مهاجرت به سوئیس و معرفی راهها و شرایط مهاجرت به کشور سوئیس در سال ۲۰۲۰

مهاجرت به سوئیس ، شرایط و راههای مهاجرت به سوئیس، مهاجرت از طریق کار به سوئیس، تحصیل و سرمایه گذاری و … در این کشور برای سال ۲۰۲۰ در این مقاله مورد بررسی علمی قرار می گیرد. روش های مهاجرت به سوئیس چیست؟ مزایا و معایب مهاجرت به سوئیس کدام است؟ بهترین راه مهاجرت به سوئیس برای ایرانیان کدام است؟ هزینه های اقامت و زندگی در سوئیس چقدر است؟ آیا امکان مهاجرت به کشور سوئیس از طریق ثبت اختراع وجود دارد؟ برای پاسخ به این سوالات و سوالاتی مرتبط با معرفی راهها و شرایط مهاجرت به کشور سوئیس تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید. سوئیس، بهترین کشورجهان برای زندگی است که بالاترین سطح رفاه و امنیت را برای شهروندانش فراهم کرده است. سوئیس کشوری بسیار سطح بالا و ثروت مند است که افراد زیادی خواهان مهاجرت به این کشور هستند. این مقاله به منظور اطلاع رسانی به شما عزیزان برای معرفی راههای مهاجرت کردن به کشور سوئیس و شرایط هر کدام از این راهها تا رسیدن به اخذ اقامت دائم سوئیس و تابعیت یا شهروندی این کشور به رشته ی تحریر در آمده است. موسسه حقوقی ملک پور MIE اتریش با داشتن سبقه ی طولانی در زمینه ی مهاجرت از تمامی روش ها و به تمام کشور های سطح بالای جهان میتواند در این راه در کنار شما باشد. شما می توانید با تماس با این موسسه شرایط خود را به صورت رایگان مورد بررسی قرار دهید تا مشاورین تلفنی بهترین راه و مسیر مهاجرت را برای شما بیان کنند. در ادامه ی مقاله با ما همراه باشید:

مهاجرت به سوئیس
 • مهاجرت به سوئیس و شرایط عمومی آن
 • مهاجرت به سوئیس از طریق کار
 • مهاجرت به سوئیس از طریق تحصیل
 • مهاجرت به سوئیس از طریق سرمایه گذاری
 • مهاجرت به سوئیس از طریق ازدواج
 • مهاجرت به سوئیس و اخذ تابعیت از طریق تولد
 • مهاجرت به سوئیس از طریق پناهندگی
 • مهاجرت به سوئیس برای هنرمندان و افراد موفق
 • مهاجرت به سوئیس و هزینه های زندگی در سوئیس
 • مهاجرت به سوئیس و اخذ تابعیت سوئیس
 • مهاجرت به سوئیس و سخن پایانی

شما می توانید از طریق دریافت مشاوره رایگان شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

مهاجرت به سوئیس و شرایط عمومی آن

کشور سوئیس (Switzerland) کشوری در قاره ی اروپا و عضو معاهده ی شنگن می باشد. پایتخت سوئیس شهر برن است و مساحت کلی این کشور نزدیک به ۴۱۲۹۰ کیلومتر است. جمعیت سوئیس ۷٫۵ میلیون نفر و زبان های رسمی در سوئیس آلمانی، ایتالیایی، رومانیایی و فرانسوی می باشد. سوئیس از ۲۶ کانتون ( ایالت) تشکیل شده است و شهر های زوریخ و ژنو از مهمترین شهر های این کشور به حساب می آیند. سوئیس از ثروتمند ترین کشور های جهان محسوب می شود. متوسط در آمد سالیانه ی شهروندان این کشور ۸۰ هزار دلار می باشد. سوئیس کشوری صلح طلب و بی طرف در مجامع بین المللی است و مقر اصلی سازمان های بزرگ جهان مانند سازمان ملل، سازمان تجارت جهانی WTO و صلیب سرخ نیز در کشور سوئیس قرار دارد. سوئیس کشوری با اقتصاد قوی نیز به شمار می رود و همچنین جاذبه های توریستی بدون اغراق خیره کننده ای دارد. به طور کلی سوئیس کشوری عالی برای زندگی و کار به شمار می رود)که درخواست بسیاری از افراد برای مهاجرت می باشد. در ادامه مقاله، به بررسی راه های مهاجرت به سوئیس می پردازیم.

نقشه سوئیس - کامنتون های سوئیس - مهاجرت به سوئیس

اطلاعات عمومی در مورد کشور سوئیس

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد مهاجرت به سوئیس

فایل ویدئویی موسسه ملک پور در مورد مقایسه اخذ اقامت دو کشور سوئیس و اتریش

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد اقامت سوئیس یا انگلیس

مهاجرت به سوئیس از طریق کار

مهاجرت به سوئیس و اخذ ویزای کار سوئیس از سال ۲۰۱۵ به طور فزاینده ای دشوار شده است. دلیل این امرآن است که اخیراً دولت سوئیس سهمیه مجوز کار را برای اتباع غیر اتحادیه اروپا / EFTA جمع آوری کرده است. سهمیه های غیر اتحادیه اروپا و EFTA برای مجوزهای کاری کوتاه مدت مجوزهای( L)  و مجوزهای کار دراز مدت مجوزهای ( B) هر کدام ۱۰۰۰ سهم کاهش یافته است. همچنین بسته به نوع ویزایی که برای آن درخواست می کنید ، شرایط ارائه ی مدرک زبان را افزایش داده و روند درخواست ویزا را پیچیده تر کرده است. اتباع غیر سوئیس اکنون باید حداقل و در یک سطح A1 با زبان غالب کانتون سوئیس خود صحبت کنند و بنویسند. در حالی که اگر متقاضی ویزای سطح B هستید و به هیچ یک از چهار زبان رسمی صحبت نمی کنید ، باید حداقل مدرک ثبت نام در یک دوره زبان را ارائه دهید. اتباع غیر اتحادیه اروپا و EFTA که می خواهند به کار در سوئیس پرداخته و از این طریق به سوئیس مهاجرت و در این کشور زندگی کنند ، باید بدانند که دولت سوئیس سهمیه اعطای مجوز را صادر خواهد کرد، این بدان معنی است که دولت فقط اجازه می دهد هر سال تعداد معینی متقاضی مجوز ویزای کاری را دریافت کنند. سوئیس عضو اتحادیه اروپا نیست ، اما هنوز توافق هایی با اتحادیه اروپا برای تنظیم روند امور مهاجرت انجام میدهد. اگر شما شهروند یک کشور اتحادیه اروپا باشید ، شهروندان اتحادیه اروپا می توانند حداکثر ۹۰ روز در سوئیس بدون نیاز به مجوز کار، کار کنند. اتباع اروپایی برای اقامت بیشتر از ۹۰ روز و داشتن اجازه کار، باید مجوز های مربوطه را اخذ نمایند.

شهروند اتحادیه اروپا که متقاضی دریافت اجازه اقامت هستند باید مدارک زیر را ارائه دهند :

 1. گذرنامه معتبر یا کارت شناسایی ملی
 2. کپی یک قرارداد اجاره ای برای نشان دادن اثبات آدرس
 3. عکس هایی با اندازه گذرنامه
 4. قرارداد کاری یا جزئیات کار خود اشتغالی که قصد انجام آن را دارند (از جمله سوابق حسابداری)

در مورد اتباع کشورهایی غیر از اتحادیه اروپا، فقط در صورتی واجد شرایط هستند که مجوز کار سوئیس را بدست آورند. به این معنی که فقط قادر خواهند بود به مشاغل حرفه ای که به آموزش عالی احتیاج دارند مشغول شوند و این به یک پیشنهاد شغلی نیازمند است که از قبل دریافت کرده باشند. فقط پس از دریافت آن می توانید برای اقامت و اجازه کار اقدام نمایید. اثبات اینکه شخص مناسب برای اخذ مجوز کار هستید یا خیر بر عهده ی کارفرما است. کارفرما باید درخواستی را به مقامات محلی ارسال کند و به آنها باید ثابت کند که هیچ شهروندی از کشورهای دیگر اتحادیه اروپا که می توانند واجد شرایط شغل باشند ، برای تأیید این درخواست وجود ندارد .علاوه بر صلاحیت های حرفه ای، شما همچنین ملزم به رعایت معیارهای خاص دیگری هستید که ادغام حرفه ای و اجتماعی طولانی مدت شما را تسهیل می کنند. این شامل؛ سازگاری حرفه ای و اجتماعی ، دانش یک زبان (یا زبانها) و سن مناسب می باشد. در صورت موفقیت آمیز بودن درخواست شما ، مقامات اداره مهاجرت سوئیس، به سفارت محلی سوئیس اطلاع می دهند و سپس می توانید قرار ملاقات را با کارفرما بگذارید و برای تکمیل درخواست خود در آنجا حاظر شوید. به جهت کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص می توانید به مقاله ای با عنوان « اخذ اقامت کاری در کشور سوئیس » رجوع نمایید.

مدارک مورد نیاز جهت مهاجرت به سوئیس از طریق کار عبارتند از :

 • فرم درخواست (در بعضی از کانتون ها این مرحله بصورت آنلاین انجام می شود)؛
 • پاسپورت معتبر؛
 • اثبات اینکه جای خالی تبلیغ شده است و هیچ شهروند اتحادیه اروپا برای آن مناسب نبوده است (به عنوان مثال استفاده از تبلیغات چاپی و اینترنتی)
 • رزومه ، اثبات صلاحیت و مناسب بودن برای شغل
 • دلیل جای خالی ، مانند گسترش مشاغل و شرح دقیق جایگاه پر شده.
 • قرارداد کار و شرایط توافق شده

گرفتن مجوز کار سوئیس چقدر طول می کشد؟

بسته به نوع ویزا و سفارت که مسئولیت این درخواست را دارند ، ویزای ورود زمان های مختلفی خواهد داشت. هزینه نیز بسته به نوع ویزای ورود و کشور فرد متقاضی، متفاوت خواهد بود. معمولاً هنگام ورود به سوئیس مجوز کار به شما داده می شود. اجازه اقامت را باید از طریق اداره ثبت محل اقامت در طی ۱۴ روز پس از ورود به سوئیس اقدام کنید.

در نمودار زیر نرخ بیکاری کشور سوئیس را در سال ۲۰۱۹ و چندین سال گذشته را مشاهده می کنید:

نمودار نرخ بیکاری سوئیس در ماههای سال 2019

نمودار نرخ بیکاری سوئیس از سال ۲۰۱۵ تا سال ۲۰۱۹:

فایل ویدئویی موسسه ملک پور در مورد کار در سوئیس

مقاله مرتبط ـ لطفا بر روی عکس زیر کلیک نمایید

کار در آلمان یا اتریش
اقامت اروپا
مهاجرت آسان به اروپا

مهاجرت به سوئیس از طریق تحصیل

مهاجرت به سوئیس و تحصیل در این کشور به دلیل سطح بالای دانشگاه های این کشور همیشه مورد نظر افراد متقاضی تحصیل بوده است. تحصیل در مقاطع دانشگاهی در سوئیس در مقاطع لیسانس، فوق لیسانس، و دکتری امکان پذیر است. برای مهاجرت تحصیلی به سوئیس و تحصیل در سوئیس در ابتدا باید از مدارس، دانشگاه ها، کالج ها و یا موسسات آموزشی در این کشور پذیرش تحصیلی را اخذ کرد. برای افرادی که ویزای تحصیلی در سوئیس را اخذ می کند ویزای نوع B صادر می شود. در مهاجرت تحصیلی به سوئیس نکته مهم آن است که شخص اصلی نمی تواند همراه را به خود الحاق دهد و در همان بدو ورود به کشور سوئیس، اجازه کار کردن در حین تحصیل را نخواهند داشت اما پس از گذشت ۶ ماه از حضور در سوئیس به دانشجو اجازه ی کار به صورت نیمه وقت را می دهند که بتواند به مدت ۱۵ ساعت در هفته بصورت پاره وقت و در روز های تعطیل بصورت تمام وقت مشغول به کار شود. همانگونه که ذکر شد زبان های رایج در سوئیس، زبانهای فرانسوی، آلمانی، رومانیایی و ایتالیایی است، تحصیل نیز با همین زبان ها انجام می شود اما تحصیل به زبان انگلیسی نیز امکان پذیر است. مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی در سوئیس عبارت است از:

 • پاسپورت معتبر و دارای انقضا
 • نامه ی پرینت بانکی مبنی بر داشتن تمکن مالی مورد نیاز برای زندگی و تحصیل در سوئیس
 • نامه ی SOP ( انگیزه نامه)
 • بیمه ی درمانی مسافرتی
 • پرینت فیش پرداخت شهریه دانشگاه
 • ارائه ی ریز نمرات تحصیلی در سال های گذشته
 • مدرک زبان خواسته شده از سوی دولت سوئیس

در زیر نیز نام برخی از دانشگاههای معتبر و مهم سوئیس را به همراه رنکینگ داخلی و بین المللی آنها ارائه شده است :

Rank in switzerland

Rank in word

Name of university

location

۱ ۷ ETH Zurich – Swiss Federal Institute of TechnologyMore Switzerland
۲ ۲۲ EPFL – Ecole Polytechnique Federale de Lausanne switzerland
۳ ۷۸ University of Zurich switzerland
۴ ۱۰۸ University of Geneva switzerland
۵ ۱۳۹ University of Bern switzerland
۶ ۱۴۹ University of Lausanne switzerland
۷ ۱۶۰ University of Basel switzerland
۸ ۳۷۵ University of St.Gallen switzerland

همچنين کشور سوئیـس نیـز همانند اکثر کشورهاى اروپایـى براى فارغ التحصیـلان دانشگاههاى سوئیـس فرصت هاى شغلى خوبى در نظر گرفته است. در واقع حدود ۸۰% دانشجویـانى که از دانشگاههاى سوئیـس فارغ التحصیـل مى شوند وارد مشاغل تخصصى شده و درآمد بسیـار خوبى دارند. تعدادى از دانشگاهها و مدارس مدیـریـتى نیـز به دانشجویـان خود تضمیـن کار پس از تحصیـل مى دهند. یـکى از ایـن دانشگاهها دانشگاه BHMS است که هم حیـن تحصیـل دوره هاى کارآموزى در سیـستم آموزشى خود گنجانده است و هم فارغ التحصیـلان خود را به مشاغل مرتبط با آموزش و تخصصشان معرفى مى کند.

به تازگی امکان تحصیل به همراه کارآموزی در رشته های مختلف نظیر رشته های مدیریتی، MBA و رشته های پر طرفداری نظیر دیجیتال مارکتینگ و سایر رشته های IT بوسیله موسسه حقوقی ملک پور ارائه شده است. به جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید ویدئوی زیر را تماشا کنید و همچنین به لینک مربوطه رجوع بفرمایید :

فایل ویدئویی موسسه ملک پور در مورد بهترین فرصت برای تحصیل در سوئیس به زبان انگلیسی

تحصیل دکترا در سوئیس
بورسیه تحصیلی در سوئیس

مهاجرت به سوئیس از طریق سرمایه گذاری

یکی از مهم ترین شاخصه هایی که برای سرمایه گذاری حائز اهمیت است، موضوع مصادره ی اموال در آن کشور می باشد. کشور هایی که نرخ مصادره ی اموال بالاتری دارند ریسک از دست رفتن سرمایه ی سرمایه گذاران خارجی در آن کشور ها بالاتر می باشد. در نمودار زیر نرخ مصادره ی اموال برای کشور سوئیس قابل مشاهده می باشد.( عدد شاخص بین ۱ تا ۷ می باشد که ۱ کمترین میزان ریسک و ۷ بیشترین میزان ریسک را نشان میدهد)

نمودار نرخ مصادره اموال کشور سوئیس

با توجه به نمودار فوق سوئیس کشوری بسیار امن جهت سرمایه گذاری خارجی خواهد بود :

کشور سوئیـس داراى یـکى از بالاتریـن درآمدهاى سالانه در جهان است و با توجه سیـستم اقتصادى منظم و ثبات اقتصادى مورد توجه بسیـارى از سرمایـه گذاران خارجى است.

در نمودار زیر نرخ رشد اقتصادی سوئیس را مشاهده میفرمایید:

نمودار نرخ رشد اقتصادی سوئیس

سرمایـه گذارى در سوئیـس در قالب ثبت شرکت انجام مى شود و سرمایـه گذار جهت اخذ اقامت سوئیس متعهد به کارآفریـنى و استخدام حداقل براى ۱۰ فرد سوئیـسى باشد. علاوه بر ایـن الزامات طرح اقتصادى شرکت مى بایـست نوآورى ایـجاد کند و سودآور باشد. دستمزد ماهیـانه یـک کارگر عادى در سوئیـس به طور متوسط ۳۵۰۰ تا ۴۰۰۰ فرانک است. در صورتى که شرکت شما سوددهى بیـش از ۱۰۰ هزار فرانک باشد مى توانیـد براى اقامت بلند مدت سوئیـس تحت عنوان مجوز اقامت B اقدام نمایـیـد. توجه داشته باشیـد براى اثبات ایـن سود یـکسال از تاریـخ شروع کار شرکت فرصت داریـد. با اقامت B پس از ۵ سال مى توانیـد براى اقامت دائم و یـا اقامت C سوئیـس اقدام نمایـیـد.

اقامت دائم سوئیـس پس از ۳ سال ، قابلیـت تبدیل به تابعیت یا شهروندی سوئیس را دارد. حداقل سرمایه مورد نیاز براى ثبت شرکت در سوئیس ۲۰۰۰۰ فرانک است اما راه اندازی شرکت به ۵۰۰ هزار فرانک سرمایه نیاز خواهد داشت . انواع شرکت در سوئیس شرکت با مسئولیت محدود GmBH ، شرکت سهامى خاص AG و نماىندگى شرکت خارجى است. افرادى که علاقمند به خرید ملک در سوئیس هستند هم مى توانند ملکى به نام خود در سوئیس خریدارى نمایند اما تا زمان مالکیت ملک ویزا خواهند داشت و براى تجارت در اروپا و رفت و آمد به اروپا خرید ملک یکى از روشها خواهد بود.. کشور سوئیس به دلیل اقتصاد بسیار قوى و نظام قضایى بدون فساد یکى از بهترین کشورهاى اروپایى براى سرمایه گذارى است اما در زمینه ی خرید ملک در سوئیس این نکته را باید یاد آور شد خرید ملک در سوئیس منجر به اخذ اقامت نخواهد شد.

مقاله ای تحت عنوان « شرایط سرمایه گذاری در سوئیس »‌ راهنمایی جامع از انواع روشهای سرمایه گذاری در کشور سوئیس و شرایط و سرمایه مورد نیاز هر روش می باشد.

شرایط سرمایه گذاری در سوئیس

در اغلب موارد، قبل از مهاجرت به سوئیس به عنوان کارآفرین، باید مجوز اقامت بگیرید. به این منظور شما باید حداقل ۵ سال در سوییس زندگی کرده باشید. با این حال، این قانون در مورد کسانی که با یک شهروند سوییسی ازدواج کرده اند، اعمال نمی شود. علاوه بر این، اگر اثبات کنید که کسب و کار شما مشاغل جدید ایجاد می کند یا به طور قابل توجهی بر اقتصاد کشور تاثیرگذار است، از این قانون مستثنی می شوید. به جهت کسب اطلاعات تخصصی تر می توانید به لینک های زیر رجوع بفرمایید :

فایل ویدئویی موسسه ملک پور در مورد جدیدترین شرایط سرمایه گذاری در سوئیس

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد ثبت شرکت در سوئیس و اتریش

بهترین کشور برای سرمایه گذاری خارجی
بهترین کشور برای پول درآوردن و پولدار شدن
ثبت شرکت سوئیس
کارآفرینی در سوئيس

مهاجرت به سوئیس از طریق ازدواج

ازدواج از روش های اصلی در مبحث مهاجرت به سوئیس محسوب می شود. برای اخذ اقامت سوئیس از طریق ازدواج ، لازم است که یکی از طرفین اقامت دائم سوئیس را داشته باشد. برای مهاجرت از طریق ازدواج به سوئیس شخص باید شرایط و مدارک مورد نیاز را فراهم کند تا بتواند از این راه اقدام کند. ازدواج باید رسمی، ثبت شده و قانونی باشد تا مورد تایید سفارت سوئیس قرار بگیرد. شرایط مورد نیاز برای مهاجرت از طریق ازدواج در سوئیس عبارت است از:

 • سن فرد متقاضی و همسر وی باید بالای ۱۸ سال باشد.
 • مجرد بودن هر دو نفر
 • رضایت ولی یا قیم در صورتی که یکی از آنها قیم داشته باشند.
 • عدم ثبت نام افراد در ازدواج های همجنس گرایانه

مدارکی که برای ازدواج با تبعه ی سوئیسی نیاز است عبارتند از:

 • اسناد حاوی نشان دادن محل سکونت فرد در سوئیس که مورد تایید قرار گرفته باشد.
 • تکمیل فرم درخواست ازدواج با تبعه ی سوئیسی
 • گواهی طلاق یا فوت همسر در صورتی که زوجین در گذشته ازدواج کرده باشند.
 • عکس
 • مدارک هویتی

مهاجرت از طریق ازدواج - ازدواج با خارجی - اخذ اقامت و تابعیت از طریق ازدواج

نکته:

 • تمامی مدارک خواسته شده از سوی دولت سوئیس باید تماما به صورت ترجمه شده به زبان فرانسوی یا آلمانی یا ایتالیایی و یا انگلیسی باشد.
 • افرادی که از طریق ازدواج با شهروند سوئیسی مهاجرت می کنند، باید بدانند که مهاجرت از این طریق، منجر به اخذ اقامت دائم و یا تابعیت نخواهد شد اما میتواند مسیر رسیدن به اقامت دائم و یا تابعیت را برای متقاضی ممکن سازد.
 • پروسه ازدواج در سوئیس تقریبا ۵ الی ۶ هفته به طول می انجامد و به طور کلی مهاجرت به سوئیس از طریق ازدواج و یا سایر کشور ها پروسه ای سخت است و اگر افرادی اقدام به ازدواج های صوری کنند تا از این راه اقامت کشوری را به دست آورند ممکن است عواقب بدی برای شخص داشته باشد.

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد ازدواج با سوئیسی

راهنمای گام به گام انتخاب بهترین مسیر مهاجرت

مهاجرت به سوئیس و اخذ تابعیت از طریق تولد

کشور سوئیس برخلاف کشور هایی مانند ایالات متحده، کانادا، برزیل و… سوئیس تابعیت فرزند را به دلیل به دنیا آمدن در خاک این کشور اعطا نمی نماید. اگر کودک، فرزند والدین متاهل باشد، و حداقل یک نفر از آنها سوئیسی باشد به طور خودکار سوئیسی است. فرزند یک زن غیر متاهل سوئیسی نیز به طور خودکار سوئیسی می شود. اگر پدر مجردی سوئیسی باشد (و مادر بیگانه باشد) ، کودک می تواند تابعیت سوئیس داشته باشد مادامی که پدر قبل از اینکه فرزند به سن قانونی برسد، پدر بودن را تصدیق کند.

سوئیس به شهروندان اجازه می دهد چندین ملیت را در اختیار داشته باشند، بنابراین اینکه آیا یک فرد تابعیت قبلی خود را از دست می دهد، به کشور مورد نظر بستگی دارد. افراد خارجی بدون ارتباط مستقیم خونی با شهروند سوئیسی، از طریق تولد یا ازدواج باید حداقل ده سال در این کشور زندگی کنند تا بتوانند درخواست تابعیت کنند. کودکی که در خارج از کشور سوئیس متولد شده و تابعیت دیگری دارد و حداقل یکی از والدینش سوئیسی باشند، با رسیدن به سن ۲۵ سالگی ، تابعیت سوئیس خود را از دست می دهد مگر اینکه چه در سوئیس و چه در خارج از کشور اطلاع دهند که مایل به حفظ تابعیت سوئیس خود هستند. به جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید به مقاله ای با عنوان «‌ اخذ اقامت و تابعیت سوئیس از طریق تولد فرزند »‌ مراجعه بفرمایید.

تولد در خارج از کشور ـ اخذ تابعیت از طریق تولد

فایل ویدئویی موسسه ملک پور در مورد اخذ تابعیت از طریق تولد

مهاجرت به سوئیس از طریق پناهندگی

تعریف پناهنده: شخصی که خارج از کشور خودش است و به دلایلی مانند: ملیت، عقیده، عضویت در گروه های سیاسی و عقیده ای خاص، جنسیت، مذهب و… مورد تعقیب است و ترس بازگشت به کشور خود را دارد که مورد آزار و شکنجه و یا خطر مرگ قرار گیرد پناهنده گفته می شود. هرکسی می تواند در سوئیس پناهندگی را به دلیل حمایت و ترس از آزار و شکنجه درخواست کند، اما متقاضیان باید وضعیت پناهندگی خود را اثبات کنند یا حداقل به طور موثق نشان دهند. درخواست پناهندگی در سوئیس از خارج از کشور امکان پذیر نیست. با این حال، افرادی که می خواهند در سوئیس درخواست پناهندگی کنند، می توانند درخواست ویزا را به نمایندگی دیپلماتیک سوئیس ارائه دهند. سفارت یا کنسولگری مشخص خواهد کرد که آیا دلایل قانع کننده ای وجود دارد که صدور ویزا برای سوئیس را تضمین می کند یا خیر؟ افرادی که کشور های خود را ترک کرده اند و در کشور ثالث اقامت می کنند، در نظر گرفته نمی شوند که در معرض خطر جدی قرار داشته باشند و به همین دلیل برای پناهندگی واجد شرایط نیستند. اقامتی که به افراد پناهنده که درخواست شان مورد تایید قرار گرفته است اعطا می شود، اقامت نوع F می باشد. با این حال، افرادی که اقامت نوع F را دارند، هر سال که در سوئیس می گذراند، فقط به عنوان معیارهای اقامت ۱۰ ساله در نظر گرفته می شود. این بدان معناست که شخصی که دارای اقامت طولانی مدت در سوئیس با مجوز “F” است باید ۲۰ سال صبر کند تا واجد شرایط تابعیت باشد. لازم به ذکر است که موسسه حقوقی ملک پور در زمینه ی مهاجرت به سوئیس از طریق پناهندگی و یا پناهندگی به هر کشور دیگیری هیچ گونه فعالیتی را ندارد و مقالات مرتبط با این روش صرفا جهت اطلاع رسانی برای عموم افراد می باشد.

اخذ اقامت و تابعیت از طریق پناهندگی - پناهندگی به خارج از کشور

مهاجرت به سوئیس برای هنرمندان و افراد موفق

در قسمت مهاجرت به سوئیس از طریق ویزای هنرمندان و افراد موفق این نکته را باید یاد آور شد که این کشور از این روش به متقاضیان ویزایی نخواهد داد و فعالیتی در زمینه ی مهاجرت هنرمندان ندارد اما کشور اتریش برای افرادی که سابقه ی هنری دارند اعم از نقاشی، بازیگری، موسیقی، مجسمه سازی و سایر هنر ها، ویزایی را ارائه می دهد. این ویزا برای افرادی که در ۵ سال گذشته سابقه ی کار هنری داشته باشند و از این راه کسب در آمد کرده باشند و موسسه ای، قرار داد کاری با فرد متقاضی منعقد کرده باشد. این افراد میتوانند برای این روش اقدام کنند و اقامت اتریش را به دست آورند. به جهت کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص می توانید بر روی مقاله ای با عنوان « ویزای اقامت هنرمندان در اتریش »‌ کلیک کنید.

مهاجرت و اخذ اقامت افراد هنرمند و فوق موفق در کشور های خارجی - ویزای هنرمندان

مهاجرت به سوئیس و هزینه های زندگی در سوئیس

برای متقاضیان مهاجرت به سوئیس ، دانستن هزینه های زندگی در این کشور از اهمیت بالایی برخوردار است. در این خصوص باید گفت که در چند سال اخیر به طور مداوم شهرهای زوریخ و ژنو گرانترین شهرهای کره زمین هستند .در این شهرها اجاره یک آپارتمان دو خوابه کوچک حتی ممکن است از ۲۰۰۰ دلار در ماه تجاوز کند. بیمه درمانی اجباری نیز حداقل ۳۳۵ دلار در ماه هزینه دارد. یک فرد شاغل در سوئیس لازم است ماهیانه حداقل مبلغ ۴۶۸ دلار را بابت حمل و نقل و حداقل ۴۵۸ دلار بابت مواد غذایی هزینه کند. در واقع کل هزینه مصرف خانوار در سوئیس، به طور متوسط، حدود ۶۰ درصد بالاتر از میانگین اتحادیه اروپاست. با وجود این هزینه ها، ساکنان دو شهر زوریخ و ژنو از قدرت خرید قابل توجهی برخودارند. در جدول زیر می توانید هزینه های زندگی در سوئیس را با جزئیات بیشتری مشاهده کنید.

شیر ۱ لیتر ۱٫۶۰ Fr
نان ۵۰۰ گرم ۲٫۷۷ Fr
برنج ۱ کیلو گرم ۲٫۸۱ Fr
تخم مرغ ۱۲ عدد ۵٫۳۵ Fr
پنیر ۱ کیلو گرم ۲۲٫۶۴ Fr
مرغ ۱ کیلو گرم ۲۴٫۶۹ Fr
گوشت گاو ۱ کیلو گرم ۴۸٫۹۹ Fr
سیب ۱ کیلو گرم ۳٫۹۶ Fr
موز ۱ کیلو گرم ۲٫۹۴ Fr
پرتقال ۱ کیلو گرم ۳٫۶۵ Fr
گوجه فرنگی ۱ کیلو گرم ۴٫۰۷ Fr
سیب زمینی ۱ کیلو گرم ۲٫۷۸ Fr
پیاز ۱ کیلو گرم ۲٫۶۱ Fr
آب بطری ۱٫۵ لیتری ۰٫۸۵ Fr
بنزین ۱ لیتر ۱٫۶۵ Fr
آپارتمان (۱ اتاق خواب) در مرکز شهر ۴۴۷٫۰۶ Fr
آپارتمان (۱ اتاق خواب) خارج از مرکز ۱۳۲٫۵۰ Fr
آپارتمان (۳ اتاق خواب) در مرکز شهر ۶۸۴٫۶۹ Fr
آپارتمان (۳ اتاق خواب) خارج از مرکز ۲۱۱۷٫۱۳ Fr

در نمودار زیر نرخ تورم در سوئیس را مشاهده می کنید. تورم در سوئیس در سال۲۰۱۹ به ۱ درصد هم نرسیده است و حتی در بعضی از ماه های سال ( اکتبر) نرخ تورم منفی نیز بوده است. به طور کلی نرخ تورم در سوئیس بسیار پایین است:

نمودار نرخ تورم در سوئیس

مهاجرت به سوئیس و اخذ تابعیت سوئیس

همانطور که گفته شد برای مهاجرت به سوئیس و اخذ اقامت دائم و تابعیت سوئیس پس از ۱۰ سال اقامت مداوم در سوئیس و افرادی که اقامت نوع c را داشته باشند امکان پذیر می شود. اگر به عنوان شخصی که متقاضی ازدواج است اقدام کنید و درخواست تابعیت داشته باشید، باید ۱۰ سال در سوئیس را زندگی کنید. اما اگر با کسی که تابعیت این کشور را دارد ازدواج کنید این مدت زمان کمتر میشود یعنی بعد از ۵ سال حضور در سوئیس و ۳ سال به عنوان همسر میتوانید برای تابعیت درخواست دهید. افرادی که پدر یا مادر آنها سوئیسی باشد نیز به دلیل پیروی سوئیس از اصل خون تابعیت این کشور را دریافت میکنند. قوانین هر کانتون با کانتون های دیگر برای اعطای اقامت دائم و تابعیت متفاوت است و هر کانتون شرایط مخصوص به خود را اعمال میکند. ملزوماتی که شهروندان برای دریافت تابعیت و پاسپورت سوئیس باید رعایت کنند عبارت است از:

 • دانش یک زبان ملی سوئیس که با سطح B1 صحبت می شود و به سطح A2 نوشته شده است (به عنوان بخشی از قانون تابعیت از ۲۰۱۸ در سوئیس معرفی شده است)
 • ادغام در زندگی سوئیس و آشنایی با آداب و رسوم کشور سوئیس.
 • پیروی از قوانین وضع شده در سوئیس
 • به عنوان تهدیدی برای امنیت داخلی یا خارجی سوئیس ارزیابی نشوید
 • در طول سه سال گذشته برای دریافت مزایای رفاه اجتماعی مبلغی را دریافت نکرده باشید مگر آنکه مبلغ دریافت شده را بازگردانید.
 • ارائه ی کارت اقامت نوع c

روند درخواست، هزینه و زمان پردازش در کانتون ها و مجامع سوئیس متفاوت است. به طور معمول بیش از یک سال طول می کشد و می تواند بیش از هزار فرانک هزینه داشته باشد.

پاسپورت سوئیس

کشور سوئیس در رابطه با تابعیت دوم محدودیتی برای افراد ایجاد نمیکند و اشخاص میتوانند از طریق ازدواج، تولد، و کار به مدت ۱۰ سال در سوئیس، اقامت دائم وتابعیت این کشور را به دست آورند.

شرايط از دست دادن تابعيت كشور سوئيس

مهاجراني كه از طرق متفاوت تابعيت كشور سوئيس را كسب نموده اند در صورتي كه اعمالي خلاف قانون اين كشور انجام دهند  و همچنين از نظر دولت سوئيس خطري براي اين كشور محسوب شوند تابعيت و اقامت در اين كشور را از دست خواهند داد.

مهاجرت به سوئیس - سوئیس زیبا - سفر به سوئیس - جاذبه های گردشگری سوئیس

گالری ویزاها و مصاحبه های موکلین موسسه حقوقی ملک پور
مهاجرت به سوئیس و سخن پایانی

مهاجرت به سوئیس، راههای مهاجرت به سوئیس، بررسی روش های تحصیلی، کاری، سرمایه گذاری، تولد ازدواج و پناهندگی در این مقاله مورد بررسی و تحلیل قرار گرفت. مهاجرت به سوئیس به دلیل سطح بالای این کشور در تمامی زمینه ها باعث شده است که درخواست مهاجرت برای این کشور بی نظیر بالا رود. تحصیل در این کشور به دلیل بالا بودن سطح علمی، کار در این کشور به دلیل بالا بودن حقوق در این کشور، و سرمایه گذاری به دلیل ثروت مند بودن این کشور از روش های برتر و محبوب برای مهاجرت به این کشور اروپایی است. موسسه حقوقی ملک پور با داشتن سبقه ی طولانی در تمام روش های قانونی مهاجرت می تواند اطلاعات کامل و دقیق را از تمامی کشور ها در اختیار شما بگذارد. شما میتوانید از طریق تماس تلفنی و یا ثبت در خواست در وب سایت های ما با مجموعه ارتباط برقرار کنید تا بهترین و مناسب ترین راه مهاجرت نسبت به شرایط شما به صورت رایگان بیان شود. ضمنا می توانید در انجمن پرسش و پاسخ این مقاله سوالات خود را مبنی بر مهاجرت به سوئیس و یا راه های مهاجرت به سوئیس بیان کنید تا در اولین فرصت به آنها پاسخ داده شود.

24 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 1. سپهر بشاش گفته:

  سلام خسته نباشید
  ایا در هنگام تحصیل در سوییس امکان کار پاره وقت هست ؟اگر هست
  تا چقدر از هزینه ها رو شامل میشه
  مثلا با کار کردن میشه خرج حمل و نقل و خورد و خوراک در دوران تحصیل رو محیا کرد یا خیر؟

  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   با سلام
   دوست عزیز حداکثر تا ۱۵ ساعت در هفته و با موافقت اداره مهاجرت می تونید کار کنید . در نظر داشته باشید که از ۶ ماه دوم اجازه شروع به کار خواهید داشت.این مبلغ کمک هزینه شما خواهد بود و چیزی حدود ۳۰ تا ۵۰ درصد هزینه های شما رو کاور خواهد کرد . برای مقطع لیسانس قصد اقدام دارید؟

   پاسخ
 2. روشن گفته:

  سلام،،من کارشناس رادیولوژی ام،،و شوهرمم مهندس عمران با یک رزومه عالی،،،چجوری یک کارفرما در سوییس پیدا کنیم؟؟؟ایا موسسه شما در این زمینه میتونن کمک کنن؟سپاس

  پاسخ
 3. بهزاد عبادی گفته:

  سلام فارغ التحصیل مهندسی عمران هستم از ایران ایا با این مدرک میشه اقامت دایم و کار در سوییس بگیرم یا الزما باید اونجا ادامه تخصیل بدم ؟ و اینکه امکان تحصیل رایکان هست؟

  پاسخ
  • m.n گفته:

   با سلام و عرض ادب خدمت شما دوست گرامی
   شرایط شما باید به صورت کاملتری بررسی گردد که در این بخش امکان پذیر نمیباشد . پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره کاملتری با دفاتر ما از طریق شماره ۰۲۱٫۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 4. زهره گفته:

  سلام.من ۴۱ سال سن دارم پرستار هستم و متاهل .یه دختر ۱۷ ساله دارم .نمیدونم میتونم با این شرایط برای رفتن به سوییس اقدام کنم واز چه راهی میتونم.لطفا راهنماییم کنید.

  پاسخ
  • mansoor soltani گفته:

   با سلام راه های متفاوتی برای مهاجرت به سوئیس وجود دارد که با توجه به شرایط شما مسیر اصلی تعیین می شود. لطفا برای دریافت اطلاعات کاملتر با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس جاصل فرمایید و یا از طریق صفحه مشاوره مهاجرتی رایگان اطلاعات تماس خود را وارد کنید تا مشاوران ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند

   پاسخ
 5. امین گفته:

  سلام. خسته نباشید.
  میخوام بدونم، برای سرمایه گذاری در سوئیس، به جز هزینه ثبت شرکت با مسئولیت محدود که ۲۰۰۰۰ فرانک لازمه.
  به صورت حدودی بگین، چقدر توی حساب باید باشه و چقدر اونجا باید خرج کنیم تا مراحل رو رد کنیم و به اون نقطه برسیم؟
  یه زمان حدودی و یه مبلغ حدودی بگین…

  و آیا شما برای کار آفرینی یا نوع سرمایه گذاری مطمئن مشاوره میدین؟ (جوری که از بین رفتن سرمایه به صفر برسه)

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام در ابتدا باید رزومه کامل خود را بفرمایید اما برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 6. رضا گفته:

  سلام وخسته نباشید،من زبان المانی ودرحد۸۰٪صحبت میکنم،ومدرک زبان رو ازاموزشگاه های فنی وحرفه ای دارم همچنین مدرک ارایشگری ،کابینت سازی وپرورش قارچ دکمه ای رو هم دارم،ودر هرکدوم سه ماه ثابقه کار عملی دارم،پاسپورتمم گرفتم،۲۳ سال سن دارم ومدرک علمی فوق دیپلم حسابداری رو هم دارم،ولی کارت معافیت پزشکی دارم ایا من واجد شرایط برای مهاجرت به سوئیس رو دارم،مجرد هم هستم.

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام برای اخذ ویزای کار باید حداقل مدرک تحصیلی شما لیسانس باشد تا بتوانید اقدام نمایید . برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 7. رضا امین زاده گفته:

  با سلام من ۲۵ سال تدریس کردم در فنی حرفه ای و ده سال در دانشگاه نقاش تجسمی هستم و خیلی گالری و نمایشگاه داشتم ایران و خیلی تقدیرنامه از کل کشور و از کشورهای مختلف دارم و مقالاتی از من چاپ شده در آمریکا و ایران آیا میتونم برای مهاجرت سوییس اقدام کنم یا کشور دیگر اروپایی را پیشنهاد میکنید؟ با سپاس

  پاسخ
 8. محمد گفته:

  با سلام و عرض ادب خدمت استاد ملک پور . بندخ ۴۳ سالمه و فوق لیسانس بازرگانی و ۱۸ سال سابقه کار در راه آهن را دارم با توجه به شرایط بنده ایا امکان مهاجرت به سوئیس برای من کاری ( کار در راه آهن سوئیس ) و یا تحصیلی وجود دارد یا خیر ممنون میشم اگر توضیح بفرمایید.

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام برای اخذ ویزای کار باید کارفرما داشته باشید تا بتوانید اقدام نمایید برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 9. الهه لهراسبی گفته:

  سلام و عرض ادب خدمت آقای دکتر عزیز
  لطفا بفرمایید من با ۴۴ سال سن میتونم در برنامه ای که برای کار پزشکان در بیمارستانهای آلمان تدارک دیدین شرکت کنم و چگونه ؟ممنون میشم پاسخ بدین.ممنون

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام در ابتدا باید رزومه کامل خود را بفرمایید تا امکان راهنمایی وجود داشته باشد برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 10. شیما گفته:

  سلام جناب ملک پور. وقت بخیر. بنده ۲۷ سال سن و دانشجوی رشته حقوق هستم. دوترم دیگه تموم میکنم درسمو. همسرم ۳۵ سال سن و لیسانس عمران و ۱۲ سال سابقه کار در پروژه های بزرگ بیمارستانی رو داره. دو فرزند ۴ و ۵ ساله داریم. قصد مهاجرت به کشور سوئیس رو داریم. لطفا راهنمایی کنین که کدوم یکی از راه های مهاجرت برای ما مناسبتر هست؟
  با سپاس

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام همسر محترمتان می توانند برای ویزای کار اتریش ، آلمان ، کانادا ، استرالیا اقدام نمایند و وارد بازار کار شوند برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید. برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 11. حامد عطااللهی گفته:

  سلام
  جناب ملک پور
  بنده حامد عطااللهی رتبه ۴۸ کانون وکلا مرکز و رتبه ۴ قضاوت سال ۹۶ هستم
  ازتون در خواست دارم که بنده را در موسسه تون جهت آموزش قبول فرمایید

  پاسخ
 12. سید مهدی هاشمی گفته:

  سلام شوهرم اپراطور جرثقیل سقفی داخل کارخانه ذوب اهن اصفهان داره خودمم مدرک ارایشگری دارم قصد مهاجرت به سویس داریم چگونه میتونیم اقدام کنیم لطفا راهنمای کنید

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   دوست گرامی باید شرایط کامل خود را ذکر بفرمایید اما در حال حاضر برای مهاجرت به سوئیس محدودیت سنی وجود دارد و علاوه بر آن برای ویزای کار امکان پذیر نمی باشد چرا که باید کارفرما داشته باشید در حال حاضر می توانید برای ویزای تحصیلی اقدام نمایید که باید شرایط شما کاملا بررسی گردد. برای اطلاعات بیشتر می توانید با دفاتر MIE تماس حاصل نمایید .

   پاسخ