اقامت دائم آلمان

اقامت دائم آلمان

اقامت دائم آلمان

اقامت دائم آلمان

اقامت دائم آلمان ، مهاجرت به آلمان و اخذ اقامت و تابعیت آلمان با توجه به شرایط مناسبی که در این کشور وجود دارد نیازمند تحلیل و بررسی است. اخذ اقامت دائم کشور آلمان از روش های مختلفی قابل انجام است. اولین سوالاتی که مطرح می شود به این صورت است که اقامت دائم آلمان و گرفتن وکیل مهاجرت از چه طریقی ممکن است ؟ همچنین سوالات دیگری در مورد اقامت دائم آلمان وجود دارد که به شرح زیر هستند.

فایل صوتی موسسه MIE در خصوص شرایط اقامت دائم آلمان

با توجه به قوانین گسترده اخذ اقامت دائم آلمان این کشور نیز به مانند دیگر کشورها دارای قوانین خاصی است که موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای ام آی ای اتریش در این مقاله سعی بر ان دارد تا شما عزیزان با آگاهی کامل در این خصوص اقدام به اخذ اقامت دائم المان نمایید . قوانین اخذ اقامت آلمان بصورت دائمدارای قوانین منسجمی که ما در این مقاله قوانین به روز شده سال ۲۰۱۷ را بررسی میکنیم تا در این راستا افراد متقاضی اقامت دائم آلمان اطلاعات به روز را دریافت نمایند.

با توجه به اینکه کشور آلمان یکی از کشورهای است که از قوانین مهاجرتی کاملا تبعیت میکند و این نشان دهنده مهاجر پذیر بودن این کشور به نسبت دیگر کشورها می باشد بر این اساس می تواند فرصت ایده الی برای افراد متقاضی مهاجرت به آلمان ایجاد کند که بواسطه هریک از روشهای مهاجرتی در این کشور به اقامت دائم آلمان دست یابند.در خصوص اخذ اقامت دائم المان از طرق مختلف مهاجرتی در صورتی شما عزیزان با قصد قطعی خود کشور آلمان را برای مهاجرت انتخاب نموده اید می توانید مقاله فوق را کامل مطالعه نمایید تا بخشی از اطلاعات مهاجرتی خود را اخذ نمایید و در صورتی که همچنان برای شما عزیزان سوالات گسترده ای پیش امد می توانید با مراجعه به دفاتر مشاوره موسسه حقوقی ملکپور کسب اطلاع نمایید و با مشاورین برتر این موسسه به صورت تخصصی مشاوره نمایید.

اقامت ها در کشور آلمان به دو دسته ذیل تقسیم بندی می شود:

 • نخست اقامت غیر دائم و یا موقت:

در این دسته اقامتی افراد متقاضی اقامت دائم آلمان می توانند از طریق روش های اقامت تحصیلی و یا اقامت ویزای جستجوی کار و توریستی بلند مدت اقامت موقت این کشور را اخذ نمایند

 • دسته دوم اقامت درآلمان شامل اقامت دائم این کشور می باشد که شامل موارد ذیل است:

با توجه به اینکه اقامت دائم در آلمان به مانند دیگر کشورها از طریق سرمایه گذاری و یا ثبت شرکت اتفاق می افتد و یا اینکه از طریق ورود افراد متقاضی اقامت دائم آلمان به بازار کار تمام وقت این کشور افراد می توانند در صورتی که شرایط اقامتی این دو روش را اجرا کردند و توانستند مالیات پرداخت کنند می توانند درخواست اقامت دائم این کشور را نمایند که مسلما در صورت رعایت قوانین اقامت دائم آلمان برای افراد صادر خواهد شد.

طرق اصلی اخذ اقامت دائم آلمان

روش های دیگری که افراد می توانند به واسطه آنها به صورت مستقیم یا غیر مستفیم به اقامت دائم آلمان دست یابند در ذیل توضیح داده می شود:

 • اخذ اقامت دائم آلمان به واسطه تولد فرزند

یکی از روشه های اخذ اقامت موقت و یا اقامت دائم و نهایتا اخذ تابعیت در اکثر کشورها تولد فرزند می باشد البته افراد متقاضی اقامت دائم آلمان باید در نظر داشته باشند که در حدود ۹۰درصد کشورهای جهان از سیستم مهاجرتی خون تبعیت می کنند این بدین منظور است که تابعیت از پدر و مادر به فرزند منتقل می شود و افرادی که می خواهند از طریق تولد فرزند به اقامت دائم آلمان و تابعیت کشور دست یابند باید برای کشورهایی اقدام نمایند که سیستم مهاجرتی آنها بر اساس سیستم خاک می باشد . البته با توجه به اینکه سیستم مهاجرتی المان نیز بر اساس خون می باشد وای با تغییرات قوانین افرادی که در خاک این کشور متولد می شوند در صورت که به مدت ۳سال به صورت مستمر در خاک کشور حضور داشته باشند می توانند درخواست اقامت دائم دهند.

 • اقامت دائم آلمان از طریق ازدواج

یکی از متداول ترین روشهای اخذ اقامت دائم آلمان به مانند بسیاری دیگر کشورها اخذ اقامت دائم و اقامت موقت از طریق ازدواج با اتباع این کشورها می باشد. البته در گزینه ازدواج افراد متقاضی اقامت دائم آلمان باید ثابت نمایند در طی یکسال گذشته با هم به صورت حضوری و یا از طرق دیگر که ملاک بیشتر بر روابط حضوری می باشد زیرا ادله متناسبی برای جلب نظر اداره مهاجرت کشور مقصد به حساب می اید، در این کنار مدارکی که فرد متقاضی اقامت دائم آلمان باید ارائه دهد فردی که تابعیت یا اقامت دائم کشور مقصد را دارد باید اثبات نماید که می تواند علاوه بر هزینه های خود هزینه های همسر آینده خود را پوشش دهد.

برای اثبات این مورد فرد باید مدارکی را به اداره مهاجرت کشور خود ارائه دهد که مبتنی بر مدارک مالی و مدارک و اسناد محل سکونت و همچنین نامه اشتغال به خود را ارائه دهد که در صورت بررسی نهایی از سوی اداره مهاجرت کشور مقصد و نتیجه گیری نهایی اجازه به افراد می دهند در کشور ثالثی اقدام به ازدواج بین المللی نمایند و بعد از اخذ مدارک و اسناد ازدواج خود را ارائه دهند و وارد خاک کشور مقصد شوند این قوانین در کشور آلمان نیز وجود دارد .

افراد باید در نظر داشته باشند که پس از انجام مراحل نهایی ازدواج ممکن زندگی افراد متقاضی تحت نظر باشد که این شرایط ممکن است تا دو سال به طول انجامد این فرایند برای اطمینان حاصل نمودن از قصد افراد می باشد. یکی از مدارکی که فرد متقاضی اقامت دائم آلمان باید ارائه دهد مدرک زبان آلمانی در سطح A2 می باشد.

 • اخذ اقامت دائم المان از طریق پناهندگی

با توجه به حجم مهاجرانی که در سالهای اخیر وارد خاک المان شده اند بسیاری از افراد بواسطه درخواست پناهندگی اقدام به اخذ اقامت دائم آلمان نیز نمودند.
بر اساس قوانین المان پناهندگان باید پس از درخواست پناهندگی خود بین ۱۶ ایالات مختلف المان از سوی دولت المان تقسیم شوند. در صورتی که جمعیت ایالتی بیشتر از ایالت دیگر بود پناهندگان بیشتری باید در این ایالات تقسیم شود. در صورت پذیرفتن درخواست پناهندگی از سوی دولت المان ابتدا اقامت دائم آلمان برای افراد متقاضی اقامت دائم آلمان صادر می شود که در صورت رعایت قوانین و ضوابط اقامت در این کشور می توانند درخواست تابعیت یا پاسپورت نیز دهند.

 • اقامت دائم آلمان از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت

با توجه به اینکه کشور المان یکی از صنعتی ترین و پیشرفته ترین کشورهای جهان و اروپا به شمار می اید می تواند مقصد مناسبی از باب سرمایه گذاری و ثبت شرکت برای افراد متقاضی به حساب آید. بر اساس آمار اعلامی از سوی اداره مهاجرت کشور المان شمار ایرانیان متقاضی اقامت دائم آلمان و مهاجرت به آلمان از طریق ثبت شرکت و سرمایه گذاری در آلمان از سال ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۲ با رشد ۲۰% روبرو بود ک در حدود ۶۹۰۰ نفر این این طریق وارد خاک المان شدند.

شرکت ها و تجارت هایی که افراد متقاضی در این کشور متقاضی اقامت دائم آلمان تاسیس بودند شامل موارد ذیل بود:

 1. ایجاد فروشگاه و یا رستوران این نوع تجارت در غالب تجارت فردی به حیاب می اید
 2. تاسیس شرکت با مسئولیت مدنی با مشارکت ۲الی ۳ نفر
 3. شرکت های شخصی و تضامنی
 4. شرکت مدنی
 5. شرکت سهامی
 6. دفتر نمایندگی
 7. شعبه مستقل
 8. شعبه مستقل یا شرکت خواهر

نکات مهم اخذ اقامت دائم آلمان از طریق سرمایه گذاری

افراد متقاضی اقامت دائم آلمان که که برای ثبت شرکت در آلمان می خواهند اقدام نمایند باید حداقل مبلغ ۲۵۰۰۰ یورو را برای ثبت شرکت و هزینه سرمایه گذاری در نظر بگیرند. این میزان سرمایه منجر به تاسیس شرکت با مسئولیت محدود در آلمان شود که حداقل تعداد اعضای آن یک نفر است. برای تاسیس نهایی شرکت افراد باید یک حساب بانکی به نام شرکت افتتاح نمایند که به واسطه این حساب می توانند به داد و ستد تجاری بپردازند و همچنین در صورتی که مالیات سالیانه خود را پرداخت نمایند که ۲۲% سود سالیانه شرکت می باشد افارد متقاضی اقامت دائم آلمان می توانند درخواست اقامت دائم را پس از ۴ الی ۵ سال درخواست نمایند.

اخذ اقامت دائم آلمان از طریق مهاجرت کاری

یکی از روش های اخذ اقامت موقت که در نهایت منجر به اخذ اقامت دائم آلمان خواهد بود اخذ ویزای کاری این کشور می باشد که این روش بواسطه پرداخت مالیات در صورتی که فرد وارد بازار کار تمام وقت این کشور شده باشد می تواند منجر به اخذ اقامت دائم شود.

با توجه به اینکه اخذ اقامت کاری المان از دو طریق اتفاق می افتد پیشنهاد می شود افراد متقاضی اقامت دائم آلمان ورود به بازار کار این کشور از طریق ویزای جستجوی کار اقدام نمایند زیرا در حالت کلی افراد باید پیشنهاد کاری از سوی یک شرکت یا کارفرما داشته باشند که ارتباط برقرار کردن اولیه با خود فرد متقاضی می باشد که باید نظر کارفرما را جلب کند و همچنین پس از اخذ تاییدیه باید پروسه آگهی در اتحادیه اروپا به مدت ۶ ماه انجام شود تا در صورتی کسی با آن شرایط وجود نداشت فرد متقاضی می تواند با وارد کشور المان شود ولی این مهم را باید در نظر گرفت که اولویت با اتباع المان و بعد اتباع اتحادیه اروپاست که با این شرایط برای بسیاری افراد متقاضی اقامت دائم آلمان شرایط اخذ ویزای کار آلمان غیرممکن بنظر می رسد.

گزینه جستجوی کار در آلمان برای افراد متقاضی اقامت دائم آلمان می تواند فرصت مناسبی ایجاد نماید که بواسطه این نوع ویزا وارد خاک این کشور شوند و بر اساس توانایی فردی دنبال کار بگردد. البته با توجه به این که کشور آلمان کشوری است صنعتی رشته های فنی مهندسی شانس ورود به بازار کار این کشور را دارند. بازده زمانی که افراد فرصت دارند وارد خاک آلمان شوند و در جستجوی کار باشند ۶ ماه می باشد. داشتن شرایط و مدارک کافی برای اخذ این نوع ویزا بسیار حائز اهمیت بوده و در موفقیت افراد متقاضی اقامت دائم آلمان نیز تاثیر خواهد گذاشت.

 

لینک مقاله پیشنهادی => « تحصیل در آلمان »

 

نتیجه گیری کلی در مورد اخذ اقامت دائم آلمان

همانطور که در بالا ذکر شده راه های اخذ اقامت دائم آلمان و مهاجرت به آلمان متفاوت است و شما با توجه به شرایط خود می توانید یکی از طرق قانونی را برای اخذ اقامت دائم آلمان انتخاب کنید. در روش کاری در نظر داشته باشید که اگر برای ویزای جستجوی کار از طریق موسسه ملک پور اقدام کنید ما شما را در پروسه یافتن کار مناسب و اخذ اقامت دائم آلمان یاری خواهیم کرد. همواره می توانید با موسسه حقوقی ملک پور در سراسر دنیا و یا با شعبه مرکزی در وین اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل نموده و در مورد راه های مهاجرت به آلمان و اخذ اقامت و تابیعت آلمان مشاوره رایگان دریافت نمایید .

0 پاسخ