کار در یونان

کار در یونان

یونان کشوری در جنوب شرقی اروپا و جنوب شبه جزیره بالکان است. این کشور از شمال با آلبانی، مقدونیه و بلغارستان و از شرق با ترکیه دارای مرز مشترک زمینی است. سرزمین اصلی یونان در جنوب و شرق به وسیله دریای اژه احاطه شده و از غرب به دریای یونان محدود است. یونان نام فارسی این کشور است و این نام از ایونیا منطقه یونانی‌ نشین آسیای صغیر گرفته شده است .

یونان در محل پیوند سه قاره آسیا، اروپا و آفریقا واقع شده است و میراث‌ دار یونان باستان، امپراتوری بیزانس و نزدیک چهار سده سلطة ترکان عثمانی است . این کشور به عنوان مهد تمدن مغرب زمین و زادبوم دموکراسی، فلسفه ی غرب، بازی‌های المپیک، علوم سیاسی، نمایشنامه‌ نویسی (شامل هر دو نوع کمدی و تراژدی) قابل توجه است .

یونان دارای تاریخی ویژه و پرحادثه و دارنده میراث فرهنگی است که به طور قابل توجهی دارای نفوذ در آفریقای شمالی و منطقه خاورمیانه است و ساختاری بنیادی برای فرهنگ اروپا و آنچه امروز به عنوان غرب خوانده می‌شود، به حساب می‌آید .

امروز یونان کشوری توسعه‌ یافته و یکی از اعضای اتحادیه اروپا (از ۱۹۸۱ میلادی)، عضو اتحادیه اقتصادی و پولی اتحادیه اروپا (از ۲۰۰۱ میلادی)، ناتو (از ۱۹۵۱ میلادی)، منطقه همکاری و بهره‌برداری اقتصادی یا OECD (از ۱۹۶۰ میلادی)، آژانس فضایی اروپا یا ESA (از ۲۰۰۱ میلادی) است .

آتن پایتخت یونان و سالونیک، پاتراس و هراکلیون از شهرهای بزرگ آن به شمار می‌روند .

مؤسسه ی حقوقی ملک پور از معتبرترین مؤسسات در زمینه ی حقوق بین الملل خصوصی با مجرب ترین وکلا آماده ی ارائه ی خدمات به هموطنان گرامی و متقاضیان محترم می باشد .

رشد تولید ناخالص داخلی یونان از بسیاری از اعضای اتحادیه ی اروپا بیشتر بوده‌است. صنعت گردشگری یکی از منابع عمده ی درآمدزایی برای یونان است و ۱۵٪ از سهم تولید ناخالص داخلی را شامل می‌شود. به طور مستقیم و غیر مستقیم ۱۶٫۵٪ از نیروی کار یونان در این صنعت به کار گرفته شده‌اند .

نیروی کار یونان بالغ بر ۴۹۰۰۰۰۰ نفر است که در میان کشورهای سازمان همکاری اقتصادی و توسعه بعد از کره جنوبی در رتبه دوم قرار دارد . بر پایه یک نظر سنجی که توسط دانشگاه گرونینگن انجام شد یونان بین سال‌های ۱۹۹۵ تا ۲۰۰۵ در رتبه سوم ساعات کار در هر سال در بین کشورهای اروپایی قرار دارد . به این ترتیب یونانی‌ها در هر سال ۱٬۸۱۱ ساعت کار کرده‌اند. در سال ۲۰۰۷ کارگران متوسط ۲۰ دلار در هر ساعت تولید کرده‌اند . این رقم مشابه اسپانیا و کمی بیش از نصف متوسط تولید کارگران در آمریکا است . نزدیک به یک پنجم نیروی کار را مهاجران خارجی تشکیل می‌دهند که در بخش‌های کشاورزی و ساخت و ساز به کار گرفته شده‌اند .

اتحادیه ی اروپا (EU) ،به اتباع خارجی و غیر اروپایی که از نظر قانونی و به طور مداوم به مدت پنج سال در محدوده ی یکی از کشورهای اتحادیه ی اروپا زندگی کرده و در حین انجام کار، بیمه و مالیات دولت را پرداخت بنمایند، اقامت اعطا می کند و با آن فرد همانند یک شهروند اتحادیه ی اروپا رفتار خواهد شد و این تضمینی است که قوانینی که برای خود اتباع اعمال می شود برای آنان نیز اعمال خواهد شد .

مؤسسه ی حقوقی ملک پور از معتبرترین مؤسسات در زمینه ی حقوق بین الملل خصوصی با مجرب ترین وکلا آماده ی ارائه ی خدمات به هموطنان گرامی و متقاضیان محترم می باشد .

برای استخدام و انجام کار در کشوری همچون یونان می بایست روال صحیح و قانونی که در اتحادیه ی اروپا برقرار است انجام پذیرد که این شامل آگهی و درخواست جذب نیروی کار برای موقعیت شغلی مشخص در خود کشور به مدت سه ماه است که در صورتی که هیچ متقاضی در این مدت برای کار وجود نداشت به مدت سه ماه این درخواست در محدوده ی اتحادیه اروپا مطرح میگردد تا افرادی که استخدام می گردند تا حد ممکن از میان متقاضیان کار اتباع خود این کشورها باشند . در صورتی که مجددأ هیچ متقاضی برای موقعیت شغلی مد نظر ذی صلاح نبود می توان پیشنهاد شغلی برای استخدام را برای یک فرد غیر از اتحادیه ی اروپا ارسال نمود . نرخ اشتغال اتباع خارجی در این کشور حدود ۶۸ درصد می باشد .

همچنین باید توجه داشته باشید که زبان یونانی زبان ملی و رسمی کشور است و در زمینه های کاری زبان انگلیسی، زبان دوم در نظر گرفته می شود .

در صورتی که در زمینه های مهاجرتی از جمله مهاجرت کاری به کشورهای اروپایی و دیگر کشورهای برتر دنیا، نیاز به اطلاعات و مشاوره دارید می توانید با مؤسسه ی حقوقی ملک پور تماس حاصل نموده و از مشاوره ای رایگان و تخصصی با وکلای برتر موسسه ی حقوقی ملک پور استفاده نمایید .

اطلاعات موجود در این وب سایت جهت بالا بردن سطح اگاهی عمومی است و موسسات همکار در ایران خدمات کاریابی ارائه نمی دهند.

یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (بدون نظر)
Loading...

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0 پاسخ