اقامت مالزی از طریق طرح خانه دوم

اقامت مالزی و روش های آن

 • اقامت مالزی و مقدمه ای بر آن
 • اقامت مالزی و تابعیت این کشور طبق قانونی بودن
 • اقامت مالزی و تابعیت این کشور از طریق ثبت نام
 • اقامت مالزی از طریق طرح خانه دوم
 • اقامت مالی و تابعیت این کشور طبق الزامات برنامه برنامه خانه من
 • اخذ اقامت و تابعیت مالزی از طریق سرمایه گذاری
 • اخذ تابعیت و اقامت مالزی از طریق ازدواج
 • اخذ تابعیت و اقامت مالزی از طریق تولد
 • اخذ تابعیت و اقامت مالزی از طریق کار
 • اخذ تابعیت و اقامت مالزی از طریق تحصیل

شما می توانید از طریق فرم ارزیابی شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

مقدمه ای بر اخذ اقامت مالزی

اخذ اقامت مالزی و مهاجرت به مالزی می تواند از طرق مختلف انجام پذیرد . امروزه اخذ تابعیت و اقامت مالزی مورد تقاضای افراد متعددی می باشد . اکثر راهها از جمله تحصیل در مالزی و یا کار در مالزی و یا ثبت شرکت در مالزی و یا سرمایه گذاری در مالزی و یا خرید ملک در مالزی و یا ازدواج در مالزی و یا تولد فرزند در مالزی نمی تواند به کمک کند . بنابراین دارای نکات بسیار مهمی است که در این مقاله به آن خواهیم پرداخت و طرق مختلف اخذ تابعیت و اقامت مالزی را با دقت بیشتری بررسی خواهیم کرد.

معرفی مالزی به عنوان مقصدی برای مهاجرت

در خصوص اخذ تابعیت و اقامت مالزی در ابتدا می توان بیان نمود که مالزی یک کشور دوگانه منطقه جنوب شرقی آسیا واقع در دریای چین است. این مناطق شبه جزیره مالزی و مالزی شرقی هستند؛ جزایر شبه جزیره مالزی مرزهای مرزی و مرزهای دریایی با تایلند و مرزهای دریایی با سنگاپور، ویتنام و اندونزی دارد. مالزی شرقی، همچنین به عنوان بورنئو مالزی نامگذاری شده است، مرزهای مرزی و مرزهای دریایی با برونئی و اندونزی و مرزهای دریایی با فیلیپین و ویتنام را دارد.

همچنین در ادامه بحث اخذ تابعیت و اقامت مالزی می توان اینگونه بیان نمود که مالزی در سال ۱۹۵۷ به استقلال از بریتانیا اعطا شد و پس از یک دوره اولیه بی ثباتی جای خود را در جهان پیدا کرد و در اوایل دهه ۱۹۸۰ میلادی مالزی شروع به ساختن قدرت خود کرد. ثروت قابل توجه مالزی از تخصص آن در صنعت خدمات (مالی و بانکداری به همراه گردشگری و همچنین گردشگری پزشکی)، صنعت منظم (الکترونیک، ساخت و ساز، نفت و گاز) و کشاورزی است. استانداردهای زندگی در مالزی با بالاترین سطح آموزش و مراقبت های بهداشتی بسیار بالاست. شرکای تجاری اصلی مالزی سنگاپور، چین، ژاپن و ایالات متحده آمریکا هستند. تنها ۳ درصد از مالزیایی ها بیکار هستند و کمتر از ۱ درصد جمعیت زیر خط فقر زندگی می کنند.

در خصوص اخذ تابعیت و اقامت مالزی لازم به ذکر است که در سال ۱۹۹۹، دولت مالزی، کمپین تبلیغاتی “مالزی، واقعا آسیا” را راه اندازی کرد که امروز همچنان قوی است. مالزی یکی از محبوب ترین توریست های جهان در جهان است که تقریبا ۳۰ میلیون نفر در سال است. چنین تنوع مالزی، با سواحل زیبا، جزایر خصوصی، جنگل های بارانی، کوه ها، و همچنین شهرهای پر جنب و جوش و شهرهای، می تواند برای هر گونه فعالیت های گردشگری تهیه کند. پدیده های اخیر گردشگری پزشکی است و بیمارستان های خصوصی مالزی در حال حاضر به تقریبا ۱ میلیون بیمار خارجی در هر سال خدمات می دهند.

مالزی یک جامعه واقعا چند فرهنگی است که شمار زیادی از چینی ها و هندی ها و همچنین یک مهاجر کارگر متشکل از آسیایی ها، اعراب، اروپایی ها و آمریکایی های شمالی است.

درباره مالزی برای اخذ تابعیت و اقامت مالزی :

 • زبان رسمی: مالزی ( انگلیسی زبان دوم )
 • پایتخت: کوالالامپور
 • بزرگترین شهر: کوالالامپور (پاپ، ۲٫۲۵ میلیون نفر)
 • سطح زمین: ۳۳۰،۸۰۳ کیلومتر ۲
 • دین: اسلام، بودیسم، مسیحیت
 • جمعیت: ۳۱٫۴ میلیون
 • دولت: مجلس فدرال
 • سیستم حقوقی: بر اساس قانون مشترک بریتانیا
 • ارز: Ringgit
 • تولید ناخالص داخلی سرانه: ۲۵،۸۳۳ دلار
 • آب و هوا: آب و هوای گرمسیری بارانی، گرم و مرطوب در طول سال است

اخذ تابعیت و اقامت مالزی بر طبق قانونی بودن

اگر شما یک ملیت خارجی هستید، بدون هیچ ربطی با مالزی، شما می توانید تابعیت مالزیایی را طبق قانونی به دست آورید. تنها الزامات این است که شما بیش از ۲۱ سال سن داشته اید، بیش از ۱۰ سال در دوره ۱۲ ساله بلافاصله قبل از تاریخ اعمال شده در مالزی اقامت داشته باشید و می توانید یک دانش کافی از زبان مالایی را نشان دهید.

برای اخذ تابعیت و اقامت مالزی در دفتر ثبت ملی درخواست کنید. مدارک مورد نیاز برای شهروندی مالزی به شرح زیر است:

 • فرم درخواست C
 • کارت شناسایی
 • گواهی تولد
 • مجوز ورود
 • کارت شناسایی دو توصیه کننده مالزی
 • اسناد دیگر از همسر یا فرزندان (در صورت وجود)

با این حال، انتظار نداشته باشید که درخواست برای اخذ تابعیت و اقامت مالزی واقعا حاکی از آن است که شما آن را بدست خواهید آورد. بسیاری از مهاجران چند سال بدون هیچ نتیجه ای صبر می کنند. همچنین، به عنوان بسیاری از الزامات بسیار مبهم و ذهنی، مانند دانش زبان مالایی، این اغلب منجر به امتناع از برنامه های کاربردی.

اخذ اقامت و تابعیت مالزی از طریق ثبت نام

در موارد ثبت نام برای اخذ اقامت و تابعیت مالزی یک شخص قبلا یک شهروند قانونی است، اما هنوز ثبت نشده است. این امر در مورد افرادی که در خارج از کشور یا در خارج از مالزی متولد شده اند، در هنگام تولد حداقل یک والد مالزی بوده است. برای ثبت نام برای شهروندی فرد متولد شده در خارج از کشور باید زیر ۲۱ سال باشد و فقط یک دانش کامل از مالای مورد نیاز است.

درباره کشور مالزی
مهاجرت به مالزی
هزینه های زندگی در مالزی

روش ها و فریم زمان برای اخذ اقامت و تابعیت مالزی

وزارت گردشگری و فرهنگ مسئول پردازش تمام متقاضیان است. واحد مهاجرت یک نامه تصویب مشروط به هر متقاضی تایید صادر می کند.

پس از دریافت تایید نامه مشروط، متقاضی اخذ تابعیت و اقامت مالزی باید به مالزی سفر کند و شرایط مورد نیاز را انجام دهد:

 • افتتاح حساب بانکی در مالزی و انتقال سپرده ثابت
 • بیمه درمانی را از هر شرکت بیمه در مالزی خریداری کنید
 • دریافت یک گزارش پزشکی از هر بیمارستان خصوصی یا کلینیک ثبت شده در مالزی

پس از ارسال گواهینامه سپرده ثابت، بیمه نامه پزشکی و گزارش پزشکی، متقاضی اخذ تابعیت و اقامت مالزی می تواند ویزای MM2H خود را بدست آورد.

مهم است که توجه داشته باشیم که ویزا به مالکان اجازه کار در مالزی اجازه نمی دهد و به اقامت دائمی منجر نمی شود.

بررسی اقامت مالزی از طریق طرح خانه دوم

اقامت مالزی از طریق طرح خانه دوم در هنگام مهاجرت به مالزی ۲۰۱۸ پس از گرفتن وکیل مهاجرت به افراد این فرصت را می دهد که شهروندان کشورهای دیگر بتوانند با همسر و فرزندان خود برای اخذ اقامت مالزی اقدام نمایند. علاقمندان اخذ اقامت مالزی نخست یک دوره ویزای ۱۰ ساله اخذ خواهند نمود که بعد از سپری شدن این مدت قابل تمدید می باشد .

در مالزی ، طرح خانه دوم اقامت ۱۰ ساله به شخص متقاضی و فرزندان داده می شود و هم چنین اگر شخص علاقمند یا همسر او پدر و مادری بالای ۶۰ سال داشته باشند آنان نیز می توانند اقامت مالزی را به صورت همراه دریافت نمایند.

افرادی که به شیوه طرح  خانه دوم مالزی می خواهند اقدام کنند حق تجارت یا کار در مالزی ندارند و هر گونه فعالیت تجاری غیر قانونی است. (موسسه حقوقی ملک پور برترین ارائه کننده خدمات حقوق داخلی و بین المللی)

اخذ ویزای مالزی از طریق خانه دوم به دو صورت به مهاجرین داده می شود :

 • اشخاص بالای ۵۰ سال
 • اشخاص زیر ۵۰ سال

اشخاص بالای ۵۰ سال برای ارائه درخواست خود مي بايست ثابت کنند دارای سرمايه  نقدی معادل صد هزار دلار($۱۰۰۰۰۰) ميباشند اين سرمايه مي تواند به صورت سپرده ثابت در بانک ايران باشد. مورد ديگری که متقاضيان مي بايست نشان دهند ميزان در آمد ماهانه معادل سه ميليون تومان مي باشد.اين در آمد با گواهی حقوقی از شرکت خصوصی يا دولتی و اجاره بهای املاک و سود سپرده و سهام نيز قابل ارائه مي باشد. چنانچه با اقامت شما در مالزی موافقت شد الزامی برای انتقال درآمد خود به مالزی وجود ندارد. (موسسه حقوقی ملک پور برترین ارائه کننده خدمات حقوق داخلی و بین المللی)

چنانچه درآمد يا سرمايه خود را به مالزی منتقل کرديد از پرداخت هرگونه ماليات معاف هستيد.پس از آن که با اقامت در مالزی شما موافقت شد مي بايست يك حساب سپرده ثابت به مبلغ ۱۵۰٫۰۰۰ رينگيت معادل ۴۲ میلیون تومان  به نام خودتان افتتاح نمايید پس از گذشت مدت يك سال مي توانند تا سقف ۵۰۰۰۰ رینگیت میزان مبلغ فوق را برای مخارج مشخص كه درارتباط با خريد مسكن، هزينه تحصيلی فرزندان در مالزی و مسائل درمانی می باشد برداشت كنند و بايد مبلغ حداقل ۱۰۰۰۰۰ رینگیت را از سال دوم تا زمانی كه در مالزی تحت عناوین برنامه اقامت دارند در حساب ثابت نگه دارند نياز است كه متقاضيان حساب ثابت خود را با رينگيت (واحد پول مالزی) افتتاح نمايند. (موسسه حقوقی ملک پور برترین ارائه کننده خدمات حقوق داخلی و بین المللی)

 • افراد زیر ۵۰ سال

اشخاصی که سنشان زیر ۵۰ سال است  برای ارائه درخواست خودبرای اقامت در مالزی مي بايست ثابت کنند دارای سرمايه نقدی معادل حداقل پنجاه هزار دلار مي باشند اين سرمايه مي تواند به صورت سپرده ثابت در بانک ايران باشد. مورد ديگری که متقاضيان مي بايست نشان دهند ميزان در آمد ماهانه معادل سه ميليون تومان مي باشد.

اين در آمد می تواند با گواهی حقوقی از شرکت خصوصی يا دولتی، و اجاره بهای املاک و سود سپرده و سهام  نيز قابل ارائه مي باشد. اگر با اقامت در مالزی شما موافقت شد الزامی برای انتقال درآمد به مالزی وجود ندارد و اگر درآمد يا سرمايه خود را به مالزی منتقل کرديد از پرداخت هرگونه ماليات معاف هستيد. (موسسه حقوقی ملک پور برترین ارائه کننده خدمات حقوق داخلی و بین المللی)

پس از آن که با اقامت در مالزی متقاضی موافقت شد مي بايست يك حساب سپرده ثابت به مبلغ ۳۰۰٫۰۰۰ رينگيت معادل ۸۷ میلیون تومان به نام خود افتتاح نمايند پس از گذشت مدت يك سال قادر هستند تا سقف ۱۵۰۰۰۰ رینگیت برای مخارج معین كه در رابطه با خريد مسكن، هزينه تحصيلی فرزندان در مالزی و مسائل درمانی مي باشد برداشت كنند ولی بايد مبلغ حداقل ۱۵۰۰۰۰ رینگیت معادل ۴۳ میلیون تومان را از سال دوم تا زمانی كه در مالزی تحت عنوان اين برنامه اقامت دارند در حساب ثابت نگه دارند.

شما نیزمي توانيد به واسطه خريد ملک در مالزی ، اقدام به اقامت مالزی خانه دوم کنيد و به جای سپرده گذاری در بانک ، آن مبلغ را جهت خريد ملک استفاده نمایید.

دقت نمایید که این طرح تنها فرزندان زیر ۲۱ سال را پوشش می دهد ولی چنانچه فرزند شما در زمان اخذ مجوز زیر ۲۱ سال باشد در سال های بعد و بعد از ۲۱ سال اقامت آن معتبر است. فرزندانی که در آنجا متولد می شوند مقیم مالزی بشمار می آیند.

برنامه اقامت خانه من (MM2H) در مالزی و یا شرایط اخذ تابعیت و اقامت مالزی از طریق اقامت خانه دوم

برنامه دوم خانه من مالزی (MM2H) یک برنامه ریاست بین المللی است که توسط دولت مالزی طراحی شده است و به سرمایه گذاران خارجی اجازه می دهد تا با ایجاد سرمایه گذاری در کشور، ویزای بلند مدت را به دست آورند. متقاضیان همچنین باید یک بررسی پس زمینه را منتقل کنند، یک آزمایش پزشکی گذراندند و بیمه درمانی را خریداری کنند.

اقامت دائم به فرد می دهد یک ویزای چند ساله و ده ساله که به راحتی قابل تجدید در پایان دوره ده ساله است. حداقل شرایط لازم برای  اخذ اقامت و تابعیت مالزی وجود ندارد، بنابراین متقاضیان اخذ اقامت و تابعیت مالزی یک بار باید آنجا را ترک نموده و مجددا وارد مالزی می شوند.

الزامات برنامه اخذ تابعیت و اقامت مالزی از طریق برنامه خانه من :

شهروندان هر کشوری که مالزی را به رسمیت شناخته اند، آزادانه درخواست برنامه MM2H را دارند و متقاضیان می توانند همسر و فرزندان خود را زیر ۲۱ سال داشته باشند. قوانین برنامه MM2H بسته به سن آنها متفاوت است:

 • متقاضیان اخذ اقامت و تابعیت مالزی که سن کمتر از ۵۰ سال دارند باید یک حساب سپرده ثابت در مالزی از RM300،۰۰۰ (۶۷،۲۲۶ دلار آمریکا) را باز کنند و از سال دوم و بعد از مدت اقامت در کشور حداقل حداقل توازن RM150،۰۰۰ (۳۳،۶۱۳ دلار آمریکا) را حفظ کنند
 • متقاضیان اخذ اقامت و تابعیت مالزی بیش از ۵۰ ساله یا بیشتر: باید حساب سپرده ثابت را از RM150،۰۰۰ (۳۳،۶۱۳ دلار آمریکا) باز کنید یا شواهدی از بازپرداخت ماهانه RM10،۰۰۰ (۲،۲۴۰ دلار آمریکا) را از حساب خارج از کشور باز کنید. از سال دوم به بعد، شرکت کننده باید در طول مدت اقامت خود در کشور، حداقل تعادل ۱۰۰ میلیون ریال (۲۲،۴۰۸ دلار آمریکا) را حفظ کند
 • شرکت کننده تصویب شده: یک شرکت کننده تصویب شده که مالکیتی را که برای حداقل RM1 میلیون (۲۲۴،۰۸۹ دلار آمریکا) در مالزی خریداری کرده و مالک آن است، ممکن است قصد خود را در نامه درخواست
 • متقاضیان و خانواده های آنها همچنین باید یک گزارش پزشکی از بیمارستان یا کلینیک مستقر در مالزی ارائه کنند و پوشش بیمه معتبر داشته باشند

مزایای برنامه MM2H یا برنامه خانه من برای اخذ تابعیت و اقامت مالزی

 • آزادی سفر – هیچ الزام حداقل اقامت وجود ندارد. متقاضیان می توانند هر زمان و هر وقت وارد و ترک کنند
 • ویزای ویژه والدین – والدین متقاضی در سن ۶۰ سالگی واجد شرایط زندگی در مالزی در یک ویزیت مجدد ویژه ۶ ماهه مجدد
 • مالیات – درآمد و یا حقوق بازنشستگی متقاضی متقاضی در صورت ماليات ماليات به ماليات محدوده نمی شود
 • خرید خانه – متقاضی می تواند چندین ملک را در مالزی خریداری کند
 • آموزش و پرورش – کودکان تحت آموزش MM2H در مدارس دولتی یا خصوصی می توانند تحصیلات خود را تا سن ۱۸ سالگی دریافت کنند
 • بهداشت و درمان – امکانات پیشرفته پزشکی به طور گسترده ای برای استفاده مالزی استفاده می شود. بخشی از نیازهای پزشکی متقاضی تحت پوشش بیمه اجباری تحت پوشش بیمه می شود
 • شهروندی – برای بسیاری از اهداف نهایی شهروندی مالزی و گذرنامه آن است. از طریق برنامه MM2H این بسیار ساده است برای رسیدن به آن
 • Passport Power of Malaysia – گذرنامه مالزی اجازه دسترسی به ویلیام را به ۱۶۴ کشور از جمله اروپای غربی، بسیاری از خاور میانه و آسیا، آمریکای لاتین و کارائیب، اکثر آفریقا و جنوب شرقی آسیا

اخذ اقامت و تابعیت مالزی  مالزی می تواند به وسیله ثبت نام یا طبق قانونی به دست آید. در هر صورت شما متقاضی اخذ اقامت و تابعیت مالزی  باید ملیت قبلی خود را ترک کنید زیرا مالزی اجازه اقامت دوگانه را نمی دهد.

اخذ تابعیت و اقامت مالزی از طریق سرمایه گذاری

برنامه MM2H مستلزم تقاضای متقاضیان اخذ اقامت و تابعیت مالزی برای برآورده شدن معیارهای خاص است و در عوض، متقاضیان و متقاضیان آنها یک ویزای چند ساله ۱۰ ساله ارائه می دهند. این به طور موثر یک مجوز اقامت است که متقاضی موفق و خانواده اش را در مالزی زندگی می کند.

شرایط مورد نیاز  برای اخذ اقامت و تابعیت مالزی

متقاضیان اخذ اقامت و تابعیت مالزی  باید نشان دهندۀ توانایی حمایت مالی خود در مالزی بدون مشاغل یا کمک دولت باشند. الزامات مالی به شرح زیر است:

برای متقاضیان اخذ اقامت و تابعیت مالزی  زیر ۵۰ سال

 • اثبات دارایی های قابل اعتباری حداقل ۵۰۰،۰۰۰ یورو (۱۲۵،۰۰۰ دلار)
 • اثبات درآمد حداقل ۱۰،۰۰۰ یورو (۲۵۰۰ دلار) در هر ماه

برای متقاضیان ۵۰ ساله و بالاتر

 • اثبات دارایی های بانکی حداقل ۳۵۰،۰۰۰ یورو (۸۵،۰۰۰ دلار)
 • اثبات درآمد حداقل ۱۰،۰۰۰ یورو (۲۵۰۰ دلار) در هر ماه

شرایط لازم برای تأیید به شرح زیر هستند

هنگامی که متقاضی اخذ اقامت و تابعیت مالزی یک نامه تصویب مشروط دریافت می کند، باید موارد زیر را برآورده کند:

برای متقاضیان زیر ۵۰ سال

 • یک حساب بانکی باید با سپرده حداقل ۳۰۰،۰۰۰ یورو (۷۵،۰۰۰ دلار) باز شود
 • پس از یک سال، تا مبلغ ۱۵۰،۰۰۰ یورو (۳۷،۵۰۰ دلار) ممکن است برای هزینه های تایید شده مربوط به خرید خانه، آموزش کودکان در مالزی یا اهداف پزشکی مورد استفاده قرار گیرد
 • حداقل تعادل ۱۵۰،۰۰۰ یورو (۳۷،۵۰۰ دلار) باید از سال دوم و بعد از مدت اقامت در مالزی تحت برنامه حفظ شود

برای متقاضیان ۵۰ ساله و بالاتر

 • برای اخذ اقامت و تابعیت مالزی یک حساب بانکی باید با سپرده حداقل ۱۵۰،۰۰۰ یورو (۳۷،۵۰۰ دلار) باز شود
 • پس از یک سال، تا ۵۰۰۰۰ یورو (۱۲،۵۰۰ دلار) ممکن است برای هزینه های تایید شده مربوط به خرید خانه، آموزش کودکان در مالزی یا اهداف پزشکی مورد استفاده قرار گیرد
 • حداقل توازن MYR 100،۰۰۰ (۲۵۰۰۰ دلار) باید از سال دوم به بعد و در طول اخذ اقامت و تابعیت مالزی تحت برنامه حفظ شود
 • با مدرک دریافت حقوق بازنشستگی حداقل ۱۰،۰۰۰ یورو (۲۵۰۰ دلار) در هر ماه، ممکن است شرکت کننده از ایجاد یک سپرده ثابت

مقاله مرتبط

مقایسه خودحمایتی اتریش با خرید ملک مالزی

مقاله مرتبط

اخذ اقامت مالزی از طریق سرمایه گذاری

اخذ تابعیت و اقامت مالزی از طریق ازدواج

ازدواج در مالزی بسیار آسان است و تنها چند مرحله ضروری وجود دارد که باید از قوانین ازدواج این کشور پیروی کرد. بر اساس قوانین ازدواج و احوال شخصیه در هر ایالت کشور مالزی، امکان داشتن دو تابعیت برای یک فرد تبعه مالزی وجود ندارد، علیهذا شخص خارجی که با شهروند تبعه مالزی ازدواج می کند، با گذشت ۱۰ سال از اقامت خود درکشور مالزی و زندگی مشترک با همسر خود که متبوع مالزی می باشد، برای شهروندی کشور مالزی، باید شناسنامه ایرانی خود را باطل کرده و موارد مورد نیاز برای دریافت شهروندی کشور مالزی را داشته باشد.

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد ازدواج با خارجی

مقاله مرتبط

ازدواج در مالزی

اخذ تابعیت و اقامت مالزی از طریق تولد

اشخاصی که قبل از روز مالزی ( ۱۶ سپتامبر ۱۹۶۳ ) متولد شده اند با توجه به شرایط زیر می تواند شهروندی مالزی را بدست بیاورند.

 1. هر فردی که بلافاصله قبل از ۳۱ آگوست ۱۹۵۷ روز Merdeka شهروند مالزی باشد،  به موجب هر یک از مقررات فدراسیون مالایا، ۱۹۴۸، یا به موجب قانون یا غیر قانونی
 2. هر شخصی که بعد از روز Merdeka و قبل از اکتبر ۱۹۶۲ در مالزی متولد شده باشد.
 3. هر شخص متولد شده در مالزی بعد از سپتامبر ۱۹۶۲ ، به شری که یکی از والدین شهروند مالزی باشد یا اقامت دائم مالزی را داشته باشد. همچنین اگر پدر و مادر شخص تابعیت هیچ کشوری را نداشته باشد.
 4. هر شخصی که در خارج از مالزی بعد از روز Merdeka متولد شده باشد و پدرش در زمان تولد شهروندی مالزی را داشته باشد یا متولد مالزی باشد یا تحت خدمت در دولت مالزی بوده باشد.

اشخاصی که بعد از روز مالزی متولد شده باشند و یکی از شرایط زیر را داشته باشند.

 1. شخصی که در مالزی متولد شده باشد و حداقل یکی از پدر و مادر او در زمان تولد شهروند مالزی بوده یا اقامت دائم این کشور را داشته باشند.
 2. شخصی که در خارج از مالزی متولد شده باشد و پدرش در زمان تولد شهرندی مالزی یا اقامت دائم مالزی را داشته باشد.
 3. هر شخصی که در سنگاپور متولد شده باشد و یکی از والدین شهروندی یا اقامت دائم داشته باشند.
 4. شخص متولد شده در مالزی از والدین نامعلوم.

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد تولد

اخذ تابعیت و اقامت مالزی از طریق کار

در خصوص شرایط کار در مالزی نیز به این صورت است که افراد می توانند اقامت کاری در مالزی را به صورت موقت دریافت نمایند و اقامت خود را در صورت پرداخت مالیات بصورت سالیانه تمدید نموده اما به اخذ تابعیت و اقامت مالزی به صورت دائم نمی توانند دست پیدا نمایند .

کار در مالزی

اخذ تابعیت و اقامت مالزی از طریق تحصیل

صرفا تحصیل در مالزی دلیل بر اخذ تابعیت و اقامت مالزی نمی باشد . در کشور مالزی دانشگاههای متفاوتی وجود دارد که انگلیسی زبان هستند و دارای دانشگاههای با رنکینگ بالا نیز می باشد و دانشجویان در ضمن تحصیل اجازه کار پاره وقت دانشجویی را دارند . و بعد از تحصیلات نیز اگر کار تمام وقت پیدا کردند اقامت آن ها به صورت سالیانه تمدید میگردد اما افراد نمی توانند به اخذ اقامت و تابعیت مالزی ه صورت دائم دست پیدا نمایند  .

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مالزی
تحصیل در دوره های زبان مالزی
تحصیل در کشور مالزی
مهاجرت تحصیلی به مالزی
سخن پایانی در مورد اخذ اقامت مالزی

همواره می توانید با موسسه حقوقی ملک پور در سراسر دنیا و یا با شعبه مرکزی در وین اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل نموده و در خصوص مهاجرت به مالزی و یا اخذ اقامت مالزی و یا شرایط اقامت مالزی از طریق طرح خانه دوم و شرایط خرید ملک در مالزی و یا سرمایه گذاری در مالزی به صورت تخصصی مشاوره دریافت نمایید . امید است در این مقاله اطلاعات دقیق در خصوص شرایط اخذ اقامت و تابعیت مالزی به شما عزیزان ارائه شده باشد. همواره می توانید با موسسه حقوقی ملک پور در سراسر دنیا و یا با شعبه مرکزی در وین اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل نموده و در خصوص راههای مهاجرت و یا راههای اخذ اقامت از جمله اخذ اقامت و تابعیت مالزی به صورت تخصصی مشاوره دریافت نمایید .

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 پاسخ
 1. محمود بیات گفته:

  سلام با استفاده از طرح خانه دوم یا خانه من قصد مهاجرت به مالزی را دارم سن ۵۱ بازنشسته هستم همسرم دبیر ۴۴ ساله و دارای دو فرزند ۱۸ و ۱۴ ساله می باشم آیا پس از موافقت و قبول مهاجرت بنده از طریق طرح فوق میتوانم بصورت پاره وقت در مالزی مشغول به کار شوم ؟ شرایط سپرده الیه و حقوق ماهیانه را دارا می باشم .
  با تشکر

  Rating: ۴
  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام، برای کار در هر کشوری شما باید از اداره کار آن کشور مجوز داشته باشید. با توجه به سن باید دانش زبان بالا و تخصص ویژه ای داشته باشید تا بتوانی به راحتی در این کشور کار کنید. لطفا با مشاورین ما تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند. پیشنهاد ما به شما سرمایه گذاری در کشوری مانند اتریش است.

   پاسخ
 2. کیان گفته:

  سلام
  آیا با اجاره خانه در مالزی میتوانم اقامت یک ساله اون کشور رو بگیرم ( مثل ترکیه ) و برای سالهای بعد هم تمدید کنم ؟

  پاسخ
 3. mehrangiz گفته:

  باسلام وتشکر از توضیحات مفیدتان.چند پرسش در مورد اقامت مالزی از طریق طرح خانه دوم برای بنده پیش آمد که باشما درمیان میگذارم.پیشاپیش سپاسگزارم از وقتی که صرف خواندن وپاسخ به سوالات مینمایید.
  ۱٫چه مدت قبل از درخواست میبایست مبلغ مورد نظر درحساب متقاضی باشد ؟
  ۲٫ چه موقع اجازه برداشت از مبلغ حساب (حساب درخواستی بعنوان سرمایه نقدی)را دارد؟
  ۳٫در صورتی که متقاضی یا همسر وی قصد تحصیل ویا کار داشته باشد باید چه اقداماتی انجام دهد؟
  ۴٫ آیا املاک متقاضی میتواند پشتوانه وی ازنظر مالی بجای بخشی از حساب نقدی موردتقاضا باشد یاالزاما عین مبلغ درخواستی باید در حساب وی موجود باشد؟

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   دوست گرامی برای اطلاعات کامل در مورد مالزی و طرح خانه دوم می توانید با دفتر mie اتریش تماس حاصل نمایید .

   پاسخ