تحصیل در آمریکا و بررسی کامل شرایط آن در سال ۲۰۲۰

تحصیل در آمریکا در سال ۲۰۲۰ ، مهاجرت به آمریکا از طریق تحصیل و اخذ اقامت و تابعیت آمریکا از طریق تحصیل در دانشگاههای این کشور در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار می گیرد. شرایط سنی تحصیل در آمریکا چگونه است؟ مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی آمریکا چیست؟ مخارج تحصیل در دانشگاههای آمریکا و میزان هزینه های تحصیل در آمریکا چقدر است؟ آیا تحصیل در آمریکا منتج به اقامت و تابعیت این کشور می گردد؟ حداقل معدل برای تحصیل در آمریکا چقدر است؟ بورسیه های تحصیلی آمریکا کدامند؟ شما با مطالعه مقاله پیش رو می توانید به پاسخ این دسته از سوالات دست یابید. کشور آمریکا به عنوان برترین نظام آموزشی دنیا شناخته می گردد و دانش آموزان و دانشجویانی که از نظر علمی در سطح بالایی قرار دارند و تمایل به ادامه تحصیل در بهترین مدارس و دانشگاه های جهان را دارند، همواره مهاجرت به آمریکا از طریق تحصیل را به عنوان اولین گزینه در نظر می گیرند. در این مقاله سعی داریم پیرامون موضوع تحصیل در آمریکا در مقاطع مختلف و … نگارش نماییم. امید است ابهامات شما عزیزان در مقاله حاضر که به وسیله مشاورین موسسه حقوقی ملک پور(MIE اتریش) به نگارش در آمده است مرتفع گردد. کما اینکه شما بزرگواران می توانید با موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل نمایید و از جدیدترین روش های مهاجرت به صورت رایگان اطلاعات کسب نمایید. در ادامه مباحث زیر مورد بررسی و تحلیل قرار گرفته است :

تحصیل در آمریکا
 • تحصیل در آمریکا و شرایط عمومی
 • تحصیل در آمریکا در مدارس
 • تحصیل در آمریکا در مقطع کارشناسی (Undergraduate)
 • تحصیل در آمریکا در مقطع کارشناسی ارشد (postgraduate)
 • تحصیل در آمریکا در مقطع دکتری
 • تحصیل در آمریکا به همراه بورس تحصیلی
 • تحصیل در آمریکا و هزینه های تحصیل و زندگی در آمریکا
 • تحصیل در آمریکا و کار دانشجویی
 • تحصیل در آمریکا و بررسی ویزای همراه
 • تحصیل در آمریکا و معرفی دانشگاه های برتر آمریکا
 • تحصیل در آمریکا و مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی آمریکا
 • تحصیل در آمریکا و موقعیت کار پس از تحصیل
 • تحصیل در آمریکا و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل
 • تحصیل در آمریکا و سخن پایانی

شما می توانید از طریق دریافت مشاوره رایگان شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

تحصیل در آمریکا و شرایط عمومی

ایالات متحده آمریکا یکی از بزرگترین و پر جمعیت ترین کشور های جهان می باشد. مساحت کشور آمریکا ۹,۸ میلیون کیلومتر مربع است و جمعیت آن در سال ۲۰۱۹ میلادی بالغ بر ۳۲۹ میلیون نفر محاسبه شده است. کشور آمریکا در همسایگی کشورهای کانادا و مکزیک قرار دارد. پایتخت کشور آمریکا واشنگتن دی سی، و بزرگترین و پر جمعیت ترین شهر این کشور نیویورک می باشد. زبان ملی کشور آمریکا انگلیسی است. واحد پول این کشور دلار آمریکا است. کشور آمریکا یکی از پیشرفته ترین کشور های جهان است و از اقتصاد قدرتمندی برخودار است. این کشور از امکانات آموزشی بسیار بالایی برخورداراست  و تجربه تحصیل در آمریکا به عنوان برترین مقصد دانشجویان می تواند بسیار شگفت انگیز باشد. آمریکا یکی از بزرگترین صادر کنندگان در سطح جهان می باشد. آب و هوای کشور آمریکا بدلیل وسعت زیاد آن بسیار متفاوت است، در منطقه آلاسکا هوا در بیشتر مواقع سرد و در ایالت کالیفرنیا هوا غالبا گرم است که البته در مناطق زیادی از این کشور آب و هوای مدیترانه ای مشاهده می شود.

نقشه آمریکا - مهاجرت به آمریکا - اقامت آمریکا - ویزای آمریکا - گرین کارت آمریکا - لاتاری آمریکا

شرایط عمومی کشور آمریکا - مهاجرت به آمریکا - اقامت آمریکا - ویزای آمریکا - تحصیل در آمریکا - پاسپورت آمریکا - تابیعت آمریکا

بدلیل شرایط مطلوب اقتصادی و رفاهی کشور آمریکا و پیشرفت های بسیار زیاد در مباحث علمی و فناوری، این کشور سالانه پذیرای مهاجران زیادی است که برای مقاصد مختلف همچون کار، سرمایه گذاری یا تحصیل  به این کشور سفر می کنند. گفتنی است که در شرایط کنونی در میان راههای مهاجرت آمریکا تنها راه مهاجرت تحصیلی و تحصیل در دانشگاههای آمریکا و اقامت تحصیلی مسدود نشده است. در این مقاله سعی داریم پیرامون شرایط تحصیل در آمریکا مطالبی را به صورت جامع خدمت شما عزیزان ارائه نماییم. لطفا در ادامه با ما همراه باشید :

فایل ویدئویی موسسه ملک پور در مورد ویزای تحصیلی آمریکا

مهاجرت تحصیلی به آمریکا
شرایط تحصیل رایگان در آمریکا
تحصیل و اعزام دانشجو به آمریکا

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد تحصیل و ویزای تحصیلی آمریکا

تحصیل در آمریکا در مدارس

در کشور آمریکا دانش آموزان مانند اکثر کشورهای دنیا ۱۲ سال تحصیلی را در مقطع ابتدایی تا دبیرستان سپری می نمایند. این ۱۲ سال تحصیل که از سن ۶ تا ۱۸ سالگی به طول می انجامد تا سن ۱۶ ساگی اجباری می باشد. دانش آموزان معمولا از سن ۳ تا ۶ سالگی را در مراکز مراقبت از کودکان یا مهد کودک ها شروع به آموزش و یادگیری می نمایند. از سن ۶ الی ۱۱ سالگی به مدت ۵ سال در مقطع ابتدایی تحصیل می نمایند و از سن ۱۱ الی ۱۴ سالگی دوره های متوسطه را می گذرانند و پس از آن به مدت ۴ سال تحصیل در آمریکا در مقطع دبیرستان تحصیلات ۱۲ ساله را تکمیل می نمایند. مدارس در آمریکا به صورت دولتی و خصوصی می باشند که هزینه های مدارس خصوصی بسیار بیشتر از دولتی ها می باشد. سال تحصیلی معمولا از اوایل سپتامبر شروع می شود و تا ماه ژوئن ادامه دارد که شامل دو ترم می شود. هزینه تحصیل در برخی از مدارس بین المللی در آمریکا به شرح ذیل می باشد:

نام مدرسه

میزان هزینه ها به دلار آمریکا

   North Broward Preparatory School

مدرسه مورث برووارد

۶۲٫۲۵۰-۶۸٫۲۵۰
 Windermere Preparatory School

مدرسه مقدماتی ویندمر

۶۵٫۶۵۰-۶۷٫۷۵۰
 Squaw Valley Academy

آکادمی اسکوا ولی

۵۸٫۹۵۰-۵۸٫۷۵۰
Fay School

مدرسه فی  

۲۵٫۶۹۰-۷۸٫۱۱۰
 The Village School

مدرسه ویلج

۴۵٫۷۰۰-۶۷٫۷۵۰
The Loomis Chaffee School

مدرسه اومیس چافی

۴۰٫۷۸۰-۵۳٫۷۵۰
The Brook Hill School

مدرسه بروک هیل

۱۰٫۷۶۰-۳۸٫۸۵۰
 Salem Academy

آکادمی سیلم

۲۲٫۳۸۰-۴۵٫۰۶۰
The Newman School

مدرسه نیو من

۲۵٫۰۰۰-۳۶٫۰۰۰
 Alto International School

مدرسه بین المللی آلتو

۹٫۲۵۰-۲۹٫۷۵۰

دانش آموزان کشور برای تحصیل در آمریکا ملزم به گذراندن مقاطع تحصیلی ابتدایی و متوسطه برای مدت زمان ۶ سال در هر مقطع می باشند که در نهایت منجر به اخذ دیپلم ۱۲ ساله می شود. کودکان از سن ۶ سالگی وارد مقطع دبستان شده و پس از آن و در ادامه ی تحصیل در کشور آمریکا وارد مقطع دوم یا به اصطلاح secodary school می شوند. این مقطع دوم خود به دو بخش middle school و  high school تقسیم می شود که در نهایت به دیپلم ختم می شود. پس از دوران دبیرستان، دانش آموزان متقاضی تحصیل در کشور آمریکا وارد کالج یا دانشگاه می شوند که تحت عنوان education higher یا تحصیلات عالیه شناخته می شود

شروع سال تحصیلی در کشور آمریکا عموما در ماه های آگوست یا سپتامبر است که تا ماه جون یا می ادامه دارد. هر سال تحصیل در کشور آمریکا به دو ترم یا سه ترم تقسیم می شود که سال های ۲ ترمه با عنوان semesters و سال های ۳ ترمه با عنوان trimester  شناخته می شود. در برخی مدارس با احتساب ترم تابستانه سال تحصیلی ۴ ترمه می شود.

کالج های آمادگی ورود به دانشگاه در آمریکا

تحصیل در آمریکا در مقطع کارشناسی (Undergraduate)

دانشجویانی که دارای دیپلم ۱۲ سال تحصیلی هستند می توانند برای تحصیل در دانشگاههای آمریکا در مقطع کارشناسی اقدام نمایند. دوره های تحصیلات عالی در آمریکا بسیار متنوع می باشد و قریب به ۴٫۰۰۰ کالج با ۱۴ میلیون دانشجو می باشد که از این تعداد حدود ۱ میلیون نفر دانشجوی بین المللی می باشند. دانشجویان در مقطع کارشناسی معمولا ۴ سال در دانشگاه مشغول به تحصیل می گردند تا مدرک لیسانس هنر یا علوم (BA یا BS) را دریافت نمایند. داشتن نمره آیلتس حداقل ۶ جز الزامات برای تحصیل در آمریکا در مقطع لیسانس می باشد. شایان ذکر است بر خلاف بسیاری از کشور ها دانشگاه های خصوصی در آمریکا از جایگاه علمی بالاتری برخوردار هستند. حدود ۷۰ درصد از دانش آموزانی که مدرسه را به اتمام می رسانند در کالج یا دانشگاه مشغول به تحصیل می گردند. در آمریکا دانشجویان نیز می توانند به مدت ۲ سال را در کالج تحصیل نمایند و مدرک فوق دیپلم را دریافت کنند و از این طریق وارد بازار کار گردند یا برای ادامه تحصیل در آمریکا در مقطع لیسانس اقدام نمایند. سال تحصیلی شامل دو ترم می باشد که از سپتامبر تا دسامبر و فصل بهار از ژانویه تا ماه می می باشد.

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد تحصیل لیسانس در آمریکا و انگلیس

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد تحصیل پزشکی در آمریکا و انگلستان

تحصیل در کشور آمریکا بدون مدرک زبان
تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آمریکا

تحصیل در رشته دندان پزشکی در برترین دانشگاه آمریکا

تحصیل در آمریکا در مقطع کارشناسی ارشد (postgraduate)

ایالات متحده کشوری است که جغرافیا و فرهنگ متنوعی را با شهرت تعالی دانشگاهی در هم آمیخته و آن را به عنوان مقصدی برتر برای دانشجویان، می سازد. برای تحصیل در آمریکا در مقطع کارشناسی ارشد بایستی دانشجویان دارای مدرک تحصیلی لیسانس باشند. در برخی از رشته ها بایستی دانشجویان دارای مدرک GMAT یا GRE باشند و همچنین نمره زبان آیلتس ۶٫۵ یا مدرک تافل معادل آن را ارائه نمایند. تحصیل در مقطع فوق لیسانس آمریکا بین یک تا دو سال به طول می انجامد. سالیانه بیش از ۷۵۰ هزار نفر به قصد تحصیل در آمریکا برای مقطع فوق لیسانس به این کشور مهاجرت می نمایند. دانشجویانی که در حال تحصیل در دانشگاههای آمریکا می باشند پس از فارغ التحصیلی فرصت های شغلی بسیار متنوعی در زمینه هوافضا، بانکداری، نرم افزار و … پیدا می نمایند.

مدت زمان تعیین شده برای این دوره ۲ سال می باشد اما در برخی از رشته ها مانند رشته روزنامه نگاری این زمان به یکسال کاهش می یابد. برای آنکه بتوانید تحصیل در کشور آمریکا داشته باشید و برای یک رشته ی خاص از دانشگاه مورد نظر خود  پذیرش بگیرید باید در آزمون های خاصی مانند آزمون GRE یا GMAT برای رشته های مهندسی و مدیریت و کسب و کار، آزمون LSAT برای رشته ی حقوق یا آزمونMCAT  برای رشته ی پزشکی شرکت نمایید. دانشجویان متقاضی مهاجرت تحصیلی به آمریکا در پایان تحصیلات خود در مقطع کارشناسی ارشد مانند بسیاری از کشورها ملزم به ارائه ی پایان نامه می باشند.

تحصیل در مقاطع مختلف تحصیلی در خارج از کشور ـ کارشناسی ـ کارشناسی ارشد ـ دکتری در خارج از کشور

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد تحصیل برنامه نویس ها در آمریکا

تحصیل در آمریکا در مقطع دکتری

ایالات متحده آمریکا به عنوان یکی از مقاصد تحصیلی می باشد که مورد علاقه بسیاری از دانشجویان می باشد. یکی از مهمترین دلایلی که متقاضیان تحصیل دکترا در دانشگاه های آمریکا جذب می نماید این موضوع است که آمریکا طیف وسیعی از برنامه های تحصیلی را ارائه می نماید و هم چنین کشور آمریکا در زمینه تحقیق و توسعه سرمایه گذاری زیادی را انجام می دهد. دانشجویانی که قصد تحصیل در مقطع دکترا در آمریکا را دارند بایستی دوره ای را انتخاب نمایند که در آن زمینه تحصیل نموده باشند برخی از دانشجویان با داشتن مدرک تحصیلی لیسانس نیز می توانند برای تحصیل دکترا در آمریکا اقدام نمایند. برای اینکه دانشجویان بتوانند در این مقطع تحصیل نمایند بایستی استاد راهنما یا سوپروایزی در آمریکا حاضر باشد که دانشجویان را بپذیرد.

تحصیل در مقطع دکترا در خارج از کشور - ویزای تحصیلی دکترا

ارائه رزومه تحصیلی قوی و مدرک زبان آیلتس حداقل ۷ ( یا تافل معادل ) ، داشتن مقالات علمی و پژوهشی برای اخذ پذیرش حائز اهمیت است. مدت زمان تحصیل در مقطع دکترا در آمریکااز ۳ الی ۶ سال متغییر است؛ اما عموماً به مدت ۴ سال به طول می انجامد. برای بیشتر دوره های تحصیلی بایستی دانشجویان مدارک مربوط به آزمون GMAT  و GRE را داشته باشند خصوصا رشته ها مدیریتی.

مدت تحصیل دکترا برای دانشجویان بین المللی در این مقطع طولانی تر است و ممکن است ۴ یا ۵ سال زمان ببرد. در دو سال اول تحصیل دکترا در آمریکا دانش جویان موظف هستند تا در کلاس ها و سمینارهای تشکیل شده در دانشگاه به طور موثر شرکت نموده و فعالیت داشته باشند و در سال های تحصیل در آمریکا به تحقیق و جمع آوری اطلاعات در زمینه ی تز یا پایان نامه خود مشغول باشند.

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد تحصیل دکترا در آمریکا و اروپا

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد تحصیل دکترای عمران در آمریکا

تحصیل در آمریکا به همراه بورس تحصیلی

گاهاً افرادی که قصد تجربه تحصیل در آمریکا را دارند به دلیل هزینه های زیاد دانشگاه های آمریکا از تحصیل در این کشور منصرف می گردند؛ اما دانشجویان می توانند از بورسیه های تحصیلی متنوعی که آمریکا ارائه می نماید استفاده نمایند و میزان هزینه های زندگی دانشجویی و اقامت تحصیلی خود را کاهش دهند. برخی از بورس های تحصیلی ایالات متحده برای دانشجویان بین المللی توسط دولت ایالات متحده، برخی با بودجه سازمان های خصوصی و برخی از آنها توسط موسسات خاص یا خود دانشگاهها تأمین می شود. در جدول زیر برخی از بورسیه های تحصیلی که توسط دانشگاه یا دولت آمریکا ارائه می گردد قابل مشاهده می باشد:

نام بورسیه تحصیلی

توضیحات

بورسیه تحصیلی فولبرایت یکی از مشهورترین بورسیه های تحصیلی ایالات متحده آمریکا می باشد که برای دانشجویان بین المللی که قصد تحصیل در آمریکا در همه رشته به جز پزشکی را دارند، ارائه می گردد.
برنامه های کمک هزینه تحصیلی هوبرت هامفری افراد متخصصی که تمایل دارند به مدت ۱۰ ماه تحصیلات آکادمیک در آمریکا داشته باشند از این بورسیه استفاده می نمایند که پوشش دهنده کلیه هزینه های تحصیلی می باشد.
بورسیه تحصیلی کالج Berea کل هزینه های تحصیل و زندگی سال اول دانشجویان را پوشش می دهد.
بورسیه تحصیلی دانشگاه کلارک این بورسیه مبلغ بین ۱۵٫۰۰۰ تا ۲۵٫۰۰۰ دلار را پوشش می دهد.
بورسیه کالج کنکوردیا این بورسیه تحصیلی تا سقف ۲۵٫۰۰۰ دلار برای دانشجویان ممتاز که نیاز به کمک مالی دارند، در نظر گرفته می شود.
بورسیه تحصیلی دانشگاه ایالتی تنسی ارزش این نوع بورسیه تحصیلی سالیانه ۱۲,۵۰۰ دلار می باشد.
بورسیه تحصیلی دانشگاه ایلیتوی وسلیان دانشجویان ممتاز با داشتن پیشرفت تحصیلی می توانند از این بورسیه که ارزش ۱۰,۰۰۰ دلار تا ۲۵,۰۰۰ دلار می باشد استفاده نمایند.
بورسیه تحصیلی دانشگاه واگتر دانشگاه نیویورک این بورسیه به تعداد محدودی از دانش جویان ممتاز پرداخت می گردد که ارزش آن بین ۲۵,۰۰۰ دلار تا ۴۷,۰۰۰ دلار می باشد.

به جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید به مقاله ای با عنوان « شرایط اخذ بورسیه تحصیلی آمریکا » رجوع بفرمایید.

بورسیه های تحصیلی در خارج از کشور - بورسیه دانشگاههای خارجی

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد وام های دانشجویی در آمریکا و کانادا

تحصیل در آمریکا و هزینه های تحصیل و زندگی در آمریکا

از بدیهات است که دانشجویانی که قصد اخذ اقامت تحصیلی آمریکا را دارند بایستی از هزینه های زندگی و تحصیل در آمریکا آگاهی داشته باشند. میزان هزینه های زندگی و تحصیل در کشور آمریکا نسبت به سایر کشورها مقداری بالاتر می باشد. به طور میانگن میزان هزینه های تحصیل در دانشگاه های دولتی ۷۳ درصد پایین تر از دانشگاه های خصوصی می باشد به گونه ای که هزینه های تحصیل در دانشگاه های دولتی آمریکا به صورت متوسط ۱۰,۱۱۶ دلار و برای دانشگاه های خصوصی ۳۶,۸۰۱ بوده است. در سال ۲۰۱۹ تعداد ۷۸۵ کالج و دانشگاه خصوصی حداقل هزینه ۵۰,۰۰۰ دلاری در سال داشته اند و هزینه تعداد معدودی از دانشگاه های خصوصی کمتر از ۲۰,۰۰۰ دلار در سال بوده است.

در نمودار زیر میانگین هزینه ها و شهریه های تحصیل در دانشگاههای آمریکا در طی یکسال قابل مشاهده می باشد.

نمودار میانگین هزینه و شهریه های تحصیل در دانشگاههای آمریکا در طی یکسال

میانگین هزینه های تحصیل در آمریکا در مقاطع مختلف طبق نمودار ذیل می باشد.

نمودار میانگین هزینه های تحصیل در آمریکا در مقاطع مختلف

هزینه های زندگی در آمریکا به طور متوسط حدود ۸۳٫۳۰ درصد از بالاتر از ایران می باشد و همچنین در زمینه مسکن این هزینه ها در حدود ۱۸۶٫۹۹ درصد از ایران بالاتر می باشد. میزان هزینه های زندگی در آمریکا در بخش های مختلف در جدول زیر قابل مشاهده است:

مواد غذایی

هزینه ها / پوند

غذا در رستوران ارزان قیمت ۱۵
غذا برای ۲ نفردر رستوران عادی ۵۰
غذا در مک دونالد ۷٫۵۰
شیر یک لیتر ۰٫۸۲
نان ۵۰۰ گرمی ۲٫۶۲
برنج ۱ کیلو گرم ۳٫۸۷
تخم مرغ ۱۲ عددی ۴٫۴۸
مرغ ۱ کیلوگرم ۸٫۵۵
گوشت قرمز ۱ کیلوگرم ۱۱٫۵۱

حمل و نقل

هزینه ها

بلیط یک طرفه حمل و نقل عمومی ۲٫۲۵۷۰
کرایه  ماهیانه حمل و نقل عمومی ۷۰
تعرفه تاکسی برای ۱ کیلومتر ۱٫۷۱

خدمات

هزینه ها

هزینه های مصرفی مانند آب، برق، گاز و… ۱۵۲
استفاده از اینترنت ۰٫۱۲۶۳٫۰۴

پوشاک

هزینه ها

شلوار جین ۴۳٫۰۷
کفش چرمی ۹۴٫۰۲

اجاره مسکن

هزینه ها

اجاره آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر ۱۳۰۶
اجاره آپارتمان یک خوابه در خارج مرکز شهر ۱۰۳۸
اجاره آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر ۲۰۹۷
اجاره آپارتمان سه خوابه در خارج از مرکز شهر ۱۶۴۹

شرایط تحصیل رایگان در آمریکا
تحصیل رایگان در آمریکا

تحصیل در آمریکا و کار دانشجویی

در این موضوع که میزان هزینه های زندگی و تحصیل در آمریکا بالاست شکی نیست. برخی از دانشجویان بین المللی برای تامین اعتبار تحصیلات و هزینه های زندگی خود می توانند به صورت پاره وقت در زمان تحصیل و به صورت تمام وقت در تعطیلات به کار دانشجویی در آمریکا می پردازند. دانشجویان می توانند در محیط دانشگاه یا خارج از محیط دانشگاه مشغول به کار گردند. در محیط دانشگاه دانشجویان می توانند در کتاب فروشی ها، کافه تریا و … کار کنند. برای کار در دانشگاه دانشجویان بایستی از دفتر دانشجویی مجوز دریافت نمایند. مدت زمانی را که دانشجویان می توانند در دانشگاه کار کنند محدود می باشد و ۲۰ ساعت در هفته را اجازه کار دارند و در تعطیلات نیز دانشجویان می توانند تا ۴۰ ساعت در هفته را کار کنند و دانشجویان می توانند بین ۹ الی ۱۱ دلار در ساعت به صورت میانگین درآمد کسب نمایند. دانشجویان بعد از سال اول تحصیلی می توانند در زمینه رشته تحصیلی خود مشغول به کار گردند.

 CPT یا دوره آموزشی عملی، شامل دوره های کارورزی می باشد که برای فارغ التحصیل شدن نیاز است و دانشجویان می توانند با شرکت در این دوره ها کار کنند و حقوق دریافت نمایند. سازمان های بین المللی تایید شده ای نیز وجود دارند که به طور ویژه مشاغلی را به دانشجویان ارائه می نماید و از قوانین ایالات متحده آمریکا پیروی می نماید.

شرایط کار ضمن تحصیل در کشور آمریکا

تحصیل در آمریکا و بررسی ویزای همراه

دانشجویان متاهلی که قصد مهاجرت تحصیلی به آمریکا را دارند می توانند برای همسر و فرزند خود درخواست ویزا نمایند. همانطور که بیان نمودیم دانش جویان با استفاده از دو نوع ویزای F-1 و M-1 برای تحصیل در آمریکا اقدام می نمایند و ویزای همراه برای همسر و فرزندان زیر ۲۱ سال تحت عنوان F-2 و M-2 عنوان می گردد. متقاضیانی که قصد دارند به عنوان همراه وارد کشور آمریکا گردند بایستی ثابت نمایند که از نظر سلامتی، امنیت و … خطری برای شهروندان آمریکا ندارند.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای همراه تحصیلی آمریکا به شرح ذیل می باشد:

 1. درخواست ویزای غیر مهاجرتی به صورت آنلاین و تکمیل نمودن فرم DS-160
 2. اثبات ارتباط اعضای خانواده با متقاضی اصلی ( سند ازدواج یا شناسنامه)
 3. داشتن گذرنامه معتبر
 4. ارائه نمودن اسنادی که همراهان به کشور خود بازمی گردند.
 5. ارائه نمودن اسنادی که متقاضی اصلی می تواند تمامی هزینه های زندگی خانواده خود را در زمانی که در حال تحصیل در آمریکا است، پرداخت نماید.

ویزای همراه

همراه هان متقاضی دارای ویزای F-1 در آمریکا اجازه کار ندارد و بیمه تامین اجتماعی نیز برای آن تعریف نمی گردد. همراهان نیز می توانند برای تحصیل در مقاطعی که پاره وقت می باشد شرکت نمایند.  اگر نوع ویزای متقاضی اصلی تغییر نماید ویزای همراهان نیز به تبع آن تغییر پیدا خواهد کرد.

لینک مقاله پیشنهادی

در لینک زیر اطلاعات مناسبی در زمینه ویزای همراه تحصیلی آمریکا برای افراد سینگل و متأهل بیابید :

ویزای دانشجویی آمریکا

ویزای دانشجویی آمریکا

تحصیل در آمریکا و معرفی دانشگاه های برتر آمریکا

کشور آمریکا با داشتن بیش از ۴٫۰۰۰ دانشگاه و ارائه نمودن طیف گسترده ای از مدارک و دوره های تحصیلی در تمامی زمینه ها، در دنیا شناخته می گردد. دانشجویانی که از دانشگاه های آمریکا فارغ التحصیل می گردند فرصت های شغلی بسیار زیادی در انتظار آنهاست. تعداد ۱۶ دانشگاه از دانشگاه های آمریکا در جمع ۲۰ دانشگاه برتر دنیا قرار داد. در جدول زیر دانشگاه های برتر کشور آمریکا را می توانید مشاهده نمایید. این مقاله به وسله مشاورین موسسه حقوقی ملک پور نگارش گردیده است و کپی برداری از ان خلاف اصول اخلاق است و حرام می باشد.

ردیف

دانشگاه

رتبه دانشگاه در سطح بین المللی

۱ دانشگاه ماساچوست ۱
۲  داشگاه استنفورد ۲
۳  دانشگاه هاروارد ۳
۴ دانشگاه کالیفرنیا Caltech ۴
۵ دانشگاه شیکاگو ۹
۶ دانشگاه پرینستون ۱۳
۷ دانشگاه کورنل ۱۴
۸ دانشگاه yale ۱۵
۹ دانشگاه کلمبیا ۱۶
۱۰ دانشگاه پنسیلوانیا ۱۹

لینک مقاله پیشنهادی

در لینک زیر اطلاعات مناسبی در خصوص تحصیل در یکی از دانشگاه های محبوب و پرطرفدار آمریکا برای دانشجویان ایرانی خواهید یافت :

تحصیل در دانشگاه هاروارد آمریکا

ویزای تحصیلی آمریکا ـ ویزای دانشجویی آمریکا ـ تحصیل در آمریکا

برترین دانشگاههای آمریکا
تحصیل رایگان در دانشگاههای آکسفورد و هاروارد
دانشگاههای کم هزینه در کشور آمریکا
تحصیل در دانشگاه اوهایو آمریکا
تحصیل در دانشگاه شیکاگو آمریکا
تحصیل در دانشگاه بوستون آمریکا

تحصیل در آمریکا و مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی آمریکا

به طور کلی شهروند یک کشور خارجی برای ورود به آمریکا در ابتدای امر نیاز دارد که ویزای غیر مهاجرتی برای اقامت موقت و ویزای مهاجرتی برای اقامت دائم دریافت نماید. دانشجویانی که قصد تحصیل در آمریکا را دارند بسته به دوره تحصیلی و نوع دانشگاه بایستی دو نوع ویزای M و F را دریافت نمایند. در جدول ذیل مدارس یا دانشگاه هایی که مشخص کننده نوع ویزای تحصیلی آمریکا می باشند تشریح گردیده است:

نوع ویزای دانشجویی برای ورود به آمریکا :

ویزای نوع F

دانشگاه یا کالج
دبیرستان
مدارس ابتدایی خصوصی
سمیناری
موسسات هنر و موسیقی
موسسات ارئه دهنده آموزش های زبان

ویزای نوع M

موسسات غیر آکادمیک

دانشجویانی که قصد تحصیل در آمریکا را دارند در ابتدای امر بایستی از دانشگاه، کالج یا موسسه آموزش عالی پذیرش تحصیلی دریافت نمایند و آن موسسه آموزشی بایستی مورد تایید سازمان SEVP(Student and Exchange Visitor information system) قرار گرفته باشد. به جهت کسب اطلاعات دقیق می توانید به مقاله ای با عنوان « شرایط و مدارک مورد نیاز جهت اخذ پذیرش تحصیلی آمریکا » رجوع بفرمایید.

مدراک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی آمریکا نیز به شرح ذیل می باشند:

 1. داشتن نامه پذیرش دانشگاه.
 2. ارائه نمودن پاسپورت دارای حداقل ۶ ماه اعتبار.
 3. تکمیل نمودن فرم های مربوط.
 4. ارائه مدارک تحصیلی به همراه ریزنمرات.
 5. ارائه نمودن نامه تمکن مالی مبنی بر استطاعت مالی فرد برای پوشش هزینه های زندگی و تحصیل در آمریکا.
 6. ارائه دادن عکس با استاندارد های لازم.
 7. ارائه نمودن مدارک هویتی و …

تحصیل در آمریکا و موقعیت کار پس از تحصیل

قطعا کشور آمریکا به عنوان برترین نظام آموزشی در دنیا شناخته می گردد و جایگاه دانشگاه های این کشور و تعداد دانشجویانی که برای تحصیل در آمریکا اقدام می نمایند اثبات کنند این ادعاست. دانشجویان پس از اتمام تحصیل در آمریکا به مدت ۱ سال فرصت دارند که کار مرتبط با رشته خود را بیابند. کشور آمریکا در زمینه تولید تجهیزات صنعتی، خودرو سازی، ماشین آلات، صنایع هوایی، الکترونیک، تولیدات نفتی و … در دنیا زبانزد است و میزان درآمد ناخالص این کشور بسیار بالاست. با توجه به صنایع گوناگون و شرایط کاری این کشور دانشجویان این فرصت را دارند بعد از اتمام تحصیلات کار مورد نظر خود را بیابند. نمودار ذیل که نشان دهنده نرخ بیکاری کشور آمریکاست گویای شرایط مناسب کار در این کشور می باشد.

نمودار نرخ بیکاری در کشور آمریکا در سال 2019

اقامت پس از تحصیل در کشور آمریکا

تحصیل در آمریکا و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل

دانشجویانی که با هدف تحصیل در آمریکا به این کشور مهاجرت می نمایند و قصد اخذ اقامت دائم کشور آمریکا را دارند بعد از اتمام تحصیلات از سه روش می توانند اقامت دریافت نمایند.

 1. Optional Practical Training (OPT) دوره آموزشی کاربردی اختیاری؛ دانشجویانی که دارای ویزای F-1 هستند می توانند در ایالتی که مشغول به تحصیل هستند اجازه اقامت یک ساله را از این طریق داشته باشند و مشغول به کار گردند. در برخی از رشته ها نظیر تکنولوژی، مهندسی، ریاضیات و … این اجازه اقامت می توانند تا دو سال نیز تمدید گردد.
 2. اقدام برای ویزای غیر مهاجرتی کار؛ دانشجویان می توانند برای ویزای H-1B اقدام نمایند. دارنده این ویزا اجازه دارد به صورت موقت در مشاغل سطح بالا در آمریکا مشغول به کار شود.
 3. درخواست گرین کارت؛ دانشجویان بین المللی می توانند از طریق حمایت مالی خانواده، قرعه کشی گرین کارت، انتخاب خدمت سربازی و حمایت مالی از طرف کارفرما، کارآفرینی و امر خطیر پناهندگی اقامت دائم کشور کانادا را دریافت نمایند. دریافت پیشنهاد شغلی یکی از بهترین روش های اخذ اقامت دائم آمریکا می باشد.

افرادی که گرین کارت یا اقامت دائم آمریکا را دریافت می نمایند بعد از حداقل ۵ سال یا چنانچه با تبعه آمریکایی ازدواج نموده باشند بعد از ۳ سال می توانند تابعیت و پاسپورت کشور آمریکا را کسب نمایند. که برای این مهم بایستی تمکن مالی لازم را داشته باشند، سوابق کیفری و جنایی نداشته باشند، زبان انگلیسی را به خوبی آموخته باشند و آزمون شهروندی آمریکا را قبول شوند.

در لینک زیر می توانید محصولی بی نظیر از موسسه حقوقی ملک پور برای معرفی بهترین مسیرهای مهاجرت به کشورهای مختلف را بیابید.

ویدئوی راهنمای گام به گام انتخاب بهترین مسیر مهاجرت
تحصیل در آمریکا و سخن پایانی

تحصیل در آمریکا، مهاجرت به آمریکا از طریق تحصیل و کسب اقامت و تابعیت آمریکا از طریق تحصیل در این مقاله مورد بررسی علمی قرار گرفت. کشور آمریکا به عنوان برترین کشور دنیا در زمینه آموزش و با داشتن برترین اقتصاد دنیا همواره به عنوان یکی از مقاصد مهم برای دانشجویان تلقی می گردد. برای تحصیل در آمریکا بایستی دانشجویان ویزای F یا M را دریافت نمایند و به این کشور ورود پیدا کنند و بعد از تحصیل نیز می توانند با اخذ پیشنهاد شغلی اقامت این کشور ار اخذ نمایند. شایان ذکر است در حال حاضر با توجه به مشکلاتی که بین ایران و آمریکا وجود دارد دانشجویان با ریسک ویزا مواجه هستند. دانشجویان می توانند برای تحصیل کشور کانادا یا انگلستان را انتخاب نمایند؛ زیرا این کشورها نیز از نظر نظام تحصیلی بسیار قوی می باشند. امیدواریم از طریق این مقاله اطلاعات کافی در زمینه اقامت تحصیلی آمریکا و تحصیل در آمریکا را کسب نموده باشید و اگر چنانچه در زمینه تحصیل یا مهاجرت تحصیلی به آمریکا پرسشی دارید می توانید با تماس با موسسه حقوقی ملک پور پاسخ آنها را رایگان دریافت کنید. در بخش دیدگاه این مقاله و انجمن پرسش و پاسخ این وبسایت نیز می توانید پرسش های خود را مطرح نمایید.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

28 پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام
   دوست عزیز با توجه به اینکه شما اجازه کار دارید سرمایه شما به نظر مناسب میرسد. در ضمن در حال حاضر امکان اخذ ویزاهای آمریکا بسیار دشوار شدت است

   پاسخ
 1. KASRA گفته:

  ایا فرقی هم میکنه من با چه ارزی بدم؟
  من برای اینکه از ایران برم باید دلار ازاد بخرم اما برای اینکه این تمکن را به سفارت ارایه بدم من برای تحصیل در هلند تمکنی ازمن خواسته چون بورسیه گرفتم ۶۰ درصد هزینه های تحصیل را بورسیه گرفتم از من تمکن ۲۲۰ میلیون تومان خواسته که میشه ۱۷۴۰۰ دلار

  Rating: ۴
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام و عرض ادب
   دوست عزیز برای تحصیل در هلند شما می بایست تمکن را به یورو در حساب نشان دهید . شما می توانید معادل مبلغ ارزی ، تمکن را در حساب ریالی در ایران نشان دهید .

   پاسخ
  • KASRA گفته:

   ببخشید ۱۷۴۰۰ یورو که ۶۰ درصد فاند گرفتم شهریه را که شد ۸۴۰۰ یورو
   که میشه ۱۲۶ میلیون تومان به نرخ ازاد
   پس میفرمایید من به ارز ازاد حساب کنم؟
   و ویزایی که بهم میدن چند سالس؟
   باید هرسال تمدید بشه چون دوره دکتری دوره ۴ ساله هساش

   پاسخ
   • mie malekpour31 گفته:

    دوست عزیز لطفا با موسسه تماس بگیرید تا شرایط شما را بررسی نمایند و پاسخ دقیق و کامل دریافت نمائید .

    پاسخ
 2. KASRA گفته:

  سلام ببخشید میخواستم بدونم برای تحصیل در امریکا حدود سالی ۳۰ هزار تا ۴۰ هزار دلار کافیه؟و اینکه من ساکن شهر سیدنی هستم و دکترا مهندسی برق را از ژاپن دارم ولی پاسپورت فعلا ندارم اما چون من با ویزای ازدواج به استرالیا اومدم امکان داره که با پاسپورت همسرم برای یک سفر ۱۰ روزه به شیکاگو بیام ؟ من از دفاتر هواپیمایی اقدام کنم کافیه یا شرکت شما هم انجام میده؟ خیلی ممنون

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام و وقت بخیر. هزینه تحصیل در آمریکا بستگی به دانشگاه و رشته تحصیلی داره. اما با ۳۰ الی ۴۰ هزار دلار هم میشه تحصیل کرد.
   برای ویزای توریستی هم میتونید اقدام کنید. اما اگر با آژانس ها هم اقدام کنید کارتون رو انجام میدن.
   موفق باشید

   پاسخ
  • KASRA گفته:

   ببخشید تمکنی که به تومان من به سفارت ارایه میدم سفارت به دلار ازاد حساب میکنه یا به ارز دولتی؟ خیلی ممنون

   Rating: ۵
   پاسخ
  • KASRA گفته:

   سلام ببخشید هزینه تحصیل درا مریکا بستگی به شهر مگر ۱۵ هزار دلار نیست؟
   خب هزینه تحصیل هم در مقطع دکتری حدودا ۱۵ هزار تا ۲۲ هزار دلار در دانشگاه های دولتی
   و خصوصی هم ۲۲ هزار تا حدود ۴۰ هزار دلار در سال بود
   در خوشبینانه ترین حالت سالی ۳۰ هزار دلار و در بیشترین حالت سالی ۶۰ هزار دلاار
   درسته این تفاسیر؟

   Rating: ۵
   پاسخ
 3. فاطمه باقری پور گفته:

  باعرض سلام وخسته نباشید.پسرم متولد امریکاست وهفده سالشه.کلاس یازده روبانمرات عالی تمام کرده توایران.امسال اومدیم امریکابرای موندن.مدرسه باتوجه به اینکه همه کارنامه هارو دیده،اماباز پسرم رو کلاس یازده گذاشتن.درسهاتکراری ومربوط به اوایل دبیرستانش هست.پسرم اعتراض میکنه دائم وخیلی ناامیدوعصبی شده بخاطراین موضوع.لطفا راهنماییم کنید ایا این کارمدرسه درسته یاخیر.مااینجاکسی رو نداریم که راهنماییمون کنه.ممنون

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام و عرض ادب
   دوست عزیز موسست حقوقی ملک پور در زمینه مهاجرت خدمات ارائه می نماید.برای دریافت راهنمایی صحیح حتما با وکلا و مشاوران حقوقی و یا آموزشی در آمریکا مشورت بفرمایید.

   پاسخ
 4. Sofia گفته:

  سلام،وقتتون بخیر.
  من دوسال دیگه مدرک کارشناسی انیمیشن میگیرم.میخوام برای کارشناسی ارشد انیمیشن در امریکا اقدام کنم.باید چه مدارکی داشته باشم و از چه راهی اقدام کنم؟

  Rating: ۵
  پاسخ
 5. سمیه طالبی گفته:

  سلام من کارشناسی ارشد مطالعات منطقه ای از دانشگاه علامه طباطبایی دارم برا مقطع دکتری در امریکا چکاری باید انجام بدم ؟ لطفا راهنمایی کنید.

  Rating: ۵
  پاسخ
  • MIE Malekpour07 گفته:

   با سلام، مدرک زبان با نمره در ۶٫۵ ، پروپوزال اماده و مقاله چاپ شده فاکتورهای مهم هستند. مهمترین نکته داشتن سوپروایز هست. ما می تونیم برای پذیرش دکترا کمکتون کنیم.

   پاسخ
 6. سارا گفته:

  با سلام ببخشید سوالی داشتم در خصوص ویزای تحصیلی آمریکا میخواستم بدونم کسی که معدل دیپلمش بالای ۱۹ و ایلتس نمره بالای ۷ داره برای این که بخواد لیسانس یا در واقع همون پیش پزشکی بخونه برای ورود به پزشکی تو دانشگاه های خوب شرایط چه جوریه ممنون میشم جواب بدید

  Rating: ۴
  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام، در خصوص پیش پزشکی بله میشه اقدام کرد ولی برای تحصیل در امریکا با توجه به شرایط جدید باید وضعیت مالی خوبی داشته باشید و مدارک ویزاتون کامل باشه. با توجه به شرایطی که فرمودین بله شانس خوب هست و برای رشته های پزشکی باید ازمون ورودی بدین و اگه از پس آزمون بربیاین سایر موارد رو میشه فراهم کرد.

   پاسخ
 7. Rahil گفته:

  سلام خسته نباشيد
  دانشجوي رشته مهندسي صنايع هستم ساكن ايران
  ٢ سال ديگر دارم تا مقطع كارشناسي را تمام كنم
  شرايط مالي هم متوسط رو به بالا هست
  مي خواستم بدانم براي تحصيل در مقطع كارشناسي ارشد مي شود براي امريكا اقدام كنم و پس از اتمام دانشگاه ويزا و پاسپورت امريكا را دريافت كنم؟

  Rating: ۴
  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام، اگر شرایط اقدام برای پذیرش تحصیلی رو داشته باشید بله میشه اقدام کرد. برای دانشگاه های آمریکا اگر بتونید استاد راهنمایی مرتبط با رشتتون رو پیدا کنید و ایشون مسئولیت راهنمایی شما رو قبول کنند شانستون بالا میره ، مدرک زبان نیز خیلی مهم هست.

   پاسخ
 8. یاسمین گفته:

  سلام ببخشید میخواستم بدونم برای تحصیل در آمریکا رتبه های خوب کنکور ایران ( مثلا زیر ۱۰) با مدرک زبان کامل و نمره بالا چقدر شانس بورس شدن در ده دانشگاه برتر آمریکا در رشته ای مثل داروسازی رو دارن ؟

  پاسخ
 9. Ali گفته:

  سلام من دانشجوی حسابداری هستم و تونستم ویزای تحصیلی کانادا رو بگیرم یه سوال داشتم وقتی که کارشناشی رو در کانادا تمام کردم میتوانم برای ارشد به امریکا بیام قصدم اومدن به New Yorkهستش از نظر مالی هم مشکلی ندارم

  پاسخ
  • mansoor soltani گفته:

   با سلام و عرض ادب، با توجه به میزان اقامت شما در کانادا و ویزای که دارین این موضوع تعیین میشه ولی امکانش وجود داره، لطفا برای دریافت اطلاعات کاملتر با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس جاصل فرمایید و یا از طریق صفحه مشاوره مهاجرتی رایگان اطلاعات تماس خود را وارد کنید تا مشاوران ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

   پاسخ
 10. مشاور حقوقی گفته:

  با سلام و روز بخیر. دختری ۱۶ ساله با مدرک ایلتس ۷٫۵ و معدل ۱۹ در رشته انسانی هستم، وضع مالی متوسط، خاستم بپرسم اگر بخام رشته هتلداری رو برای لیسانس تو کشوری مثل آمریکا و یا انگلیس بخونم، شما کدام کشور رو پیشنهاد میکنید بین این دو کشور، من دانشگاه های تاپ مثل هاروارد امریکا و یا آکسفورد انگلیس مد نظرمع، ب نظرتون میشه اپلای کنم، من میخام بعد از گرفتن مدرک لیسانس تو همون کشور مشغول به کار شم، منظورم اینه ک اینده شغلیش فوق العاده مهمه، ممنون میشم راهنمایی کنید…

  پاسخ