسبی برای افراد غیر عمانی برای تصاحب این فرصت های شغلی ایجاد گردیده است.

جدید ترین شرایط کار در عمان و مهاجرت کاری به عمان

  لیست مشاغل مورد نیاز کشور عمان در سال ۲۰۲۰ که از طرف اداره کار اتاق بازرگانی این کشور تایید شده شرح زیر می باشد:

جوش‌کاری صنعتی
صنایع گاز
پزشکی
صنایع نفت
دندان‌پزشکی
پرستاری
راه‌سازی
مدیریت پروژه
فناوری اطلاعات
معلم
گارسون رستوران
مهندس صنایع
برقکار
آشپز و سرآشپز
کار در هتل
نجاری
راننده اتومبیل
تعمیرات کولر
خدمات ساختمانی و صنعتی
مدرس زبان
جوشکار

پیشنهاد می شود مطالعه لینک زیر را از دست ندهید

شما همچنین می توانید به جدیدترین لیست مشاغل مورد نیاز بهترین کشورهای مقصد مهاجرت کاری با کلیک بر روی هر کدام از لینک های مربوطه هدایت شوید :

لیست مشاغل مورد نیاز اتریش

لیست مشاغل مورد نیاز آلمان

لیست مشاغل مورد نیاز استرالیا

لیست مشاغل مورد نیاز کانادا

کار در عمان و میزان حقوق در عمان

بدون شک یکی از دلایلی که هموطنان عزیزمان به دنبال کار در عمان می باشند، ارزش بالای واحد پولی این کشور و میزان حقوق و درآمد بالایی است که کسب می نمایند- می باشد. ارزش هر ریال عمان برابر ۲٫۶ دلار آمریکا می باشد و متوسط حقوق در عمان برابر ۱۷۸۳ ریال عمان می باشد.

میزان حقوق نیروی کار در عمان - حقوق و دستمزد در عمان

در جدول زیر میزان درآمد مشاغل مختلف را در سال ۲۰۱۹ می توانید مشاهده کنید:

مشاغل

متوسط درآمد ماهیانه/ ریال عمان

حسابدار ۱۱۹۷
دستیار اداری ۸۸۱
معمار ۱۵۰۴
وکیل ۲۴۱۳
مهندس زیست پزشکی ۱۴۹۶
صندوقدار ۹۷۲
سرآشپز ۱۴۳۶
مدیر اجرایی ۳۹۶۴
مدیر ارشد مالی ۳۴۹۵
مهندس عمران ۱۵۲۵
تکنسین کامپیوتر ۱۳۷۰
دندانپزشک ۳۹۵۸
مهندس برق ۱۶۳۳
معلم دبستان ۱۱۹۸
مدیر فروش ۲۷۴۰

 

در نمودار زیر تغییر میزان حقوق شاغلان در عمان را در ۴ سال اخیر می توانید مشاهده نمایید:

۱۷۰۰OMR میانگین حقوق سال ۲۰۱۷ در عمان
۱٫۷۲۲OMR میانگین حقوق سال ۲۰۱۸ در عمان
۱٫۷۵۰OMR میانگین حقوق سال ۲۰۱۹ در عمان
۱٫۷۸۳OMR میانگین حقوق سال ۲۰۲۰ در عمان
سرمایه گذاری در عمان
ثبت شرکت در عمان

کار در عمان و نحوه کاریابی و مؤسسات کاریابی

افرادی که متقاضی مهاجرت از طریق کار در عمان هستند باید ابتدا یک دعوت نامه ی کاری از کارفرمایی معتبر در عمان را داشته باشند تا بتوانند از این طریق مجوز ورود به خاک عمان را بدست آورده و به کار مشغول شوند. فرد متقاضی میتواند با ارسال رزومه ی خود اعم از مدارک تحصیلی و سابقه ی کار خود به موسسات کاریابی موجود در عمان شانس خود را برای اخذ یک پیشنهاد کاری یا Job Offer بالا ببرند. این موسسات با ارسال رزومه ی متقاضیان به شرکت ها و کارفرمایانی که نیاز به نیروی کار دارند کار مورد نظر متقاضیان را پیدا میکنند. در جدول زیر نام ۸ موسسه کاریابی برتر در کشور عمان را مشاهده میکنید:

Competence HR
Oxygen Oman
Randstad Middle East
MENA HR Solutions LLC
Al-Miladi Global Human Resources Management
Talent Development LLC
Global Business Network LLC (GBN)
Budge Talent
تحصیل در عمان

کار در عمان و بررسی ویزای همراه

متقاضیان متاهلی که قصد کار در عمان را دارند می توانند برای همسر و فرزندان خود درخواست ویزای همراه نمایند. همراه در قانون به عنوان همسر و فرزند زیر سن قانونی تلقی می گردد. متقاضیان اخذ ویزای کاری عمان می توانند برای همسر و فرزند زیر ۲۱ سال خود درخواست ویزا نمایند. یکی از مهم ترین موضوعات برای اقدام جهت اخذ ویزای همراه این موضوع می باشد که متقاضی اصلی بایستی اثبات نماید که درآمد و دارایی لازم برای پوشش هزینه های زندگی خود و خانواده خود را در عمان دارد. یکی دیگر از شروط اخذ ویزای همراه این می باشد که متقاضی اصلی بایستی اثبات نماید که محلی را برای زندگی متناسب با تعداد افراد خانواده در عمان فراهم می نماید و بایستی اجاره نامه ملکی که در ان سکونت دارد را ارائه دهد. شایان ذکر است میزان درآمدی که فرد بایستی داشته باشد تا بتواند برای خانواده خود درخواست ویزا نماید در حدود ۳۰۰ ریال عمان می باشد.

راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت
ویزاها و مصاحبه های موکلین

کار در عمان و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت

اخذ اقامت دائم و تابعیت کشور عمان به راحتی امکان پذیر نیست و افرادی که میخواهند به اقامت دائم و تابعیت این کشور دست پیدا کنند مسیر سخت و دشواری را در پیش دارند. اخذ اقامت از طریق ازدواج با زنی از اتباع و شهروندان عمان امکان پذیر است اما لازمه ی آن زندگی در عمان به مدت ۸ الی ۱۰ سال است. در حالت کلی اخذ اقامت دائم و پاسپورت عمان برای افراد خارجی چه از طریق کار و چه از طریق سرمایه گذاری غیرممکن است. از شرایط اصلی برای اخذ اقامت دائم یاتابعیت این کشور رعایت اصول شهروندی مانند تسلط به زبان عربی، تسلط به تاریخ و فرهنگ عمان و عدم داشتن سابقه و جرم است. نکته منفی دیگر در باب اخذ تابعیت و شهروندی عمان وجود دارد این است که شما حتی با تبدیل شدن به یک شهروند عمانی و به چنگ آوردن پاسپورت این کشور مزایای آنچنانی بدست نخواهید آورد. زیرا پاسپورت عمان پاسپورت قدرتمندی نیست و با داشتن آن میتوان تنها به ۴۱ کشور جهان بدون نیاز به ویزا سفر کرد.

مهاجرت به عمان - اقامت عمان - عمان کجاست؟

مهاجرت به اروپا یا کانادا
اقامت و تابعیت کشور های عربی

کار در عمان و پاسخ سوالات رایج

 • رایج ترین مشاغل برای کار در عمان چه مشاغلی هستند؟

  رایج ترین مشاغل نفت و گاز ، آموزش ، پزشکی و صنعت ساخت و ساز هستند

 • چه ویزای های برای کار در عمان وجود دارد؟

  معمولا برای کار در عمان شما به ویزای کار و کارت کار نیاز دارید.

 • پروسه اخذ ویزای کار در عمان به چه نحو است؟

  فرایند و الزامات لازم برای کار با توجه به وضعیت شغل در زمان ارائه درخواست ، نوع اجازه کار که برای آن اقدام می شود، ملیت متقاضی و وضعیت متقاضی و خانواده او متفاوت است. با این حال، شما باید یک مجوز کاری برمبنای ویزای استخدامی درخواست کنید و پس از وارد شدن به عمان برای تعیین وضعیت سلامت خود به ادارات مربوطه مراجعه کنید.

 • مدارک موردنیاز برای ویزای کار در عمان به چه صورت است؟

  مدارک با توجه به اوضاع شخصی و الزامات شرکتی متفاوت است. اما برخی مدارک شامل : گذرنامه اصلی، مدارک تحصیلی ، Cv، عکس های پاسپورتی، شرح شغل ، گواهی ازدواج و تولد برای وابستگان. همچنین شرکتی که حامی شماست باید مجموعه از مدارک را ارائه دهد. بعضی از مدارک نیز باید به تایید مراجع معتبر برسد.

 • پروسه اخذ ویزای کار در عمان چقدر طول می کشد؟

  معمولا ۱ الی ۳ ماه

 • ویزای کار تا چه زمانی اعتبار دارد؟

  این ویزا برای حداکثر دو سال معتبر است.

 • آیا اقامت دائم از طریق ویزای کار در عمان امکان پذیر است؟

  پروسه اخذ اقامت دائم عمان ساده نیست و باید شرایط زیادی را برای آن فراهم کرد.

پرچم عمان | مهاجرت به عمان | سفر به عمان

کار در عمان و سخن پایانی

کار در عمان بررسی نکات مرتبط به ویزای کاری عمان ، مهاجرت کاری به عمان ونکاتی مانند، میزان حقوق و درآمد، مشاغل مورد نیاز، نرخ بیکاری و تمام نکاتی که مربوط به مهاجرت از طریق کار در عمان می باشد را دراین مقاله مورد بررسی قرار دادیم. عمان کشوری رو به رشد است که در سالهای گذشته برای جذب نیروی کار به کشور خود اقدام کرده است اما شرایط کار در عمان به گونه ای است که تنها می توان از آن به عنوان یک سکوی پرتاب برای کار در کشورهای پیشرفته تر با رفاه و امکانات بیشتر نظیر آلمان ، اتریش ، کانادا ، استرالیا و … استفاده کرد. توصیه موسسه حقوقی ملک پور مبنی بر مهاجرت از طریق کار به کشور هایی ماند اتریش، آلمان، کانادا و … است. این کشور ها بازار کار بسیار خوبی برای افراد خارجی که واجد شرایط باشند را دارند. شما میتوانید از طریق مطالعه ی مقالاتی مبنی بر مهاجرت کاری عمان و یا سایر کشور ها در وب سایت های موسسه، اطلاعات کامل و دقیق را به دست آورید. شما میتوانید در قسمت پرسش و پاسخ این مقاله سوالات خود را در باره ی کار در عمان و بررسی مهاجرت کاری به عمان را بیان کنید تا در اولین زمان ممکن به آن ها پاسخ داده شود.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

58 پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام و عرض ادب
   دوست عزیز برای کار در کشور عمان شما می بایست دعوتنامه کاری داشته باشید و یک کارفرمای عمانی کفالت شما را به عهده بگیرد .

   پاسخ
 1. reza گفته:

  سلام من در عمان یک دوست عمانی دارم . ایشون میگن من برات دعوتنامه میدم ولی حقوق ۴۰۰ یا ۵۰۰ دلار بیشتر نمیدم بهت . اول اینکه اگه ایشون دعوتنامه بدن من میتونم برم وبرای یه نفر یا شرکت دیگه کار کنم . من کارم معلم زبان انگلیسی و هتل داری هست رشتم لیسانس زبانه . پنج سال بیمه هم دارم جفتشو .

  Rating: ۴
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام، شما باید قرارداد کاری با اون کارفرما ببندید حتما و اون قرارداد رو به سازمان مربوطه ارائه دهید که بر اساس اون اقامت کاری و اجازه ماندن در این کشور به شما داده شود. زمانی که اقامت اولیه را گرفتید میتونید برای تمدید اقامت مجدد ، کارفرما و محل کار را تغییر دهید و قرارداد کاری جدید بگیرید.

   پاسخ
 2. zahra گفته:

  سلام .من ۳۳ ساله هستم و ۸ سال سابقه کار در رشته معماری و طراحی دارم .دارا یمدرک کارشناسی معماری . دیپلم نقشه کشی صنعتی فنی و حرفه ا ی. و دپره mba و دیجیتال مارکتینگ از اموزشگاه معتبر تهران .مسلط به زبان ترک یاستانبولی و زبان انگلیسی . چه جوری میتونم در به عمان برای کار برم؟

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام و عرض ادب .
   دوسچ عزیز براد کار در کشور عمان شما می بایست دعوتنامه کاری داشته باشید و یک نفر کفیل با قبول کفالت شما ، امور مربوط به اقامت کاری در این کشور را انجام دهد

   پاسخ
 3. شهرام گفته:

  با سلام
  بنده ۴۷ ساله هستم فوق لیسانس عمران گرایش سازه از دانشگاه آ زاد همدان تازه گرفتم حدود ۸ سال بیمه و ۱۸ سال سابقه کار در تمام زمينه های عمرانی دارم مسلط به اکثر نرم افزار های مهندسی عمران هستم و همچنین مسلط به نقشه برداری راه و ساختمان هستم ميخواستم بدونم آ یا شرایط کاری برای من در عمان ويا هرکشور ديگه که شما پیشنهاد بدین موجود هست.ممنون از بابت پاسخ گویی

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام و عرض ادب
   دوست عزیز برای اخذ ویزای کاری سن شما بسیار حائز اهمیت می باشد.ضمن اینکه در اکثر کشورها از جمله در عمان شما می بایست از کارفرمایی در کشور مقصد دعوتنامه کاری داشته باشید.

   پاسخ
 4. مهران گفته:

  سلام من مهندس عمران نقشه برداری دارم و کارشناس ارشد شهرسازی
  ۹ ساله فعالیت زیره نظر نظام مهندسی و اداره ثلت اسناد جهت تهیه نقشه های ثبتی و شهرداری را دارم
  ۳۱ سال سن دارم
  آیا برای ویزای کار در عمان شرایط اکی هست برام؟

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام و عرض ادب
   بله دوست سن و رشته تحصیلی و هم چنین سابقه کاری شما بسیار مناسب هست .علاوه بر کشور عمان شما برای دیگر کشورهای اروپائی نظیر آلمان و اتریش نیز می توانید اقدام کنید . این دو کشور ویزای جست و جوی کار دارند و به شما فرصت می دهند که شش ماه در این کشورها جویای کار باشید و هر زمان که کار پیدا کردید اقامت کاری دریافت می نمائید.

   پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام و عرض ادب دوست عزیز سن و سابقه کار و مدرک تحصیلی و یا تخصص تون رو بفرمایید. برای برخی از مشاغل فرصت شغلی وجود دارد

   پاسخ
 5. حسینی گفته:

  با سلام
  من ۳۷ سالمه،لیسانس مدیریت بیمارستانی و ارشد بازرگانی
  ۶ سال سابقه ی کاری در بیمارستان دارم و سطح زبانم متوسطه
  شرایط کاری برای من در عمان چطوره ؟

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   دوست عزیز
   شما می بایست با موسسات کاریابی در کشور عمان ارتباط نمائید .در هر صورت در نظر داشته باشید که کار در کشورهای عربی برای شما آثار اقامتی ندارند

   پاسخ
 6. محمد خنیفر گفته:

  با سلام و خسته نباشید من کارشناس رادیولوژی هستم (تکنسین رادیولوژی،کار با دستگاه های رادیولوژی جنرال،سی تی اسکن و ام ار ای.) خواستم ببینم شرایط کار برای این رشته در عمان چطوره؟ با تشکر.

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام
   دوست عزیز صرف نظر از موقعیت خوب کاریابی در رشته شما در این کشور عموما رشته های پیرا پزشکی برای کار در کشورهای دیگر می بایست معادلسازی مدرک انجام دهند .هم چنین شما می بایست در سطح بالائی به زبان آن کشور تسلط داشته باشید . البته در نظر داشته باشید کشور های عربی فقط تا زمانیکه شما توان کار کردن در این کشور را دارید و تا زمانیکه روابط دیپلماتیک خوبی با دولت ایران دارند به شما اجازه کار و اقامت در این کشور را می دهند و کار در این کشورها برای شما آثار اقامتی نخواهد داشت. شما می توانید با اخذ اقامت کاری در کشورهای اروپائی و کانادا و استرالیا و… پس از گذشت حد اکثر ۵ سال اقامت دائم دریافت نمائید. شما چند ساله هستید ؟مدرک زبان دارید؟

   پاسخ
 7. میکاییل گفته:

  سلام و خسته نباشید پدرمن ۴۷ سالشه و مکانیک ماشین های بزرگ و سواری ولی شغل فعلیشون رستوران داری هست… امکان کار در عمان و ژاپن به چه صورته؟ متشکر میشم راهنمایی کنید .

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام و عرض ادب
   دوست عزیز برای کار در کشور عمان می بایست فردی عمانی کفالت پدر شما را بپذیرد تا ایشان بتوانند اقامت عمان را دریافت نمایند . برای کار در کشور ژاپن نیز ایشان نیاز به دعوتنامه کاری خواهند داشت ضمن اینکه در حال حاضر کشور ژاپن برای نیروی کار ایرانی ویزا صادر نمی کند .

   پاسخ
 8. اکبر گفته:

  سلام من دارای مدرک فوق دیپلم نقشه کشی صنعتی ودیپلم ماشین ابزارهستم ودارای بیست سال سابقه کار درشرکتهای صنعتی درزمینه ساخت وتولید ودفترفنی میباشم خواهشمند است بررسی فرمایید امکان کار درکشور عمان برای اینجانب چگونه است درصورت لزوم رزومه کاری نیزارسال خواهدشد.

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام
   دوست عزی موسسه حقوقی ملک پور در حال حاضر خدمات کاریابی ندارد .شما می توانید رزومه خودتون رو به سایت های موسسات کاریابی در عمان ارسال بفرمائید

   پاسخ
 9. شهاب گفته:

  با سلام واحترام بنده دارای مدرک فوق دیپلم امداد و نجات و دارای سابقه کار ۹ سال در بیمارستان واورژ انس هستم میخواستم بدونم شرایط کار در کشور هایی اروپایی برام هست باتشکر

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام
   دوست عزیز برای اخذ ویزای کاری شما نیاز به مدرک لیسانس دارید. مگر اینکه جاب آفر از یکی از کشورهای اروپائی داشته باشید

   پاسخ
 10. فریدون گفته:

  سلام من ۵۷ سالمه مدرک لیسانس بازنشسته بانک هستم درضمن دارای موم مربی گری کشتی هستم و چندین مقام کشوری وبینلمللی هستم آیا برای من کار هست ور ضمن میتونم به عنوان راننده هم کار کنم

  Rating: ۵
  پاسخ
 11. مجتبی گفته:

  باسلام .خسته نباشید .می خواستم بدونم در مورد مشغال هوانوردی مثل مهندس تعمیرات هواپیما بازار کار در عمان به چه صورت هست و شرایط مورد نیازی چیه ممنون

  Rating: ۴
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   با سلام دوست عزیز
   شما برای اخذ اقامت کاری عمان می بایست از طریق ذعوتنامه کاری اقدام کنید . اصطلاحا یک نفر کفیل داشته باشید تا بتونید اقامت بگیرید .آیا کفیل دارید؟

   پاسخ
 12. معراج گفته:

  با سلام من ٢٨ سالمه و ليسانس نرم افزار كامپيوتر دارم و به زبان انگليسي مسلط هستم و مدرك HSE و مدرك جوشكاري و مدرك تعميرات كولرهاي گازي را از مراكز فني حرفه اي دارم. ميخواستم بدونم ميتونم توي عمان شغل مناسبي پيدا كنم يا نه؟

  Rating: ۵
  پاسخ
  • MIE Malekpour07 گفته:

   با سلام، بله شرایطتون برای کار در عمان خوب هست . لطفا سایت های کاریابی عمانی رو بررسی بفرمایید و سی وی خودتون رو برای کارفرماها ارسال بفرمایید. برای کار در عمان حتما باید دعوت نامه رسمی کاری داشته باشید.

   پاسخ
 13. فرزاد گفته:

  سلام ،۳۳سالمه ،کارم در زمینه نصب آنتن و ماهواره و ال آن سی و مولتی هست در این زمینه شرایط کار درعمان پیدا میشه

  Rating: ۴
  پاسخ
 14. یزدان گفته:

  سلام عرض ادب ببخشید من رشته برق صنعتی مدرک فنی حر فه ای دارم ولی سابقه کار ندارم و الان دارم رشته نقاشی ساختمان تو فنی حر فه ای میگذرانم ایا رشته نقاشی ساختمان در عمان براش کار هست و سوال اخرم اینه ایا میشه در عمان مغازه ا جاره کرد ودر انجا کار کاسبی راه انداخت وسوال اخرم اینه کاریابیهای عمان مخصوص خود عمان هست و ادرسشون میشه بفرمایید ممنون

  Rating: ۵
  پاسخ
  • MIE Malekpour07 گفته:

   با سلام، برای کار در عمان باید پیشنهاد کاری داشته باشید. برای ثبت شرکت هم میشه اقدام کرد. لطفا مقالات کاریابی در عمان رو مطالعه بفرمایید. ارتباط با سایت های کاریابی زودتر نتیجه میده

   پاسخ
 15. معصومه گفته:

  سلام.من کارشناس آزمایشگاه هستم…یک ساله ک کار میکنم.میخاستم بدونم آیا برای رشته علوم ازمایشگاهی مثل پرستاری و پزشکی میشه کار پیدا کرد؟
  ایا سابقه کاریم باید بیشتر از دوسال باشه؟

  Rating: ۴
  پاسخ
 16. احسان حیدری گفته:

  با سلام
  بنده چهل سالمه و تا کنون تنها به عنوان مترجم زبان انگلیسی مشغول به کار بوده ام
  با لیسانس مترجمی زبان امکان یافتن شغلی برای من در عمان وجود دارد؟

  Rating: ۵
  پاسخ
 17. farhad گفته:

  سلام وقت بخیر
  بعد از گرفتن کارت اقامت و افتتاح حساب بانکی در عمان ، چند ماه از سال باید در خاک عمان باشیم تا کارت اقامتمون به مشکل نخوره؟
  ممنونم

  Rating: ۵
  پاسخ
 18. مسعود گفته:

  با سلام
  بنده حدود ۳۹ ماه در زمینه طراحی عایق های صنعتی توربین های گاز و بخار برای صنایع برق و پتروشیمی و نفت در یک شرکت خصوصی مشغول به کار بودم
  و کاملا مسلط به نرم افزار طراحی و سیم کشی ساختمان و جوشکاری و ی سری کار فنی
  مدرک فوق دیپلمم از سراسری و متاسفانه لیسانس مهندسی مکانیک از دانشگاه علمی کاربردی
  آیا میتوانم کاری مناسب در عمان پیدا کنم؟

  Rating: ۵
  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام، با توجه به سابقه کاری برای کاریابی شانستون بالا هست ولی برای کار در عمان با پیشنهاد کاری داشته باشید تا بشه اقدام کرد.

   پاسخ
 19. Said گفته:

  سلام اگه با ویزا(توریستی) وارد عمان بشم و کار برای خودم پیدا کنم باید ویزای توریستی رو به ویزای کار تبدیل کنم ؟ و یا اینکه میشه بعد از اتمام ویزای توریستی میشه در خاک عمان بمونم؟ ممنون میشم اگه توضیح بدین

  Rating: ۴
  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام، ویزاهای توریستی به این صورت هستند که شما برای یک مدت مشخص اجازه حضور در خاک یک کشور رو دارید و حق کار کردن رو هم ندارید. معمولا این ویزاها قابل تبدیل نیستند مگر در شرایط خاص که به ویزای تحصیلی تبدیل بشن. برای کار در عمان باید جاب آفر داشته باشید.

   پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام، برای کار در عمان باید پیشنهاد کاری داشته باشید و یک کارفرما هزینه های شما را پوشش دهد. مقالات کاریابی در عمان را مطالعه بفرمایید.

   پاسخ
 20. حامد گفته:

  سلام بنده سراشپز با ۱۷سال سابقه کاری در
  طبخ کلیه غذاهای سنتی واصیل ایرانی
  غذاهای دریایی، خلیجی، عربی
  غذاهای فرنگی و آسیایی
  تخته کاری حرفه ای انواع کبابهای ایرانی وملل
  سراشپز غذاهای شاندیزی
  انواع دسر و پیش غذا های سردوگرم
  و……ایا کار برای بنده وجود داد دارد لطفا راهنمایی کنید

  Rating: ۵
  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام، با توجه به تخصصتون قطعا میشه کار پیدا کنید ولی برای ویزای کار عمان باید پیشنهاد کاری داشته باشید . لطفا سایت های کاریابی رو مطالعه بفرمایید.

   پاسخ
 21. سینا گفته:

  سلام من مدرک فنی حرفه ای نصب سیستم های امنیتی مثل دوربین و دزدگیر و مدرک icdl رو دارم میخواستم بپرسم میشه ویزای کاری گرفت یا نه؟

  Rating: ۵
  پاسخ
 22. محمود گفته:

  سلام
  من فوق دیپلم برق قدرت دارم با ۴سال سابقه در زمینه برق و ابزار دقیق همچنین برقکار ساختمان هستم بنظرتون کدام رو پیگیری کنم توی عمان بهتر کار گیرم میاد.

  Rating: ۴
  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام ، شرایطتون خوبه ، لطفا مقالات کاریابی در عمان رو بررسی کنید و با موسسات کاریابی ارتباط بگیرید. به نظرم با این شرایط و رشته مناسبتون اگه سعی بفرمایید و زبان آلمانی رو تقویت کنید میشه برای کار در آلمان هم اقدام کرد. یه مقایسه داشته باشید بین دو تا کشور خیلی نکته ها براتون مشخص میشه

   پاسخ
 23. مريم گفته:

  سلام
  ميزان در امد ماهيانه يك زن و شوهر معمار با مدرك ارشد و سابقه كاري خوب چقدر هست؟
  ميزان هزينه زندگي ماهيانه براي يك زوج چقدر هست؟

  Rating: ۴
  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام ، لطفا سایت های کاریابی در عمان رو بررسی بفرمایید ، این سایت ها میزان دستمزد رو با توجه به سابقه و رشته به صورت دقیق بهتون اعلام می کنند. هزینه های زندگی هم به استایل زندگیتون وابسته هست.

   پاسخ