اشکالات ثبت شرکت در ترکیه

ثبت شرکت، سرمایه گذاری ، و اخذ اقامت از طریق ثبت شرکت در کشور ترکیه (وکیل مهاجرتی ترکیه، اخذ اقامت دائم در کشور ترکیه)

برای بسیاری از ما ایرانی ها سوال اینست که آیا امکان ثبت شرکت و یا سرمایه گذاری در ترکیه وجود دارد؟ زیرا صحبت های اخیر مبنی بر امکان ثبت شرکت در ترکیه و اخذ اقامت دائم موجب شده تا ابهامات در این زمینه همچنان وجود داشته باشد و عده ای هم در آستانه ی از دست دادن سرمایه های خود در پشت درهای سفارت ترکیه قرار بگیرند. لذا در این موقعیت نیاز مبرم میبینیم از منابع مورد وثوق حقوقی در کنار پرونده ی مهاجرتی خود بهره بریم.

(موسسه ی حقوقی ملکپور پیشرو در مشاوره ی حقوق تجارت بین الملل)

آیا میدانید اکثر ایرانیانی که جهت کسب و کار، زندگی، تحصیل و یا تجارت به کشور ترکیه سفر میکنند به دلیل عدم آگاهی از قوانین و عدم داشتن اطلاعات مکفی، و حتی به دلیل داشتن اطلاعات اشتباه، به بن بست میخورند و با از دست دادن سرمایه، زمان و زندگیشان به اجبار مجدد به ایران باز میگردند؟

دلیل این سر خوردگی مهاجرتی مشخص است؛

دلیل آن چیزی جز عدم آشنایی با محیط و قوانین کشور ترکیه نیست! امروزه در جوامع پیشرفته، افراد عاقل و متعهد ، با بهره گیری از دانش و تجربه ی افرادی که در صنفی خاص صاحب نظر هستند جلوی سر خوردگی ها و شکست های تصمیمات خود را میگیرند در حالی که بافت فرهنگ و عرف جامعه ی ایران به ندرت میپذیرد که به حرکت های این چنینی بها داده شود و افراد مبتنی بر تصمیمات خود محور و عاری از دانش و فرهنگ لازم، اقدام به انجام فعالیت های تخصصی میکنند.

در امر مهاجرت هم زمانی که شخص سرمایه ی خود را میبازد و یا به مشکلات و مسائل خانوادگی بر میخورد، به ناچار به یاد دفاتر حقوقی بین الملل و وکالت میفتد. این فرهنگ است که در میان ما ایرانی ها جا افتاده و هنوز به الزامات وجود یک وکیل حقوقی و مهاجرتی در پروسه ی مهاجرت خود پی نبردیم. در صورتی که به قطع یقین اگر فرایند مهاجرت خود را با یک وکیل و مشاور حقوقی شروع کنید هیچ گاه وکیل شما موجب شکست شما نشده و بر عکس از حقوق مهاجرتی شما دفاع خواهد کرد.

جهت کسب مشاوره های حقوقی بین الملل، از وکلای مهاجرتی موسسه ی حقوقی ملکپور با شماره تلفن های ذکر شده در سایت تماس حاصل کنید. 

حال به جهت روشن شدن مسیر مهاجرت به کشور ترکیه از طریق ثبت شرکت، در پی پاسخ به سوالات زیر هستیم:

  • کشور ترکیه مکانی است که ۳ بازار بزرگ و زنده ی جهان را به هم وصل میکند: اروپا، آسیا و خاورمیانه. تعجبی ندارد که اقتصاد این کشور از سال ۲۰۰۵ تاکنون ۳۴ درصد رشد داشته است. اما آیا این موضوع موجب پیشرفت بالفعل این کشور در صنعت شده است یا خیر ؟

بدیهی است اشکالاتی در کار موجود است ، و همیشه بعد از اتمام مراحل نهایی متوجه کمبودی در قسمتی از کار میشویم. در دیدگاه ما ایرانیها، کشوری که با ما همسایه است، و در حال پیشرفت میباشد و همچنین شرایط جوی شبیه به کشور خودمان دارد، مکان و موقعیت مناسبیست برای مهاجرت.

در این جایگاه همه ی متقاضیان، کشور ترکیه را معرفی میکنند. اما باید در نظر گرفت که معایبی هم وجود دارد که شاید فقط یک وکیل حقوقی مبانی و دلیل ان ها را بداند. بسیاری از ما اگر در جریان مراحل پیچیده ی ثبت شرکت و یا برنامه هایی از این قبیل باشیم هیچ گاه ریسک از دست دادن سرمایه ی خود را که با زحمت فراوان به دست آورده ایم نخواهیم پذیرفت.

یکی از معایب ثبت شرکت در ترکیه این است که طبق قانون جدید ثبت شرکت در کشور ترکیه، میبایست یک چهارم سرمایه ی تاسیس شرکت را به حساب یک بانک در ترکیه واریز کنید. در صورت موافقت با ثبت شرکت، و درصورت عدم وقوع اختلالات، تغییر قوانین و وقوع وقایع سوء غیر قابل پیشبینی، امکان برداشت این مبلغ را خواهید داشت. حال آنکه اگر اعتبارات برنامه ی تجاری شما تکمیل و یا تایید نگردد و شما از ادامه ی مسیر منصرف شوید و یا قانونی تغییر کند، اقدام برای بازگشت مبلغ واریز شده به حساب دولت، خود یک پرونده ی حقوقی خواهد بود و هر وکیلی بخواهد اصطلاحا پول شما را زنده کند، حق الوکاله ای بین ۸ تا ۱۰ هزار دلار طلب خواهد کرد و اصولا درگیر بازی با وکلایی خواهید شد که با اعداد نجومی خودشان، فقط به فکر پر کردن جیبشان هستند و کمترین اطلاعات را در اختیار شما میگذارند تا شما را محتاج خودشان کنند. که حصول این امر غیر منطقیست. از هزینه های زندگی هم میبایست با خبر بود تا بتوان سهل تر اقامت و زندگی در ترکیه را بررسی کرد. برای مثال هزینه های ساده و روزمره مانند کرایه تاکسیب این صورت است که برای مسافتی که شاید ۱۰دقیقه طول میکشد ۲۰ لیر میبایست پرداخت کرد یعنی حدودا ۲۰۰۰۰ تومان !!

و برای نوشیدن یک بطری آب معدنی ۰.۵ لیتری ۱ لیر یعنی حدودا ۱۵۰۰ تومان !!

همچنین برای سفر از شهر استامبول به یک شهر دیگر نیاز به پرداخت ۱۶۰ لیر که حدودا ۲۰۰۰۰۰ تومان میشود (با اتوبوس) میباشد.

نظر کار شناسان مهاجرتی ما اینست که بعد از برآورد هزینه های کلی زندگی و ثبت شرکت در ترکیه و آگاهی از ریسک های آن، تماسی با مشاورین حقوقی موسسه ی حقوقی ملکپور داشته باشید تا به بررسی این موضوع بپردازیم که:

با هزینه هایی معادل ثبت شرکت کشور ترکیه، شرایط اخذ ویزا و اقامت کشور های  برتر اروپا نظیر اتریش، آلمان، سوئیس، سوئد، انگلستان و جزایر توریستی مالتا بسیار سهل تر، مطمئن تر و بدون باخت سرمایه میباشد.  

Rating: 4
یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (بدون نظر)
Loading...

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 پاسخ
    • m.s گفته:

      با سلام و عرض احترام ، دوست گرامی سوال یا نکته مدنظر شما به صورت کامل ذکر نشده است ، لطف اگر سوال شما در مورد ثبت شرکت در ترکیه است به مقالات مرتبط مراجعه کنید

      پاسخ