تحصیل در فنلاند و بررسی آن

تحصیل در فنلاند
 • تحصیل در فنلاند و شرایط عمومی
 • تحصیل در فنلاند در مدارس
 • تحصیل در فنلاند در مقطع کارشناسی
 • تحصیل در فنلاند در مقطع کارشناسی ارشد
 • تحصیل در فنلاند در مقطع دکترا
 • تحصیل در فنلاند بهمراه بورس تحصیلی
 • تحصیل در فنلاند و هزینه های تحصیل و زندگی در فنلاند
 • تحصیل در فنلاند و کار دانشجویی
 • تحصیل در فنلاند و بررسی ویزای همراه
 • تحصیل در فنلاند و معرفی دانشگاه های برتر
 • تحصیل در فنلاند و مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی
 • تحصیل در فنلاند و موقعیت کار پس از تحصیل
 • تحصیل در فنلاند و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل

تحصیل در فنلاند و مقدمه ای بر آن

تحصیل در فنلاند ، شرایط تحصیل در فنلاند در مقاطع مختلف، تحصیل در فنلاند و موقعیت کار پس از تحصیل و نکات دیگر تحصیل در فنلاند در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار می گیرد . شرایط لازم اخذ ویزای تحصیلی فنلاند چیست؟ هزینه های زندگی دانشجویی در فنلاند چقدر است؟ مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی فنلاند کدام ها هستند؟ ما در این مقاله به این سوالات پاسخ داده و مهم ترین و اصلی ترین نکات را به صورت ساده و خلاصه در مورد مهاجرت به فنلاند از طریق ویزای تحصیلی و دریافت اقامت فنلاند را توضیح می دهیم. تحصیل در فنلاند به شما امکان می دهد که در یکی از کشورهای هیجان انگیز و منحصر به فرد اروپا تجربه های زیادی کسب کنید. شما همواره می توانید با کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور با همکاری موسسه مشاوره MIE در تمامی زمینه های مرتبط با مهاجرت مشاوره تخصصی داشته و همچنین از ویدیو ها و مقالات موسسه دیدن فرمایید.

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد بورسیه مقطع دکترای رشته کشاورزی در فنلاند

تحصیل در آلمان و شرایط عمومی آن

سیستم آموزش و پرورش فنلاند یکی از پیشرفته ترین ها در جهان است و بسیاری از دانشگاه ها با استفاده از تکنیک های نوآورانه برای بهبود توانایی های دانش آموزان خود با تمرکز بر یادگیری مبتنی بر حل مسئله تلاش می کنند. در حالی که امکان تحصیل در فنلاند به زبان انگلیسی در حدود ۱۰۰ رشته در دانشگاه های علوم کاربردی در فنلاند وجود دارد، امکان تحصیلی به زبان انگلیسی در رشته های کمتری در دانشگاه های سنتی وجود دارد. فرصت های بیشتری برای تحصیل به زبان انگلیسی در سطح کارشناسی ارشد و مقاطع بالاتر از آن وجود دارد. بیشترین پذیرش در ماه آگوست و سپتامبر انجام می شود، بنابراین مهلت اولیه درخواست معمولا ژانویه است. پس از پذیرش در یک دانشگاه فنلاندی یک ویزای ۳ ماهه دریافت خواهید کرد و پس از ورود به فنلاند، می توانید ویزای درخواست تحصیل خود را به ویزای تحصیلی ارتقا دهید. معمولا لازم است بیمه مسافرت در خارج از کشور قبل از مسافرت  خریداری شود. بعد از مصاحبه پروسه صدور ویزا از ۱ تا ۳ ماه طول می کشد. توجه کنید که ویزای تحصیلی شامل مصاحبه سفارت می شود. برای تحصیل در فنلاند شما باید ثابت کنید که منابع مالی ماهیانه حداقل ۵۰۰ €  برای حمایت از خود در طول مدت تحصیل در فنلاند را دارید.

تحصیل در فنلاند در مدارس

بطو کلی تحصیل در فنلاند در زیر ۱۸ سال به دو صورت امکان پذیر است:

 • نوع اول تحصیل در مدارس فنلاند

  یک حالت اینکه دانشگاه قیومیت فرد زیر ۱۸ سال را به عهده می گیرد در این حالت هزینه شهریه خوابگاه خورد و خوراک بیمه حدودا ۲۰ الی ۲۵ هزار یورو خواهد بود.

 • نوع دوم تحصیل در مدارس فنلاند

  حالت دوم این است که دولت فنلاند مسئولیت و قیومیت فرد زیر ۱۸ سال را بعهده می گیرد که در این حالت حدودا ۲۰ هزار یورو به شهریه اضافه خواهد شد.

تحصیل در فنلاند در مقطع کارشناسی

اکثر رشته های کارشناسی در فنلاند توسط دانشگاه های علوم کاربردی (همچنین به عنوان پلی تکنیک با عنوان UASs شناخته می شوند) اداره می شوند. نمره زبان مورد نیاز برای مقطع کارشناسی ایلتس ۶ و حداقل معدل مقطع پیشین ۱۳ می باشد.

تحصیل در فنلاند در مقطع کارشناسی ارشد

مدرک کارشناسی ارشد در فنلاند معمولا بین سه تا پنج سال طول می کشد تا در دانشگاه علوم کاربردی تکمیل شود. متقاضیان تحصیل در فنلاند در مقطع کارشناسی ارشد باید دارای مدرک کارشناسی (حداقل سه ساله) باشند. اگر شما قبلا دارای تحصیلات عالی تحصیلی از کشور دیگری غیر از فنلاند هستید، واجد شرایط بودن شما بر اساس:

 • عملکرد تحصیلی شما
 • مهارت های زبان: انگلیسی یا فنلاندی / سوئدی
 • سایر الزامات خاص هیأت علمی، در صورت لزوم خوهد بود

تحصیل در فنلاند در مقطع دکترا

برای تحصیل در فنلاند دو نوع دکترا وجود دارد: برنامه مشترک دانشگاهی ملی و دکترای استاندارد.

برنامه های ملی دکترا برای جمع آوری محققان و امکانات در هر رشته در سراسر کشور طراحی شده اند. هر رشته در فنلاند دارای یک برنامه دکترا است که در همه نهادها به کار می رود. این برنامه ها معمولا به طور کامل تامین می شود.

اگر نمیخواهید در یک برنامه دکترا تحصیل کنید، می توانید یک دکترای تحقیقاتی مناسب انجام دهید. همانند سایر کشورها، موضوع پژوهشی خود را پیشنهاد می دهید و به طور مستقل دنبال می کنید – هرچند ممکن است لازم باشد که پشتیبان مالی خود را پیدا کنید.

در جدول زیر اطلاعات کلیدی درباره تحصیل در فنلاند در مقطع دکترا ارائه شده است:

تحصیل در فنلاند
جوایز نوبل ۵
دانشجویان بین المللی ۲۳,۱۴۲
دانشگاه ها ۳۷
قدیمی ترین دانشگاه University of Helsinki 
مدت تحصیل ۴سال
شهریه بدون هزینه
سال تحصیلی سپتامبر تا ژوئن
تحصیل پزشکی و دندان پزشکی در فنلاند
تحصیل دکترا فنلاند
دوره های تحصیلی فنلاند

تحصیل در فنلاند بهمراه بورس تحصیلی

بورس تحصیلی در فنلاند

موسسات آموزش عالی فنلاند طیف وسیعی از گزینه های تحصیلی برای دانشجویان غیر اتحادیه اروپا / NonEU که از پرداخت هزینه های تحصیل پرداخت می کنند، ارائه می دهند. انواع کمک هزینه تحصیلی و هزینه های تحصیلی شما که انتظار می رود پوشش داده شود، بستگی به موسسه و برنامه تحصیلی مورد نظر شما خواهد بود.

عموما با تحصیل در فنلاند شهریه ای در مقطع دکترا دریافت نمی شود. با این حال، طرح های بورس تحصیلی ملی (مانند بورس تحصیلی EDUFI) برای مطالعات و تحقیقات در سطح دکترا هنوز هم در دسترس است. جهت اطلاعات بیشتر به وب سایت آژانس ملی آموزش فنلاند مراجعه نمایید. در زیر لیستی از دانشگاه هایی که در زمینه تحصیل در فنلاند بورس اعطا می کنند ارائه شده است.

لیست دانشگاه های فنلاندی که در زمینه تحصیل بورس اعطا می کنند

Aalto University
University of Oulu
Haaga-Helia University of Applied Sciences
University of Helsinki
University of Eastern Finland
University of Jyvaskyla
University of Tampere
University of Turku
Tampere University of Technology

بورسیه تحصیلی در فنلاند
تحصیل در دانشگاه های برتر فنلاند

تحصیل در فنلاند و هزینه تحصیل و زندگی در فنلاند

هزینه های زندگی ماهانه برای دانش آموزان (از جمله غذا، مسکن، مسافرت، بیمه و غیره) در حدود ۷۰۰ تا ۹۰۰ یورو بسته به جایی که شما زندگی می کنید و عادات زندگی شخصی متغیر است. هزینه های زندگی در شهرهای بزرگ بیشتر از شهرهای کوچکتر است. مسکن دانشجویی در فنلاند، معمولا توسط موسسات مسکن دانشجویی، تامین می شود. بسیاری از شهرها و شهرداری ها هم خوابگاه های جامعه شهری یا موسسه آموزشی را ارائه می دهند.

شهریه سالانه تقریبا بین ۸٫۰۰۰ € و ۲۵٫۰۰۰ € متغیر است.

هزینه های تحصیل و زندگی در فنلاند

تحصیل در فنلاند و کار دانشجویی

پیدا کردن یک شغل نیمه وقت در طی تحصیل در فنلاند ، ممکن است به عنوان یک منبع درامد کمکی باشد. به عنوان یک شهروند غیر اتحادیه اروپا، شما ممکن است تا ۲۵ ساعت در هفته اجازه کار داشته باشید مگر اینکه در یک دوره کارآموزی تمام وقت مشغول به تحصیل باشید.

پیدا کردن یک کار در فنلاند می تواند کاملا چالش برانگیز باشد زیرا اکثرا تا قبل از فارغ التحصیلی فرصتهای شغلی با موقعیت خوب وجود ندارد. اما اگر به دنبال یک شغل هستید، خدمات شغلی را در موسسه آموزش عالی فنلاند بررسی کنید. این مقاله توسط موسسه حقوقی ملک پور تهیه و تدوین شده است و هرگونه کپی برداری و انتشار آن بدون ذکر منبع شرعا حرام و از لحاظ قانونی قابل پیگیری است.

شرایط کار دانشجویی در فنلاند

تحصیل در فنلاند و بررسی ویزای همراه

در فنلاند مانند دیگر کشورهای حوزه اسکاندیناوی امکان ورود همزمان همراه با شخص اصلی وجود ندارد. شخص اصلی باید دارای یک اقامت در فنلاند باشد تا بتواند درخواست الحاق همسر بدهد. اقامتی نظیر اقامت تحصیلی یا اقامت کاری. شخصی که برای تحصیل در فنلاند اقدام کرده و ویزای موقت ۳ ماهه دارد باید ابتدا ویزای خود را به ویزای تحصیلی تبدیل کرده سپس برای همراه خود درخواست الحاق بدهد.

تحصیل در فنلاند و معرفی دانشگاه های برتر

سیستم تحصیلات عالی فنلاند در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی نسبتا جوان است، اما هنوز دارای چندین دانشگاه با کیفیت بالا است که می توانید جهت تحصیل در مقطع کارشناسی روی این دانشگاه ها حساب کنید.

دانشگاه های فنلاند به دو نوع اصلی تقسیم می شوند:

 • دانشگاه های سنتی

  این موسسات بر روی مدارک تحقیقاتی تمرکز دارند.

 • دانشگاه های علوم کاربردی

  این دانشگاه ها بر روی رشته های فنی و حرفه ای تمرکز می کنند.

قدیمی ترین دانشگاه این کشور دانشگاه هلسینکی Helsinki  بهترین دانشگاه فنلاند است که توسط QS در رتبه ۹۱ در جهان قرار دارد. این مدارک را به زبان فنلاندی، سوئدی و انگلیسی ارائه می دهد.

دانشگاه آلتو  Aalto یک دانشگاه نسبتا جدید است که از ادغام دانشگاه تکنولوژی هلسینکی ، دانشکده اقتصاد هلسینکی و دانشگاه هنر و طراحی هلسینکی تشکیل شده است. در حال حاضر جمعیت دانشجویی آن ۲۰۰۰۰ نفر است.

در جدول زیر رتبه بندی دانشگاه های فنلاند در سال ۲۰۱۹ ارائه شده است:

جدول رتبه بندی دانشگاه های فنلاند در سال ۲۰۱۹

University QS Ranking 2019 THE Ranking 2019 ARWU Ranking 2018
University of Helsinki ۱۱۰ ۹۹ ۵۷
Aalto University ۱۴۰ ۱۸۱ ۳۰۱
University of Turku ۲۸۵ ۳۵۱ ۳۰۱
University of Jyväskylä ۳۳۶ ۴۰۱ ۶۰۱
Tampere University of Technology ۳۶۶ ۴۰۱
University of Oulu ۳۷۶ ۲۵۱ ۵۰۱
University of Eastern Finland ۴۸۱ ۳۵۱ ۴۰۱
Lappeenranta University of Technology ۵۲۱ ۵۰۱ ۸۰۱
Åbo Akademi University ۵۳۱ ۹۰۱
University of Tampere ۶۰۱ ۲۰۱ ۶۰۱
تحصیل در دانشگاه های فنلاند

تحصیل در فنلاند و مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی فنلاند

در اینجا چک لیست اسناد مورد نیاز جهت تحصیل در فنلاند و درخواست ویزای دانشجویی فنلاند ارائه شده است :

 • دو فرم درخواست ویزا ملی که می بایست به طور کامل تکمیل شده باشد.
 • گذرنامه معتبر ملی
 • گذرنامه های قبلی
 • دو عکس پرتره بیومتریک که می بایست اخیرا گرفته شده باشد.
 • اثبات پذیرش دانشگاه.
 • پوشش بیمه درمانی. این بیمه باید پوشش حداقل ۳۰۰۰۰ یورو داشته و حداقل برای ۳ ماه معتبر باشد.
 • گواهی ازدواج و گواهی تولد هر فرزند.
 • سیستم آزمون زبان انگلیسی بین المللی (IELTS). نمرات پذیرفته شده توسط دانشگاه های فنلاند ۵ تا ۶٫۵ است.
 • نامه تعهد پدر و مادر که تعهد خود را برای حمایت مالی شما در طول اقامت خود در فنلاند نشان دهند.
 • نامه تمکن مالی به مبلغ ۱۰۰۰۰ یورو
 • گواهی اعطای بورس تحصیلی
مدارک لازم جهت اخذ پذیرش تحصیلی در فنلاند

تحصیل در فنلاند و موقعیت کار پس از تحصیل

پس از اتمام تحصیل در فنلاند دولت کشور فنلاند به فارغ التحصیلان اجازه می دهد به مدت ۱ سال در فنلاند حضور داشته و دنبال کار بگردند. عموما دانشگاه ها پس از فارغ التحصیلی شما را با موقعیت های شغلی یا کمپانی های مختلف لینک می کنند.

کار ضمن تحصیل در کشور فنلاند

تحصیل در فنلاند و وضعیت اقامت و تابعیت پس از تحصیل

گفته شد که پس از اتمام تحصیل در فنلاند ، دولت این کشور به فارغ التحصیلان اجازه می دهد به مدت ۱ سال در فنلاند حضور داشته و دنبال کار بگردند. درصورتیکه شما استخدام شده و مشغول به کار شوید می توانید اقامت خود را از تحصیلی به اقامت کاری تغییر بدهید. طبق قوانین دیگر کشورهای حوزه اسکاندیناوی مانند سوئد، در صورتیکه در طی ۳ الی ۵ سال مشغول به کار باشید و بیمه و مالیات پرداخت کنید می تونید درخواست اقامت دائم کنید و بعد از گذشت ۶ تا ۷ سال می توان برای اخذ پاسپورت و شهروندی درخواست بدهید.

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد مهاجرت به فنلاند

اخذ اقامت فنلاند
مهاجرت تحصیلی به فنلاند
اقامت پس از تحصیل در فنلاند
مهاجرت به فنلاند و شرایط زندگی در فنلاند

جهت کسب اطلاعات بیشتر و تخصصی تر درمورد تحصیل در فنلاند می توانید سایر مقالات مرتبط زیر مجموعه کشور فنلاند را مطالعه فرمایید و یا از ویدئوهای مؤسسه در این زمینه استفاده نمایید. همواره نیز می توانید با مؤسسه حقوقی ملک پور ، همکار مؤسسه مشاوره ای MIE اتریش ، تماس برقرار نمایید و در خصوص اخذ ویزای تحصیلی فنلاند به صورت تخصصی مشاوره رایگان تلفنی دریافت نمایید. ایضا شما می توانید سوالات خود را در بخش دیدگاه های این مقاله طرح کنید تا مشاوران ما در سریع ترین زمان پاسخگوی شما باشند.

شما می توانید از طریق دریافت مشاوره رایگان شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

تحصیل در فنلاند و سخن پایانی

تحصیل در فنلاند انتخاب خوبی برای دانش آموزان از سراسر جهان است، زیرا فنلاند عضو اتحادیه اروپا و خانه ۳۹ موسسه آموزش عالی می باشد. یک جامعه مسوولانه ای که در آن دانش و یادگیری مادام العمر بسیار ارزشمند است، فنلاند یک محیط اجتماعی عالی برای رشد یادگیری و رشد شخصی شما را فراهم می کند. پایتخت فنلاند، یکی از امن ترین شهرهای جهان است. اکثریت مردم فنلاند به زبان انگلیسی صحبت می کنند و دانشگاه های فنلاند تعداد زیادی از برنامه های تحصیلی به زبان انگلیسی ارائه می دهند. شما می توانید با توجه به مقاله فوق برای به دست آوردن اطلاعات تکمیلی در زمینه تحصیل در فنلاند و اقامت فنلاند با موسسه حقوقی ملک پور با همکاری دفتر مشاوره ای MIE اتریش تماس حاصل نموده و با مشورت با مشاوران موسسه اطلاعات رایگان در این زمینه به دست آورید . همچنین می توانید نظرات و سوالات خود را در بخش دیدگاه یا پرسش و پاسخ مطرح نموده تا مشاورین ما به آنها پاسخ دهند.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0 پاسخ