کار در موناکو

کار در موناکوکار در موناکو

کار در موناکو ، ویزای کار موناکو و مهاجرت به موناکو از طریق کار موضوعی است که در مقاله پیش رو به بررسی شرایط آن بصورت علمی خواهیم پرداخت . امروزه بسیاری از متقاضیان به دنبال مهاجرت کاری به کشور های مختلف می باشند. مهاجرت کاری به موناکو نیز می تواند یکی از راههای مهاجرت به موناکو باشد ، اما اطلاعات کاملی درباره کار در موناکو ندارند که ما در این مقاله قصد داریم شرایط کار در موناکو و همچنین اطلاعات جامعی در زمینه کار در موناکو خدمت شما سروران عزیز ارائه نماییم .

موسسه حقوقی ملک پور با همکاری موسسه مشاوره ای MIE اتریش درصدد می باشد تا در زمینه کار در موناکو و مهاجرت کاری به موناکو اطلاعاتی را خدمت شما ارائه نماید البته لازم به ذکر است بدانید که شما می توانید در زمینه کار در موناکو با مشاورین این موسسه تماس حاصل نموده تا اطلاعات جامع و کاملی را بدست آورید .

شرایط کار در موناکو

با توجه به این که کشور موناکو یک کشور کوچکی می باشد اما فرصت های متعددی برای کار در موناکو برای اتباع خارجی وجود دارد . بنابراین اکثر افرادی که در کشور موناکو کار می کنند غیر موناکویی هستند ، موناکو مشهور به آن است که از ساکنینش مالیات بر درآمد دریافت نمی کنند اما این بدان معنا نیست که هنگام زندگی و کار در موناکو با مالیات مواجه نخواهید بود . قبل از کار در موناکو یا راه اندازی کسب و کار در موناکو مجوز کاری یا کسب و کار باید با توجه به شغل  مورد متقاضی درنظر گرفته شود .

اگر در موناکو مشغول به کار هستید و یا زندگی می کنید میتوانید از برنامه های اجباری مختلف اجتماعی هم برای کارمند و هم کارفرما بهره مند گردید . با توجه به اندازه کوچک و کمبود منابع طبیعی کشور موناکو جای تعجب نیست که بسیاری از افرادی که در موناکو مشغول به کار می باشند در بخش های کلیدی همچون مدیریت گردشگری ٬ توریسم ٬ مدیریت مالی و امور بیمه و همچنین تحقیقات و پژوهش ٬ فناوری پیشرفته و صنعت مشغول به کار می باشند . به دلیل کوچک بودن این کشور ٬ موناکو به شدت وابسته به کشور های دیگر به ویژه همسایگان اروپایی خود از جمله فرانسه می باشد. بنابر آمار نرخ بیکاری این کشور در حدود ۲ درصد می باشد.

نحوه اخذ مجوز برای کار در موناکو

در حال برنامه ریزی برای مهاجرت به موناکو و کار در موناکو می باشید ؟ ابتدا باید اطلاعاتی در زمینه نحوه اخذ مجوز کار در موناکو به دست آورید ، به طور مثال کارفرمای آینده شخص باید مجوز برای استخدام کارکنان خارجی را بدست آورده باشد تا بتواند برای شما درخواست کار نماید . برای بدست آوردن مشاغل محلی در موناکو اولویت بندی وجود دارد به این صورت که مهاجران به موناکو ٬ شهروندان موناکو و همچنین افرادی که دارای ارتباط نزدیک به موناکویی ها هستند مانند همسر شهروند موناکویی در اولویت قرار دارند .

برای درخواست مجوز کار در موناکو باید شرایط زیر را در نظر داشته باشید

  • داشتن کارت اقامت معتبر موناکو .
  • داشتن آی دی کارت معتبر فرانسه و یا مدارک شهروندی شما نشان دهد که شهروند کشور فرانسه هستید .

اگر شخص در کشور موناکو یا فرانسه زندگی نمی کند ٬ کارفرما باید ابتدا ویزای فرد و همچنین وضعیت اقامت او را مشخص نماید . یعنی باید اجازه این را بدست آورد ، کارفرما که میتواند یک خارجی را استخدام نماید قرارداد کار منعقد نماید و سپس با توجه به قرارداد کار برای دریافت ویزا اقدام کند که البته ممکن است این مراحل شامل معاینه پزشکی نیز باشد . در صورتی که وضعیت اقامت شخص در موناکو تعیین گردد میتواند برای اجازه کار در دفتر استخدام اتباع بیگانگان درخواست نماید . مجوز های کار برای اتباع خارجی به کار شخص بستگی دارد یعنی اگر کارفرما یا موقعیت شخص تغییر کند باید درخواست مجوز جدیدی برای کار ارائه دهد .

در موناکو قانون کار یک چهارچوب قانونی خاصی دارد . با احترام به این ویژگی چهار چوب قانونی مطابق با تحولات استاندارد های بین المللی در زمینه کار ٬ ایمنی ٬ بهداشت و حل منازعات سازگار خواهد بود . دولت به طور منظم کمپین های اگاهی رسانی و یا اطلاعات رسانی را برای کارفرمایان و کارکنان برگزار می نماید . دولت موناکو اهمیت زیادی در کیفیت مراقبت های اجتماعی که در دوران بازنشستگی پرداخت می شود در سیستم مشارکتی دارد . در کشور موناکو سطح خدمات ارائه شده برای افراد ذینفع بسیار سودمند می باشد ، با این وجود فعالیت اقتصادی بر منابع صندوق های اجتماعی موناکو تاثیر می گذارد و شرکاء اجتماعی که از طرف دولت حمایت می شوند با احترام به حفظ تعادل و محافظت از اینده تا انجا که ممکن می باشد بسیار محتاد عمل می نمایند .

درخواست کار در موناکو

درخواست کار در موناکو می تواند یکی از مهمترین موضوعات برای یک خارجی باشد . در موناکو هیچ شخص خارجی نمی تواند موقعیت حقوق خصوصی را بدون مجوز دولت اشغال نماید . منظور از موقعیت حقوق خصوصی یک شهروند میتوان به حق اشتغال او اشاره کرد . در کشور موناکو شخصی نمی تواند شروع به کار کند قبل از این که مجوز کار داشته باشد ، مجوز کار در موناکو به طور خودکار اتباع نمی شود و ترجیهات اشتغال برای هر موقعیت شغلی بسیار حائز اهمیت می باشد که به منظور محافظت از نیروی کار محلی در نظر گرفته شده است .

ترتیب اولیت به شرح زیر می باشد

  1. افراد دارای ملیت موناکویی
  2. خارجی هایی که با یک زن موناکویی ازدواج کرده اند و به طور قانونی از هم جدا نیستند و یا خارجی هایی که از والدین موناکویی متولد شده اند .
  3. خارجی هایی که در موناکو زندگی می کنند که قبلا در آن جا کار کرده اند .
  4. خارجی هایی که در یکی از شهر های همسایه مستقر هستند و قبلا در موناکو کار کردند .

کارفرمایان موناکویی که مایل به استخدام کارکنان خارجی می باشند باید قبل از این که متقاضی شروع به کار نماید اجازه کار برای آنها دریافت نماید . این مجوز ممکن است رد شود در صورتی که افرادی در یک حرفه یا تخصص در آن تخصص وجود داشته باشد که اولویت ثبت نام در دفتر استخدام با انها می باشد . بنابراین پیدا کردن کار در موناکو تنها مربوط به مهارت های شخصی و تحصیلی شخص نمی باشد بلکه شانس نیز می تواند در این استخدام تاثیر گذار باشد .

بنابراین اگر دیگران در انتظار فرصت های مشابه شغلی باشند که از اولویت برخوردار باشند ممکن است مجوز کار در موناکو برای افراد خارجی صادر نگردد . بدیهی است که شرکت های موناکویی این موضوع را می دانند زیرا به موجب مقررات برای اعطا مجوز به انها کارفرمایان می بایست هر پوزیشن شغلی را به اداره استخدام اعلام نماید . نکته بسیار حائز اهمیت این است که دفتر استخدامی می بایست طی ۴ روز لیست نامزد های موجود برای ان ان پست شغلی را به کارفرمایان ارسال نمایند . در صورتی که هیچکدام از این نامزد ها برای کارفرما قابل قبول نباشد بعد از ۵ روز از پست شغلی کارفرمایان امکان جستجو کاندید های جدید و ارائه پیشنهاد به دفتر جدید را دارد  .

کارمند یا کاندید جدید برای کار در موناکو باید یکی از موارد زیر را داشته باشد

  1. کارت اقامت معتبر موناکو را داشته باشد
  2. اگر در فرانسه زندگی می کند باید کارت اقامت معتبر نشان دهد
  3. اگر شخص متقاضی نه در فرانسه زندگی میکند و نه در موناکو باید با قوانین ورود و اقامت خارجی ها مطابقت داشته باشد .

همچنین قبل از تقاضا برای هر شغل در موناکو باید بدانید که تقریبا ۵ هزار شرکت وجود دارد که بسیار مهم است که بیش از ۴۰ ٪ از انها توسط کارگران مستقل اداره می شود

شرایط کلی کار در موناکو

شرایط کار در موناکو به دلایل مختلف بسیار مطلوب می باشد ، موفقیت اقتصادی در موناکو موجب ایجاد شغل بیشتری می گردد ، نرخ بیکاری در موناکو بسیار پایین است ، دولت امنیت را در محل کار تضمین می کند و شرایط کاری برای کارکنان دلگرم کننده است .

اقتصاد موناکو در صنعت گردشگری و کسب و کارهای وابسته بسیار رشد کرده است و نیازی به گفتن بزرگترین کارفرمایان در این کشور نیست ، افتتاح رستوران های زنجیره ای و مکان های گردشکری مشهور جهان در مونت کارلو فقط آغاز این مهم بود . مؤسسات خدمات مالی و بانکداری دومین بخش مهم از نظر اشتغال در موناکو هستند ، از آنجایی که موناکو مالیات بر درآمد مالیاتی را نمی پذیرد ، بسیاری از شرکت ها و افراد به سرمایه گذاری در این کشور مشتاق شده اند ، بعد از آن بخش صنعتی است که محدود است اما هیچ گاه گزینه های شغلی در لوازم آرایشی، محصولات غذایی و داروها را ارائه نمی دهند .

دولت موناکو اولویت های شغلی را ترجیح می دهد ، مهاجران اولویت اول را دریافت می کنند ، بعد از آن بیگانه هایی هستند که با اتباع موناکو ازدواج می کنند یا افرادی که حداقل یک پدر و مادر موناکویی دارند ، اولویت بعدی خارجی هایی هستند که در موناکو ساکن هستند و قبل از آن در این کشور کار کرده اند و آخرین اولویت خارجی هایی هستند که در موناکو زندگی می کنند و می توانند به صورت قانونی استخدام شوند .

نتیجه گیری کلی در مورد کار در موناکو

همه خارجیانی که مایل به کار در موناکو می باشند ، باید یک اجازه کار معتبر داشته باشند ، اجازه کار خاصی لازم است که خارجیان به دست می آورند ، خارجی ها می توانند در موناکو قانونی بدون کار در ابتدا زندگی کنند ، اگر آنها تمام الزامات دیگر را برآورده سازند . فرصت های اشتغال در موناکو نسبتا رایج است ، بهترین راه به دست آوردن شغل در موناکو مراجعه به روزنامه های محلی می باشد ، بسیاری از خانواده ها به دنبال زوج های AU برای مراقبت از کودکان کوچک خود هستند ، همچنین مشاغل در قایق بادبانی ، هتل ها و رستوران ها نیز وجود دارد .

به توجه به آنچه در بالا در زمینه شرایط کار در موناکو بیان شد می توان نتیجه گرفت که امکان کار در موناکو برای اتباع خارجی وجود دارد البته می بایست مجوزهای لازم برای اخذ کار را به دست آورند ، در موناکو به دست آوردن کار براساس اولویت می باشد که در بالا کامل شرایط کار در موناکو تشریح گردید ،حال برای اخذ اطلاعات تکمیلی در زمینه کار در موناکو می توانید با موسسه حقوقی ملک پور با همکاری دفتر MIE اتریش در وین و یا دفاتر همکار ما در ایران تماس گرفته و مشاوره رایگان در باب کار در موناکو ، مهاجرت به موناکو از طریق کار و  اقامت کاری در موناکو به دست آورید .

اطلاعات موجود در این وب سایت جهت بالا بردن سطح اگاهی عمومی است و موسسات همکار در ایران خدمات کاریابی ارائه نمی دهند.

یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (1 نظرات, میانگین: 5٫00 از طریق 5)
Loading...

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0 پاسخ