تحصیل در مالزی و بررسی آن

تحصیل در مالزی
 • تحصیل در مالزی و شرایط عمومی
 • تحصیل در مالزی در مدارس
 • تحصیل در مالزی در مقطع کارشناسی
 • تحصیل در مالزی در مقطع کارشناسی ارشد
 • تحصیل در مالزی در مقطع دکتری
 • تحصیل در مالزی به همره بورس تحصیلی
 • تحصیل در مالزی و هزینه های تحصیل و زندگی در مالزی
 • تحصیل در مالزی و کار دانشجویی
 • تحصیل در مالزی و معرفی دانشگاههای برتر
 • تحصیل در مالزی و مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی مالزی
 • تحصیل در مالزی و موقعیت کار پس از تحصیل
 • تحصیل در مالزی و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل

تحصیل در مالزی و مقدمه ای بر آن

تحصیل در مالزی ، شرایط اخذ ویزای تحصیلی مالزی ‌، مهاجرت به مالزی از طریق تحصیل و راههای تحصیل در این کشور در این نوشتار بصورت کامل و مفصل مورد بررسی و تحلیل علمی قرار می گیرد. هزینه های تحصیل و زندگی در مالزی چقدر است؟ دانشگاه های برتر مالزی کدام ها هستند؟ آیا می توان برای تحصیل در مالزی از دانشگاه های این کشور بورسیه دریافت کرد؟ ما در این مقاله به این سوالات و سوالات دیگر در باب تحصیل در مالزی و ویزای تحصیلی مالزی پاسخ می دهیم. مهاجرت به مالزی از طریق تحصیل در ابعاد گسترده ای قابل بحث و بررسی است که به مهم ترین و اساسی ترین نکات آن می پردازیم. امروزه بعلت اینکه تحصیل در کشور مالزی در مقاطع مختلف آموزش عالی بر سر زبان ها افتاده است، افراد بسیاری متقاضی تحصیل در این کشور هستند. از آنجایی که امر مهاجرت نیاز به تحقیق و تفحص و مشورت با متخصصین در امر مهاجرت تحصیلی دارد . مشاوره با وکیل مهاجرت این امکان را فراهم می سازد تا با آگاهی کامل از تمامی شرایط  تحصیل در مالزی و بررسی دیگر کشورها  به گزینه مناسب دست یابید. به این منظور می توانید با تماس به کلیه دفاتر موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه MIE اتریش ، از مشاوره رایگان تلفنی برخوردار گشته و با ارزیابی اولیه شرایط خود و کسب اطلاعات بیشتر و استفاده از راهنمایی های کارشناسان مجرب در امر مهاجرت به نتیجه مطلوب دست یابید. لطفا با این مقدمه در ادامه مقاله با ما همراه باشید.

فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در مورد کار و تحصیل در مالزی

مقاله مرتبط

مهاجرت تحصیلی به مالزی

تحصیل در مالزی و شرایط عمومی

تحصیل در مالزی نیازمند آگاهی از کلیه شرایط عمومی نظیر منطقه مکانی و آب و هوایی و همچنین نوع زندگی مردم در این کشور می باشد که در ادامه به آن خواهیم پرداخت. کشور مالزی در جنوب شرقی اسیا واقع است که پایتخت آن کوالالامپور می باشد. پایتخت این کشور جز ۱۰ شهر زیبای آسیا محسوب می شود. کشور مالزی دارای ۱۳ استان است که به هر استاندار آن  پادشاه گفته می شود. بیشتر دانشجویان ایرانی که به کشور مالزی در حال تحصیل هستند در استان سلانگور زندگی می کنند، به دلیل اینکه این شهر دارای دانشگاههای می باشد که مورد تایید کشور ایران می باشد واحد پول مالزی این کشور رینگت می باشد. جمعیت مالزی حدود ۲۶ میلیون نفر می باشد که از بیشتر قشرهای دنیا در این کشور اقامت دارند ولی از مردمان کشور هند و کشور چین  در این کشور بیشتر به چشم می خورد. دین رسمی مردم مالزی اسلام می باشد ولی معمولا علاوه بر اسلام چندین دین دیگر وجود دارد که آزادی در انتخاب دین در این کشور وجود دارد. آب و هوای مالزی در تمام فصلهای سال گرم و شرجی است.  جمعیت کشور مالزی حدود ۳۰٫۴۴۶٫۶۰۰ نفر می باشد که شامل چینیان و هندیان بسیاری می باشد. به دلیل امنیت بالا و مناظر زیبا سالانه پذیرای مهاجران بسیاری است که بخش عمده آنها را افرادی تشکیل می دهد که به منظور تحصیل مالزی مهاجرت نموده اند. مساحت کشور مالزی حدود ۳۲۹٫۷۵۸ کیلومتر مربع می باشد. دو بخش متمایز مالزی از طریق دریای چین جنوبی از یکدیگر جدا شده‌اند، که هر دو بخش غربی شبه جزیره مالزی و شرق مالزی، دارای منظرهٔ بسیار مشابهی از دشت‌های مرتفع ساحلی هستند که اغلب از تپه‌ها و کوهستان‌های جنگلی انبوه پوشیده شده که مرتفع ‌ترین آن، کوه کینابالو به ارتفاع ۴٬۹۵۲ متر بر روی جزیرهٔ بورنئو قرار دارد. آب و هوای محلی، استوایی بوده که مشخصهٔ آن بادهای موسمی سالانه‌است که (در ماه‌های آوریل و اکتبر) در جنوب غرب و (از اکتبر تا فوریه) در شمال غرب می‌وزد. مالزی  متشکل از ۱۳ استان است و این استانها شاه نامیده می شوند. واحد پول کشور مالزی رینگیت (MYR) می باشد.

مالزی بر روی نقشه

تحصیل در مالزی در مدارس

تحصیل در مالزی‌ در مدارس و زمان آموزش‌ کودکان‌ از سنین ۴ تا ۵ سالگی در مقطع آمادگی شروع می گردد‌. تحصیل در مالزی در مقع ابتدایی از ۶ سالگی‌ به‌ مدت‌ ۶ الی ۷ سال‌ ‌به طول می انجامد که‌ در این‌ مقطع خواندن، نوشتن، ریاضیات‌ پایه‌ و علوم‌ پایه در اولویت تدریس و آموزش می باشند. دانش‌آموزان‌ در مالزی در سال‌های‌ سوم‌ و ششم‌ در دو آزمون شرکت‌ می‌کنند. تحصیل در مالزی‌ در مقطع ‌ دبیرستان نیز به‌ دو دوره‌ ۳ ساله‌ تقسیم می گردد.

 تحصیل در مالزی در سه‌ سال‌ اول‌ دبیرستان‌ به آموختن دروس‌ علوم‌ پایه، علوم‌ انسانی، هنر و آموزش‌های‌ صنعتی‌  توسط دانش آموزان سپری می شود و بعد از سه سال در آزمون(PMR) شرکت‌ می‌کنند. تحصیل در دبیرستان در سه سال دوم بدین صورت می باشد که مانند دو سال از این سه سال نیز دروس مشخصی به دانش آموزان آموزش داده می شود و در انتها دانش آموزان در آزمون های‌ SPM شرکت‌ می‌نمایند. سپس بعد از گذراندن در مجمع ۵ ساله، دانش آموزان به جهت ورود به دانشگاه های این کشور یک دوره یکساله به عنوان پیش دانشگاهی خواهند گذراند و پس از سپری نمودن امتحانات پایان سال و موفقیت در آنها موفق به دریافت مدرک‌ STPM می گردند، که همان مدرک دیپلم محسوب می شود. این‌ مدرک‌ معادل‌ مدارک‌ A Level در نظام‌ آموزشی‌ انگلستان‌ است.

دانش آموزانی که موفق به اخذ مدرک‌SPM  مالزی می شوند می‌توانند در کالج‌های مالزی و پلی‌ تکنیک‌های مالزی، و دانش آموزانی که موفق به اخذ‌ مدرک‌STPM شوند، می‌توانند در دانشگاه‌های مالزی مشغول به ادامه‌ تحصیل‌ شوند.

دوره‌های‌ سه‌ ساله طی‌ شده‌ در دانشگاه‌ها نیز که‌ به‌ مدرک‌ Diploma منتهی‌ می‌شود. معمولاً‌ با ۹۰ تا ۱۰۰ واحد (Credit) گذرانده‌ می‌شود.

متقاضیانی که مدرک‌ Diploma  یا Certificate از کالج‌ها یا پلی‌تکنیک‌های مالزی اخذ می کنند ، می‌توانند وارد دانشگاه‌های مالزی گردند.

تحصیل در مالزی در مدارس

تحصیل در مالزی در مقطع کارشناسی

تحصیل در مالزی در مقطع لیسانس و شرایط ورود به هر دانشگاه متفاوت می باشد. شرایطی  که جهت ورود به دانشگاه ها به معدل و ریز نمرات دیپلم و نمرات دوره پیش دانشگاهی بستگی دارد. همچنین در بعضی از دانشگاهها شرط سنی نیز وجود دارد. شرط معدل جهت ورود به  دانشگاه های دولتی بسیار بیشتر از دانشگاههای خصوصی حائز اهمیت است، زیرا ظرفیت دانشگاه های دولتی برای جذب دانشجویان بین المللی محدود تر می باشد. جهت ورود به دانشگاههای دولتی معدل بالای ۱۷ دیپلم و پیش دانشگاهی الزامی می باشد.

اما افرادی که دارای معدل کمتری هستند نیز از شانس جهت قبولی در دانشگاههای مالزی به جهت تحصیل در مالزی برخوردار خواهند بود، اما معدل آنها از ۱۲٫۵ نباید کمتر باشد. هر دانشگاهی برای هر ترم تحصیلی شرایط خاصی را ایجاد می کند که متقاضیان باید با رعایت شرایط اعلام شده همان ترم اقدام کنند. ترمهای تحصیلی در دانشگاههای دولتی در تاریخ شهریور و بهمن می باشد. به منظور تحصیل در مالزی در هر دو ترم از ۵ ماه قبل باید اقدام نمود و زمان پذیرش ۲ الی۳ ماه زمان می برد که این مدت زمان به شرایط هر دانشگاه بستگی دارد. تحصیل در مالزی در مقطع کارشناسی به زبان انگلیسی است و متقاضیان برای تحصیل باید یک مدرک معتبر زبان هم داشته باشند؛ در غیر این صورت می‌توانند از دوره‌ های زبان خود دانشگاه های مالزی استفاده کنید. جهت تحصیل در مالزی در مقطع کارشناسی متقاضیان باید نمره آیتلس ۶ را کسب نموده باشد، در غیر اینصورت قبل از ورود به تحصیل در مقطع کارشناسی می توانند در دوره های زبان شرکت نمایند.

 • مدارک مورد نیاز جهت تحصیل در مالزی در مقطع کارشناسی:

  • ترجمه ریز نمرات دیپلم و پیش دانشگاهی
  • ترجمه مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی
  • ترجمه گواهی موجودی حساب خود متقاضی و تمکن مالی
  • کپی تمامی صفحات پاسپورت
  • مدارک هویتی
  • شش قطعه عکس۴*۶ پشت زمینه آبی روشن یا سفید.
تحصیل در مقطع لیسانس در خارج از کشور

تحصیل در مالزی در مقطع کارشناسی ارشد

تحصیل در مالزی در مقطع فوق لیسانس از ۱٫۵ الی ۲٫۵ سال به طول می انجامد. دانشگاههای مالزی در  سال دوبار در ماههای شهریور و بهمن دانشجو می پذیرند که متقاضیان باید برای شروع ترم ۳ الی ۴ ماه قبل جهت تشکیل پرونده در دانشگاه مورد نظر خود اقدام نمایند. معدل در دانشگاههای مالزی برای مقطع فوق لیسانس برای متقاضیانی که پس از فارغ التحصیلی بلافاصله جهت پذیرش اقدام نمایند ۱۵ به بالا می باشد. در برخی دانشگاهها معدل ۱۴ به بالا نیز پذیرفته می گردد. شرط معدل برای متقاضیانی  که دارای سابقه کار تمام وقت هستند، نیز با هر سال سابقه کاری در قابل اغماض ۱۴ به بالا می باشد. مدرک زبان اجباری نیست و متقاضیان تحصیل در مالزی می توانند این دوره را یا در ایران و یا مالزی بگذرانند. در صورتی که در ایران دوره زبان را گذرانده باشند، باید مدرک آیلتس با نمره ۶٫۵ ارائه نمایند.

 • مدارک مورد نیاز جهت تحصیل در مالزی در مقطع فوق لیسانس :

  • ترجمه ریز نمرات و مدراک فارغ التحصیلی
  • کپی تمامی صفحات پاسپورت(ترجمه کارت ملی در صورت نداشتن پاسپورت)
  • ترجمه سوابق کاری و گواهی های مرتبط تحصیلی
  • ترجمه گواهی موجودی حساب
  • شش قطعه عکس۴*۶
  • رزومه
  • پروپوزال
  • فرم توصیه نامه مهر شده توسط اساتید یا شرکت محل کار (فرم توصیه نامه توسط ۲نفر از اساتید پر شده باشد)

فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در مورد فوق لیسانس نرم افزار در مالزی

تحصیل در دانشگاههای خارج از کشور در مقطع ارشد و دکتری

تحصیل در مالزی در مقطع دکتری

شرایط تحصیل در مالزی در مقطع دکتری از نظر معدلی ، معدل بالای ۱۵ می باشد و همچنین متقاضی باید مدرک لیسانس و ریز نمرات آن را نیز علاوه بر مدرک فوق لیسانس ترجمه کند. طول دوره تحصیل دکترا۵/۲ تا ۵/۳ سال می باشد و هزینه تحصیل در دانشگاه دولتی ترمی ۷۰۰۰ تا ۸۰۰۰ رینگت می باشد. این هزینه در دانشگاه خصوصی به ترمی ۱۰۰۰۰ تا ۱۲۰۰۰ رینگت می رسد. شخص می تواند برای ۱-۲ نفر اعضای خانواده ویزای همراه بگیرد. مدرک زبان بستگی به دانشگاه دارد.

کالج زبان انگلیسی AWESOME در شهر کوالالامپور قرار گرفته است و ارائه دهنده دوره های آموزش زبان انگلیسی با استانداردهای عالی و کمترین هزینه تحصیلی در مالزی برای همه سنین و سطوح مختلف می باشد. آموزشگاه زبان انگلیسی AWESOME در جهت شکوفایی و پرورش قدرت زبان آموزی زبان آموزانش در درک مطلب و روان خوانی با استفاده از تکنولوژی پیشرفته ATS سعی نموده است با تهیه متون پلکانی و هدفمند و تمرین های استاندارد از قبیل پیش بینی محتوا، اسکن کردن، نتیجه گیری، حدس زدن مفاهیم و معانی لغات و خلاصه نمودن اطلاعات، توان کاربردی آنان را بالا ببرد و با استفاده از قدرت حافظه دراز مدت، گنجینه و دایره مفاهیم گرامری و لغات فراگیران را افزایش دهد.

از مزایای این کاج ارائه خوابگاه دانشجویی با کیفیت و قیمت مناسب در شهر کوالالامپور است.

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مالزی
هزینه تحصیل و زندگی در کشور مالزی
تحصیل در دانشگاه های مالزی در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری

تحصیل در مالزی به همراه بورسی تحصیلی

متاسفانه امکان تحصیل در مالزی به همراه بورسیه تحصیلی و تخفیف شهریه، امکان پذیر نمی باشد. در بسیاری از کشورها به منظور تشویق دانشجویان کوشا و مستعد کمک های مالی و بورسیه های تحصیلی فراوانی در نظر گرفته می شود، در دانشگاههای دولتی کشور مالزی که از بورسیه تحصیلی خبری نیست  و در دانشگاههای خصوصی نیز تنها هر چند وقت یک بار به منظور جذب دانشجویان بین المللی به مدت محدودی تخفیف ۱۰ الی ۳۰ درصدی در نظر گرفته می گردد. در دانشگاههای مالزی در مقطع لیسانس به هیچ وجهیبورسیه  تحصیلی ارائه نخواهد شد و در مقطع فوق لیسانسبورسیه تحصیلی تنها برای دانشجویانی می باشد که تحصیل آنها در مقطع فوق لیسانس بر اساس تحقیقات  علمی باشد و این تحقیقات از نظر موضوعی و پروپوزال برای کشور مالزی بسیار قابل توجه و مفید باشد. این نوع بورسیه در مقطع فوق لیسانس تنها به ۲  الی ۳ نفر ارائه می شود.

لازم به ذکر است اکثر بورسیه های تحصیل در مالزی  به دانشجویان مقطع دکتری تعلق می گیرد و تعداد بسیاری از دانشجویان دکتری با کار تحقیقاتی می توانند موفق به اخذ بورسیه تحصیلی مالزی شوند و ماهیانه مبلغی را به عنوان بورسیه تحصیلی دریافت نمایند. چنانچه به تحصیل در مالزی علاقمند هستید، توصیه می نماییم به اخذ بورسیه تحصیلی آن امیدوار نباشید و قبل از تصمیم به تحصیل در این کشور وصرف هزینه و زمان کامل در رابطه با تحصیل در مالزی و شرایط آن تحقیق نمایید که با مطالعه کلیه مقالات در سایت های موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با تحصیل در مالزی و مهاجرت به مالزی  می توانید اطلاعات مکفی اخذ نمایید. همچنین با تماس با کلیه دفاتر موسسه حقوقی ملک پور امکان کسب اطلاعات و ارزیابی شرایطتان از طریق مشاوره تلفنی رایگان با کارشناسان مهاجرت فراهم می سازد.

بورسیه تحصیلی در خارج از کشور

تحصیل در مالزی و هزینه های تحصیل و زندگی در مالزی

هزینه تحصیل در مالزی به نسبت دیگر کشور ها پایین تر می باشد که با توجه به نوع دانشگاهها و مراکز آموزشی از هزینه های متغیری برخوردار است. در ادامه به هزینه تحصیل در مالزی در مقاطع متفاوت خواهیم پرداخت.

هزینه های زندگی در خارج از کشور

هزینه تحصیل در مدارس بین المللی مالزی

جدول هزینه تحصیل در مدارس بین المللی در مالزی

هزینه تحصیل در مالزی در مقطع لیسانس

شهریه تحصیل در مالزی در مقطع لیسانس بسته به نوع دانشگاه  در حدود ۱۲۰۰۰ تا ۱۶۰۰۰ دلار می باشد.

هزینه تحصیل در مالزی در مقطع فوق لیسانس

شهریه تحصیل در مالزی در مقطع فوق لیسانس باز هم بسته به نوع دانشگاه  که در دانشگاه‌های دولتی ۶۰۰۰ الی ۷۵۰۰ دلار و در دانشگاه‌های خصوصی بر حسب  نوع رشته و نوع دانشگاه، ۱۰۰۰۰ الی۱۲۰۰۰ دلار می باشد.

هزینه تحصیل در مالزی در مقطع دکتری

شهریه تحصیل در مالزی در مقطع دکتری  بر حسب نوع رشته و نوع دانشگاه  ۱۰۰۰۰ الی ۱۶۰۰۰ دلار می باشد.

**هزینه دوره های زبان در مالزی هر ترم حدود ۶۰۰ الی ۷۰۰ دلار می باشد**

هزینه زندگی دانشجویی در مالزی

هزینه زندگی در مالزی به نسبت پایین می باشد و برای هر متقاضی تحصیل در مالزی سالیانه که اعم از هزینه مسکن، خوراک، حمل و نقل و غیره سالانه در حدود ۱۰۰۰۰ الی ۱۲۰۰۰ دلار است.

هزینه های زندگی در مالزی

تحصیل در مالزی و کار دانشجویی

کار ضمن تحصیل برای متقاضیانی که تحصیل در مالزی را انتخاب نموده اند، دارای محدودیت های بسیاری خواهد بود. در ابتدا باید به این نکته اشاره نماییم که در صورت تمایل متقاضیان تحصیل در مالزی لازم است از اداره کار این کشور اجازه کار دریافت نمایند و کار در مالزی بدون اخذ این مجوز میسر نخواهد بود. دانشجویان بین المللی که از اتباع کشورهایی غیر مالزی هستند، تنها اجازه کار نیمه وقت به مدت حداکثر ۲۰ ساعت در هفته در طول وقفه های ترم تحصیلی، تعطیلات برگزاری جشن ها و بیش از هفت روز از تعطیلات را دارا می باشند. دانشجویان بین المللی می توانند اجازه کار در پمپ بنزین ها، رستوران ها، هتل ها و فروشگاهها را اخذ نمایند. متقاضیان تحصیل در مالزی که تمایل به کار نیمه وقت در مالزی را دارند، نباید به شغل هایی عبارتند از ماساژوری ، صندوق داری، مدیریت روابط عمومی، نوازندگی و صندوق داری مشغول گردند. همچنین این متقاضیان حتما باید دارای ویزای معتبر باشند. دستمزد برای افرادی که بصورت پاره وقت در مالزی کار می کنند بسیار پایین است و در حدود ۱۵۰ رینگیت می باشد.

کار دانشجویی در خارج از کشور

تحصیل در مالزی و معرفی دانشگاههای برتر

جهت تحصیل در مالزی در مقاطع مختلف ، نیاز به آشنایی کامل با سیستم آموزشی این کشور و تعداد و کیفیت دانشگاههای آن می باشد.در ادامه به معرفی دانشگاههای برتر مالزی خواهیم پرداخت:

 • Universiti Tun Abdul Razak
 • Asia Pacific University – College of Technology & Innovation (U.C.T.I)
 • Universiti Tenaga Nasional (UTN)
 • Nottingham
 • Universiti Utara Malaysia (Northen University of Malaysia)
 • Universiti Malaysia Sarawak (University of Malaysia Sarawak)
 • Universiti Putra Malaysia (University of Putra Malaysia)
 • Universiti Sains Malaysia (University of Science Malaysia)
 • Universiti Malaya (University of Malaya)
 • Universiti Kebangsaan Malaysia (National University of Malaysia)
 • Universiti Teknologi Malaysia (University of Technology Malaysia)
 • Management & Science University (MSU
 • Universiti PETRONAS (Universiti Teknologi Petronas)
 • Universiti Pendidikan Sultan Idris (UPSI)
 • Universiti Islam Antarabangsa (International Islamic University of Malaysia)
 • Universiti Malaysia Sabah (University of Malaysia Sabah)

تحصیل در مالزی و مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی مالزی

برای تحصیل در مالزی نیازمند اخذ ویزای تحصیلی این کشور می باشد که جهت اخذ پذیرش برای هر دوره تحصیلی در مباحث قبلی بصورت کامل و مفصل توضیح داده شد. چنانچه جهت اخذ ویزای تحصیلی مالزی علاقمند هستید، می توانید با تهیه و گردآوری کلیه مدارک ذکر شده به این مهم دست یابید. شایان ذکر است که موسسه حقوقی ملک پور می تواند به جهت اخذ ویزای تحصیلی مالزی شما سروران را یاری رساند.

در ادامه به بررسی کلیه مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای تحصیلی مالزی خواهیم پرداخت:

 • اصل پاسپورت و کپی همه صفحات آن
 • دو قطعه عکس رنگی پاسپورت
 • نامه ثبت نام نهایی در دانشگاه
 • نامه ثبت نام نهایی در دانشگاه
 • فرم های معاینات پزشکی
 • رسید بیمه دانشجویی
 • هزینه ویزای دانشجویی ( این هزینه بسته به نوع دانشگاه متفاوت است و حدود ۱۰۰ الی ۱۵۰۰ رینگیت) می باشد
ویزای تحصیلی مالزی

تحصیل در مالزی و موقعیت کار پس از تحصیل

تحصیل در مالزی نمی تواند زمینه ساز کار بعد از تحصیل در مالزی گردد، چرا که زمانی به متقاضی تحصیل در مالزی جهت یافتن کار در مالزی داده نخواهد شد و  فرصت چندانی برای دانشجویان بین المللی جهت پیدا کردن کار در مالزی پس از اتمام تحصیلات خود نیست. اولویت استخدام در ابتدا برای شهروندان مالزیایی است و نه اتباع دیگر کشورها، حتی اگر در مالزی تحصیل نموده باشند. بهتر آن است که متقاضی تحصیل در مالزی پس از پایان تحصیلاتش در کشور خود و یا دیگر کشورها با سطح رفاهی مناسب و داشتن ظرفیت مناسب جهت بکار گیری نیروی کار متخصص به دنبال شغل مناسب باشند، تا اینکه به تلاش بیهوده جهت یافتن شغل در مالزی داشته باشند و زمان را از دست دهند.

در صورتی که دانشجویان بین المللی، پس از فارغ التحصیلی موفق به یافتن شغل مناسب در مالزی شوند، باید پیش از شروع به کار کد اشتغال دریافت نمایند.

تحصیل در مالزی و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل

تحصیل در مالزی و اخذ ویزای تحصیلی مالزی این امکان را فراهم می سازد تا به مدت یک سال متقاضی تحصیل در مالزی در این کشور اقامت نماید. البته اقامت تحصیلی در مالزی تا مدت فارغ التحصیلی متقاضی میسر می باشد. برای متقاضیانی که از دانشگاههای مالزی فارغ التحصیل می گردند، راههایی به منظور اقامت و کار در مالزی از طریق اخذ مجوز کار موقت وجود دارد و همچنین از طریق اخذ مجوز متخصصان می توان اقدام نمود. مدت زمان مجوزهای کار در مالزی متفاوت است و از ۶ ماه تا ۵ سال می باشد. برای اخذ مجوز کار در مالزی فرد متقاضی باید ابتدا باید شغلی در یک شرکت مالزیایی بیابد، که اگر بخواهیم  حقیقت امر را بیان نماییم یافتن کار در مالزی همانطور که ذکر شد بسیار دشوار است و در این شرایط شهروند مالزی در اولویت قرار دارد. وقتی که متقاضی پیشنهاد شغلی دریافت نمود کارفرمای متقاضی باید جهت دریافت مجوز از دولت مالزی اقدام نماید زیرا که متقاضیان بصورت مستقل نمی توانند به آن اقدام نمایند .

 • مدارک مورد نیاز برای اخذ اقامت مالزی
  • نامه حمایت کارفرما
  • مجوز اخذ کار
  • عکس
  • پاسپورت
  • کلیه مدارک هویتی
  • فرم معاینات پزشکی
  • مدارک مبتنی بر عدم سوء پیشینه
مالزی و اقامت مالزی
تحصیل در دوره های زبان مالزی
مهاجرت به مالزی

شما می توانید از طریق دریافت مشاوره رایگان شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

تحصیل در مالزی و سخن پایانی

تحصیل در مالزی و شرایط اخذ اقامت و مهاجرت تحصیلی به این کشور در این مقاله مورد بررسی و تحلیل علمی قرار گرفت. همانطور که گفته شد، مهاجرت امریست بسیار مهم چرا که با صرف هزینه و وقت همراه ست. چنانچه به مهاجرت حال از هر نوع تحصیلی ، کاری ، سرمایه گذاری تمایل دارید پیشنهاد می کنیم با متخصصین در امر مهاجرت و وکلای مجرب در این زمینه مشورت نمایید تا با ارزیابی شرایط خود بصورت کامل راهی مناسب را مهاجرتی ایمن انتخاب نموده و با اطمینان در این مسیر گام بردارید. موسسه حقوقی ملک پور آماده است تا شما سروران را در این مسیر راهنمایی نماید و اطلاعات مناسبی در این زمینه خدمت شما سروران ارائه دهد. تحصیل در مالزی با توجه به هزینه هایی که در پی دارد، نمی تواند راهی مناسب و مسیری مناسب جهت اخذ اقامت باشد، چرا که شرایط اخذ مجوز کار و اقامت دائم در این کشور بسیار دشوار است. با همین هزینه و شاید کمی بالاتر می توان تحصیل در کشورهای تاپ و مطرح جهان با اعتبار بالای جهانی و شرایط شهروندی بسیار مناسب می توان اقدام نمود. کشورهایی که بتوان بعد از فارغ التحصیلی در آنها موفق به یافتن کار مناسب و در ادامه موفق به اخذ اقامت دائم در آنها شد. کارشناسان مجرب در امر مهاجرت موسسه حقوقی ملک پور آماده اند تا با ارائه مشاوره تلفنی رایگان شما سروران را در انتخاب کشور و شیوه مناسب مهاجرت یاری رسانند. امیدواریم توانسته باشیم در این مقاله به همه سوالات ذهنی شما در باب تحصیل در مالزی پاسخ دهیم اما در صورت هر گونه سوال و یا ابهامی می توانید در ذیل همین مقاله در قسمت دیدگاهها سوالات خود را مطرح نمایید تا همکاران ما در اسرع وقت به آنها پاسخ پاسخ دهند.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0 پاسخ