تحصیل در نروژ و شرایط مهاجرت تحصیلی به نروژ برای سال ۲۰۲۰

تحصیل در نروژ ، شرایط اخذ ویزای تحصیلی نروژ، شرایط و هزینه های زندگی دانشجویی در نروژ و اخذ اقامت در پی مهاجرت تحصیلی به نروژ در این مقاله مورد بررسی و تحلیل علمی قرار می گیرد. شرایط تحصیل در نروژ برای سال ۲۰۲۰ چیست؟ آیا تحصیل در نروژ بدون مدرک زبان امکان پذیر است؟ آیا هزینه مهاجرت تحصیلی و تحصیل در دانشگاههای نروژ بالاست؟ مهاجرت تحصیلی به نروژ چگونه امکان پذیر است؟ آیا دانشجویان برای پوشش هزینه های زندگی دانشجویی در نروژ اجازه کار خواهند داشت؟ بهترین دانشگاه ها برای تحصیل در نروژ کدام هستند؟ نروژ کشوری زیبا با جاذبه های گردشگری فراوان است که هر ساله مهاجران و گردشگران زیادی سفر به آن را مد نظر قرار می دهند. دانشگاه ها و موسسات آموزشی نروژ به سبب ارائه دوره های آموزشی با کیفیت یکی از ایده آل ترین مقاصد برای تحصیل دانشجویان بین المللی هستند. از دوره های حرفه ای تا سطوح آموزش عالی گرفته فرصت های فراوانی برای دانشجویان مهمان و دانشجویانی که در پی اخذ مدرک برای تحقق رویای خود هستند فراهم شده است و در این مقاله سعی نموده ایم نه تنها به سوالاتی از قبیل سوالات مطرح شده پاسخ دهیم بلکه به راهنمای جامع تحصیل در نروژ را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. در واقع، شما سروران گرامی از طریق تماس رایگان تلفنی با کارشناسان زبده موسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش) می توانید اطلاعات ارزشمندی را درباره مهاجرت تحصیلی به نروژ دریافت نمایید. موارد زیر موضوع بحث و بررسی این نوشتار خواهند بود. لطفا در ادامه با ما باشید :

شرایط تحصیل در نروژ و مهاجرت تحصیلی به نروژ
 • تحصیل در نروژ و شرایط عمومی مهاجرت تحصیلی به نروژ
 • تحصیل در نروژ در مدارس
 • تحصیل در نروژ در مقطع کارشناسی
 • تحصیل در نروژ در مقطع کارشناسی ارشد
 • تحصیل در نروژ در مقطع دکتری
 • تحصیل در نروژ به همراه بورسیه تحصیلی
 • تحصیل در نروژ و هزینه های تحصیل و زندگی در نروژ
 • تحصیل در نروژ و کار دانشجویی
 • تحصیل در نروژ و بررسی ویزای همراه در مهاجرت تحصیلی به نروژ
 • تحصیل در نروژ و معرفی دانشگاه های برتر نروژ
 • تحصیل در نروژ و مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی نروژ
 • تحصیل در نروژ و موقعیت کار پس از تحصیل
 • تحصیل در نروژ و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل
 • تحصیل در نروژ و سخن پایانی

شما می توانید از طریق دریافت مشاوره رایگان شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

تحصیل در نروژ و شرایط عمومی مهاجرت تحصیلی به نروژ

مهاجرت تحصیلی به نروژ یکی از بهترین گزینه ها برای مهاجرت تحصیلی محسوب می شود. چرا که تحصیل در این کشور رایگان است و شما فقط هزینه های زندگی خود را می پردازید.نروژ یکی از کشورهای پیشرفته و مرفه جهان است و سیستم آموزشی مدرن و قوی دارد. تحصیل در این کشور به دو زبان نروژی و انگلیسی امکان پذیر است که البته آموزش زبان انگلیسی حین تحصیل نیز ممکن است. پیش از شروع هر چیزی بهتر است اندکی با شرایط عمومی این کشور آشنا شویم.

کشور نروژ با وسعتی نه چندان زیاد و جمعیتی ۵٫۲ میلیون نفری در منطقه اسکاندیناوی و در قاره اروپا واقع شده است. این کشور در محاصره کوه ها و جنگل ها قرار گرفته و تفاوت آب و هوایی فراوانی در مناطق گوناگون آن احساس می شود. نکته شگفت انگیز در مورد نروژ آن است که در زمره امن ترین کشورها با پایین ترین نرخ جرائم قرار می گیرد و کشوری دارای تمدن است. سیاست های این کشور به نحوه ای تنظیم شده که تمامی شهروندان آن دسترسی آزاد به طبیعت دارند. کشور نروژ آب و هوای بسیار منحصر به فردی دارد که لازم است افراد متقاضی مهاجرت تحصیلی به نروژ پیش از هر چیز درباره سازگاری خود با این شرایط بیاندیشند؛ در واقع، در این کشور ۶ ماه از سال روز و شش ماه شب است. آب و هوای سرد این کشور نیز شاید برای شهروندان برخی کشورها چندان قابل تحمل نباشد. به جهت کسب اطلاعات تخصصی تر می توانید به مقاله ای با عنوان « همه چیز درباره مهاجرت به نروژ و جدید شرایط زندگی در نروژ » رجوع بفرمایید. با این حال، سیستم آموزشی با کیفیت و رایگان این کشور همواره افراد زیادی را ترغیب به مهاجرت تحصیلی به نروژ و تحصیل در نروژ می نماید.

تحصیل در نروژ - مهاجرت تحصیلی به نروژ - ویزای تحصیلی نروژ - اقامت تحصیلی نروژ - تحصیل در دانشگاههای نروژ

در ابتدا در خصوص مهاجرت تحصیلی به نروژ باید به این نکته می پردازیم که نظام آموزش و پرورش و آموزش عالی در کشور نروژ رایگان است. نکته جالب اینجاست که کشور نروژ حتی به دانشجویان بین المللی نیز تحصیلات رایگان ارایه می دهد.
اگر با پروسه ی تحصیل در خارج از کشور آشنا باشید میدانید که در ابتدا شما باید از یک دانشگاه در کشور مورد نظر پذیرش خود را اخذ نمایید. اخذ پذیرش از دانشگاه تضمین کننده ورود شما به آن کشور نیست زیرا صدور اجازه ورود به یک کشور در حوزه اختیارات دانشگاه نیست. پس از اینکه شما از یک دانشگاه در کشور مورد نظر پذیرش خود را اخد نمودید میبایست با در دست داشتن برگه پذیرش خود به همراه یک سری دیگر از مدارک مکمل به سفارت کشور مورد نظر در کشور متبوع خود مراجعه نمایید و از سفارت آن کشور خارجی درخواست ویزا نمایید. ویزا همان اجازه وزود شما به کشور مورد نظر است .

به دلیل رتبه ی پایین پاسپورت ایرانی همواره برای صدور ویزا برای ایرانیان ریسک وجود دارد. به این معنی که سفارت کشور مورد نظر در ایران  در صورت تمایل به متقاضی ویزا یا همان اجازه ورود می دهد و در صورت تمایل نیز درخواست ویزای شما را رد میکند. حال که با این پروسه آشنا شدیم باید به این نکته بپردازیم که شانس دریافت ویزای نروژ برای ایرانیان چقدر است.
در خصوص مهاجرت تحصیلی به نروژ شایان ذکر است که برای درک بهتر این مساله بهتر است بدانید که کشور نروژ به دلیل داشتن ذخایر نفتی طبیعی دارای بهترین دانشگاه در زمینه رشته های نفت و گاز و رشته های وابسته است. و نکته دوم اینکه رشته هایی مانند نفت و گاز در دانشگاه های اروپایی بسیار بسیار محدود هستند و به همین دلیل کشور نروژ یکی از اولین انتخاب های دانشجویان ایرانی فارغ التحصیل شده در رشته های نفت و گاز و پتروشیمی ایرانی برای ادامه تحصیل در اروپا است. و  همواره دانشجویان ایرانی بسیاری نیز برای ادامه تحصیل در نروژ مهاجرت میکرده اند .

در نمودار زیر به برخی اطلاعات درباره نروژ اشاره شده است:

فایل های صوتی موسسه ملک پور در مورد تحصیل رایگان در نروژ

تحصیل در نروژ
راههای مهاجرت به نروژ
مهاجرت به نروژ و تفاوت آن با مهاجرت به سوئیس

تحصیل در نروژ در مدارس

سیستم آموزش دولتی نروژ یکی از بهترین سیستم های آموزشی در اروپا محسوب می شود، به نحوی که سطح عمومی آموزش در نروژ از میانگین سطح آموزشی در اروپا بالاتر است. به طور کلی، سیستم آموزشی تحصیل در نروژ در سطح مدارس به سه بخش ابتدایی (Barneskole)، راهنمایی (Ungdomsskole) و دبیرستان (Videregåendeskole) تقسیم می شود. تحصیل برای افراد ۶ الی ۱۶ ساله در نروژ اجباری است. آموزش عمومی در نروژ رایگان است و کلاس ها به زبان نروژی برگزار می شوند (البته به استثناء کلاس های آموزش زبان خارجی). البته سیستم آموزش ابتدایی و راهنمایی نروژ در سال ۱۹۹۷ دچار اصلاحاتی شد و سیستم آموزشی جدیدی اجرایی شد. اغلب سال تحصیلی مدارس در نروژ از آگوست آغاز می شود و تا نیمه های ژوئن ادامه دارد و دو نیم سال تحصیلی را شامل می شود که تعطیلات کریسمس (از نیمه دسامبر تا اوایل ژانویه) در میانه آن قرار گرفته است.

در جدول زیر به نام چند مدرسه بین المللی در نروژ اشاره شده است:

نام برخی از مدارس بین المللی نروژ

مدرسه بین المللی برگن
مدرسه بین المللی نروژ
مدرسه بین المللی Birralee

تحصیل در نروژ در مقطع کارشناسی

طول تحصیل در نروژ در مقطع لیسانس اغلب ۳ ساله است و این دوره به زبان نروژی در این کشور برگزار می شود. بنابراین، اغلب پیش از ورود به دانشگاه برای دانشجویان بین المللی یک دوره یک ساله زبان نروژی برگزار می شود. خوشبختانه تحصیل به زبان نروژی در این کشور رایگان است. به علاوه، معمولاً دانشجویان ملزم می شوند به هنگام ارائه درخواست به دانشگاه حداقل آیلتس ۵ را ارائه دهند. البته تعداد بسیار محدودی از دوره ها در دانشگاه های دولتی نروژ به زبان انگلیسی ارائه می شوند، اما در دانشگاه های خصوصی نروژ اکثر دوره ها به زبان انگلیسی است. به دانشجویانی که در اندیشه تحصیل در نروژ بدون مدرک زبان هستند، یا قصد دارند با زبان انگلیسی برای تحصیل در مقطع لیسانس اقدام نمایند می توانند تحصیل در کشورهایی همچون فنلاند با هزینه های بسیار مقرون به صرفه و بدون نیاز به ارائه مدرک آیلتس را مد نظر قرار دهند.

لینک مقاله پیشنهادی : تحصیل در فنلاند بدون مدرک زبان

تحصیل در فنلاند بدون مدرک زبان

فایل ویدئویی موسسه حقوقی ملک پور در خصوص شرایط اخذ ویزای تحصیلی فنلاند بدون مدرک زبان

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد تحصیل در نروژ – در سه قسمت

تحصیل در نروژ در مقطع کارشناسی ارشد

اغلب موسسات آموزش عالی نروژ تحت مالکیت بخش دولتی هستند و از بخش دولتی بودجه آنها تأمین می شود. در حقیقت، دولت نروژ دسترسی به آموزش سطح بالای با کیفیت را یکی از عناصر مهم جامعه نروژ تلقی می کند و منابع وسیعی را به بخش آموزش عالی اختصاص داده است. بنابراین، طبق یک قانون کلی نه دانشجویان نروژی و نه دانشجویان بین المللی نیازی نیست هزینه ای را برای تحصیل در نروژ بپردازند.

لذا تحصیل در نروژ رایگان است. با این حال، باید توجه داشت که هزینه های زندگی در نروژ بسیار بالاست و لازم است دانشجویان بین المللی برای تأمین هزینه های زندگی خود تمکن مالی لازم را داشته باشند. ارائه مدرک کارشناسی از الزامات تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد است و لازم است فرد در دوره آموزشی پیشین (لیسانس) حداقل به مدت یک سال و نیم موضوعاتی مرتبط با برنامه آموزشی مورد درخواست در مقطع ارشد را گذرانده باشد. طول دوره کارشناسی ارشد در نروژ عموماً ۲ سال است.

اغلب مدرک زبانی که لازم است به دانشگاه یا موسسه آموزشی ارائه شود توسط دانشگاه تعیین می شود، اما برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در نروژ اغلب ارائه مدرک آیلتس حداقل ۶٫۵ ضروری است.

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد تحصیل فوق لیسانس در سوئد و نروژ

تحصیل در نروژ در مقطع دکتری

تحصیل در مقطع دکتری در کشور نروژ مانند بسیاری از کشورهای دنیا نیازمند اخذ تأییدیه از یک استاد راهنما و یا سوپروایزر است. به علاوه، نیاز است که فرد یک رزومه علمی-پژوهشی قوی داشته باشد و از سطح زبان خوب در سطح آیلتس ۶٫۵-۷ برخوردار باشد. طول این دوره در نروژ حدوداً ۳ الی ۵ ساله است و به دلیل ماهیت پژوهشی که دوره دکتری دارد معمولاً حقوقی نیز از جانب استاد راهنما برای دانشجوی متقاضی تحصیل در نروژ در نظر گرفته می شود. بنابراین، افرادی که رزومه علمی قوی داشته باشند، بتوانند مقالات علمی بیشتری را ارائه دهند و سطح نمرات خوبی داشته باشند می توانند به مهاجرت تحصیلی به نروژ در مقطع دکتری امید بیشتری داشته باشند.

لینک مقاله پیشنهادی : جدیدترین شرایط تحصیل در اروپا و اخذ ویزای تحصیلی اروپا

ویزای تحصیلی اروپا

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد پذیرش دکترای نروژ

تحصیل در نروژ به همراه بورسیه تحصیلی

در بسیاری از کشورهای دنیا کمک هزینه هایی برای تحصیل دانشجویان بین المللی در نظر گرفته شده است تا این دانشجویان در شرایط راحت تری مشغول به تحصیل شوند. هرچند تحصیل در نروژ به طور کلی رایگان است بورسیه هایی نیز برای دانشجویان بین المللی تحت عناوین مختلف در نظر گرفته شده است. در جدول زیر به معرفی برخی از این بورسیه ها پرداخته ایم:

نام بورسیه

مبلغ تحت پوشش

Direct speech center Scholarship ۱۰۰۰ دلار
International Distinction Awards 2019-2020 ۱۲٫۰۰۰ یورو در قالب چند بورسیه
The MyUS.com Global Perspectives Scholarship ۲۵۰۰ دلار آمریکا
Keto Scholarship 2020 ۳۵۰۰ دلار آمریکا
Academic Scholarship for Online MBA at University of Essex ۶٫۰۰۰ یورو
شرایط بورسیه تحصیلی نروژ

تحصیل در نروژ و هزینه های تحصیل و زندگی در نروژ

هزینه های تحصیل و زندگی در نروژ قطعاً از موارد مهمی است که لازم است دانشجویان بین المللی متقاضی مهاجرت تحصیلی به نروژ از آن آگاهی کامل داشته باشند. همانطور که پیشتر اشاره شد، به دلیل توجه ویژه کشور نروژ به مقوله آموزش به ویژه در سطح آموزش عالی تحصیل در این کشور رایگان است. با این حال، هزینه های زندگی در این کشور بسیار بالاست و همین مسئله نیاز به داشتن کمک مالی خوب را آشکار می سازد. به طور کلی، هزینه های زندگی در نروژ ۱۶۰٫۴% و هزینه اجاره خانه ۱۵۱٫۱۹% بالاتر از ایران است. در جدول زیر به هزینه برخی اقلام مهم زندگی در نروژ اشاره شده است:

فهرست برخی اقلام و موارد ضروری

هزینه (کرون نروژ)

۱ کیلوگرم برنج سفید ۲۵٫۶۷
یک عدد نان ۲۷٫۲۱
۱ کیلوگرم پنیر محلی ۱۰۶٫۴۸
۱ کیلوگرم سینۀ مرغ (بدون استخوان) ۱۲۱٫۵۶
۱ کیلوگرم سیب ۲۸٫۲۰
۱ کیلوگرم پیاز ۲۱٫۶۹
یک بطری ۰٫۵ لیتری آب ۳۱٫۱۴
۱ لیتر بنزین ۱۶٫۰۴
برق، آب، گاز، … برای یک آپارتمان ۸۵ متری ۱٫۵۷۵٫۳۳
اجارۀ ماهیانۀ یک آپارتمان ۱ خوابه در مرکز شهر ۱۰٫۲۵۷٫۶۰
اجارۀ ماهیانۀ یک آپارتمان ۳ خوابه خارج از مرکز شهر ۱۳٫۱۰۸٫۹۳

در نمودار زیر نیز می توانید نرخ تورم در کشور نروژ را برآورد کنید که تقریبا نزدیک صفر است :

نمودار نرخ تورم نروژ در سال 2019

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد تحصیل رایگان در اتریش و نروژ

هزینه های زندگی در نروژ

تحصیل در نروژ و کار دانشجویی

بدون شک یکی از نکات مهم در زمینه مهاجرت تحصیلی به نروژ که ذهن دانشجویان بین المللی را به خود مشغول می کند اجازه کار حین تحصیل در نروژ است. در واقع، داشتن اجازه کار حین تحصیل امکان تأمین بخشی از هزینه ها را برای دانشجو فراهم می آورد. بسیاری از دانشجویان بین المللی در حین تحصیل در نروژ به کارهای نیمه وقت دانشجویی مشغول می شوند. در این میان، یادگیری زبان نروژی تأثیر بسزایی در افزایش شانس کاریابی فرد و افزایش بودجه حین تحصیل دارد. با این حال، باید توجه داشت که محدودیت هایی در زمینه تعداد ساعات کاری برای دانشجویان تمام وقت وجود دارد. در حقیقت، داشتن مجوز سکونت دانشجویی حق استخدام در نروژ را برای فرد ایجاد نمی نماید و فرد تنها می تواند به کار نیمه وقت مشغول شود.

کار دانشجویی در خارج از کشور - کار ضمن تحصیل در خارج

طبق قوانین نروژ، دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا و منطقه اقتصادی اروپا اعم از دانشجویان مقطع  کارشناسی، کارشناسی ارشد و یا دکتری در سال اول تحصیل تنها اجازه ۲۰ ساعت کار در هفته را دارند. پس از گذشت سال اول، دانشجو در صورت اثبات عدم تأثیر منفی این ۲۰ ساعت کار در هفته می تواند مجوز کاری خود را برای تعداد ساعات مشابه تمدید نماید.

کار دانشجویی همراه با تحصیل در اروپا
شرایط کار ضمن تحصیل در خارج از کشور

تحصیل در نروژ و بررسی ویزای همراه در مهاجرت تحصیلی به نروژ

یکی دیگر از دغدغه های مهم دانشجویان بویژه متقاضیان متأهل بین المللی برای مهاجرت تحصیلی به نروژ امکان بردن همراه و اخذ ویزا برای همراهان است. در ابتدا، لازم است توجه شود که منظور از همراه همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال فرد است و فرزندان بالای ۱۸ سال و والدین فرد در این دسته بندی قرار نمی گیرند. بسیاری از دانشجویان متأهل و دارای فرزند هستند و از همین رو امکان همراه داشتن آنها مسئله ای بسیار حائز اهمیت برای ایشان محسوب می شود. طبق قوانین نروژ، چنین امکانی به دانشجویان بین المللی داده شده است اما لازم است متقاضی اصلی تحصیل در نروژ در ابتدا با ویزای تحصیلی وارد محیط شود و سپس پس از دریافت کارت اقامت تحصیلی خود می تواند برای همراهان خود درخواست الحاق و به اصطلاح Join شدن دهد تا حدوداً با فاصله زمانی یک ماهه به وی ملحق شوند. خوشبختانه همسر فرد می تواند مجوز کار در نروژ را نیز از اداره کار این کشور دریافت نماید و همین مسئله می تواند تأمین هزینه ها برای دانشجویان را تا حد زیادی تسهیل نماید. خواننده گرامی! مقاله « مهاجرت تحصیلی به نروژ و شرایط تحصیل در این کشور » به قلم کارشناسان مجرب موسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش) به رشته تحریر درآمده و از طریق وبسایت رسمی این موسسه به انتشار رسیده است ، لازم به توضیح است که هرگونه کپی برداری از مطالب آن کاملاً غیرقانونی بوده و پیگرد قانونی در پی خواهد داشت.

ویزای همراه برای مهاجرت به خارج از کشور

ویزای توریستی نروژ
راهمای اخذ انواع ویزای نروژ

تحصیل در نروژ و معرفی دانشگاه های برتر نروژ

دانشجویانی که برای تحصیل در نروژ درخواست می دهند شانس تحصیل در یکی از با کیفیت ترین نظام های آموزشی دنیا را می یابند. تحصیل رایگان در نروژ در کنار سطح بالای آموزشی دانشگاه ها در این کشور موجب علاقه دانشجویان بین المللی به مهاجرت تحصیلی به نروژ شده است.

در جدول زیر به معرفی چند مورد از دانشگاه های برتر نروژ پرداخته ایم:

نام دانشگاه

رنکینگ جهانی بر اساس رنکینگ Times Higher Education

The Arctic University of Norway ۴۰۱
University of Oslo ۱۳۱
Norwegian University of Science and Technology ۴۰۱
University of Bergen ۲۰۱
University of Stavanger ۱۰۲۲
Norwegian University of Life Sciences ۵۰۱
BI Norwegian Business School ۱۶۱۷
University College of Southeast Norway ۱۸۶۸
Nord University ۳۷۹۲

تحصیل در دانشگاههای نروژ

دانشگاه اسلو University of Oslo

دانشگاه اسلو

دانشگاه علوم و تحقیقات نروژ Norwegian University of Science and Technology

دانشگاه علوم و تحقیقات نروژ

دانشگاه استاوانگر University of Stavanger

دانشگاه استاوانگر

دانشگاه برگن University of Bergen

دانشگاه برگن

دانشگاه علوم طبیعی نروژ Norwegian University of Life Sciences

دانشگاه علوم طبیعی نروژ

دانشگاه علوم بازرگانی BI BI Norwegian Business School

دانشگاه علوم بازرگانی BI

دانشگاه آدگر University of Agder

دانشگاه آدگر

تحصیل در نروژ و مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی نروژ

افرادی که قصد مهاجرت تحصیلی به نروژ را دارند لازم است حداقل ۲ تا ۳ ماه پیش از شروع برنامه آموزشی درخواست خود را مبنی بر اخذ ویزای تحصیلی نروژ ارائه دهند. ویزای تحصیلی صادر شده برای دانشجو برای مدت تحصیل وی معتبر خواهد بود. یکی از الزامات مهاجرت تحصیلی به نروژ ارائه تمام و کمال مدارک مورد نیاز برای ویزای تحصیلی است. در واقع، هرگونه قصور در زمینه ارائه مدارک لازم می تواند آثار بسیار زیان باری برای فرد به همراه داشته باشد. در زیر به فهرست مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی نروژ اشاره شده است:

 • پذیرش تحصیلی از یکی از دانشگاه های نروژ
 • چهار قطعه عکس رنگی
 • پاسپورت و ترجمه شناسنامه
 • بیمه نامه معتبر
 • نامه تمکن مالی
 • انگیزه نامه

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد تحصیل در رشته هنر در کشورهای اتریش و نروژ

تحصیل در نروژ و موقعیت کار پس از تحصیل

 دانشجویان بین المللی که پس از تحصیل در نروژ در پی اشتغال به کار در این کشور هستند لازم است مجوز کار تمام وقت را پس از پایان تحصیلات خود در نروژ دریافت کنند. در کشور نروژ، پس از پایان تحصیلات دو نوع مجوز به دانشجویان تعلق می گیرد: مجوز جستجوی کار و مجوز کار. مجوز جستجوی کار امکان اشتغال به کار تا ۱ سال را برای فرد فراهم می آورد و قابل تمدید نیست. مجوز کار نیز پس از پایان تحصیل امکان کار به مدت ۳ سال را برای فرد فراهم می آورد. افراد با در دست داشتن این مجوز امکان ۴۰ ساعت کار در هفته را می یابند. حداقل حقوق دریافتی فرد با در دست داشتن مجوز کاری ۳٫۶۷۳ یورو در ماه خواهد بود. اخذ مجوز کار نیازمند ارائه مدارکی همچون پاسپورت و کپی آن، دو قطعه عکس، فرم پیشنهاد شغلی، اثبات مطابقت شغل پیشنهادی با الزامات قانونی و ارائه مدارک مستند سابقه کاری است.

مهاجرت کاری به نروژ - کار در نروژ - مهاجرت به نروژ از طریق نروژ - ویزای کاری نروژ

نمودار زیر نرخ بیکاری نروژ را در بازه زمانی سال های ۲۰۰۰-۲۰۱۹ به تصویر می کشد. نرخ بیکاری نروژ در این بازه زمانی برابر با ۳٫۱۴ درصد بوده است. چنانچه خواهان اطلاعات تخصصی تر در این باره هستید، پیشنهاد می شود مطالعه مقاله « کار در نروژ و اخذ ویزای کاری نروژ » را از دست ندهید.

مقاله مرتبط ـ لطفا بر روی عکس زیر کلیک نمایید

کار در آلمان یا اتریش
اجازه کار در نروژ
مهاجرت کاری به نروژ

تحصیل در نروژ و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل

بسیاری از دانشجویان بین المللی پس از مهاجرت تحصیلی به نروژ در پی اخذ اقامت و تابعیت این کشور هستند. در واقع، شرایط اخذ اقامت بلند مدت نروژ به خودی خود در زمان تحصیل در نروژ امکان پذیر نمی شود و لازم است دانشجویان بین المللی در این کشور مشغول به کار شده و بیمه و مالیات بپردازند تا بتوانند اقامت دائم این کشور را اخذ نمایند. همانطور که پیشتر ذکر شد، افراد با دریافت مجوز کاری می توانند تا ۳ سال مجوز اقامت دائم در نروژ را اخذ نمایند. پس از این بازه زمانی افراد می توانند برای اخذ اقامت دائم نروژ درخواست دهند و در صورتیکه ۷ سال از یک بازه زمانی ۱۰ ساله را در نروژ اقامت داشته باشند می توانند با یادگیری زبان نروژی و ادغام در جامعه نروژی برای اخذ پاسپورت نروژ درخواست دهند. شما سروران گرامی با تهیه محصول راهنمای گام به گام مسیر مهاجرت می توانید اطلاعات ارزشمندی را درباره تحصیل در نروژ و سایر شیوه های مهاجرتی به تمامی کشورها دریافت نمایید.

پرچم نروژ - مهاجرت به نروژ - ویزای نروژ - پاسپورت نروژ - اقامت نروژ

پرچم نروژ - مهاجرت به نروژ - ویزای نروژ - پاسپورت نروژ - اقامت نروژ

تحصیل در اتریش
تحصیل در کانادا
راهنمای گام به گام انتخاب بهترین مسیر مهاجرت
گالری ویزاها و مصاحبه های موکلین موسسه حقوقی ملک پور
تحصیل در نروژ و سخن پایانی

تحصیل در نروژ و جزئیات مهاجرت تحصیلی به نروژ به طور کامل در این مقاله به شکل علمی تحلیل شد. تحصیل در نروژ به سبب طبیعت زیبا، کیفیت بالای آموزشی و امکان تحصیل رایگان مورد توجه دانشجویان بین المللی بیشماری است. با این حال، هزینه های زندگی در این کشور بسیار بالاست و نیاز است دانشجویان از تمکن مالی خوبی برای زندگی در این کشور برخوردار باشند. به علاوه، شرایط طبیعی و آب و هوایی خاص این کشور ممکن است تحصیل در نروژ را برای تبعه برخی کشورها دشوار سازد. افرادی که تمایل به تحصیل رایگان دارند می توانند کشورهای دیگری همچون آلمان، اتریش و فرانسه را نیز در صورت دارا بودن شرایط لازم مد نظر قرار دهند. به علاوه، کمک گرفتن از وکلای مهاجرتی خبره در این میان اهمیت ویژه ای دارد و ما به شما عزیزان توصیه می نماییم در راستای مهاجرت تحصیلی به نروژ و تمامی جزئیات دقیق تحصیل در نروژ با کارشناسان مجرب موسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش) از طریق مشاوره رایگان تلفنی مشورت نمایید. امکان ثبت دیدگاه های ارزشمند شما نیز در انتهای این مقاله و همچنین طرح پرسش در انجمن پرسش و پاسخ مهاجرتی این سایت فراهم شده است.

13 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 1. م. نریمانی گفته:

  با سلام وتشکر
  ارشد مشاوره دارم همسرمم کارشناسی وهمچنین مدرک ارایشگری داره میتونم بدای دکترا درخواست بدم شرط سنی هم داره

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام و عرض ادب
   دوست عزیز شرط سن و گپ تحصیل در کشورهائی نظیر آلمان ، فرانسه، انگلستان کانادا ، استرالیا و نیوزلند بسیار مهم هست .برای باقی کشورهائی که از نظر سیستم آموزشی کیفیت بالائی دارند می توانید در خواست اخذ پذیرش نمائید .

   پاسخ
 2. نوید گفته:

  سلام
  برای لیسانس
  و فوق لیسانس
  با توجه به اینکه مدرک زبان مورد نیاز رو داشته باشیم
  میتونیم رایگان تحصیل کنیم؟

  Rating: ۴
  پاسخ
 3. مجید مافی گفته:

  سلام
  من مهندس صنایع هستم ۲۷ ساله و دو سال سابقه برنامه‌ریزی و کنترل پروژه تو پروژه‌های نیروگاهی دارم. برای نروژ میتونم پذیرش ارشد بگیرم؟(مدرک آیلتس هم تا آبان سال ۹۸ میگیرم) و بعدش شانس پیدا کردن کار و بعدش اخذ اقامت دارم؟
  ممنون از لطفتون

  پاسخ
 4. م ر گفته:

  درود بر شما
  بنده مهندس HSE هستم و دارای ۱۵ سال سابقه کار مرتبط در صنایع نفت و گاز می‌باشم.متاهل و دارای یک فرزند سه ساله هستم .لطفا راهنمایی کنید چگونه و ولز چه روشی و به کدام کشور مناسب میتوانم مهاجرت کنم.
  با سپاس

  پاسخ
 5. مجتبی گفته:

  سلام
  بنده لیسانس مکانیک هستم و به مدت ۵ سال سابقه حرفه ای طراحی صنایع فلزی را دارم و مجرد می باشم که برای بدست اوردن زندگی مطلوب و مناسب و تشکیل خانواده قصد مهاجرت دارم لذا خواهشمندم راهنمایی بفرمایید امکان مهاجرت بنده از چه طریقی میتواند باشد و بایستی انرژی تو چه راه مهاجرت گذاشت تا زودتر به نتیجه برسم.
  سپاس از راهنمایی شما و تیمتون

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام می توانید برای ویزای کار اتریش ، آلمان ، کانادا ، استرالیا و . . . اقدام نمایید همچنین می توانید برای ویزای تحصیلی نیز اقدام داشته باشید که برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 6. نسترن گفته:

  سلام اقای دکتر ممنون از حضورگرمتون من واسه کشورسوئد ازتون پرسیدم در باب رشته هتلداری میخواستم ببینم این رشته در کشور نروژ چطوریه از نظر بازار کار و با کارشناسی اقتصاد و ایلتس ۶یا۷و مدرک حسابداری بین المللی واسه تحصیل در نروژ میشه موفق بود یا خیر با تشکر

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام دوست عزیز در ابتدا باید شرایط خود را بفرمایید تا امکان راهنمایی وجود داشته باشد برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 7. eli ahmadi گفته:

  سلام من خانمی هستم ۳۷ ساله و یک دختر ۱۰ ساله دارم. لیسانسیه حقوق هستم و تقریبا ۱۴ سال بیمه دارم. تا مبلغ ۳۰۰۰۰۰۰۰۰ تومان نیز می توانم سرمایه گذاری کنم. من چطور می توانم برای مهاجرت به نروژ اقدام نمایم. متشکرم

  پاسخ
Rating: 5