اخذ اقامت چین از طریق ازدواج

اخذ اقامت چین از طریق ازدواج

امروزه اشخاص بسیاری مایل به مهاجرت به کشورهایی با امکانات بالا و هزینه اندک می باشند در این میان کشور چین به جهت امکانات رفاهی و آموزشی بالا و همچنین هزینه زندگی اندک مقصد بسیاری از مهاجران است.

از جمله طرق قانونی که برای مهاجرت متقاضی بسیاری دارد مهاجرت و اخذ اقامت و سپس تابعیت از طریق ازدواج است. اخذ اقامت چین از طریق ازدواج میتواند راهی برای مهاجرت به این کشور باشد. اخذ اقامت چین از طریق ازدواج درست است راهی حقوقی است اما قانون نوشته و مشخص میباشد. کمی پیچیده است اما میتوان اگر در این اقدام پا را جای پای قانون گذاشت به اقامت چین از طریق ازدواج رسید.

بدیهی است امر اخذ اقامت از طریق ازدواج در کشورهای دیگر امریست حقوقی و بایستی توسط وکلای معتبر صورت گیرد.  موسسه مشاوره ای MIE (همکار موسسه حقوقی ملک پور)خدمات حقوقی و مشاوره ای در زمینه موضوعات حقوق بین الملل نظیر اخذ اقامت از طریق ازدواج را برای شما عزیزان ارائه می نماید.

Picture1

لازم به ذکر است که پیش از اقدام برای مهاجرت و اخذ اقامت از طریق ازدواج در چین از این مطلب آگاهی داشته باشید که اگر شما با یک شهروند چینی ازدواج کنید ممکن است منجر به اخذ پاسپورت چینی نشود . در نتیجه در صورتی که می خواهید جهت  اخذ  اقامت کشور چین اقدام فرمایید ما به شما پیشنهاد می نماییم از طرق دیگری که هزینه و ریسک کمتری دارد اقدام نمایید.  شما می توانید از طرق قانونی جهت تحصیل در چین و یا کار در چین برای مهاجرت خود اقدام کنید که این طرق هزینه کمتر و ریسک کمتری نسبت به روش ازدواج را دارد. موسسه حقوقی MIEرخدمات حقوقی و مشاوره ای در زمینه موضوعات حقوق بین الملل نظیر اخذ  اقامت  از  طریق ازدواج را برای شما عزیزان ارائه می نماید.

در اینجا به بررسی تابعیت از طریق ازدواج در نظام حقوقی کشورها می پردازیم. در نظام حقوقی اکثر کشورهای جهان ، یکی از راه های اخذ تابعیت کشور دیگر ازدواج است. در  نظامات سابق حقوقی ازدواج با یک مرد موجب تحمیل تابعیت می شد برای مثال در نظام حقوقی ایران و در قانون مدنی آمده مقرر شده که اگر یک بانوئی با یک مرد ایرانی ازدواج کند ، تابعیت ایرانی به آن بانو اعطا می شود و اگر زوج (مرد) خارجی با زن ایرانی ازدواج می کرد ، این ازدواج قطعاً منجر به اخذ تابعیت نمی گردید . لیکن این وضع حقوقی در اکثر کشورهای دنیا  تغییر نموده است . اکنون اگر شخصی با یک نفر در کشوری ازدواج کند ، می تواند اقامت کشور مذکور را  اخذ کند و پس از مدتی که از اقامت بگذرد ، این اقامت تبدیل به تابعیت می شود .

برای اخذ اقامت کشور چین از طریق ازدواج معمولاً شخص بایستی یک سری فرم های خاص را تکمیل کند و همچنین عده ای از  مدارک  را تحویل کند تا بتواند اقامت آن کشور را اخذ کند . موسسه مشاوره ای MIE (همکار موسسه حقوقی ملک پور)خدمات حقوقی و مشاوره ای  در زمینه موضوعات حقوق بین الملل نظیر اخذ اقامت از طریق ازدواج را برای شما عزیزان ارائه می نماید.

در مورد کشور چین هم در صورتی که شما با یک نفر ازدواج کردید که تبعه آن کشور هست می توانید تقاضای اقامت این کشور را داشته باشید ، البته به یاد داشته باشید اقامت با تابعیت فرق می کند و معمولاً طول مدت دریافت ویزا برای همسر مقیم یا همسر تبعه یک کشور دیگر فرق می کند .

به بیان دیگر اگر فرضاً شما با یک آمریکایی ازدواج کنید (تبعه آمریکا) طول مدت دوره ای که اخذ ویزای همسر طول می کشد حدود  شش ماه تا یک سال و نیم است ، لیکن برای شخصی که گرین کارت آمریکا دارد اگر بخواهد همسرش را به آمریکا بیاورد حدود سه تا چهار سال است.

البته در بسیاری از کشورها پروسه برای هیچ یک از موارد (چه همراه برای تبعه و چه همراه برای مقیم) بیش از  یک  سال نخواهد بود. احکام صادره از کشورهای دیگر گاهاً در ایران قابلیت اجرا دارد و همچنین احکامی که در ایران جهت کشور ثالث صادر می شود . در چین هم قوانین خاص خود حاکم است و در بعضی شهرهای دیگر قوانین دیگری حاکم است اما در کل اخذ تابعیت چین از طریق ازدواج کاملاً سخت گیرانه است.

موسسه مشاوره ای MIE (همکار موسسه حقوقی ملک پور)خدمات حقوقی و مشاوره ای در زمینه موضوعات حقوق بین الملل نظیر اخذ اقامت از  طریق  ازدواج را برای شما عزیزان ارائه می نماید.

 

یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (1 نظرات, میانگین: 5٫00 از طریق 5)
Loading...

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0 پاسخ