مهاجرت به اسپانیا و راههای آن

مهاجرت به اسپانیا
 • مهاجرت به اسپانیا و شرایط عمومی آن
 • مهاجرت به اسپانیا از طریق کار
 • مهاجرت به اسپانیا از طریق تحصیل
 • مهاجرت به اسپانیا از طریق سرمایه گذاری
 • مهاجرت به اسپانیا از طریق ازدواج
 • مهاجرت به اسپانیا و اخذ تابعیت از طریق تولد
 • مهاجرت به اسپانیا و اخذ تابعیت از طریق پناهندگی
 • مهاجرت به اسپانیا برای هنرمندان و افراد فوق موفق
 • مهاجرت به اسپانیا و هزینه های زندگی در اسپانیا
 • مهاجرت به اسپانیا و اخذ تابعیت اسپانیا

مهاجرت به اسپانیا و مقدمه ای بر آن

مهاجرت به اسپانیا

مهاجرت به اسپانیا ، راههای مهاجرت به اسپانیا و شرایط اخذ اقامت در کشور اسپانیا در این مقاله به صورت علمی مورد تحلیل و بررسی قرار گرفته است. راههای مهاجرت به اسپانیا و شرایط گرفتن وکیل مهاجرت چیست ؟  شرایط اخذ اقامت اسپانیا چیست؟ بهترین راه اخذ اقامت اسپانیا چیست؟ مهاجرت به اسپانیا از ۶ روش کار ، تحصیل، سرمایه گذاری، ازدواج ، تولد و پناهندگی انجام می شود و ما در این مقاله این ۶ روش اخذ اقامت کشور اسپانیا را بررسی و تحلیل می کنیم. مهاجرت به اسپانیا و تابعیت کشور اسپانیا برای اشخاصی که تقاضای زندگی در

محیط زیبا و خوش آب و هوای کشور اسپانیا را دارند در این بخش مورد تحلیل قرار گرفته است. کشور اسپانیا با نام رسمی پادشاهی اسپانیا در جنوب غربی اروپا قرار دارد و با کشورهای فرانسه و پرتغال هم مرز است. زبان رسمی کشور اسپانیا زبان اسپانیایی است و جمعیتی در حدود ۵۰ میلیون نفر دارد. کشور اسپانیا روش های متنوع و جذابی نظیر ویزای طلایی دارد. اسپانیا کشور توریستی زیبایی می باشد که البته در سالهای اخیر از نظر اقتصادی مشکلاتی داشته است و نرخ بیکاری بالا و تورم در این کشور از عواملی می باشد که این کشور جهت کار مقصد اول متقاضیان مهاجرت به اروپا نباشد ولی برای سرمایه گذاری و تحصیل می تواند گزینه بسیار مناسبی باشد. اقامت کشور اسپانیا به دو صورت می باشد. اقامت موقت اسپانیا و اقامت دائم اسپانیا. در اقامت موقت مثل اقامت تحصیلی شخص در این کشور نیاز به حضور دارد و باید در این کشور بماند و تحت شرایط خاصی این اقامت تمدید می شود ولی اقامت دائم این کشور نیاز به حضور ندارد و قابل تمدید است و حتی به پاسپورت نیز قابل تبدیل می باشد.

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد خرید ملک در اسپانیا و پرتغال

مقاله مرتبط

راههای اخذ اقامت اسپانیا

مهاجرت به اسپانیا و شرایط عمومی آن

نقشه اسپانیا

مهاجرت به اسپانیا از چند روش مختلف قابل بررسی است. ورود و اقامت در اسپانیا به چند صورت امکان پذیر است. برای ورود به اسپانیا اشخاص ایرانی نیاز به دریافت ویزا دارند و ویزاهای کوتاه مدت و اقامت های بلند مدت می توانند دریافت کنند. ویزاهای کوتاه مدت مثل ویزا شنگن یا ویزای توریستی قابلیت تبدیل به اقامت را ندارند و این نوع ویزاها حتی به صورت بلند مدت اثرات حقوقی اقامت را ندارند و شخص از اتباع کشور اسپانیا و مقیم این کشور محسوب نمی شود. اما ویزاهای بلند مدت مثل اقامت کاری متفاوت می باشند و شخص می تواند در این کشور از خدمات دولتی نیز استفاده کند. ویزاهای بلند مدت در اسپانیا به ۳ صورت است:

 • یک اقامت که ترکیبی از اجازه کار و اجازه اقامت (visado de trabajo y residencia) می باشد و شخص با دریافت این نوع اقامت اجازه کار و زندگی در این کشور را خواهد داشت.

 • اقامت دانشجویی که شخص در مدت تحصیل اجازه حضور در کشور اسپانیا را خواهد داشت.
 • اجازه اقامت جهت الحاق به خانواده یا بازنشستگی

به صورت کلی شخص با ۵ سال زندگی متوالی در کشور اسپانیا شخص می تواند درخواست اقامت دائم بلند مدت کند. همینطور شخصی که اقامت دائم یا کارت آبی اروپا را داشته باشد می تواند در کشور اسپانیا زندگی و کار کند. پس از ۱۰ سال زندگی در اسپانیا نیز شخص میتواند درخواست پاسپورت کشور اسپانیا را بدهد.

میتوانید با وکلا و مشاورین موسسه مشاوره اي اتريش MIE با همكاري موسسه حقوقي ملک پور در ايران ،در تماس باشید و از مشاوره های تخصصی انها در مورد راههای مهاجرت به اسپانیا بهره مند شوید.

مقاله حاضر در پی پاسخگویی به سوالات کسانی است که به دنبال راه­های مهاجرت به اسپانیا هستند. راه­های مهاجرت به اسپانیا برای ایرانیان نسبت به ملیت­ های دیگر ممکن است تفاوت­هایی را در بر داشته باشد که اطلاع از انوع را­ه­های مهاجرت به اسپانیا به متقاضیان و علاقه مندان کشور اسپانیا کمک خواهد کرد تا بهترین تصمیم را جهت مهاجرت به اسپانیا اتخاذ کنند. در اینجا لازم به ذکر است که منظور از راه های مهاجرت به اسپانیا داشتن اقامت در کشور اسپانیا به صورت بلند مدت یا به صورت دقیق­تر بیش از نود روز می­ باشد که احتمال دارد منجر به اقامت دائم اسپانیا، تابعیت و اخذ پاسپورت اسپانیا خواهد شد. جهت اطلاع از شرایط ویزای شینگن اسپانیا و یا اقامت کوتاه مدت در اسپانیا به وب سایت موسسه مشاوره ای و مهاجرت MIE می ­توانید مراجعه فرمایید. انواع راه­های مهاجرت به اسپانیا در واقع اخذ اقامت بلند مدت جهت زندگی، کار، کار آفرینی یا سرمایه گذاری و تحصیل یا انجام تحقیقات علمی را در اسپانیا شامل می شود. در این راستا اقامت بلند مدت موقت اسپانیا بین نود روز تا پنج سال و اقامت بلند مدت دائمی اسپانیا بیش از پنج سال می ­باشد. حال در ادامۀ مقاله در مورد هر یک از راه­های مهاجرت به اسپانیا به اختصار توضیح و شرح خواهیم داد.

مهاجرت به اسپانیا از طریق کار

مهاجرت به اسپانیا از طریق کار

مهاجرت به اسپانیا از طریق کار یکی از روش های مناسب مهاجرت به اسپانیا و اخذ اقامت کشور اسپانیا می باشد. با اینکه کشور اسپانیا چند سال می باشد که از نظر اقتصادی ضعیف می باشد و نسبت به دیگر کشورهایی اروپایی نرخ بیکاری بالاتری دارد ولی در برخی مشاغل نیاز به نیروی کار دارد و از همین روش می توان اقامت کشور اسپانیا را اخذ کرد. نرخ بیکاری در کشور اسپانیا ۱۵٫۲ می باشد که نرخ بیکاری بسیار بالایی می باشد و همین موضوع شرایط کاری را در این کشور نشان می دهد. این رقم در مقایسه با کشورهای سطح بالای اروپایی نظیر آلمان و اتریش که

زیر ۵ درصد می باشد آمار بسیار بالایی می باشد.  البته هر ایالت و شهر در اسپانیا مشاغل مورد نیاز خاص خود را دارند که شخص در صورتی که بداند در چه شهری چه شغلی مورد نیاز است و در این صورت شخص می تواند شغل مورد نظر خود را پیدا کند. البته شناخت و آشنایی با زبان اسپانیایی نیز کمک بسیار زیادی به شخص جهت کاریابی می کند. برخی مشاغل مورد نیاز در اسپانیا عباتند از: مشاغل در حوزه It ، رشته های مدیریتی و مارکتینگ و…

برای اخذ اقامت از طریق کار در کشور اسپانیا شخص نیاز به کارفرما و پیشنهاد شغلی دارد. در صورتی که شخص کارفرما خود را پیدا کند، کارفرما باید درخواست مجوز کار به اداره کار اسپانیا بدهد و در صورتی که شخصی در اسپانیا و بعد از آن در اتحادیه اروپا در آن شغل پیدا نشود کارفرما می تواند یک شخص خارج اتحادیه اروپا را استخدام کند. البته در شرایطی که شغل مربوطه در لیست مشاغل مورد نیاز کشور اسپانیا باشد نیاز به ثبت آگهی نیست و کارفرما خیلی راحت تر می تواند برای شخص مجوز کار را دریافت کند.

در لینک زیر میتوانید لیست مشاغل مورد نیاز را بررسی کنید.

http://www.sepe.es/indiceOcupaciones/indiceOcupaciones.do?idioma=es

برخی اشخاص نیازی به دریافت مجوز کار ندارند. هرچند این افراد نیز باید برای اخذ ویزا و اقامت کاری اقدام نمایند ولی از دریافت مجوز کار از اداره کار اسپانیا معاف می باشند. این افراد نظیر اساتید دانشگاه ، دانشمندان و متخصصانی که به اسپانیا برای انجام امور تحقیقاتی و برنامه های فرهنگی دعوت شده اند یا خبرنگاران و ورزشکاران و هنرمندان برای انجام امور خاصی  می باشند.

حداقل حقوق در کشور اسپانیا ۶۵۰  یورو در ماه میباشد که این حقوق معمولی یک کارگر ساده میباشد و بالاترین حقوق مربوط به دندان پزشکان میباشد که ماهیانه در حدود ۱۳۵۰۰ یورو میباشد.

کاریابی در اسپانیا: اقامت کاری در اسپانیا در ابتدا نیازمند یافتن شغل مناسب میباشد. شخص جهت اینکه بتواند مجوز کار بگیرد بهتر است بررسی کند شغل و تخصص وی جزو مشاغل مورد نیاز کشور اسپانیا میباشد تا دریافت مجوز کار ممکن باشد وگرنه ممکن است روند بسیار طولانی شود.برای یافتن کار در کشور اسپانیا موارد زیر باید رعایت شود:

 • تهیه رزومه به صورت کامل به انگلیسی و ترجیحا به اسپانیایی
 • تهیه پورتفولیو (نمونه کار)
 • آشنایی کامل به زبان انگلیسی و تا حد امکان اسپانیایی
 • جستجوی مشاغل مورد نیاز در شهر های مختلف کشور اسپانیا
 • ارسال رزومه به کارفرما مورد نظر

برخی سایت های کاریابی در اسپانیا :

 • iAgora.com
 • Eurograduate
 • Bolsadetrabajo

ویزای کاری اسپانیا:

یکی از راه­های مهاجرت به اسپانیا اخذ ویزای کاری اسپانیا می باشد. اولین شرط اخذ ویزای کاری اسپانیا داشتن سن بالای ۱۶ سال است که این قانون در صورتی که به منظور اخذ ویزای کاری اسپانیا جهت خود اشتغالی باشد به بالای سن ۱۸ سال تغییر خواهد کرد. اما آنچه تحقق یافتن ویزای کاری اسپانیا را به عنوان یکی از راه­های مهاجرت به اسپانیا به خصوص برای ایرانیان دشوار و تا حدی غیر ممکن می سازد، شرط داشتن پیشنهاد کاری یا به اصطلاح Job Offer در زمان گرفتن ویزای کاری اسپانیا است. از این رو جهت یافتن بهترین راه حل برای ویزای کار اسپانیا با موسسه مشاوره ای و مهاجرت MIE ارتباط برقرار کنید تا از تجارب مشاورین ارشد موسسه مشاوره ای و مهاجرت MIE به صورت رایگان بهره بگیرید.

کار در اسپانیا و اخذ ویزای کاری اسپانیا

تحصیل در اسپانیا

مهاجرت به اسپانیا از طریق تحصیل

مهاجرت به اسپانیا از طریق تحصیل یکی از روش های بسیار محبوب جهت اخذ اقامت این کشور می باشد. آب و هوای زیبا ، تحصیل ارزان و کیفیت آموزشی مناسب موجب شده است کشور اسپانیا یکی از کشورهایی باشد که دانشجویان بین المللی بسیار زیادی سالیانه در این کشور تحصیل کنند. حتی بسیاری از ساکنین اروپا جهت ادامه تحصیل خود به کشور اسپانیا مهاجرت می کنند و با اخذ اقامت تحصیلی تحصیلات خود را در این کشور ادامه می دهند. از مزایای تحصیل در کشور اسپانیا می توان به سطح آموزشی بالا، تفریحات گوناگون دانشجویی ، یادگیری زبان جدید ، دوره های آموزشی انگلیسی با هزینه های پایین و … اشاره کرد. ولی تحصیل در کشور اسپانیا معایبی نظیر شرایط نامناسب کار و کار دانشجویی و سخت بودن اخذ اقامت پس از تحصیل در کشور اسپانیا دارد.

زبان تحصیل در کشور اسپانیا زبان انگلیسی و اسپانیایی می باشد که تحصیل به زبان اسپانیایی برای ساکنین اتحادیه اروپا رایگان و برای اتباع خارج اتحادیه اروپا با هزینه می باشد. البته با تحصیل به زبان اسپانیایی شخص میتواند با هزینه بسیار پایینی تحصیل کند که این مبلغ چیزی در حدود ۲۰۰۰ یورو در سال می باشد. تحصیل به زبان انگلیسی در کشور اسپانیا نیز امکان دارد که مبلغ تحصیل به زبان انگلیسی در کشور اسپانیا بین ۸ الی ۱۵ هزار یورو می باشد. البته می توان در کشور اسپانیا قبل از ورود به ترم اصلی و دوره اصلی دوره های زبان اسپانیایی ثبت نام کرد و پس از یادگیری زبان اسپانیایی وارد دوره های تحصیلی این کشور شد. هزینه های زندگی در کشور اسپانیا نیز کاملاً بستگی به نوع زندگی شخص دارد ولی نسبت به خیلی کشورهای اروپایی کمتر می باشد. ولی به طور متوسط می توان گفت هزینه زندگی دانشجویی در کشور اسپانیا مبلغی در حدود ۷۰۰ یورو می باشد.

تحصیل در اسپانیا در مقطع قبل از دانشگاه نیز امکان دارد. برای تحصیل اشخاص زیر ۱۸ سال در کشور اسپانیا کالج های بسیار عالی با هزینه های زیر ۲۰ هزار یورو در سال نیز میتوان اقدام کرد که در مقایسه با خیلی کشورهای اروپایی هزینه بسیار کمتری دارند.

رشته های مورد علاقه اشخاص در کشور اسپانیا از رشته هایی نظیر مهندسی کامپیوتر ، مارکتینگ و بازاریابی و پزشکی میباشد.

دانشگاه های برتر اسپانیا

 • دانشگاه ال سابیو
 • دانشگاه خوزه کمیلو چزا
 • دانشگاه سن پابلو
 • دانشگاه کاردنال
 • دانشگاه سن آنتونیو
 • دانشگاه کارلوس مادرید

در این زمینه فایل های صوتی و تصویری متعددی تهیه شده است که می توانید از آن ها استفاده کنید.

ویزای تحصیل اسپانیا یا انجام تحقیقات علمی در اسپانیا:

امروزه با در نظر گرفتن این که از یک طرف زبان اسپانیایی یکی از زبان هایی است که به صورت گسترده در دنیا صحبت می شود و از طرف دیگر اعتبار دانشگاه­های اسپانیا به خصوص در زمینه رشته­ های تجارت و Business که دانشجویان بین المللی بیشماری را به خود جذب کرده است، مهاجرت تحصیلی اسپانیا و همچنین انجام تحقیقات علمی در اسپانیا از راه­های مهاجرت به اسپانیا به صورت قانونی محسوب می شوند که بسیار مورد توجه قرار گرفته است. از این رو لطفاً جهت کسب اطلاعات بیشتر از دانشگاه­­ها و ویزای تحصیلی اسپانیا با موسسه مشاوره ای و مهاجرت MIE تماس حاصل فرمایید.

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد تحصیل دکترا و فوق دکترا در اسپانیا

مقاله مرتبط

تحصیل در اسپانیا

مهاجرت به اسپانیا از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به اسپانیا از روش های سرمایه گذاری نیز یکی از محبوب ترین روش های مهاجرت به اروپا می باشد. سرمایه گذاری در اسپانیا روش های مختلفی دارد که همین موضوع یکی از مواردی می باشد که مهاجرت به اسپانیا از طریق سرمایه گذاری را به یکی از روش های مورد علاقه اشخاص جهت مهاجرت به اروپا تبدیل کرده است. برای سرمایه گذاری در کشور اسپانیا ابتدا باید شاخصه های اقتصادی این کشور و استاندارد های سرمایه گذاری بررسی شود تا بتوان سرمایه گذاری امنی داشت. یکی از مهمترین مسائل بررسی IIA و IIT می باشد که آیا کشور اسپانیا عضو معاهدات بین المللی سرمایه گذاری می باشد یا خیر. کشور اسپانیا ششمین کشور مورد علاقه جهت سرمایه گذاری می باشد.

در قوانین کشور اسپانیا چند نوع اقامت از طریق سرمایه گذاری پیش بینی شده است که قوانین سرمایه گذاری در اسپانیا و روش های اخذ مهاجرت به اسپانیا از طریق سرمایه گذاری به روش های زیر می باشد:

ویزای سرمایه گذاری اسپانیا یا ویزای کارآفرینی اسپانیا:

ویزای سرمایه گذاری اسپانیا که یکی از راه­های مهاجرت به اسپانیا می باشد، شامل همسر و بچه های زیر ۱۸ سال سرمایه گذار نیز می شود. همچنین این ویزا می تواند در صورت اثبات عدم توانایی، پدر و مادر کهن سال متقاضی را هم در بر گیرید. ویزای سرمایه گذاری اسپانیا در ابتدا به مدت یک سال صادر می شود که به صورت معمول برای تمدید آن حداقل شش ماه را باید در خاک کشور اسپانیا اقامت داشته باشید. به بیان دیگر ویزای اقامت اسپانیا تحت قانون سرمایه گذاری یا کارآفرینی اسپانیا برای متقاضیان سرمایه گذار توسط وزارت امور خارجه کشور اسپانیا صادر خواهد شد. اخذ ویزای اقامت اسپانیا توسط سرمایه گذاری یا کارآفرینی از طرق مختلف زیر امکان پذیر است:

سرمایه گذاری در اسپانیا
اخذ اقامت اسپانیا از طریق سرمایه گذاری
مهاجرت به اسپانیا از طریق ثبت شرکت و سرمایه گذاری

ویزای خود اشتغالی اسپانیا

هر شخص متقاضی خوداشتغالی در اسپانیا باید در ابتد مجوز این کار را از کنسولگری اسپانیا اخذ کند. مدارک موردنیاز برای این امر به شرح زیر هستند.

 • طرح تجاری مناسب
 • اثبات تمکن مالی برای اجرای طرح تجاری
 • اثبات مهارت و تخصص کافی برای اجرای این طرح تجاری
 • هر نوع قرارداد همکاری با شرکت های اسپانیایی
 • هرگونه جواز مورد نیاز برای طرح تجاری مربوطه که در اسپانیا مورد نیاز باشد
 • اطلاعات کافی در خصوص توانایی استخدام افراد اسپانیایی

در این روش شاید حتی با ۱۰ الی ۱۵ هزار یورو نیز بتوان اقامت کشوراسپانیا را اخذ کرد و با ایجاد یک طرح فعال تجاری اقامت این کشور را اخذ نمود.

توجه شود سرمایه گذاری و ثبت شرکت به تنهایی موجب اهدای اقامت به فرد نمیشود و باید مراحل قانونی این امر طی شود. برای این مورد بهتر است با وکیل و مشاورین متخصص در امور سرمایه گذاری مشورت شود تا به بهترین شکل بتوان هم اقامت اخذ کرد هم سرمایه گذاری مناسبی انجام داد.

سرمایه گذاری با ارائه و اجرایی کردن طرح تجاری در اسپانیا:

 یکی از راه های مهاجرت و سرمایه گذاری اسپانیا ارائۀ طرح تجاری یا Business Plan است که لازمۀ اخذ ویزای سرمایه گذاری اسپانیا برای این مورد شرایطی همانند نوآورانه بودن طرح ارائه شده و بسیاری شرایط دیگر می باشد. جهت اطلاع از شرایط طرح تجاری برای ویزای سرمایه گذاری اسپانیا از وب سایت موسسه مشاوره ای و مهاجرت MIE دیدن فرمایید.

مهاجرت به اسپانیا از طریق خود حمایتی یا طرح بازنشستگی

مهاجرت به اسپانیا از طریق خود حمایتی یا تمکن مالی اسپانیا یا اقامت بازنشستگی نوعی اقامت است که در کشورهایی مثل فرانسه ، اتریش و یونان نیز مشابه آن دیده می شود. این اقامت نوعی اقامت برای افراد بازنشسته که دارای درآمد کافی در کشور خود می باشند و نیاز به کار کردن در این کشور ندارند، می باشد. برای اخذ این اقامت فرد باید اثبات کند درآمد کافی برای تامین هزینه های زندگی خود و خانواده خود را در کشور خود دارد و نیاز به کار کردن در کشور اسپانیا ندارد. به این منظور فرد می توان منبع درآمد خود را از حقوق بازنشستگی، اجاره املاک و مستقلات خود، سود سهام و روش های دیگر اثبات نماید. برای درخواست برای این نوع اقامت فرد باید ثابت نماید حداقل مبلغ ۲۸۴۰۰ دلار در سال به علاوه ۷۱۰۰ دلار به ازای هر نفر افراد خانواده همراه خود درآمد دارد. در این نوع اقامت و اقامت ثبت شرکت اسپانیا فرزندان زیر ۱۶ سال شخص شامل پرونده شده و همراه والدین اقامت را کسب میکنند. مهاجرت به اسپانیا از طریق طرح خود حمایتی یا تمکن مالی نیاز به حضور و اقامت حداقل ۸۱ روزه در کشور اسپانیا دارد و شخص دیگر روزهای سال را میتواند در کشورهای دیگر حوزه شنگن زندگی کند و این روش میتواند روش بسیار جذابی برای اشخاصی باشد که خواستار اقامت بلند مدت اروپا بدون شرط حضور بلند مدت می باشند که بتوانند به تمامی کشورهای اروپا بدون محدودیت زندگی کنند.

تمکن مالی اسپانیا

مهاجرت به اسپانیا از طریق خرید ملک

خرید ملک در اسپانیا

تمامی کشورها از طریق خرید ملک به شخص اقامت اعطا نمی کنند ولی کشور اسپانیا مثل پرتغال، یونان، مجارستان، گرجستان از جمله کشورهایی می باشد که با خرید ملک می توان اقامت این کشور را اخذ کرد. البته خرید هر ملکی در این کشور موجب اعطای اقامت نمی شود و باید شرایط مشخص شده در قانون این کشور رعایت شود تا سبب اعطای اقامت شود. اقامت کشور اسپانیا از طریق خرید ملک به ویزا طلایی (Golden visa) معروف است.

شرایط خرید ملک در اسپانیا

برای مهاجرت به اسپانیا از طریق سرمایه گذاری خرید ملک شخص باید شرایط زیر را داشته باشد:

 • فرد از اتباع غیر اتحادیه اروپا باشد
 • به سن قانونی ۱۸ سال رسیده باشد.
 • فرد در کشور اسپانیا یا کشور سابق خود سابقه کیفری طی ۵ سال گذشته نداشته باشد
 • در کشور اسپانیا به طور غیر قانونی حضور نداشته باشد.
 • بیمه سلامت داشته باشد.
 • اثبات منابع مالی کافی برای حمایت خود و خانواده خود
 • هزینه های جانبی فرم درخواست را بپردازد.

برای دریافت اقامت از این طریق شخص باید حداقل ۵۰۰ هزار یورو در کشور اسپانیا ملک خریداری کند که این مبلغ میتواند یک ملک خریداری شود و همینطور می توان چند ملک خریداری کرد.

از مزایای سرمایه گذاری از این طریق این می باشد که اقامت با همین مبلغ به خانواده فرد نیز اهدا می شود و درآمد فرد از اجاره این املاک می تواند درآمد قابل توجهی باشد. به خصوص با توجه به اینکه اسپانیا کشور توریستی می باشد و املاک ساحلی این کشور اجاره بسیار بالایی دارد. از معایب این نوع اخذ اقامت این می باشد که هم هزینه بسیار بالایی دارد و اینکه کیفیت کشور اسپانیا برای زندگی دائم در حد کشورهای دیگر اروپایی مثل اتریش و سوئیس نمی باشد.

سرمایه گذاری با خرید ملک در اسپانیا: افرادی که بتوانند ثابت کنند که صاحب ملکی به ارزش پانصد هزار یورو یا بیشتر در کشور اسپانیا هستند واجد شرایط لازم برای اخذ ویزای سرمایه گذاری اسپانیا می شوند. این روش سرمایه گذاری برای بسیاری از محبوب ترین را­ه­های مهاجرت به اسپانیا است.

سرمایه گذاری­های عظیم در اسپانیا: این نوع سرمایه گذاری اسپانیا شامل سرمایه گذاری بالغ بر دو میلیون یورو در اوراق دولتی یا سرمایه گذاری بالغ بر یک میلیون یورو در سهام شرکت های اسپانیایی یا موسسات مالی اسپانیایی می­ باشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد ویزای سرمایه گذاری اسپانیا و مدارک مورد نیاز برای درخواست سرمایه گذاری اسپانیا یا سرمایه گذاری­های عظیم در اسپانیا با مشاورین مجرب موسسه مشاوره ای و مهاجرت MIE تماس حاصل فرمایید.

در اینجا باید اشاره کرد با توجه به کلاه برداری موسسات و افراد سود جو، متقاضیان محترم ویزای سرمایه گذاری اسپانیا باید آگاه باشند که سرمایه گذاری در اسپانیا به صورت همزمان و یا در جا منجر به تابعیت اسپانیا، اخذ پاسپورت اسپانیا و یا حتی اقامت دائم اسپانیا نخواهد شد.

همچنین لازم به ذکر است که از زمان دادن درخواست برای ویزای بلند مدت اسپانیا بین یک تا سه ماه نتیجۀ درخواست ویزای متقاضیان اعلام خواهد شد. این در حالی است که در صورت رد شدن ویزا، متقاضی تنها به مدت یک ماه از تاریخ ردی ویزا زمان خواهد داشت تا به نتیجۀ صادر شده اعتراض کند.

آنچه را که برای خوانندگان این مقاله در انتها می توان نتیجه گیری کرد این است که علی رغم زیبایی­ها و آب و هوای مطبوع کشور اسپانیا، هزینه ­های گران به خصوص شهریه دانشگاه­های اسپانیا می تواند جای شک و تردید فراوانی را برای علاقه مندان به تحصیل در اسپانیا به وجود آورد. از طرف دیگر علاقه مندان به سرمایه گذاری در اسپانیا باید توجه کنند که این سرمایه گذاری چه به صورت اسکناس و چه به صورت سهام یا خرید ملک باشد، منجر به اخذ تابعیت اسپانیا و یا اقامت دائم اسپانیا نخواهد شد. در صورتی که سرمایه گذاری در کشورهای اروپایی مشابه همانند سرمایه گذاری در پرتغال و تنها با ماندن چند روز در سال در کشور پرتغال می تواند پس از چند سال منجر به اخذ اقامت دائم پرتغال شود. همچنین شرایط بازار مسکن و ملک در اسپانیا از دیگر مسائلی است که در چندین سال اخیر دچار رکود شده است، که در نتیجه باز هم سرمایه گذاری در اسپانیا و یا خرید ملک در اسپانیا را برای علاقه مندان با شبهه و ابهام فراوان همراه خواهد کرد.

مهاجرت به اسپانیا از طریق ازدواج

مهاجرت به اسپانیا از طریق ازدواج نیز برای اشخاصی که همسر آنها در کشور اسپانیا مقیم است یا تابعیت کشور اسپانیا را دارد ممکن است. برای دریافت اقامت از طریق ازدواج عموماً شخص باید تمکن مالی و درآمد ثابت نشان بدهد. در اسپانیا فردی که حداقل ۱ سال در اسپانیا به طور قانونی اقامت داشته و اقامت خود را برای یک سال دیگر تمدید کرده است می تواند افراد ذیل را به عنوان همراه خود ملحق کند.

 • همسر ، در صورتی که از هم به طور قانونی جدا نشده باشند.
 • فرزندان خود فرد یا فرزندان همسر فرد در صورتی که زیر ۱۸ سال باشند و یا مجرد و محجور باشند.
 • محجورین (زیر ۱۸ سال) که حضانت آنها با فرد می باشد.
 • والدین فرد یا همسر فرد در صورتی که نیازمند و وابستگی آنها به فرد و نیاز به حضور آنها در اسپانیا اثبات شود.
اخذ اقامت اسپانیا از طریق ازدواج

مهاجرت به اسپانیا و اخذ تابعیت از طریق تولد

مهاجرت به اسپانیا و اخذ تابعیت کشور اسپانیا از طریق تولد برخلاف کشور های کمی که از طریق قاعده خاک تابعیت اعطا میکنند (مثل آمریکا ، کانادا وبرزیل و..) بر اساس سیستم خون تابعیت کشور خود را اعطا می کند. بر طبق قانون اسپانیا تابعیت از روش های زیر اعطا می شود:

 • اشخاصی که والدین آنها اسپانیایی می باشند.
 • اشخاصی که توسط والدین خارجی در اسپانیا به دنیا می آیند و حداقل یکی از والدین فرد اسپانیایی می باشد.
 • اشخاصی که در خاک اسپانیا متولد می شوند و والدین آنها تابعیت هیچ کشوری را ندارند یا کشور فرد تابعیت وی را نمی پذیرد.
 • اشخاصی که در اسپانیا متولد شده و والدین آنها مجهول می باشند به آنها تابعیت اسپانیایی اعطا می شود.

همینطور اشخاصی که در سنین قبل از ۱۸ سالگی توسط والدین اسپانیایی به فرزند خواندگی قبول شده اند می توانند پس از سن ۱۸ سالگی درخواست تابعیت کشور اسپانیا را دهند.

اخذ اقامت اسپانیا از طریق تولد

مهاجرت به اسپانیا و اخذ تابعیت از طریق پناهندگی

مهاجرت به اسپانیا و اخذ مهاجرت به اسپانیا روش های متعددی دارد و یکی از این روش ها پناهندگی می باشد. پناهنده به شخصی گفته می شود که در کشور خود به علت هایی نظیر نژاد، ملیت ، دین ، جنسیت ، تعلق به گروه اجتماعی خاصی ، تعلق به گروه سیاسی خاص مورد تعقیب و محاکمه است و در صورت بازگشت به کشور خود از نظر جانی مورد تعرض قرار می گیرد. پناهندگی یکی از روش های پر خطر و پر دردسر می باشد که شخص ممکن است پرونده وی رد شود و نمی تواند به کشور خود نیز بازگردد. پناهندگی یکی از بدترین روش های مهاجرت می باشد که خطرات بسیار زیادی دارد. همینطور بسیاری از اشخاص به دروغ با ارائه پرونده های دروغین نظیر تغییر دین و جعل کردن پرونده های سیاسی و اجتماعی قصد دریافت اقامت را دارند که عموماً پرونده این اشخاص رد می شود. بسیاری نیز از روش های قاچاق و غیر قانونی وارد کشور اسپانیا می شوند و درخواست پناهندگی می دهند که روش های قاچاق نیز راه های بسیار پر خطری هستند که شخص می تواند با تحقیقات کافی و پیدا کردن روش مناسب برای خود با تهیه کردن پیش نیازهای لازم یک مهاجرت امن و قانونی داشته باشد. موسسه حقوقی ملک پور با بیش از ۱۷ سال سابقه در امر مهاجرت و حقوق بین الملل هیچ نوع خدماتی در خصوص پناهندگی ارائه نمی دهد.

پناهندگی اسپانیا

مهاجرت به اسپانیا برای هنرمندان و افراد بسیار موفق

مهاجرت به اسپانیا و دریافت اقامت کشور اسپانیا برای افراد موفق شرایط مشخص شده ای دارد. در بسیاری از کشورها در دسته بندی های ویزاهای کاری شرایط ویژه ای برای اشخاص با استعداد های خاص ، هنرمندان شاخص و ورزشکاران و دیگر اشخاصی که استعداد و مهارت خاصی دارند وجود دارد.  کشور اسپانیا نیز نوعی اقامت برای افراد با استعداد های ویژه به عنوان متخصصین بسیار ماهر (Highly qualified professionals) وجود دارد که اشخاصی که استعداد های خاصی و مهارت خاصی دارند می توانند برای این نوع ویزا درخواست بدهند. البته توجه شود برای دریافت این ویزا مهارت شخص باید مهارت بسیار قابل توجهی باشد و با فرهنگ و کشور اسپانیا نیز سازگار باشد. برای دریافت اقامت و ویزا متخصصین بسیار ماهر اسپانیا شخص نیاز به داشتن کارفرما در کشور اسپانیا می باشد و کارفرما می باشد که از طرف شخص باید درخواست اقامت وی را به اداره مهاجرت ارسال کند. در صورتی با اقامت شخص موافقت میشود که شغل وی و تخصص فرد طبق قانون با منافع اسپانیا یکی باشد. این موضوع کمی نسبی است و تعریف مشخصی در قانون مهاجرت به اسپانیا ندارد و به همین علت شخص برای ورود به این روند بهتر است با وکیل مهاجرتی مشورت نماید تا شانس اخذ ویزا و مهاجرت به اسپانیا را تا حدودی مطلع شود.

مهاجرت به اسپانیا و هزینه های زندگی در اسپانیا

مهاجرت به اسپانیا و زندگی در اسپانیا در مقایسه با کشورهای سطح اول اروپایی کم هزینه تر می باشد. نرخ مالیات در کشور اسپانیا نسبت به کشورهایی نظیر آلمان و دانمارک بسیار کمتر می باشد و همینطور خدمات اجتماعی نیز در سطح این کشورها نیست. هزینه یک زندگی متوسط در کشور اسپانیا ماهیانه در حدود ۹۰۰ یورو می باشد که شامل مسکن ، رفت و آمد ، لباس ، خوردنی و آشامیدنی و اینترنت و… می باشد. البته این رقمی که در خصوص زندگی و مهاجرت به اسپانیا مشخص شده است هزینه های متوسط در این کشور است که تا حدودی نیز بسته به نوع و سبک زندگی شخص نیز دارد. همینطور زندگی در شهر های بزرگ مثل بارسلونا و مادرید پر هزینه تر می باشد و زندگی در شهر های کم جمعیت و روستایی این کشور هزینه های کمتری دارد.

هزینه های مسکن در شهر های مختلف اسپانیا

شهر خانه یک خوابه در مرکز شهر خانه ۳ خوابه در مرکز شهر هزینه هر متر خانه در مرکز شهر
مادرید €۸۰۰ €۱,۵۰۰ €۴,۳۵۰
بارسلونا €۹۰۰ €۱,۴۰۰ €۴,۳۵۰
الیکانته €۴۰۰ €۶۵۰ €۲,۶۰۰
سن سباستین €۸۷۰ €۱,۴۰۰ €۶,۱۵۰
مالاگا €۵۲۰ €۸۹۰ €۲,۰۰۰
والنسیا €۵۶۰ €۸۷۰ €۲,۴۰۰
سویا €۵۳۰ €۸۹۰ €۲,۵۰۰

ویدئوهای مربوط به گشت و گذار در اسپانیا و برخی هزینه های زندگی در آن

فایل ویدئویی موسسه حقوقی ملک پور در مورد فستیوال گراسیا در بارسلونای اسپانیا

فایل ویدئویی موسسه حقوقی ملک پور در مورد بازدید از یک فروشگاه زنجیره ای در اسپانیا

فایل ویدئویی موسسه حقوقی ملک پور در مورد میدان کاتولینای بارسلونا در اسپانیا

فایل ویدئویی موسسه حقوقی ملک پور در مورد رامبلای شهر بارسلونا در اسپانیا

فایل ویدئویی موسسه حقوقی ملک پور در مورد یک فروشگاه مواد غذایی

مهاجرت به اسپانیا و اخذ تابعیت اسپانیا

مهاجرت به اسپانیا و اخذ اقامت و تابعیت اسپانیا از روش های مختلف قابل اخذ می باشد. در صورتی که شخص ۵ سال در کشور اسپانیا زندگی کند می تواند درخواست اقامت دائم کشور اسپانیا را بدهد و پس از ۱۰ سال زندگی میتواند درخواست پاسپورت بدهد. در برخی موارد شخص می تواند زودتر درخواست پاسپورت بدهد مثل وقتی که با شخص اسپانیایی ازدواج می کند. طبق قوانین بین شخصی که اقامت دائم کشور اسپانیا را دارد و شخصی که تابعیت و پاسپورت این کشور را اخذ میکند تفاوت هایی نظیر اشتغال در پست های سیاسی و رای های سیاسی را میتوان مثال زد. شخص در قانون اسپانیا جهت اخذ تابعیت کشور اسپانیا باید از تابعیت قبلی خود خارج شود. کشور اسپانیا دو تابعیتی را نمیپذیرد و شخص باید تابعیت کشور قبلی خود را رها کند. مدارک مورد نیاز جهت درخواست اقامت دائم در کشور اسپانیا:

 • پاسپورت
 • مدارک اقامت قانونی در این کشور در سالهای قبل
 • مدرک عدم سوء پیشینه
 • مدارک پزشکی
 • مدارک تاهل

شما می توانید از طریق دریافت مشاوره رایگان شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

مهاجرت به اسپانیا و سخن پایانی

با خواندن این مقاله با اطلاعاتی که در باب راههای مهاجرت به اسپانیا و راههای اخذ اقامت اسپانیا کسب نمودید به راحتی می توانید شرایط مهاجرت به اسپانیا از جمله تحصیل در اسپانیا و یا کار در اسپانیا و یا سرمایه گذاری در اسپانیا و یا خرید ملک در اسپانیا و یا ثبت شرکت در اسپانیا و یا ازدواج در اسپانیا و یا تولد فرزند در اسپانیا را با شرایط خود تطبیق داده و راههای مهاجرت به اسپانیا انتخاب نمائید. در این راه حتما با کارشناسان حقوق بین الملل موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای ام آی ای اتریش در سراسر دنیا و یا با شعبه مرکزی در وین اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل نموده و از انها مشاوره رایگان و یاری بخواهید .
مهاجرت به اسپانیا و زندگی در کشور اسپانیا می تواند تجربه جدید و جذابی برای اشخاصی که علاقه مند به زندگی در یک کشور با آب و هوای متعادل هستند می باشد و کشور اسپانیا جاذبه های گردشگری بسیار زیادی دارد و تفریحات و جشن های گوناگونی در طول سال در این کشور برگذار میشود. با اینکه کشور اسپانیا از نظر اقتصادی و از نظر کار شرایط بسیار ایده آل و قابل مقایسه با کشورهای شماره اول اروپایی ندارد ولی شرایط اقامتی متنوعی دارد و هم جهت تحصیل هم جهت سرمایه گذاری و کار میتواند گزینه مناسبی باشد. کشور اسپانیا جزو ۶ کشور محبوب جهان جهت سرمایه گذاری است و برنامه های سرمایه گذاری مختلفی که دارد موجب شده است سرمایه گذاران زیادی با خرید ملک در اسپانیا به اقامت اروپا و حوزه شنگن دست یابند و با اقامت این کشور و افزایش سرمایه خود به صورت ملک بتوانند هم اقامت اروپا را به دست بیاورند و هم با اجاره دادن ملک های خود به صورت توریستی درآمد بسیار خوبی نیز کسب کنند. مهاجرت به اسپانیا بسیار با ارزش است و قابلیت تبدیل به اقامت دائم را نیز دارد. البته برای سرمایه گذاری و اخذ اقامت گزینه ها بسیار متعدد و گسترده میباشند و اشخاص جهت دریافت مهاجرت به اسپانیا و یا کشور دیگری بهتر است ابتدا شرایط را کامل بسنجند و از قوانین مهاجرتی اطلاعات کاملی داشته باشند. برای همین موضوع ویدئو کامل و جامعی توسط استاد ملک پور در خصوص آموزش روش های مهاجرت تهیه شده است که با تهیه ویدئو راهنمای گام به گام مسیر مهاجرت میتوانید بهترین مسیر مهاجرت را برای خود برگزینید.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 پاسخ
 1. فرینار گفته:

  سلام جناب آقای ملک پور احوال شما؟/
  من ۲۳ سالمه دانشجوی سال آخر رشته داروسازی هستم و از حدود ۱۶ سالگی به دلبل علاقه شخصیم شرو کردم به یادگیری زبان اسپانیایی ولی با مطالعاتی که داشتم شنیدم که برای مهاجرت از طریق ادامه تحصیل در دوره فلوشیپ و کلا هرنوع مهاجرت کشور مناسبی نیست
  دو دل شدم… ینی برم سراغ یادگیری زبان آلمانی؟؟
  همسرم چی؟؟ ایشون دندون پزشک هستن…اگه من اقامت بگیرم ایشونم اجازه کار دارن؟؟

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام و عرض ادب
   دوست عزیز علاوه بر اینکه کشورهایی نظیر المان و اتریش و فرانسه تحصیل رایگان دارند از نظر پزشکی و اعتبار مدرک گزینه بسیار مناسب تری نسبت به اسپانیا خواهند بود .در کشور آلمان و اتریش همسر شما در صورت معادلسازی مدرک اجازه کار خو اهند داشت.

   پاسخ