امکان اخذ بورسیه تحصیلی در مقطع لیسانس از دانشگاههای آمریکا و انگلیس

پرسش و پاسخ همگانیدسته بندی: سایر پرسش هاامکان اخذ بورسیه تحصیلی در مقطع لیسانس از دانشگاههای آمریکا و انگلیس
0
nazanin hoseiny پرسیده شده در 6 ماه پیش

آیا کسی که پشت کنکوریه و دانشجو نیست میتونه بورسیه برای یکی از دانشگاه های امریکا یا انگلیس بگیره؟

اگه آره شرایطش چیه؟

 

7 پاسخ به این سوال داده شده است
tlu پاسخ داده شده در 6 ماه پیش

سلام و عرض ادب
احتمال اخذ بورسیه از ابتدا در دانشگاههای آمریکا و کانادا نزدیک به صفر می باشد چرا که تنها افرادی می توانند از این موضوع استفاده کنند که جزء استعدادهای درخشان باشند، مدال های زیاد در المپیادهای بین المللی اخذ کرده باشند و یا ثبت اختراع های متعدد داشته باشند؛ اما در صورتی که وارد دانشگاه شوید می توانید با معدل بالا و ارائه تحقیقات علمی از امتیازات کمک تحصیلی استفاده نمایید.

esmaeili.m پاسخ داده شده در 6 ماه پیش

سلام وعرض ادب.
دوست عزیز برای اخذ بورسیه کارشناسی مدرک زبان، رزومه تحصیلی و علمی قوی نیاز هست و در واقع باید نخبه باشید. اما هستند کشورهایی که نظام آموزش رایگانی دارند مثل اتریش و آلمان.

zahrazibafar پاسخ داده شده در 6 ماه پیش

سلام و عرص ادب
دوست عزیز با توجه به شرایط سخت کشور امریکا شانس اخذ ویزا بسیار پایین است در نتیجه بهتر است کشورهای دیگری با احتمال اخذ ویزای بالاتری را انتخاب نمایید. نکته ی بعدی اینکه به طور کلی احتمال دریافت بورسیه در مقطع لیسانس از سایر مقاطع پایین تر است و فاکتورهای مختلفی مثل معدل ، سابقه تحصیلی بسیار عالی مانند داشتن مدال های المپیاد های بین المللی و هم چنین مقالات علمی و سطح زبان بسیار بالا تاثیر گذار می باشد. اگر به دنبال کاهش هزینه های تحصیل هستید بهتر است کشورهایی چون آلمان و اتریش را انتخاب نمایید تا از شرایط تحصیل رایگان استفاده نمایید.

samirahtmi پاسخ داده شده در 6 ماه پیش

سلام دوست عزیز می تونم بگم غیر ممکنه چون این کشورها نظام آموزشیشون رایگان نیست حتی برا شهروندای خودشون
برای بورسیه شما باید نخبه باشید مثلا مدال المپیاد داشته باشید یا عنوان های جهانی داشته باشید که بتونید بورسیه بگیرید ولی کشورهایی هست که تحصیل در اونها رایگان و ارزان هست به شرطی که زبان اون ها رو بدونید. مثلا آلمان و اتریش

Parisa.r پاسخ داده شده در 5 ماه پیش

دوست عزیز دریافت بورسیه در مقطع کارشناسی کاری بسیار دشوار است و اگر کشورهایی مثل آمریکا یا انگلیس بخواهند به شخصی در مقطع لیسانس بورسیه بدهند، واقعا شخص باید نخبه باشد تا بتواند واجدشرایط شود. اگر هزینه های تحصیل برای شما مدنظر هست، میتونید برای کشورهایی مثل آلمان یا اتریش که نظام تحصیلی رایگان دارند اقدام کنید.

alireza پاسخ داده شده در 5 ماه پیش

سلام

برای اخذ بورسیه از دانشگاه ها ، در مقاطع فوق لیسانس و دکتری امکان پذیر است. و بستگی به رزومه شما داره . هر چقدر رزومه و سولبق تحصیلی درخشان تری داشته باشید، شانس اخذ بورسیه بالا تر خواهد بود.

Es.Dehkordi پاسخ داده شده در 5 ماه پیش

سلام و عرض ادب

خیر برای مقطع لیسانس امکان اخذ بورسیه وجود ندارد و اکثر بورسیه های تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری ارائه می شود.