شرایط مهاجرت به اتریش

شرایط مهاجرت به اتریش

شرایط مهاجرت به اتریش

به دلیل تعداد زیاد سؤالات من باب شرایط مهاجرت به اتریش و همچنین شرایط گرفتن وکیل مهاجرت بر آن شدیم اطلاعات و روشهای مهاجرت به اتریش را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. پیش از هر اقدامی برای مهاجرت به اتریش می بایست شرایط مهاجرت به اتریش را بررسی نمایید و با اطلاعات کامل در این راه قدم بگذارید. شرایط مهاجرت به اتریش در زمینه روشهای مختلف مهاجرتی تصریح می شود و این مقاله در باب شرایط مهاجرت به اتریش توسط کارشناسان مؤسسه حقوقی ملک پور (با همکاری مؤسسه MIE اتریش) ارائه می شود. برای اخذ اقامت اتریش از داخل قوانین مهاجرتی اتریش بهترین و مقرون به صرفه ترین راه از جمله : تحصیل در اتریش ، کار در اتریش ، سرمایه گذاری در اتریش ، اقامت خود حمایتی اتریش ، ثبت شرکت در اتریش ، کارت قرمز سفید قرمز اتریش ، خرید ملک در اتریش و در نهایت اخذ تابعیت اتریش را به صورت کامل بررسی و پس از آن انتخاب نمایید . از این رو مشاوران مجرب موسسه ی حقوقی ملک پور با نگارش مقاله ی حاضر در ارتباط با موضوع اخذ اقامت اتریش و همچنین شرایط مهاجرت به اتریش قصد دارند متقاضیان عزیز را در زمینه ی مهاجرت به اتریش از طریق تحصیل یاری نمایند.

شرایط مهاجرت به اتریش برای هر شخص و با هر شرایطی متفاوت است و لازم است جهت معرفی بیشتر این شرایط روشهای مهاجرت به اتریش را بررسی نماییم :

شرایط مهاجرت به اتریش از طریق کار

شرایط مهاجرت به اتریش از طریق تحصیل

شرایط مهاجرت به اتریش از طریق ازدواج

شرایط مهاجرت به اتریش از طریق سرمایه گذاری

 

شرایط مهاجرت به اتریش از طریق کار

یکی از بهترین روشهای مهاجرت به اتریش مهاجرت از طریق ویزای کار است. شما به عنوان شهروند یک کشور خارج از اتحادیه اروپا برای کار قانونی در اتریش نیاز به کارت قرمز سفید قرمز  Red-White-Red Cardدارید. کارت قرمز سفید قرمز برای مدت ۲۴ ماه صادر می شود. اگر شما در یکی از گروههای زیر قرار بگیرید برای اخذ کارت قرمز سفید قرمز واجد شرایط هستید:

کارگران بسیار ماهر

کارگران ماهر در مشاغل کلیدی

کارگران کلیدی در سایر مشاغل

فارغ التحصیلان دانشگاهها یا مؤسسات آموزش عالی در اتریش

کارآفرینان

شروط لازم جهت اخذ کارت قرمز سفید قرمز : شما می بایست درآمد شخصی و منظم داشته باشید و بدون کمک دولت و مقامات محلی قادر به پرداخت هزینه های معیشت خود و خانواده خود باشید. درآمد ماهیانه شما طبق برآورد اداره کار می بایست حداقل برای شخص مجرد ۹۰۹ یورو ماهیانه، برای زوج ۱۳۶۳ یورو ماهیانه و به ازای هر فرزند ۱۴۰ یورو باشد. شما باشد شواهدی مبنی بر محل سکونت برای خود و خانواده خود را اثبات نمایید (به طور مثال اجاره نامه محل سکونت). همچنین اقامت شما می بایست کاملأ قانونی باشد و خطری برای نظم و امنیت عمومی نداشته باشد.

جهت درخواست اقامت کاری  اتریش چند روش وجود دارد. در اولین روش و اصلی ترین روش اخذ اقامت کاری اتریش شما می بایست از یک کارفرمای اتریشی دعوت به کار شوید. البته جهت درخواست دعوتنامه کاری می بایست اطمینان حاصل شود متقاضی واجد شرایط برای این کار در اتریش و اتحادیه شنگن وجود ندارد. در روش دوم در صورتیکه شما جزء گروه کارگران ماهر مشاغل کلیدی باشید امتیازات اعلام شده (درمطلب مختص ویزای کار اتریش در همین سایت) را کسب نمایید می توانید مجوز کار در اتریش را اخذ نموده و ۶ ماه در اتریش اقامت داشته باشید. اگر در این مدت توسط یک کارفرمای اتریشی استخدام شوید می توانید اقامت کاری اتریش را اخذ نمایید.

شرایط مهاجرت به اتریش از طریق تحصیل

یکی از راحت ترین روشهای اخذ اقامت اتریش تحصیل در دانشگاهها و مؤسسات آموزش عالی در اتریش است. همانطور که در بخش اقامت کاری اتریش گفته شد دانشجویانی که از دانشگاهها و مؤسسات آموزش عالی اتریش فارغ التحصیل شوند می توانند مدت کوتاهی پس از اتمام تحصیل اقامت خود را تمدید نمایند و در صورت استخدام با شروط لازم می توانند کارت قرمز سفید قرمز اخذ نمایند. تحصیل در دانشگاههای دولتی اتریش رایگان است و دانشجویان بین المللی بدون ارائه مدرک زبان آلمانی پذیرش می شوند. البته باید مدرک زبان مورد نیاز برای حضور در کلاس درس را در اتریش اخذ نمایند که برای تحقق این امر یک سال پیش از شروع تحصیل فرصت دارند. برای تحصیل در اتریش محدودیت سنی وجود ندارد و این یکی از بزرگترین مزایای ویزای تحصیلی اتریش است. به جرأت می توان گفت تحصیل و کار در اتریش دو روش پرتقاضا بین روشهای مهاجرت به اتریش هستند و در سالهای اخیر تعداد زیادی از متقاضیان مهاجرت به اتریش از طریق ویزای تحصیلی اقدام نمودند.

شرایط مهاجرت به اتریش از طریق ازدواج

در صورتی که شما با یک شهروند اتریشی ازدواج کنید طبق قانون می توانید اقامت اتریش را اخذ نمایید. البته توجه داشته باشید به دلیل ارائه مدارک جعلی و ادعای دروغ برای اخذ ویزای ازدواج سختگیری زیادی برای ویزای ازدواج اعمال می شود. افرادی که قصد دارند همسر خارجی خود را به اتریش منتقل کنند می بایست درآمد کافی برای پرداخت هزینه های خود و همسر خود را داشته باشند و مدارک لازم برای اثبات اقامت قانونی و پرداخت مالیات قانونی را به اداره مهاجرت ارائه کنند. برای درخواست ویزای ازدواج اتریش شما می بایست تسلط ابتدایی به زبان آلمانی داشته باشید. پس از صدور ویزای ازدواج برای شما در ابتدا اقامت موقت دریافت می کنید و پس از گذشت ۳ سال از زندگی مشترک می توانید درخواست اقامت دائم اتریش را داشته باشید.

شرایط مهاجرت به اتریش از طریق سرمایه گذاری

روشهای متعددی برای مهاجرت به اتریش از طریق سرمایه گذاری و کارآفرینی وجود دارد و یکی از اصلی ترین روشهای اخذ اقامت از طریق کارآفرینی ، ثبت شرکت است. طبق قانون اداره مهاجرت اتریش صرف ثبت یک شرکت در اتریش اقامت اعطا نمی شود و تنها در صورتیکه طرح تجاری شما نوآوری ایجاد کند و از نظر اداره کار و اتاق بازرگانی مورد تأیید باشد مجوز کار در اتریش خواهید داشت. برای ثبت شرکت می بایست یک حساب بانکی برای سپرده سرمایه شرکت افتتاح شود و مبلغ ۳۰ هزار یورو به عنوان سرمایه اولیه شرکت در این حساب قرار داده شود. البته طبق قانون شما می توانید نیمی از این سرمایه را به عنوان سپرده در حساب قرار دهید و برای نیم دیگر آن یعنی ۱۷٫۵۰۰ یورو مابقی تعهد به پرداخت به مدت ۱۰ سال داشته باشید. مهم ترین مرحله برای این روش لخذ تأیید برای طرح تجاری شماست و برای این طرح تجاری باید علم بالایی از شرایط اقتصادی و نیازهای اتریش داشته باشید. تعداد زیادی از شرکت های کارآفرینی در اتریش اقدام به شراکت با کارآفرینان خارجی می کنند و طرح تجاری توسط این مؤسسات معرفی می شود. با توجه به تخصصی که این مؤسسات دارند طرح های تجاری با شناخت کامل تخصص شما و سیستم اقتصادی اتریش نوشته می شود و شانس بسیار بالایی برای تأیید اداره کار دارند.

روش دیگر که تا حدودی در سیستم سرمایه گذاری قرار می گیرد روش خود حمایتی است. البته در این روش نیازی به سرمایه گذاری و کار آفرینی در اتریش نیست و فقط بر اساس توانایی مالی متقاضی و درآمد وی اقامت اعطا می شود. برای اقامت خود حمایتی شما می بایست به ازای هر یک از اعضای خانواده ۲۲٫۰۰۰ یورو سپرده بانکی داشته باشید و ماهیانه ۲۵۰۰ تا ۳۰۰۰ یورو درآمد منظم داشته باشید. روش خودحمایتی روشی خاص است و ظرفیت محدودی دارد به همین دلیل رقابت بالایی برای اخذ این اقامت وجود دارد. در  این روش اقامت بدون اجازه کار به متقاضی و خانواده وی اعطا می شود. در اقامت خود حمایتی ابتدا اقامت یکساله و پس از یک سال دو دوره اقامت دو ساله به فرد و همراهان وی (همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال) اعطا می شود و پس از ۵ سال امکان درخواست اقامت اتریش وجود دارد. از مزایای این روش اقامتی عدم نیاز به مدرک زبان، عدم محدودیت سنی و عدم نیاز به سرمایه گذاری است.

در این مقاله شرایط مهاجرت به اتریش را به طور کلی بررسی نمودیم و روش های اخذ اقامت اتریش را معرفی نمودیم. البته جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با هر یک از این روشها می توانید به مقالات مرتبط و تخصصی روش مدنظر خود در همین سایت مراجعه نمایید. این مقاله با موضوع شرایط مهاجرت به اتریش متعلق به مؤسسه حقوقی ملک پور (با همکاری مؤسسه MIE اتریش) می باشد . بنابراین چنانچه متقاضیان عزیز علاقه به مهاجرت به اتریش و همچنین اخذ اقامت اتریش  دارید، همواره می توانید با موسسه حقوقی ملک پور در سراسر دنیا و یا شعبه مرکزی در وین اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل نموده و در خصوص مهاجرت به اتریش و در نهایت اخذ اقامت اتریش مشاوره رایگان دریافت نمایید .

یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (13 نظرات, میانگین: 4٫85 از طریق 5)
Loading...

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 پاسخ
 1. شلبی گفته:

  سلام من ۱۸ سالمه و مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی تجربی دارم مدرک زبان ندارم ولی تاحدی مسلطم سرمایه هم ندارم آیا بازم میتونم از طریق تحصیل وارد اتریش بشم؟

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام باید شرایط شما کاملا بررسی گردد که برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰تماس حاصل نمایید

   پاسخ
 2. امین گفته:

  سلام من ۲۹سالمه مدرک کارشناسی معماری دارم ۳سال سابقه کار نظارت پروژه دارم اما مدرک زبان ندارم خواستم ببینم میشه واسه کاری اقدام کرد

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام می توانید برای روش های مختلف و یا کشورهای مختلف اقدام نمایید برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 3. رضا گفته:

  سلام خدا قوت بر شما دکتر ملک پور عزیز و همکاراتون سوالاتی درباره مهاجرت داشتم :
  ۱٫ شرایط بنده که ۲۵ سال سن دارم به این صورت هستش که لیسانس مهندسی مواد – متالورژی از دانشگاه بوعلی سینا دارم و معدل کارشناسی بنده ۱۳٫۵ می باشد و شرایط ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در رشته دیگر مثلا رشته کامپیوتر که به آن علاقه دارم را ادامه بدم(تغییر رشته بدم) و نیز اگر بخوام برای کشور اتریش که بدون مدرک زبان هستش تغییر رشته به کامپیوتر بدم آیا امکانش وجود دارد ؟
  ۲٫ مثلا اگر هزینه تحصیل و زندگی بین ۳۰ تا ۵۰ میلیون باشه چه کشوری میشه مهاجرت کرد و اگر ۵۰ تا ۷۰ میلیون باشه کدوم کشور و اگر ۷۰ تا ۱۰۰ میلیون باشه کدوم کشور را پیشنهاد میکنید؟
  ۳٫ برای دوره های زبان انگلیسی با (هزینه خیلی کم تر زندگی) کدوم کشور را پیشنهاد میدید؟

  ممنون و تشکر از شما دکتر ملک پور عزیز انشا الله همیشه شاد و موفق و سلامت باشید و بابت طراحی سایت خوبتون و همکاراتون کمال تشکر را دارم.

  پاسخ
 4. مرضیه حسینی گفته:

  سلام و وقتتون بخیر.
  همسر من ۴۵ سال سن دارن و فارغ التحصیل از دانشگاه تهران در رشته ی مهندسی شیمی هستند و ارشد مهندسی صنایع از دانشگاه یزد.کارمند وزارت نفت هستن با ۱۸ سال سابقه کار.
  زبان انگلیسیشون قوی نیست و مدرک آیلتس هم ندارن.یه پیشنهاد کار دارن از طرف یک شرکت ایرانی برای دفترشون تو اتریش.
  می خواستم ببینم از این طریق می تونن اقامت بگیرن برای خانواده یا نه.
  و اینکه من خودم معماری خوندم و مدرک مربیگری سطح ۱ فدراسیون‌جهانی تنیس روی میز رو دارم.اینها می تونه برای پیدا کردن شعل تو اترش کمک کنه؟!

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام در صورتی که بتوانند ویزای کار اتریش را اخذ نمایند امکان اخذ اقامت و تابعیت را خواهند داشت. برای اخذ ویزای کار باید مدرک دانشگاهی داشته باشید که متناسب با آن می توانید ویزای کار را اخذ نمایید برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 5. بهنام گفته:

  درود بر شما .من پزشک متخصص هستم و ۴۵سال دارم میخواستم برای خودم پذیرش تحصیلی بگیرم از اتریش ایلتس۸دارم ومیخواستم ببینم میتونم پذیرش بگیرم و پروسه چقدر زمان میبرد .ممنون از شما

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام در ابتدا باید بتوانید مدرک تحصیلی خود را معادل سازی نمایید و سپس بتوانید اقدام داشته باشید برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 6. f گفته:

  سلام
  من ۲۶ سالمه
  پیش دانشگاهی تجربی دارم
  می خواستم برای اقامت به اتریش اقدام کنم کل سرمایه ای که دارم ۵۰ میلیونه
  امکان اقدام کردن برای اتریش وجود دارد؟؟؟؟؟؟؟
  بعد از اقامت قصد تحصیل دارم ممکنه راهنماییم کنید؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام می توانید اقدام نمایید اما در ابتدا باید سرمایه خود را افزایش دهید و سپس اقدام نمایید برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 7. سعید باقری گفته:

  با سلام و خسته نباشید خدمت شما جناب دکتر ملک پور من سعید بیست و نه ساله از تهران با مدرک دیپلم کامپیوتر و آرایشگری هستم و الان هشت ساله که در زمینه آرایشگری فعالیت میکنم من تمام روش های مهاجرتی که شما بیان کردید رو خوندم روش های سرمایه گذاری و خود حمایتی رو که به دلیل پول زیاد نمیشه سمتش رفت موند تحصیلی و کاری که من امروز با دفتر شما در تهران تماس گرفتم ولی گفتن با دیپلم ویزای تحصیلی و کاری نمیدن حالا می خواستم که شما بگید که راه حل دیگه ای هست یا فقط پناهندگی مونده ممنون از راهنمایی هاتون

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   دوست گرامی برای اخذ ویزای کار باید مدرک دانشگاهی داشته باشید تا بتوانید اقدام نمایید در غیر این صورت می توانید برای ویزای تحصیلی اقدام نمایید که دز این صورت کشورهای متعددی را می توانید اقدام نمایید برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 8. علیرضا نصرتی گفته:

  من ۱۷ سالمه و میخوام به اتریش مهاجرت کنم از چه طریقی میتونم مهاجرت کنم و در ضمن تنها هستم اگه اتریش نمیتونم اقامت بگیرم آیا کشور دیگه ای هست که بتونم برم

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   دوست عزیز باید از طریق تحصیل اقدام نمایید که می توانید پس از اخذ مدرک دیپلم ۱۲ ساله خود برای دانشگاه اقدام داشته باشید و یا می توانید پذیرش تحصیلی خود را برای مدارس اخذ نمایید و دیپلم خود را در اتریش اخذ کنید پس از تحصیل نیز می توانید وارد بازار کار شوید تا بتوانید اقامت خود را نیز دریافت نمایید برای اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان دفاتر mie تماس حاصل نمایید .

   پاسخ