شرایط شهروندی و تابعیت فرانسه

پرسش و پاسخ همگانیدسته بندی: سایر پرسش هاشرایط شهروندی و تابعیت فرانسه
0
mona پرسیده شده در 1 سال پیش

با سلام و عرض ادب
یکی از شرایط لازم برای واجد شرایط شدن برای شهروندی فرانسه، ۵ سال کار مداوم هستش. بعد از این ۵ سال آیا برای گرفتن شهروندی فرانسه لازم هستش ۲ الی ۳ سال بیشتر در خاک فرانسه زندگی کنیم یا فقط باید ۵ سال اول به صورت پیوسته در فرانسه زندگی کنیم بعد که برای شهروندی اقدام کردم فقط پروسه اش ۲ ۳ سال طول میکشه تا شهروند فرانسه بشم؟
چون شنیده ام که شهروندی فرانسه پروسه ی طولانی ۲ الی ۳ ساله داره ولی متوجه نمیم که منظور از این ۲ ۳ سال زندگی کردن مضاف بر اون ۵ سال هستش یا خیر؟
 
ممنون میشم راهنماییم کنید.
 

MIE Malekpour07 عضو سایت 1 سال پیش

با سلام، معمولا در کشورهای اروپایی بین ۵ تا ۷ سال اقامت و پرداخت مالیات برای اعطای شهروندی نیاز است

3 پاسخ به این سوال داده شده است
Parisa.r پاسخ داده شده در 1 سال پیش

با سلام به طور کلی در کشورهای اروپایی بعد از پنج سال به شما اقامت دائم داده میشه و از سال ششم میتونید برای تابعیت درخواست بدید که نیاز هست در سال درخواست تان در کشور حضور داشته باشید. این موردی بود که من شنیدم و فکرمیکنم درست باشه

mahsun پاسخ داده شده در 1 سال پیش

سلام دوست عزیز گرفتن تابعیت کشوری صرف ماندن در آن کشور به مدت مشخص نیست شما اگر در کشورهای اروپایی مثلا فرانسه کار کنید و بیمه و مالیات بپردازید به شما اقامت دائم میدهند و بعد از شش سال می توانید درخواست پاسپورت یا تابعیت بکنید، یک روش دیگر ازدواج است، روش بعدی تحصیل در فرانسه و به واسطه آن کار، سرمایه گذاری در فرانسه و راه های دیگر است شما باید بسنجید که از کدام روش و آثار اقامتی دارید اقدام می کنید. موفق باشید.

sahar پاسخ داده شده در 1 سال پیش

معمولا در کشورهای اروپایی درصورتیکه ۵ سال کار کنید و به اون کشور مالیات بدید بعد از ۵ سال به شما اقامت دائم میدن این چیزیه که من شنیدم