بورسیه تحصیلی در آلمان

بورسیه تحصیلی در آلمان

بورسیه تحصیلی در آلمان

بورسیه تحصیلی در آلمان چگونه است ؟ شرایط اخذ بورسیه تحصیلی در آلمان و راههای مهاجرت به آلمان ۲۰۱۸ و شرایط گرفتن وکیل مهاجرت برای تحصیل در آلمان آیا شما قصد تحصیل رایگان در آلمان و همچنین تحصیل دکترا در آلمان و در نهایت اخذ اقامت آلمان را دارید؟ قوانین بورسیه تحصیلی در آلمان چگونه است ؟ شرایط اخذ کمک هزینه تحصیلی در آلمان و قوانین بورسیه تحصیلی در آلمان و تحصیل در دانشگاههای رایگان آلمان و راههای اقامت پس از تحصیل در آلمان و یا مهاجرت تحصیلی به آلمان چگونه می باشد ؟ موسسه حقوقی ملک پور در خصوص راههای اخذ بورسیه تحصیلی در آلمان و راههای اخذ اقامت آلمان برای شما توضیح می دهد . شما در خصوص بورسیه تحصیلی در آلمان و یا تحصیل در آلمان می توانید از مشاورین و کارشناسان مشاوره رایگان اخذ نمایید .

ممکن است تعجب کنید که چگونه دانشجویان خارجی میتوانند در آلمان زندگی کنند در حالیکه اقامت خود را تحت نظارت تامین مالی عملی سازند. به احتمال زیاد از نگرانی های شما به عنوان یک دانشجوی بین المللی هزینه تحصیل و تامین مالی(بورسیه تحصیلی) است در حالیکه هزینه تحصیل در یک دانشگاه در آلمان در مقایسه با دیگر کشورها نسبتا ارزان تر است.دانشجویان معمولا هزینه خود را تحت عنوان پس انداز شخصی یا حمایت خانواده و یا در قالب بورسیه تحصیلی در آلمان توسط یک سازمان در کشور آلمان پوشش میدهند. بسیاری از موسسات در المان ارائه دهنده بورسیه های تحصیلی به دانشجویان است. اما واژه کلیدی برای دریافت بورسیه تحصیلی در آلمان ایستادگی کردن است. در گرفتن بورسیه تحصیلی در آلمان ممکن است علاوه بر هوش ویا نمرات شخص یعنی رزومه قوی تحصیلی, شخصیت وتعامل فرد نیز مد نظر قرار گیرد.

Heidelberg University

دانشجویان میتوانند برای اخذ بورسیه تحصیلی در آلمان به موسسات متعدد و یا پایگاه داده بورس DAAD مراجعه کنند. این شرایط برای دانشجویان خارجی, فارغ التحصیلان  و اکادمیک طیف وسیعی از بورس را ارائه میدهد.

مبانی بورسیه تحصیلی در آلمان

مبانی سیاسی Political foundations

بیشتر احزاب المانی علاقه مند به نشان دادن تامین مالی دانشجویانی که دیدگاه های سیاسی خود را از طریق درگیری های اجتماعی به اشتراک میگذارند هستند. بنیاد های خیریه از جمله بنیاد  Friedrich Ebert  کمک های مالی به دانشجویان بین المللی در زمینه تحصیل فراهم می نماید. دریافت کنندگان واجد شرایط بایستی نمرات متوسط با بالا , شخصیت فوق العاده بالغ و دارای رزومه ای قوی باشد. دانشجویان علاوه بر انتخاب مبلغ یکجا و سالانه برای پوشش هزینه های مرتبط با ثبت نام دانشگاه و بیمه بهداشت و درمان دستمزد ماهانه و پول برای کتاب نیز دریافت خواهند کرد. این بنیاد با حزب دموکرات آزاد آلمان FDP همراه است که در غیر این صورت به عنوان لیبرال شناخته میشود.

هدف از این برنامه ی کمک های مالی حمایت از دانشجویان است که حس گسترده ای از مسئولیت اجتماعی را القا میکند.

این بنیاد ها  توانسته اند کمک هزینه تحصیلی حدود هزار دانشجو در المان و خارج از المان را ارائه دهند. بورس های اعطا شده در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد شامل دانشجویانیست که  دارای تعهد اجتماعی و سیاسی سازگار در حد وسیع باشند. اولیت با متقاضیانی است که از لحاظ اجتماعی و سیایی محروم هستند و همچنین دستاورد های قابل ملاحظه و چشمگیری دارند.

مبانی مذهبی  Religious

در المان بسیاری از نهاد های مذهبی مانند کلیساهای بزرگ ارائه دهنده کمک هزینه تحصیلی به دانشجویان هستند. معیار های اصلی برای دریافت بورسیه تحصیلی علاوه بر نمرات خوب اثبات عدم تمکن مالی است. این نوع مراکز فقط ممکن است در مواقع خاص کمک های مالی را اعمال کنند.

مبانی دیگر Additional foundations

بنیاد فدرال محیط زیست, این بنیاد زیست محیطی مرتبط با دولت فدرال المان سالانه ۶۰۰ کمک هزینه تحصیلی در مقطع دکترا در آلمان را به دانشجویان دکتری و فوق دکتری که مشغول به کار در عرصه علوم محیط زیست هستند را ارائه می دهد.

 

فایل های صوتی توضیحات آقای دکتر ملک پور در باب بورسیه تحصیلی در آلمان

 

 

برای کسب اطلاعات تکمیلی در مورد شرایط بورسیه تحصیلی در آلمان و راههای مهاجرت به آلمان و شرایط اخذ اقامت آلمان ضمانت آن، با شماره های تماس موسسه ی حقوقی ملک پور در شعبه وین در اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل نموده و در خصوص قوانین بورسیه تحصیلی در آلمان مشاوره ی تلفنی رایگان شوید.

بورسیه های تحصیلی برای دانشجویان خارجی

در خصوص بورسیه تحصیلی در آلمان می توان بیان نمود که در آلمان هشت موسسه وجود دارد که عمده فعالیتشان مربوط به حمایت مالی از دانشجویان خارجی است. این موسسات ممکن است، وابسته به یک حزب سیاسی در آلمان باشند یا گروهی مذهبی را نمایندگی کنند.  از شرایط دریافت بورسیه تحصیلی در آلمان ، می‌توان به نمرات خوب در مقطع کارشناسی، اتمام تحصیل در موعد مقرر و همچنین شرکت در سمینارهایی که از سوی موسسه مورد نظر برگزار می‌شود، اشاره کرد. علاوه بر این، نامه پذیرش از استاد راهنما، بخصوص برای دانشجویان تحصیل در مقطع دکترا در آلمان الزامی است. آنچه برای اکثر موسسات اهمیت دارد، اطمینان از بازگشت متقاضی بورسیه تحصیلی در آلمان به کشورش پس از اتمام دوران تحصیل در آلمان است، تا از این طریق علاوه بر انتقال تجربیاتش به سایرین، وجهه مثبتی نیز از جامعه و فرهنگ آلمان به مردم کشور خود منتقل کند.

 

فایل های صوتی توضیحات آقای دکتر ملک پور در باب بورسیه تحصیلی برای ۱۸ ساله های آلمان

موسسه‌های گوناگون و شرایط آنها.

هشت موسسه مربوط به بورسیه تحصیلی در آلمان برای دانشجویان خارجی، بورسیه خود را تنها در
اختیار دانشجویانی قرار می‌دهند، که حداقل یک مقطع تحصیلی را در آلمان به اتمام رسانده باشند. به طور مثال مدت اقامت متقاضی در آلمان به هنگام درخواست بورسیه نباید از یک سال بیشتر باشد. متقاضیانبورسیه تحصیلی در آلمان و تحصیل در مقطع دکترا در آلمان ، عمده ترین مراجعه‌ کنندگان به این موسسه هستند. این محدودیت از طرف سایر موسسات در آلمان وجود ندارد و متقاضیان خارجی می‌توانند حتی در ترم‌های اول تحصیل نیز بورسیه تحصیلی در آلمان درخواست کنند.

بورسیه تحصیلی در آلمان  به صورت مشروط

با الزامی شدن شهریه دانشگاه‌ها در اکثر ایالت‌های آلمان، مسئولان دانشگاهی نگران کاهش تعداد متقاضیان خارجی در دانشگاه های آلمان و به تبع آن کاهش روابط آکادمیک با کشورهای مربوطه هستند. از همین رو به طور مثال دانشگاه بیلفلد آلمان، در ابتکاری جالب به دانشجویان خارجی این دانشگاه بورسیه‌ای مشروط ارائه می‌کند. این دانشگاه تحت شرایطی خاص، از دانشجویان خارجی، شهریه دریافت نمی‌کند و دانشجویان تنها تعهد اخلاقی دارند که در پایان دوران تحصیل، این هزینه را به دانشگاه بازگردانند. از همین رو، بورسیه مشروط نیز به انواع دیگر بورسیه‌های تحصیلی اضافه شده است.

 

فایل های صوتی توضیحات آقای دکتر ملک پور در باب بورس آلمان

در راستای بحث بورسیه تحصیلی در آلمان اکنون میخواهیم اطلاعاتی در خصوص هزینه زندگی در آلمان را به شما ارائه دهی.

در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی هزینه زندگی در آلمان کاملا معقول است. قیمت مواد غذایی و مسکن و… در خط متوسط اتحادیه اروپاست. یعنی تقریبا ۶۷۰ یورو در ماه. شما باید این هزینه ها را در طی اقامت خود انتظار داشته باشید. سهم ترم بیمه سلامت شهریه ممکن. هزینه زندگی بسته به جایی که زندگی میکنید متفاوت است.

 

فایل های صوتی توضیحات آقای دکتر ملک پور در باب روش بورس آلمان

شایان ذکر است که گرفتن بورسیه تحصیلی در آلمان بسیار دشوار است . بنابراین ما شما را تشویق به جستجوی زود هنگام برای بورسیه تحصیلی در آلمان میکنیم . در حالیکه هنوز در کشور خود هستید میتوانید از طریق دفاتر بین المللی و همچنین با مراجعه به موسسه حقوقی ملک پور این امکان را برای خود فراهم آورید که اطلاعات تکمیلی تحصیلی در مورد شرایط اخذ بورسیه تحصیلی در آلمان و راههای اخذ کمک هزینه تحصیلی آلمان و قوانین تحصیل رایگان در آلمان و یا مهاجرت تحصیلی به آلمان و یا اخذ ویزای تحصیلی آلمان و یا تحصیل دکترا در آلمان و یا در کل تحصیل در آلمان را با شیوه ای مطمئن تر در اختیار قرار دهید . لذا این فرصت را میتوان به عنوان فرصت پایه و خاص در نظر گرفت. و در خصوص بورسیه تحصیلی در آلمان  و راههای مهاجرت به آلمان و یا راههای اخذ اقامت آلمان می توان مشاوره رایگان اخذ نمود .

یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (6 نظرات, میانگین: 4٫50 از طریق 5)
Loading...

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 پاسخ
 1. مریم باباخانی گفته:

  سلام و ادب خدمت شما
  من برای دکترا در رشته روانشناسی کشور آلمان میخوام اقدام کنم. در حال خواندن زبان هستم . و هنوز مدرک زبان ندارم. یک مقاله و سه کتاب تالیفی دارم. راهنمایی های شما رو گوش کردم لطف بفرمایید بمن بگید برای شروع کار در این بازه زمانی چکار باید انجام بدم و اگر باید برای پذیرش اقدام کنم برام سایت دانشگاه رو بفرستید چون همه دانشگاهها رو سرچ کردم ولی نمیدونم از کدوم قسمت باید وارد شد.
  متشکرم

  پاسخ
 2. nima گفته:

  سلام جناب ملک پور
  بنده یک سوال داشتم
  بنده دانش آموز کلاس دوازدهم با نمره ۱۹٫۹۰ از شهر شیراز هستم بنده آیلتس ۷ و مدال برنز المپیاد زیست کشوری دارم و یک ثبت اختراع به همراه چاپ یک کتاب در درشته تجربی هستم میخواستم برای بورسیه در یکی از کشور های اروپایی نظیر آلمان انگلیس یا آمریکا بخونم منظورم فول فاند هست اگر این امکان وجود داره ممنون میشم راهنمایی کنید متشکر

  پاسخ
 3. طلبه گفته:

  سلام خسته نباشید .
  ایا بنده ارشد فقه حقوق را بگیرم در حالی ک لیسانس من حوزوی هست و موردد تایید وزارت علوم میباشد .متوانم برای دکترا در کشور المان اقدام کنم .
  تقریباب زبان انگلیسی مسلط هستم .اما مدرکی دال بر زبان ندارم .
  با تشکر

  پاسخ
 4. نادیا گفته:

  با سلام من کارشناسی شهرسازی از دانشگاه ازاد مشهد رو دارم و در حال حاضر دانشجوی ترم اول کارشناسی ارشد طراحی شهری دانشگاه ازاد مشهد هستم . چطور میتونم در المان بورسیه بشم برای ادامه ی همین کارشناسی ارشد در دانشگاه های انگلیسی زبان شهر برلین یا هامبورگ؟؟ لازمه که حتما مدرک زبان داشته باشم؟ با تشکر

  پاسخ
  • امید جلالی فراهانی گفته:

   با سلام و عرض ادب خدمت شما
   احتراما شما میتوانید وارد کالج های معتبر کشور آلمان شده و در کالج به صورت رایگان به مدت دو سال تحصیل نمایید و سپس بعد از آن وارد دانشگاه های رایگان آلمان شده یا در دانشگاه ایران در رشته های مورد نظر قبول شده شده و با گذراندن حداقل ۷۰ واحد برای مقطع کارشناسی در آلمان اقدام نمایید لذا میتوانید برای دریافت اطلاعات بیشتر با موسسه تماس گرفته و مشاوره رایگان داشته باشید.
   موفق باشید
   مؤسسه حقوقی اریکه برگزیدگان پارسیان

   پاسخ
 5. علی غلامی گفته:

  با سلام
  من اهل افغانستان هستم ولیسانس زمین شناسی از دانشگاه دولتی بامیان دارم میخواستم برای ادامه تحصیل در مقطع فوق لیسانس شامل یکی از بورسهای کشور آلمان بشم . باید چه اقداماتی انجام بدم ؟
  ممنون میشم اگه راهنمایم کنید
  با تشکر

  پاسخ
  • سمیرا میرزاقایی گفته:

   با سلام و عرض ادب
   سیستم آموزشی کشور آلمان به صورت رایگان می باشد اما احتمال اخذ بورس تحصیلی در مقظع فوق لیسانس بسیار کم خواهد بود و شما در مقطع دکترا امکان اخذ بورسیه تحصیلی خواهید داشت
   جهت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با شماره تلفن های مؤسسه تماس بگیرید
   ۰۲۱۸۸۵۶۷۳۲۶
   ۰۲۱۸۸۵۶۷۳۴۰

   پاسخ
 6. محسن گفته:

  سلام خسته نباشید بنده اتباع افغان در ایران هستم میخواستم در یکی از دانشگاههای آلمان یا کشوری دیگر تحصیل کنم و از نظر مالی اوضاعم زیاد خوب نیست جمعا کل دارایی ۳۰ ملیون تومان. و متاهل هستم آیا میتوانم کاری بکنم خواهش میکنم راهنمایی کنید. ممنون

  پاسخ
  • علی حسینی گفته:

   با عرض سلام
   برای تحصیل در دانشگاه های المان نیاز به مدرک زبان المانی یا انگلیسی در دانشگاه های انگلیسی زبان می باشید. به علاوه اینکه مدرک تحصیلی خود در این پسترا مشخص ننمودید که شانس پذیرش شما در کشور المان در مقطع و دانشگاه مورد نظر بررسی شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زیمنه با مشاورین ما تماس حاصل نمایید.
   ۰۲۱۸۸۵۶۷۳۲۶-۴۰

   پاسخ