کار در فرانسه و بررسی آن

کار در فرانسه، اخذ اقامت فرانسه از طریق کار و مهاجرت کاری به فرانسه در این مقاله علمی مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت. شرایط کار در فرانسه چگونه است؟ برای اخذ اقامت از این طریق چه مراحلی را باید طی کرد؟ کاریابی در فرانسه به چه صورت است؟ فرانسه با کشور هایی نظیر بلژیک،آلمان، سوییس و ایتالیا هم مرز می باشد. زبان این کشور فرانسوی می باشد و پایتخت آن شهر پاریس می باشد. با توجه به نرخ بیکاری بالای کشور فرانسه، افرادی که قصد کار در این کشور را دارند بایستی رزومه قوی ارائه دهند و همچنین به زبان فرانسوی تسلط داشته باشند. موسسه حقوقی ملک پور با همکاری MIE اتریش شما عزیزان را در این خصوص به صورت رایگان راهنمایی می نمایند. برای کسب اطلاعات بیشتر با دفاتر ما تماس حاصل فرمایید. در این مقاله علمی به نکات زیر خواهیم پرداخت:

کار در کشور فرانسه چگونه است ؟  شرایط مهاجرت به فرانسه ۲۰۱۹ و راه های اخذ ویزای کار فرانسه و شرایط گرفتن وکیل مهاجرت چگونه است ؟ آیا با قوانین اخذ ویزای کار در کشور فرانسه و شرایط مهاجرت کاری به کشور فرانسه ۲۰۱۹ آشنایی دارید ؟ شرایط کار در کشور فرانسه به چه شکل است ؟ راههای کار در کشور فرانسه کدام است ؟ همواره می توانید با موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل نموده و با کارشناسان مسلط به امور حقوق بین الملل در خصوص شرایط کار در کشور فرانسه و راه ها و قوانین اخذ تابعیت و شهروندی فرانسه از طریق کار در فرانسه و یا تحصیل در فرانسه و همچنین کار ضمن تحصیل در فرانسه و یا تحصیل رایگان در فرانسه و یا سرمایه گذاری در فرانسه و یا در نهایت اخذ اقامت فرانسه و در نهایت اخذ تابعیت فرانسه مشاوره رایگان دریافت نمایید .

کار در فرانسه
 • کار در فرانسه و شرایط عمومی آن
 • کار در فرانسه و نرخ بیکاری در فرانسه
 • کار در فرانسه و ویزای کاری فرانسه
 • کار در فرانسه و بررسی ویزای همراه
 • کار در فرانسه و مدارک مورد نیاز ویزای کار فرانسه
 • کار در فرانسه و میزان حقوق فرانسه
 • کار در فرانسه و مشاغل مورد نیاز فرانسه در ۲۰۱۹
 • کار در فرانسه و نحوه کاریابی در فرانسه
 • کار در فرانسه و موسسات کاریابی در فرانسه
 • کار در فرانسه و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت در فرانسه

کار در فرانسه و شرایط عمومی آن

کشور فرانسه در غرب اروپا واقع شده است و یکی از بزرگترین کشور ها در قاره اروپا می باشد. جمعیت این کشور حدودا ۶۷ میلیون است و مساحت آن ۶۴۰٫۶۷۹ کیلومتر مربع می باشد. فرانسه جزء کشور های موسس سازمان ملل متحد بوده است و یکی از ۵ عضو امنیت شورای امنیت سازمان ملل می باشد. این کشور از کشور های پیشرو در تاسیس اتحادیه اروپا می باشد. کشور فرانسه یکی از بزرگترین کشور های توریستی در جهان است که سالیانه در حدود ۷۹ میلیون توریست وارد این کشور می شوند. کار در فرانسه و اخذ اقامت  کاری آن نیاز به داشتن پیشنهاد شغلی از کارفرما می باشد. شخص پس از عقد قرارداد با کارفرما مورد نظر می تواند با مراجعه به سفارت برای ویزای کار فرانسه اقدام نماید ولی با توجه به نرخ بیکاری بالا حتما بایستی رزومه قوی ارائه شود.

فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در خصوص مهاجرت به فرانسه

مقاله مرتبط
ویزای کار فرانسه

کار در فرانسه و شرایط عمومی

شرایط کار در کشور فرانسه  چیست و چگونه در فرانسه کار کنیم ؟

برای درخواست کار در کشور فرانسه و مهاجرت کاری به فرانسه شما باید رزومه خود را برای کشور کارفرماهای مختلف ارسال بفرمایید. در جهت سهولت این امر شما باید از آگهی به زبان فرانسوی استفاده بفرمایید و مدارکتان را نیز به این زبان ترجمه نمایید. در اکثر

شرکت های بزرگ این امکان وجود دارد که از فرم های انلاین استفاده گردد.

مدارک شما باید با مدارک فرانسوی معادلسازی گردد و گواهینامه های دوره های مرتبط با کار بسیار کمک کننده است. در طول پروسه شاید نیاز به مصاحبه شغلی باشد که معمولا توسط تلفن انجام می شود.

پیگیر بودن و ارسال رزومه به کارفرماهای مختلف مهمرین نکته در موفقیت در امر مهاجرت به فرانسه از طریق کار می باشد.

کار در فرانسه و نرخ بیکاری در فرانسه

کار در فرانسه به این دلیل که نرخ بیکاری بالایی دارد، خیلی مورد استقبال افراد نمی باشد با توجه به آمار بحران افتصادی در سال های اخیر باعث شده است دانشجویان زیادی پس از تحصیل برای کار به کشور های اروپایی مانند سویس، آلمان، اتریش و بلژیک مهاجرت کنند نرخ بیکاری کشور فرانسه ۹٫۳ می باشد. البته این نرخ در سال ۲۰۱۵ بالای ۱۰ درصد رسیده بود که نرخ بالایی است. نرخ بیکاری فرانسه را طی ۱۰ سال اخیر در نمودار زیر مشاهده بفرمایید.

نرخ بیکاری در فرانسه

کار در کشور فرانسه و اخذ اقامت از طریق کار در فرانسه نیاز به ویزای کار و دریافت مجوز کار در فرانسه می باشد. همه ی افراد خارج از اتحادیه اروپا برای کار در فرانسه نیاز به مجوز کار دارند. کار در کشور فرانسه و درخواست ویزای کار در فرانسه نیاز به پیشنهاد شغلی دارد. فرد بایستی کار فرمای خود را از طریق سایت های کاریابی پیدا کند و به واسطه آن شخص درخواست مجوز کار بدهد. در هر استان فرانسه کارفرما با توجه به آن استان بایستی درخواست مجوز کار بدهد و برای صدور ویزای کار در فرانسه لازم موارد زیر را بررسی میکنند:

 • تقاضای نیروی متخصص و کار
 • مدرک تحصیلی و تخصص نیروی کار
 • بررسی حمایت از نیرو کار و قوانین استخدامی
 • حقوق و مزایای کارمندان با دیگر کارکنان
 • حقوق دریافتی بایستی مشخص باشد در سال ۲۰۱۹ ۱۸۲۵۶۰ یورو می باشد.
 • قرارداد و توافقنامه کارفرما

یکی از راههای اخذ ویزا جهت مهاجرت کاری به فرانسه، گذراندن یک دوره ی فنی حرفه ای در یک شرکت می باشد. البته بعضی حرفه ها مانند پزشکی، قبل از اینکه بتوانند در فعالیت خود شرکت بکنند باید شرایط ایده آلی را بدست آورند. همچنین افرادی که در فرانسه تحصیل داشته اند و مدرک تحصیلی خود را اخذ نموده اند، می توانند درخواست مجوز ۶ ماهه جهت پیدا کردن کار در کشور فرانسه نمایند. نوع جدیدی از اقامت بلند مدت در فرانسه اخیرا معرفی شده که این مجوز اقامت، گذرنامه استعداد نام گرفته است. اگر شما به عنوان یک فرد متقاضی کار در کشور فرانسه، باعث پویایی و پیشرفت اقتصاد فرانسه بشوید، دولت فرانسه شما را به عنوان یک استعداد بین المللی در نظر می گیرد، که می توانید برای اقامت بلند مدت خودتان و خانواده تان در فرانسه اقدام بکنید. البته این مجوز اقامت برای ایرانیان قابل دستیابی نمی باشد.

ویزای استعداد فرانسه

کار درکشور فرانسه برای کارگرهای ماهر و اشخاصی که تحصیلات عالی و تخصص در مشاغل مورد نیاز دارند، متفاوت است. البته بازهم وجود کارفرما الزامی می باشد ولی روند و مراحل دریافت اقامت و ویزای کار در فرانسه برای این اشخاص تفاوت دارد. کشور فرانسه یک نوع ویزا به نام Talent visa دارد، که در ابتدا به شخصی که شرایط خاص دارد، اقامت یک ساله اعطا می گردد. فرد پس از ورود به کشور فرانسه می تواند، تا چهار سال این اقامت را تمدید کند. برای دریافت ویزا استعداد یا Talent visa فرانسه شخص باید یکی از شرایط زیر را داشته باشد:

 • هنرمند یا متخصص فرهنگی
 • کارآفرین
 • یک شرکت
 • سفر و یا ماموریت کارمندی
 • کارمند متخصص اروپا با کارت آبی
 • نوآوران پروژه های اقتصادی
 • سرمایه گذاران در کشور فرانسه
 • اشخاص معروف در جهان
 • کارمند متخصص در یک شرکت نوآورانه
 • دانشمندان و پژوهشگران

توجه داشته باشید که تنها داشتن یکی از شرایط بالا برای اخذ اقامت ویزا استعداد کشور فرانسه کافی نمی باشد و هر یک از زیر شاخه های ویزای استعداد دارای مدارک و شرایط حقوقی هستند و بعضی از آنها نیاز به داشتن پیشنهادات کاری، دریافت مجوز از سازمان های خاصی در این کشور می باشند. اشخاصی که پیشنهاد شغلی یا قرارداد کاری با کارفرمای فرانسوی ندارند باید تخصص آن ها به تائید برسد و بتواند هزینه های زندگی خود را در مدت زمانی که در کشور فرانسه اقامت دارد در حساب خود به عنوان تمکن مالی به اثبات برساند.

کار در فرانسه و ویزای کاری فرانسه

ویزای کار درکشور فرانسه به چندین شیوه اخذ می گردد یکی از شیوه های اخذ ویزای کار این است که فرد در کشور فرانسه یک دعوت نامه کاری از یک فرد دارای شرایط که دارای شرکتی معتبر در کشور فرانسه است اخذ نماید که فرد نیز باید شرایط مورد نیاز را داشته باشد .

(موسسه حقوقی ملک پور در زمینه ی مهاجرت کاری به کشور فرانسه به شما مشاوره حقوقی رایگان خواهد داد.) از دیگر شرایط مورد نیاز جهت پذیرفته شدن برای ویزای کار این است که در آگهی پذیرفته شوید ، که طی مراحلی که نخست ۳ ماه در داخل کشور سپس ۳ ماه در اتحادیه اروپا آگهی شود در صورتی که فرد مدنظر یافت نشود از ایران یا کشور دیگر نیرو می گیرند ، وقتی شخص در این آگهی پذیرش شد می تواند برای اخذ ویزا اقدام نماید. یافتن کار فرما در اروپا شرایط ویژه ای دارد که در ادامه مطالب به صورت مفصل بررسی خواهیم کرد و کارفرما پس از آگهی شغل خود باید برای استخدام فرد متقاضی، حقوقی را لحاظ نماید که کل هزینه های فرد و خانواده آن را شامل شود. این حقوق باید پس از کسر هزینه مالیات محاسبه گردد که آیا برای مخارج فرد مهاجر کافی است یا خیر؟

در نتیجه همانگونه که عنایت فرمودید اخذ ویزای کار فرانسه در کشور امری حقوقی است که باید مراحل قانونی و حقوقی آن طی گردد و اصولاً باید کارفرما این امکان را داشته باشد که برای کارگر یا کارمند متقاضی کشور فرانسه درخواست ویزای کار نماید. در اصطلاح فرد کارفرما در کشور باید بتواند اسپانسر شود. در کل اقدام برای ویزای کار بدون داشتن اسپانسر امری دشوار است . دقت نمائید اشخاص کلاهبردار ادعا می کنند که می توانند در مدت کم ویزای کار کشور فرانسه برای شما اخذ کنند،اینها از میل زیاد اشخاص استفاده می کنند و این سخن ها را بیان می دارند، نخست از شخص سوال کنید تاکنون از کشور خارج شده که اکنون بخواهد کار شما را انجام دهد ، باور نمایید بسیاری از این دفاتر مهاجرتی در کشور ما دارای مشاورینی هستند که نه تنها اصلا با درس حقوق بین الملل خصوصی آشنا نیستند بلکه تا کنون پا از ایران فراتر نگذاشته اند . به خاطرداشته باشید اخذ دعوتنامه کاری فرانسه امری آسان نیست و حتما باید با مشاوره با وکیل مهاجرت مجرب صورت پذیرد.

کار در فرانسه و بررسی ویزای همراه

کار درکشور فرانسه برای اشخاصی که دارای همسر و فرزند هستند و می خواهند به عنوان همراهشان به کشور فرانسه آمده و در کنار باشند نیز امکان وجود دارد. شخص برای الحاق خانواده خود بایستی  ثابت کند که تمکن مالی کافی دارند. شخص باید درخواست خود را به اداره مهاجرت کشور فرانسه ارائه دهد و این اداره است تصمیم می گیرد که شخص شرایط الحاق خانواده را دارد یا خیر. پس از اینکه با درخواست شخص موافقت شد به شخص ویزا برای ورود به فرانسه اعطا می گردد که وارد فرانسه شده و اقامت بلند مدت خود را دریافت می کنند. به طور معمول شخص باید حداقل ۱۸ ماه دراین کشور اقامت داشته باشد تا بتواند خانواده را به خود ملحق کند و نمی تواند همزمان درخواست الحاق خانواده بدهد، ولی در بعضی از موارد اقامتی مانند ویزا استعداد و ویزاهای استارت آپ خانواده شخص راحت تر می توانند به فرد ملحق شوند و در بعضی موارد حتی فرزند زیر ۱۸ سال شخص نیاز به دریافت اقامت ندارد و می تواند در کنار شخص در فرانسه زندگی کند (DEM) ولی مدت زمانی که شخص ویزا کار در فرانسه دریافت کرده است باید حداقل ۱۸ ماه از اقامت وی بگذرد و بعد برای خانواده خود درخواست اقامت جداگانه بدهد و قبل از این خانواده وی می توانند با ویزاهای توریستی و یا کوتاه مدت به فرانسه رفت و آمد داشته باشند.

چنانچه مایل هستید برای مهاجرت کاری به فرانسه و کار در کشور فرانسه اقدام کنید کل پروسه اخذ ویزای کار فرانسه و  بین ۲ تا ۹ ماه به طول می انجامد که فرد متقاضی میتواند بعد از چند سال ( معمولا ۲ تا ۵ سال) تقاضای اقامت دائم فرانسه  کند و با قوانین کنونی این امر به سادگی مقدور می باشد.

یک راه دیگر جهت اخذ ویزای کار فرانسه و کار در کشور فرانسه ، اخذ ویزا از طریق مهارت یا تخصص می باشد که در بعضی از کشورها مانند استرالیا ،کانادا و دانمارک امکان پذیر می باشد .

پروسه این ویزا در بیشتر کشورها بسیار زمان بر می باشد و بهترین کشوری که در حال خاضر می توان برای آن اقدام نمود کشور دانمارک است که یک پروسه ۷ تا ۹ ماهه دارد. البته نام ویزای کار دانمارک که مشهور به ویزای گرین کارت دانمارک شده است و اخیرا نیز تغییراتی داشته است و مانند قبلا اخذ آن اسان نیست.

شما عزیزان در خصوص شرایط کار در کشور فرانسه می توانید با موسسه حقوقی ملک پور  همکار موسسه مشاوره ای ام آی ای اتریش و شعبه مرکزی آن در وین اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل نموده و یا با تماس دفاتر همکار این موسسه در سراسر ایران در خصوص مهاجرت کاری به فرانسه  و چگونگی اخذ ویزای کاری فرانسه و کار در کشور فرانسه و شرایط و راه های اخذ اقامت کاری فرانسه مشاوره حقوقی رایگان دریافت نمایید .

در رابطه با کار در کشور فرانسه و چگونگی اخذ ویزای کاری فرانسه سوالات بسیاری از ما پرسیده میشود که ما سعی نموده ایم با توضیحاتی که به مشاورین داده ایم حتی الامکان این شبهات را مرتفع نماییم و شما میتوانید در خصوص چگونگی کار در فرانسه از ما سوالات خود را بپرسید و ما با کمال میل پاسخگو هستیم البته چنانچه بضاعت علمی یاری کند. آخرین نکته ای که در نهایت جهت اخذ و یافتن کار در کشور فرانسه به نظر میرسد این است که هرچند پروسه اخذ ویزای کار در فرانسه کمی دشوار است اما راههایی برای وصول و تسهیل کردن آن خواهیم داشت.

کار در کشور فرانسه
اقامت فرانسه
هزینه های زندگی در کشور فرانسه

کار در فرانسه و مدارک مورد نیاز ویزای کار فرانسه

کار در کشور فرانسه بعد از دریافت مجوز کار  و قرارداد کاری نیاز به اخذ ویزای فرانسه را دارد. مهم ترین مدرکی که برای دریافت ویزا مورد نیاز است مجوز کار در این کشور می باشد که کارفرما شخص باید از DIRECCTE دریافت کند. اشخاصی که قصد کار درکشور فرانسه را دارند بایستی کارفرمای خود را پیدا کرده و کارفرما برای این اشخاص مجوز کار دریافت کرده است، مدارک زیر را برای دریافت ویزا کار در فرانسه باید ارائه دهند:

 • فرم تکمیل شده سفارت
 • عکس
 • پاسپورت
 • مجوز کار دریافت شده از DIRECCTE
 • پرداخت هزینه مربوط به فرم سفارت به مبلغ ۹۹ یورو

برای اقامت بیشتر از ۹۰ روز در کشور فرانسه نیاز به مجوز اقامت بلند مدت است و صرف نظر از اینکه چه مدت زمانی در فرانسه اقامت خواهید داشت. ویزای بلند مدت فرانسه برای مدت سه ماه الی یک ساله صادر می شود. همانطور که بیان شد، اخذ اقامت کاری فرانسه فقط از طریق ارائه پیشنهاد شغلی توسط کارفرما قابل دستیابی است. بنابراین ارائه مدارک برای اخذ مجوز کار و ویزای کاری توسط کارفرما در کشور فرانسه انجام می شود.

کار در فرانسه و میزان حقوق فرانسه

کار در فرانسه و حقوق دریافتی در فرانسه با توجه به هزینه های زندگی در شهر های مختلف فرانسه متفاوت است. همان طور که هزینه زندگی در شهرهایی مانند پاریس از شهرهای دیگر بیشتر می باشد، حقوق های دریافتی در شهرهای بزرگ نیز از دیگر مناطق و شهرهای فرانسه معمولا بیشتر می باشد. حداقل حقوق دریافتی در فرانسه در سال ۲۰۱۹ در حدود ۱۸۲۵۶۰ می باشد. این مقاله توسط موسسه حقوقی ملک پور همکار مؤسسه MIE اتریش تهیه و گردآوری شده است و هرگونه کپی برداری از آن بدون ذکر منبع شرعاً و قانوناً حرام و غیرقانونی می باشد.

 در جدول زیر برخی مشاغل و درآمد متوسط آنها در کشور فرانسه بررسی شده است که مانند سایر دیگر کشورهای اروپایی بالاتر از حداقل هزینه های زندگی در این کشور میباشد:

شغل میزان درآمد سالیانه
مشاور ۴۲۶۰۰ یورو
آنالیزگر بازار ۴۶۰۰۰ یورو
مهندس نرم افزار ۴۲۳۰۰ یورو
مدیر پروژه IT ۵۰۰۰۰ یورو
مهندس معماری ۴۲۰۰۰ یورو
مدیر بازاریابی ۴۵۰۰۰ یورو
دانشجو دکترا ۳۰۰۰۰ یورو
توسعه دهنده وبسایت ۴۸۰۰۰ یورو
توسعه دهنده اندروید ۳۹۰۰۰ یورو
مشاور فروش ۳۵۰۰۰ یورو

کار در فرانسه و مشاغل مورد نیاز فرانسه در ۲۰۱۹

مشاغل موردنیاز فرانسه

در کشور فرانسه معمولا دو نوع لیست برای مشاغل وجود دارد. که لیست مشاغل مورد نیاز که کمبود نیروی کار درکشور فرانسه دارد (Shortage occupations) و لیست مشاغلی که نیروی کار ماهر به اندازه کافی وجود دارد و پیشنهاد شغلی برای این مشاغل کافی نیست (Surplus occupations)

مشاغل مورد نیاز عبارت اند از متخصص ای سی تی، متخصصین سلامت و امور بهداشت، مشاغل مهندسی، مشاور حقوقی و مشاغل حقوقی، متخصصین اقتصاد

مشاغلی که کمبود کار در کشور فرانسه می باشد و نیروی کار کافی وجود دارد، کارگران جنگل و ماهیگیری، صنایع چوب و وابسته به آن، فروشنده لباس.صنایع غذایی و ..

در نظر داشته باشید در این کشور به دلیل اینکه در مقایسه با بقیه کشور های اروپایی نرخ بیکاری بالایی دارد و بیشترین استخدام مربوط به متخصصین فناوری اطلاعات و مدیران می باشد.

مشاغل و کار در کشور فرانسه  :

فرانسه یکی از رهبرهای جهان در انواع صنایع از صنایع هوا و فضا، دفاع و ماشین سازی به داروها، لوازم آرایشی تا شراب است. این کشور خواستگاه شرکت های معروفی چون پژو ، رنو ، میشلین ، می باشد. بعضی از شرکت های معروف مستقر در فرانسه به شرح زیر هستند.

 • گروه AXA؛
 • BNP Paribas؛
 • EDF؛
 • L’Oréal؛

در چنین اقتصاد متنوعی، مشاغل در همه بخش ها در دسترس هستند، اگر چه گزارش های در سال ۲۰۱۵، مهندسی، تحقیق و توسعه (تحقیق و توسعه)، فناوری اطلاعات و بانکداری را به عنوان مناطقی که بیشترین رشد را در اشتغال دارند، شناسایی کرد.

گردشگری یک بخش حیاتی از اقتصاد است، به این معنی که شما می توانید مشاغل فصلی در اردوگاه ها یا اسکی را پیدا کنید و همچنین فرصت هایی برای آموزش زبان انگلیسی به عنوان یک زبان خارجی وجود دارد.

کار در کشور فرانسه و مشاغل تابستانی در فرانسه :

شغل های گاه به گاه تابستان در درجه اول در کافه ها و رستوران ها، در اردوگاه ها و یا جمع آوری انگور در دسترس هستند. در زمستان، به اسکی برای کارهای موقتی نگاه کنید . شما باید در هنگام کار در کشور فرانسه حداقل دستمزد ساعتی فرانسه (SMIC) حداقل ۹٫۶۷ یورو را در سال ۲۰۱۶ دریافت نمایید.

در خصوص کار در کشور فرانسه  اگر می خواهید مهارت های رزومه و زبان خود را بهبود ببخشید، ممکن است به داوطلب علاقه مند شوید. خدمات داوطلبانه اروپایی (EVS) که توسط کمیسیون اروپا تامین می شود، برنامه ای برای افراد ۱۷ تا ۳۰ ساله است که به جوانان فرصتی می دهد تا در ۱۲ ماه در تعدادی از کشورهای اروپایی و غیر اروپایی داوطلب شوند.

انواع ویزاهای کشور فرانسه

کار در فرانسه و نحوه کاریابی در فرانسه

موسسات کاریابی در فرانسه

در ابتدا برای کار کردن در کشور فرانسه نیاز به این است که از نحوه کاریابی در این کشور مطلع شوید و یکی از مهمترین فاکتور ها برای پبدا کردن کار تسلط به زبان فرانسوی می باشد.برای یافتن شغل می توان از سایت های کاریابی و مراکز کاریابی اقدام نمایید.  معمولا دانشجویانی که پس از  پایان تحصیل در کشور فرانسه می تواند به مدت ۶ ماه اقامت داشته باشند و در صورت یافتن شغل اقامت خود را تمدید نمایند.

یکی طرق مهاجرت کاری به فرانسه و کار در کشور فرانسه  این است که ما بتوانیم در کشور فرانسه کار فرما را یافته و به صورت قانونی بتوانیم در آن کشور مشغول به کار شویم و بهتر این است که به عنوان دانشجو وارد کشور فرانسه شویم و چون در طول تحصیل اجازه کار پاره وقت داریم می توانیم به محض این که شغلی آگهی شد آن را تقاضا نماییم یا صبر کنیم زمانی که فارغ التحصیل شدیم از کارفرما در کشور فرانسه درخواست کار در کشور فرانسه کنیم ،این راه از جمله راههای بسیار مناسب می باشد زیرا پس از ورود به کشور فرانسه فرد چون به عنوان دانشجو وارد کشور شده است فرصت دارد تا شغل مد نظر خود را یافته و آن را تا پس از پایان تحصیلات خود ادامه دهد تا زمانی که بتواند از طریق این شغل اقامت کاری فرانسه اخذ نموده و پس از پرداخت مالیات به مدت ۳ تا ۴ سال برای اخذ اقامت فرانسه اقدام نماید. در هر حال راههای دیگری نیز برای ورود به کشور فرانسه نیز وجود دارد که در این مقاله مختصر نمی گنجد. شما می توانید هر گونه سوال خود در زمینه موضوع مهاجرت کاری به فرانسه و کار در فرانسه را از موسسه حقوقی ملک پور سوال بفرمائید. از این که صفحات ما را با شکیبایی مطالعه نموده اید یک دنیا سپاس گذاریم .

در رابطه با کار در فرانسه اینگونه می توان بیان نمود که فرانسه به خاطر فرهنگ و غذای خود مشهور است و هرگز شما را ترد نخواهد کرد. از تپه های اسکی دیدنی آلپ تا سواحل ساحل مدیترانه و پر زرق و برق پاریس، چیزی برای همه وجود دارد.

در حالی که رشد اخیر به تدریج صعود داشته و بیکاری بیشتر از برخی از رقبای اروپایی آن است (مانند آلمان)، فرانسه همچنان با بریتانیا برای عنوان پنجمین اقتصاد بزرگ در جهان رقابت می کند.

قطعا نیاز به یادگیری زبان برای استخدام دارید و قراردادهای کوتاه مدت از نقش های دائمی رایخ تر است و سطح زندگی بالا و شرایط کاری جذاب است.

کار ضمن تحصیل در فرانسه برای دانشجویان
اخذ تابعیت فرانسه
انواع ویزاهای کشور فرانسه

کار در فرانسه و موسسات کاریابی در فرانسه

کار در کشور فرانسه از چند روش قابل انجام می باشد. برخی به صورت مستقیم با شرکت های مختلف در کشور فرانسه در ارتباط هستند و از این طریق کار در این کشور پیدا می کنند و برخی نیز از طریق موسسات کاریابی در فرانسه برای پیدا کردن کارفرما اقدام می نمایند. بعضی از موسسات کاریابی فقط در خصوص کار در کشور فرانسه می باشند و بعضی نیز موسسات کاریابی به صورت کامل و جامع می باشند و نه تنها درکشور فرانسه بلکه در کشورهای زیادی به افراد جویای کار کمک می کنند. برخی از وب سایت های کاریابی فرانسه:

https://www.fusac.fr/

http://job-in-france.babylangues.comhttps

www.thelocal.fr/jobs/

http://www.jobsinparis.fr/

در خصوص مهاجرت کاری به فرانسه شما می توانید برای مشاغل و کار در فرانسه جستجو کنید:

EURES
Eurojobs
محلی
XPat جابز

کار در فرانسه و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت در فرانسه

کار در فرانسه و اخذ اقامت دائم و تابعیت کشور فرانسه از روش هایی مثل کار بعد از چند سال کار کردن و پرداخت مالیات امکان پذیر است. توجه داشته باشید که کشور فرانسه تابعیت مضاعف را قبول می کند و شخص پس از چند سال کار در این کشور و اقامت در فرانسه می تواند با حفظ تابعیت قبلی خود، تابعیت کشور فرانسه را نیز اخذ نماید. شخص با پنج سال زندگی در کشور فرانسه می تواند درخواست اقامت دائم کشور فرانسه را بدهد، واین اقامت دائم برای ده سال می باشد و قابل تمدید است. شخص با این اقامت دائم امکان تحصیل و کار در فرانسه را دارد و در مقایسه با تابعیت فقط نمی تواند در رای گیری های حکومتی شرکت کند. شخص در صورتی که در ۱۰ ماه، ۶ ماه سال را در فرانسه زندگی نکند نمی تواند درخواست اقامت دائم بدهد مگر اینکه به دلایل موجهی مجبور به خروج از فرانسه شده باشد. موافقت با درخواست اقامت دائم کشور فرانسه بستگی به ادغام پذیری شخص با این کشور و توانایی او در زبان فرانسوی نیز دارد. اقامت دائم با ۲ سال خروج از کشور فرانسه باطل می شود.

شما می توانید از طریق دریافت مشاوره رایگان شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

کار در فرانسه و سخن پایانی

کار در فرانسه، مهاجرت کاری به فرانسه و اخذ اقامت فرانسه از طریق کار در این مقاله علمی مورد بحث و بررسی قرار گرفته شد. با توجه به اینکه کشور فرانسه نرخ بیکاری بالایی دارد. کار پیدا کردن بسیار مشکل می باشد. معمولا برای کار در فرانسه بایستی تسلط به زبان فرانسوی داشته باشند. برای کار در اروپا بهتر است برای کشور هایی با نرخ بیکاری کمتر مانند اتریش ، آلمان، سوییس، هلند و … اقدام بفرمایید. برای اطلاعات بیشتر با موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه MIE اتریش تماس داشته باشید تا مشاورین مجرب شما عزیزان را به صورت رایگان راهنمایی بفرمایند. امیدوارم از مقاله کار در فرانسه لذت برده باشید. همچنین موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای ام آی ای اتریش در خصوص قوانین و راه های اخذ ویزای کار در کشور فرانسه و اخذ ویزای کاری فرانسه و از همه مهمتر شرایط و راه های مهاجرت به کشور فرانسه از جمله شرایط مهاجرت به فرانسه از طریق ویزای کار مشاوره رایگان ارائه می نماید . شما میتوانید هر گونه سوال خود در زمینه کار در کشور فرانسه و از جمله مهاجرت از طریق کار به فرانسه و در نهایت شرایط و راه های اخذ اقامت کاری فرانسه و قوانین اخذ تابعیت و شهروندی فرانسه را از موسسه حقوقی ملک پور در سراسر دنیا و یا از طریق تماس مستقیم با شعبه وین اتریش به صورت تخصصی و رایگان سوال بفرمایید .

اطلاعات موجود در این وب سایت جهت بالا بردن سطح اگاهی عمومی است و موسسات همکار در ایران خدمات کاریابی ارائه نمی دهند.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

40 پاسخ
 1. الهام گفته:

  سلام من ۲۳ساله هستم اخیرا ازدواج کردم همسرم ایرانی هست ولی ۱۰سال نروژ زندگی کرده وپاس نروژ داره ولی میخاد به فرانسه مهاجرت کنه واسه زندگی ولی نمیدونیم از چه طریقی میتونه منو با خودش ببره میشه راهنمایی کنید

  Rating: ۴
  پاسخ
  • MIE Malekpour07 گفته:

   با سلام، اگر رابطه ازدواج ثبت شده است و قابل اثبات. میشه که ایشون تشریف ببرن و وقتی اقامت گرفتن برای شما هم اقدام کنند. اگر پاس دارن بهتره که همزمان واسه نروژ اقدام بشه بعد از اونجا تشریف ببرن.

   پاسخ
 2. علیرضا گفته:

  سلام و عرض ادب . بنده ۲۰ سالمه و دیپلم ماشین ابزار(تراشکاری . قالب سازی . طراحی صنعتی ) و علاوه بر این دیپلم تاسیسات حرارتی نیز دارم . و زبان فرانسوی رو به خوبی صحبت میکنم و تخصص خوبی در حیطه کاری خودم دارم . آیا به نظر شما رشته برای رشته تحصیلی من بابت کار داخل کشور فرانسه اقدام کنم ثمر بخش خواهد بود؟

  Rating: ۵
  پاسخ
  • MIE Malekpour07 گفته:

   با سلام، کار در فرانسه نیازمند پیشنهاد کاری هست. با توجه به سن شما سابقه کار زیادی رو نمیشه در نظر گرفت . لطفا سایت های کاریابی در فرانسه رو بررسی بفرمایید.

   پاسخ
 3. Rahele گفته:

  با سلام ، من ۲۷ سالمه و کار هنری انجام‌میدم،در زمینه نقاشی و گریم استعداد دارم و کار گریم صورت انجام‌میدم،لیسانس آمار دارم ، زبان انگلیسی را بخوبی صحبت میکنم و در حال یادگیری آلمانی هستم، خواستم بدونم در چه کشوری با این وضعیت میتونم applyبشم و در دانشگاه آنجا مشغول به تحصیل؟

  Rating: ۴
  پاسخ
  • MIE Malekpour07 گفته:

   با سلام، اگر قصد تحصیل داشته باشید باید برای رشته مرتبط اقدام کنید. شرایط و سنتون مناسب هست. باری کشور فرانسه در مقطع ارشد میشه پذیرش گرفت. با رو سطح زبان کار کنید.

   پاسخ
 4. باران بهار گفته:

  سلام خانمي۳۹ ساله فوق ليسانس حسابداري ومطلقه هستم ۸سال سابقه كاروبيمه دارم زبان انگليسي درحدابتدايي خواستار كار در كشورفرانسه مي باشم ايا اين امكان وجود دارد

  Rating: ۴
  پاسخ
 5. ش شریف زاده گفته:

  سلام، من ارشد و لیسانس حقوق دارم، ۲.۵ سال سابقه کار در زمینه حقوقی دارم (کار در دفاتر بین المللی نه وکالت) زبان انگلیسی و فرانسه ام خوبه و مدرک ولی b2 را امسال میخواهم شرکت کنم و بگیرم، شانس من چقدر هست برای پیدا کردن کار؟

  Rating: ۵
  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام ، برای کار در فرانسه باید پشنهاد کاری داشته باشید . برای رشته حقوق هم باید در ابتدا مدارکتون معادلسازی بشه که امکان کار داشته باشید.

   پاسخ
 6. بهار گفته:

  سلام وقت بخیر .من ارشد روانشناسی بالینی دارم یک سال سابقه ی کار بازی درمانی دارم اما بیمه ندارم.میخواستم بدونم اصلا امکان گرفتن ویزای کار مرتبط با رشتم وجود داره یا نه؟مرسی

  Rating: ۴
  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام، اگر قصد اقدام برای فرانسه رو داشته باشید باید پیشنهاد کاری داشته باشید. برای کشورهای مثل اتریش و کانادا و آلمان باید سابقه کارتون بیشتر باشه

   پاسخ
 7. کامران گفته:

  سلام من لیسانس تراشکاری را دارم و سربازی هم کردم و دیپلم زبان انگلیسی رو هم دارم میخواستم بدونم با این شرایط میتونم از طریق کار به این کشور مهاجرت کنم

  Rating: ۵
  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام، برای کار در فرانسه شما باید پیشنهاد کاری داشته باشید. برای کاریابی در فرانسه لطفا مقالات مرتبط را مطالعه بفرمایید.

   پاسخ
 8. Shadi گفته:

  سلام من کارشناسی پرستاری از دانشگاه شهید بهشتی گرفتم و زبان فرانسه ب۲ دارم آیا امکان ادامه رشته برای فوق لیسانس در این کشور هست و مدرک پرستاری ایران قبول دارن

  پاسخ
 9. Hooman گفته:

  با سلام ميخواستم بدونم شانس من با مدرك پزشكي عمومي و يك ليسانس پرستاري ، و داشتن مدرك زبان فرانسه و سن ۳۰سال، براي كار و اقامت در فرانسه چقدر هست؟!
  و اينكه در صورت اخذ مدرك تخصص پزشكي تغييري ايجاد ميشه و چه تخصص هاي در فرانسه شانس بهتري دارند؟!

  راجب كشور هاي فرانسه زبان ديگر، حتي الجزاير يا جزاير خودمختار اطراف فرانسه اطلاعاتي داريد يا خير؟!

  پاسخ
 10. مجیدباباربیع گفته:

  باسلام واحترام
  بنده متولد ۱۳۶۵ متاهل ودارای یک فرزند هستم.
  درسال ۸۵٫۲ موفق به دریافت فوق دیپلم الکترنیک از دانشکده دولتی کاشان. ودارای حدود ۱۰سال سابقه بیمه نصب و تعمیر اسانسور و بالابر و دارای۸ سال سابقه بیمه اسانسور هستم.
  ودر سال ۹۶٫۳ موفق به دریافت مهندسی برق قدرت از دانشگاه ازاد دولت اباد اصفهان شدم اکنون نیز در حال گرفتن مدرک فنی وحرفه ای اسانسور و پله می باشم وکلاس زبان انگلیسی.
  ایا می توانم ویزای دایم کار دریافت کنم.
  با سپاس فراوان

  پاسخ
 11. vahid گفته:

  وحیدالماسی هستم سن ۲۲ سالمه برا کار در فرانسه شغل آزاد اما استعداد کار کردن رو دارم و متاسفانه زبان فرانسویNoالبته با مجوز خانواده ام تصمیم گرفتم میام مشکل نیس

  پاسخ
 12. حسین هدالتی راد گفته:

  من جوان مجرد ۲۴ ساله هستم و رزومه کاری خوب در زمینه آشپزی دارم و در حال حاضر سرآشپز یک هتل چهار ستاره هستم .و در حال گزراندن دوره فشره کلاس های خصوصی زبان انگلیسی هستم و بسیار علاقه مند هستم در فرانسه کار کنم و مدرک آشپزی از شش مین آکادمی هتل داری برتر دنیا رو دارم

  پاسخ
 13. نسیم گفته:

  سلام…وقت بخیر
  من لیسانس سینما دارم و ۲۸سالمه و رزومه تدریسی در اکثر مکان ها رو دارم …علاو بر این رشته نقاشی و گرافیک هم کار میکنم
  برای کار در فرانسه چطور میتونم اقدارم به ارتباط با کافرماهای مختلف و داشته باشم؟
  سپاس

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام باید در ابتدا کارفرمای خود را پیدا نمایید سپس می توانید اقدام داشته باشید برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 14. Faezeh گفته:

  سلام.
  من کارشناس ارشد حقوق خصوصی هستم و بورسیه جهت تحصیل در مقطع دکتری در فرانسه را کسب کرده ام. امکان دارد بتوانم اقامت فرانسه رو بگیرم؟ و همچنین من پروانه وکالت کانون وکلا رو هم دارم. امکان تبدیل پروانه هست؟ آیا می توان به عنوان وکیل هم در فرانسه فعالیت نمود؟

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام در صورتی که بتوانید پس از تحصیل وارد بازار کار شوید می توانید به اقامت نیز دست یابید البته می توانید با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 15. محمد گفته:

  سلام
  من تخصص درسخت افزار دارم و یک کارفرما فرانسوی با من تماس گرفت که به حرفه و تخصص شما نیازمندیم ، و دقیقا همین مراحلی که با توضیح دادید رو گفت که ۳ ماه آگهی درفرانسه میزنیم و ۳ ماه در اروپا و سپس اعلام میکنیم که نیروی خود را در ایران پیدا کرده ایم.
  من سرج کردم خیلی سایت ها گفتن که سفارت فرانسه موافقت نمیکنه با ویزای کار . میخواستم بدونم با وجود اینکه من زبان فرانسوی بلد نیستم و زیان انگلیسی رو هم ضعیف هستم آیا در صورت ارسال دعوت نامه از طریق شرکت درون فرانسه باز هم ممکن است با من موافقط نشود

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   دوست گرامی باید بتوانید سطح زبان خود را به سطح معقول برسانید تا بتوانید درخواست ویزا نمایید در غیر این صورت ریسک بسیار بالایی خواهید داشت برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 16. حمیدرضااخلاقی گفته:

  باسلام
  . بنده سوالی که داشتم این بود. مدرک کارشناسی مهندسی فناوری الکترونیک صنعتی دارم.
  آیا برای کار به فرانسه اقدام کنم بهتره یا تحصیلی.من بیشتر نیتم کار هستش.که اقامت هم بگیرم.

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   دوست گرامی برای اخذ ویزای کار فرانسه باید کارفرما داشته باشید که کارمورد نظر باید به مدت ۶ ماه در فرانسه و اتحادیه اروپا آگهی شود در صورتی که فرد متقاضی کار یافت نشد می توانید برای ویزای کار اقدام نمایید در غیر این صورت می توانید برای ویزای کار کشورهای دیگر مانند اتریش ، آلمان ، کانادا ،استرالیا و…. اقدام نمایید برای اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان دفاتر mie تماس حاصل نمایید .

   پاسخ
 17. ابراهیم گفته:

  سلام وقت بخیر.من یه کارگرساده ام ایاشغل درفرانسه برام پیدامیشه که مشغول به کارشم.مهارت هایی دارم امازبان بلدنیستم.یادگیری زبان طی ۶ماه یادمیگیرم.۳۵سالمه.
  جوشکاری بلدم.اپراتوری با دستگاه تخریب مدل بروکک هستم.
  اپراتوری اسیاب های سیمان واسیاب موادخام کارخانه سیمان رابلدم.
  می خوام باکارگری ساده مشغول به کارشم وبعدیادگیری زبان به دنبال شغل اصلیم بگردم.
  ایاامکانش هست

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   برای اخذ ویزای کار باید حداقل مدرک شما لیسانس باشد علاوه بر آن باید کارفرما داشته باشید که برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با دفاتر mie تماس حاصل نمایید .

   پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   دوست عزیز برای مشاوره باید اطلاعات کامل خود را ذکر بفرمایید که برای اطلاعات بیشتر می توانید با دفاتر MIE تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 18. محبوبه گفته:

  سلام من ۳۵ سالمه و کارشناسی ارشد تاریخ دارم برای گرفتن ویزای کار تا رسیدن به کشور مقصد مثلا فرانسه یا انگلستان حدودا هزینه اش چقدر میشه ؟میتونم توی موسسات مطالعاتی کار پیدا کنم ؟ شما برای رشته ی تاریخ هم میتونید کار پیدا کنید ؟؟چقدر میتونم امیدوار باشم؟

  پاسخ
 19. درین میرحبیبی گفته:

  سلام با تشکر از مطالب مفیدتون میخواستم راجع به مهاجرت کاری به فرانسه از لحاظ نوع کار و حقوق و شهر هایی که در آن ها کار هست اطلاعاتی به بنده بدهید ممنون میشم .
  خودم ۲۰ سالم هست و مادرم ۴۸ سال دارن و برادرم ۱۴ ساله است.

  پاسخ