سرمایه گذاری در لوگزامبورگ

سرمایه گذاری در لوگزامبورگ 1

سرمایه گذاری در لوگزامبورگ

سرمایه گذاری در لوگزامبورگ ، مهاجرت به لوکزامبورگ از طریق سرمایه گذاری یکی از طرق مهاجرت به سرمایه گذاری می باشد، شاید بنا به دلایلی این نوع مهاجرت نسبت به دیگر راه های مهاجرت به این کشور در ارجحیت باشد. لذا بر آن شدیم در این مقاله راه های سرمایه گذاری در لوگزامبورگ را بررسی کنیم. مسائلی که در این مقاله به بررسی آن مبپردازیم  مزایا و علل سرمایه گذاری در لوگزامبورگ می باشد.

کشور لوکزامبورگ یک مکان ایده آل برای کسب وکار و یک استراتژیک بسیار هوشمند و قابلیت اطمینان، این کشور قلب اروپاست و به همین دلیل مطالعات بین المللی در مورد سرمایه گذاری و رقابت درکشورهای مختلف توانسته کشور لوکزامبورگ را به طور مداوم در رتبه اول نگه دارد. این کشور همیشه در امر سرمایه گذاری پیشتاز بوده و علت این امر قوانین منظم و چهارچوب های قاونی قوی در امر سرمایه گذاری می باشد.

دلایل سرمایه گذاری در لوگزامبورگ

عواملی که باعث سوق سرمایه گذاران خارجی به این کشور شده عبارتند از:

 • سومین اقتصاد جهان
 • بهره وری کار در سطح جهان
 • بالاترین میزان تولید ناخالصی در جهان
 • بزرگترین پلت فرم حمل و نقل هوایی در اروپا
 • بالاترین مراقبت های بهداشتی در جهان

سرمایه گذاری در لوگزامبورگ و تحقیق و توسعه و انگیزه ی نوآوری در شرکت ها که از این طریق می توانند کمک های مالی از این کشور دریافت نمایید و اعتبار صادرات و توانایی های عالی در امر توسعه و تحقیق داشته باشند. اکوسیستم راه اندازی و سرمایه گذاری در لوگزامبورگ و تبدیل شدن به یک مرکز سرمایه گذاری برای بسیاری از شرکت ها که امیدوار به دسترسی به بازارهای مختلف در اروپا هستند، تبدیل شده است.

این نکته را در نظر داشته باشید که هدف اصلی سیاست های متنوع اقتصادی دولت لوکزامبورگ حمایت از نوآوری می باشد. لوکزامبورگ به عنوان یکی از مهمترین مراکز مالی منطقه یورو و جز ۱۲ کشور جهان است.

شرایط سرمایه گذاری در لوگزامبورگ از کشور ثالث

 • گام اول : مهاجران خارجی میتوانند مدارک سرمایه گذاری خود را به وزیر اقتصاد ارائه دهند.
 • گام دوم : اعلام ورود به کشور لوکزامبورگ در کمتر از ۳ روز پس از آن ؛

مهاجران که قصد سرمایه گذاری در لوگزامبورگ را دارند می توانند درخواست اجازه اقامت را به عنوان یک سرمایه گذار ارائه دهند . حداقل میزان سرمایه  ۵۰۰٫۰۰۰ یورو در یک شرکت ثبت شده در لوکزامبوزگ و متعهد شدن به نگه داشتن به مدت حداقل ۵ سال است . بکی دیگر از طرق سرمایه گذاری در لوگزامبورگ سرمایه گذاری به مبلغ ۵۰۰٫۰۰۰ یورو در یک کسب و کار جدید که هنوز راه اندازی نشده است و استخدام کارکنان بومی این کشور در شرکت الزامی است. از دیگر طرق مهاجرت به لوکزامبورگ از طریق سرمایه گذاری حداقل مبلغ ۲۰ میلیون یورو به صورت سپرده از صندوق و یا موسسه مالی مستقر در  لوکزامبورگ و با تعهد حفظ این مبلغ به میزان ۵ سال بعنوان سپرده می باشد.

در حال حاظر لوگزامبورگ یک مرکز عمده و یک محیط تجاری برای تامین خدمات صنعت خودرو که در این جهت شرایط استثنایی و حائز اهمیتی دارد. این کشور دارای حدود ۲۲۰۰ شرکت فعال در صنایع خلاق با بیش از ۷۰۰۰ نیروی کار می باشد.

این کشور مرکز ارتباطات عالی با بازارهای اروپایی و جهانی است . سیاست های این کشور همیشه در ثبات و پایداری به سر می برد. میتوان از کیفیت های زندگی در اورپا به این کشور اشاره داشت .

سرمایه گذاری در لوگزامبورگ از طریق خرید املاک ومستغلات

رشد جمعیت در کشور لوکزامبورگ رو به افزایش می باشد. به همین دلیل سرمایه گذاری رو ملک در این کشور می تواند مزایای مطلوبی برای سرمایه گذاران خارجی باشد.

مزایای سرمایه گذاری بر ملک :

 • مالیات بر دارایی بسیار پایین ( بین ۱۵ تا ۱۱۰ یورو در سال )
 • رشد و بالا رفتن ارزش املاک نسبت به کشورهای همسایه
 • تقاضای روز افزون خرید ملک در چندمین سال متوالی

سرمایه گذاری در لوگزامبورگ از طریق خرید ملک در این کشور می تواند روی املاک قدیمی تر یا املاک تازه ساخت صورت گیرد . اما تقاضا برای خرید ملک های تازه ساخت به مراتب بالاتر است زیرا برای این املاک تضمین ده ساله ، عملکرد و طول عمر بالا داده می شود. با این حال قیمت ملک در شهرهای بزرگتر متفاوت از قیمت ملک در شهرهای کوچکتر می باشد. اما بالاترین تقاضا برای خرید ملک در حال حاضر لوگزامبورگ می باشد .

 • بنابراین برای سرمایه گذاری خوب و اطمینان از سود بازگشت سرمایه ، باید محل خرید ملک دقیق و مناسب انتخاب شود تا ارزش سرمایه گذاری در طول زمان
 • بخش کسب وکار در صنایع فلزی و شیمیایی

این بخش با تمرکز بر صنایع فلزی و شیمیایی با ۳۲۲۰۰ کارمند، توانسته ۸٫۳ درصد از کل اشتغال ملی و ۴٫۶ درصد از ارزش افزوده ملی را تشکیل می دهد. شرکت هایی که تعدادی از آنها مرکز توسعه وتحقیق در اروپا تاسیس کرده اند، می توانند از شرایط ( زمین، نیروی کار، انرزی و مالیات کم) و مزیت رقابتی سود می برند. دولت لوکزامبورگ با همکاری شرکت ها به منظور توانمند سازی که در دستور فعلی اتحادیه اروپا برای افزایش نوآوری و رقابت پذیری، تولید پیشرفته و همچنین فناوری و دیجیتالی کردن صنعت همکاری می کند.

زمینه های اصلی سرمایه گذاری در لوگزامبورگ که مورد تایید این کشور می باشند عبارتند از :

 • سرمایه گذاری روی خطوط تولید اوتوماتیک
 • سرمایه گذاری در صنعت روباتیک

یکی دیگر از راه های مهاجرت و سرمایه گذاری در لوگزامبورگ ارائه بیزینس و کارآفرینی در این کشور می باشد. سرمایه گذاران خارجی میتوانید با سرمایه خود و کارآفرینی و حتی در برخی موارد با  استخدام تبعه و افراد بومی این کشور می توانند اقمت خود را مهیا کنند. در حال حاضر این نوع مهاجرت بسیار مورد توجه قرار گرفته که در واقع این نوع مالکیت و مدیریت با هم ترکیب شده اند و به منظور دگرگون ساختن بازار کار فرصتی نادر در زمینه های نوآوری و تکنولوژی می باشد. چنین فعالیت هایی در غالب شخصیت های حقوقی، کسب وکارهای کوچک، خاص و منحصر به فرد می باشد.

در نهایت باید خاطر نشان کرد که سرمایه گذاری لوکزامبورگ با توجه به اینکه کشور لوکزامبورگ در زمینه سرمایه گذاری منطقه امنی به حساب می آید و همین امر باعث جلب سرمایه گذاران خارجی به این کشور شده است و همواره این کشور در صدر کشورهای سرمایه پذیر قرار گرفته است. به همین علت به شما خوانندگان گرامی پیشنهاد می دهم برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه سرمایه گذاری در لوگزامبورگ با مشاورین و وکلای مجرب موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل فرمایید تا در مسیر درست و صحیح مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در لوگزامبورگ و مهاجرت به لوکزامبورگ از طریق سرمایه گذاری راهنمایی های لازم را دریافت نمایید.

یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (2 نظرات, میانگین: 5٫00 از طریق 5)
Loading...

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0 پاسخ