بورسیه تحصیلی آلمان و بررسی آن

بورسیه تحصیلی آلمان ، روش های اخذ بورسیه تحصیلی آلمان و اعتبار آن در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار می گیرد. روشهای اخذ بورسیه تحصیلی آلمان چه هستند؟ بورسیه تحصیلی آلمان شامل چه هزینه هایی است؟ بورسیه تحصیلی  را چگونه می توان اخذ کرد؟ در این مقاله سعی شده مهم ترین و اصلی ترین نکات به صورت ساده و خلاصه در مورد بورسیه تحصیلی آلمان شرح داده شود .  آلمان نه تنها یکی از ارزان ترین مقاصد مطالعه در اروپا است ، بلکه کشور دارای شهرتی بی نظیر بین المللی است. آلمان به عنوان یکی از بزرگترین دانشگاه های معتبر در آخرین  رتبه بندی دانشگاه های جهانی QS ، تعداد زیادی از برنامه های آموزش انگلیسی را به ویژه در سطح تحصیلات تکمیلی ارائه می دهد. موسسه حقوقی ملک پور با همکاری دفتر مشاوره ای MIE اتریش می تواند شما عزیزان در خصوص اخذ بورسیه تحصیلی آلمان یاری رساند ، شما می توانید قبل از هر گونه اقدامی با مشاورین موسسه حقوقی ملک پور تماس گرفته و مشاوره رایگان و تخصصی در باب مهاجرت به آلمان و بهترین راه دریافت ویزای تحصیلی در آلمان به دست آورید .

موضوعات زیر در این مقاله مورد تحلیل و بررسی قرار گرفته است:

بورسیه تحصیلی آلمان
 • بورسیه تحصیلی آلمان و شرایط عمومی
 • بورسیه تحصیلی آلمان و شرایط اخذ آن
 • بورسیه تحصیلی آلمان در مقطع کارشناسی
 • بورسیه تحصیلی آلمان در مقطع کارشناسی ارشد
 • بورسیه تحصیلی آلمان در مقطع دکترا
 • بورسیه تحصیلی آلمان و انواع آن
 • بورسیه تحصیلی آلمان و دانشگاه های بین المللی آن
 • بورسیه تحصیلی آلمان و مدارک مورد نیاز
 • بورسیه تحصیلی آلمان و ویزای آن
 • بورسیه تحصیلی آلمان و هزینه زندگی

بورسیه تحصیلی آلمان و مقدمه ای بر آن

شرایط بورسیه تحصیلی آلمان و شرایط مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل پیشنیاز مهاجرت تحصیلی به آلمان می باشد. با توجه به دانشگاه ها انتخابی شما شرایط بورسیه تحصیلی آلمان متفاوت است. به دلیل سؤالات زیادی که درباره ی شرایط بورسیه تحصیلی آلمان مطرح می شود این مقاله را با این موضوع خدمت شما عزیزان ارائه نمودیم. در این مقاله سعی می شود که شرایط بورسیه تحصیلی آلمان و تعدادی از بورسیه های تحصیلی مورد تحلیل و بررسی قرار گیرد.

این مقاله با موضوع شرایط بورسیه تحصیلی آلمان متعلق به مؤسسه حقوقی ملک پور (با همکاری مؤسسه MIE اتریش) خدمت شما عزیزان ارائه می شود امیدواریم پاسخ سوالات خود را در باب شرایط بورسیه تحصیلی آلمان در این مقاله بیابید. از اکتبر سال ۲۰۱۴ هر گونه هزینه تحصیل در دانشگاههای دولتی آلمان برای تحصیلات تکمیلی رایگان شد و تنها در برخی دانشگاههای ایالت های فدرال هزینه ثبت نام و هزینه های اداری حدود ۵۰ یورو پرداخت می شود. این سیستم ممکن است در آینده تغییر کند و دانشگاههای شرایط پرداخت هزینه تحصیل را تغییر دهند. خوشبختانه تعداد زیادی کمک هزینه تحصیلی برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا ارائه می شود. ما در اینجا تعدادی از بورسیه های تحصیلی را معرفی می کنیم .

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد بورسیه تحصیلی

مقاله مرتبط
تحصیل در آلمان

بورسیه تحصیلی آلمان و شرایط عمومی

بورسیه تحصیلی آلمان و شرایط عمومی

اخذ بورسیه  تحصیلی در آلمان یکی از راه های اخذ اقامت تحصیلی است. در آلمان دانشگاه های بسیاری وجود دارند که بورس تحصیلی را برای دانشجویان بین المللی ارائه می دهند؛ کشور آلمان یکی از کم هزینه ترین کشورهای جهان برای تحصیل است و تحصیل در این کشور تقریبا رایگان است. بورسیه تحصیلی آلمان به جهت سطح بسیار بالای دانشگاههای آلمان متقاضیان بسیاری دارد. تنوع رشته، امکانات مدرن آموزشی در

دانشگاههای آلمان  و وجود دانشگاه های رایگان آلمان و تحصیل رایگان در آلمان باعث شده بورسیه تحصیلی آلمان در خواست های بسیاری از جانب دانشجویان بین المللی داشته باشد. دغدغه بسیاری از دانشجویان بین المللی خواهان بورسیه تحصیلی آلمان این است که بتوانند هزینه های زندگی و تحصیل خود را در آلمان تأمین کنند.

بورسیه تحصیلی آلمان و شرایط اخذ آن

بورسیه تحصیلی آلمان شرایط خاصی دارد که سعی بر این شده تا در این مقاله به آن پرداخته شود. شخص متقاضی بورسیه تحصیلی آلمان  می بایست در مقطع قبلی تحصیل خود دارای معدل بالا بوده وهمچنین دارای چندین مقاله علمی و فعالیت های پژوهشی مرتبط و سطح زبان بالایی باشد. برای دانشجویان متقاضی دریافت بورسیه تحصیل در مقطع دکتری، علاوه بر موارد ذکرشده داشتن  نامه پذیرش از استاد راهنما یا سوپروایزر ضروری است. دوره های دکترا هم به زبان انگلیسی و هم به زبان آلمانی برگزار می شود البته دانشجویانی که تمایل به اخذ بورسیه تحصیلی در مقطع دکترا دارند دانش زبان آلمانی خود را پس از ورود به دانشگاههای آلمان تکمیل می نمایند که سطح زبان آلمانی مورد نیاز جهت تحصیل در دانشگاههای آلمان حداقل B2می باشد.متقاضی اخذ بورسیه تحصیلی آلمان در مقطع دکترا می بایست با یکی از اساتید در دانشگاه مقصد در کشور آلمان مکاتبه نموده استاد مورد نظر را از بین اساتید عضو هیئت علمی دانشگاه انتخاب نماید. بعد از این مرحله موافقت استاد راهنما الزامی است. سطح زبان المانی و یا زبان انگلیسی دانشجو برای جلب نظر استاد راهنما بسیار حائز اهمیت است و نقش مهمی در اخذ بورسیه تحصیلی آلمان را خواهید داشت. به جهت کسب اطلاعات بیشتر پیشنهاد می کنیم مقاله « اقامت آلمان » همین وبسایت را مطالعه بفرمایید.

بورسیه تحصیلی آلمان در مقطع کارشناسی

از اکتبر ۲۰۱۴، تمام دانشگاه های آلمان هر گونه هزینه تحصیل برای تحصیلات در مقطع کارشناسی را دریافت نمی کنند. در برخی از ایالت های فدرال، دانشگاه ها سهم ترم (حدود ۵۰ یورو) و / یا هزینه های اداری (حدود ۵۰ یورو) را دریافت می کنند. این ساختار هزینه های تحصیل هرساله می تواند تغییر کند، شما باید اطلاعات به روز شده در مورد هزینه های تحصیل در ایالت های مختلف فدرال در آلمان بررسی کنید.  با توجه به این میزان هزینه های دریافتی بسیار ارزان، تحسیل در آلمان تقریبا رایگان محسوب می شود. به همین جهت معمولا در مقطع کارشناسی بورسیه اعطا نمی شود و یا دریافت بورسیه در این مقطع بسیار مشکل می باشد.

بورسیه تحصیلی آلمان در مقطع کارشناسی

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد شرایط تحصیل در آلمان

مقاله مرتبط
ویزای تحصیلی آلمان

بورسیه تحصیلی آلمان در مقطع کارشناسی ارشد

بر خلاف مطالعات کارشناسی، بسیاری از مطالعات کارشناسی ارشد یا دکترا در آلمان بر اساس هزینه است. هزینه های تحصیلات تکمیلی علاوه بر هزینه ثبت نام و تایید هزینه ها نیز می باشد. خوشبختانه، تعداد زیادی از بورس تحصیلی برای تحصیلات عالی و دکتری در آلمان وجود دارد. متقاضیان با هر ملیتی می توانند برای اخذ بورس تحصیلی در آلمان در مقطع کارشناسی ارشد درخواست خود را ارایه دهند. لیست تعدادی از بورسیه تحصیلی آلمان در مقطع کارشناسی ارشد به شرح ذیل هستند. معمولا برنامه های کارشناسی ارشد در آلمان بین ۲-۴ ترم به طول می انجامد.

بورسیه تحصیلی آلمان در مقطع کارشناسی ارشد

Goethe Goes Global – Master Scholarships*

DAAD Masters Scholarships for Public Policy and Good Governance

Konrad-Adenauer-Stiftung Scholarships in Germany for International Students

DAAD Scholarships in Germany for Development-Related Postgraduate Courses

Heinrich Boll Scholarships in Germany for International Students

DRD Scholarships for Sub-Saharan Africans

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد تحصیل در دانشگاه های رایگان آلمان

مقاله مرتبط
تحصیل رایگان در آلمان

بورسیه تحصیلی آلمان در مقطع دکترا

به واسطه بورسیه تحصیلی آلمان در مقطع دکتری می توانید، مخارج و هزینه های تحصیلی خود در کشور آلمان را به میزان زیادی کاهش دهید. متقاضیان از همه کشورها می توانند برای بورس تحصیلی در آلمان در مقطع دکتری درخواست بورسیه تحصیلی دهند، خوشبختانه محدودیت جغرافیایی در این برنامه وجود ندارد. لیست متعددی از بورسیه تحصیلی موجود در اتریش در مقطع دکتری به شرح ذیل هستند.

Konrad-Adenauer-Stiftung Scholarships in Germany for International Students

DAAD Scholarships in Germany for Development-Related Postgraduate Courses

Heinrich Boll Scholarships in Germany for International Students

DRD Scholarships for Sub-Saharan Africans

Erasmus Mundus Scholarships for International Students

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد تحصیل رایگان در آلمان

مقاله مرتبط
مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل

بورسیه تحصیلی آلمان و انواع آن

بورسیه های تحصیلی آلمان در مقطع های کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری ارائه می شود. برخی از این بورسیه ها فقط بخشی از هزینه های تحصیلی را متقبل می شوند و می توانند کمک شایانی به دانشجویان کنند تا بتوانند بدون دغدغه هزینه های تحصیلی را پرداخت کنند. برخی از این بورس ها عبارت اند از:

 • شرایط بورسیه تحصیلی آلمان با بورسیه تحصیلی DAAD

  DAAD یک سازمان مشترک بین المللی است که مسئولیت گشترس روابط بین دانشگاههای بین المللی را بر عهده دارد. بورس تحصیلی DAAD شامل فرصت های مالی و کمک هزینه تحصیلی برای دانشجویان خارجی است که برای تحصیلات تکمیلی و تحقیق و پژوهش و یا تدریس در آلمان هستند. محبوب ترین برنامه بورس تحصیلی DAAD برای دوره فوق لیسانس است.

  DAAD Scholarships  –  خدمات بورس تحصیلی آلمانی (DAAD) بورس تحصیلی زیادی برای دانشجویان بین المللی فراهم می کند تا در سطوح مختلف در آلمان تحصیل کنند. کمک هزینه تحصیلی شامل پرداخت ماهانه۵۰۷  یورو برای فارغ التحصیلان و یا ۱۰۰۰ یورو برای داوطلبان دکترا می باشد؛ پرداخت های مربوط به بیمه درمانی، تصادف و مسئولیت شخصی و  هزینه سفر، مگر اینکه این هزینه ها توسط کشور اصلی و یا منبع دیگری از بودجه پوشش داده شود.

  مدت تحصیلی ۱۲ تا ۲۴ ماه (بسته به نهادهای خاص)) و ۳۶ ماه برای دکترا.

 • برنامه های شرکت کننده در بورس تحصیلی DAAD

  • دانشکده مدیریت حکومت برلین: سیاست عمومی MPP
  • دانشگاه دیزسبورگ-اسن: توسعه و مدریت کارشناسی ارشد
  • دانشکده سیاست عمومی در دانشگاه ارفورت: سیاست عمومی MPP
  • دانشگاه Leuphana Lüneburg: قانون و سیاست و اقتصاد عمومی PELP
  • دانشگاه Hochschule Osnabrück: مدیریت سازمانهای غیرانتفاعی
  • دانشگاه اسنابروک: حکومت دموکراتیک و جامعه مدنی
  • دانشگاه پاسائو: مدیریت و سیاست عمومی
  • دانشگاه پوتسدام: مدیریت دولتی MPM

  این بورسیه برای دانشجویان آفریقا، آمریکای شمالی/مرکزی، آمریکای لاتین، آسیای جنوب شرقی، جوب آسیا و کشورهای خاورمیانه در نظر گرفته شده است. افرادی که کمک هزینه DAAD را دریافت می کنند از پرداخت هزینه تحصیل معاف هستند و ماهیانه ۷۵۰ یورو دریافت می کنند. همچنین این کمک هزینه شامل بیمه درمانی، هزینه سفر، هزینه های همسر و فرزند، اجاره مسکن و خوابگاه می شود. این بورسیه تحصیلی به دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد تعلق می گیرد و برای درخواست آن نیازی به تجربه کاری نیست. معیارهای اصلی برای انتخاب عبارتند از معدل مقطع کارشناسی، دانش زبان انگلیسی یا آلمانی، مشارکتهای سیاسی و اجتماعی، انگیزه قانع کننده برای پروژه تحصیلی در آلمان، همچنین آخرین مدرک تحصیلی را می بایست طی شش ماه اخیر درخواست دریافت نموده باشید.

  سایت اصلی DAAD برای ثبت درخواست#

  https://www.daad.de/en/

 • شرایط بورسیه تحصیلی آلمان با بورسیه تحصیلی ملی DeutschlandStipendium

  این کمک هزینه تحصیلی از دانشجویان با استعداد در تمام دانشگاههای آلمان حمایت می کند و برای همه دانشجویان از سراسر جهان امکان درخواست این بورسیه وجود دارد. این بورسیه بدون در نظر گرفتن ملیت دانشجو، درآمد شخصی و درآمد والدین به متقاضی اعطا می شود. ارزش این کمک هزینه مبلغ ۳۰۰ یورو در هر ماه برای حداقل ۲ ترم است اما ممکن از دوره پرداخت آن طولانی تر شود. جهت جستجوی دانشگاهها و مؤسسات آموزش عالی که این بورسیه را ارائه می دهند می توانید به لینک زیر مراجعه کنید:

  www.deutschlandstipendium.de/de/1970.php

  بورس تحصیلی ملی DeutschlandStipendium  (برنامه کمک هزینه تحصیلی آلمان) حمایت مالی و غیر مادی به دانش آموزان بسیار موفق و متعهد از سراسر جهان فراهم می کند. بورس تحصیلی آلمان از دانش آموزان بسیار با استعداد در تمام دانشگاه های شرکت کننده در آلمان حمایت می کند. بورس تحصیلی بدون در نظر گرفتن درآمد شخصی یا والدین اعطا می شود و ملیت ملی برای اعطای آن اهمیت ندارد.   کمک هزینه تحصیلی به مبلغ ۳۰۰ یورو در ماه و برای حداقل دو ترم اعطا می شود، اما ممکن است برای حداکثر زمان فراهم شود که دوره استاندارد تحصیل را پوشش دهد.

 • بورسیه تحصیلی اراسموس

  بزرگترین ارائه دهنده  بورس تحصیلی برای تحصیل در اتحادیه اروپا ، اراسموس  توسط کمیسیون اروپایی رهبری می شود و دانشجویان بین المللی را برای تحصیل در اروپا آموزش می دهد. در هنگام شرکت در برنامه مبادله ای برای تحصیل در اروپا، کمک هزینه های مربوط به هزینه های زندگی را فراهم می کند. نوع بورس تحصیلی برای اتباع کشور سوم: مجموع ۴۸،۰۰۰ یورو

  برای اتباع اروپایی: مجموع ۲۳،۰۰۰ یورو

 • شرایط بورسیه تحصیلی آلمان و بورسیه تحصیلی هینریچ بول برای دانشجویان بین المللی

  دانشگاههای دولتی آلمان مؤسسات میزبان این بورسیه هستند. این بورس تحصیلی برای مقطع کارشناسی ارشد و دکترا به تمام رشته ها در دانشگاههای دولتی تعلق می گیرد. ارزش این بورسیه برای دانشجویان  مقطع کارشناسی ارشد غیر اتحادیه اروپا ۸۵۰ یورو در ماه است همچنین دانشجویان مقطع دکترا ۱۰۰۰ یورو در ماه دریافت می کنند. دانشجویان اتحادیه اروپا ماهیانه ۹۴۹ یورو در مقطع کارشناسی ارشد و ۱۴۵۰ یورو در مقطع دکترا دریافت می کنند.

  بورس تحصیلی برای دانشجویان بین المللی در تمام سطوح که مایل به تحصیل در آلمان در موسسه معتبر هستند.

  مطالعات کارشناسی ارشددانش آموزان غیر اتحادیه اروپا: ۸۵۰ یورو در هر ماه به علاوه مزایای فردی مختلف؛ هزینه های تحصیلی در موارد خاص امکان پذیر است در آلمان. دانشجویان اتحادیه اروپا: متفاوت است، حداکثر ۶۴۹ یورو به علاوه ۳۰۰ یورو پول کتاب در هر ماه؛ هزینه های تحصیلی در آلمان امکان پذیر نیست، اما ممکن است به میزان محدود در کشورهای دیگر انجام گیرد.

  بورس تحصیلی برای دوره ی تحصیلی اعطا می شود، ممکن است یک ترم به طول بیانجامد.

  مطالعات دکترادانشجویان غیر اتحادیه اروپا: ۱۲۰۰ یورو در هر ماه، علاوه بر کمک هزینه تحویل € ۱۰۰ در هر ماه، به علاوه مزایای فردی مختلف را دریافت می کنند. هزینه های تحصیلی امکان پذیر نیست. دانشجویان اتحادیه اروپا: ۱۳۵۰ یورو در هر ماه هزینه تحصیلات ابتدایی به اضافه ۱۰۰ یورو در ماه هزینه کمک هزینه تحقیق؛هزینه های تحصیل در آلمان امکان پذیر نیست، اما ممکن است در کشورهای دیگر نیز محدود باشد.

  بورس تحصیلی به طور قانونی به مدت دو سال اعطا می شود، ممکن است دو برابر بیشتر از نصف سال به طول انجامد.

 • بورس تحصیلی گوته

  مبلغ تحصیلی ماهانه ۱۰۰۰ یورو برای دوره کارشناسی ارشد در دانشگاه گوته (به طور کلی ۲ سال)

  *پشتیبانی و جهت گیری از یک دانشجوی کارشناسی ارشد با تجربه در طول تحصیلات خود

  *دسترسی به سمینارهای تمرکز بر مهارت های حرفه ای در آکادمی تحصیلات تکمیلی (GRADE)، که به طور معمول فقط برای دانشجویان دکتری و postdocs باز می شود

  • دسترسی به یک محیط پژوهشی نوآورانه و شبکه ای که شما را با دانش پژوهان دیگر و سایر محققان پیشرفته ارتباط می دهد

  *پشتیبانی حرفه ای از طریق دفتر تحقیقات دانشگاه گوته

 • شرایط بورسیه تحصیلی آلمان با توجه به جوایز رهبری Civil Society Leadership Awards

  این بورس تحصیلی برای مقطع کارشناسی ارشد اعطا می شود و به دانشجویانی تعلق می گیرد که به طور واضح برتری تحصیلی و علمی دارند. مؤسسات میزبان این بورسیه دانشگاههای میزبان فرانسه، هنگ کنگ، آلمان، لتونی، مجارستان، ایرلند، انگلستان، ایالات متحده هستند. برای دوره های کارشناسی ارشد در رشته های زیر می توانید درخواست بورسیه داشته باشید:

  • تاریخ و فرهنگ
  • روزنامه نگاری، رسانه و ارتباطات
  • اقتصاد
  • مدیریت آموزشی
  • مدیریت منابع طبیعی و محیط زیست
  • سیاست
  • بهداشت عمومی
  • حقوق
  • حقوق بشر

  همچنین برای کشور های آذربایجان، بلاروس، افغانستان، چین، کنگو، کامبوج، گینه، اریتره، مصر، برمه، میانمار، سودان، تاجیکستان، سوریه، ازبکستان، ترکمنستان جوایز و کمک هزینه در نظر گرفته می شود.  همچنین کمک هزینه CSLA برای آمادگی قبل از تحصیل، هزینه سفر، هزینه های تحصیل، هزینه های مسکن و اجاره، بیمه درمانی و دیگر هزینه های زندگی پرداخت می شود.

 • شرایط بورسیه تحصیلی آلمان در دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه برمن BIGsss

  این بورسیه به دانشجویان مقطع دکترا اعطا می شود. مؤسسه میزبان این بورسیه دانشگاه ژاکوبز برمن است. تعداد ۵ کمک هزینه در سال اعطا می شود. ارزش کمک هزینه ۱۳۰۰ یورو در ماه به مدت ۳۶ ماه است. کمک هزینه دانشگاه برمن به متقاضیانی که رزومه علمی قوی و مدرک کارشناسی ارشد یا معادل آن را در رشته های علوم سیاسی، جامعه شناسی و روانشناسی دارند تعلق می گیرد.

 • شرایط بورسیه تحصیلی آلمان برای تحصیلات تکمیلی دانشگاه کوفی عنان

  بنیاد بازرگانی دانشگاه کوفی عنان به دانشجویان با استعداد کشورهای در حال توسعه کمک هزینه تحصیلی اعطا می کند که یک سال  تحصیلی را در رشته MBA بگذرانند. مؤسسه میزبان این بورس تحصیلی مدرسه مدیریت و فناوری اروپا، آلمان در همکاری با بنیاد دانشکده های كوفی انان در لاهه هلند است. این کمک هزینه شهریه دانشگاه و هزینه های کامل زندگی را پوشش می دهد. متقاضیان این کمک هزینه می بایست در یکی از کشورهای توسعه یافته LDCS یا کشورهای درحال توسعه LLDC اقامت داشته باشند.

 • کمک هزینه تحصیلی (Konrad-Adenauer-Stiftung (KAS - کمک هزینه تحصیلی

  مدرک کارشناسی ارشد و PhD برای متقاضیان بین المللی زیر ۳۰ ساله که مدرک تحصیلی خود را در کشور خودشان به پایان رسانده اند. شخص متقاضی نیاز دارد که شواهدی از عملکرد تحصیلی بالاتر از حد متوسط ​​داشته باشد، در فعالیت های داوطلبانه به نفع جامعه در کشور خود فعالانه فعالیت داشته باشد و علاقه مند به مسائل سیاسی باشد. مقدار و مدت حمایت مالی بستگی به هدف مطالعه دارد. فارغ التحصیلان (کارشناسی ارشد) دریافت کمک هزینه ماهانه به مبلغ ۸۵۰ یورو دریافت می کنند. دوره تحویل دو سال است.

  داوطلبان دکترا با ارائه شرایط لازم برای پذیرش در رشته های دکترا در یک دانشگاه جمهوری فدرال آلمان بدون شرایط و بورس تحصیلی با مقیاس قابل قبولی به درجه کارشناسی ارشد آلمان، که برای اهداف پژوهشی به آلمان می آیند و می توانند اثبات حداقل دو سال فعالیت علمی در ابتدای دوره بورس تحصیلی، دریافت کمک هزینه تحصیلی ماهانه به مبلغ ۱۱۰۰ یورو. دوره بودجه برای داوطلبان دکترا سه سال است.

  تعدادی از کمک های مالی و یارانه نیز ارائه می شود – تا مبلغ ۱۲۰ یورو برای هزینه های مراقبت های بهداشتی و بلند مدت در مورد درخواست.

  هزینه تحصیل در دانشگاه می تواند تا ۵۰۰ € بازپرداخت شود – در هر ترم. با این حال، فقط هزینه های دوره های مرتبط به پروژه تحصیلی یا دکترا به رسمیت شناخته شده است.

بورسیه تحصیلی آلمان و دانشگاه های بین المللی آن

برخی از دانشگاه های بین المللی که بورسیه تحصیلی آلمان را برای دانشجویان فراهم کرده اند خدمت شما سروران معرفی می نماییم. برخی از این دانشگاه ها دارای رنکینگ جهانی خوبی هستنند. برخی از این دانشگاه های بین المللی به شرح ذیل هستند که در مقاطع مختلف کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری دانشجو می پذیرند.

Technische Universität München

دانشگاه تکنیک مونیخ

Ludwig-Maximilians-Universität München

دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان مونیخ

Ruprecht-Karls-Universität Heidelberg

دانشگاه هایدلبرگ

Kit, Karlsruher Institut Für Technologie

موسسه فناوری کالسروخه

Humboldt Universität Zu Berlin 

دانشگاه هومبولت برلین

Freie Universität Berlin

دانشگاه فرای برلین

(Technische Universität Berlin (TU Berlin

دانشگاه صنعتی برلین

.  University of Göttingen

دانشگاه گوتنیگن

Technische Universität Dresden

دانشگاه فنی درسدن

Universität Hamburg

دانشگاه هامبورگ

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد مقایسه کار و تحصیل رایگان در آلمان

مقاله مرتبط
شرایط کار ضمن تحصیل در آلمان

بورسیه تحصیلی درآلمان و مدارک مورد نیاز

لیست مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزا جهت اقدام برای بورسیه تحصیلی آلمان به شرح ذیل هستند.

 • مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد از دانشگاه های معتبر
 • داشتن حداقل ایلتس ۶٫۵
 • داشتن یک استاد مشاور برای پشتیبانی تز دکتری
 • داشتن مقالات و کتب بین اللمللی و…

علاوه بر مدارک مذکور کپی صفحه اول پاسپورت با اعتبار بیش از ۶ ماه، ریز نمرات دیپلم و پیش دانشگاهی و کارشناسی به همراه اصل مدارک تحصیلی مقاطع ذکر شده برحسب شرایط مورد نیاز می باشد. ترجمه مدارک تحصیلی با اخذ تأییدیه از سفارت و ۶ قطعه عکس ۶ در۴، ارائه مدرک زبان انگلیسی و یا آلمانی ، ارسال رزومه با فرمت مورد نیاز دانشگاه مقصد همچنین ۲ توصیه نامه از اساتید دوره قبلی متقاضی در دانشگاه و همچنین یک انگیزه نامه یا SOPمناسب از متقاضی الزامی است.

لینک مقالات پیشنهادی :

کار در آلمان

ویزای کار آلمان

بورسیه تحصیلی آلمان و ویزای آن

اکثر دانش آموزان بین المللی،  قبل از اینکه بتوانند در آلمان تحصیل کنند، باید یک ویزای دانشجویی آلمانی یا ویزای تحصیلی آلمان را در یک کنسولگری آلمان در کشورشان دریافت کنند.
مدارک ویزا

 • فرم درخواست ویزا به طور کامل پر شده و امضا شده است.
 • گذرنامه معتبر ملی
 • دو فتوکپی گذرنامه
 • گواهی تولد
 • گواهی ازدواج
 • گواهی تولد فرزند
 • عکس های اخیر به سبک گذرنامه
 • فتوکپی از اقامت قبیله ای آلمان
 • قبلی ویزای شنگن
 • مجوز قبلی اقامت آلمان

اثبات منابع مالی “Finanzierungsnachweis”  یکی از موارد زیر می باشد:

 • ۸۶۴۰ یورو تاییدیه سپرده در یکحساب بانکی مسدود شده آلمانی .
 • نامه تعهد و مدارک پرونده های درآمد والدین و دارایی های مالی.
 • نامه تعهد توسط یک مهاجر آلمانی “Verpflichtungserklärung”. این نامه در اداره ثبت احوال بیگانه توسط مهاجرین آلمانی که هزینه تحصیل آنها را پوشش می دهد، گرفته شده است.
 • گواهی اعطای بورس تحصیلیاین باید میزان هزینه هایی را که پوشش می دهد نشان دهد.
 • تضمین بانکی. توسط بانک شناخته شده آلمانی صادر شده است

ثبات پذیرش دانشگاه

 • تایید پذیرش در مطالعات ” Zulassungsbescheid“. ارائه شده توسط یک ارائه دهنده آموزش عالی شناخته شده در آلمان، نشان می دهد که شما شروع به تحصیل و زبان تدریس می کنید.
 • اثبات پذیرش مشروط ” Bedingter Zulassungsbescheid”و یک دوره تایید شدید “Intensiv-Sprachkurs”. این نامه باید به شما نشان دهد که شما شرایط لازم برای پذیرش پذیرش دانشگاه را تایید کرده اید تا قبل از پذیرش در دانشگاه، در یک دوره زبان فشرده شرکت کنید این دوره باید بیش از ۶ ماه طول بکشد، حداقل ۱۸ ساعت درس در هفته است.

اثبات پذیرش دانشگاه

 • نامه از “uni-assist”
 • تایید پذیرش به عنوان یک متقاضی
 • ارتباط با دانشگاه، در مورد شرایط پذیرش نهایی.
 • مدارک زبان دورههمراه با محل تأیید در این دوره. پرداخت باید حداقل ۳ ماه اول را پوشش دهد.
 • تایید پذیرش در دوره آمادگی دانشگاه ” Studienkolleg“.
 • گواه بر این که به عنوان یک شرکت کننده در این دوره تأیید شده است
 • مدارک تحصیلی قبلی
 • مدارک تحصیلی اصلی
 • بیمه بهداشتی دانشجویی`
 • شرایط ورود دانشگاه
 • گواهی مهارت زبان آلمانی یا انگلیسی

لینک مقاله پیشنهادی => تحصیل در آلمان

ویزای تحصیلی آلمان

بورسیه تحصیلی آلمان و هزینه زندگی

برای تحصیل در آلمان ، دانشجویان باید هزینه هایی برای مدت تحصیل مانند مسکن و خوابگاه ، خوراک ، حمل و نقل را به صورت تمکن مالی به سفارت ارائه دهند ، هزینه ها با توجه به شهرهای مختلف آلمان و شرایط  زندگی فردی متفاوت می باشد، ولی بطور میانگین حدود ۷۰۰ یورو تا ۱۲۰۰ یورو بستگی به نوع زندگی و تعداد اعضای خانواده باید برای هزینه زندگی درنظر گرفته شود .هزینه های زندگی در آلمان کاملا معقول است در مقایسه با دیگر کشورهای اروپای .به طور متوسط ​​هزینه های زندگی شما در آلمان  تقریبا ۷۲۰ یورو در هر ماه حدو ۸۳۶  دلار آمریکا ) یا ۸٫۶۴۰ یورو در سال (حدود ۱۰٫۳۶دلار آمریکا هزینه می شود .به طور کلی، جنوب آلمان، گرانترین منطقه زندگی در آلمان است. دو شهر بزرگ این شهر، مونیخ و اشتوتگارت، یکی از گران ترین شهرهای جهان هستند.به عنوان مثال، اجاره یک آپارتمان یک خوابه در اشتوتگارت به طور متوسط ​​۸۴۶٫۴۳ یورو می باشد ، در حالی که آپارتمان مشابه در شهر شمالی آلمان، برمن ، به طور متوسط ​​هزینه ۵۶۰ یورو می باشد. پایتخت برلین در مقایسه با بسیاری از شهرهای بزرگ اروپا و یا برخی از بزرگترین شهرهای آلمان گران نیست . بالاترین هزینه شما در برلین، اجاره مسکن است. یک آپارتمان کوچک در برلین با یک اتاق خواب به طور متوسط ​​به طور متوسط ​​۷۹۵ € هزینه دارد . لایپزیگ یکی از مقرون به صرفه ترین شهرهای آلمان است.

یکی از راه های پیش نیاز اخذ پاسپورت آلمان را می توان اخذ بورسیه تحصیلی آلمان دانست.

مونیخ برلین هامبورگ فرانکفورت
اجاره ۱،۰۹۴٫۳۰ € ۷۹۵٫۹۰ € ۸۳۸٫۹۴ € ۸۶۸٫۹۱ €
نان سفید (۵۰۰ گرم) ۱٫۴۳ € ۱٫۲۷ ۱٫۲۷ ۱٫۲۹ €
غذا رستوران ۱۲٫۲۵ € ۸٫۰۰ € ۱۰ € ۱۲ €
شیر (۱ لیتر) ۰٫۸۴ € ۰٫۷۹ € ۰٫۷۱ € ۰٫۷۷ €
تخم مرغ (۱۲) ۱٫۷۱ € ۱٫۷۷ € ۱٫۷۸ € ۱٫۶۱ €
برنج (۱ کیلوگرم، سفید) ۲٫۱۴ € ۱٫۷۹ € ۲٫۱۵ € ۱٫۹۷ €
گوجه فرنگی (۱ کیلوگرم) ۲٫۸۲ € ۲٫۶۲ € ۲٫۶۱ € ۲٫۶۴ €
سیب زمینی (۱ کیلوگرم) ۱٫۰۰ € ۱٫۳۲ € ۱٫۰۴ € ۱٫۲۹ €
آبجو (۰٫۵ لیتر) ۳٫۸۰ € ۳٫۵۰ € ۴٫۰۰ € ۴٫۰۰ €
تاکسی ۱ کیلومتر ۱٫۹۰ € ۲٫۰۰ € ۲٫۰۰ € ۲٫۰۰ €
شرایط تحصیل در آلمان
تحصیل در دانشگاه های رایگان آلمان

شما می توانید از طریق دریافت مشاوره رایگان شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

بورسیه تحصیلی آلمان و کلام آخر

تعدادی از بورسیه های تحصیلی در آلمان خدمت شما عزیزان معرفی شد. البته اینها تعداد اندکی از بورسیه های تحصیلی آلمان هستند و در صورت تمایل می توانید به سایت اینترنتی که در این مورد وجود دارد مراجعه کنید. با توجه به شرایط ذکر شده شانس دریافت کمک هزینه تحصیلی برای مقطع کارشناسی ارشد و دکترا بالاتر از مقاطع پایین تر است و دانشجویان برای تحصیل در مقاطع بالای تحصیلی می توانند در صورتی واجد شرایط باشند برای اخذ کمک هزینه تحصیلی درخواست دهند .

دانشجویانی می توانند کمک هزینه یا بورس تحصیلی دریافت کنند که رزومه علمی و تجربی خوب داشته باشند و از نظر علمی ممتاز باشند این دانشجویان شرایط بورسیه تحصیلی آلمان را دارند. شرایط بورسیه تحصیلی آلمان را در این مقاله مطالعه فرمودید و می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور در سراسر دنیا و یا با شعبه مرکزی در وین اتریش به صورت مستقیم تماس بگیرید و در خصوص شرایط بورسیه تحصیلی آلمان مشاوره رایگان دریافت نمایید .
بورسیه تحصیلی آلمان و شرایط اخذ آن در این مقاله به تفضیل خدمت شما عزیزان ارایه شد. آلمان تبدیل شده است به یک مقصد محبوب برای دانش آموزان خارجی به دنبال آموزش بین المللی هستند. دانشگاه های آلمان برنامه های شناخته شده بین المللی را با هزینه نسبتا ارزان تر نسبت به انگلستان، ایالات متحده آمریکا و استرالیا ارائه می دهند. علاوه بر این، تعداد زیادی از بورس تحصیلی موجود وجود دارد که اجازه می دهد دانشجویان خارجی به طور رایگان در آلمان تحصیل کنند . نکات مربوط به قوانین و شرایط بورسیه تحصیلی آلمان و اخذ ویزای اآلمان از جمله مواردی است که در این مقاله مورد بحث قرار گرفت. امیدواریم توانسته باشیم سئوالات شما درباب ویزای تحصیلی در آلمان را پاسخ داده باشیم. در صورت نیاز به اطلاعات تکمیلی می توانید با مشاوران مجرب ما در امر مهاجرت از طریق بورسیه تحصیلی آلمان و همچنین سایر کشور های اروپایی تماس حاصل نموده و مشاوره رایگان دریافت نمایید. همچنین می توانید در قسمت انتهای مقاله، در قسمت دیدگاه نظرات و پرسش های خود را بیان نموده و پاسخ خود را در کوتا ترین زمان ممکن دریافت کنید.

57 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • mie malekpour31 گفته:

   سلام و عرض ادب
   دوست عزیز در حال حاضر کشورهایی نظیر المان و اتریش و کانادا بازار کار بسیار خوبی در این رشته دارند

   پاسخ
 1. ملیحه احمدی گفته:

  باسلام.من۳۲ساله و فوق لیسانس مدیریت اجرایی هستم.ولی متاسفانه چون مدرک من مورد تایید وزارت علوم نیست عملا هیچ استفاده‌ای نمیشه ازش کرد.من میخواستم ببینم برای مدرک لیسانس با دیپلم چه دانشگاهی میتونم اقدام کنم؟؟

  Rating: ۴
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام و عرض ادب
   دوست عزیز با توجه به شرایط سنی شما امکان اخذ پذیرش در مقطع فوق لیسانس بسیار پایین هست .ولی شما می توانید برای دورهای زبان در مجارستان یا اتریش اقدام کنید و سپس برای مقطع لیسانس پذیرس بگیرید.زبان شما در چه سطحی ست ؟

   پاسخ
 2. Zgh گفته:

  سلام خسته نباشید. من امسال کنکور میدم رشتم تجربی هست. از لحاظ زبان انگلیسی کاملم و اماده ازمون ایلتس هستم. حاضرم زبان المانی رو هم یاد بگیرم با نمره بالا. میشه لطفا راهنمایی کنین من چطور باید بعد کنکورم اقدام کنم واسه تحصیل در اونجا؟ الویتم رشته خوب باشه توی انتخاب رشته یا دانشگاه عالی؟؟ میشه لطفا شرایطش رو یکم بیشتر توضیح بدین؟؟؟

  Rating: ۴
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام. تحصیل در کشور آلمان در مقاطع دانشاهی رایگان هست اما به زبان آلمانی باید تحصیل کنید و شرایط و مدارک خاص خود را نیاز داره معدل و نمرات شما بسیار مهم هست .برای اخذ پذیرش زبان b2 المانی رو نیاز دارید. شما به زبان انگلیسی هم میتونید تحصیل کنید که نیاز به مدرک ielts با نمره ی ۶ آکادمیک هست اما شامل هزینه میشه تحصیل شما.

   پاسخ
 3. reza گفته:

  سلام
  میخواستم بدونم برای پذیرش پزشکی آلمان باید کنکور سراسری پزشکی قبول بشم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  امکان دریافت بورسیه پزشکی چقدره؟؟؟؟؟؟؟
  خوشحال میشم اگه راهنماییم کنید
  ممنون

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام و عرض ادب
   دوست عزیز شما می بایست در آزمون ورودی رشته های پزشکی در آلمان پذیرفته شوید. امکان اخذ بورسیه وجود ندارد ولی تحصیل در این رشته رایگان می باشد.

   پاسخ
 4. ملیکا گفته:

  سلام . من دانشجوی دندانپزشکی هستم . می خواستم بدونم امکان داره بعد از گذروندن علوم پایه واحد هام رو در یگی از دانشگاه های المان معادل سازی کنم و بورسیه بگیرم برای ادامه تحصیل ؟ مدرک زبان المانی هم داشته باشم. و یا اصلا امکانش هست من رو بورسیه کنن اگر هم از اول شروع کنم؟

  Rating: ۴
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   دوست عزیز برای تحصیل در رشته های پزشکی در آلمان می بایست در آزمون ورودی رشته پزشکی قبول شوید . امکان تحصیل رایگان وجود داره ولی امکان اخذ بورسیه در این مقطع تحصیلی بسیار پائین هست.

   پاسخ
 5. arzieh گفته:

  سلام
  من ۱۹سالمه برای گرفتن بورسیه برای رشته پزشکی در کشور المان باید چیکار کرد و هزینه‌های تحصیلش چقدر میشه

  Rating: ۴
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   با سلام
   دوست عزیز شما می توانید در آلمان تحصیل رایگان داشته باشید .امکان اخذ بورسیه در این مقطع از تحصیل بسیار کم هست .شما مدرک زبان آلمانی دارید؟

   پاسخ
 6. I can گفته:

  سلام من ١٨ سالمه تازه فارغ التحصيل شدم با معدل ديپلم ١٨/٥ بورسيه مي كنن منو؟! و اين بورسيه تنها براي تحصيله چون الان تمكن مالي ب ١٠.٢٣٥ رسيده و پول ايران هم… راهي هست كه برا اين هم بورس بشيم بعد اونجا بريم سركارچون اين مقدار پولو ندارم ولي ب شدت علاقه مند به رفتن ب آلمان و ادامه تحصيليم اگر مي دونيد راهنمايي كنيد ممنون.

  Rating: ۵
  پاسخ
  • MIE Malekpour07 گفته:

   با سلام، برای مقطع لیسانس باید نمره زبانتون بالا باشه و سابقه پژوهشی خوبی داشته باشید که بورس بشین. اگر پذیرش بگیرید بعدش می تونید برای کار اقدام کنید

   پاسخ
 7. ابوالفضل گفته:

  سلام من ۲۱سالمه لیسانس شیمی محض از دانشگاه تهران دارم معدلمم ۱۸ هست میخوام بدونم که میتونم بورسیه آلمانو بگیرم برای ارشد. یه مقاله ISI هم دارم ممنون میشم اگه جواب بدین

  Rating: ۵
  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام، اگر با اساتید ارتباط بگیرید و پذیرشتون از طریق استاد باشه بله میشه بورسیه گرفت. لطفا مقاله بورسیه تحصیلی در خارج از کشور رو مطالعه بفرمایید.

   پاسخ
 8. آرسام مجیدی گفته:

  سلام وقت بخیر آقای ملک پور سوالی داشتم از شما در باب تحصیل در آلمان. بنده مدرک کارشناسی مهندسی عمران از دانشگاه سراسری گیلان با معدل ۱۸ دارم. دارای چند مقاله معتبر ثبت شده و ۲ توصیه نامه از اساتید دانشگاه. مدرک زبان ایلتس هم دارم. توانایی اثبات تمکن مالی برای یک سال تحصیلی رو ندارم. آیا اگر از موفق به دریافت بورسیه بشم دیگر نیازی نیست که مبلغ تمکن مالی رو تأمین کنم!چه راه حلی پیشنهاد میکنید! ؟با تشکر

  Rating: ۵
  پاسخ
 9. iamq گفته:

  باسلام بنده دانشجوی ترم آخر کارشناسی مهندسی عمران از دانشگاه سراسری زنجان هستم ،دومقاله و ارائه در کنفرانس های داخلی و سابقه فعالیت در انجمن علمی مهندسی عمران دارم و درحال نگارش کتابی با موضوع بتن هستم.خواستم بدونم امکان ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در آلمان به صورت فول فاند یا بورسیه وجود داره؟اگر بله از چه طریقی باید اقدام کنم؟

  Rating: ۴
  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام، اگر مدرک زبان آلمانی یا انگلیسی با نمره بالا رو دارین و مقالاتتون در مجلات بین المللی چاپ شده شانستون خوب هست. دقت کنین اگه می خواین نتیجه مناسبی بگیرین باید خودتون با اساتید مرتبط ارتباط برقرار کنید. اگه ارتباط از طریق اساتید باشه طبیعتا خیلی شانتون بهتر هست.

   پاسخ
 10. Elsa گفته:

  سلام وقتتون بخیر،
  من برای مستر اپلای کردم رشته بیولوژی و قبول شدم ،معدل کارشناسیم هم همین رشته ۱۸.۵ بوده. خیلی در تلاشم که بتونم بورسیه DeutschlandStipendium که ۳۰۰ یورو در ماه هست رو بگیرم ولی نمیدونم چطور و کجا باید درخواست بدم اگه میشه راهنماییم کنید
  خیلی ممنونم

  Rating: ۴
  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام، معمولا تمامی درخواست های تحصیل و بورسیه از طریق DAAD انجام می شود. همچنین بورسیه های دولتی از طریق سایت های دولتی قابل ثبت نام هستند

   پاسخ
 11. nariman گفته:

  سلام بنده فارغ التحصیل رشته فقه وحقوق از دانشگاه رازی کرمانشاه با معدل ۱۸٫۳۷ و دارای مدرک ایلتس۶٫۵ می باشم ایا امکان گرفتن بورس تحصیلی در مقطع ارشد المان وجود دارد یا خیر؟ باتشکر

  Rating: ۴
  پاسخ
 12. Fatemeh گفته:

  سلام خسته نباشید با تشکر از سایت خوبتون … من دانشجوی مکانیک دانشگاه شهرکرد هستم می خواستم بدونم من شانسی برای گرفتن بورسیه تحصیلی در آلمان در رشته هوافضا دارم ؟! کی اقدام کنم بهتره ؟!

  Rating: ۴
  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام ، با تشکر از شما که سایت ما رو انتخاب کردید ، اگر مدرکتون از دانشگاه سراسری هست بله میشه اقدام کرد و باید سطح زبانتون آلمانی رو بالا ببرین. زمانش فرقی نداره مهم آماده بودن مدارکتون هست.

   پاسخ
 13. Amir گفته:

  سلام اقای ملک پور
  من ۲۲ سال سن دارم دارای مدرک کارشناسی مهندسی عمران با معدل ۱۴٫۵۰ از داشنگاه ازاد b1 وtest daf المانی هم دارم توصیه نامه هم دارم ۲تا میتونم بورس تحصیلی واسه دانشگاه المان بگیرم

  Rating: ۴
  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام، برای تحصیل در آلمان دانشجوهای که دانشگاه های سراسری درس نخوندن ریسک پذیرش دارند. ولی اگه مدارکتون خوب باشه و توصیه نامه ها از اساتید به نام رشته خودتون باشه میشه اقدام کرد.

   پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام ، بورس برای زیر ۱۸ سال و کلاس زیر فوق لیسانس خیلی شرایط ویژه ای می خواد مگه اینکه خود دانشگاه یه کمک هزینه ای برای همه دانشجو ها یا در مدارس برای دانش آموزا در نظر گرفته بشه.

   پاسخ
 14. Jouan گفته:

  سلام.من کارشناسی شیمی کاربردی از دانشگاه پیام نور با معدل ۱۴٫۰۹ و ارشد شیمی آلی از دانشگاه آزاد با معدل ۱۵٫۶۹ گرفتم مقاله isi دارم البته استادم اسم خودشو اول آورده ولی مقاله از پایان نامه من بود.دارم زبان میخونم الان در حد آیلتس ۶ ام ولی میخوام به ۷ برسونم.۵ سال سابقه بیمه در رشته خودم و یک سال سابقه کار غیر مرتبط دارم با ۳۵ سال سن.میخواستم از دانشگاه آلمان برای مقطع دکترا اقدام کنم اما متاسفانه هیچ اطلاعی ندارم که چطور اینکارو انجام بدم.ممنون میشم راهنمایی کنید.

  Rating: ۵
  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام، دوست گرامی در ابتدا باید سوپروایزر پیدا کنید. شما می تونین با مطالعه رزومه اساتید مختلف نزدیک ترین رو به فیلد کاری خودتون پیدا کنید و از طریق ایمیل با ایشون ارتباط بگیرید، اگر استاد شما رو قبول کنند میشه اقدام کرد.

   پاسخ
 15. سارا گفته:

  یا سلام من دانشجوی رشته ی پرستاری دانشگاه ازاد ترم دوم هستم و دارای مدرک ایلس ۷ میخواستم‌بدونم امکان اخذ بورسیه برای دانشگاه المان وجود دارد یا خیر؟

  Rating: ۴
  پاسخ
  • somayeh sahraian گفته:

   با سلام . دوست عزیز تحصیل در رشته پرستاری در دانشگاه های آلمان به زبان آلمانی هست. بورسیه در چه مقطعی مد نظر شماست؟ در نظر داشته باشید کشورها و دانشگاه های کمی هستن که در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد بورسیه میدن. همچنین برای گرفتن بورسیه می بایست رزومه تحصیلی شما به طور کامل بررسی بشه

   پاسخ
 16. armaghan گفته:

  سلام اقای ملک پور روزتون بخیر ممنون از توضیحاتتون ولی توضیحات برای مقطع کارشناسی ارشد بودند میخواستم سوال کنم بورس برای مقطع کارشناسی کشور های اروپایی مثل المان و اتریش و نروژ هستش اگه هست شرایطش چه جوریه به جز زبان چه چیزایی مهمه قبولی کنکور سراسری اثری داره؟

  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام، برای بورس در دوره کارشناس باید بسیار روزمه پژوهشی و تحصیلی مناسبی داشته باشید. معمولا در این مقاطع اکثر بورس ها به اتباع همان کشور اعطا می گردد.

   پاسخ
 17. Nsim گفته:

  سلام من ۱۵ سالمه المان اشنا دارم میخوام برم تحصیلی ولی پولم کمه چیکار باید بکنم؟
  مدرک زبان المانی هم خیلی گرون میدن
  نمیشه از راه فرزندخوندگی رفت؟

  پاسخ
 18. راحله گفته:

  سلام وقت بخیر
  من کارشناسی ارشد مدیریت دارم و تازه شروع کردم به خوندن زبان انگلیسی. و از یک پا هم دارای معلولیت هستم.برای بورسیه تحصیلی مقطع کارشناسی ارشد در آلمان چکار میتونم بکنم؟

  پاسخ
 19. اسماعیل گفته:

  با سلام برای پذیرش در کارشناسی ارشد دانشگاه دولتی رایگان آلمان ،نیاز به قبولی در دانشگاه سراسری ایران می باشد؟

  پاسخ
 20. داوود گفته:

  سلام و درود بر شما معدل چند لازمه برای
  بورسیه مهندسی و رشته های فنی مثلا رشته مکانیک یا برق؟ و معدل چند لازمه برای بورسیه پزشکی و پرستاری؟
  و مدرک زبان المانی تا B2؟
  ایلتس هم ۶ به بالا؟
  و ایا فقط مدرک زبان المانی کافیه؟

  پاسخ
 21. Salma گفته:

  سلام خسته نباشید.۲۱سالمه دانشجوی رشته کارشناسی مهندسی معماری هستم معدلم بالاست.برای ادامه تحصیل آلمان رو پیشنهاد کردن میخواستم بدونم میتونم بورسیه دریافت کنم با این شرایط.؟

  پاسخ
 22. نیلوفر گفته:

  با عرض سلام و خسته نباشید
  من ۲۹ سالمه و متاهل هستم.برای مقطع PhD میخواهم بورس تحصیلی بگیرم.زبان را به تازگی شروع کرده ام برای دریافت مدرک آیلتس.لیسانس علوم آزمایشگاهی دارم و کارشناسی ارشد انگل شناسی پزشکی از دانشگاه علوم پزشکی تهران هستم.دارای مقالات معتبر علمی ISI هستم و در کنگره های داخلی و خارجی شرکت کرده ام.مدارک شرکت در چند کارگاه علمی را نیز دارم و نیز دارای ۲ سال سابقه کار در دانشگاه علوم پزشکی تهران به عنوان کارشناس آزمایشگاه هستم.۱ سال هم در یک آزمایشگاه تشخیص طبی کار کرده ام.توصیه نامه هم دارم ولی واقعا نمیدونم از کجا باید شروع کنم و نمیدونم به چه شکلی باید استاد مربوطه را مجاب کنم.اگر امکانش هست من رو راهنمایی بفرمایید

  پاسخ
 23. Amir mohammad گفته:

  با سلام من یه پسر در کلاس نهم هستم.من انقدر به موسسه ملک پور علاقه پیدا کردم که از الان به فکر تحصیل در دوره کارشناسی ارشد در آلمان یا کانادا هستم ممنون از توضیحات و کمک های ارزنده شما.
  با تشکر
  امیر محمد سعادت یار

  پاسخ
 24. eli ahmadi گفته:

  سلام وقتتون بخیر ، ببخشید من میخپاستم بدونم اگر خانم متاهل که یک فرزند کوچک داره بورسیه تحصیلی ارشد توی المان بگیره ، انکانش هست همسر و فرزند ایشون پیوست به این خانم ویزا بگیرن

  پاسخ
 25. سپيده گفته:

  سلام روزتون بخير
  پسر من سال نهم هستش
  ميخواستم بدونم اگه به كلاس الماني بره ميتونه براي سال ديگه وارد كالج بشه و بعد دبيرستان رو شروع كنه لطفا منو راهنمايي كنيد ميخوام براي سال بعد بفرستمش البته با شرايطي مثل خوابگاه و بورسيه چون از پس هزينه برنميايم ايا راهي براي ما هست
  واينكه زبان انگليسي و درس پسرم خوبه
  ممنون از راهنماييتون

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   دوست گرامی در صورتی که بخواهید برای مدارس آلمان اقدام داشته باشید باید برای فرزند خود قیم معرفی نمایید و همچنین بتوانید هزینه تحصیل و زندگی را نیز تامین نمایید تا بتوانید اقدام داشته باشید برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
Rating: 4