اخذ اقامت و تابعیت اسلوونی

اخذ اقامت و تابعیت اسلوونیاخذ اقامت و تابعیت اسلوونی

اخذ اقامت و تابعیت اسلوونی و مهاجرت به اسلوونی با توجه به جاذبه های زیادی که این کشور دارد همواره مورد توجه متقاضیان مهاجرت بوده است. امروزه اخذ اقامت و تابعیت اسلوونی یکی از راه های اخذ اقامت اروپا و مهاجرت به این قاره و استفاده از امکانات آن و همچنین استفاده از ویزای شینگن است. اسلوونی به دلیل طبیعتی بکر و معادن مختلف سنگ و زغال سنگ می تواند مقصد مناسبی برای کسب درآمد باشد. همچنین دارای امنیت اجتماعی بالا میباشد که اخذ اقامت و تابعیت اسلوونی را بسیار جالب تر و پرطرفدارتر میکند.

همچنین مراتع سرسبز و رونق دامپروری دراین کشور و همچنین رونق صنعت در بخش اقتصادی آن بسیار موثر است که دلیلی دیگر برای گرایش به مهاجرت به اسلوونی و اخذ اقامت و تابعیت اسلوونی می باشد. همچنین موقعیت خاص جغرافیایی جمهوری اسلوونی که در بطن اروپا قرار دارد و همسایگی با ایتالیا، کرواسی،مجارستان و اتریش دارد و جمعیت کم تقریبا دو و نیم میلیون نفری آن ،همواره راه را برای خذ اقامت و تابعیت اسلوونی از طرق مختلف همچون سرمایه گذاری،کار،تحصیل،ازدواج،ثبت کشور و حتی پناهندگی گشوده است.

در ابتدا شما می توانید فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد اخذ اقامت و تابعیت اسلوونی را مشاهده بفرمایید و به برخی از نکات اصلی دست یابید. همچنین فایل صوتی اخذ اقامت و تابعیت اسلوونی در ادامه در اختیار شما قرار می گیرد تا به راحتی بتوانید آن را دانلود و استفاده کنید.

شرایط اخذ اقامت و تابعیت اسلوونی :

 1. دارابودن حداقل ۱۸ سال سن
 2. عدم محکومیت کیفری
 3. توانایی مالی برای اداره زندگی در اسلوونی و اقامت دراسلوونی
 4. اثبات ۱۰ ساله اقامت اسلوونی و ۵ سال متوالی اخیر قبل از درخواست تابعیت
 5. شرکت در آزمون زبان دراسلوونی
 6. فرستادن درخواست خود جهت اخذ اقامت یا تابعیت به مقام مربوطه
 7. پرداخت مالیات

اخذ اقامت و تابعیت اسلوونی به وسیله تولد

یکی از راه های اصلی اخذ اقامت و تابعیت اسلوونی این است که حداقل یکی از والدین اسلوونیایی باشد. زیرا تابعیت اسلوونی نیز  از راه خون می باشد. اگر شخصی متولد شده ،والدین نامعلوم داشته باشد و یا بدون تابعیت باشد و یاتابعیت آنها نامعلوم باشد باید آن فرد یک درخواست ارائه دهد که نام این فرایند ملی کردن می باشد.

 • اخذ اقامت و تابعیت اسلوونی از طریق فرزند خواندگی

شخصی که حداقل یکی از والدین او تابعیت اسلوونی را داشته باشند می تواند درخواست ویژه برای اخذ اقامت و تابعیت اسلوونی نماید. یک شهروند سابق اسلوونی و یا یکی از نوادگان اسلونیایی که ازنسل سوم بیشتر نیستند می توانند درخواست اخذ اقامت و تابعیت اسلوونی را به دولت جمهوری اسلوونی بدهند واین حق را دارند که تنها پس از یکسال زندگی دراسلوونی تابعیت بگیرند.

اخذ اقامت و تابعیت اسلوونی به وسیله سرمایه گذاری وثبت شرکت

بهتر است بدانیم که جمهوری اسلوونی سیاست جالبی رابرای مهاجرت به اسلوونی پیش گرفته است که استراتژی مهاجرت اقتصادی می باشد.تمامی کشورهای اتحادیه ی اروپا میتوانند تنها با داشتن مجوز کار به سایرکشورها بروند و برای کشورهای جهان سوم، داشتن اقامت از طریق افتتاح یک شرکت و سپس اخذ مجوز کار سرمایه گذاری واخذ اقامت و تابعیت اسلوونی را پس از آن بدست آورند. مهاجرت به اسلوونی از طریق کار و سرمایه گذاری میتواند درحالت شخص به صورت مفرد یا به همراه خانواده را ایجاد کند.

اخذ اقامت و تابعیت اسلوونی از طریق سرمایه گذاری:

جزییات کارهایی که باید برای تاسیس یک شرکت انجام دهیم عبارت اند از:

 • اخذ شماره شناسایی به نام
 • اخذ شماره شناسایی و همچنین مالیات اسلوونی.emso

سپس یک وکیل مهاجرت باید نام شرکت را انتخاب کند و ثبت نام را آغاز کند. برای آغاز ثبت نام شماره مالیاتی و کپی پاسپورت و همچنین ۷۵۰۰ یورونیاز داریم که مدت یک هفته یا کمی بیشتر به طول خواهد انجامید و پس از طی شدن مراحل، اخذ مجوز کار و سپس اخذ اقامت آغاز می شود.

انواع سرمایه گذاری برای اخذ اقامت و تابعیت اسلوونی

۱٫بعد از اخذ اجازه کار و ثبت محل اقامت موقت باید فورا برای خرید دارایی های ثابت سرمایه گذاری را انجام دهیم. سپس برای مهاجرت به اسلوونی و اخذ اقامت اسلوونی در طول ۳ ماه، بایدحین هفته اول سرمایه گذاری را انجام دهیم که این سریع ترین راه است.

 • اخذ اقامت اسلوونی از طریق گردش مالی شرکت

که دراین صورت حداقل گردش مالی شرکت که به صورت یورو میباشد برای مدت شش ماه مورد بررسی قرار میگیرد .سپس می توانیم یک کار موقت اجازه اقامت رابه دست بیاوریم. دراین حالت اخذ اقامت و تابعیت اسلوونی حدودا ۸ تا ۹ ماه طول می کشد. امتیاز دیگر این حالت این است که اجباری به یک محل کار و اجازه اقامت در طول این مدت نمی باشد.

 • اخذ اقامت اسلوونی از طریق استخدام یک تبعه اسلونیایی یا اروپایی

دراین حالت که شبیه مورد دوم است باید ۶ ماه صبر کنیم تا به اجازه کار و اقامت برسیم. در این حالت باید یک اسلونیایی و یا شخصی که تبعه ی اروپا می باشد رابه صورت تمام وقت استخدام کنیم و تمامی حقوق کارمندان و مالیات را بپردازیم. بعد از اینها می توانیم درخواست خود را برای محل کار و اخذ اقامت بدهیم و بعد امکان انجام آن تا حدودا دو یا سه ماه فراهم می شود. تفاوت مورد دوم و سوم در این است که نیاز به گردش مالی یا سرمایه گذاری درمورد سوم وجود ندارد. ولی شباهت آن فعالیت شرکت در شش ماه به صورت حداقل است.

 • اخذ اقامت از طریق روش کنترل بازار:

در این روش اخذ اقامت و تابعیت اسلوونی شرکتی را ایجاد کنیم که درآن یک سهام دار هستیم اما مسئول شخص دیگری می باشد . سپس بعد از اعلام کسر جای خالی و اعلام دفتر استخدام برای جایگزینی فردی در آن و بررسی کردن شرایط داوطلب ها و نبود شخص مناسب، شما می توانید درخواست اجازه کار و اخذ اقامت برای شرکت خود نمایید.

اخذ اقامت و تابعیت اسلوونی از طریق کارت آبی اتحادیه اروپا

در این حالت به عنوان یک نیروی کار باتجربه و متخصص و حداقل حقوق ۵ برابر متوسط اسلوونی مشغول کار شوید. البته نه به عنوان مدیر شرکت بلکه به عنوان نیروی کاری که پس از اعلام دفتر استخدام برای مناسب نبودن هیچ یک از اشخاص تبعه اسلوونی و اتحادیه اروپا شما را پذیرفته است.در این حالت کارت ابی رابه اعتبار ۲ سال بدست می اوریم ک پیوستن خانواده بعد از گذشت یکسال انجام خواهد گرفت و اخذ اقامت و تابعیت اسلوونی را امکان پذیر می کند.

دیگر طرق اخذ اقامت و‌تابعیت اسلوونی 

 • از طریق یک کارفرما در انجا و کسب اجازه کار
 • رای پژوهشگران مسلمان کالج و دانشگاه با عنوان کسب اجازه اقامت در اسلوونی به عنوان محقق
 • دانشجویان خارجی در کل اتحادیه اروپا

اخذ اقامت و تابعیت اسلوونی به وسیله تحصیل

ثبت نام در موسسات آموزش عالی دولتی و خصوصی که دراین کشور دانشگاه های عالی در رشته های مختلف در دانشگاه لیوبلیانا یا اکادمی هنرهای تجسمی،دانشکده مطالعات اجتماعی کاربردی راه اخذ اقامت و‌تابعیت در اسلوونی را فراهم‌ میکند. اخذ اقامت همچنین از طریق تحصیل در مقاطع کارشناسی و یا تحصیلات تکمیلی امکان پذیر می باشد. برای دانشجویان خارجی در سیستم آموزشی تمام وقت پرداخت شهریه لازم است. لازم به ذکراست که دانشگاه های اسلوونی دارای بورسیه می باشند.

اخذ اقامت و‌تابعیت اسلوونی از طریق ازدواج

در اولین گام احتیاج به یک ادرس و همچنین یک نامه مبنی بر صلاحیت دعوت از همسر برای سکونت در اسلوونی از طریق ازدواج است که از پس ان می توانیم ویزای موقت اقدام کنیم. در مرحله ی بعد باید سند ازدواج را به اسلوونیایی برگردانیم. باید اثبات نماییم که توانایی مالی برای حداقل یکسال و تهیه مسکن را داریم. تسلط نسبی به زبان اسلوونیی و‌ همچنبن مدارکی برای اثبات دوره نامزدی و مصلحتی نبودن ازدواج در اسلوونی و داشتن گواهی عدم سو پیشینه کیفری و بیمه سلامت الزامی می باشد. ترک تابعیت قبلی نکته ی حایز اهمیتی در این باره است. اما شامل همسر و فرزندان این شخص نمی باشد.

در مرحله ی بعد که‌ دیگر ما ویزای موقت را گرفته ایم که این مجوز به نام کارت اقامت یکی از اعضای خانواده تبعه اسلوونی است که به ما امکان اقامت در اسلوونی ،  کار‌کردن در اسلوونی حتی در سایر مناطق اقاصادی اروپا و سفر به مناطق دیگر شینگن را می دهد . پس از پنج سال اقامت موقت در اسلوونی که غیر قابل تمدید است میتوانیم در خواست اقامت دائم را داشته باشیم.

 • ازدواج همجنسگرایان برای اخذ اقامت و تابعیت اسلوونی

اسلوونی در رابطه با زندگی زوج های همجنس از تاریخ سه جولای ۲۰۰۶  مشارکت آنها را پذیرفته اما ازدواج رسمی انها در سال ۲۰۱۲ در نتیجه همه پرسی رای کافی را بدست نیاورد. و قانونی شدن ازدواج همجنس گرایان در مارس ۲۰۱۵ به تعویق افتاده است. بنابرین اخذ اقامت و‌تابعیت اسلوونی از طریق ازدواج‌ همجنس گرایان مورد بحث است.

مهاجرت و اخذ اقامت اسلوونی از طریق پناهندگی نیز ممکن است و این کشور به قوانین و کنوانسیون های بین المللی پایبند است اما موسسه ملک پور در این رابطه فعالیتی انجام نمی دهد.

جمع بندی کلی در مورد اخذ اقامت و تابعیت اسلوونی

رشد اقتصادی مثبت، نظام قضایی سالم، پایبندی به قوانین بین المللی و راه های متنوع مهاجرت به اسلوونی از نکات مثبتی است که اخذ اقامت و تابعیت اسلوونی را جذاب تر جلوه می دهد.

با توجه به نکات و راه های اخذ اقامت و تابعیت اسلوونی که مورد بحث قرار گرفت و اینکه هزینه های زندگی و تحصیل در این کشور به نسبت سایر کشورهای اروپایی پایین تر است می توان گفت که اخذ اقامت و تابعیت اسلوونی و مهاجرت به اسلوونی شاید برای بعضی از افراد مناسب به نظر برسد. ما در ویدیو راهنمای گام به گام مسیر مهاجرت همه اصول و قوعد مربوط به اخذ اقامت و تابعیت اسلوونی را تحلیل کرده ایم. امیدواریم از مطالب موجود در رابطه با اخذ اقامت و‌ تابعیت اسلوونی دراین متن بهره برده باشید.

یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (2 نظرات, میانگین: 5٫00 از طریق 5)
Loading...

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0 پاسخ