تحصیل در رشته های مدیریتی و MBA در اروپا و بررسی کامل شرایط آن ۲۰۲۰

تحصیل در رشته های مدیریتی و MBA در اروپا و شرایط تحصیل در رشته های مدیریتی و MBA در دانشگاههای مختلف اروپایی در مقاله روبرو مورد بررسی و تحلیل علمی قرار می گیرد. شرایط تحصیل در رشته های مدیریتی و MBA در اروپا چیست؟ آیا امکان تحصیل در رشته دیجیتال مارکتینگ، مدیریت بین المللی و MBA در کل اروپا وجود دارد؟ وضعیت اخذ بورسیه تحصیل در رشته های مدیریتی نظیر MBA در اروپا چگونه است؟ نحوه اخذ اقامت و تابعیت بعد از تحصیل در رشته های مدیریتی و MBA در اروپا چگونه است؟ آیا امکان تحصیل رشته های مدیریتی در اروپا بدون مدرک زبان وجود دارد؟ بازار کار اروپا پس از تحصیل MBA و دیگر رشته های مدیریتی برای ایرانیان چگونه است؟ در ادامه به بررسی تک تک این سوالات و همینطور سایر پرسشهای شما عزیزان در این خصوص خواهیم پرداخت. همواره افراد زیادی خواستار تحصیل در رشته های مدیریتی و MBA در اروپا بوده اند و دانشگاه های معتبر زیادی در کشورهای مختلف نظیر سوئیس، اسپانیا، هلند، دانمارک، اتریش و… در رشته های مدیریتی دوره های متنوعی را ارائه می نمایند. شما عزیزان می توانید به منظور بررسی شرایط خود با کارشناسان ما در موسسه حقوقی ملک پور MIE اتریش تماس حاصل نموده و از مشاوره اولیه رایگان بهره مند گردید. همچنین این امکان برای شما فراهم شده تا سوالات خود را در قسمت پرسش و پاسخ همگانی این سایت مطرح نمایید تا در کوتاه ترین زمان ممکن پاسخ خود را دریافت نمایید. در ادامه مباحث زیر مورد بحث و بررسی قرار خواهند گرفت :

تحصیل در رشته های مدیریتی در اروپا
 • تحصیل در رشته های مدیریتی و MBA در اروپا و شرایط عمومی
 • تحصیل در رشته های مدیریتی و MBA در اروپا در مقطع کارشناسی
 • تحصیل در رشته های مدیریتی و MBA در اروپا در مقطع کارشناسی ارشد
 • تحصیل در رشته های مدیریتی و MBA در اروپا در مقطع دکتری
 • تحصیل در رشته های مدیریتی و MBA در اروپا و شرایط اخذ بورسیه تحصیلی
 • تحصیل در رشته های مدیریتی و MBA در اروپا و هزینه های تحصیل و زندگی در اروپا
 • تحصیل در رشته های مدیریتی و MBA در اروپا و کار دانشجویی
 • تحصیل در رشته های مدیریتی و MBA در اروپا و بررسی ویزای همراه
 • تحصیل در رشته های مدیریتی و MBA در اروپا و معرفی دانشگاه های برتر
 • تحصیل در رشته های مدیریتی و MBA در اروپا و مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی اروپا
 • تحصیل در رشته های مدیریتی و MBA در اروپا و موقعیت کار پس از تحصیل
 • تحصیل در رشته های مدیریتی و MBA در اروپا و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل
 • تحصیل در رشته های مدیریتی و MBA در اروپا و سخن پایانی

شما می توانید از طریق دریافت مشاوره رایگان شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

تحصیل در رشته های مدیریتی و MBA در اروپا و شرایط عمومی

از دیرباز تحصیل در اروپا مورد توجه افراد بسیاری و تحصیل در رشته های مدیریتی و MBA در اروپا یکی از انتخاب های پرطرفدار بوده است. پیش از پرداختن به بحث اصلی پیشنهاد می کنیم در ابتدا کمی با شرایط قاره سبز آشنا شوید. قاره اروپا که در بخش شمالی کره زمین قرار گرفته است در حدود ۱۰ میلیون کیلومتر مربع وسعت داشته و ۱۱ درصد از جمعیت کل دنیا در آن سکونت دارند. قاره اروپا به دو قسمت اروپای غربی و اروپای شرقی تقسیم بندی شده و اتحادیه اروپا نیز از سال ۱۹۵۷ در آن شکل گرفته است. اتحادیه اروپا شامل ۲۸ کشور بوده که از لحاظ اقتصادی با هم نقاط مشترک داشته و واحد پولی ۱۷ کشور آن نیز یورو می باشد. در اکثر کشورها بسیاری از افراد به زبان انگلیسی تسلط کامل دارند و شما می توانید برای تحصیل در دانشگاه های انگلیسی زبان اروپا اقدام نمایید. راههای زیادی برای مهاجرت و اخذ اقامت کشور های اروپایی وجود دارد که همه آن ها را می توانید در مقاله ای با عنوان «‌ اقامت اروپا »‌ بیابید.

نقشه اروپا - اقامت اروپا - مهاجرت به اروپا - تحصیل در اروپا - کار در اروپا - پرچم کشورهای اروپایی

شرایط عالی تحصیل MBA در بهترین دانشگاههای اروپا در کشورهایی نظیر اسپانیا، سوئیس و… فراهم آمده است تا شما عزیزان بتوانید با اخذ پذیرش در رشته های فوق و اخذ ویزای تحصیلی در اروپا مشغول به تحصیل شوید.

فایل ویدئویی موسسه ملک پور در مورد تحصیل در آلمان و پذیرش تحصیلی اروپا

بهترین کشورها برای تحصیل در خارج از کشور

تحصیل در رشته های مدیریتی و MBA در اروپا در مقطع کارشناسی

در صورتی که تمایل به تحصیل در رشته های مدیریتی و MBA در اروپا دارید میبایست بدانید که طول مدت دوره کارشناسی این رشته ها در اروپا حدود ۳ الی ۴ سال می باشد. کشورهای بسیاری در اروپا این رشته ها را ارائه می کنند. به طور مثال برخی از کشورها همانند سوئیس و اسپانیا دوره های کارشناسی سه ساله ارائه می کنند و در برخی کشورها مانند مجارستان و یا اتریش می توانید در ۴ سال دوره خود را به پایان برسانید. برای ورود به این مقطع عمدتا آیلتس ۶ مورد نیاز خواهد بود. در صورتیکه تمایل دارید با نمره زبان پایین تر وارد دانشگاه شوید می توانید علاوه بر دوره مدیریتی مورد نظر ، پذیرش دوره زبان نیز دریافت نموده و سطح زبان خود را در محیط به حد نصاب برسانید.

توجه!

در برخی از کشورها همانند اتریش بدون مدرک زبان هم می توانید پذیرش دریافت کنید. به این شکل که در ابتدا برای تحصیل دوره زبان وارد خاک اتریش شده و یکسال در دانشگاه مورد نظر زبان تان تقویت می کنید و سپس می توانید به تحصیل دوره های مدیریتی بپردازید.

رشته هایی مانند مدیریت بین المللی، بازاریابی دیجیتال، مدیریت ورزشی، ارتباطات بین المللی، اقتصاد بین الملل و… از جمله رشته هایی است که می توانید برای آن اقدام نمایید. شرایط عالی تحصیل MBA در بهترین دانشگاههای اروپا برای مقطع لیسانس موجب شده که سالانه تعداد بسیار زیادی از افراد تمایل به تحصیل در اروپا داشته باشند.

تحصیل در رشته های مدیریتی در خارج از کشور

فایل ویدئویی موسسه ملک پور در مورد تحصیل در فنلاند بدون مدرک زبان

تحصیل در اتریش با مدرک دیپلم
تحصیل در انگلستان با مدرک دیپلم

تحصیل در رشته های مدیریتی و MBA در اروپا در مقطع کارشناسی ارشد

دوره های کارشناسی ارشد در اروپا به طور معمول بین ۱ تا ۲ سال به طول می انجامد. به طور مثال تحصیل MBA در سوئیس و اسپانیا یک سال و نیم و در سه ترم می باشد. در صورتیکه قادر به کسب آیلتس ۶٫۵ باشید می توانید بدون نیاز به گذراندن دوره های زبان و به طور مستقیم وارد رشته مورد نظر شوید و حتی در برخی کشورها همانند سوئیس می توانید با داشتن معدل خوب با ۰٫۵ نمره زبان کمتر (با تایید دانشگاه مربوطه) پذیرش دانشگاه مورد نظر را دریافت نمایید. رشته هایی همانند مدیریت بین المللی، بازاریابی اینترنتی و… از جمله رشته هایی هستند که در اروپا تدریس می شوند. هزینه کل دوره MBA از حدود ۱۳ تا ۱۹ هزار یورو متغیر می باشد. نکته قابل توجه در این رشته ها آنست که می توانید در رشته های مدیریتی مرتبط پذیرش بگیرید. به طور مثال اگر در رشته های مربوط به حوزه IT و فناوری اطلاعات تحصیل کرده باشید می توانید برای دوره های مدیریتی مربوط به این رشته ها درخواست پذیرش کنید و یا در خصوص رشته هایی که مرتبط به زیست شناسی و یا پرستاری بوده رشته مدیریت بهداشت پیشنهاد می گردد.

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در خارج از کشور

فایل ویدئویی موسسه ملک پور در مورد تحصیل در اتریش

تحصیل در رشته های مدیریتی و MBA در اروپا در مقطع دکتری

شرایط عالی تحصیل MBA در بهترین دانشگاههای اروپا برای مقطع دکترا این امکان را برای شما فراهم می کند تا بتوانید بدون دغدغه یکی از کشورهای top را به عنوان مقصد نهایی خود برگزینید. تحصیل MBA در سوئیس و اسپانیا از جمله امکاناتی است که برای دانشجویان بین المللی فراهم آمده است. برای تحصیل در مقطع دکتری باید رزومه تحصیلی و علمی قوی داشته باشید و اگر دانشگاه مورد نظر معدل محور بود، معدل تان بالا باشد و با توجه به رشته تحصیلی و همینطور دانشگاهی که قصد دریافت پذیرش دارید باید مدرک زبان معتبر نیز ارائه کنید. در قدم بعدی می بایست استاد راهنما یا سوپروایزری یافته و مراحل مصاحبه را از طریق وی طی نمایید تا با پذیرفته شدن از جانب وی موفق به دریافت پذیرش دکتری شوید. این پذیرش بر اساس نظر استاد راهنمای مربوطه می تواند بورسیه و یا فاند تحصیلی همراه باشد. مورد دیگری که تاثیر بسیار زیادی در اخذ پذیرش شما خواهد داشت دارا بودن مقالات معتبر ISI منتشر شده در حوزه تحقیقاتی مرتبط به رشته می باشد.

تحصیل در رشته های مدیریتی در اروپا

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد مقایسه تحصیل انگلستان و سوئد

تحصیل دکترا در انگلستان
تحصیل دکترا در اتریش
تحصیل دکترا در آلمان

تحصیل در رشته های مدیریتی و MBA در اروپا و شرایط اخذ بورسیه تحصیلی

همواره این امکان وجود دارد که بتوانید در مقاطع مختلف تحصیلی مثل کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری پذیرش با بورسیه و یا کمک هزینه تحصیلی دریافت نموده و بدون صرف هزینه ای برای تحصیل اقدام به اخذ مدرک تحصیلی از دانشگاه های اروپایی نمایید. برنامه های بورسیه ای مختلفی جهت تحصیل در رشته های مدیریتی و MBA در اروپا وجود دارد که می توانید با توجه به رزومه و شرایط تان درخواست نمایید. برخی از بورسیه های دولتی که در اروپا به دانشجویان بین المللی ارائه می گردد عبارتست از:

 • British Chevening Scholarships (UK)
 • DAAD Scholarships with Relevence to Developing Countries (Germany)
 • Holland Scholarships
 • Swedish Institute Study Scholarships
 • VLIR_UOS Scholarship Awards (Belgium)
 • Eiffel Excellence Scholarship Programme (France)
 • Swiss Government Excellence Scholarships for Foreign Students (Switzerland)
 • Danish Government Scholarships for Non-EU/EEA Studnets (Denmark)

بورسیه تحصیلی در خارج از کشور

فایل ویدئویی موسسه ملک پور در مورد بورسیه تحصیلی ایتالیا

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد شرایط دریافت بورسیه تحصیلی

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد بورسیه تحصیلی انگلستان

بورسیه تحصیلی در خارج از کشور
بورسیه تحصیلی در انگلستان

شرایط بورسیه تحصیلی در کشور فرانسه
بورسیه تحصیلی اسپانیا

تحصیل در رشته های مدیریتی و MBA در اروپا و هزینه های تحصیل و زندگی در اروپا

سالانه افراد زیادی به منظور تحصیل در رشته های مدیریتی و MBA در اروپا و یا تحصیل MBA در سوئیس اسپانیا به قاره اروپا سفر می کنند. از جمله مواردی که تاثیر بسیار زیادی در انتخاب یک کشور به منظور تحصیل خواهد داشت، هزینه های کلی زندگی و هزینه های تحصیل در دانشگاه های کشور مورد نظر می باشد. شرایط عالی تحصیل MBA در بهترین دانشگاههای اروپا فراهم آمده و شما می توانید از طریق تحصیل در دوره های یک سال و نیمه مدرکی معتبر اخذ نمایید که با آن قادر به استخدام در کار تخصصی مرتبط با رشته خود خواهید بود. در خصوص هزینه های زندگی لازم به ذکر است که در برخی کشورها نظیر مجارستان، چک، فنلاند و… هزینه های زندگی بسیار پایین بوده اما در برخی دیگر نظیر نروژ و سوئیس هزینه های کمی بالاتر می باشد. به طور میانگین هزینه زندگی برای یکنفر در اروپا رقمی در حدود ۱۰ الی ۱۲ هزار یورو  در سال خواهد بود. در ادامه جدول مربوط به هزینه های زندگی در کشورهای مقصد و مهم اروپایی به جهت تحصیل رشته های مدیریتی را مشاهده خواهید کرد:

اسپانیا

دانمارک

هلند

سوئیس

اتریش

سایر هزینه ها

۱۰٫۲۶€ ۱۱٫۵۲€ €۱۴٫۲۶ €۴۵٫۲۱ ۱۵٫۵۴ € یک کیلوگرم گوشت گاو
۰٫۷۶€ ۱٫۱۵€ €۰٫۸۷ €۱٫۴۶ ۱٫۰۳ € یک لیتر شیر
۱٫۶۲€ ۳٫۰۶€ €۲٫۱۹ €۴٫۹۵ ۳٫۱۵ € تخم مرغ
۵٫۸۸€ ۸٫۴۶ €۸٫۳۹ €۲۲٫۷۶ ۹٫۵۰ € یک کیلوگرم مرغ
۱٫۱۴€ ۲٫۳۰€ €۰٫۷۴ €۰٫۷۹ ۰٫۵۵ € آب معدنی
۹٫۱۲€ ۱۰٫۴۰€ €۹٫۹۳ €۲۱٫۱۶ ۱۰٫۶۳ € پنیر
۱٫۰۶€ ۱٫۲۷€ €۱٫۲۵ €۲٫۴۰ ۱٫۳۶ € یک کیلوگرم پیاز
۰٫۹۴€ ۱٫۸۸€ €۱٫۸۱ €۲٫۵۴ ۱٫۶۰ € یک کیلوگرم برنج
۰٫۹۵€ ۲٫۲۸€ €۱٫۱۵ €۲٫۴۹ ۱٫۷۳ € یک قرص نان
۱٫۵۳€ ۲٫۸۴€ €۲٫۴۱ €۳٫۷۳ ۲٫۱۶ € یک کیلوگرم گوجه فرنگی
۰٫۹۴€ ۱٫۴۸€ €۱٫۰۴ €۲٫۱۰ ۱٫۱۸ € کاهو
۱٫۵۴€ ۲٫۳۶€ €۱٫۸۵ €۲٫۷۲ ۱٫۷۶ € یک کیلوگرم موز
۱٫۲۸€ ۲٫۶۲€ €۱٫۵۰ €۳٫۳۷ ۲٫۱۱ € یک کیلوگرم پرتقال
۱٫۶۳€ ۲٫۴۸€ €۲٫۲۶ €۳٫۶۴ ۲٫۲۲ € یک کیلوگرم سیب
۱٫۰۸€ ۲٫۰۱€ €۲٫۲۰ €۳٫۵۸ ۱٫۵۰ € تاکسی (۱ کیلومتر)
۱٫۳۰€ ۱٫۴۵€ €۱٫۶۳ €۱٫۵۲ ۱٫۲۴ € بنزین (۱لیتر)
۱٫۴۰€ ۳٫۲۱€ €۳٫۰۰ €۳٫۱۲ ۲٫۴۰ € بلیط یک طرفه مترو
۲۰٫۰۰۰€ ۳۳٫۴۵۵€ €۲۴٫۶۰۰ €۲۴٫۳۸۵ €۲۰٫۰۰۰ ماشین جدید و کوچک
۳۵٫۷۵€ ۳۲٫۵۹€ €۲۸٫۸۳ €۷۴٫۱۳ ۲۶٫۷۵ € هزینه ماهیانه باشگاه تناسب اندام
۸٫۰۰€ ۱۴٫۰۵€ €۱۱٫۰۰ €۱۶٫۵۴ ۱۰٫۰۰ € سینما، ۱صندلی
۲٫۳۳ ۱٫۸۴ ۲٫۳۷ ۱٫۶۲ ۲٫۲۱ نرخ بهره وام برای نرخ ثابت ۲۰ ساله
۶۵۴€ ۸۵۳€ €۱۰۲٫۰۵۱ €۱٫۳۳۵ €۷۲۴٫۶۵ اجاره آپارتمان ۱ خوابه مرکز شهر
۵۰۳€ ۶۳۷€ €۸۱۰٫۲۳ ۱٫۰۴۸ €۵۷۷٫۲۹ اجاره آپارتمان ۱ خوابه خارج از شهر
۱٫۲۹۸€ ۲٫۷۵۹€ €۲٫۳۴۰ €۴٫۸۷۰ ۱،۹۹۶٫۵۲ € متوسط درآمد ماهیانه پس از کسر مالیات

تحصیل در رشته های مدیریتی و MBA در اروپا و کار دانشجویی

به طور معمول حین تحصیل در رشته های مدیریتی و MBA در اروپا در مقاطع مختلف اجازه دارید که به صورت پاره وقت مشغول به کار شوید. به این صورت که با توجه به مقطع مورد نظر اجازه خواهید داشت که مدت معینی به کار دانشجویی بپردازید. البته برای این امر میبایست در ابتدا موافقت و اجازه کار را از دانشگاه مورد نظر دریافت نمایید. همچنین باید بدانید که کار مورد نظر نباید منافاتی با تحصیل شما داشته و شما را از ادامه تحصیل بازدارد. به طور معمول دانشجویان در مقطع لیسانس ۱۰ ساعت در هفته، ارشد تا ۲۰ ساعت در هفته و در مقطع دکتری می توانند تا ۳۰ ساعت در هفته به کار دانشجویی بپردازند. شما به دو صورت بدون کارفرما (فری لنسر) و پاره وقت می توانید به کار بپردازید. البته بهتر است در نظر داشته باشید که تنها با کار دانشجویی و پاره وقت قادر به پوشش کامل هزینه های تحصیل و زندگی خود نخواهید بود. تحصیل MBA در سوئیس اسپانیا هلند و… می تواند مسیر یافتن کار تخصصی با حقوق بالا را برایتان هموار نماید. البته از آنجا که این رشته ها از طرف دانشگاه ها تضمین کار دارند می توانید در زمان دانشجویی با معرفی شدن به کارفرماها سابقه کار بدست آورده و درآمد مناسبی نیز در کنار آن داشته باشید.

لینک پیشنهادی و مفید : کار دانشجویی همراه با تحصیل در اروپا

کار دانشجویی در خارج از کشور - کار ضمن تحصیل در خارج

تحصیل در رشته های مدیریتی و MBA در اروپا و بررسی ویزای همراه

از جمله مواردی که در انتخاب یک کشور به عنوان گزینه نهایی مهاجرت برای خانواده ها و زوجین، تاثیر مستقیم دارد اجازه درخواست ویزای همراه می باشد. در پروسه های حقوقی همراه به همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال فرد متقاضی اطلاق می شود که البته در برخی روش های خاص گاها شخص می تواند فرزندان تا ۲۱ سال و حتی ۲۴ سال را نیز به عنوان همراه معرفی نماید. در صورتی که قصد تحصیل در رشته های مدیریتی و MBA در اروپا را دارید، خوب است بدانید که امکان اخذ ویزای همراه در خیلی از کشورهای اروپایی امکان پذیر می باشد. به طور مثال در صورتی که قصد تحصیل MBA در سوئیس اسپانیا را دارید می تواند همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال خود را نیز به عنوان همراه در پرونده تان بگنجانید. کشورهای دیگری از جمله اتریش، آلمان، هلند، دانمارک و… نیز به همسر و فرزندان شما اجازه می دهد به عنوان همراه به این کشورها ورود نمایند. در برخی کشورها همانند ایتالیا نیز به هیچ عنوان نمی توانید درخواست همراه کنید و در صورتی که متاهل باشید همسر شما به صورت جداگانه باید برای ویزای تحصیلی و یا دیگر ویزاهای این کشور اقدام نماید.

تحصیل در رشته های مدیریتی و MBA در اروپا و بررسی ویزای همراه

فایل ویدئویی موسسه ملک پور در مورد اقامت و تحصیل در دانمارک

مهاجرت آسان به اروپا
مهاجرت به اروپا

تحصیل در رشته های مدیریتی و MBA در اروپا و معرفی دانشگاه های برتر

شرایط عالی تحصیل MBA در بهترین دانشگاههای اروپا برای دانشجویان بین المللی فراهم است و امروزه رشته های مدیریتی تبدیل به پرتقاضاترین رشته ها به منظور تحصیل و کار گردیده اند. دانشگاه های معتبر بسیاری در اروپا وجود دارد که می توانید با دارا بودن رزومه تحصیلی خوب بمنظور اخذ پذیرش آنها اقدام نمایید. در ادامه به معرفی بهترین دانشگاه های جهان به همراه رتبه جهانی و هم چنین کشور مبدا آن ها خواهیم پرداخت:

رتبه

نام دانشگاه

کشور

۱ University of Oxford انگلستان
۲ University of Cambridge انگلستان
۳ The University of Edinburgh انگلستان
۴ Eidgenössische Technische Hochschule Zürich سوئیس
۵ University College London انگلستان
۶ The University of Manchester انگلستان
۷ Katholieke Universiteit Leuven بلژیک
۸ Universität Wien اتریش
۹ Universitetet i Oslo نروژ
۱۰ Universidad Complutense de Madrid اسپانیا
۱۱ The London School of Economics and Political Science انگلستان
۱۲ Universitat de Barcelona اسپانیا
۱۳ Universidade do Porto پرتغال
۱۴ Universität München آلمان
۱۵ Moscow State University روسیه
۱۶ University of Glasgow انگلستان
۱۷ Università degli Studi di Bologna ایتالیا
۱۸ University of Leeds انگلستان
۱۹ The University of Nottingham انگلستان
۲۰ Freie Universität Berlin آلمان

تحصیل در رشته های مدیریتی و MBA در اروپا و مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی

برای تحصیل در رشته های مدیریتی و MBA در اروپا در ابتدای امر و پس از انتخاب کشور مورد نظر باید به جمع آوری و ترجمه مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی اروپا بپردازید. حتما به این موضوع توجه کنید که مدارک درخواستی را بدون کم و کاست و با ترجمه به زبان مورد نظر و ممهور به مهر ادارات مورد نیاز نمایید تا خللی در روند پرونده شما بوجود نیاید. البته این مدارک در پروسه اقدام برای اخذ ویزای هر کشوری کمی تفاوت داشته و اگر با وکیل آگاه و با تجربه در امر ویزا اقدام کنید می توانید با اشراف کامل مدارک مورد نیاز را آماده تحویل نماید. برخی از مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای تحصیلی اروپا عبارتست از:

 • پاسپورت معتبر با حداقل ۶ ماه اعتبار
 • مدارک هویتی مانند کارت ملی و شناسنامه
 • عکس پرسنلی ۴*۳
 • فرم پر شده درخواست ویزا
 • نامه پذیرش از دانشگاه مورد نظر
 • رسید پرداخت هزینه ویزا
 • مدرک زبان (با توجه به نیازمندی دانشگاه مورد نظر)
 • پرینت حساب بانکی به منظور اثبات تمکن مالی
 • سند ازدواج در صورت تاهل
 • انگیزه نامه
 • آخرین مدرک تحصیلی اخذ شده به همراه ریز نمرات
 • سابقه مدیریتی و سابقه کار مرتبط با رشته

تحصیل در رشته های مدیریتی در خارج از کشور

تحصیل در رشته های مدیریتی و MBA در اروپا و موقعیت کار پس از تحصیل

یکی از دلایل عمده در مهاجرت به کشورهای خارجی یافتن کار جدید و با حقوق و مزایای بالاست تا فرد بتواند از این طریق آینده ای مطمئن برای خود و خانواده اش بسازد. از جمله عوامل تاثیر گذار در انتخاب کردن تحصیل در رشته های مدیریتی و MBA در اروپا ، بازار کار مناسب این رشته ها در سراسر دنیاست. شما از طریق تحصیل MBA در سوئیس اسپانیا دانمارک هلند و…. می توانید آینده کاری مطمئن برای خود رقم بزنید چرا که اکثر کالج ها و دانشگاه های این کشورها بعد از اتمام تحصیلات و فارغ التحصیلی در رشته های فوق، شما را به بازار کار معرفی نموده و بستر رشد و پیشرفت را برایتان فراهم خواهند نمود. هم چنین به طور معمول بین ۶ ماه تا یکسال بعد از اتمام تحصیلات تان، با توجه به کشور مربوطه، اجازه خواهید داشت تا با ماندن در کشور به دنبال کار مرتبط با رشته تحصیلی تان بگردید و در صورتی که موفق به یافتن شغلی با حقوق مشخص شوید، قادر به تغییر نوع ویزای خود خواهید بود و با چند سال کار و پرداخت مالیات می توانید این اقامت را به اقامت دائم و یا تابعیت تبدیل نمایید.

نمودار نرخ بیکاری کشورهای اروپایی

اقامت بعد از تحصیل

تحصیل در رشته های مدیریتی و MBA در اروپا و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل

راه های متفاوتی برای اخذ اقامت و تابعیت کشورهای اروپایی پس از تحصیل در رشته های مدیریتی و MBA در اروپا وجود دارد. از جمله این راه ها اخذ ویزای تحصیلی در یکی از رشته های مدیریتی و MBA و یا رشته های دیگر می باشد. البته نکته قابل تامل آن است که صرفا تحصیل در کشوری منجر به اخذ تابعیت و پاسپورت نخواهد شد. بلکه میبایست با استفاده از مدت زمانی که اکثر کشورهای اروپایی بعد از تحصیل در اختیار شما قرار داده اند، کار مرتبط با تخصص خود یافته که حداقل حقوق پایه را از آن بدست آورید و اداره کار با آن موافقت نماید. به طور معمول بعد از ۵ سال کار و زندگی و پرداخت مالیات در اروپا قادر خواهید بود که برای اقامت دائم درخواست نمایید و بسته به کشور مورد نظر بین ۶ تا ۱۰ سال طول خواهد کشید تا قادر به درخواست تابعیت و پاسپورت شوید. با کسب پاسپورت یکی از این کشورها مثل سوئیس، اتریش، هلند ، آلمان و … که از جمله معتبرترین پاسپورت ها هستند می توانید بدون نیاز به ویزا به بسیاری از کشورها سفر نمایید. خوب است بدانید شما با داشتن اقامت یکی از کشورهای اروپایی عضو حوزه شنگن قادر خواهید بود تا بدون نیاز به ویزا بین این کشورها در رفت و آمد باشید و در صورتی که از یکی از کشورها جاب آفر یا پیشنهاد شغلی دریافت کنید به آن جا نقل مکان نمایید.

پاسپورت اروپایی ـ اخذ اقامت اروپا و تابعیت اروپا

اعزام دانشجو به اسپانیا
تحصیل در سوئد
تحصیل در ایتالیا
تحصیل در رشته های مدیریتی و MBA در اروپا و سخن پایانی

تحصیل در رشته های مدیریتی و MBA در اروپا و همینطور دانشگاه های برتر اروپا و شرایط کار ضمن و بعد از تحصیل در رشته های مدیریتی و MBA در اروپا در این مقاله مورد بررسی و تحلیل علمی قرار گرفت. رشته های مدیریتی و MBA بازار کار بسیار مناسبی در کل جهان دارند و شما می توانید با توجه به رشته تحصیلی خود در مقطع لیسانس برای یکی از رشته های مدیریتی مانند مدیریت بین المللی، مدیریت ورزشی، بازاریابی آنلاین و… اقدام نمایید تا از طریق تحصیل در رشته های مدیریتی و MBA در اروپا با ویزای تحصیلی وارد یکی از کشورهای اروپایی شده و بعد از آن با یافتن شغل تخصصی با درآمد بالا به کار و زندگی در اروپا بپردازید. شما عزیزان می توانید برای بررسی شرایط خود جهت تحصیل در یکی از رشته های مدیریتی در کشورهایی نظیر سوئیس و اسپانیا و هلند و… با مشاوران ما در موسسه حقوقی ملک پور MIE اتریش تماس حاصل نموده و مشاوره اولیه رایگان دریافت نمایید. هم چنین این امکان برای شما همراهان عزیز فراهم گردیده تا سوالات خود در زمینه تحصیل در رشته های مدیریتی و MBA در اروپا را در انتهای این مقاله و در بخش دیدگاه ها مطرح نمایید. هم چنین می توانید در بخش پرسش و پاسخ همگانی سوالات خود را مطرح نمایید تا کارشناسان ما در اسرع وقت پاسخگوی شما سروران گرامی باشند.

4 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 1. atefeh گفته:

  با عرض سلام و درود
  بنده دارای فوق لیسانس از دانشگاه تهران در رشته اقتصاد هستم و سابقه مدیریتی کاری نیز دارم. با گپ تحصیلی ۱۲ ساله و سن ۴۵ سال آیا می توانم برای پذیرش تحصیلی در رشته های مدیریتی در مقطع فوق لیسانس که معرفی کردید اقدام کنم؟
  ممنون می شم راهنمایی کنید.

  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام و عرض ادب
   دوست عزیز سن شما برای اخذ ویزای تحصیلی با ریسک همراه هست ولی شما می توانید برای کشور اتریش در رشته مورد نظرتان با ریسک پائین تر اقدام نمائید .زبان شما در چه سطحی ست؟

   پاسخ
   • mie malekpour31 گفته:

    سطح زبانتان بسیار عالی ست لطفا با موسسه تماس بگیرید تا کارشناسان با بررسی دیگر شرایط شما در این زمینه شما راهنمائی کنند

    پاسخ
Rating: 5