مهاجرت آسان به اروپا

مهاجرت آسان به اروپا و بررسی شرایط آن

 • مهاجرت آسان به اروپا و کشور های عضو اتحادیه اروپا و کشور های عضو اتحادیه شنگن
 • مهاجرت آسان به اروپا و روش های آن
 • مهاجرت آسان به اروپا و بررسی شرایط ویزا کشور های متفاوت در اتحادیه اروپا
 • مهاجرت آسان به اروپا و بررسی اقامت و تابعیت در شرایط کلی
 • مهاجرت آسان به اروپا و کم ریسک ترین روش
 • مهاجرت آسان به اروپا و بهترین مقصد

شما می توانید از طریق دریافت مشاوره رایگان شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

مهاجرت آسان به اروپا و مقدمه ای بر آن

مهاجرت آسان به اروپا در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار می گیرد. مهاجرت آسان به اروپا و کسب اقامت آن از طرق مختلفی انجام می گردد. ما مهم ترین و اصلی ترین نکات را به صورت ساده و خلاصه در مورد مهاجرت آسان به اروپا و دریافت اقامت  اروپا را در این مقاله توضیح می دهیم. امروزه مهاجرت به اروپا در مرکز توجه ایرانیان قرار گرفته است که این امر دلایل مختلفی دارد و در ادامه به توضیح جامع و کامل آن می پردازیم. مهاجرت آسان به اروپا معانی مختلفی را در بر می گیرد ، و ما به بررسی شرایط تک تک این معانی برای تمام اقشار جامعه خواهیم پرداخت. راحتی در مهاجرت می تواند  اعم از کم ریسک بودن ، ارزان بودن ، و همخوانی شرایط کشور مبدا و کشور مقصد را در بر بگیرد. یک سری فاکتور های مهم و اساسی برای ارزیابی این شرایط وجود دارد ، که هم شامل استاندارد های جهانی می شود و هم شامل عادات و آداب و رسوم آن منطقه که شخص مهاجر بعد از مهاجرت به آن کشور چه حال و هوایی را تجربه می کند و در انتظار چه مسائلی باشد و چه تضمینی برای آینده ی فرد مهاجر و وابستگان وی وجود دارد. بهتر است در ابتدا به توضیح شرایطی که اداره مهاجران هر کشور برای مهاجران در نظر گرفته است بپردازیم و یک دسته بندی کلی برای این مبحث قائل شویم.

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد انتخاب بهترین کشور دنیا برای مهاجرت

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد انتخاب بهترین کشور دنیا

مهاجرت آسان به اروپا و کشور های عضو اتحادیه اروپا و کشور های عضو اتحادیه شنگن

کشور های عضو در اتحادیه اروپا و کشور های عضو در اتحادیه شنگن بر اساس مواد ذکر شده در این معاهده نامه وجه تمایزی بین اقامت موقت و اقامت دائم بوجود آورده اند. علاوه بر این، در زمینه ادغام خانواده، کشورهای عضو همانطور که در دستورالعمل اتحادیه ( ۲۰۰۳/۸۶ EC ) در مورد حق اتحاد مجدد خانواده آمده است که شرایط را برای آن ها بسیار پیچیده می کند که این موضوع کشور به کشور فرق می کند و اعضا روش های خاص و غیر علنی خود را در خصوص اتحاد مجدد خانواده ها دارند. به هر حال کشورهای عضو اتحادیه اروپا به طور فزاینده ای فضا را برای دانش آموزان مناسب کرده اند تا بتوانند زمان باقی مانده شان در کشور برای مدت زمان محدود پس از فارغ التحصیلی موفق به منظورجستجوی شغل سپری کنند، حتی اگر این در دستورالعمل شورای اتحادیه اروپا در شرایط پذیرش از اتباع کشور جهان سوم به منظور فرصت مطالعاتی، تبادل دانش آموز، کارآموزی بدون کارمزد یا خدمات داوطلبانه ( ۲۰۰۴/۱۱۴EC ) پیش بینی نشده باشد.

این اقدامات افراد با پتانسیل بالا کشورهای جهان سوم که می توانند کمک ارزنده ای به اقتصاد اروپا باشند را تسهیل می کند.بسیاری از مناطق مرتبط با مهاجرت هستند که توسط قوانین اتحادیه اروپا تنظیم نشده اند و در شرایط کلی اجازه اقامت و، به طور معنی داری، مهاجرت کارگری (شامل اشتغال، خود اشتغال زایی و استغال فصلی) را شامل می شود.یک چارچوب کلی دستورالعمل تضمینی در یک چارچوب مشترک از حقوق برای تمام شهروندان کشورهای جهان سوم در اشتغال قانونی در اتحادیه اروپا، و همچنین چهار دستورالعمل خاص در مورد شرایط ورود و اقامت نیروی کار بسیار ماهر، کارگران فصلی،انتقالی های شرکت های چند ملیتی و کارآموزان بودن کارمزد به عنوان ابزار قانونی پیشنهاد شده اند. برای پذیرش بر اساس معیارهای مشترک کشورهای اتحادیه اروپا: یک قرارداد کار یا یک پیشنهاد کار شغلی، مدارک حرفه ای، و حداقل سطح حقوق و دستمزد که باید باشد و حداقل سه بار حداقل دستمزد ملی موجود، یا به طور متناوب سه برابر حداقل درآمد که تحت آن کمک اجتماعی به اعضا اعطا می شود.

پس از پذیرش، کارگران یک مجوز اقامت به نام “کارت آبی اتحادیه اروپا” دریافت می کنند که شرایطی را که تحت آن اجازه کار به آنها داده می شود، ارائه می دهد مگر اینکه قرارداد کار کوتاه مدت باشد، کارت آبی اتحادیه اروپا برای دو سال صادر می شود. دارنده این کارت آبی اتحادیه اروپا مجوز را برای خروج و ورود، ورود مجدد و اقامت در کشورهای عضو دیگر و گذر از دیگر کشورهای عضو را فراهم می کند. یک دوره بیکاری سه ماهه مجاز است در این زمان، دارنده کارت آبی اتحادیه اروپا مجاز به جستوجوی کار و استخدام شدن می باشد.  برای مهاجرت آسان به اروپا نیاز است در ابتدا به دسته بندی کشور های هر گروه بپردازیم.

کشور های عضو اتحادیه شنگن کشور های عضو اتحادیه اروپا
آلمان آلمان
فرانسه فرانسه
ایتالیا ایتالیا
سوئد سوئد
لهستان لهستان
رومانی رومانی
اسپانیا اسپانیا
جمهوری ایرلند جمهوری ایرلند
بلژیک بلژیک
لوگزامبورگ لوگزامبورگ
هلند هلند
بریتانیا بریتانیا
یونان یونان
پرتغال پرتغال
اتریش اتریش
فنلاند فنلاند
قبرس قبرس
جمهوری چک جمهوری چک
استونیا استونیا
مجارستان مجارستان
لاتویا لاتویا
لیتوانی لیتوانی
مالتا مالتا
اسلواکی اسلواکی
اسلوانیا اسلوانیا
بلغارستان بلغارستان
کرواسی کرواسی
لیختن اشتاین
نروژ
سوئیس
ایسلند
بهترین کشور برای مهاجرت

مقاله مرتبط

راهنمای گام به گام مهاجرت

مقاله مرتبط

به کجا مهاجرت کنیم؟

مهاجرت آسان به اروپا و روش های آن

سه روش برای مهاجرت آسان به اروپا وجود دارد

 • مهاجرت آسان به اروپا از طریق تحصیل

  تحصیل در کشورهای اروپایی آینده ای بسیار روشنی برای کسانی که آرزوی زندگی بهتری را دارند به ارمغان می آورد. در همین راستا بسیاری از کشور های اروپایی در جهت آسان نمودن تحصیل و افزایش سطح سواد و دانایی شهروندانش و پرورش نسلی که بتواند در جهت بهتر نمودن اوضاع کشور چه از لحاظ اجتماعی و چه از نظر چرخه اقتصاد کشور کمکی بنماید ، شرایطی را فراهم کرده است. شما می توانید برای بررسی شرایط تحصیل در هر یک از کشور ها به طور تخصصی و جداگانه ، به قسمت قوانین کشورها در همین سایت مراجعه نمایید و یا برای دریافت مشاوره بهتر و بررسی شرایط ادامه تحصیل شما با مشاوران ما تماس بگیرید. اما به طور کلی مواردی را که پایه و اساس تحصیلات عالیه است بررسی می نماییم.
  کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترای تخصصی:
  در هر مقطع، رشته، دانشگاه و کشوری هر فرد نیاز دارد که شرایطی را برای قبول شدن در آن دانشگاه داشته باشد. شرایطی که گهگاه اجباری نیستند ولی روند کار را تسریع می بخشند . به عنوان مثال در دانشگاه های انگلیسی زبان اروپایی شاید زبان محلی ، در دنیای آکادمیک کاربرد خاصی نداشته باشند ولی دانستن آن ها فرد را برای زندگی راحت و آسان در آن کشور بسیار مناسب می کند بدین ترتیب فرد می تواند به راحتی با افراد محلی ارتباط برقرار کندو موقعیت اجتماعی بهتری را برای خود فراهم کند.  به همین دلیل در کشور هایی مانند دانمارک که در اکثر دانشگاه های آن تدریس و تحصیل به زبان انگلیسی می باشد ، میتوان در کنار تحصیل در رشته ی مربوطه از دوره هایی که به تدریس و آموزش زبان دانمارکی اختصاص دارد نیز بهره مند شد. بطور متوسط شرایط پذیرش تحصیلی از سوی مراکز دانشگاهی اروپایی به صورت ذیل می باشد:
  – داشتن مدرک دانشگاهی یا آکادمیک مرتبط برای راه یافتن به درجه ای بالاتر.
  – پاسپورت معتبر با حداقل شش ماه اعتبار
  – گواهی عدم سوپیشینه و گواهی سلامت پزشکی
  – پذیرش یا دعوت نامه رسمی و معتبر از سوی دانشگاه مربوطه
  – فراهم کردن مدرک تمکن مالی متناسب با دانشگاه و کشور مقصد.

  شرایطی که در بالا ذکر کردیم ، صرفاً جهت پذیرش تحصیلی است و ویزای تحصیلی روند متفاوتی نسبت به پذیرش تحصیلی دارد ، اما به طور یقین میتوان گفت پروسه ی گرفتن پذیرش تحصیلی تاثیر قابل توجهی برای اخذ ویزا دارد.

 • مهاجرت آسان به اروپا از طریق کار

  طبق مقرارات  اتحادیه اروپا و ویزای شنگن کلیه کسانی که قصد کار کردن در کشورهای عضو را دارند می بایست قبل از ورود به کشور های اتحادیه چه مستقل چه از طریق شرکت متقاضی ایشان اقدام به اخذ ویزای کاری مربوطه کنند و روشی غیر از این توسط این اتحادیه برای ویزاهای کاری مورد تایید نمی باشد. اخذ ویزا جهت کار به ۳ دسته تقسیم میشود :

  • ویزای جست و جوی کار

  در این روش بعد از ارائه مدارک مورد نیاز به سفارت ، و تایید توسط افسر ویزا ، فرد متقاضی اجازه دارد به مدت ۶ ماه ، در کشور مقصد ، به دنبال شغل مناسب باشد ، و بعد از آن که شغل مناسب با شرایط خود را پیدا کرد ، میتواند برای اقامت اقدام نماید.

  • ویزای پیشنهاد کاری

  در این روش ، شما می توانید توسط پیشنهاد شغلی که در کشور مقصد به شما شده است اقدام به مهاجرت نمایید ، اما این روشی است که باید شرایط درخواستی توسط کارفرما و یا شرکت فقط محدود به شما گردد که کارفرما بتواند به شخص شما پیشنهاد کاری دهد.

  • ویزای مهارت کاری

  در این روش خاص یکسری شرایط خاص و مهارتی در نظر گرفته شده است و تعداد محدود کشور هایی هستند که برای این روش درخواست نیرو می دهند ، باید در زمان اقدام برای مهاجرت این روش مورد بررسی و استعلام قرار گیرد.

 • مهاجرت آسان به اروپا از طریق سرمایه گذاری

  یکی دیگر از روش های مهاجرت آسان به اروپا  و کشورهای عضو شنگن و اتحادیه اروپا ، روش سرمایه گذاری در یکی از کشورهای عضو می باشد. شاید شنیده باشید که با روش هایی چون ثبت شرکت ، یا خرید ملک می توانید به طور قطعی اقامت دائم کشوری را دریافت نمایید ! ممکن است در چند مورد خاص و محدود امکان پذیر باشد ولی نمیتوان این مسئله را به تمام کشور ها نسبت داد. به طور مثال در روش سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت در اتریش شرایطی مانند کار آفرینی و هم چنین طرح تجاری مناسب باید رعایت گردد که فرد متقاضی بتواند از این طریق برای مهاجرت به اتریش اقدام نماید. معمولا هر کشوری ضوابط و مقرارات خاص خود را دارند که در کل باید از قوانین اتحادیه اروپا پیروی کنند ولی در مجموع هر فردی که طرحی یا برنامه ای جهت ایجاد کسب و کار یا بوجود آوردن مکانی جهت اشتغال زایی در یکی از کشورهای اروپایی عضو اتحادیه اروپا را داشته باشد، و بتواند برای چرخه ی اقتصادی سود مند باشد ، مورد حمایت دولت ها و سازمان های اروپایی قرار می گیرد.

مهاجرت به سوئد
مهاجرت به اتریش
مهاجرت به آلمان
بهترین کشور دنیا برای مهاجرت

مهاجرت آسان به اروپا و بررسی شرایط ویزا کشور های متفاوت در اتحادیه اروپا

به طور کلی شرایط اخذ ویزا در کشور های مختلف ، حتی در کشور های هم پیمان مانند اتحادیه اروپا و اتحادیه شنگن با یکدیگر تفاوت دارد به عنوان مثال بعضی کشور های اروپایی بر اساس امتیاز بندی و برخی دیگر از طریق برگزار کردن مصاحبه های رو در رو اقدام به تایید درخواست ویزا می کنند. بدیهی است که برای مهاجرت یک سری شرایط و مدارک کلی را باید در نظر داشت که برای اشخاص متفاوت می تواند شرایط متفاوتی داشته باشد برخی از این شرایط درذیل آمده است:

 • مدرک تحصیلی متقاضی: مدرک تحصیلی به عنوان یکی از موثرترین ابزار مهاجرت می تواند راه پر پیچ و خم اخذ ویزا و اقامت را برای کشورهای اروپایی عضو و پیمان شنگن آسان کند. بدیهی می باشد که داشتن مراتب بالاتر تحصیلی مسیر را برای متقاضیان بسیار آسان تر می کند.
 • سن متقاضی: سن یک عدد نیست، بسیار دیده شده است که افراد با داشتن سوابق خوب کاری و مدرک تحصیل مناسب فقط به دلیل نداشتن سن مناسب جهت اخذ ویزا مورد پذیرش قرار نگرفته اند.
 • مدرک زبان: دانستن زبان خارجی یک کمک حال بسیار عالی می باشد حال داشتن مدرک زبان مورد نیاز کمک شایانی به رساندن فرد به مقصد مورد نظر وی خواهد کرد.
 • سابقه ی کار: سابقه ی کار مرتبط این منظور را می رساند که فرد برای ادامه ی شغل حرفه ای خود در کشور مقصد مشکل زیادی نداشته و با پشت سر گذاشتن چند مورد که در هر تغییر محل کاری رخ می دهد توانایی دارد به آسانی وارد بازار کار کشور مقصد شود و برای کشور مفید واقع شود.
 • اعضای خانواده: اینکه فردی مجرد است یا متاهل و داشتن بچه در سنین مختلف می تواند تغییرات شگرفی را در پرونده ی مهاجرت بوجود می آورد.

برای به دست آوردن دقیق شرایط و روش های مناسب که کمترین هزینه را داشته باشند و در عین حال آسان ترین روش اخذ اقامت در کشورهای اروپایی باشد با کارشناسان و مشاوران خبره ی ما در موسسه حقوقی ملک پور با همکاری دفتر مشاوره ای MIE اتریش تماس بگیرید تا مهاجرت آسان و بهترین روش ممکن را برای شما و خانواده تان پیشنهاد دهند.

مهاجرت به دانمارک
مهاجرت به فرانسه
مهاجرت به فنلاند
مهاجرت به روسیه

مهاجرت آسان به اروپا و شرایط کلی

بسیاری از افراد که قصد مهاجرت آسان را دارند ، فاکتور هایی شبیه به هم را در نظر دارند. که شامل:

 • بازه ی زمانی از لحظه ی اقدام تا زمان ورود به کشور مورد نظر
 • زمان و روش اخذ اقامت کشور مقصد
 • بازار کاری کشور مقصد برای خود شخص و همراهان وی
 • شرایط تحصیل در کشور های مختلف برای تمام اعضای خانواده
 • کم کردن هزینه ی اخذ ویزا و اقامت
 • فاصله ی آن کشور تا ایران برای بازدید از اقوام در ایران
 • رفاه اقتصادی مطلوب کشور مورد نظر
 • داشتن امنیت لازم برای زندگی به همراه خانواده
 • شرایط مناسب کشور برای تحصیل فرزندان

هر چند افراد گوناگون شرایط و معیارهای متفاوتی را در ذهن خود دارند ولی در کل همگی به دنبال آسان ترین روش ممکن جهت اخذ ویزا و اخذ اقامت کشورهای اروپایی می باشند.

مهاجرت آسان به اروپا و اقامت و تابعیت در شرایط کلی

همان طور که ذکر شد مهاجرت آسان به اروپا برای تمامی کشور های اروپایی شرایط خاص خود را دارد .هر چند که در ژوئن ۲۰۱۶، کمیسیون اتحادیه اروپا اصلاح سیستم  مهاجرتی را پیشنهاد کرد، از جمله معیارهای پذیرش کمتر سختگیرانه، آستانه حقوق و دستمزد پایین تر / حداقل مدت قرارداد کاری،   مقررات بهتر ادغام خانواده و لغو طرح های ملی موازی ؛ کار در این مرحله در پارلمان در حال انجام است (گزارش کمیته LIBE در ۱۵ ژوئن ۲۰۱۷ تصویب شد)، اگرچه اخیرا پیشرفت آن در شورا متوقف شده است، به ویژه در مورد مهارت ها و به رسمیت شناختن تجربه حرفه ای معادل مدارک تحصیلی. اما در اتحادیه اروپا هم کشور ها با قوانین منحصر به خود وجود دارند و میتوان میان آن ها تفاوت قائل شد. در بعضی از آن ها شرایط برای دریافت کارت اقامت آسان تر و در بعضی سختگیرانه تر است و مدت زمانی آن هم باز بنا به قانون متفاوت است.

مهاجرت آسان به اروپا

مقاله مرتبط

مشاوره مهاجرتی

مقاله مرتبط

مشاوره مهاجرتی رایگان

مهاجرت آسان به اروپا و کم ریسک ترین روش

کم ریسک ترین و مهاجرت آسان به اروپا و اخذ اقامت کشورهای اروپایی برای هر فرد بسیار متفاوت می باشد زیرا معیار های متفاوتی برای ریسک کردن در نظر افراد است. برای بعضی بازه ی زمانی اهمیت فراوان دارد و برای بعضی سرمایه اهمیت زیادی دارد و اصلاً نمیتوان در این باره نظر کلی ارائه داد ، زیرا ممکن برای یک شخص مهاجرت کاری مناسب باشد و برای دیگری مهاجرت  از طریق دانشجویی و تحصیلی می باشد چرا که در این سیستم فرد در محلی امن و به دور از هیاهوی پیدا کردن شغل با محیط زندگی خود آشنا می شود و در زمان تحصیل روشها ی ورود به بازار کار را فرا می گیرد و در عین حال هم زبان و هم مدرک تحصیلی خود را از کشور مقصد دریافت می کند که خود عوامل بنیادین در گرفتن اقامت آن کشور می باشند. در این میان کشورهایی نظیر آلمان، سویس، اتریش، بریتانیا، دانمارک ، سوئد ، هلند ، مجارستان و جمهوری چک شرایط مناسب تری نسبت به بقیه کشورها دارند. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان و مشاوران خبره ی ما در موسسه حقوقی ملک پور با همکاری دفتر مشاوره ای MIE اتریش تماس بگیرید.

مهاجرت به بلژیک
مهاجرت به نروژ
مهاجرت به ایتالیا
مهاجرت به سوئیس

مهاجرت آسان به اروپا و بهترین مقصد برای مهاجرت

مهاجرت آسان به اروپا برای هر فرد ، شرایط متفاوتی دارد و همینطور موارد بسیاری را در بر می گیرد ، بهترین مقصد جایی است که هر فرد آسان ترین راه را برای ادغام شدن در جامعه ی مورد نظر خود را داشته باشد پس این کاملا به این موضوع بستگی دارد که شما می خواهید چه نوع زندگی را برای خود و خانواده تان رقم بزنید. تحصیلات، سوابق کاری، سن، اعضای خانواده و زبان همه و همه مبین نوع نگرش و انتخاب هر فردی می باشند پس برای انتخاب مقصد مورد نظر هر فرد باید تمامی عوامل را در کنار هم بگذارد تا بتواند نتیجه ای منطقی و درست از آن بگیرد. مشاوران ما در موسسه  حقوقی ملک پور با همکاری دفتر مشاوره ای MIE اتریش می توانند با در اختیار گذاشتن آخرین مطالب و قوانین روز دنیا شما را در دسیدن به مقصد مورد نظرتان همیاری کنند و قدم به قدم با شما همراه شوند تا بهترین و آسان ترین روش ممکن برای مهاجرت را برای شما بوجود آورند.

مهاجرت آسان به اروپا

مقاله مرتبط

مهاجرت به هلند

مقاله مرتبط

مهاجرت به انگلستان
مهاجرت آسان به اروپا و نتیجه گیری کلی

مهاجرت آسان به اروپا به طور کلی برای هر فرد بسته به رزومه شخصی و در حالت کلی تر بسته به افراد همراه فرد متفاوت است برای یک مهاجرت آسان به اروپا ، ساده ،اقتصادی و کم ریسک باید پرونده هر فرد مورد بررسی قرار گیرد تا بتوان نظر قطعی برای یک روش مهاجرتی مناسب را برای شما عزیزان ارائه داد . مواردی مانند شرایط تحصیل برای تک تک افراد خانواده و بازار کاری در کشور مورد نظر بر اساس مدرک تحصیلی و سابقه کاری و یا حتی مهارت فردی هر فرد را بنا به نیاز به کشور مقصد جهت مهاجرت ، توسط تیم کارشناسان خبره موسسه حقوقی ملکپور با همکاری دفتر MIE اتریش مورد بررسی تخصصی قرار می‌گیرد و یک روش برای مهاجرت آسان به اروپا و مناسب برای شرایط شما ارائه می گردد . در این روش باید شرایط شما با شرایط کشور مقصد در زمان اقدام برای مهاجرت تطبیق داده شود و با توجه به فاکتورهای اصلی شامل جمعیت کشور مقصد ،زبان رسمی کشور مقصد ، نرخ بیکاری کشور مقصد و نرخ تورم کشور مقصد محاسبه گردد. یک فاکتور اصلی دیگر نیز باید برای مهاجرت آسان به اروپا و بی ‌دردسر مورد بررسی قرار گیرد و آن (سازمان تجارت جهانی) است که کشورهای متعهد به این پیمان از شرایط تجاری اقتصادی یکسانی برخوردار هستند که این موضوع خود شرایط رفاهی فوق العاده ای برای افراد مقیم در کشور رقم می زند.

0 پاسخ