بورسیه تحصیلی سوئیس و بررسی آن

بورسیه تحصیلی سوئیس ، مهاجرت تحصیلی به سوئیس ، شرایط اخذ بورسیه تحصیلی کشور سوئیس و اخذ ویزای تحصیلی سوئیس در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار می گیرد. شرایط اخذ بورسیه تحصیلی سوئیس به چه صورت است؟ راه های تحصیل رایگان در کشور سوئیس کدام اند؟ آیا امکان تحصیل رایگان در کشور سوئیس وجود دارد؟ آیا تحصیل در سوئیس به اقامت دائم منجر می شود؟ در این مقاله به تمامی سوالات شما در باب بورسیه تحصیلی سوئیس و اخذ ویزای تحصیلی این کشور پاسخ داده خواهد شد. در صورت نیاز به توضیحات جزئی تر و دقیق تر در خصوص بورسیه تحصیلی سوئیس می توانید با مشاورین و کارشناسان ما در موسسه حقوقی ملک پور همکار دفتر مرکزی MIE اتریش تماس حاصل فرمایید و از خدمات مشاوره تلفنی رایگان ما در این خصوص بهره مند گردید.

در ادامه این مقاله در سرفصلهای زیر به ارائه مطالب خواهیم پرداخت :

بورسیه تحصیلی سوئیس
 • بورسیه تحصیلی سوئیس و شرایط عمومی
 • بورسیه تحصیلی سوئیس و شرایط اخذ آن
 • بورسیه تحصیلی سوئیس در مقطع کارشناسی
 • بورسیه تحصیلی سوئیس در مقطع کارشناسی ارشد
 • بورسیه تحصیلی سوئیس در مقطع دکترا
 • بورسیه تحصیلی سوئیس و دانشگاه های بین المللی سوئیس
 • بورسیه تحصیلی سوئیس و مدارک مورد نیاز
 • بورسیه تحصیلی سوئیس و ویزای آن
 • بورسیه تحصیلی سوئیس و هزینه های زندگی

بورسیه تحصیلی سوئیس و شرایط عمومی

بورسیه تحصیلی سوئیس به دلیل محبوبیت کشور سوئیس مورد توجه بسیاری از دانشجویان قرار می گیرد. سوئیس کشوری است در اروپای غربی که از شرق با لیختنشتاین و اتریش، از غرب با کشور فرانسه، از شمال با آلمان و از جنوب با ایتالیا همسایگی دارد. نام رسمی کشور سوئیس، کنفدراسیون سوئیس است. سوئیس متشکل از ۲۶ ایالت است که اسم این ایالت ها کانتون نامیده می شود. پایتخت سوئیس شهر برن است. دو شهر ژنو و زوریخ قطب های اقتصادی کشور سوئیس هستند. به طور کلی کشور سوئیس از شرایط اقتصادی مناسبی برخوردار است. نمودار زیر تولید ناخالصی داخلی سوئیس در سال های ۲۰۱۶ تا ۲۰۱۹ را نشان می دهد.

نمودار تولید ناخالصی داخلی سوئیس در سال های 2016 تا 2019

 سوئیس کشوری است چندزبانه و در آن به چهار زبان آلمانی، ایتالیایی، فرانسوی و رومانیایی صحبت می شود. به طور کلی کشور سوئیس از لحاظ جغرافیایی به ۳ بخش تقسیم می شود. کوه های آلپ سوئیس، فلات سوئیس و کوه های ژورا که در نواحی شمال غربی و نزدیکی مرز فرانسه کشیده شده اند. کشور سوئیس یک کشور ۴ فصله است و به طور کلی دارای آب و هوایی معتدل می باشد.  نمودار زیر وضعیت آب و هوایی سوئیس شامل مینیمم و ماکزیمم درجه ی هوا و میزان بارندگی را در ماه های مختلف سال نشان می دهد.

نمودار وضعیت آب و هوایی سوئیس شامل مینیمم و ماکزیمم درجه ی هوا و میزان بارندگی را در ماه های مختلف سال

فایل صوتی مؤسسه ملک پور در مورد سوئیس

مقاله مرتبط

آشنایی با کشور سوئیس

بورسیه تحصیلی سوئیس و شرایط اخذ آن

هزینه ی تحصیل در کشور سوئیس نسبت به دیگر کشورهای اروپایی بسیار پایین تر است و این امر کشور سوئیس را به یکی از انتخاب های اول برای دانشجویان بین المللی که به دنبال تحصیل در اروپا هستند، تبدیل می کند. به علاوه بورسیه های تحصیلی مختلفی در کشور سوئیس وجود دارد که می تواند بخشی از هزینه های زندگی و شهریه ی دانشگاه را پوشش دهد. یکی از این بورسیه های تحصیلی، بورسیه تحصیلی دولت سوئیس برای دانشجویان بین المللی است. هرساله کشور سوئیس بورسیه های دولتی بسیار خوبی جهت افزایش دانشجویان بین المللی و افزایش همکاری در بین کشور سوئیس و ۱۸۰ کشور دیگر اعطا می کند. این بورسیه های تحصیلی شامل دانشجویان تحصیلات تکمیلی (حداقل دارای مدرک فوق لیسانس) که قصد تحقیق یا ادامه تحصیل در مقطع دکتری با پسادکترا را دارند می شود. این بورسیه تحصیلی هزینه های زندگی، شهریه ی دانشگاه، بیمه ی درمانی و اجاره خانه را شامل می شود. به طور کلی شخص متقاضی اخذ بورسیه تحصیلی بایستی دارای رزومه ی بسیار خوب تحصیلی و مدرک زبان با نمره ی زبان بالا باشد تا بتواند موفق به دریافت بورسیه تحصیلی در رقابت سنگین تحصیل رایگان در کشور سوئیس گردد. شایان ذکر است نرخ بیکاری در کشور سوئیس بسیار پایین است. لذا افرادی که متقاضی تحصیل در سوئیس هستند، شانس بالایی در استخدام پس از تحصیل را خواهند داشت. نمودار زیر نرخ بیکاری در کشور سوئیس را در سال ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ نشان می دهد.

نمودار نرخ بیکاری در کشور سوئیس

 برای دریافت اطلاعات بیشتر در باب تحصیل در سوئیس میتوانید بر روی لینک ویزای تحصیلی سوئیس کلیک نمایید.

مقاله مرتبط

تحصيل در مدارس سوئيس

فایل تصویری مؤسسه ملک پور در مورد تحصیل در سوئیس

مقاله مرتبط

مهاجرت تحصیلی به سوئیس

بورسیه تحصیلی سوئیس در مقطع کارشناسی

بورسیه تحصیلی سوئیس و اخذ آن در مقطع کارشناسی بسیار محدود می باشد. از این رو اخذ بورسیه تحصیلی مقطع کارشناسی بسیار دشوار است. به علاوه بسیاری از بورسیه های تحصیلی برای دانش آموزان کشورهای پیشرفته می باشد. لذا امکان تحصیل رایگان در مقطع کارشناسی برای دانشجویان ایرانی تقریبا غیر ممکن است. به طور کلی امکان اخذ بورسیه تحصیلی برای افرادی که دارای یکی از مدارک دیپلم زیر باشند و یا در مرحله ی دریافت آن باشند، می توانند برای تحصیل رایگان و اخذ بورسیه تحصیلی اقدام نمایند.

 • A Leves

 • دیپلم IB

 • Swiss Matura

 • French Baccalaureat

 • Abitur

 • دیپلم دبیرستان های آمریکا

تحصیل در خارج از کشور ـ مهاجرت تحصیلی به خارج از کشور

همانطور که بیان شد امکان اخذ بورسیه تحصیلی سوئیس در مقطع کارشناسی ممکن نیست. همچنین از آنجایی که هزینه های زندگی در سوئیس بسیار زیاد است فرد متقاضی تحصیل در اروپا می تواند در مقطع کارشناسی کشورهای دیگر اروپا که از نظام آموزشی بسیارمطلوبی برخوردارند، نظیر هلند، دانمارک، آلمان، اتریش انتخاب نماید. با ورود به اروپا و تحصیل در اروپا شانس فرد برای دریافت بورسیه تحصیلی مقطع کارشناسی ارشد در سوئیس بالاتر خواهد بود.

فایل ویدئویی مؤسسه حقوقی ملک پور در مورد نحوه دریافت بورسیه تحصیلی ـ ۱

فایل ویدئویی مؤسسه حقوقی ملک پور در مورد نحوه دریافت بورسیه تحصیلی ـ ۲

فایل ویدئویی مؤسسه حقوقی ملک پور در مورد نحوه دریافت بورسیه تحصیلی ـ ۳

فایل ویدئویی مؤسسه حقوقی ملک پور در مورد نحوه دریافت بورسیه تحصیلی ـ ۴

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در سوییس

بورسیه تحصیلی سوئیس در مقطع کارشناسی ارشد

اخذ بورسیه تحصیلی سوئیس در مقطع کارشناسی ارشد نیز دشوار است. اکثر دانشجویان شهریه ی دانشگاه و هزینه های زندگی خود را از طریق کار پاره وقت تامین می نمایند. درست است که هزینه ی تحصیل در سوئیس تقریبا مناسب و برابر با ۵۰۰ الی ۲۰۰۰ فرانک است اما هزینه های زندگی در سوئیس بسیار بالا و سرسام آور است. طول دوره ی تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کشور سوئیس ۲ سال است. همچنین اکثر دوره های مقطع کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی می باشد. به طور کلی بورسیه تحصیلی این مقطع شامل افرادی می شود که در  دوره ی کارشناسی خود جز ۱۰ درصد شاگردان برتر هم دوره ی خود بوده اند. به عبارتی معدل دوره ی کارشناسی از اهمیت زیادی برخوردار خواهد بود. شخص برای اخذ بورسیه تحصیلی سوئیس و استفاده از بورسیه تحصیلی دولت سوئیس  به طور مستقیم تقاضای بورسیه از دولت را نخواهد داشت. در حقیقت یک سری از دانشگاه ها رابط بین دانشجویان و دولت برای دریافت این بورسیه خواهند بود. اسامی برخی از این دانشگاه ها در زیر بیان شده است.

 • EPFL
 • ETH zurich
 • دانشگاه Basel
 • دانشگاه Bern
 • دانشگاه Fribourg
 • دانشگاه Geneva
 • دانشگاه Zurich

مهاجرت به سوئیس ـ پرچم سوئیس

همانطور که بیان شد دریافت بورسیه تحصیلی مقطع کارشناسی ارشد نیز بسیار رقابتی و دشوار می باشد. به طور کلی افرادی که از رزومه ی تحصیلی بسیار خوبی برخوردار باشند و از کشورهای پیشرفته باشند شانس دریافت تحصیل رایگان در سوئیس را خواهند داشت. موارد مورد نیاز جهت اخذ بورسیه تحصیلی سوئیس در مقطع کارشناسی ارشد در زیر بیان شده است.

 • فرد متقاضی جز ۱۰% دانشجویان برتر در مقطع کارشناسی باشد. (grade A)
 • قبولی در مصاحبه ای که از طریق Skype برگزار می گردد.
 • شخص متقاضی انگیزه نامه ای قوی ارائه دهد. انگیزه نامه نامه ای است که شخص هدف خود را از ادامه تحصیل بیان می دارد. انگیزه نامه در حدود ۱ الی ۲ صفحه است.
 • شخص متقاضی یک پیش پروپوزال ارائه دهد. پیش پروپوزال موضوع تحقیقاتی کلی فرد را در دوره ی کارشناسی ارشد نشان می دهد.
 • داشتن مدرک زبان در حد ایلتس ۶٫۵ برای مقطع کارشناسی ارشد نیز الزامی است. (بسته به دانشگاه و یا رشته ی تحصیلی این نمره می تواند بالاتر و یا پایین تر باشد.)
 • پر کردن فرم درخواست توسط فرد نیز باید صورت گیرد.

طول این پروسه از زمان اقدام برای بورسیه تحصیلی و ارائه ی مدارک تا اعلام افراد واجد شرایط بورسیه تحصیلی ۲ ماه هست.

کار ضمن تحصیل در سوئیس
شرایط کار دانشجویی در سوئیس
هزينه های تحصيل در دانشگاه هاي سوئيس

بورسیه تحصیلی سوئیس در مقطع دکترا

همانطور که در قسمت های قبل بیان شد اخذ بورسیه تحصیلی مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد بسیار دشوار است. اکثر بورسیه های تحصیلی در کشور سوئیس به عنوان مثال بورسیه های تحصیلی ای که از طرف دولت اعطا می گردند، برای محققین و دانشجویان مقطع دکترا و پسادکترا است. در صورتی که فرد متقاضی تحصیل در دوره ی دکترا دارای رزومه ی تحصیلی و مدرک زبان با نمره ی بالا باشد امکان اخذ بورسیه  تحصیلی در سوئیس را خواهد داشت. مدارک مورد نیاز جهت تحصیل رایگان در سوئیس و اخذ بورسیه تحصیلی زیر بیان شده است.

 • جز ۱۰% دانشجویان برتر در مقطع کارشناسی ارشد بودن (grade A)
 • داشتن حداقل یک یا دو مقاله ی چاپ شده در ژورنال های معتبر (ISI)
 • ارائه ی انگیزه نامه ی قوی
 • ارائه ی پیش پروپوزال برای مقطع دکترا
 • مدرک زبان در حد ایلتس ۷
 • پیدا کردن یک استاد راهنما برای دوره ی تحصیل دکترا
 • قبولی در مصاحبه ی اسکایپ توسط استاد راهنمای مربوطه یا کمیته ی داوران دانشگاه

تحصیل و ویزای تحصیلی دکترا

برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید به مقاله ای با عنوان تحصیل دکترا سوئیس مراجعه نمایید.

بورسیه تحصیلی سوئیس و انواع آن

بورسیه های دولتی برای دانشگاه های  سوئیس

 این بورسیه را برای دانشجویان دولت سوئیس از طریق کمیسیون فدرال اعطای بورسیه به دانشجویان خارجی  از بیشتر کشور ها فراهم می نماید.

– بورسیه تحصیلی دانشگاهی که شامل دانشگاه های سوئیس ، موسسات فناوری فدرال و دانشگاه های علوم تجربی می شود

– بورسیه هنر که شامل مدارس موسیقی و هنرهای زیبا می باشند که البته محدود به کشورهای خاصی می شوند.

– بورسیه تحصیلی عالیه دولت سوئیس تا مقطع دکترا در تمامی رشته ها امکان تحصیل و پژوهش را برای دانشجویان در یکی از دانشگاه ها و یا موسسات معتبر سوئیس فراهم می آورد. این کمک هزینه تحصیلی هزینه های ماهیانه ، معافیت شهریه ، تامین بیمه بهداشتی ، هزینه پرواز  و کمک هزینه زندگی را شامل می شود 

طرح دانشجوی سیار

  طرح مذکور این اجازه را به دانشجویان  سیار می دهد تا بتوانند در یکی از دانشگاه های عضو این سیستم در اتحادیه اروپا به عنوان مهمان ادامه تحصیل دهند و بعد به دانشگاه اولیه خود در برای مثال سوئیس بازگردند .

بورسیه های اختصاصی دانشگاه های  سوئیس

دانشگاه های بسیاری بورسیه های داخلی متفاوتی را به دانشجویان خارجی اعطا می کنند. دپارتمان مرکزی امور خارجه  سوئیس اطلاعات کاملی را در  زمینه تمامی دانشگاه ها و فرصت های مطالعاتی آن ها در اختیار شما قرار می دهد.

دانشگاه هایی که در سوئیس بورسیه تحصیلی ارایه می دهند به شرح زیر می باشند:

 بورسیه عالیهETH: 

 از نظر مالی زوریخ دانشجویان ممتازی که خواهان تحصیل در مقطع فوق لیسانس  می باشند را به دو طریق حمایت می کند:

 بورسیه عالیه و طرح فرصت ها به صورت کامل هزینه های تحصیل و زندگی را پوشش می دهد

  و طرح بورسیه تحصیلی برتردر آن به دانشجویان مستمری جزئی و پیشنهادات دستیاری ارائه می شود  

بورسیه تحصیلی University of Lausanne

 این بورسیه تحصیلی مختص دانشجویان خارجی  متقاضی شرکت در دوره فوق لیسانس می باشد  . میزان این کمک هزینه ۱۶۰۰ فرانک سوئیس در هر ماه از ۱۵ سپتامبر تا ۱۵ جولای که همان طول دوره می باشد را پوشش می دهد.

 بورسیه تحصیلیUniversity of Bernبرای دانشجویان ممتاز خارجی :

این بورسیه تحصیلی نیز در مقطع فوق لیسانس به دانشجویان برتر و مبلغ ۱۶۰۰ فرانک سوئیس برای هر ماه تحصیلی اعطا می شود 

 ( دانشگاه پلی تکنیک فدرال لوزان )کمک هزینه آموزشی ممتازانEPFL

 کمک هزینه های آموزشی محدودی را در مقطع فوق لیسانس به دانشجویان برتری که از نظر سوابق تحصیلی برجسته هستند ارائه می دهد. ثبت نام برای درخواست این کمک هزینه تحصیلی برای تمامی افراد آزاد است. برای متقاضی خارجی ، بسته ارائه شده شامل مبلغ ۱۶ هزار فرانک سوئیس جهت یک سال تحصیل به علاوه رزرو محل سکونت دانشجو می باشد.

بورسیه تحصیلی موسسات آموزشی عالی

هر ساله تعداد چشم گیری از بورسیه های تحصیلی این موسسات به دانشجویانی تعلق می گیرد که در مقاطع فوق لیسانس و  مشغول به تحصیل می شوند. تمامی کاندیداهای متقاضی در این مقاطع مجاز به درخواست دکترا می باشند

بورسیه کامل تحصیلی به صورت کلی مبلغی در حدود ۱۸۰۰ فرانک سوئیس برای هر سال بوده و شامل معافیت پرداخت شهریه و هرینه های جانبی دوره می باشد. برخی بورسیه های کامل تحصیلی در سوئیس با شروط خاص و اهداف مشخصی ارائه می شوند. بورسیه های مکمل نیز که هزینه های تحصیل سالانه را پوشش می دهند به صورت آکادمیک به دانشجویان ممتاز بدون در نظر گرفتن شرایط اقتصادی ایشان ، اعطا می گردد.

کمک هزینه تحصیلی عالیهUniversity of Geneva در مقطع فوق لیسانس:

 کمک هزینه تحصیلی دانشکده علوم دانشگاه به دانشجویان برتر و همچنین کاندیداهای با انگیزه که قصد ادامه تحصیل در مقطع فوق لیسانس در رشته های مورد ارائه دانشکده علوم این دانشگاه را دارند را اعطا می نماید. میزان این کمک هزینه تحصیلی در حدود ۱۰ الی ۱۵ هزار فرانک سوئیس برای هر سال تحصیل می باشد.

بورسیه های تحصیلی  MBA در دانشگاهIMD :

IMD بورسیه های تحصیلی مختلفی را به دانشجویان خارجی از سراسر جهان و با سوابق تحصیلی متفاوت ارائه می دهد.

تعدادی از این بورسیه ها به شرح زیر می باشند:

بورسیه تحصیلیJim Alert، بورسیه تحصیلی مختص دانشجویان محروم آفریقا ، اروپای مرکزی ، اروپای شرقی

حدود مبالغ اعطایی در بورسیه های فوق الذکر بین ۲۵ هزار تا ۵۰ هزار فرانک سوئیس می باشد.

طرح کمک هزینه تحصیلیUS Fulbright-Swiss

این طرح به دانشجویان آمریکایی اجازه اخذ بورسیه و تحصیل در سوئیس را می دهد.

با توجه به این واقعیت که زبان رایج بیش از دو سوم جمعیت سوئیس زبان آلمانی می باشد و در نظر گرفتن هزینه های بسیار بالای زندگی و بعضاً تحصیل در سوئیس در نتیجه گیری نهایی مطمئناً کشوری نظیر اتریش که در همسایگی سوئیس بوده و سیستم تحصیلی تقریباً رایگان را در دانشگاه های معتبر خود دارا می باشد از نظر دانشجویان یک اولویت متمایز و البته مقتضی حتی به لحاظ سطح کیفی بالای زندگی به شمار می آید.

بورسیه تحصیلی در سوئیس همچنان جزو برترین بورسیه های موجود در دنیا به شمار میرود که دارای مزایای بسیار زیادی است . بهتر است که قبل از هر گونه اقدام فایل های تصویری و صوتی موجود در این بخش را که توسط آقای ملک پور به صورت رایگان تهیه و تنظیم شده است را مشاهده نمایید تا اطلاعات بیشتری در این باب کسب نمایید .

بورسیه تحصیلی سوئیس و دانشگاه های بین المللی سوئیس

دانشگاه های بین المللی در سوئیس که دانشجویان امکان اخذ بورسیه تحصیلی را دارند در زیر ذکر شده است.

 • EPFL

 • ETH zurich

 • دانشگاه Basel

 • دانشگاه Bern

 • دانشگاه Fribourg

 • دانشگاه Geneva

 • دانشگاه Zurich

 • دانشگاه Lausanne

 • دانشگاه St.Gallen (HSG)

 • موسسه ی بین المللی مدیریت IMI

 • دانشگاه Fribourg

تحصیل در دانشگاههای سوئیس

تحصیل در دانشگاه های برتر سوئیس
تحصیل در دانشگاه های ارزان در سوئیس

بورسیه تحصیلی سوئیس و مدارک مورد نیاز

فرد متقاضی اخذ بورسیه تحصیلی سوئیس باید دارای رزومه تحصیلی خوب و مدرک زبان با سطح زبان بالا باشد. مدارک مورد نیاز در مقاطع مختلف متفاوت است که به طور کلی در زیر بیان شده است.

 • جز ۱۰% دانشجویان برتر در مقطع قبلی بودن (grade A)
 • داشتن یک یا دو مقاله ی چاپ شده در ژورنال های معتبر (ISI) در مقطع دکترا
 • ارائه ی انگیزه نامه ی قوی برای مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا
 • ارائه ی پیش پروپوزال برای مقطع دکترا
 • مدرک زبان معادل ایلتس ۶ برای لیسانس، ۶٫۵ برای کارشناسی ارشد و ۷ برای دکترا
 • پیدا کردن یک استاد راهنما برای دوره ی تحصیل دکترا
 • قبولی در مصاحبه ی اسکایپ توسط استاد راهنمای مربوطه یا کمیته ی داوران دانشگاه برای مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا
 • دارای دیپلم دوره ی دبیرستان از کشورهای پیشرفته که به طور دقیق در قسمت های پیشین گفته شد.

این مقاله توسط موسسه ی حقوقی ملک پور همکار دفتر MIE اتریش گردآوری شده است. لذا هرگونه کپی برداری از آن از نظر قانونی منع دارد و از نظر شرعی حرام است.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزا

بورسیه تحصیلی سوئیس و ویزای آن

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی سوئیس در زیر بیان شده است.

 • پاسپورت
 • گواهی پذیرش دانشگاه یا موسسه مورد تقاضا
 • ارایه ی نامه ی تمکن مالی مربوط به هزینه های زندگی و ارایه ی تاییدیه ی پراخت شهریه دانشگاه. (در صورتی که فرد موفق به اخذ بورسیه تحصیلی شده است، ارایه ی نامه ای مبنی بر اثبات این موضوع نیاز است)
 • نامه ای که اثبات کند فرد در طول تحصیل در سوئیس زندگی خواهد کرد.
 • بیمه ی درمانی
 • انگیزه نامه ای که نشان دهنده ی هدف فرد از تحصیلی در سوئیس باشد. به عبارتی فرد اثبات کند که تحصیل در سوئیس چه مزایایی برای آینده ی کاری فرد دارد.
 • رزومه ی تحصیلی فرد متقاضی
 • کپی از مدارک تحصیلی دوره های قبل
 • گاهی اوقات برای اطمینان از اینکه فرد با هدف تحصیل برای مهاجرت به سوئیس اقدام کرده است و امکان ادامه ی تحصیل در سوئیس را دارد، یک امتحان زبان از فرد نیز گرفته می شود.

ویزا ـ پاسپورت ـ اخذ ویزا جهت مهاجرت

مدارک لازم جهت اخذ پذیرش تحصیلی سوئیس

بورسیه تحصیلی سوئیس و هزینه های زندگی

هزینه های زندگی از موارد مهمی است که فردی که قصد تحصیل در کشور سوئیس را دارد باید در نظر بگیرید. جدول زیر هزینه های زندگی در سوئیس را در بخش ها مختلف بیان می دارد.

جدول هزینه های زندگی در کشور سوئیس

مقاله مرتبط

هزینه ی زندگی در سوئیس

فایل صوتی مؤسسه ملک پور در مورد هزینه تحصیل و زندگی در سوئیس

مقاله مرتبط

هزینه های تحصیل و زندگی در سوئیس
اقامت پس از تحصیل در سوئیس

شما میتوانید از طریق لینک روبرو با ما در ارتباط باشید و از کارشناسان موسسه مشاوره رایگان دریافت نمایید.

بورسیه تحصیلی سوئیس و کلام آخر

بورسیه تحصیلی سوئیس ، اخذ ویزای تحصیلی سوئیس و شرایط آن در این مقاله به صورت علمی و دقیق مورد بررسی و تحلیل قرار گرفت. به طور کلی با توجه به بررسی های انجام شده در این مقاله امکان اخذ بورسیه تحصیلی سوئیس در مقطع کارشناسی برای ایرانیان غیر ممکن است. زیرا بورسیه تحصیلی دولت سوئیس تنها به دانش آموزان کشورهای پیشرفته تعلق می گیرد. همچنین اخذ بورسیه تحصیلی سوئیس در مقطع کارشناسی ارشد بسیار دشوار بوده و تحت شرایطی که فرد دارای رزومه ی تحصیلی بسیار عالی و مدرک زبان با نمره ی بالا باشد، تا حدودی شانس دریافت این بورسیه را می تواند داشته باشد. در صورتی که فرد متقاضی تحقیق در یک زمینه ی خاص و یا تحصیل در مقطع دکترا و پسادکترا دارای شرایط مذکور در قسمت های قبل باشد، امکان دریافت بورسیه و تحصیل رایگان در این مقاطع را خواهد داشت. در صورت داشتن هر گونه سوال و پرسش در این زمینه می توانید با کارشناسان و مشاوران زبده در موسسه ی حقوقی ملک پور همکار دفتر MIE اتریش تماس حاصل فرمایید و از خدمات مشاوره ی تلفنی رایگان ما بهره مند گردید. همچنین می توانید سوالات خود را در بخش پایانی این مقاله مطرح نمایید تا مشاورین ما در اسرع وقت پاسخگوی شما باشند.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

27 پاسخ
 1. علیرضا گفته:

  عرض سلام و خسته نباشید بنده فوق لیسانس حقوق تجارت بین الملل با معدل ۱۸/۷۰و کارشناسی ۱۳/۴۰ از دانشگاه ازاد هستم یک مقاله isi و ۶ مقاله داخلی دارم به همراه ایلتس ۶ ایا امکان گرفتن بورسیه دکترا سوییس و یا انگلیس را دارم یا خیر ؟

  Rating: ۵
  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام ، بله این امکان برای شما وجود داره ، ما می تونیم شما رو برای پذیرش دکترا کمک کنیم. لطفا با دفاتر تماس بگیرید. لطفا با دفاتر تماس بگیرید و رزومه رو ارسال بفرمایید.

   پاسخ
 2. بهار گفته:

  با سلام…من ۲۰ سالمه و دانشجوی ترم یک حقوق از دانشگاه پیام نور هستم….یه مشورت ازتون میخوام برای اینکه مسیرمو درست طی کنم و چند سال آینده که خواستم برای مقطع دکتری واسه خارج از کشور اقدام کنم دچار مشکل نشم…
  دانشگاه های خارج از کشور چقدر دانشگاه های پیام نور ایران رو قبول دارن؟ آیا بهتر نیست من کنکور بدم و وارد دانشگاه روزانه ایران بشم؟؟؟ممنون میشم اگه راهنمایی کنید.

  پاسخ
 3. علی مقدسی گفته:

  با عرض سلام و احترام خدمت شما آقای ملک پور.
  بنده ۱۹ سال سن دارم با مدرک دیپلم علوم تجربی معدل۱۸ و آیلتس۷٫وضع مالی چندان خوبی ندارم.میخواستم بدانم که آیا امکان تحصیل پزشکی رایگان در سوئیس برا من ممکن هست یا خیر؟ و بهتره که در چه مقطعی اقدام کنم لیسانس یا فوق لیسانس؟
  مچکرم از شما و دستندرکاران لطفا راهنمایی کنید.

  پاسخ
  • mansoor soltani گفته:

   با سلام و عرض ادب، دانشگاه های سوییس رایگان نیستند و برای اخذ بورسی باید رزومه تحصیلی و پژوهشی شما مناسب باشدو لطفا برای دریافت اطلاعات کاملتر با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس جاصل فرمایید و یا از طریق صفحه مشاوره مهاجرتی رایگان اطلاعات تماس خود را وارد کنید تا مشاوران ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

   پاسخ
 4. رضا گفته:

  با سلام
  بنده لیسانس مهندسی برق الکترونیک از دانشگاه دولتی دارم با معدل ۱۴٫۶۰
  آیا میتونم برای بورس MBA اقدام کنم؟ از نظر پشتیبانی مالی ضعیف هستم
  با تشکر

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام در ابتدا باید رزومه کامل خود را بفرمایید تا امکان راهنمایی وجود داشته باشد برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 5. سارا گفته:

  دانشجوی کارشناسی بیوتکنولوژی پس از دریافت مدرک در ایران باید چه شرایطی داشته باشد تا برای ادامه تحصیل بورسیه شود؟

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام در ابتدا باید شرایط کامل خود را بفرمایید تا امکان راهنمایی وجود داشته باشد برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 6. شبنم گفته:

  سلام،من دانش اموز پایه یازدهم هستم،میخواستم بدونم اگر توی کنکور رتبه خوبی بیارم و زبان انگلیسیمم خوب باشه امکانش هست بتونم برای دانشگاه سویس بورسیه بشم؟؟؟؟ خواهش میکنم جواب بدید

  پاسخ
 7. ملیکا گفته:

  با سلام و عرض ادب.
  بنده هجده ساله و با معدل بالای نوزده هستم. تمایل دارم بدون شرکت در کنکور و قبولی در دانشگاه های ایران، در دانشگاه های سوئیس تحصیل بکنم. میخواستم بپرسم هزینه های دانشگاه چگونه است و آیا میتوانم بورسیه بگیرم؟

  پاسخ
 8. محمد فروز گفته:

  با سلام
  فارغ التحصیل رشته فیزیک مقطع کارشناسی از دانشگاه آزاد واحد علوم تحقیقات با معدل کل ۱۸/۳۲ میباشم . لطفا جهت دریافت پذیرش و بورسیه بنده را راهنمایی فرمایید.پیشاپیش از عنایت شما سپاس گزارم .

  پاسخ
 9. مجید گفته:

  سلام.من فارغ التحصیل سال ۹۰ رشته زیست شناسی سلولی و ملکولی دانشگاه ازاد هستم .و دانشجوی انصرافی سال اخر فوق لیسانس فیزیولوژی جانوری سلولی و ملکولی تکوینی .و متاهل اگر بخواهم از دانشگاههای رایگان سویس با کمک هزینه سالیانه استفاده کنم ایا میتوانم با رشته فوق خودم و با ارائه نمرات گذرانده نیمه راه رو رفت .بنده زبان نمیدانم .سابقه رسمی کار در وزارت نفت را دارم و الان شرکت بازرگانی در زمینه قطعات نفتی .لطفا راهنمایی کنید .

  پاسخ
 10. امید گفته:

  با سلام من دانشجوی ترم اخر کامپیوتر هستم در مقطع ارشد و دارم مدرک زبان می گیرم اسفند و مقاله isi دارم ایا می توانم در این کشور یا کشورهای دیگه بورس بگیرم ؟

  پاسخ
 11. نگار گفته:

  سلام و تشکر از شما بایت سایت مفیدتان
  من دارای یک مدرک کارشناسی و دو مدرک کارشناسی ارشد در زمینه مهندسی کامپیوتر و آی تی هستم.
  مدارک ارشد با معدل A یا نمره اولی اخذ شده اند.
  سابقه تدریس در دانشگاه و بیش از ده سال فعالیت شغلی مفید در زمینه رشته ام دارم.
  زبان انگلیسی و فرانسه ام در حد خیلی خوب است.
  سه مقاله خوب دارم.
  سن ۴۹ سال.
  با توجه به سن،آیا برای تحصیل در مقطع دکتری علوم کامپیوتر یا آی تی در دانشگاه EPFL سوئیس، از نظر سنی با مشکل مواجه می شوم ؟ (در سایت دانشگاه های EPFL و ETH شرط محدودیت سنی درج نشده است.)
  پیشاپیش از راهنمایی شما سپاسگزارم

  پاسخ
 12. amir گفته:

  با سلام من مدرک ارشد مهندسی شیمی از دانشگاه ازاد با معدل ۱۶٫۵
  ۲مقاله ISI
  ,و۶:IELTS دارم. ایا امکان بورس گرفتن در مقطع دکتری دارم؟
  با تشکر

  پاسخ
 13. رستمی گفته:

  با سلام من دارای مدرک در رشته حقوق قضایی هستم آیا میتوانم از این بورسیه تحصیلی استفاده کنم؟
  با سپاس

  پاسخ
  • علی حسینی گفته:

   با عرض سلام و احترام
   خدمت شما عرض می شود چنانچه موفق به اخذ پذیرش تحصیلی در مقطع تحصیلی فوق لیسانس در دانشگاهی در خارج از کشور شوید باز هم معمولا چیزی باعنوان بورسیه تحصیلی در این مقطع ارایه نمی شود. معمولا دانشگاه در این مقطع چیزی با عنوان بورس در نظر نمی گیرند و بورسیه های تحصیلی معمولا مختص مقطع دکتری می باشد. گذشته از این بسیاری از کشورها به دلیل رایگان بودن دانشگاه چیزی با این عنوان نیز ارایه نمی گردد.
   برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاورن ارتباط برقرار نمایید.

   پاسخ