تحصیل در ترکیه و بررسی آن

 • تحصیل در ترکیه و معرفی ترکیه به عنوان یک مقصد برای تحصیل
 • تحصیل در ترکیه و مزایای تحصیل در ترکیه
 • تحصیل در ترکیه و سوالات مطرح شده در این مورد
 • تحصیل در ترکیه و سیستم آموزشی دانشگاه‌های ترکیه
 • تحصیل در ترکیه و اعتبار دانشگاه های ترکیه
 • تحصیل در ترکیه و شرایط شرکت‌کنندگان در آزمون‌‌ ورود به دانشگاه
 • تحصیل در ترکیه و بررسی مقاطع مختلف برای تحصیل در ترکیه
 • تحصیل در ترکیه و معرفی برخی از دانشگاه های ترکیه
 • تحصیل در ترکیه و هزینه های دانشگاهی و شرایط زندگی دانشجویی برای تحصیل در این کشور

شما می توانید از طریق دریافت مشاوره رایگان شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

تحصیل در ترکیه و معرفی ترکیه به عنوان یک مقصد برای تحصیل

تحصیل در ترکیه ، مهاجرت به ترکیه از طریق تحصیل و شرایط اخذ ویزای تحصیلی ترکیه در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار گرفته است. در این نوشتار سعی شده است که اصلی ترین و اساسی ترین نکات تحصیل در ترکیه و اقامت تحصیلی در ترکیه ذکر شود. کشور ترکیه به دلیل قرار گرفتن در اروپا ، عضویت در اتحادیه اروپا و همچنین اقتصاد و صنعت رو به رشد و امکانات زندگی مناسب همواره جزو مقاصد اصلی ایرانیان برای تحصیل و اقامت محسوب می شود. دانشگاه های این کشور نیز دارای اعتبار بین المللی بالا و شهریه های مناسب و پایین هستند. این در حالی است  که بسیاری از دانشجویان بدلیل شهریه بالای برخی کشورها قادر به تحصیل و زندگی در آن کشورها نیستند. با توجه به نکات گفته با ما همراه باشید تا تحصیل در ترکیه را از جوانب مختلف بررسی کنیم تا تصمیم گیری شما برای مهاجرت به ترکیه از طریق تحصیل با دید بازتری انجام شود.

ترکیه با نام رسمی جمهوری ترکیه کشوری اوراسیایی است که بخش بزرگ کشور یعنی آناتولی یا آسیای کوچک در جنوب باختر آسیا و خاورمیانه واقع است و بخش کوچکی نیز به نام ترکیه در منطقه بالکان منطقه‌ای در جنوب خاور اروپا قرار دارد.

زبان بیش تر مردم در ترکیه ترکی است ولی در کنار آن زبانهای کردی، زازاها، ترکی آذربایجانی در میان گروه‌های قومی استفاده می‌شود. گروه‌های قومی کوچک‌تری چون لازها، ارمنی‌ها، عربها، و چرکس‌ها به تنوّع زبانی و فرهنگی این کشور افزوده‌اند.

اقتصاد ترکیه ترکیبی از صنایع بومی و مدرن است که روز به روز بر دامنه‌اش افزوده می‌شود. تولیدات فراوان کشاورزی ترکیه درسال ۲۰۰۵ رتبه هفتم جهان را بدست آورد و در سال ۲۰۰۶ برای ۱۱٫۲٪ از مردم ترکیه اشتغال ایجاد کرد. بخش خصوصی اقتصاد ترکیه نیز قوی و به سرعت در حال رشد است و نقش مهمّی در بانکداری، حمل و نقل و ارتباطات دارد. در سال‌های اخیر اقتصاد ترکیه رشد خوبی داشته و رشد ۸٫۹٪ و ۷٫۴٪ را در سالهای ۲۰۰۴ و ۲۰۰۵ به دست آورده‌ است.

دانشجویانی که قصد تحصیل در ترکیه را دارند به دلیل عدم آشنایی با سیستم دانشگاهی این کشور در بیشتر مواقع دچار مشکل میشوند شما باید قبل از اقدام اطلاعات لازم را کسب نمایید و بعد اقدامات بعدی را انجام دهید.

تحصیل در ترکیه و مزایای تحصیل در ترکیه

تحصیل در ترکیه به دلیل کیفیت بالای دانشگاه های ترکیه ، هزینه های زندگی پاین تر نسبت به بسیاری از نقاط اروپا ، همجواری با ایران و اشتراکات فرهنگی زیاد جزو بهترین گزینه ها برای ادامه تحصیل و اقامت تحصیلی ایرانیان محسوب می شود.

این مقاله در باب تحصیل در مقاطع مختلف تحصیلی در ترکیه برای شما همراهان همیشگی موسسه مشاوره ای MIE (همکار موسسه حقوقی ملک پور) نگارش شده و به کلیه سوالات شما در زمینه تحصیل در مقاطع مختلف تحصیلی در ترکیه و تحصیل در دانشگاههای ترکیه پاسخ می دهد.

موسسه حقوقی ملک پور چگونگی تحصیل در ترکیه و مهاجرت به ترکیه از طریق تحصیل را مورد بررسی قرار داده است . همواره می توانید با موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای ام آی ای اتریش  تماس حاصل نموده و از مشاورین و کارشناسان حقوقی در خصوص شرایط و راه های تحصیل در ترکیه و قوانین اخذ اقامت تحصیلی ترکیه مشاوره رایگان دریافت نمایید .

تحصیل در ترکیه و سوالات مطرح شده در این مورد

 • تحصیل در ترکیه چگونه است ؟
 • راه ها و قوانین مهاجرت تحصیلی به ترکیه و قوانین تحصیل در ترکیه و راههای مهاجرت به ترکیه کدام است ؟
 • هزینه های تحصیل در ترکیه به چه صورت است ؟
 • قوانین اقامت تحصیلی ترکیه چگونه است ؟
 • آیا با شرایط اخذ پذیرش تحصیلی ترکیه و قوانین اخذ ویزای تحصیلی ترکیه و نظام آموزشی کشور ترکیه آشنایی دارید؟
 • تحصیل در ترکیه در مقطع کارشناسی چند سال است؟
 • شرایط تحصیل در ترکیه در مقطع کارشناسی ارشد و قوانین و راه های پیدا کردن کار دانشجویی در ترکیه و شرایط کار ضمن تحصیل در ترکیه چیست؟
 • مقطع تحصیل دکترا در ترکیه چه شرایطی دارد؟
 • آیا دانشگاه های ترکیه را برای تحصیل در ترکیه می شناسید ؟
 • هزینه های دانشگاهی و شرایط زندگی دانشجویی برای تحصیل در مقاطع مختلف تحصیلی در ترکیه
 • از شرایط تحصیل در ترکیه اطلاعاتی دارید ؟

تحصیل در ترکیه و سیستم آموزشی دانشگاه های ترکیه

سیستم آموزشی دانشگاه‌های ترکیه برای تحصیل در مقاطع مختلف تحصیلی در ترکیه کاملاً مطابق با استانداردهای سیستم آموزشی آمریکا بوده و دروس به‌صورت ترمی- واحدی ارائه می‌شود. زبان آموزشی بسته به دانشگاه و رشته ، انگلیسی ، فرانسه ، آلمانی و یا ترکی خواهد بود.

همچنین در راستای بحث تحصیل در مقاطع مختلف تحصیلی در ترکیه می توان بیان نمود که تقویم آموزشی دانشگاه‌های ترکیه تقریباً همانند دانشگاه‌های ایران می باشد بدین ترتیب که شروع ترم پائیز از ماه اکتبر و انتهای ژانویه و ترم بهار از فوریه آغاز و در ماه ژوئن به انتها خواهد رسید و ترم‌های تابستانی از جولای تا آگوست خواهد بود. پس از قبولی در  آزمون مذکور در فوق امکان تحصیل در کلیه رشته‌های فنی مهندسی ، پزشکی ، هنر و علوم انسانی در دانشگاه‌های ترکیه فراهم می باشد.

تحصیل در دانشگاه های ترکیه
تحصیل پزشکی در ترکیه
بورسیه تحصیلی در ترکیه
تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ترکیه

تحصیل در ترکیه و اعتبار دانشگاه های ترکیه

تحصیل در مقاطع مختلف تحصیلی در ترکیه در سال‌های گذشته اعتبار علمی بالایی در مجامع بین‌المللی کسب کرده‌اند به گونه‌ای که مدارک علمی این دانشگاه‌ها در کلیه کشورهای دنیا شناخته شده است. در تمامی رشته‌ها برای دانشجویان ممتاز امکان بورسیه شدن توسط سازمانها و مؤسسات آموزش آمریکایی و اروپایی میسر است و حتی در برخی دانشگاهها از ترم دوم به بعد می‌توان به‌ صورت انتقالی به دانشگاه‌های آمریکا در همان رشته و ترم تحصیلی منتقل شد.

همانطور که گفته شد ورود به دانشگاه از مقطع دیپلم و دبیرستان به بعد همانند ایران منوط به شرکت و قبولی در آزمون سراسری کشور ترکیه می باشد و در مقاطع بالاتر بستگی به ضوابط و قوانین هر دانشگاه دارد.

تحصیل در ترکیه و شرایط شرکت‌کنندگان در آزمون‌‌ ورود به دانشگاه

شرایط تحصیل در ترکیه

اولین و مهم ترین گام در راستای اخذ پذیرش از دانشگاه های ترکیه (قبل از انجام هر گونه اقدامی نظیر شرکت در آزمون فوق لیسانس و دکترا یا زبان و یا … ) بایستی نسبت به حصول اطمینان از اعتبار دانشگاه/دانشگاه های مقاطع قبلی خود در شورای آموزش عالی ترکیه موسوم به (YÖK) اقدام نمایید.عدم توجه به این موضوع متاسفانه طی یک سال گذشته منجر به اخراج تعدادی از دانشجویان ایرانی دانشگاه های ترکیه گردیده است.

برای شرکت در این آزمون شرط سنی وجود نداشته و کلیۀ دانش آموزان اعم از دبیرستان ، فنی حرفه‌ای ، کار دانش، هنرستان و … که در سال آخر دبیرستان بوده و یا دارای دیپلم متوسطه یازده ساله هستند اجازه شرکت در این آزمون را خواهند داشت.

همچنین در بحث تحصیل در مقاطع مختلف تحصیلی در ترکیه لازم است بدانید که آزمون YÖS شامل دو قسمت است.

قسمت اول‌‌: آزمون YÖS جهت سنجش استعدادهای آموزشی پایه شامل هوش و استعداد تحصیلی ، ریاضی ، فیزیک ، شیمی ، زیست شناسی و جغرافیا در حد دوره دبیرستان و شامل ۸۰ سؤال تستی ۵ گزینه‌ای در مدت ۹۰ دقیقه به دو زبان انگلیسی و ترکی طراحی می‌شود و مبنای اصلی پذیرش دانشجو است.

قسمت دوم‌‌: سنجش سطح اطلاعات داوطلب به زبان ترکی است که در این آزمون به هر داوطلب نمره A یا B یا C داده خواهد شد.

در تحصیل در مقاطع مختلف تحصیلی در ترکیه انتخاب رشته همانند دانشگاه سراسری ایران بعد از آزمون و دریافت نتایج صورت خواهد گرفت. لازم به ذکر است که انتخاب رشته الزاماً در یک گروه آموزشی نخواهد بود و همچنین ارتباطی به دیپلم دبیرستانی نخواهد داشت.

ترجمه گواهینامه های تحصیلی و ریز نمرات مقاطع قبل

در صورتی که داوطلبی فارغ التحصیل دوره کاردانی و سپس کارشناسی ناپیوسته بوده است بایستی نمره معدل وی توسط مسئول ثبت نام به صورت میانگین معدل دوره کاردانی و معدل کارشناسی محاسبه و سپس به میزان آن از مبنای ۱۰۰ تبدیل گردد.

در ترکیه پس از قبولي در امتحان نهايي دبيرستان, دانش آموزان به تحصيل در دانشگاههای ترکیه مي پردازند. در دانشگاه هاي تركيه دوره كارداني دو سال، دوره كارشناسي چهار سال و دوره كارشناسي ارشد دو سال است. برخي از دانشگاههای ترکیه پيش از شروع آموزش دانشجويان يك سال دوره زبان انگليسي را برگزار مي كنند، در صورتي كه دانشجو در امتحان تعيين سطح زبان نمره قبولي را كسب كند از گذراندن اين يك سال معاف مي شود. حدود ۸۲۰ مؤسسه آموزش عالي در تركيه وجود دارند و تعداد كل پذيرفته شدگان در دانشگاههای ترکیه بيش از يك ميليون نفر است.

دواطلبان مراجعه کننده به دانشگاههای ترکیه
 1. داوطلبان برای ورود به دانشگاههای ترکیه می‌باید دارای مدرک فارغ التحصیلی از دوره متوسطه باشند و یا دانش آموز سال آخر تلقی شوند.
 2. داوطلبان ورود به دانشگاههای ترکیه میباید دارای تابعیت خارجی داشته و یا در صورت وجود دو تابعیتی میتواند هموطن یکی از کشورهای ترکیه یا جمهوری ترک نشین قبرس بوده باشد.
 3. چنانچه پیشتر وضعیت دو گانه در تابعیت بوده و بعد از آن از یکی از تابعیتهای کشورهای ترکیه و جمهوری ترک نشین قبرس خارج شده باشند، از سال ۲۰۱۱ در صورت ادامه تحصیل بخشی یا تمامی‌دوران دوره متوسطه در ترکیه، باز میتوانند به عنوان داوطلبان خارجی ورود به دانشگاههای ترکیه محسوب گردند.
 4. افرادی که دارای تابعیت جمهوری ترکیه بوده ولی دوران تحصیل متوسطه را در جمهوری ترک نشین قبرس به پایان برسانند به عنوان داوطلب خارجی محسوب میشوند.
 5. افرادی که خارجی بوده ولی به جهت آیین نامه انضباطی از یکی از دانشگاهها و یا موسسات آموزش عالی اخراج شده باشند، نمیتوانند به عنوان دانشجوی خارجی و داوطلب ورود به دانشگاههای ترکیه برشمرده شوند.

تحصیل در ترکیه و بررسی مقاطع مختلف برای تحصیل در این کشور

تحصیل در مقطع کارشناسی در ترکیه

دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی ترکیه در هر سال تحصیلی طبق قانون موظف به پذیرش سهمیه‌ ای بالغ بر ۴۵۰۰ دانشجوی خارجی (غیر ترک) هستند. در این راستا سازمان ÖSYM (مرکز انتخاب و جایگزینی دانشجو) ترکیه متولی برگزاری آزمونی تحت عنوان YÖS (آزمون دانشجویان خارجی) می باشد که همه ساله در ماه آوریل در کشور ترکیه و چند کشور منطقه به‌ طور همزمان برگزار می‌شود.

در خصوص تحصیل در مقاطع مختلف تحصیلی در ترکیه می توان بیان نمود که با توجه به سطح معلومات دبیرستانی دانش آموزان ایرانی در مقایسه با داوطلبان سایر کشورهای منطقه و همچنین اعتبار علمی بسیار بالای دانشگاه‌های ترکیه ، هزینه‌های تحصیلی و هزینه‌های زندگی در ترکیه  بسیار پائین این کشور، برگزاری آزمون به زبان انگلیسی ، سهل‌الوصول بودن تردد به کشور ترکیه و عوامل بسیاری از این قبیل فرصت استثنایی برای داوطلبان ایرانی مهیا شده است تا با شانس قبولی بسیار بالا امکان ادامه تحصیل در دانشگاه‌های معتبر کشور ترکیه نصیبشان شود.و به همین جهت شاهد تمایل رو به ازدیاد دانشجویان ایرانی به مهاجرت تحصیلی به این کشور هستیم.

تحصیل در مقطع فوق لیسانس و دکترا در ترکیه

گزینش دانشجو در مقاطع بالای لیسانس در دانشگاه‌های ترکیه از طریق کنکور سراسری انجام نمی‌پذیرد ، بلکه دانشگاه‌ها به‌ صورت جداگانه مدارک و امتیازهای لازم را از داوطلبان درخواست کرده و با برگزاری امتحانات داخلی اقدام به پذیرش دانشجو در این مقاطع می‌نمایند. بر این اساس ورود به دانشگاه‌ها در این مقاطع به مراتب آسان تر از دانشگاه‌های ایران است.

دانشگاه‌های ترکیه سالانه دوبار اقدام به اعلام لیست رشته‌هایی که در آنها پذیرش دانشجوی فوق لیسانس و دکترا خواهند داشت و نیز ظرفیت پذیرش دانشجو درآن رشته‌ها برای هر دو مقطع می‌نمایند. داوطلبان باید رشته‌ای را که می‌توانند در آن ادامه تحصیل بدهند انتخاب کرده و اقدام به ثبت‌نام جهت شرکت در امتحانات مربوطه و طی مراحل پذیرش نمایند. طول دوره فوق لیسانس حداقل ۲ سال وPh.D چهار سال است. زبان تدریس در دوره‌های فوق لیسانس و Ph.D ، ترکی یا انگلیسی است.

آزمون‌‌ ورود به دانشگاه در مقطع فوق لیسانس و دکترا

داوطلبین به ادامه تحصیل در مقاطع مختلف تحصیلی در ترکیه می بایست امتحان ورودی تحصیلات تکمیلی (بالای لیسانس) یا LES، را داده و قبول شوند. امتحانی است که امتیاز آن در برخی موارد جهت ورود به دوره‌های آموزش تحصیلات تکمیلی بعد از لیسانس و موارد مشابه از قبیل دوره‌های تخصصی و پذیرش مربی در دانشگاه‌ها و… در ترکیه مورد نیاز است. امتیاز به‌دست آمده در این امتحان به‌ وسیله برگه نتایج آزمون LES به داوطلبان اعلام می‌شود و در مواقع لزوم توسط داوطلبان به مؤسسات مربوطه ارائه می‌شود.

این آزمون، سالانه دوبار از طرف مرکز گزینش و جابه‌جایی دانشجوی ترکیه (ÖSYM) در ماه‌های May و December برگزار می‌شود. این امتحان یک آزمون استعداد سنجی شامل ۲ بخش رقمی (Quantitative) و کلامی (Verbal) است وهدف از آن، سنجش توانایی افراد در زمینه‌های کلامی، رقمی و تفکر منطقی است که بر میزان موفقیت آنان در طی تحصیلات تکمیلی می‌تواند تأثیرگذار باشد. بدین ترتیب، سؤالات این آزمون در جهت سنجش میزان معلومات افراد در رشته تحصیلی تخصصی آنها نیست. سؤالات به گونه‌ای طراحی می‌شوند که فارغ‌التحصیلان رشته‌های مختلف دانشگاهی قادر به پاسخ دادن به آنها باشند.

تمام کسانی‌که در سال آخر دورة لیسانس مشغول به تحصیل در مقاطع مختلف تحصیلی در ترکیه هستند، دارندگان مدارک لیسانس، فوق لیسانس و دکترا و یا دانشجویان دورة فوق‌لیسانس و دکترا می‌توانند در این آزمون شرکت نمایند.

امتحان LES در مراکز دانشگاهی ۴۱ شهر ترکیه و قبرس شمالی برگزار می‌شود. نتایج LES از تاریخ برگزاری آزمون به مدت دو سال اعتبار خواهد داشت.

در دانشگاههای ترکیه برای پذیرش دانشجویان در مقاطع تحصیلی فوق لیسانس و دکترا  برای تحصیل در ترکیه کنکور سراسری تخصصی برگزار نمی شود ، بلکه دانشگاههای ترکیه مدارک مورد نیاز و امتیازهای مورد نیاز را به صورت جداگانه درخواست کرده و از طریق انجام مصاحبه و یا برگزاری امتحانات داخلی دانشجویان را پذیرش می کند .

دانشگاهها سالانه ۲ بار اقدام به اعلام ظرفیت و پذیرش دانشجو در مقاطع فوق لیسانس و دکترا می کنند که داوطلب در صورت آماده بودن مدارک و نتایج آزمونهای خود می تواند نسبت به اخذ پذیرش از دانشگاه اقدام نماید.

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد تحصیل در ترکیه

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد تحصیل MBA در ترکیه

تحصیل در ترکیه و معرفی برخی از دانشگاه های ترکیه

دانشگاه آبانت عزت بایسال

دانشگاه عبدالله گل

دانشگاه علوم و فناوری آدانا

دانشگاه آدی یامان

دانشگاه عدنان منتدرس

تحصیل در ترکیه و هزینه های دانشگاهی و شرایط زندگی دانشجویی برای تحصیل در کشور

به‌طور کلی در تحصیل در مقاطع مختلف تحصیلی در ترکیه و دانشگاه‌های ترکیه دارای امکانات وسیع و مناسبی از جهت فضای آموزشی، امکانات کتابخانه‌ای، اینترنتی و تجهیزات آزمایشگاهی، لوازم و زمین‌‌های ورزشی متعدد، امکانات تفریحی و خدمات درمانی و غیره هستند. اکثر دانشگاه‌ها دارای امکانات خوابگاهی با هزینه بسیار اندک هستند و با وجود اینکه دانشگاه‌ها از پیش تعهدی جهت خوابگاه ارائه نمی‌کنند ولی در سال‌های گذشته معمولاً امکان استفاده از خوابگاه برای دانشجویان ایرانی فراهم بوده است.

تحصیل در ترکیه در دانشگاه های غیر دولتی:

تحصیل در ترکیه در دانشگاه های غیر دولتی هزینه ای در حدود ۸۵۰۰ دلار برای لیسانس تا ۱۹۸۰۰ دلار برای دوره دکترا را شامل می شود.

شرحی بر هزینه زندگی در کشور ترکیه 

 • هزینه زندگی در کشور ترکیه  به طور میانگین ۱٫۸۵% بیشتر از ایران است.(بجز هزینه اجاره مسکن). هزینه اجاره مسکن در ترکیه به طور میانگین ۵۷٫۱۹% کمتر از ایران است.

به عنوان مثال هزینه های زندگی در شهر استانبول برای هر نفر ماهیانه بطور میانگین برابر  با  ۱۹۱۸۳۵۵۳ریال معادل یک میلیون و نهصد و نود و هجده هزار و سیصد و پنجاه و پنج تومان است.(بجز اجاره ماهیانه).

 • هزینه های زندگی در استانبول ۰٫۹۶% بیشتر از تهران است.
 • رتبه استانبول از لحاظ هزینه های زندگی در بین شهرهای جهان ۳۳۳ از ۴۴۶ شهر است.
 • شاخص هزینه های زندگی در استانبول ۳۷٫۶۳  است.

تحصیل در ترکیه و نمودار توزیع هزینه های زندگی در ترکیه با توجه به داده های آماری

بازار
رستوران
ورزش و سرگرمی
لوازم منزل
اجازه ماهیانه
حمل و نقل
لباس و پوشاک
سخن پایانی در مورد تحصیل در ترکیه

شرایط تحصیل در ترکیه در مقاطع مختلف فراهم است. با توجه به تقاضای بالای افراد برای تحصیل در مقاطع مختلف تحصیلی در ترکیه برای آگاهی افراد در خصوص تحصیل در مقاطع مختلف تحصیلی در ترکیه موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای ام آی ای اتریش از طریق کارشناسان و حقوقدانان با تجربه خود آماده راهنمایی و مشاوره رایگان در خصوص تحصیل در مقاطع مختلف تحصیلی در ترکیه و دریافت ویزای تحصیلی ترکیه به شما عزیزان می باشد .
شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر با موسسه حقوقی ملک پور و تمامی دفاتر همکار این موسسه در ایران و یا به صورت مستقیم با شعبه مرکزی در وین تماس حاصل نموده و در خصوص تحصیل در ترکیه و راههای مهاجرت به ترکیه و راههای اخذ اقامت ترکیه مشاوره رایگان دریافت نمایید .

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

22 پاسخ
 1. mitra گفته:

  سلام خسته نباشین. هزینه سالانه دانشگاه بین الملی انتالیا برای رشته پزشکی چه قدره؟ و اینکه هزینه خوابگاها چه قدره ؟ و ایا میشه با کار پاره وقت هزینه زندگی دانشجویی رو در اورد یا خیر؟

  Rating: ۴
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   با سلام
   دوست عزیز هزینه تحصیل از ۷۵۰۰ تا ۱۰۰۰۰ یورو هستش .در نظر داشته باشید که با کار پاره وقت تنها می توان بخشی از هزینه ها را تامین کرد و به عنوان کمک هزینه هستند.

   پاسخ
 2. Mina asadi گفته:

  با سلام و احترام
  من پارسال از مقطع دکتری فارغ التحصیل شدم و قصد ادامه تحصیل در مقطع پست داک در ترکیه رو دارم. تا آذر ماه باید مدارکم رو ترجمه کنم و دی اقدام کنم برای بورس دولتی ترکیه. آیا درصد قبولی در این مقطع نسبت به مقاطع دیگه بالاتر هست؟
  امکان مشاوره حضوری وجود داره؟ کمی عجله دارم
  متشکرم از پاسختون

  Rating: ۴
  پاسخ
 3. Samira rezaeian گفته:

  سلام و عرض ادب خدمت دکتر ملک پور
  ببخشید من ازتون یه سوال داشتم
  دختر من ۱۶ سالشه و تازه انتخاب رشته کرده
  من برای دانشگاه میخواهم بفرستمش ترکیه
  به نظرتون رشته ریاضی بخونه برای آزمون یوس شانس بیشتری داره یا تجربی؟؟
  چون میخوام دانشگاه دولتی ترکیه قبول شه
  ممنون میشم زودتر جواب بدید
  چون میخوام مدرسه ثبت نامش کنم
  ارادتمند شما رضاییان

  Rating: ۵
  پاسخ
 4. بنده خدا گفته:

  سلام آیا امکان انتقال دانشجو از دانشگاه کشور مجارستان در رشته داروسازی به زبان انگلیسی به دانشگاههای ترکیه در همین رشته به زبان انگلیسی وجود دارد‌.اگر امکان انتقال وجود دارد چه شرایطی دارد.ممنون از راهنمایی شما

  Rating: ۵
  پاسخ
 5. Atiye گفته:

  سلام
  من دانشجوی کارشناسی دانشگاه پیام نور هستم. و میخوام ارشدم رو ترکیه بخونم.. با توجه به اینکه من از طریق کنکور قبول شدم و فراگیر یا بدون آزمون نبودم، مدرک کارشناسیم مورد قبول دانشگاه های ترکیه خواهد بود؟
  ممنون میشم جواب بدین

  Rating: ۴
  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام، تحصیل در مقطع دکتر در اکثر کشورها با پرداخت حقوق همراه است اما باید در ابتدا سوپروایز شما تعیین شود.

   پاسخ
 6. پری گفته:

  باسلام
  بنده کارشناسی زبان و ادبیات انگلیسی و کارشناسی ارشد(درحال انجام پایاننامه)روانشناسی تربیتی
  و
  همسرم کارشناسی زبان و ادبیات انگلیسی ،کارشناسی ارشد(درحال انجام پایاننامه)روان شناسی عمومی

  قصد ادامه تحصیل در مقطع دکتری در کشور ترکیه را داریم ،کدام دانشگاه کشور ترکیه را پیشنهاد میکنید؟

  آیا آزمون یوس برای مقاطع دکتری و ارشد هم لازم است؟

  یا آزمون آیلتس کفایت میکند؟

  پاسخ
  • mansoor soltani گفته:

   با سلام ، برای تحصیل در مقطع دکترا باید در ابتدا سوپروایزر خود را تعیین کنید و جستجو در سایت دانشگاه مقصد بهترین روش برای پیدا کردن سوپروایزر می باشد. وابسته به نوع دانشگاه مدارک متفاوت است اما معمولا نمره آیلتس قابل قبول است. لطفا برای دریافت اطلاعات کاملتر با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس جاصل فرمایید و یا از طریق صفحه مشاوره مهاجرتی رایگان اطلاعات تماس خود را وارد کنید تا مشاوران ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

   پاسخ
 7. ساینا گفته:

  سلام من ۱۸ سالمه سال اخر دبیرستانمه خرداد ۹۸دیپلم میگیرم مدرک زبان ندارم ولی انگلیسی خوب صحبت میکنم میخاستم بدنم هزینه زندگی در ترکیه چفوره هزینه دانشگاها چقدره و ایا پس از اتمام تحصیل اقامت داده میشه یا نه
  Sayy_o ایدی تلگراممه ممنون میشم پاسخ بدید
  در کل دنبال کشوری هستم که هزینها پایین باشه کار مرتبط با رشته تحصیلی باشه پس از اتمام تحصیل اقامت بده احتیاجی به مدرک زبان نداشته باشه چون نمیتونم مدرک ایلتس بگیرم

  پاسخ
 8. محمد گفته:

  با سلام.
  من مهندس مکانیک هستم.۳۲ سالمه و آشنایی با زبان انگلیسی ندارم . آیا میتوانم رشته ای مثل پزشکی رو در ترکیه بخونم ؟
  آیا شرایط محدودیت سنی نداره ؟
  من هنرستانی . کاردانی (دولتی)و سپس لیسانس دانشگاه آزاد رو در رشته مهندسی مکانیک گرفتم .
  آیا اجازه کار حین تحصیل وجود داره ؟
  هزینه به صورت کلی چقدر هست در سال مثل دانشگاه . خورد و خوراک و مسکن یا خوابگاه؟
  منظورم زبان ترکی بود ومدرک زبان انگلیسی ندارم

  پاسخ