مهاجرت به هلند

مهاجرت به هلندمهاجرت به هلند 

مهاجرت به هلند ، اخذ اقامت هلند و طرق اخذ اقامت و تابعیت هلند همانند اکثر کشورها ۶ روش معمول دارد، چرا که در کل لفظ مهاجرت شامل چندین طریق خواهد بود که باید گفت مهاجرت به هلند نیز از این قاعده مستثنی نخواهد بود . افرادی که قصد مهاجرت به هلند را داشته باشند باید بدانند که می توانند از یکی از طرق مانند مهاجرت به هلند از طرق تحصیل ، مهاجرت به هلند از طریق کار ، مهاجرت به هلند از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت ، مهاجرت به هلند از طریق پناهندگی ، اخذ اقامت و تابعیت هلند از طریق ازدواج و اخذ اقامت و تابعیت هلند از طریق تولد اقدام نمایند .

در ابتدا امر باید گفت که مهاجرت به هلند از طریق هر کدام از این روش ها که انجام گیرد شخص  متقاضی می تواند به اقامت و تابعیت هلند دست یابید . موسسه حقوقی ملک پور با همکاری موسسه مشاوره ای MIE اتریش در این مقاله تمامی روش های مهاجرت به هلند را برای شما عزیزان بررسی می نماید تا در صورت اقدام بتوانید به اقامت و تابعیت دست یابید .

مهاجرت به هلند از طریق تحصیل 

هر ساله تعداد بسیاری از افراد به قصد تحصیل در کشورهای مختلف مانند هلند اقدام به مهاجرت می نمایند که البته باید گفت شرایط تحصیل در اکثر کشورها یکسان نخواهد بود که در اینجا به شرایط تحصیل در هلند می پردازیم .

در مورد تحصیل در هلند باید گفت که تحصیل در هر ۳ مقطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکترا امکان پذیر است و دانشجویان می توانند با توجه به مقطع تحصیلی خود اقدام به اخذ پذیرش نمایند.

تحصیل در مقطع کارشناسی در هلند 

برای تحصیل در این مقطع باید گفت که در اکثر رشته ها امکان اخذ پذیرش وجود دارد . دانشجویانی قصد اخذ پذیرش از دانشگاههای هلند را داشته باشند در مقطع کارشناسی نیاز به ارائه مدرک زبان آیلتس ۶ را خواهند داشت که البته نکته مهمی که وجود دارد این است که برای تحصیل در مقطع کارشناسی در هلند امکان اخذ پذیرش با آیلتس ۵.۵ نیز وجود دارد که در این صورت شخص دانشجو نیازمند گذراندن یک دوره زبان نیز خواهد بود .

البته این نکته نیز باید افزود که تحصیل در هلند به زبان آلمانی نیز امکان پذیر خواهد بود که در این صورت شخص دانشجو باید بتواند مدرک زبان آلمانی در سطح B1 یا B2 را ارائه نماید .

طول دوره تحصیل در مقطع کارشناسی مانند اکثر کشورها ۴ سال خواهد بود .

در مورد هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی باید گفت که هزینه سالانه تحصیل در هلند در حدود ۷۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰ یورو خواهد بود.  همچنین دانشجویان امکان کار نیمه وقت در هنگام تحصیل را نیز خواهند داشت تا بتوانند تا حدودی هزینه های تحصیل و زندگی خود را نیز تامین نمایند .

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در هلند 

برای تحصیل در این مقطع باید بگوییم که تحصیل در اکثر رشته ها امکان پذیر است و شخص دانشجو می تواند در رشته کارشناسی خود اخذ پذیرش نماید همچنین این امکان وجود دارد که بتواند در رشته های مدیریت و بیزینس نیز به تحصیل خود ادامه دهد .

تحصیل در مقطع  کارشناسی ارشد نیز به زبان انگلیسی امکان پذیر است و دانشجویان با ارائه آیلتس ۶.۵ می توانند در این مقطع پذیرش تحصیلی خد را اخذ نمایند البته اخذ پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد با آیلتس ۶ نیز امکان پذیر خواهد بود که  البته مستلزم گذراندن دوره آمادگی پیش از ورود نیز می باشد .

مدت زمان تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در حدود ۲ سال می باشد . همچنین هزینه تحصیل در این مقطع سالانه در حدود ۱۲۰۰۰ تا ۱۵۰۰۰ یورو خواهد بود که البته باتوجه به دانشگاه و رشته تحصیلی نیز متغیر می باشد .

همچنین دانشجویان در این مقطع امکان کار در حین تحصیل را خواهند داشت .

تحصیل در مقطع دکترا در هلند 

در مورد تحصیل در مقطع دکترا در هلند شاید بتوان گفت قدری با کشورهای دیگر متفاوت است و دانشجویانی که قصد تحصیل در این مقطع را دارند باید بدانند که هلند کشوری است که به دانشجویان دوره دکترا توجه ویژه ای دارد اشخاصی که در اندیشه تحصیل در این دوره هستند باید در ابتدا سوپروایزر خود را نیز داشته باشند تا بتوانند اقدام نمایند همچنین برای تحصیل در این مقطع ارائه آیلتس ۷ و همچنین ارائه مقاله برای شخص متقاضی از الزامات اقدام می باشد .  دانشجویان مقطع دکترا امکان کار به صورت نامحدود در هلند را خواهند داشت .

در انتها و در مورد تحصیل در هلند باید گفت که دانشجویان پس از تحصیل خود و مطابق با قانون کشور هلند امکان اقامت ۱ ساله پس از تحصیل را خواهند داشت تا در صورت یافتن کار مناسب بتوانند برای اخذ اقامت خود نیز  اقدام نمایند .

مهاجرت به هلند از طریق کار 

مطابق با قوانینی که در اتحادیه اروپا حاکم است در مورد کار در هلند باید گفت که شخص متقاضی باید بتواند یک کارفرما در این کشور را متقاعد نماید تا بتواند از وی دعوت نامه کاری برای را اخذ نماید .

در صورتی که شخص متقاضی بتواند کارفرما خود را داشته باشد می تواند برای ویزای کار هلند اقدام نماید که در این صورت شخص کارفرما باید کار مورد نظر را به مدت  ۳ ماه در هلند آگهی نماید و پس از آن کار مورد نظر باید به مدت ۳ ماه دیگر در اتحادیه اروپا آگهی گردد در صورتی که شخصی در هلند و در اتحادیه اروپا برای کار مورد نظر یافت نشود فرد کارفرما می تواند برای شخص مورد نظر خود دعوت نامه کاری را ارسال نماید که در این صورت شخص متقاضی می تواند ویزای کار هلند را بدست آورد .

مهاجرت به هلند از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت 

در صورتی که قصد سرمایه گذاری و ثبت شرکت در هلند را داشته باشید باید بدانید که روش های متفاوتی برای سرمایه گذاری وجود دارد که یکی از این روش ها ثبت شرکت می باشد

برای ثبت شرکت در هلند در ابتدا  باید یک بیزینس پلن ارائه نمایید و هدف اقتصادی خود را تعیین نمایید تا بتوانید در این کشور شرکتی را به ثبت برسانید سرمایه ای که برای سرمایه گذاری و ثبت شرکت بدان نیاز دارید در حدود ۱,۲۵۰,۰۰۰ یورو می باشد تا شخص متقاضی بتواند در این کشور شرکتی را به ثبت برساند و سرمایه گذاری خود را انجام دهد .

شخصی که قصد سرمایه گذاری در هلند را داشته باشد باید این نکته را در نظر داشته باشد که برای سرمایه گذاری در صندوق مشارکت آن صندوق باید عضو NVP باشد و  صندوق وزارت امور اقتصادی هلند این سرمایه گذاری را به رسمیت بشناسد تا شخص متقاضی بتواند سرمایه گذاری خود را انجام دهد .

مهاجرت به هلند از طریق پناهندگی 

پناهندگی یکی از پر ریسک ترین روش هایی است که برای مهاجرت وجود دارد. هر ساله تعداد بسیاری از افراد مهاجرت از طریق پناهندگی را انتخاب می نمایند که این روش روشی معقول و منطقی برای مهاجرت نخواهد بود چرا که اشخاصی که از طریق پناهندگی اقدام به مهاجرت می نمایند امکان کار و تحصیل را نخواهند داشت .

اشخاصی که درخواست پناهندگی خود را در هلند یا کشورهای دیگر اروپایی مطرح می نمایند باید بتوانند اثبات نمایند که در کشور خود مورد اذیت و آزار روحی ، روانی ، جسمی قرار گرفته اند تا بتوانند درخواست پناهندگی خود را مطرح نمایند .

در انتها باید گفت که با توجه به روش های قانونی و مطمئنی که برای مهاجرت وجود دارد بهتر است یکی از روش های قانونی را برای مهاجرت خود انتخاب نمایید تا بتوانید برای اخذ اقامت خود به راحتی اقدام داشته باشید .

مهاجرت به هلند از طریق تولد 

در مورد سیستم اخذ تابعیت باید گفت که ۲ نوع سیستم وجود دارد  که یکی سیستم خون و دیگری سیستم خاک می باشد که برخی از کشورها سیستم خون و برخی دیگر سیستم خاک را دارا هستند که البته باید بدانید کشور هلند سیستم خون را پذیرفته است .

برای تولد در هلند و اخذ اقامت از طریق تولد در این کشور باید گفت که در صورتی که فرزندی از پدر و مادر هلندی متولد شود می تواند اقامت و تابعیت هلند را اخذ نماید .

در صورتی که فرزندی از پدر هلندی و مادر غیر تبعه و یا بلعکس نیز متولد شود می تواند اقامت و تابعیت را از طریق پدر و یا مادر خود نیز بدست آورد.

در مورد فرزندانی که از والدین بدون تابعیت متولد می شوند باید گفت که در صورتی که در خاک هلند متولد شوند مطابق با قوانین هلند که سیستم خاک را به صورت فرعی پذیرفته است می تواند اقامت و تابعیت را اخذ نماید .

مهاجرت به هلند از طریق ازدواج 

در صورتی که قصد مهاجرت به کشور هلند از طریق ازدواج را داشته باشید باید با فردی ازدواج نمایید که تابعیت این کشور را دارا باشد در این صورت می توانید درخواست اقامت خود از طریق ویزای ازدواج را نمایید . در صورتی که با ویزای ازدواج وارد کشور هلند می شوید و اقامت این کشور را اخذ نمایید باید بدانید که برای اخذ تابعیت باید به زبان هلندی تسلط کافی داشته باشید.

سخن پایانی در مورد مهاجرت به هلند

در انتها و در مورد مهاجرت به هلند باید بگوییم که روش ها و طرق مختلفی برای مهاجرت به هلند وجود دارد که با انتخاب هر کدام از این طرق می توانید در انتها به اقامت و تابعیت هلند دست یابید . روش های مهاجرت به هلند با توجه به شرایط هر فرد متفاوت است و شخصی که قصد مهاجرت به هلند را داشته باشد می تواند با مطالعه و تحقیق در مورد روش های مهاجرت به هلند بهترین روش را برای خود انتخاب نماید.

موسسه حقوقی ملک پور با همکاری موسسه مشاوره ای MIE اتریش شرایط مهاجرت به هلند را بررسی نموده است همچنین می توانید برای اطلاعات بیشتر با کارشناسان حقوقی موسسه حقوقی ملک پور با همکاری موسسه مشاوره ای MIE اتریش مشاوره نمایید و اطلاعات لازم را بدست آورید. شما تمام سوالات خود در مورد مهاجرت به هلند ، اخذ اقامت هلند و طرق اخذ اقامت و تابعیت هلند را می توانید در بخش پرسش و پاسخ همگانی مطرح کنید. امیدوار است که نوشتار مهاجرت به هلند مورد توجه شما قرار گرفته باشد.

یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (2 نظرات, میانگین: 3٫00 از طریق 5)
Loading...

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0 پاسخ