تحصیل در ایتالیا به همراه بورس

تحصیل در ایتالیا به همراه بورس

تحصیل در ایتالیا به همراه بورس

تحصیل در ایتالیا به همراه بورس ۲۰۱۸ در هنگام مهاجرت به ایتالیا پس از گرفتن وکیل مهاجرت چگونه است ؟ شرایط تحصیل در ایتالیا به همراه بورس و راه های مهاجرت تحصیلی به ایتالیا به چه صورت است ؟ قوانین اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های ایتالیا برای تحصیل در ایتالیا به همراه بورس چگونه می باشد ؟ اقدامات لازم جهت تحصیل در ایتالیا به همراه بورس به چه نحوی است ؟ شرایط اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا و تحصیل در ایتالیا به همراه بورس را می دانید ؟ شرایط اخذ بورسیه تحصیلی ایتالیا در مقطع دکترا چیست ؟

با عنایت به سطح بالای علمی دانشگاه های کشور ایتالیا و جایگاه بسیار خوب این دانشگاه ها در رتبه بندی جهانی QS از یک سو و پیشینه ی کهن و غنی دانشگاه های ایتالیا در خصوص تحصیلات تکمیلی و هزینه های مناسب و منطقی برای زندگی و تحصیل در ایتالیا از سویی دیگر، این کشور را به یکی از مقاصد اولیه و اصلی برای تحصیلات دانشگاهی و آکادمیک تبدیل نموده است.

دانشجویان بین المللی که در ایتالیا مشغول به تحصیل می باشند، با داشتن شرایطی می توانند از کمک هزینه های زندگی و تحصیل در ایتالیا برخوردار گردند. به منظور اخذ بورسیه ی تحصیلی در ایتالیا و بهره مندی از کمک هزینه های زندگی و تحصیلی، می بایست اطلاعاتی دقیق از قوانین و مقررات مربوط به اخذ انواع بورس های تحصیلی در کشور ایتالیا و چگونگی اخذ پذیرش و ویزا برای مهاجرت به این کشورداشته باشید تا بتوانید با اطمینان قدم در راه مهاجرت به ایتالیا بگذارید. بدین منظور و به منظور آگاهی یافتن از چگونگی اخذ پذیرش از دانشگاه های ایتالیا و هزینه های آن و برای اطلاع یافتن از قوانین مربوط به اخذ روادید تحصیلی می توانید با مؤسسه حقوقی ملک پور با همکاری موسسه مشاوره ای ام آی ای اتریش تماس حاصل نمایید تا وکلا و مشاورین حقوقی در زمینه های نحوه ی پذیرش و اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا به همراه تحصیل در ایتالیا به همراه بورس و شرایط اخذ بورسیه تحصیلی ایتالیا در مقطع لیسانس و فوق لیسانس به صورت مشاوره رایگان به شما یاری رسانند.

نظر به اینکه مطابق با قوانین و نظامات کشور ایتالیا، دولت این کشور امکان تحصیل و اخذ بورس تحصیلی را برای دانشجویان خارجی (علاوه بر شهروندان این کشور)، فراهم نموده است بنابراین امکان اخذ بورس تحصیلی برای دانشجویان در مقاطع مختلف تحصیلی اعم از کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا و برای عموم رشته های تحصیلی وجود دارد.

مؤسسه حقوقی ملک پور با پژوهش در مبانی و موازین قانونی مربوط به تحصیل در ایتالیا به همراه بورس، با داشتن سالها تجربه در این زمینه، ضمن همکاری با وکلای کشور ایتالیا، شرایط لازم برای اخذ پذیرش تحصیلی در کلیه مقاطع برای متقاضیان تحصیل در برترین دانشگاه های ایتالیا را تسهیل نموده است.

هزینه های دانشگاه در ایتالیا با توجه به نوع رشته و مقطع تحصیلی، سالیانه حدود ۶۹۰ تا ۳۹۰۰ یورو می باشد، لذا دانشجویان ایرانی که سطح درآمدشان در ایران، سالیانه کمتر از ده هزار یورو باشد، در هر مقطع تحصیلی و در هر رشته ای که باشند می توانند از کمک هزینه های زندگی و تحصیلی برخوردار شوند. تحصیل در ایتالیا به همراه بورس و این کمک هزینه ها برای زندگی در ایتالیا ، خوابگاه، وعده های غذایی و تحصیل می باشد که بورس DSU  در ایتالیا نامیده می شود. هرچند افرادی که بین ۱۶ تا ۳۵ سال سن دارند می توانند از تحصیل در ایتالیا به همراه بورس استفاده نمایند، لیکن به طور کلّی اشخاصی که سن آنها کمتر از ۱۸ سال و بیشتر از ۳۱ سال باشد شانس زیادی برای اخذ بورس  DSU در ایتالیا نخواهند داشت.

 • شما عزیزان اگر می خواهید مهاجرت تحصیلی به ایتالیا داشته باشید و اگر می خواهید کسب اطلاعات در خصوص شرایط تحصیل در ایتالیا به همراه بورس و راه ها و قوانین اخذ بورسیه تحصیلی ایتالیا در مقطع دکترا و قوانین اخذ بورسیه تحصیلی ایتالیا در مقطع لیسانس و فوق لیسانس و بدست آوردن می باشید می توانید با موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای ام آی ای اتریش و شعبه مرکزی آن در وین اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل نموده و یا با تمامی دفاتر همکار این موسسه در سراسر ایران در خصوص شرایط کمک هزینه های تحصیل در ایتالیا و تحصیل در ایتالیا به همراه بورس مشاوره رایگان دریافت نمایید .

 

به  منظور تحصیل در ایتالیا به همراه بورس و اخذ بورسDSU  ایتالیا اید به اداره ی  CAAF که خدمات مربوط به کمک هزینه های تحصیل، مسکن و وعده های غذایی و وام تحصیلی را ارائه میدهد، مراجعه نمود، این اداره با امتیازدهی و با بررسی مدارک ارائه شده از سوی متقاضی، نسبت به اعطای بور تحصیلی اقدام می نماید.

از جمله مواردی که برای امتیازدهی برای تحصیل در ایتالیا به همراه بورس  و اخذ بورس DSU  مؤثر می باشد عبارتند از اینکه :

پدر و یا مادر دانشجو فوت نموده باشد و یا یکی از والدین یا هر دوی آنها معلول باشند

متقاضی اخذ بورس تحصیلی ایتالیا که به تازگی ازدواج نموده است و ترجمه ی رسمی سند ازدواجش را نیز ارائه دهد،

در صورتی که خود شخص متقاضی تحصیل در ایتالیا به همراه بورس دارای معلولیت باشد،

یک یا چند نفر از خانواده ی شخص متقاضی تحصیل در ایتالیا به همراه بورس و اخذ بورس  DSU در ایتالیا در حال تحصیل در شهر دیگری باشد

در صورتی که مدارک تحصیلی و هویتی دانشجو از سوی سفارت ایران در ایتالیا و یا توسط  وزارت امور خارجه تأیید شده باشد

معذلک در خصوص تحصیل در ایتالیا به همراه بورس به این صورت است که مواردی که نشان دهنده و احراز کننده ی عدم تمکن و عدم استطاعت مالی دانشجو یا فردی که دانشجو تحت تکفل اوست.

علی هذا مدارکی که برای تحصیل در ایتالیا به همراه بورس و اخذ بورس  DSU در ایتالیا مورد نیاز می باشد عبارتند از:

تکمیل فرم درخواست که حاوی تاریخ و امضاء شخص متقاضی باشد

کپی گذرنامه (پاسپورت)

ترجمه رسمی شناسنامه متقاضی که به تأیید وزارت دادگستری و نیز سفارت ایتالیا در ایران رسیده باشد

ترجمه رسمی شناسنامه پدر متقاضی تحصیل در ایتالیا به همراه بورس و اخذ بورس DSU در ایتالیا ، که به تأیید وزارت دادگستری و نیز سفارت ایتالیا در ایران رسیده باشد

اگر پدر متقاضی  تحصیل در ایتالیا به همراه بورس و اخذ بورس تحصیلی ایتالیا، در قید حیات نیستند، ترجمه ی رسمی شناسنامه سرپرست خانواده که به تأیید وزارت دادگستری و سفارت ایتالیا رسیده است

اعلامیه ارزش محلی (DV)  the declaration of local value

فیش حقوقی سرپرست خانواده و ترجمه ی آن که به تأیید وزارت دادگستری و سفارت ایتالیا رسیده است

گواهی یورویی و ترجمه ی رسمی آن برای تحصیل در ایتالیا به همراه بورس

اجاره نامه منزل و ترجمه ی رسمی آن ، اگر مستأجر هستید

در هر حال دانشجو یا فردی که متکفل امور شخص متقاضی تحصیل در ایتالیا به همراه بورس است، اگر درآمد پایینی داشته باشد و نتواند از عهده ی هزینه های مربوط به شهریه ی دانشگاه و هزینه های زندگی در ایتالیا بر آید می تواند تقاضای اخذ بورس  DSU در ایتالیا و تحصیل در ایتالیا به همراه بورس بنماید این بورس از سوی سازمان CAAF  و پس از بررسی وضعیت درآمد و معیشت دانشجو به شخص متقاضی اعطا می گردد. با اخذ بورس  DSU درایتالیا، دانشجو از پرداخت شهریه و سایر هزینه های دانشگاه در ایتالیا معاف گردیده و در خصوص هزینه های مسکن، تهیه بلیط، حمل و نقل و هزینه های وعده های غذایی و… کمک ها و مساعدت هایی به وی اعطا می گردد.

با عنایت به موارد موصوف درخصوص تحصیل در ایتالیا به همراه بورس و قوانین و راههای تحصیل در ایتالیا به همراه بورس ، برای کسب اطلاعات دقیق و جامع در خصوص قوانین جدید مربوط به اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های ایتالیا و چگونگی اخذ بورس تحصیلی و اخذ روادید و مقررات اخیرالتصویب در خصوص انواع بورس های تحصیلی در ایتالیا ،

می توانید با مشاورین مؤسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای ام آی ای اتریش در سراسر دنیا و یا با شعبه مرکزی در وین اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل نموده و از جدیدترین تغییرات مهاجرت به ایتالیا از جمله مهاجرت تحصیلی به ایتالیا برای تحصیل در ایتالیا و همچنین شرایط تحصیل در ایتالیا به همراه بورس و همچنین در خصوص تحصیل در ایتالیا به همراه بورس و در نهایت شرایط اخذ اقامت ایتالیا مشاوره رایگان دریافت نمایید  .

Rating: 4
یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (7 نظرات, میانگین: 4٫71 از طریق 5)
Loading...

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

26 پاسخ
 1. علی گفته:

  سلام وقت بخیر برای تحصیل تو ایتالیا حتما باید مدرک زبان داشته باشیم؟یا مثل یسری از کشور ها که گذاشتین بدون مدرک زبانم میشه اومد ایتالیا از اونجا مدرک گرفت و بعد وارد دانشگاه شد ممنون از پاسخگوی

  Rating: ۵
  پاسخ
 2. مریم گفته:

  سلام دختر من دانشجو در رشته روانشناسی مقطع کارشناسی هست. ایشون می خواد از بورسیه استانی در ایتالیا استفاده کنه یکی از مدارک لازم فیش حقوقی پدر هست ، پدر ایشون فیش حقوقی ندارن می خواستم ببینم به جای فیش حقوقی چه مدرکی باید ارائه بشه یا چه راهی وجود داره تا این نقص برطرف بشه . متشکرم

  Rating: ۴
  پاسخ
  • MIE Malekpour07 گفته:

   با سلام ، باید از دانشگاه جویا بشید این مورد رو ، معمولا نامه های کاری با ذکر حقوق قابل قبول هست. اگر ترجمه رسمی بشه و مهر هم داشته باشه شانس تایید بالاتر هست. سابقه بیمه دارن ؟

   پاسخ
 3. Babak گفته:

  با درود خدمت شما ، بنده ۳۴ سالمه دیپلم ۱۱ ساله معماری دارم ولی چون قبلا نقاشی کار کردم میخوام برای رشته نقاشی اقدام کنم حتی چند کار هم دارم برای نمونه ، آیا امکان اقدام هست با توجه به شرایط سنی و آیا بورس تعلق میگیره؟ ممنون میشم راهنمایی کنید

  پاسخ
  • somayeh sahraian گفته:

   با سلام دوست عزیز ابتدا می بایست مدرک تحصیلی شما بررسی گردد . با توجه به سن شما و گپ تحصیلی که دارید شرایط تحصیلی و رزومه شما و کشورهائی که امکان اقدام دارید می بایست بطور دقیق مورد بررسی قرار گیرد .شما مدرک زبان دارید؟

   پاسخ
 4. DelAra گفته:

  با سلام خسته نباشید
  من ۳۶ سالم و لیسانس نقاشی با معدل ۱۸.۷۸ و ۱۶ سال تجربه خیاطی دارم قصد تحصیل در رشته طراحی لباس رو دارم آیا میتونم از دانشگاههای ایتالیا بورسیه بگیرم ؟

  پاسخ
 5. Hadi گفته:

  سلام هادی هستم ۲۱ساله
  درحال تحصیل در رشته مهندسی نفت در دانشگاه علوم و تحقیقات با معدل احتمالن ۱۶
  در مقطع کارشناسی ایااخذ بورسیه ایتالیا برای من برای کارشناسی ارشد ممکن هست یا خیر؟
  با سپاس فراوان

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام بله می توانید اقدام نمایید اما برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 6. مجتبي گفته:

  سلام اقاي ملك پور ، من دانشگاه علمي كاربردي درس خوندم ، ميخواستم ببينم واسه ادامه تحصيل ميتونم برم ايتاليا ، دوتا كشوري كه مد نظر دارم فرانسه و ايتالياست ، و الانم دارم زبان انگليسي ميخونم ، ميخوام ببينم اگر ايتاليا و فرانسه واسم مناسب باشه زبانم و تغيير بدم و فرانسوي بخونم ، فداي شما ، لطفا كمك كنيد

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   دوست عزیز باید رزومه خود را بفرمایید تا امکان راهنمایی وجود داشته باشد برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 7. مريم گفته:

  سلام من ٣١ سالم هست ليسانس معماري با معدل ١٤/٠٥ دارم پروانه نظارت واجرا از سازمان نظام مهندسي دارم حدود ٣ سال هست كه مشغول به كارم به اتوكد وتري دي مكس تسلط دارم زبانم در حد متوسط هست مي خواستم ببينم مي تونم بورسيه dsu براي كارشناسي ارشد بگيرم وبا توجه به اينكه متاهل هستم و۲ تا فرزند دارم شرايط براي اقاىت گرفتن در ايتاليا چگونه هست

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   بله دوست گرامی می توانید بورس dsu را درخواست دهید اما در ابتدا باید خودتان وارد کشور شوید و سپس برای خانوادتان اقدام نمایید اما برای اخذ اقامت باید بتوانید پس از تحصیل وارد بازار کار شوید تا بتوانید اقامت خود را بدست آورید برای اطلاعات کاملتر می توانید با کارشناسان حقوقی مشاوره نمایید.

   پاسخ
 8. mie editor3 گفته:

  با سلام خدمت استاد ملک پور،بنده ۲۸ ساله دارای لیسانس مدیریت با معدل ۱۳ و معدل دیپلم و پیش دانشگاهی (تجربی ) ۱۷،یک مدرک متعادل سازی چهره نیز از آموزشگاه آرایشگری دارم،به یادگیری انواع زبانهای خارجی علاقه مندم ،درکنکور سراسری زبان های خارجه سال ۹۷(به زبان ایتالیایی)ثبت نام کرده ام و قصد دارم در آزمون استرنی امسال سفارت ایتالیا نیز شرکت کنم،در مورد بورسیه ی استانی ایتالیا (کشورهای جهان سوم)خیلی در اینترنت خوانده ام که ظاهرا شرایط بسیار ساده تری نسبت به باقی بورسیه ها و کشورهای دیگر دارد،قصد بنده تحصیل در مقطع کارشناسی رشته زبان انگلیسی با دریافت این بورسیه میباشد،حال با توجه به این موارد استاد شما چه پیشنهادی برای بنده دارید؟آیا این بورسیه تمامی هزینه های زندگی و تحصیل را پوشش میدهد؟و دیگر اینکه از میان زبانها کدام زبان تقریبا بهتر است به لحاظ کار و …؟(انگلیسی،ایتالیایی،آلمانی و …)

  پاسخ
 9. vahid گفته:

  سلام وقت بخیر آیا تحصیل در مقطع کارشناسی ایتالیا رشته معماری داخلی محدودیت سنی دارد ؟ و در کل کدوم کشورهای اروپایی محدودیت سنی برای مقطع کارشناسی در پذیرش و ویزا ندارند با تشکر فراوان از شما

  پاسخ
 10. بهرام گفته:

  با سلام و وقت بخیر
  اینجانب ۲۶ ساله هستم و در حال تحصیل در رشته مهندسی معماری. قصد مهاجرت تحصیلی به همراه بورس و کمک هزینه به کشور ایتالیا در مقطع فوق لیسانس در همین رشته گروه با معدل احتمالی بالای ۱۷ از دانشگاه آزاد را دارم. از آنجایی که مدت یک سال از تحصیل اینجانب باقی مانده، چه زمانی توسط موسسه امکان شروع این فرایند وجود دارد؟ آیا در هنگام تحصیل امکان پذیر است و یا باید پس از اتمام تحصیل و دریافت مردک کارشناسی از دانشگاه ایران اقدامات آغاز گردد؟ آیا امکان تحصیل با شرایط فوق در دانشگاه های ممتاز ایتالیا به زبان انگلیسی امکان پذیر است؟

  پاسخ