اقامت ترکیه و بررسی کامل شرایط و راههای اخذ اقامت کشور ترکیه

اقامت ترکیه ، راههای مهاجرت به ترکیه و همچنین شرایط اخذ اقامت دائم سپس تابعیت و پاسپورت ترکیه برای سال ۲۰۲۰ در این نوشتار مورد بررسی و تحلیل علمی قرار می گیرد. اقامت ترکیه از چه طرقی امکان پذیر است؟ شرایط اخذ اقامت ترکیه در سال ۲۰۲۰ و الزامات آن چگونه می باشد؟ هزینه اقامت ترکیه چقدر است؟ مزایای اقامت ترکیه چیست؟ آیا اخذ اقامت ترکیه از طریق ازدواج امکان پذیر است؟ شرایط اخذ اقامت کشور ترکیه با اجاره خانه چگونه است؟ در این نوشتار برآنیم تا اطلاعات کلیدی در رابطه با راههای اخذ اقامت کشور ترکیه و مهاجرت به این کشور خدمت شما سروران ارائه نماییم. کشور دوست و همسایه ترکیه دارای روابط بسیار خوبی با ایران است به صورتی که شهروندان ایرانی می توانند بدون ویزا به این کشور بعنوان توریست سفر نموده و حداکثر ۶ ماه در ترکیه اقامت داشته باشند. راههای مهاجرت به ترکیه و کسب اقامت و تابعیت در این کشور از طرقی نظیر کار، تحصیل، سرمایه گذاری، تولد، پناهندگی و ازدواج در این نوشتار بررسی می شود. در صورتی که کماکان در این باب سوالاتی برای شما بزرگواران مطرح بود می توانید با طرح این سوالات و ابهامات در قسمت دیدگاهها و یا انجمن پرسش و پاسخ همگانی در زمانی کوتاه به پاسخی جامع و شفاف از کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور دست یابید. همچنین می توانید مقالات و کلیپهای آموزشی بسیاری در این زمینه در کلیه سایتهای موسسه حقوقی ملک پور ( MIE اتریش ) دست یابید. در صورتی که تمایل دارید شرایط خود را در رابطه با مهاجرت بررسی نموده و همچنین اطلاعات صحیحی دست یابید می توانید با خطوط موسسه تماس حاصل فرمایید و با کارشناسان ما به صورت مشاوره رایگان تلفنی در این باب صحبت نمایید. موارد زیر در ادامه در این مقاله مورد بررسی قرار می گیرد.

اقامت ترکیه
 • اقامت ترکیه و شرایط عمومی
 • اقامت ترکیه از طریق کار
 • اقامت ترکیه از طریق تحصیل
 • اقامت ترکیه از طریق سرمایه گذاری
 • اقامت ترکیه از طریق پناهندگی
 • اقامت ترکیه از طریق ازدواج
 • اقامت ترکیه و اخذ تابعیت از طریق تولد
 • اقامت ترکیه برای هنرمندان و افراد فوق موفق
 • اقامت ترکیه و هزینه های زندگی در ترکیه
 • اقامت ترکیه و اخذ تابعیت ترکیه
 • اقامت ترکیه و سخن پایانی

شما می توانید از طریق دریافت مشاوره رایگان شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

اقامت ترکیه و شرایط عمومی

کشور ترکیه پلی میان اروپا و آسیا می باشد. بخش بزرگی از کشور ترکیه در آسیا و خاورمیانه قرار دارد که به آن آناتولی گویند و بخش کوچکی از این کشور در بخش اروپایی قرار دارد که با نام تراکیه شناخته شده است. ترکیه در همسایگی کشورهایی نظیر بلغارستان، ایران، سوریه، عراق،ارمنستان،گرجستان و یونان قرار دارد. جالب است بدانید با وجود مساحت کم این کشور که در حدود ۷۸۶ هزار کیلومتر مربع می باشد در مجاورت دریای سیاه، مرمره، اژه و مدیترانه قرار دارد. جمعیت کشور ترکیه در حدود ۸۲ میلیون نفر است و زبان رسمی این کشور ترکی استانبولی و واحد پول این کشور لیر می باشد. پایتخت ترکیه شهر آنکارا و بزرگترین شهر این کشور استانبول می باشد. وجود آب و هوای بسیار عالی و خاک حاصلخیر باعث شده است که کشور ترکیه در بخش فعالیت های اقتصادی بهره بسیاری از صادرات محصولات کشاورزی ببرد. همچنین کشور رو به توسعه و پیشرفت ترکیه در صنایعی نظیر لوازم الکتریکی، پوشاک، اتومبیل و همچنین در صنعت توریسم به واسطه بهره مندی از مناظر زیبا و جزایر دیدنی و همچنین اماکن مذهبی دیدنی بسیار فعال و پر رونق عمل نموده است کما اینکه هنوز جای بسیار جهت رسیدن به سطحی ایده آل دارد. اگر تمایل به اخذ اقامت ترکیه دارید مطالعه این نوشتار را از دست ندهید تا با آشنایی راههای مناسب جهت اخذ اقامت ترکیه و مهاجرت به ترکیه به این مهم اقدام نمایید.

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد مهاجرت به ترکیه

فایل ویدئویی موسسه ملک پور در مورد اقامت ترکیه

مهاجرت به کشور ترکیه
راهنمای اخذ انواع ویزای ترکیه
ویزای توریستی ترکیه

اقامت ترکیه از طریق کار

به جهت اخذ اقامت ترکیه از طریق کار متقاضیان نیاز به یک پیشنهاد کاری Job Offer خواهند داشت و در صورتی که کارفرمایی در ترکیه تمایل به استخدام متقاضی اخذ اقامت ترکیه داشته باشد ، با ارائه نامه پیشنهاد کاری می تواند به اداره کار این کشور مراجعه و مجوز کار در ترکیه را برای متقاضی دریافت نماید. اقامت ترکیه به صورت دائم از طریق کار در این کشور میسر می باشد به صورتی که پس از ۸ الی ۱۰ سال کار در این کشور و پرداخت مالیات می توان به اقامت دائم و پاسپورت ترکیه دست یافت.

کار در ترکیه - اقامت ترکیه از طریق کار - ویزای کاری ترکیه - مجوز کار در ترکیه

لازم به ذکر است ابتدا اقامت ترکیه به مدت یکسال خواهد بود و پس از اتمام یکسال قابل تمدید به مدت دو سال می باشد و پس از تمدید تا ۸ الی ۱۰ سال به کارت اقامت دائم تبدیل خواهد شد. کشور تکیه دارای نرخ بیکاری نسبتا بالایی است که در اکثر مواقع نیروی کار بومی به نیروی کار خارجی اولویت داده می شود. با وجود ۱۳ درصد نرخ بیکاری در ترکیه شانس یافتن کار مجاز در سطح پایینی می باشد. اگر متقاضی کار در خارج از ایران هستید و دارای تحصیلات و تخصص به خصوص فنی هستید کشورهای مطرح اروپایی نیز آلمان و اتریش مقصد بسیار مناسبتر و ایده آل تری به سبب مهاجرت کاری محسوب می گردد چرا که ضمن نرخ پایین بیکاری رو کاریابی راحت تر در زمینه های مختلفی نیاز مبرم به نیروی کاری مجرب و متخصص دارند. در ادامه می توانید نرخ بیکاری ترکیه در سالهای اخیر را مشاهده نمایید.

نمودار نرخ بیکاری ترکیه

مقاله مرتبط ـ لطفا بر روی عکس زیر کلیک نمایید

کار در آلمان یا اتریش

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد کار در ترکیه

ویزای کار ترکیه

اقامت ترکیه از طریق تحصیل

از جمله راههایی که می توان گفت به اقامت ترکیه منجر می گردد مهاجرت تحصیلی به ترکیه است. البته لازم به ذکر است که تحصیل در ترکیه خود به تنهایی منجر به اخذ اقامت و تابعیت نمی گردد و زمینه اقامت ترکیه و تابعیت این کشور را فراهم می کند. کشور ترکیه سالانه دانشجویان بین المللی بسیاری را در دانشگاههای خود پذیرا می گردد. تحصیل در ترکیه از ۶ الی ۱۴ سالگی در مدارس به صورت رایگان می باشد و پیش از آن دانش آموزان می توانند وارد مقطع دبیرستان و یا کالج گردند. تحصیل در مقطع کارشناسی ۵ سال، در مقطع کارشناسی ارشد ۲ سال و در مقطع دکتری ۳ الی ۵ سال به طول می انجامد در دانشگاههایی که امکان تحصیل در کلیه رشته های مهندسی و پزشکی در آنها امکان پذیر خواهد بود. تحصیل در ترکیه در مقاطع مختلفی امکان پذیر است و دانش آموزان و دانشجویان بین المللی در رده های مختلف مدارس و همچنین در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا می توانند در کشور ترکیه مشغول به تحصیل گردند. معمولا تحصیل در رشته های پزشکی و پیراپزشکی در ترکیه مورد استقبال دانشجویان بین المللی ایرانی قرار می گیرد. از آنجایی که تحصیل در ترکیه خود به تنهایی منجر به اخذ اقامت ترکیه و پاسپورت این کشور نمی گردد؛ لذا دانشجویان بین المللی باید پس از فارغ التحصیلی وارد بازار کار در این کشور گردند تا پس از چند سال کار در این کشور و پرداخت مالیات موفق به اخذ اقامت دائم ترکیه گردند. لازم به ذکر است احتمال دریافت بورسیه تحصیلی در مقاطع لیسانس و فوق لیسانس برای دانشجویان بین المللی بسیار پایین می باشد و تنها دریافت بورسیه تحصیلی در مقطع دکترا امکان پذیر خواهد بود که نیاز به یک روزمه علمی قوی خواهد داشت. بسیار دوره های تحصیل در ترکیه، مدت زمان تحصیل و همچنین هزینه های تحصیل در این مقاطع در ادامه در جدول ذیل ذکر شده است:

مقطع

شرح الزامات

هزینه تحصیل در مراکز دولتی (دلار)

هزینه تحصیل در مراکز خصوصی (دلار)

کالج

سن متقاضی: ۱۶ الی ۲۲ سالگی

بدون نیاز به مدرک زبان

۲۰۰ الی ۱۰۰۰ ۱۰۰۰۰

کارشناسی

سن متقاضی: ۱۸ الی ۳۰ سالگی

نیازی به ارائه مدرک زبان نیست اما متقاضی به جهت تحصیل باید به زبان ترکی و یا انگلیسی مسلط باشد

نیاز به قبولی در آزمون ورودی در کلیه رشته ها

اجازه ورود همراه دارد

۱۰۰۰ ۱۰۰۰۰

کارشناسی ارشد

بدون محدودیت در سن

اجازه همراه دارد

نیاز به مدرک زبان آیلتس ۶٫۵

بدون آزمون ورودی

۲۰۰۰ ۱۲۰۰۰ الی ۱۷۰۰۰

دکتری

محدودیت در سن ندارد

اجازه همراه دارد

حتما باید متقاضی سوپروایزر داشته باشد

ارائه مقالات معتبر در ISI الزامی است

ارائه مدرک زبان آیلتس ۷ الزامی است

دریافت بورسیه امکان پذیر است ۱۰۰۰۰

رشته های پزشکی و پیزا پزشکی

سن متقاضی: ۱۸ الی ۲۸ سالگی

در ابتدا نیازی به ارائه مدرک زبان نیست

الزام قبولی در آزمون ورودی

تحصیل به دو زبان ترکی و انگلیسی میسر می باشد

۴۰۰ الی ۱۰۰۰ ۱۵۰۰۰ الی ۱۷۰۰۰

در ادامه در جدول ذیل می توانید با دانشگاههای کشور ترکیه و همچنین رتبه آنها در جهان آشنایی یابید.

نام دانشگاه

رتبه جهانی

دانشگاه سپانجی ۳۵۱-۴۰۰
دانشگاه کوش ۴۰۰-۵۰۰
دانشگاه بلکبنت ۵۰۰ -۶۰۰
دانشگاه بوگزیسی ۵۰۰ – ۶۰۰
دانشگاه فنی استانبول ۶۰۰-۷۰۰
دانشگاه بیلکند ۶۰۰-۷۰۰
دانشگاه بوغازی ۸۰۰

مدارک لازم به جهت اخذ ویزای تحصیلی ترکیه عبارتند:

 • پاسپورت
 • عکس
 • مدارک هویتی
 • نامه پذیرش دانشگاه
 • ارائه کلیه مدارک تحصیلی
 • تمکن مالی
 • فیش پرداختی هزینه ویزا
 • فیش پرداختی شهریه دانشگاه
 • ارائه مدرک زبان در صورت نیاز

فایل ویدئویی موسسه ملک پور در مورد تحصیل در ترکیه

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد تحصیل در ترکیه

تحصیل در دوره های زبان ترکیه
هزینه های تحصیل پزشکی در ترکیه
بورس تحصیلی ترکیه

اقامت ترکیه از طریق سرمایه گذاری

سرمایه گذاری از جمله راههای اخذ اقامت ترکیه و همچنین اخذ پاسپورت این کشور محسوب می گردد. به جهت سرمایه گذاری در ترکیه از دو روش می توان اقدام نمود که به اقامت دائم ترکیه دست یافت. روش اول خرید ملک در ترکیه به ارزش حداقل ۲۵۹ هزار دلار می باشد. روش دوم که منجر به اخذ اقامت و تابعیت این کشور می گردد سرمایه گذاری و ثبت شرکت در ترکیه می باشد لازم به ذکر است که در این شرکت باید حداقل ۵ شهروند ترکیه استخدام گردد و سرمایه اولیه ای در حدود حداقل ۵۰۰ هزار دلار در حساب شرکت قرار گیرد و همچنین ارائه یک طرح تجاری قوی به اتاق بازرگانی این کشور از الزامات سرمایه گذاری و ثبت شرکت در ترکیه محسوب می گردد. لازم به ذکر است که از جمله صنایعی که در حال حاضر در ترکیه از جمله فعالیت های اقتصادی سودآور محسوب می گردد صنایع پوشاک، مراکز توریستی ، هتل و رستوران و همچنین صنایع کشاورزی می باشد. بیشتر متقاضیانی که تمایل به اقامت ترکیه دارند و از طریق سرمایه گذاری در این کشور مایل به اخذ اقامت هستند از طریق خرید ملک در شهرهای مختلف ترکیه اقدام می نمایند که در نمودار ذیل می توانید میزان خرید ملک در شهرهای مختلف ترکیه را مشاهده نمایید.

در ادامه می توانید نمودار نرخ ریسک مصادره اموال در کشور ترکیه را مشاهده فرمایید که همانطور که می بینید نرخ ریسک مصادره اموال در ترکیه معادل عدد ۵ است که این رقم به منزله عدم حمایت دولت و خطر مصادره اموال سرمایه گذار خارجی خواهد بود. سرمایه گذاران خارجی بیشتر تمایل به سرمایه گذاری در کشوری هستند که از میزان حمایت دولت نسبت به خود مطمئن باشند که همانطور که مشاهده می کنید عدد ۵ عدد بسیار بالایی می باشد و سرمایه گذار از امنیت لازم برخوردار نخواهد بود. اگر مایل به اخذ اقامت و تابعیت از طریق سرمایه گذاری هستید، کشور ترکیه به هیچ عنوان گزینه مناسبی نخواهد بود و کشورهای top اروپایی و همچنین کشور کانادا گزینه های بسیار خوبی برای سرمایه گذاری خارجی هستند.

بهترین کشور برای سرمایه گذاری خارجی
بهترین کشور برای پول درآوردن

اقامت ترکیه از طریق پناهندگی

اقامت ترکیه از طریق پناهندگی میسر می باشد اما به هیچ عنوان توصیه نمی گردد. کشور ترکیه نیز همانند بسیار از کشورها عضو کنوانسیون ژنو می باشد اما به این دلیل که مقصد نهایی مهاجران غیر قانونی نیست و تنها پلی است برای رسیدن به دیگر کشورها هیچگونه خدماتی به مهاجرانی که از طریق غیر قانونی و به عنوان پناهنده وارد این کشور شده اند ارائه نخواهد داد. پناهنده به فردی تلقی میگردد که از نظر جانی و مالی در کشور خود بنا به دلایل مختلفی نیر تبعیض نژادی، فعالیت در گرو های سیاسی و اجتماعی خاص و … در خطر می باشد. پناهندگی به صورت کلی راهی سراسر خطر و مجهول می باشد و در آن هیچ آینده روشنی را نمی توان ترسیم نمود. لازم به ذکر است که موسسه حقوقی ملک پور در زمینه پناهندگی هیچگونه فعالیتی ندارد و به هیچ عنوان مهاجرت از طریق پناهندگی را توصیه نمی کند. افرادی که شرایط مهاجرت را دارا می باشند بهتر است از راههای قانونی و مشخص اقدام به مهاجرت نمایند و گام در این مسیر پرخطر قرار ندهند.

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد پناهندگی از مسیر ترکیه

پناهندگی ترکیه
جدیدترین قوانین پناهندگی انگلستان

اقامت ترکیه از طریق ازدواج

اخذ اقامت ترکیه از طریق ازدواج تنها منوط به این شرط است که متقاضیان ازدواج سنین بالای ۱۸ سال داشته باشند. از طریق ازدواج با شهروند ترکی می توان به اقامت ترکیه رسید به این شرط که حداقل سه سال با وی زندگی نموده و اسناد و مدارکی برای اثبات حقیقی بودن این ازدواج ارائه نمود. همچنین لازم به ذکر است از جمله مدارکی که به جهت ازدواج با اتباع ترکیه ارائه نمود ارائه مدارکی مبنی بر تجرد و در صورت وجود ازدواج قبلی ارائه مدارکی مبنی بر طلاق و یا گواهی فوت زوج می باشد. پس از سه سال زندگی متقاضی اخذ اقامت ترکیه از طریق ازدواج می تواند درخواست خود مبنی بر اخذ اقامت دائم را با اثبات نداشتن هرگونه سوء سابقه در این مدت را به اداره مهاجرت ترکیه تسلیم نماید. در صوتی که کماکان پس از ۵ سال این ازدواج ادامه داشت متقاضی می تواند درخواست خود را مبنی بر اخذ پاسپورت ترکیه به اداره مهاجرت این کشر ارائه نماید در هنگام درخواست پاسپورت نیز اثبات عدم سوء سابقه و همچنین استمرار ازدواج با ارائه مدارک لازم الزامی خواهد بود.

مدارک لازم به جهت ازدواج در ترکیه :

 • ارائه مدارک هویتی شامل پاسپورت،شناسنامه و کارت ملی
 • عکس
 • ارائه گواهی تجرد و در صورت وجود ازدواج قبلی باید از طلاق ۳۰۰ روز گذشته باشد
 • سن بالای ۱۸ سال برای طرفین الزامی خواهد بود و در صورت سن کمتر باید رضایت نامه والدین ارائه گردد
ازدواج در ترکیه

اقامت ترکیه و اخذ تابعیت از طریق تولد

به صورت کلی در رابطه با اخذ تابعیت از طریق تولد کشورها بر اساس دو اصل خاک و خون وارد عمل می شوند. اصل خاک بیان می دارد که هر کودکی که در خاک یک کشور متولد می شود می تواند تابعیت آن کشور را بدست آورد حتی اگر والدینش از اتباع کشور مورد نظر نباشند ، کشورهایی نظیر آمریکا، کانادا، برزیل و… تابع اصل خاک هستند. اصل خون اما بیان می دارد که تنها کودکان متولد شده در خاک یک کشور می توانند تابعین کشور مورد نظر را اخذ نمایند که هر دو والدین آنها و حداقل یکی از والدین از اتباع و شهروندان آن کشور باشند. مانند بسیاری از کشورهای اتحادیه اروپا و همچنین ترکیه.

تولد در خارج از کشور ـ اخذ تابیعت و پاسپورت از طریق تولد در خارج از کشور

همانطور که ذکر شد کشور ترکیه تابع اصل خون می باشد و اقامت ترکیه و اخذ تابعیت ترکیه زمانی از طریق تولد برای افراد میسر خواهد بود که یکی از والدین کودک و یا هر دو آنها تبعه و شهروند کشور ترکیه باشند. در صورتی که والدین کودک مجهول الهویت باشند نیز کودکی که در خاک ترکیه یافت شده است می تواند تابعیت این کشور را اخذ نماید. لازم به ذکر است که کودکانی که تا سن ۱۱ الی ۱۲ سالگی در کشور ترکیه اقامت دارند و از والدینی متولد شده اند که اقامت کشور ترکیه را دارند نیز می توانند تابعیت کشور ترکیه را دریافت نمایند.

تابعیت ترکیه از طریق تولد

اقامت ترکیه برای هنرمندان و افراد فوق موفق

افرادی که دارای رزومه قابل قبولی در زمینه هنر دارند و یا دارای سوابق درخشانی در سطح بین الملل در کلیه زمینه ها هستند می توانند تحت عنوان ویزای هنری یا ویزای خوداشتغالی به کشور مورد نظر مهاجرت نموده یا اقامت آن را بدست آورند که ترکیه از این قاعده مستثنی می باشد. افراد هنرمند و یا موفق در کلیه زمینه ها از راههای دیگر می توانند جهت اخذ اقامت ترکیه اقدام نموده و در راستای فعالیت های خود در ادامه اقدام نمایند.

ویزای کار برای ورزشکاران و افراد فوق موفق

اقامت ترکیه و هزینه های زندگی در ترکیه

طبیعتا هزینه های زندگی در ترکیه برای متقاضیانی که اقامت ترکیه را انتخاب می کنند بسیار حائز اهمیت است. به همین دلیل برای ارائه اطلاعات لازم برای افرادی که اقامت در ترکیه و زندگی در این کشور را انتخاب نمدوه اند بخشی از هزینه های مهم زندگی در این کشور را در جدول ذیل گردآوری نموده ایم تا مشاهده و مطالعه نمایید. به صورت کلی میانگین هزینه های زندگی در کشور ترکیه در هر ماه برای یک نفر معادل ۴۰۰ الی ۵۰۰ یورو می باشد که این مبلغ هزینه های مسکن،خوراک و پوشاک را شامل می شود.

عنوان

هزینه (لیر)

غذا برای ۲ نفر در رستوران متوسط ۲۵٫۰۰
شیر (۱ لیتر) ۴٫۳۷
نان شیرینی تازه (۵۰۰ گرم) ۲٫۵۰
برنج (سفید) (۱ کیلوگرم) ۸٫۳۶
تخم مرغ ( عدد۱۲) ۹٫۷۷
مرغ (۱ کیلوگرم) ۲۰٫۹۰
گوشت گاو (۱ کیلوگرم) ۵۹٫۶۴
سیب (۱ کیلوگرم) ۴٫۹۱
موز (۱ کیلوگرم) ۱۱٫۴۶
پرتقال (۱ کیلوگرم) ۴٫۹۶
گوجه فرنگی (۱ کیلوگرم) ۴٫۷۴
سیب زمینی (۱ کیلوگرم) ۳٫۲۸
پیاز (۱ کیلو گرم) ۳٫۳۸
آب (بطری ۱٫۵ لیتری) ۱۱٫۸۷
بلیط یک طرفه (حمل و نقل محلی) ۳٫۰۰
تاکسی ۱ کیلومتر (تعرفه عادی) ۳٫۲
بنزین (۱ لیتر) ۶٫۸۵
شارژ ماهانه ی آپارتمان ۸۵ متر مربعی ۳۶۵٫۰۶
اجاره آپارتمان (۱ اتاق خواب) در مرکز شهر ۱،۳۴۳٫۸۹
اجاره آپارتمان (۱ اتاق خواب) خارج از مرکز ۸۵۹٫۴۸
اجاره آپارتمان (۳ اتاق خواب) در مرکز شهر ۲،۳۱۵٫۱۹
اجاره آپارتمان (۳ اتاق خواب) خارج از مرکز ۱،۴۴۶٫۶۲
قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان در مرکز شهر ۵،۲۲۵٫۳۶
قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان در خارج از مرکز ۳،۰۵۹٫۰۱

در ادامه می توانید نموداری مبنی بر هزینه های زندگی در ترکیه را مشاهده کنید.

نمودار هزینه های زندگی در ترکیه

 در ادامه می توانید نرخ تورم در کشور ترکیه را مشاهده نمایید. همانطور که مشاهده می نمایید نرخ تورم کشور ترکیه در سال ۲۰۱۹ معادل ۱۰٫۵۶ درصد بوده است که رقم بسیار بالایی محسوب می گردد و با توجه به هزینه های این کشور درآمدها آنطور که باید پاسخگو نمی باشد. در مقایسه با کشورهای سطح بالا نظیر هلند، اتریش، دانمارک و … که با وجود خدمات اجتماعی و شهروندی بسیار بالا هزینه ها در تعادل با درآمدها هستند و نرخ تورم بسیار پایین است در صورتی که تمایل به مهاجرت دارید به نرخ تورم کشور مورد نظر تان حتما توجه نمایید.

نمودار نرخ تورم در ترکیه

هزینه های زندگی در اتریش
هزینه های زندگی در مجارستان
هزینه های زندگی در کانادا

اقامت ترکیه و اخذ تابعیت ترکیه

کشور ترکیه به دلیل داشتن جمعیت بالا و همچنین نرخ بیکاری بالا اصراری به استقبال از مهاجران ندارد به صورتی که تحت شرایطی درخواست متقاضیان مبنی بر اخذ اقامت ترکیه به صورت دائم و همچنین دریافت پاسپورت این کشور موافقت می نماید. در کشور ترکیه با ۸ الی ۱۰ سال کار و زندگی می توان به اقامت دائم دست یافت. در صورتی که در کشورهای سطح بالای اروپایی با بهترین امکانات، خدمات و همچنین سطح رفاه بالا با حداکثر ۵ سال کار و زندگی می توان به اقامت دائم و پس از آن به پاسپورت دست یافت. افرادی که از طریق تحصیل جهت اقامت ترکیه اقدام می کنند می توانند شانس خود را در کشورهایی نظیر هلند،دانمارک،فنلاند،فرانسه،اتریش،انگلستان و یا کانادا امتحان نمایند؛ چرا که این کشورها نرخ بیکاری پایینی دارند و پس از فاغ التحصیلی به سرعت جذب بازار کار خواهند شد و پس از آن می توان شرایط را جهت اخذ اقامت دائم و در نهایت پاسپورت فراهم ساخت. افرادی که تمایل به دریافت تابعیت و پاسپورت ترکیه دارند باید به زبان ترکی تسلط یافته، مدارکی مبنی بر عدم سوء سابقه و همچنین مدارکی مبنی بر سلامت کامل خود را ارائه نمایند. همچنین باید ادغام کامل با جامعه ترکی را به اثبات رسانند. لازم به ذکر است به جهت اخذ تابعیت ترکیه و اقامت ترکیه متقاضیان باید به اثبات رسانند در حداقل در مدت ۵ سال حداقل ۶ ماه در این کشور اقامت داشته اند.

پاسپورت ترکیه - تابعیت ترکیه - شهروندی ترکیه

اقامت ترکیه و سخن پایانی

اقامت ترکیه، هزینه های زندگی در ترکیه و شرایط و مدارک لازم به جهت دریافت تابعیت ترکیه در این نوشتار مورد بررسی و تحلیل علمی قرار گرفت. اقامت ترکیه از راههای متفاوتی حاصل می گردد که به صورت کامل شرح داده شد. تحصیل در ترکیه، کار در ترکیه و سرمایه گذاری در ترکیه می تواند از جمله راههایی باشد که به اقامت ترکیه منجر گردد؛ اما اگر تمایل دارید مقصد مناسبی به جهت مهاجرت انتخاب کنید پیشنهاد می کنیم با اشراف کامل و اطلاعات مکفی در باب مهاجرت و کشورهای مختلف به این مهم اقدام نمایید و در گام اول اقدام به انتخاب اقامت ترکیه ننمایید. چرا که با تحصیل در کشورهای مختلفی نظیر هلند،دانمارک، کانادا، انگلستان، فنلاند و همچنین تحصیل رایگان در فرانسه و نروژ که نرخ بیکاری پایین دارند و از شرایط اقتصادی و امکانات رفاهی بالایی برخوردار هستند می توانید شرایط اخذ اقامت و تابعیت در کل اتحادیه اروپا را میسر سازید. همچنین اگر از جمله نیروی های کاری فنی و متخصص با سابقه کاری مناسب هستید می توانید با مهاجرت کاری به آلمان، اتریش، کانادا و استرالیا اقامت دائم و همچنین تابعیت این کشورها را در مدت زمانی به مراتب کمتر دست یابید. در صورتی که در باب مهاجرت به ترکیه سوالاتی دارید می توانید سوالات خود را در بخش پرسش و پاسخ همگانی و یا در قسمت دیدگاهها مطرح نمایید و در زمانی کوتاه به پاسخ صحیح دست یابید. همچنین می توانید با خطوط موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل فرمایید و با کارشناسان ما در زمینه راههای مناسب مهاجرت صحبت نموده و مشاوره رایگان تلفنی دریافت نمایید.

4 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 1. ARYA گفته:

  با سلام
  احتراما سواای داشتم خدمتتون
  ایا با سن ۳۰ سال می توان با گذراندن دوره زبان در ترکیه اقدام به اخذ پذیرش تحصیلی در رشته های پزشکی نمود ؟

  Rating: ۵
  پاسخ
 2. ABR گفته:

  با سلام

  من یه معلم هستم و زبان انگلیسی تدریس می کنم
  می تونم برای شغل تدریس زبان توی ترکیه امیدوار باشم؟ روی این شغل ویزای کار می ده ترکیه؟

  پاسخ
 3. ABR گفته:

  با سلام
  برای اخذ اقامت کاری ترکیه اول باید با ویزای توریستی بریم اونجا یا از همون اول باید ویزای کاری بگیرن ایرانیا؟

  پاسخ
Rating: 5