آیا با اقامت اضافی در ترکیه دیپورت محسوب میشوم یا نه؟

پرسش و پاسخ همگانیدسته بندی: سایر پرسش هاآیا با اقامت اضافی در ترکیه دیپورت محسوب میشوم یا نه؟
0
حسین نجف پور پرسیده شده در 7 ماه پیش

سلام وقت عالی بخیر
خواهش میکنم ازتون، شمارو به هرچی که اعتقاد داری و برات عزیزه، جواب این مشکلی که برای من پیش اومده رو بهم بدید من براتون دعا میکنم.
تورو به خدا من رو بی جواب صحیح نذارید.

موضوع اینه که من ۲۵ تیرماه ۹۶ با پاسپورت از مرز زمینی بازرگان بصورت قانونی وارد ترکیه شدم
متاسفانه بنا به دلالیل شغلی و تا حدودی به علت کمبود اطلاعات در زمینه ویزا و قوانین دیپورت شدن، به هرحال نتونستم تا قبل از سه ماه برای گرفتن اقامت یکساله اقدام کنم
و چون کیملیک نداشتم و حدود ۹ ماه اضافه بر سازمان( یعنی ۹ماه بیشتر از ویزای توریستی سه ماهه ورود با پاسپورت ) ترکیه موندم و هیچ اقدامی هم برای کیملیک و اقامت گرفتن نکرده بودم
خلاصه یه روز پلیس توی ایست بازرسی از من مدارک اقامت خواست و به اداره پلیس برد و متوجه شد که من ۹ماه بیش از حد ویزا ترکیه زندگی کردم
بازداشتم کرد، بعد از یک هفته به یابانجی شعبه پندیک انتقالم داد، و اونجا هم بعد ۲هفته بازداشت، من و حدود ۴۰تا ایرانی رو با اتوبوس به مرز ایران آوردن و تحویل ایران دادن.

سوال اینجاست:
خوشبختانه روی پاسپورت من مهر دیپورت قرمز رنگ نزدن،و فقط یک مهر خروج قانونی از مرز گوربلاک زدن. که هر کسی دیگه هم که خودش وارد ایران میشد همین مهر رو میزدن براش.
الان من پاسپورتمو تعویض کردم در واقع تمدید کردم
و با این پاسپورت جدید بدون مهر(( تصمیم دارم باز به ترکیه برگردم برای کار))
سوال اول :آیا من دیپورت شدم و نمیتونم برکردم؟
سوال دوم: آگه دیپورت شدم چرا مهر برام نزدن؟
سوال سوم: آیا با پرداخت کردن جریمه بخاطر اون میزان اضافه بر ویزایی که موندم، میتونم الان وارد ترکیه شم

یا اصلا دیپورت نشدم و جای نگرانی نیس و با این پاسپورت جدید که گرفتم الان بعد از گذشت یکسال از اون ماجرا، میتونم باز قانونی مثل دفعه گذشته وارد بشم؟

1 پاسخ به این سوال داده شده است
m.rafiei@mie.company پاسخ داده شده در 5 ماه پیش

سلام دوست عزیز اطلاعات شما در سیستم اداره مهاجرت ترکیه ثبت شده است ولی اگر شما از طرق قانونی اقدام نمایید و از یک وکیل خبره استفاده نمایید می توانید به رحتی مشکلتان را برطرف نمایید. شما که نیاز به مدت زمان بیشتری برای حضور در یک کشور دارید حتما از طریق دیگر مهاجرت اقدام نمایید تا مدت زمان حضورتان بصورت قانونی باشد.