مشکلات زندگی در آلمان

مشکلات زندگی در آلمان

مشکلات زندگی در آلمان

مشکلات زندگی در آلمان

مشکلات زندگی در آلمان و راههای مهاجرت به آلمان و همچنین راههای اخذ اقامت آلمان و شرایط گرفتن وکیل مهاجرت به صورت کامل در مقالات مختلف مورد بحث قرار گرفته است. در مورد مشکلات زندگی در آلمان و اخذ اقامت آلمان سوالات فراوانی مطرح شده است. در این نوشتار تلاش می کنیم که مشکلات زندگی در آلمان و سختی های که در راه مهاجرت به آلمان وجود دارد را برای شما شرح دهیم. بخشی از سوالات مهم در مورد مشکلات زندگی در آلمان که توسط وکیل مهاجرتی پاسخ داده خواهد شد را در زیر می توانید مشاهده کنید.

 • اقدامات لازم جهت آگاهی از مشکلات زندگی در آلمان به چه صورت است ؟
 • چگونه می توان از مشکلات زندگی در آلمان و اخذ تابعیت آلمان آگاه شد ؟
 • سطح مشکلات زندگی در آلمان چگونه است ؟
 • برای مقابله با مشکلات زندگی در آلمان چکار باید کرد ؟

در صورت هرگونه سوال در خصوص مشکلات زندگی در آلمان می توانید با موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل نموده و در خصوص مشکلات زندگی در آلمان و راههای مهاجرت به آلمان مانند مهاجرت تحصیلی به آلمان و همچنین تحصیل در آلمان و سرمایه گذاری در آلمان و همچنن مهاجرت کاری به آلمان و در نهایت شرایط ازدواج در آلمان و کار در آلمان و شرایط کار دانشجویی در آلمان و هزینه های زندگی در آلمان به صورت تلفنی و رایگان مشاوره تخصصی دریافت نمایید.

مقدمه ای بر مشکلات زندگی در آلمان

چالش ها و  مشکلات زندگی در آلمان به فرهنگ کشور مبدأ و همچنین شخصیت مهاجرین بستگی دارد. برای برخی افراد نقل مکان به یک کشور جدید به خودی خود می تواند یک چالش بزرگ باشد. سایر افراد ممکن است با چالش هایی در زمینه زبان، مشاغل و مشکلات مربوط به خانواده مواجه باشند. از سوی دیگر، برای برخی از مهاجران، تجربه یک شیوه کاملاً جدید زندگی می تواند نوعی ماجراجویی هیجان انگیز باشد. در زیر به تعدادی از این چالش ها و مشکلات اشاره می شود:

یادگیری زبان آلمانی از مشکلات زندگی در آلمان

یکی از مشکلات زندگی در آلمان و مسائلی که مهاجران با آن روبرو می شوند ، یادگیری زبان آلمانی است . کسانی که بخواهند این زبان را در آلمان یاد بگیرند، با مشکلاتی روبرو می شوند. تمام آلمانی ها زبان انگلیسی را در مدرسه یاد می گیرند و بسیاری از آنها دوست دارند آن را در کوچه و خیابان تمرین کنند. بنابراین مهاجرانی که از کشورهای انگلیسی زبان آمده باشند یا به زبان انگلیسی تسلط دارند بهتر است به این نکته توجه داشته باشند. باید بتوانید آلمانی ها را تشویق کنید تا با شما آلمانی صحبت کنند و نه اینکه به عنوان شرکت در یک کلاس رایگان برای تمرین زبان انگلیسی با شما برخورد کنند!

کار و درآمد از دیگر مشکلات زندگی در آلمان

ممکن است برخی مهاجران در آلمان فرصت های شغلی کمتر و درآمد کمتری نسبت به کشور خود داشته باشند. به طور کلی اکثر مهاجرانی که در آلمان کار می کنند، درآمد کمتری دارند، چرا که مالیات ها به طرز باور نکردنی بالا است و ۱۵ درصد دیگر از دستمزد آنها صرف هزینه های بهداشت و سلامت می شود . در بحث مشکلات زندگی در آلمان ممکن است به دلیل نرخ مالیات بالاتر حتی مجبور باشید دو برابر شرایط عادی در کشور خودتان کار کنید. البته باید توجه داشت که پرداخت مالیات ها با بسیاری از مزایای عالی مانند خدمات بهداشت و سلامت در سطح جهانی و استانداردهای باور نکردنی زندگی در آلمان ، همراه است.

در خصوص مشکلات زندگی درآلمان باید توجه داشت که عدم تسلط کافی به زبان آلمانی موجب محدود شدن فرصت های شغلی شما می شود. حتی اگر پس از چند سال زندگی در آلمان به زبان آلمانی کاملاً مسلط باشید، اما هرگز به اندازه یک شهروند بومی آلمان یا کسی که از طریق کارآموزی و تجربه کار مشغول تحصیل در این کشور است، پیشرفت نخواهید داشت.

بررسی اجاره مسکن در مورد مشکلات زندگی در آلمان

زندگی در آپارتمان ها و پرداخت اجاره و تامین هزینه ها یکی دیگر از مشکلات زندگی در آلمان است. شمار افرادی که در آلمان صاحب خانه هستند، کمترین میزان را در اتحادیه اروپا به خود اختصاص داده که فقط ۴۶ درصد است. هامبورگ یکی از گران ترین شهرهای آلمان است و قیمت اجاره در این شهر بسیار بالاست. نرخ اجاره در برلین نسبتاً پایین است و بنابراین اگر به دنبال زندگی کم هزینه در یک شهر بزرگ هستید، گزینه خوبی است. بسته به محله محل سکونت شما در هامبورگ، باید بین ۲۰۰ تا ۵۰۰ یورو برای اجاره یک آپارتمان یا خانه پرداخت کنید.

در خصوص مشکلات زندگی در آلمان اینگونه است که در برخی محله ها این قیمت احتمالاً به ۶۰۰ یورو برای یک آپارتمان یک خوابه نیز می رسد. ممکن است صاحب خانه از شما بخواهد تا سه ماه اجاره را به صورت یکجا پرداخت کنید، که گاهی علاوه بر اجاره شامل پرداخت سایر هزینه های مربوط به خانه یا آپارتمان هم می شود. بنابراین، توصیه می شود که برای شروع اقامت خود در آلمان مبالغ هنگفتی با خود به همراه بیاورید. همچنین در بحث مشکلات زندگی در آلمان باید بدانید که آپارتمان ها لزوماً دارای آشپزخانه یا ماشین لباسشویی نیستند و ممکن است نیاز به خریداری تمام لوازم خانه و مبلمان جدید داشته باشید. باید توجه داشته باشید که سفارش مبلمان در آلمان ممکن است تا چند ماه طول بکشد و بهتر است زودتر اقدام کنید.

 

لینک مقالات پیشنهادی :

ویزای کار آلمان

 

 

سفر و استفاده از حمل و نقل عمومی جزء مشکلات زندگی در آلمان

سفر به اطراف آلمان و اروپا چندان ارزان نیست. هزینه بلیط هواپیما نسبت به کشوری مانند انگلستان بالاتر است. اگر در شهرهایی مانند برلین، فرانکفورت یا مونیخ زندگی می کنید، گزینه های زیادی برای پروازهای نسبتاً ارزان قیمت به سراسر اروپا خواهید داشت. همچنین سفر با قطار نیز ممکن است فوق العاده پر هزینه باشد و حتی اگر سفر کوتاهی به یکی از شهرهای اطراف داشته باشید، باید تا ۸۰ یورو بپردازید.

در خصوص مشکلات زندگی در آلمان می توان بیان نمود که متناسب با فرهنگ آلمانی که برنامه ریزی تعطیلات خود را از یک سال پیش انجام می دهند، گزینه هایی برای برخورداری از قیمت های بهتر وجود دارد. مثلاً اگر برای رزرو بلیط قطار خود حداقل سه روز اقدام کنید، می توانید بلیط را با تخفیف زیاد و تقریباً نصف قیمت خریداری کنید. همچنین با خرید یک کارت Deutsch Bahn از تخفیف ۲۵ تا ۵۰ درصدی در سفر با قطار بهره مند می شوید. در تعطیلات آخر هفته نیز تخفیف زیادی برای خرید بلیط وسایل نقلیه عمومی، هواپیما و قطار ارائه می شود.

در راستای بحث مشکلات زندگی در آلمان لازم به ذکر است که اگر به خرید دارو نیاز دارید، بهتر است داروها را قبل از مهاجرت به آلمان با خود بیاورید. البته شما حق ندارید داروی غیر قانونی با خود بیاورید. افسران گمرک و پلیس آلمان در این زمینه بسیار مقرراتی و سختگیرانه برخورد می کنند . داروهایی مانند IB profen، Tylenol، داروی سرماخوردگی و غیره گزینه های خوبی است. قیمت این داروها ممکن است در آلمان نسبت به کشور شما چند برابر باشد. همچنین ممکن است برخی از داروهای مورد استفاده شما با نام دیگری در آلمان عرضه شود. در مورد لوازم آرایشی و بهداشتی هم این نکات را به خاطر داشته باشید.

لینک مقاله پیشنهادی => تحصیل در آلمان

 

سخن اخر در مورد مشکلات زندگی در آلمان

در پایان بحث مشکلات زندگی در آلمان می توان به صراحت بیان نمود که شرایط و امکان اخذ ویزای مهاجرت به آلمان از طرق مختلف و همچنین پیش بینی مشکلات زندگی در آلمان فراهم می باشد بنابراین اگر شما عزیزان به دنبال اخذ ویزای مهاجرت تحصیلی به آلمان و تحصیل در آلمان و یا مهاجرت کاری به آلمان برای کار در آلمان آگاهی از مشکلات زندگی در آلمان و راههای اخذ اقامت آلمان هستید و می خواهید اطلاعات در خصوص سطح مشکلات زندگی در آلمان دریافت نمایید همواره می توانید با موسسه ی حقوقی ملکپور با همکاری موسسه مشاوره ای ام آی ای اتریش در سراسر دنیا و یا با شعبه مرکزی در وین اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل نموده و در خصوص بحث مهاجرت به آلمان و مشکلات زندگی در آلمان به صورت تلفنی و رایگان مشاوره تخصصی دریافت نمایید .

موسسه ی حقوقی ملکپور با همکاری موسسه مشاوره ای ام آی ای اتریش  دارای جامع ترین اطلاعات در خصوص مهاجرت به آلمان و مشکلات زندگی در آلمان  و در نهایت اخذ اقامت آلمان و همچنین اخذ تابعیت آلمان باشد . امیدوار است که مقاله مشکلات زندگی در آلمان برای شما مفید بوده باشد و دانش شما را در مورد مهاجرت به آلمان قدری افزایش داده باشد. در انتها از شما که تا پایان نوشتار مشکلات زندگی در آلمان همراه ما بودید تشکر می کنیم.

Rating: 4
22 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 1. Mozhgan گفته:

  سلام. وقتتون بخیر
  من چهارده سال سابقه کار بانکی دارم . ایا شانسی برای اخذ ویزا و اقامت و پیدا کردن کار مناسب در فرانکفورت دارم ؟
  ممنون

  Rating: ۴
  پاسخ
 2. بابک گفته:

  درود من به همراه خانواده ۲۰۱۵ از راه یونان به المان رفتم و خودمو افغان معرفی کردم و ترک خاک خوردم برگشتم ولی موقع برگشت تمامی اسم را سوسیال درست کرد هویت من و الان دوباره میخ وام از یکی از کشورهای اطراف برگردم ایا بعداز رسیدن میدونید چه قوانینی در انتظار من هست

  Rating: ۴
  پاسخ
 3. v گفته:

  با سلام . من ۱۳ سالمه و با مادر و پدرم میخوام به آلمان مهاجرت کنم. اولش صد درصد میخواستیم بریم برلین ولی بعد شنیدیم غرب آلمان خیلی بهتر از شرقش هست. حالا نمیدونیم بریم دوسلدورف یا برلین یا فرانکفورت.ما میخوایم شهری باشه که نژادپرستی توش نباشه و کار خوب پیدا بشه نمیخوایم هم که روستا باشه. نظر شما در مورد انتخاب شهر چیه؟

  Rating: ۴
  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام، با تشکر از ارسال نظر نظر ، دوست گرامی باید در ابتدا هدف ما مشخص باشد تا بتوان اظهار نظر کرد اما از نظر اب و هوا مشهودی وجود ندارد ، راه مهاجرت شما ۵۰ درصد پاسخ این سوال را در بر دارد.

   پاسخ
 4. مسعود گفته:

  سلام
  بنده شغلم پروتز دندان هست ميخام ببينم تو المان ميتونم اين كارمو ادامه بدم؟ از اونجايي كه من ميدونم اين حرفه هيچ نيازي به تحصيلات دانشگاهي نداره
  ممنون ميشم برام توضيح بدبد

  Rating: ۴
  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام، برای کار در آلمان دو راه وجود داره ، راه اول استفاده از ویزای کار هست که نیازمند پیشنهاد کاری و یک سری شرایط جانبیه ، روش دوم که معمول تر هست استفاده از ویزای جستجو کار هست که باهاش می تونید ۶ ماه تو آلمان دنبال کار بگردین.

   پاسخ
 5. زينب گفته:

  با سلام خدمت شما
  بنده خانم ٢٧ساله كارشناس پرستاري متاهل و يك دختر چهار ساله دارم.سه سال سابقه كار در بخش هاي مختلف از جمله عفوني بزرگ سال به مدت هفت ماه،عفوني اطفال به مدت يك سال ونوزادان به مدت شش ماه و در حال حاضر در بخش آى سي يو مشغول به كار هستم.اورژانس هم يك سال و تيم سابقه دارم .مداركم رو ترجمه كردم ولي شنيدم اخذ ويزاي كاري بسيار سخت شده و اقدام كردم براي اخذويزاي دانشجويي تا بعد يك ترم تحصيل خودم رو به آسبيلدونگ معرفي كنم و بعد دوره مشغول به كار بشم سوالم اينه شانس ويزا گرفتنم چقدر هست درحال خواندن سطح ب يك زبان هستم وقت سفارتم حدود ارديبهشت هستش.يه سوال مهمم اين بود كه ايا ميتونم در همون سفر اول دخترم رو با خودم ببرم چون موضوع حياتي هستش كه حتما ببرمش ايا با ويزاي دانشجويي اجازه ميدن ببرمش يا بعدچند ماه پيوست ميدن؟خيلي ممنون از حوصله اي كه كردين ممنون ميشم پاسختون رو دريافت كنم.

  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام و عرض احترام، به احتمال فراوان در ابتدا نیاز به معادلسازی مدارک دارید، اما به نظر می رسد که امکان اقدام وجود داشته باشد. متاسفانه در ابتدای امر داشتن همراه باعث کاهش شانس ویزا می شود و بهتر است بعد از مشخص شدن وضعیت اقامتی شما در آلمان برای فرزند خود اقدام کنید که یک فاصله ۴ الی ۶ ماهه برای آن در نظر گرفته می شود.

   پاسخ
 6. زینب گفته:

  با سلام من خیلی علاقه دارم رشته اختر فیزیک بخونم اما بخاطر کمبود امکانات و مشکل اشتغال این رشته در ایران تصمیم گرفتم که در خارج ادامه تحصیل بدهم،من۲۲ سالم است و دیپلم علوم انسانی دارم و در حال حاضر هم دانشجوی فقه و حقوق دانشگاه دولتی هستم.لطفا راهنماییم کنید.با تشکر

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام می توانید برای تحصیل در بسیاری از کشورها اقدام نمایید اما باید شرایط شما کاملا بررسی گردد برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 7. پژمان گفته:

  سلام خسته نباشید من رشته مهندسی ورزش علوم‌تحقیقات میخونم‌میخاستم‌بدونم‌برای ادامه تحصیل ارشد میشه رفت المان و کلن هزینه رفتن چطوریه و خرید خونه به جه صورتی هستش باتشکر

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام در اتبدا باید رزومه کامل خود را بفرمایید برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 8. shadi گفته:

  سلام آقای ملک پور یه سوالی داشتم پدرم حدود ۲۰ ساله که المان زندگی میکنه ، من متاهل هستم و یک فرزند ۳ ساله دارم می خواستم ببینم به هر سه نفر ما اقامت میدن یا نه؟
  البته زبان آلمانی اصلا بلد نیستیم. ضمنا چقدر پول باید همراه داشته باشیم
  ممنون میشم اگه سریعتر پاسخ بدین

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام دوست گرامی باید شرایط کامل خود را با کارشناسان حقوقی بررسی نمایید برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 9. سیدمحسن اسلامی زیدانلو گفته:

  با سلام و تشکر فراوان ازشما آقای ملک پور دوتا سوال از خدمتتون داشتم. ۱-برای سفارت مدرک آلمانی چه سطحی لازمه؟؟ ۲-بعدچندسال کاراقامت دائم میتونیم بگیریم

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   دوست گرامی در ابتدا باید رزومه کامل خود را بفرمایید تا امکان راهنمایی وجود داشته باشد همچنین مشخص گردد که از چه طریقی قصد اقدام دارید برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید.

   پاسخ