بورسیه تحصیلی نیوزلند و بررسی آن

بورسیه تحصیلی نیوزلند و شرایط تحصیل در نیوزلند با بورسیه تحصیلی و شرایط اخذ آن در این مقاله به طور کاملا علمی و مفصل مورد بررسی و تحلیل قرار خواهد گرفت. شرایط اخذ بورسیه تحصیلی نیوزلند جهت تحصیل در مقاطع مختلف دانشگاهی چگونه است؟ چه مدارکی جهت اخذ بورسیه تحصیلی نیوزلند مورد نیاز است؟ هزینه تحصیل و زندگی در نیوزلند با بورسیه تحصیلی به چه صورت است؟ اخذ بورسیه تحصیلی نیوزلند نیازمند دارا بودن ویژگی ها و شرایطی است که ما در این مقاله به بررسی تمام نکات آن خواهیم پرداخت. امید است که با مطالعه نگارش ذیل گامی بلند در جهت بالا بردن آگاهی شما برداشته باشیم. در صورت داشتن هر گونه سوال می توانید با مشاورین ما در موسسه حقوقی ملک پور همکار MIE اتریش تماس حاصل کرده و از مشاوره رایگان تلفنی بهره مند شوید.

در ادامه به بحث و بررسی در موضوعات زیر خواهیم پرداخت:

بورسیه تحصیلی نیوزلند
 • بورسیه تحصیلی نیوزلند و شرایط عمومی
 • بورسیه تحصیلی نیوزلند و شرایط اخذ آن
 • بورسیه تحصیلی نیوزلند در مقطع کارشناسی
 • بورسیه تحصیلی نیوزلند در مقطع کارشناسی ارشد
 • بورسیه تحصیلی نیوزلند در مقطع دکترا
 • بورسیه تحصیلی نیوزلند و انواع آن
 • بورسیه تحصیلی نیوزلند و دانشگاه های بین المللی آن
 • بورسیه تحصیلی نیوزلند و مدارک مورد نیاز
 • بورسیه تحصیلی نیوزلند و ویزای آن
 • بورسیه تحصیلی نیوزلند و هزینه زندگی

شما می توانید از طریق فرم ارزیابی شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

بورسیه تحصیل نیوزلند و شرایط عمومی آن

نیوزلند کشوری در قاره اقیانوسیه متشکل از چندین جزیره کوچک و بزرگ در جنوب غربی اقیانوس آرام است که مساحت آن ۲۶۸,۰۲۱ کیلومتر مربع بوده و جمعیتی قریب به ۵ میلیون نفر دارد. زبان رسمی این کشور زبان های انگلیسی و مائوری و واحد پول آن دلار نیوزلند می باشد. نیوزلند از دو جزیره اصلی شمالی و جنوبی به همراه چند جزیره کوچک دیگر تشکیل شده و کشوری نسبتا کوهستانی است که آب و هوای معتدل مایل به سرد و مرطوب و بارانی دارد. شهر ولینگتون پایتخت کشور نیوزلند و سومین شهر پرجمعیت آن می باشد. بالغ بر دو سوم جمعیت نیوزلند خود را اروپایی معرفی می کنند و بیشتر آن ها تبار ایرلندی یا بریتانیایی دارند.  در نیوزلند دین و حکومت از هم جدا بوده و هرکسی می تواند آزادانه آیین دینی خود را به جا آورد. دین نیمی از مردم این کشور مسیحیت است. کشور نیوزلند اقتصاد پر رونق و پیشرفته ای دارد و در زمره ی کشورهای توسعه یافته قرار می گیرد. در بیست سال اخیر سطح درآمد متوسط خانواده ها در نیوزلند به طرز چشمگیری افزایش داشته است و تحقیقات بین المللی نشان دهنده سطح بالای رضایت مردم از زندگی است. نیوزلند از لحاظ فساد اقتصادی، نیوزلند جزو کشورهایی است که کمترین میزان فساد اقتصادی را در بین سایر کشورها دارند. در نیوزلند دانشگاه های متفاوتی با سطح کیفی بالا وجود دارد که در ادامه معرفی خواهند شد. در زیر نمودار هزینه آموزش عمومی بر درصد تولید ناخالص داخلی را مشاهده می فرمایید:

نمودار هزینه آموزش عمومی بر درصد تولید ناخالص داخلی در نیوزلند

بورسیه تحصیلی نیوزلند و شرایط اخذ آن

تحصیل در نیوزلند برای دانشجویان خارجی می تواند بسیار هزینه بر باشد؛ اما اگر شرایط مناسبی داشته باشید، می توانید برای اخذ بورسیه تحصیلی نیوزلند که توسط دولت، دانشگاه ها و کالج ها و موسسات خصوصی و عمومی ارائه می شود، اقدام نمایید و بسته به نوع دوره، موسسه و ضوابط، بورسیه تحصیلی نیوزلند را دریافت نمایید.

مهم ترین معیار جهت اخذ بورسیه تحصیلی نیوزلند نمره اکادمیک خوب است؛ البته عوامل دیگری مانند دانشگاه مقصد، رشته و مقطع تحصیلی نیز حائز اهمیت می باشند. در برخی از انواع بورسیه عواملی مانند فعالیت های اضافی و داوطلبانه نیز می تواند جزو مزایا محسوب شود. به خاطر داشته باشید که هر نوع بورسیه تحصیلی نیوزلند دارای معیارها و شرایط مربوط به خود است. به این معنی که در یک نوع بورسیه شاید تنها یک عامل اهمیت داشته باشد و در بورسیه نوع دیگر عوامل متعددی مورد نیاز باشند. به عنوان مثال برای دانشگاه های تحقیق محور نیاز به داشتن مقالات ISI دارید. برای اطلاعات بیشتر با مرکز پذیرش دانشگاه مورد نظر تماس حاصل نمایید.

اخذ بورسیه تحصیلی در خارج از کشور

مقدار پوشش هزینه ها در بورسیه ها و حمایت های مالی بین موسسات متفاوت است. برخی از انواع بورسیه های تحصیلی علاوه بر پوشش کامل هزینه های تحصیل، بخشی از هزینه های زندگی را نیز شامل می شود. رقابت در دریافت بورسیه تحصیلی نیوزلند که از طریق دولت اعطا می گردد، بسیار بیشتر است بنابراین توصیه ما این است که اگر مایل به دریافت این نوع از بورسیه تحصیلی نیوزلند هستید ۸ تا ۱۲ ماه قبل از شروع ترم تحصیلی تان اقدام نمایید. سایر شرایط مورد نیاز عبارتند از:

 • متقاضی باید بالای ۱۸ سال باشد.
 • باید در زمان درخواست بورسیه تحصیلی نیوزلند در کشور خودشان حضور داشته باشند.
 • متقاضی باید شرایط مهاجرت را دارا باشد.
 • داشتن گواهی عدم سوء سابقه
 • متقاضی باید نامه پذیرش از یکی از دانشگاه های نیوزلند را داشته باشد.
 • فرد متقاضی باید تعهد نماید که پس از اتمام تحصیل در نیوزلند تا ۲ سال به دولت نیوزلند خدمت نماید.
 • ارائه انگیزه نامه جهت انجام تحقیقات در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا

بورسیه تحصیلی نیوزلند در مقطع کارشناسی

دوره کارشناسی در نیوزلند بسته به رشته بین ۳ تا ۴ سال به طول می انجامد که بورسیه تحصیلی نیوزلند نیز در این دوره به دانشجویان اعطا می شود. حداقل مدرک زبان مورد نیاز جهت تحصیل در مقطع کارشناسی آیلس۶ است. بورسیه های تحصیلی دولتی و دانشگاهی در این دوره به دانشجویانی اعطا می گردد که بنا بر نوع بورسیه پوشش های هزینه ای متفاوتی دریافت خواهند کرد. به طور کلی بورسیه ها به دانشجویانی قابل ارائه است که از لحاظ تحصیلی و دانش علمی از سطح بالایی برخوردار بوده و عملکرد خوبی در معدل و نمرات شان داشته باشند. بورسیه تحصیلی نیوزلند در طول دوره کارشناسی از تنوع بسیاری برخوردار است. برخی از این بورسیه ها عبارتند از:

بورسیه تحصیلی بین المللی دانشگاه کانتربری

این بورسیه به دانشجویان سال اول این دانشگاه که دارای نمرات بالا و عالی باشند، در مقطع کارشناسی اعطا می گردد. بالغ بر ۲۵ نوع متفاوت بورسیه تحصیلی بنا بر رشته و نمرات دانشجو و نیاز مالی وجود دارد و مبالغ آن ها ۱۰ هزار ، ۱۵ هزار و ۲۰ هزار دلار نیوزلند می باشد. کاندیداهای واجد شرایط باید در ابتدا مبلغ ورودی دانشگاه را به طور کامل پرداخت کرده باشند و جزو شهروندان نیوزلند یا استرالیا نیز نباشند. دانشجویانی که مایل به اخذ این بورسیه هستند می بایست تا پیش از تاریخ پانزدهم ماه می هرسال برای ثبت نام پذیرش دانشگاهی شان اقدام کرده باشند.

بورسیه های بین المللی نیوزلند

در مقاطع تحصیلی مختلف قابل ارائه است. این بورسیه که به دانشجویان کشور ایران تعلق نمی گیرد، شامل پرداخت کامل هزینه های تحصیلی، کمک هزینه زندگی (۴۹۱ دلار نیوزلند درهفته)، حق بیمه درمانی نیوزلند (۳۰۰۰ دلار) ، ورود و خروج از نیوزلند به کشور خود و بالعکس و بیمه مسافرتی می باشد. محدودیت سنی آن بین ۱۸ تا ۴۰ سال می باشد. شرایط دریافت و اخذ این بورسیه در هر رشته ای، متفاوت است اما به طور کلی شخص باید از لحاظ نمرات در سطح ممتاز بوده و برای مقطع کارشناسی حداقل آیلتس ۶ که تمام بندهای آن بالای ۵٫۵ باشد موردنیاز است.

بورسیه تحصیلی بین المللی دانشگاه وایکاتو

بورسیه ای تحصیلی برای دانشجویان بین المللی با استعداد و ممتاز با نمرات بالا که قصد تحصیل برای اولین بار در دوره های کارشناسی یا وابسته به کارشناسی ارشد در دانشگاه وایکاتو را دارند.

اخذ بورسیه تحصیلی جهت مهاجرت تحصیلی به خارج از کشور

بورسیه تحصیلی نیوزلند در مقطع کارشناسی ارشد

طول دوره کارشناسی ارشد در نیوزلند عموما ۲  سال می باشد و نیازمند مدرک آیلتس ۶٫۵ به بالاست. جهت تحصیل در این مقطع در نیوزلند دانشجو باید مدرک کارشناسی مرتبط از یک دانشگاه معتبر و مورد تایید دانشگاه های نیوزلند داشته و یا دیپلم و گواهی معادل آن در زمینه مرتبط ارائه نماید. برخی از بورسیه های ارائه شده در این مقطع عبارتند از:

بورسیه تحصیلی دانشگاه اتاگو

این بورسیه تحصیلی برای تامین مالی دانشجویان بین المللی در مقطع کارشناسی ارشد جهت تحصیل در رشته های بازرگانی/ کسب وکار، علوم بهداشتی، علوم انسانی و علوم می باشد که مبلغ ۱۵۰۰۰ دلار سالیانه جهت کمک هزینه تحصیلی در نظر گرفته شده است.

بورسیه تحصیلی ADB-Japan برای کشورهای در حال توسعه آسیا و اقیانوس آرام

 بورسیه تحصیلی با هدف ارائه فرصت به شهروندان واجد شرایط کشورهای در حال توسعه عضو ADB جهت تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در رشته های اقتصاد، مدیریت، علم و فناوری و دیگر زمینه های مرتبط با توسعه در دانشگاه های منطقه آسیا و اقیانوس آرام. از دانشجویان انتظار می رود که پس از اتمام تحصیل به توسعه اقتصادی و اجتماعی کشور کمک نمایند.

بورسیه های مقطع کارشناسی ارشد ویکتوریا

 کمک هزینه تحصیلی ۱۵ هزار دلاری معاف از مالیات به همراه پرداخت شهریه برای یکسال. مبلغ شهریه مستقیما از طریق اداره بورسیه تحصیلی به دانشگاه پرداخت می شود.

تحصیل در مقاطع مختلف تحصیلی در خارج از کشور ـ کارشناسی ـ کارشناسی ارشد ـ دکتری در خارج از کشور

بورسیه تحصیلی نیوزلند در مقطع دکترا

بورسیه تحصیلی نیوزلند در مقطع دکترا در صورت واجد شرایط بودن دانشجو امکان پذیر می باشد. طول مدت دوره تحصیلی مقطع دکترا بین ۳ تا ۴ سال به صورت تمام وقت و حداقل آیلتس مورد نیاز آن ۷ می باشد. دانشجو جهت اخذ پذیرش در مقطع دکترا نیاز به یک سوپروایزر دارد. برخی از انواع بورسیه تحصیلی نیوزلند که در مقطع دکترا اعطا می گردد عبارتند از:

بورسیه تحصیلی مقطع دکترا دانشگاه اتاگو

این بورسیه تحصیلی جهت حمایت مالی دانشجویان بین المللی و داخلی است. داوطلبان دکترای حرفه ای هم مانند داوطلبان دوره دکترا می توانند برای اخذ این بورسیه اقدام نمایند. هر برنامه تحقیقاتی واجد شرایط دوره دکترا در دانشگاه اتاگو شامل این بورسیه است و سالانه تا ۱۸۱ کمک هزینه تحصیلی در این دانشگاه اعطا می گردد. مبلغ آن ۲۵۰۰۰دلار نیوزلند در سال، شامل پرداخت هزینه های خدمات و بیمه دانشجویی می باشد.

بورسیه تحقیقات بین المللی نیوزلند

این بورسیه تحصیلی توسط دولت نیوزلند و برای دانشجویان بین المللی جهت تحصیل در مقطع دکترا در دانشگاه نیوزلند تامین می گردد. موسسات میزبان این بورسیه دانشگاه های AUT، دانشگاه Massey و دانشگاه ولینگتون می باشند. تمامی رشته های تحصیلی مرتبط با دکترا که در دانشگاه های نیوزلند ارائه می شود شامل این بورسیه هستند.

بورسیه تحصیلی William Georgetti دانشگاه کانتربری

هدف از این بورسیه تحصیلی تشویق دانشجویان به تحقیق و تحصیل، در زمینه ای که بورسیه اعطا شده، جهت توسعه اجتماعی، فرهنگی یا اقتصادی در نیوزلند در دوران تحصیلات تکمیلی است.

بورسیه تحصیلی از دانشگاههای خارجی

بورسیه تحصیلی نیوزلند و انواع آن

بورسیه تحصیلی نیوزلند بر دو نوع می باشد: بورسیه های دولتی و بورسیه هایی که از طریق موسسات و دانشگاه های عمومی و خصوصی اهدا می شوند.

بورسیه تحصیلی نیوزلند از طریق دولت ۴ نوع می باشد (اخذ این بورسیه برای ایرانیان امکان پذیر نمی باشد) :

 • بورسیه تحصیلی نیوزلند برای دانشجویان مقطع کارشناسی و دکترا: این کمک هزینه تحصیلی عالی برای دانشجویان بین المللی واجد شرایط جهت تحصیل تمام وقت در موسسه آموزشی نیوزلند یا دانشگاه اقیانوس آرام است.
 • بورسیه تحصیلی نیوزلند جهت دوره آموزشی کوتاه مدت برای شهروندان حوزه اقیانوس آرام و جمهوری دموکراتیک تیمور شرقی: بورسیه تحصیلی نیوزلند جهت آموزش مهارت وکسب تجربه کار در محل برای کارگران کشور های واجد شرایط اقیانوس آرام و جمهوری دموکراتیک تیمور شرقی
 • بورسیه تحصیلی نیوزلند جهت دوره آموزشی کوتاه مدت برای شهروندان آسیای جنوب شرقی و جمهوری دموکراتیک تیمور شرقی: بورسیه تحصیلی نیمه کامل برای آموزش مهارت کارگران برای کشورهای واجد شرایط جنوب شرقی آسیا و جمهوری دموکراتیک تیمور شرقی
 • آموزش زبان انگلیسی در نیوزلند برای بورسیه های رسمی (NZELTO): بورسیه تحصیلی نیمه کامل برای مقامات دولتی از کشورهای افریقایی و آسیایی واجد شرایط برای تحصیل زبان انگلیسی در نیوزلند

بورسیه های دانشگاهی از تعدد بیشتری برخوردارند. برخی از این بورسیه ها عبارتند از:

 • بورسیه تحصیلی بین المللی سال اول کارشناسی: به دانشجویان سال اول کارشناسی که ممتاز هستند و نمرات بالایی دارند اعطا می شود که در حال حاضر مبالغ آن ۱۰,۰۰۰دلار، ۱۵,۰۰۰ دلار و یا ۲۰,۰۰۰ دلارمتغیر است.
 • بورسیه تحصیلی ADB در دانشگاه اوکلند: این بورسیه تحصیلی هزینه های تحصیل، هزینه حمل و نقل به اوکلند، هزینه های ابتدایی زندگی، بیمه درمانی در نیوزلند را فراهم می کند.
 • بورسیه تحقیقات بین المللی کارشناسی ارشد دانشگاه اتاگو: بورسیه تحصیلی شامل مبلغ ۱۵هزار دلار نیوزلند برای هرسال و همچنین هزینه تحصیلی به مدت ۱ سال با نرخ دولتی برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد (شامل هزینه خدمات دانشجویی و بیمه دانشجویی نمی شود).
 • بورسیه های کارشناسی ارشد ویکتوریا: بورسیه تحصیلی نیوزلند جهت شروع تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد به صورت تمام وقت و متمرکز بر پژوهش وتحقیق شامل مبلغ ۱۵ هزار دلار.
 • بورسیه های تحصیلی بین المللی دانشگاه وایکاتو: کمک هزینه تحصیلی به مبلغ ۱۰ هزار دلار نیوزلند به شرط تحصیل در مقطع کارشناسی یا کارشناسی ارشددانشگاه وایکاتو با تحصیلات آکادمیک عالی.

بورس و اسکالرشیپ ـ بورسیه تحصیلی

بورسیه تحصیلی نیوزلند و دانشگاه های بین المللی آن

همانگونه که پیش تر ذکر شد یکی از راه های اعطای بورسیه تحصیلی نیوزلند از طریق دانشگاه ها و موسسات معتبر به دانشجویان امکان پذیر می باشد. برخی از برترین دانشگاه های جهان در نیوزلند وجود دارند. در جول زیر لیست دانشگاه ها و مراکز معتبر جهت تحصیل و اخذ بورسیه در نیوزلند را مشاهده می نمایید:

لیست دانشگاههای برتر نیوزلند به همراه رنکینگ جهانی آنها

بورسیه تحصیلی نیوزلند و مدارک مورد نیاز

اخذ بورسیه تحصیلی نیوزلند همانند اخذ پذیرش دانشگاه های نیوزلند اهمیت دارد. همان طور که پیش تر گفته شد دریافت بورسیه تحصیلی نیوزلند نیازمند دارا بودن شرایطی از قبیل دارا بودن معدل بالا و عملکرد تحصیلی عالی است. یکی از مهم ترین چیزهایی که باید حتما در نظر گرفته شود این است که قبل از درخواست بورسیه با یکی از مشاورین دانشگاه موردنظر ارتباط برقرار کنید و توضیحات بیشتری دریافت نمایید.

بورس ـ بورسیه تحصیلی از دانشگاههای خارجی

 • مدارک مورد نیاز جهت اخذ بورسیه تحصیلی نیوزلند عبارتست از:

  • داشتن کدی که اثبات کند دانشجو واجد شرایط دریافت بورسیه است (این پروسه آنلاین است)
  • پر کردن فرم آنلاین درخواست بورسیه
  • فرم رزومه یا CV
  • پاسپورت
  • دیپلم
  • عکس

بورسیه تحصیلی نیوزلند و ویزای آن

پس از اخذ پذیرش همراه با بورسیه تحصیلی نیوزلند متقاضی نیازمند اخذ ویزای تحصیلی نیوزلند است. جهت تحصیل در دوره های بالاتر از سه ماه فرد متقاضی باید حتما درخواست ویزای تحصیلی نماید. مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای تحصیلی نیوزلند عبارتست از:

 • تمامی مدارک تحصیلی
 • آیلتس با تمامی بند های حداقل ۵/۵ یا PTE با حداقل نمره بین ۴۳-۵۰
 • پاسپورت معتبر با حداقل اعتبار ۶ ماه
 • نامه پذیرش اولیه
 • اثبات پوشش هزینه های زندگی و تحصیل برای حداقل ۶ ماه از طریق بورسیه، وام تحصیلی، صندوق حمایت عمومی و یا تمکن مالی از سمت والدین
 • تست سلامت
 • فرم آنلاین درخواست ویزا
 • بیمه (نیمه یا کامل)
 • عکس رنگی

ویزای تحصیلی نیوزلند

بورسیه تحصیلی نیوزلند و هزینه زندگی

دانشجویان با اخذ بورسیه می توانند از پرداخت نصف یا تمام این مبلغ از سمت صندوق مالی بهره مند شوند. به طور کلی هزینه زندگی در ماه برای یک فرد دانشجو دیگر به صورت زیر است.

جدول برخی از هزینه های زندگی در نیوزلند

مهاجرت به نیوزلند
تحصیل و اعزام دانشجو به نیوزلند
بورسیه تحصیلی نیوزلند و کلام آخر

بورسیه تحصیلی نیوزلند و نحوه دریافت آن و به طور کلی مراحل اخذ بورسیه تحصیلی نیوزلند جهت تحصیل در مقاطع مختلف دانشگاهی در این نگارش به طور کاملا تخصصی مورد تحلیل و بررسی علمی قرار گرفت. با توجه به دانشگاه های معتبر و اقتصاد روبه رشد، نیوزلند و استرالیا می توانند مقاصدی جهت تحصیل دانشجویان ایرانی باشند. از دیگر کشورهایی که از لحاظ آموزشی شبیه به نیوزلند ویا به مراتب بهتر از آن هستند می توان از کانادا، انگلیس و… نام برد. امید است توانسته باشیم با نگارش این مقاله، به سوالات شما سروران در باب بورسیه تحصیلی نیوزلند پاسخ داده باشیم. در صورت داشتن هرگونه ابهام و سوال می توانید با مشاورین متخصص ما در موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه MIE اتریش تماس حاصل کرده و به طور رایگان از مشاوره تلفنی بهره مند گردید. همچنین در قسمت دیدگاه ها پاسخگوی سوالات شما عزیزان خواهیم بود.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0 پاسخ