تحصیل دندانپزشکی در هلند

تحصیل دندانپزشکی در هلند

تحصیل دندانپزشکی در هلند

تحصیل دندانپزشکی در هلند ، تحصیل پزشکی در هلند و به طور کلی تحصیل در هلند یکی از طرق مهاجرت به هلند می باشد. با توجه به اینکه تعداد علاقمندان تحصیل رشته های پزشکی در خارج از کشور در چندسال اخیر افزایش یافته است تحصیل دندانپزشکی در هلند و تحصیل پزشکی در هلند را می توان در بین گزینه های مختلف مورد بررسی قرار داد. ما در مقالات مختلف تحصیل در هلند را مورد تحلیل قرار داده ایم و در این مقاله با توجه به کمبود اطلاعات در مورد تحصیل پزشکی در خارج از کشور تصمیم به ارائه نکاتی در مورد تحصیل دندانپزشکی در هلند گرفتیم، سوالات مطرح شده در مورد تحصیل دندانپزشکی در هلند به شرح زیر است.

 • تحصیل دندانپزشکی در هلند ۲۰۱۹ چه شرایطی دارد؟
 • شرایط تحصیل دندانپزشکی در هلند، مدارک مورد نیاز جهت پذیرش تحصیلی دندانپزشکی در هلند به چه صورت است؟
 • زبان تحصیل دندانپزشکی هلند برای فارغ التحصیلی از این رشته را می دانید؟
 • تحصیل دندانپزشکی در هلند چند سال بطول می انجامد؟
 • هزینه های تحصیل دندانپزشکی هلند و هزینه زنذگی برای دانشجویان تحصیل دندانپزشکی در هلند چقدر است؟

باتوجه به جذابیت تحصیل دندانپزشکی در هلند و خارج کشور ما بنا داریم تا در این مقاله به تحصیل دندانپزشکی در هلند بپردازیم و شما عزیزان علاقمند به تحصیل دندانپزشکی در هلند را را هنمائی کنیم، شما عزیزان می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص تحصیل دندانپزشکی در هلند و اقدام برای تحصیل دندانپزشکی در هلند با موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره MIE اتریش در سراسر دنیا و دفاتر همکار ما در ایران تماس حاصل نمائید و از مشاوره رایگان وکلا و مشاورین ما درخصوص تحصیل دندانپزشکی در هلند بهره مند شوید.

معرفی و شرایط کلی تحصیل دندانپزشکی در هلند

هلند بعنوان یکی از سرزمین های اصلی اروپاست. این کشور در اروپای غربی واقع شده و با خط ساحلی گسترده ای به دریای شمال و مرزهایی با آلمان و بلژیک دارد. وبا نرخ بیکاری زیر ۴ درصد یکی از کشورهای پررونق اروپاست، که زبان رسمی آن هلندی (داچ) می باشد. شایان ذکر است که هلند اولین کشور غیر انگلیسی زبان بود که دوره های آموزش زبان انگلیسی را به دانشجویان انگلیسی ارائه می داد. دانشجویان بین المللی می توانند برنامه های درسی خودرا به زبان هلندی یا انگلیسی مطالعه کنند، که این امر می تواند گزینه عالی برای تحصیل دندانپزشکی در هلند و خارج از کشور باشد.

شرایط عمومی تحصیل دندانپزشکی در هلند

مطالعه در هلند مشابه سایر برنامه های آموزشی و تحصیل در خارج از کشور از نظر مدت زمان است، که تفاتهایی نیز دارد همانطور که در کشور ما ایران تحصیل دندانپزشکی ۶ تا ۷ سال طول می کشد در برنامه تحصیل دندانپزشکی در هلند نیز از نظر مدت زمان همینگونه است اما برنامه تحصیل دندانپزشکی در هلند به این صورت است که متقاضی پس از گذراندن دوره دیپلم ابتدا:

 • کارشناسی پزشکی در دندانپزشکی ۳ سال
 • کارشناسی ارشد دندانپزشکی ۳ سال
 • و آموزش عملی یا کلینیکال ۱ سال، می باشد.

برای تحصیل دندانپزشکی در هلند شما مستلزم قبولی در آزمون ورودی دانشگاه مورد نظر و کسب نمره A  هستید، که شامل دروسی چون زیست شناسی، شیمی، دانش زبان و حتی ریاضی و فیزیک نیز می باشد.

نمره زبان برای تحصیل در هنلد ( تحصیل دندانپزشکی در هلند )

با توجه به اینکه تحصیل دندانپزشکی هلند و رقابتی که برای پذیرش تحصیلی دندانپزشکی هلند وجود دارد شما باید از دانش زبان خوبی برخوردار باشید که در ابتدای امر جهت اخذ پذیرش نیازمند ارائه نمره آیلتس ۶ می باشید.

بطور مثال دانشگاه saxion هلند برای ورود شروط زبان زیر را اعمال می کند برای برنامه های کارشناسی و کارشناسی ارشد انگلیسی ما، یک آکادمی آیلتس با نمره ای کلی از ۶ (شش) مورد نیاز است. برای سایر آزمونهای پذیرفته شده زبان، جدول زیر اعمال می شود.

نمرات آزمون زبان انگلیسی *

آیلتس

تافل بر اساس مقاله

تافل اینترنت

TOEIC ***

نمره کمبریج انگلیسی **

۵٫۰

۵۰۰

۶۰

۶۰۰

۱۵۴ – ۱۶۱

۵٫۵

۵۲۵

۷۰

۶۲۰

۱۶۲ – ۱۶۸

۶٫۰

۵۵۰

۷۹

۶۷۰

۱۶۹ – ۱۷۵

۶٫۵

۵۷۵

۹۰

۷۲۰

۱۷۶ – ۱۸۴

۷٫۰

۶۰۰

۱۰۰

۷۸۰

۱۸۵ – ۱۹۰

۷٫۵

۶۲۵

۱۱۳

۷۹۰

۱۹۱ – ۱۹۹

* لطفا توجه داشته باشید که گواهی نامه زبان فقط تا ۲ سال معتبر است.

علاوه بر این با توجه به این که تحصیل دندانپزشکی در هلند در سه سال اول برنامه تحصیلی به زبان انگلیسی می باشد اما متقاضی تحصیل دندانپزشکی در هلند باید توجه داشته باشد که در دوره آخر و مخصوصا در دوره کلینیکان (آموزش عملی در بیمارستان) و آزمون پایانی شما مستلزم دانش زبان هلندی (داچ) می باشید. که  نیازمند این است که شما دانش زبان هلندی را جهت تحصیل دندانپزشکی در هلند تا سطح B2 ارتقاء دهید.

اخذ ویزای تحصیلی هلند جهت تحصیل دندانپزشکی در هلند

باتوجه به اینکه بیشتر دوره ها و رشته ها بیش از یک سال ادامه دارند، اکثر دانشجویان بین المللی نیاز به ویزای ورودی دارند که مجوز اقامت موقت یا یک اجازه ورود به کشور برای یک دوره شش ماهه صادر می شود که در کشور مبداء درخواست داده می شود و در کشور مبداء قابل تمدید است. که جهت اخذ ویزای تحصیلی شما باید:

 1. شما باید یک گذرنامه معتبر داشته باشید
 2. دارایی کافی یا تمکن مالی مناسب
 3. تمام هزینه های مورد نیاز اعم از شهریه دانشگاه و… پرداخت شده باشد
 4. شما باید نامه ای را از دانشگاه میزبان خود ارائه دهید که در ان ثبت نام کرده اید (پذیرش تحصیلی)

به طور کلی مجوز اقامت برای مدت، یک دوره تحصیلی دانشجویی ممکن است از ۳ ماه و حداکثر ۵ سال صادر شود. اگر دانش آموز مایل به تکمیل دوره ی آمادگی باشد، مدت آن به مدت ویزا اضافه می شود. اگر مدت تحصیل بیش از ۵ سال طول بکشد، اجازه اقامت می تواند یک سال دیگر نیز تمدید شود.

دانشجویان و متقاضیان تحصیل دندانپزشکی در هلند باید هزینه تحصیل برای سال اول را قبل از شروع تحصیل پرداخت کنند. (مهلت تحویل پرداخت به دانشگاه بستگی دارد) برخی از دانشگاه ها اجازه می دهند که پرداخت چند هفته قبل از شروع دوره انجام شود، درحالیکه برخی ممکن است نیاز به پرداخت قبل از درخواست ویزای دانشجویی هلند را داشته باشند.

هزینه های زندگی و تحصیل دندانپزشکی در هلند

به طور کلی هزینه تحصیل دندانپزشکی در هلند با توجه به کشور مبداء شما (اروپا یا خارج از اتحادیه اروپا) به طور متوسط از ساالی ۲٫۰۰۰ تا ۲۵٫۰۰۰ هزار یورو بوده و هزینه های زندکی باتوجه به سلیقه و سبک زندگی دانشجو ماهیانه ۱٫۰۰۰ تا ۱٫۲۰۰ یورو شامل هزینه اسکان، غذا و بیمه درمانی می باشد. که برای کاهش هزینه ها هنگام تحصیل دندانپزشکی در هلند دانشجویان می توانند برای بورسیه تحصیلی یا پیدا کردن شغل نیمه وقت اقدام کنند.

هزینه تحصیل برای برنامه های کارشناسی و کارشناسی ارشد ۲۰۱۸ ۲۰۱۹ ( تحصیل دندانپزشکی در هلند )

دانشگاه های دولتی هلند دارای دو نوع هزینه های تحصیلی، قانونی و نهادی هستند. هزینه های قانونی یک مقدار ثابت تعیین شده توسط دولت هلند برای همه دانشگاه ها می باشد. بیشتر دانشجویان هلند و سایرین باید این نوع هزینه ها را برای برنامه های کارشناسی و کارشناسی ارشد پرداخت کنند. کشورهای اتحادیه اروپا EEA برای سالهای ۲۰۱۸ تا ۲۰۱۹ هزینه های قانونی ۲۰۶۰ یورو تعیین شده است.

اما هزینه های نهادی توسط دانشگاه ها تعیین می شود و برای دانش اموزان خارج از اتحادیه اروپا قابل اجرا است که به طور متوسط برای سالهای ۲۰۱۸ تا ۲۰۱۹ بین ۶٫۰۰۰ تا ۲۵٫۰۰۰ یورو در سال معین شده اشت. هزینه های تحصیلی دانشگاه های خصوصی با هزینه تحصیلی دانشگاه های دولتی قابل مقایسه است، که معمولا دوره های اماده سازی برای دانشجویان اتحادیه اروپا و غیر اتحادیه اروپا یکسان است.

هزینه تحصیل در سال، در یورو

برای دانشجویان اتحادیه اروپا برای دانشجویان غیر اتحادیه اروپا

دوره های آماده سازی (۱۲ ماه)

۶،۰۰۰ تا ۱۲،۰۰۰

۶،۰۰۰ تا ۱۲،۰۰۰

برنامه های کارشناسی (۳-۴ سال)

۲،۰۶۰

۶،۰۰۰ – ۱۰،۰۰۰

برنامه های کارشناسی ارشد (۱-۲ سال)

۲،۰۶۰

۷،۰۰۰ – ۲۰،۰۰۰

هزینه تحصیل برای برنامه های MBA می تواند ۴۰،۰۰۰ تا ۵۰،۰۰۰ € برسد

لطفا توجه داشته باشید که هزینه های تحصیلات معمولا شامل هزینه کتابهای آموزشی، لباس، کارآموزی و سایر هزینه های اضافی نمی شود. بسته به برنامه این هزینه های اضافی بین ۵۰۰ تا ۲۰۰۰ یورو در سال است.

طبق گزارش اداره مهاجرت و ملیت هلندی، دانش آموزان برای پرداخت هزینه های زندگی شامل اقامت، غذا، بیمه درمانی و هزینه های حمل و نقل در هلند، نیاز به ۱۰٫۴۱۲ یورو در سال دارند.دانشجویان بین المللی که مایل به تحصیل دندانپزشکی در هلند می باشند باید این مبلغ را در حساب بانکی خود داشته باشند.

مزایای تحصیل دندانپزشکی در هلند و مقایسه هزینه ها با انگلستان

یکی از مزایای تحصیل دندانپزشکی در هلند با سایر رشته های مورد نظر در هلند این است که دانشجو پس از پایان تحصیل این امکان را دارد تا به مدت ۶ ماه تا یک سال در کشور هلند اقامت داشته و دنبال کار بگردد. که به طبع پس از یافتن شغل ویزای آن تغییر پیدا کرده و به اقامت کاری تبدیل می شود. تحصیل دندانپزشکی در هلند و آموزش عالی با کیفیت بالا گران و مستلزم هزینه قابل توجه است، با این حال تحصیل در هلند در مقایسه با کشورهای دیگر مانند انگلستان و ایالات متحده بسیار مقرون به صرفه است. بعنوان مثال، هزینه تحصیل در انگلستان از ۱۵٫۰۰۰ یورو شروع می شود که سه برابر گرانتر از هلند می باشد. هزینه های زندگی در انگلستان نیز بالاتر است.

سخن پایانی در مورد تحصیل دندانپزشکی در هلند

در این مقاله سعی برآن شد تا بصورت جامع به تحصیل دندانپزشکی در هلند پرداخته شود و شما عزیزانی که مایل به تحصیل دندانپزشکی درهلند و یا سایر کشورهای خارجی هستید بتوانید با اطلاعات کامل در خصوص تحصیل دندانپزشکی در هلند تصمیم گیری نمائید.

باید توجه داشته باشید که برای موفقیت در تحصیل دندانپزشکی در هلند و تحصیل پزشکی در هلند در نهایت شما باید به زبان داچ مسلط باشید مخصوصا در دوره های عملی که با بیمار مواجه هستید، از این جهت تحصیل دندانپزشکی در هلند برای افرادی که مسلط به زبان هلندی نیستند کار آسانی نخواهد بود. بنایراین پیشنهاد می شود برای تحصیل دندانپزشکی در خارج کشور، کشورهای انگلیسی زبان را در الویت قرار دهید.

از طرفی باتوجه به هزینه های معقول تحصیل دندانپزشکی در هلند و بطور کلی تحصیل در هلند شما عزیزان می توانید جهت تحصیل در رشته های دیگر که نیاز به یادگیری زبان داچ نبوده و بصورت کامل به زبان انگلیسی ارائه می شود برای هلند اقدام کنید.شما عزیزان می توانید در خصوص تحصیل دندانپزشکی در هلند و همچنین بررسی شرایط خود در خصوص تحصیل دندانپزشکی در هلند با موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره MIE اتریش در سراسر دنیا و دفاتر همکار ما در ایران تماصل حاصل نمائید و از مشاوره رایگان وکلا و مشاوران ما در خصوص تحصیل دندانپزشکی در هلند و تحصیل پزشکی در هلند بهره مند شوید.

یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (2 نظرات, میانگین: 5٫00 از طریق 5)
Loading...

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0 پاسخ