تحصیل پزشکی در دانمارک

تحصیل پزشکی در دانمارک

تحصیل پزشکی در دانمارک

تحصیل پزشکی در دانمارک را جهت افرادیکه به دنبال مهاجرت به دانمارک و تحصیل در دانمارک میباشند در این مقاله بررسی خواهیم نمود ، نظام آموزشی بی نظیر دانمارک موجب جذب افراد بسیاری جهت تحصیل به این کشور شده است. دانشگاه های دانمارک رشته های تحصیلی مختلفی را جهت تحصیل ارائه می دهند، از جمله علوم طبیعی، مهندسی، معماری و هنر و غیره. به دلیل متقاضیان زیاد تحصیل پزشکی در دانمارک ، کارشناسان موسسه حقوقی ملکپور با همکاری موسسه MIE اتریش، مقاله حاضر را به این موضوع اختصاص داده اند.

سعی بر این است که در مقاله حاضر اطلاعات کافی در مورد تحصیل پزشکی در دانمارک، هزینه های تحصیل پزشکی در دانمارک و دانشگاه های ارائه دهنده رشته های پزشکی در دانمارک در اختیار شما عزیزان قرار گرفته شود.

دانشگاه های دانمارک رشته های تحصیلی متنوعی را ارائه می دهند و تمرکز ویژه ای بر انجام پژوهش دارند. در هر رشته ای که در دانمارک تحصیل کنید می توانید انتظار کیفیت آموزشی و استانداردهای عالی دانشگاهی را در این کشور داشته باشید. کیفیت آموزشی دانشگاه در سطح جهان شناخته شده است.

دانمارک تعداد کمی شهر دانشجویی دارد، ولی محیطی زنده و بانشاط را در اختیار دانشجویان قرار می دهد. بیشتر دانشگاه های دانمارک در دو شهر آلبورگ و کپنهاگ واقع است.

سیستم آموزش عالی دانمارک به چندین نوع دانشگاه تقسیم می شود و نوع دانشگاه به تخصص و مهارت های عملی یا موضوع پژوهش متقاضی بستگی دارد:

 • Traditional Universities: در این دانشگاه ها می توانید در هر مقطعی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا و تقریباً در هر رشته ای تحصیل کنید از روانشناسی گرفته تا علوم کامپیوتر.
 • University Colleges: این دانشگاه ها دوره های آموزشی حرفه ای در مقطع کارشناسی در زمینه هایی نظیر تربیت مدرس، مهندسی، کسب و کار، پرستاری یا کار اجتماعی ارائه می دهد. دوره های تحصیلی شامل انواع کارگاه های آموزشی و موقعیت های کاری حتی در خارج از دانمارک است.
 • موسسات آموزش عالی هنر: دانشگاه های تخصصی که در زمینه های هنر، موسیقی، معماری یا طراحی دوره هایی را ارائه می دهد.

درخواست اخذ پذیرش تحصیل پزشکی در دانمارک

دانمارک وبسایت بخصوصی را برای دانشجویان بین المللی فراهم کرده است که می توانند در آنجا برای ۸ دوره درخواست اخذ پذیرش دهند. متقاضیان ابتدا باید تمام مدارک لازم جهت درخواست پذیرش را بررسی کرده و آنها را به زبان انگلیسی ترجمه رسمی نمایند.

پیش از هرگونه اقدامی از مهارت های زبانی لازم جهت اخذ پذیرش مطلع شوید. اگر می خواهید به طور حتم در این کشور پذیرش بگیرید سعی کنید برای چند دانشگاه درخواست ارسال نمایید.

دوره های پزشکی در دانمارک در برخی دانشگاه ها به زبان دانمارکی و در برخی به زبان انگلیسی برگزار می شوند؛ بنابراین باید پیش از انتخاب دانشگاه از زبان آموزشی دوره پزشکی در دانشگاه مورد نظر خود آگاه شوید تا برای آن مدرک زبان انگلیسی ارائه دهید یا در دوره های آموزش زبان دانمارکی شرکت کنید.

میانگین شهریه در دانشگاه های دانمارک

میانگین شهریه سالانه تحصیل در دانشگاه های دانمارک با توجه به دانشگاه و رشته تحصیلی مورد نظر از ۶۰۰۰، ۱۲۰۰۰ تا ۱۵۰۰۰، و ۳۵۰۰۰ یورو است؛ به این ترتیب برای اطلاع شهریه دقیق نیز باید ابتدا دوره و دانشگاه مورد نظر خود را در دانمارک بیابید و سپس از شرایط بخصوص آن آگاه شوید.

در ادامه برخی از دانشگاه های که امکان تحصیل پزشکی در دانمارک را فراهم می آورد ذکر شده است.

 • دوره ۲ ساله، کارشناسی ارشد شیمی دارویی، دانشگاه آروس (Aarhus)، شهریه سالانه ۱۳۵۰۰ یورو
 • دوره دو ساله، کارشناسی ارشد بهداشت عمومی، دانشگاه دانمارک جنوبی (Southern Denmark)، شهریه سالانه ۱۰۲۰۰ یورو
 • دوره ۲ ساله، کارشناسی ارشد تغذیه حیوانات، دانشگاه آروس، شهریه سالانه ۱۳۵۰۰ یورو
 • دوره ۲ ساله، کارشناسی ارشد زیست پزشکی محاسباتی، دانشگاه دانمارک جنوبی، شهریه سالانه ۱۳۲۸۰ یورو
 • دوره ۲ ساله، کارشناسی ارشد تغذیه انسان، دانشکده علوم کپنهاگ، شهریه سالانه ۱۴۷۸۰ یورو
 • دوره ۲ ساله، کارشناسی ارشد بهداشت و نوآوری غذایی، دانشکده علوم کپنهاگ، شهریه سالانه ۱۰۷۶۰ یورو
 • دوره ۲ ساله، کارشناسی ارشد زیست پزشکی مولکولی، دانشکده علوم کپنهاگ، شهریه سالانه ۱۴۷۸۰ یورو
 • دوره ۲ ساله، کارشناسی ارشد علوم دارویی، دانشکده علوم کپنهاگ، شهریه سالانه ۱۴۵۰۰ یورو
 • دوره ۲ ساله، کارشناسی ارشد بهداشت جهانی، دانشگاه کپنهاگ، شهریه سالانه ۱۶۷۸۰ یورو
 • دوره ۱ سال و نیم، پرستاری، کالج VIA، شهریه سالانه ۱۰۱۱۳ یورو
 • دوره ۱ سال و نیم، پرستاری، کالج VIA، شهریه سالانه ۱۰۱۱۳ یورو
 • دوره ۲ ساله، کارشناسی ارشد شیمی پزشکی، دانشگاه دانمارک جنوبی، شهریه سالانه ۱۳۲۸۰ یورو
 • دوره ۲ ساله، کارشناسی ارشد انسان شناسی پزشکی، دانشگاه آروس، شهریه سالانه ۸۰۰۰ یورو
 • دوره ۲ ساله، کارشناسی ارشد التهاب و ایمنی شناسی، دانشگاه کپنهاگ، شهریه سالانه ۱۶۷۸۰ یورو
 • دوره ۲ ساله، کارشناسی ارشد شیمی پزشکی، دانشگاه کپنهاگ، شهریه سالانه ۱۴۵۰۰ یورو

دانشگاه های برتر دانمارک جهت تحصیل پزشکی بالینی

تحصیل پزشکی در دانمارک در دانشگاه کپنهاگ

دانشگاه کپنهاگ قدیمی ترین دانشگاه و موسسه پژوهشی در دانمارک بشمار می رود. دانشکده بهداشت و علوم پزشکی در دانشگاه کپنهاگ شامل ۱۳ گروه آموزشی، ۲۴ مرکز، ۴ مدرسه، ۳ بیمارستان و ۳ کتابخانه است.

رشته های بهداشت انسان و علوم پزشکی، علوم بهداشت دهان، علوم دارویی، علوم حیوانی و دامپزشکی در این دانشکده برگزار می شوند.

تحصیل پزشکی در دانمارک در  دانشگاه آروس

دانشگاه آروس یک دانشگاه پژوهش محور دولتی واقع در آروس در دانمارک است. رشته های دانشکده پزشکی دانشگاه آروس عبارتند از پزشکی، دندانپزشکی، بهداشت عمومی و آموزش جسمانی.

تحصیل پزشکی در دانمارک در دانشگاه دانمارک جنوبی

اگر می خواهید تحصیل پزشکی در دانمارک را در دانشگاه دانمارک جنوبی تجربه کنید باید دوره آموزشی را که شامل مراحل زیر است بگذرانید:

 • تحصیل در مقطع کارشناسی ۳ ساله
 • تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد علوم بهداشت، پزشکی ۳ ساله که در نهایت عنوان Cand.Med را دریافت می کنید.
 • پس از آن می توانید در دوره ۳ ساله دکترا شرکت کنید.

لطفا توجه داشته باشید که دانشجویان پزشکی در دانمارک پس از آزمون کارشناسی ارشد خود خدمات بیمارستانی اجباری می گذرانند؛ بنابراین تسلط داشتن به زبان دانمارکی در این برهه مورد نیاز شما خواهد بود.

از این رو به متقاضیان عزیز تحصیل پزشکی در دانمارک توصیه می شود پیش از هرگونه تصمیم گیری جدی، از اطلاعات لازم در خصوص تحصیل پزشکی در دانمارک و دوره های مختلف پزشکی در این کشور آگاه شوند. برای مثال ابتدا به وبسایت دانشگاه های مورد نظر خود رجوع کرده و از شرایط اخذ پذیرش و مهارت های زبانی مورد نیاز آگاه شوند.

ضمناً متقاضیان تحصیل پزشکی در دانمارک، در صورت نیاز به اطلاعات بیشتری در خصوص شرایط اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های دانمارک، هزینه های تحصیل پزشکی در دانمارک و مشاوره در زمینه تحصیل در دانمارک می توانند ضمن تماس با مشاوران موسسه حقوقی ملکپور از تسریع روند اخذ پذیرش خود و اخذ ویزای تحصیلی بهره مند شوند. در مقاله حاضر کارشناسان موسسه حقوقی ملکپور با همکاری موسسه MIE اتریش سعی داشتند اطلاعات لازم در خصوص تحصیل پزشکی در دانمارک را به طور خلاصه و مفید در اختیار شما متقاضیان گرامی قرار دهند.

یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (17 نظرات, میانگین: 4٫71 از طریق 5)
Loading...

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 پاسخ
 1. فهيمي گفته:

  سلام دخترم امسال ديپلم ميگيره وميخواهد براي تحصيل در رشته پزشكي در دانمارك اقدام كنه ايا دانشگاهي هست كه دوره هاي كارشناسي وارشد را به زبان انگليسي ارايه بدهند كه درحين تحصيل زبان دانماركي هم ياد بگيره وبعد پزشكي بخونه واگر ميشه چه شرايط اختصاصي داره با تشكر

  پاسخ
  • mansoor soltani گفته:

   شرایط شما باید به صورت کاملتری بررسی گردد که در این بخش امکان پذیر نمیباشد . پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره کاملتری با دفاتر ما از طریق شماره ۰۲۱٫۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل فرمایید

   پاسخ